Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Begunci

kaj z njimi

  • Prijavi se, če želiš komentirati
2784 komentarjev na to temo

#2726 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. februar 2017, 08:54

Pa dobr domy, kdo pa misliš, da plača vse to (pa makar 18E)? A čez noč naštampamo al kaj? A zobna miška prinese? Kje se dobijo te sadike?

 

se pa strinjam s tabo v tem delu:

Delavec bo vpil, da penzionist ne more imet takšne penzije kot ima on aktivno plačo, oba bosta drkala tiste, ki dobivajo socialno pomoč, zasebnik, gospodarstvenik bo drkal javne uslužbence, javni uslužbenci perkerne delavce, vsi skupaj pa bodo drkali tam nek nepomembni mešani pevski zbor Markovič Kristl Mato. Zato, ker en dobiva 400€, drug 530€, tretji 600€....nekdo 180€, še nekdo 320€...in nekdo 18 € mesečno...icon_smile_clown.gif


Čebašek Travnik pa se ravno zdaj trmula za svojih 10 tisoč mesečno plačo, tam en menedžer v banki menda za 20 tisoč na mesec itd ...

In do takrat bo to tako ...

Kdo že mora vklopit v deželi tej in kako se mora vklopit ?!

 Ne slišim tega  - da je sploh treba vklopit!

Kar se pa tega dela tiče- pljuneš v obraz ti takemu, ko ga srečaš na cesti?


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#2727 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. februar 2017, 10:35

Domy...napisal sem dodatno zavarovanje, ne obvezno...Recimo primer upokojenka je brskala po smeteh kao hrano in ostale predmete, zgledala kot ne vem kakšen revež, potem pa poštar pove da ima čez 900 € penzije, živela v odkupljenem stanovanju v LJ. In to ni bil edini primer..

Poznam kar nekaj ljudi, ki živijo kar dobro in kalkulirajo da je ceneje, če dodatnega ne plačujejo, ker za obične preglede al pa manjše posege se itak ne plača več kot par evrov...Če pa pride do nesreče in kakšne večje nesreče, takrat pa zagusti...Potem naj pa drugi rešujejo...Pa kalkulacije so tudi na račun tega, ker se že vsaj dve leti govori, da bodo ukinili dodatno zavarovanje pa ga še niso...Po drugi strani gre pa od dodatnega zavarovanja zelo malo za zdravstvo...Skratka večina denarja iz tega namena ostane zavarovalnicam in gre v določene žepe...

 

Recimo brezdomec se ga napije, polomi, ga odpeljejo na urgenco, oskrbijo...in to brez obveznega zavarovanja...kasneje mu pa socialna delavka ureja za nazaj, da ni plačal nič...In to ni bilo prvič, da so ga oskrbeli in zaflikal na tak način...Ko sem jaz bil enkrat na urgenci, so najprej preverjali kartico, a imam ovakvo i onakvo zavarovanje, če ne bi moral kao doplačevati, potem sem pa še čakal...Jaz bi bil tudi vesel, če bi meni socialka urejala kakšne zadeve in se mi ne bi bilo treba muvat okoli birokratkov in zgubljati časa...

 

V LJ imaš kar nekaj kao brezdomcev, ki so lastniki velikega kmetijskega zemljišča pa se jim zaradi lenobe al pa kakšnih čudnih odnosov s sorodniki ne da delat. Raje fehtajo, hodijo na karitas, itd. Dokler je toplo je čisto v redu, ko je pa zima pa malo zagusti...

 

Tudi nekateri upokojenci so dosti "tečni", se obnašajo kot da jim vse pripada in se lahko obnašajo kot oni hočejo...Recimo ko je bila poledica, so lepo opozarjali naj ljudje ne hodijo ven če ni nujno. In potem se človek sprašuje kaj je bilo tako nujnega, da je bilo tako veliko starih ljudi na urgenci zaradi zlomov in poledice. Sigurno to da so moral iti v trgovino unovčiti kupon za 25% popust na en izdelek in biti tam 15 min pred odpiralnim časom...

 

Take primere jaz ne bi uvrščal v isti koš s tistimi, ki imajo nizko penzijo, so zgubili službe, si ne morejo privoščiti, itd...

 

Kar se pa migrantov tiče...kako lahko govorijo o taki cifri, če pa sem jau slišal, da so vse kapacitete v SLO zasedene...kar pomenivsaj 600-1000 ljudi...pa da ne štejemo tistih, ki se prosto šetajo zunaj, na skrivaj hoidijo čez mejo. Če so jih v eni noči na SLO- CRO meji dobili 30-50, ko so skušali na skrivaj iti čez mejo. A ti resno misliš, da verjamem uradnim številkam. Pa glede na to kaj vse vidim in sem videl zvečer, ko večina ljudi spi...zlasti okoli Kotnikove ulice in nočnih intervencij...tem nebulozam in številkam lahko rečem samo "ne serite"...

Razen če se v statistiki kao ločuje ilegalce, azilante, migrante. Azilant kot oseba, ki je podal vlogo za azil. Ampak v praksi itak vsak, ki je bil malo več v stiku z njim že ve, da je to samo pridobivanje časa. Ponavadi zato da nekega dne kar zgine iz azilnega doma, čez mejo in na zahod. Pravih azilantov je v resnici zelo malo. In sedaj se pojavi vprašanje kako ilegalci- ljudje še preden podajo prošnjo za azil- poznajo tehnične detajle cak v evropski zakonodaji ali v zakoniku določene države, da pridobijo čas icon1_question.gif

To je podobno kot da bi tebe poklical na sodišče zaradi xxx primera, ti bi pa poznala take cake kot jih ne bi vedel niti tožilec ali večina odvetnikov...In ja ni treba biti pameten, da se ve kdo jim je podal informacije in jim pomaga pri temu. 

 

Drugače pa v tvojem postu zgoraj neki deli imajo point in se celo strinjam...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#2728 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 24. februar 2017, 10:03

http://www.rtvslo.si...d-90-let/415642

 

Razpravljalci o zdravstvenem zavarovanju in tisti, ki vse stigmatizirate v kaviar socializem, dajte si malce pogledat tale link (dvomim sicer, da bo hasnilo).

 

Več enakosti, daljše življenje
Profesor Majid Ezzati je za BBC dejal, da je Južna Koreja storila več dobrih stvari. Ustvarila je okolje z več enakosti, v katerem stvari, kot sta izobrazba in prehrambna politika, koristijo večini ljudi, je dejal Ezzati. Poleg tega najbolje rešijejo vprašanje visokega krvnega tlaka in imajo eno od najnižjih stopenj debelosti na svetu.

 

"Profesor Ezzati je še dejal, da gre državam na tem področju dobro, če vlagajo v zdravstveni sistem in poskrbijo, da je dostopen vsem."



#2729 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. februar 2017, 11:46

http://www.rtvslo.si...d-90-let/415642

 

Razpravljalci o zdravstvenem zavarovanju in tisti, ki vse stigmatizirate v kaviar socializem, dajte si malce pogledat tale link (dvomim sicer, da bo hasnilo).

 

Več enakosti, daljše življenje
Profesor Majid Ezzati je za BBC dejal, da je Južna Koreja storila več dobrih stvari. Ustvarila je okolje z več enakosti, v katerem stvari, kot sta izobrazba in prehrambna politika, koristijo večini ljudi, je dejal Ezzati. Poleg tega najbolje rešijejo vprašanje visokega krvnega tlaka in imajo eno od najnižjih stopenj debelosti na svetu.

 

"Profesor Ezzati je še dejal, da gre državam na tem področju dobro, če vlagajo v zdravstveni sistem in poskrbijo, da je dostopen vsem."

In od kje jemljejo denar za to?

Ga naštampajo ponoči, kar čez dan porabijo?

 

Kje na lestvici gospodarske uspešnosti je J Koreja in kje Slovenija? Kdo ima več socialnih pravic: J Koreja ali Slovenija?

https://www.rtvslo.s...o-drzavo/385650

 

Socialne države, kot jo poznamo v Evropi, v Južni Koreji ni. V preteklosti se je država osredotočila izključno na hiter gospodarski razvoj, socialni izdatki pa so bili prepoznani kot nepotreben strošek.
Kar je razumljivo, glede na to, da je bila Južna Koreja pred pol stoletja ena najrevnejših držav na svetu in je bila desetletja gospodarska rast njena prednostna naloga. Zdajšnja predsednica Parkova je tako sploh prvič uvedla neke vrste univerzalni otroški dodatek, do katerega so upravičene vse družine z otroki, mlajšimi od pet let in je za vse enak, ne glede na gmotni položaj družine. A zdaj vsako leto znova grozi z njegovo ukinitvijo. Menda zato, ker naj si četrto največje gospodarstvo v Aziji takšnih stroškov ne bi zmoglo privoščiti!? Čeprav ima Južna Koreja v primerjavi z drugimi razvitimi državami že zdaj najnižji delež socialnih izdatkov, ki je kar dvainpolkrat nižji od slovenskega, in hkrati tudi najnižjo stopnjo rodnosti v razvitem svetu.

 

Kot rečeno: džabe kaviar socialstom razlagat sleepy.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#2730 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 24. februar 2017, 13:43

Na prejšnji strani ste omenili, da ni moč prebrati celotnega članka, ker je plačljiv.rolleyes.gif

Zato, ker je zmanjkal ravno v delih, ko se razlaga zakaj imamo probono ambulante - v katerih primerih, kakšna je v bistvu anomalija našega zdravstva, kako so tujci- azilanti kot ljudje  zaradi  kratenja osnovnih človekovih pravic in dostojanstva, ki jo je omogočila slovenska zakonodaja oškodovani -podjam nekatere dele tega članka razširjeno (žal celotnega LF ne sprejme, ker je predolg )

 

Pa tud zato, da se nehamo slepiti kako je evropa skupek civilizacijsko visoko razvitih načel, skupek socialnih vrednost in držav...

Denar nam je tako zameglil samokritičnost in empatijo do resničnega, da meji že na bolano, nezrelo samovšečnost ....

Včasih so banane republike daleč pred to samooklicano bahavostjo povprečnega evropskega človeka.

Z rasističnim nesprejemanjem drugačnosti se pelejmo v propad.

To bi nas moralo skrbeti. To, da ne prepoznavamo resničnih vzrokov za ta propad vrednot  enakosti..wink.png

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Medicina je v Sloveniji zlorabljena za odvračanje ljudi

Dimitar Anakiev; Zdravnik, ki se med zdravstveno oskrbo prosilcev za azil ponovno sooča s sistematiziranim rasizmom

http://www.delo.si/s...anje-ljudi.html

 

V Beogradu rojeni zdravnik, ki je bil leta 1992 v Sloveniji izbrisan
in je zato moral več kot deset let živeti brez dokumentov, je eden izmed
ustanoviteljev humanitarnega združenja Zdravniki za azilante in
ambulante, ki v centru Rog skrbi za prosilce za azil.

Tem slovenska država odreka pomoč do zdravniške oskrbe – razen če niso »življenjsko
ogroženi«.

Slovenskim političnim elitam in državi nastavlja ogledalo ter razgalja
posledice rasistične zakonodaje, ki je vrhunec doživela z nedavnim
sprejetjem novele zakona o tujcih.

Da. Begunci so produkt svetovnega imperializma in posledica novega svetovnega reda.

Ves čas je bilo vprašanje le eno in še vedno je tako: kako jih bodo sprejele
posamične družbe, posamične države. Šlo je – in gre – za naš odnos.

 

V Sloveniji sem kot zdravnik prvič v življenju soočen s situacijo, kjer se
številnim ljudem krati pravica do zdravniške oskrbe in pomoči, ena od
temeljnih človekovih pravic. Prosilcem za azil slovenska država ne
dovoli, da bi imeli na voljo osnovno zdravstveno oskrbo, ki je
civilizacijski standard.
To je nezaslišano in nepojmljivo.

Za to, da ljudje nimajo pravice do osnovne zdravstvene oskrbe, v Sloveniji skrbi
zakon o mednarodni zaščiti – tega nikoli ne bo mogel razumeti nihče, ki
je študiral medicino.


Jasno je, da politika igra svojo igro in vlogo, toda kratenje osnovnih človekovih pravic in dostojanstva je
omogočila slovenska zakonodaja
.
Ta vsebuje rasistične prvine.

Ne morem verjeti, da je to mogoče, in hkrati je bilo to zame, ko sem se pridružil
Zdravnikom sveta in začel oskrbovati begunce, nekaj povsem novega.
Štiri mesece sem potreboval, da sem dojel, kaj to zares pomeni …
Strnjeno: zdravniška oskrba prosilcev za azil je nezakonita.

Tam zunaj je džungla, ki se je iz udobja ne vidi. Dobro je »maskirana«.

Šele potem sem se zares začel ukvarjati z zakonodajo.

 

Šestinosemdeseti člen zakona o mednarodni zaščiti dovoljuje le nujno zdravniško pomoč v primeru
življenjske ogroženosti.
Vse ostalo je … nezakonito.

Gre za čisto diskriminacijo.

Zdravniška oskrba ne bi smela biti privilegij nekoga, je človekova pravica, ki je v primeru prosilcev za azil kratena.

Pogledal sem, kako je v tujini, in Slovenija je posebna … To se je zgodilo brez javne obravnave. Je to normalno?

To se je, kot rečeno, zgodilo že z uvedbo 86. člena zakona o mednarodni zaščiti.

Gre za zlorabo medicine v politične namene in tudi za zlorabo določenih
medicinskih panog, denimo nujne medicinske pomoči (NMP), kateri je
naprteno praktično vse

Močno dvomim, da so se tisti, ki so pisali ta zakon, posvetovali z zdravniki.

Nujna medicinska pomoč seveda ni namenjena obravnavanju primerov tuberkuloze

. Da zdravnik pride do takšne diagnoze, je potreben povsem drugačen postopek, kot jih izvaja nujna
medicinska pomoč. Delo je drugačno, prav tako procedura, toda to ni
dovoljeno. To je dvorezen meč. Prepoved medicinskega delovanja nikoli ni
nevarna le za bolnika, ampak tudi za širšo skupnost.


Z žico na hrvaški meji in
sprejetjem novele zakona o tujcih se zgodba o sistematiziranem
onemogočanju zdravstvene pomoči najbolj ranljivim beguncem »lepo«
sestavi v konsistentno zgodbo slovenskega rasizma …

Točno tako. Očitno je, da slovenske politične elite nujno potrebujejo kratenje
človekovih pravic. Če karikiram – to je tako kot pravica do ubijanja

[Licence to Kill] v Jamesu Bondu …

Žal karikiranje ni potrebno: prepoved zdravniške oskrbe prosilcem za azil dejansko – ubija!
Država si na ta način jemlje pravico, da nekomu odvzame življenje.


Kako to razumete? Kaj je gnilega v tej deželi?
Človekove pravice stojijo nasproti interesom političnih elit.

Mogoče jih je, denimo, »obtožiti«, da ogrožajo varnost. Vedno bolj jasno postaja, da
bodo v svetu, proti kateremu drvimo, nezaželene in ovirajoče. Znebiti se
jih je treba. So mrtva teža. Odriniti jih je treba čim dlje stran.


Nič ni prav posebej gnilega v tej deželi … Slovenija je del širšega
procesa globalne fašistoizacije. Če človek takšen proces dlje časa
opazuje in živi od blizu, tega ni težko prepoznati.


Vaš primer dokazuje, da ne gre za nekaj novega. Morda je bilo to skrajno
seme že tu, begunska tragedija pa ga je s populističnimi izlivi le
zalila?

Hm, tega ne razumem kot neki naraven proces … Stvar
je bolj preprosta. Oblast za vladanje potrebuje ideologijo.

V nacionalnem političnem procesu so slovenske elite v iskanju nove
podstati po padcu ideologije bratstva in enotnosti za eno ideoloških
jeder izbrale rasizem.
Da bi sploh lahko delovale. Takšna ideologija se
zdaj širi po velikem delu sveta.
A ne glede na vse, je Slovenija v
zgodovino vstopila demokratično; državo je »ustvaril« narod. Kar se
dogaja, je premik od demokratičnega in humanističnega k sili moči, k
antidemokratičnosti.
÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

excl.pngexcl.png excl.pngOd tu naprej se berejo primeri posledice takšnih zakonov, ki smo jih nedavno uveljavljali ..

Če za trenutek »ideologijo« pustiva ob strani: kako se povedano konkretno zrcali v vašem delu s prosilci za azil?

Neposredno se kaže z »ustvarjanjem« več sto ljudi brez kakršnih koli pravic.
Konkretna zgodba:

V azilnem domu na Kotnikovi v Ljubljani je v času januarske epidemije gripe zbolelo petindvajset prosilcev za azil.

Do zdravniške oskrbe niso imeli pravice, prav tako ne do zdravil.

Svojih zdravstvenih potreb nikakor niso mogli udejanjiti.

Deset jih je prišlo v našo ambulanto v Rogu, preostalih petnajst sem sam obiskal na
Kotnikovi.

Med njimi je bil tudi starejši gospod, ki je že dlje časa nepremičen ležal.

Usoda teh ljudi je dejansko v božjih rokah …
Prepuščeni so sami sebi. Ves čas se soočam s situacijami, kjer zakonodaja odloča o življenju.

A ne gre le za odrekanje zdravniške pomoči, gre tudi za druge skrajno vprašljive procese.

Denimo deportacije v države, kjer še vedno divja vojna, kot je Afganistan.

V azilni ambulanti smo obravnavali pacienta iz Afganistana, ki je bil v
izjemno hudi duševni stiski.
Podali smo zdravniško mnenje – da v takšnem
stanju ne bi smel biti deportiran. Poskušal se je obesiti.

Če prosilcu za azil ne dovoliš pravice, da ga pregleda zdravnik in o njem poda
strokovno mnenje, ga ne porineš le čez zdravstveni, ampak tudi čez
družbeni rob. To sem videl na številnih primerih. Šokantno je videti vso
to človeško nemoč, neposredno posledico zakonodaje, ki je narejena
tako, da se ljudem ne sme pomagati.


Kaj konkretno pomeni, da
lahko prosilcu za azil zdravniki pomagate, če presodite, da je njegovo
življenje ogroženo? Kako to definirate, kdo odloča, kdo »meri« raven
življenjske ogroženosti?


Nujna medicinska služba ima na voljo jasne in striktne parametre življenjske ogroženosti, po katerih se ravna.

Recimo, če se nekomu ustavi srce ali pa je v predinfarktnem stanju.

Gre za delovanje vitalnih življenjskih funkcij.

Če te niso strašno slabe, bi morali paciente predati v normalno zdravstveno oskrbo.
A jih ne smemo, ker – kot rečeno – zakon to prepoveduje.

Tu se pravica do zdravstvene oskrbe prosilcev za azil neha.

Ko sem v vrstah Zdravnikov sveta delal v Logatcu, je sirskega otroka med igro ugriznil
polh. Lahko bi šlo za steklino.
Ta je vedno smrtna, zato mora biti
vsakdo, ki ga je ugriznila žival, čim prej »tretiran« v antirabični
ambulanti.
Četudi nič ni vidno in še ni posledic.

Če bi bil polh okužen, bi otrok brez primerne zdravstvene oskrbe umrl.

Zanj sem napisal napotnico in socialnemu delavcu iz nevladne organizacije v azilnem domu
dejal, naj ga odpelje v bolnišnico antirabično ambulanto v Ljubljano.
Bilo je v petek popoldne, že blizu konca delavnika. V torek sem se vrnil
v Logatec, kjer sem bil sicer prisoten dvakrat na teden. Vprašal sem,
ali so otroka odpeljali v Ljubljano, socialni delavec pa mi je
odgovoril, da ne, ker bo »itak« čez nekaj dni premeščen v Maribor in bi
ga bilo zdaj neumno peljati.

Če ne obstajajo medicinski mehanizmi, če zakon prepoveduje pomoč, če je zdravstvena oskrba v rokah
ljudi brez zdravstvene odgovornosti in če je marsikaj odvisno od dobre ali slabe volje posameznikov, gre lahko vse narobe.

 

Večkrat sem dobil občutek, da zavirajo naše delo. Imel sem namreč močno ekipo –
svojo medicinsko sestro, prevajalca in avtomobil. Lahko bi veliko
naredili, toda … Dva tedna sem, denimo, čakal le na ključ od lekarne in
bil zato brez zdravil. Zdravil, ki sem jih kot član Zdravnikov sveta
osebno dobil na uporabo. Takih primerov je bilo veliko. Vsak dan je bila
težka borba. Za vsak korak. Naš trud je bil nečloveški. Delali smo brez
premora. Dokler sem delal za Zdravnike sveta, en sam vikend nisem bil
prost. Veliko je bilo sabotaže …

Država je resnično naredila vse, da prosilci za azil ne bi imeli možnosti profesionalne zdravniške
oskrbe. To je ključ njihove taktike odvračanja ljudi od Slovenije.


Predpostaviva:
prosilec za azil, ki živi v domu na Kotnikovi v Ljubljani, se odpravi
na sprehod, na prehodu za pešce pa ga povozi avtomobil in mu polomi
nekaj kosti, tako da je nepremičen in morda invaliden, toda njegovi
»vitalni znaki« niso dovolj slabi, da bi ga lahko razglasili za
življenjsko ogroženega. Če bi mu pomagali, bi kršili zakon?


Tako je. Pomagati mu bi bilo mogoče le, če bi bilo ogroženo njegovo
življenje
Zlomi in druge poškodbe – nič.

Po zakonu – nič. Ne diraj!

Še posebej na kirurgiji, kjer je mogoče operirati le na lastno pest, kar
je praktično nemogoče.

To je dobeseden prevod 86. člena zakona o mednarodni zaščiti.

Pred seboj imam 86. člen zakona o mednarodni zaščiti, ki govori o zdravstveni oskrbi.

Nujno zdravljenje prosilcev za azil – po odločitvi lečečega zdravnika – med drugim,
citiram, obsega tudi pravico do zdravljenja zlomov kosti oziroma zvinov ter drugih poškodb, pri katerih je nujno posredovanje zdravnika?

Zakon vsebuje rahlo terminološko nejasnost, ker govori o odločitvah »lečečega
zdravnika«, obenem pa negira pravico prosilcev do primarne zdravniške
oskrbe.
Prosilec le s težavo pride do lečečega zdravnika, razen če ni
življenjsko ogrožen.
Če prosilec nekako pride do zdravnika, bo vsak
zdravnik deloval po strokovnih, etičnih in deontoloških standardih.
Ravno v tem je pomen pravice do zdravnika – če si v rokah zdravnika, si v
dobrih rokah. Zato se te pravice ne sme kratiti. Je nenadomestljiva.

To ni le tehnično-administrativno vprašanje, temveč regulacija standarda
obravnave. V praksi, ki smo jo imeli pri Zdravnikih sveta in tudi danes
pri praksi Zdravnikov za azilante, se pokaže, da zdravniki vedno
delujemo v korist ljudi in moč zdravniške odločitve pogosto presega
administrativne omejitve. Konkretno v primeru poškodbe bo lečeči
zdravnik zdravnik nujne medicinske pomoči. On bo odločal o življenjski
ogroženosti prosilca. Zlom velikih kosti pomeni življenjsko ogroženost,
zlom manjših kosti večinoma ne.


Kaj pa bolniki s kroničnimi boleznimi?
Zanje je stanje izjemno obremenjujoče in težko, zelo težko.

Veliko improviziramo, predvsem z zdravili. Zdravniki pomagamo drug drugemu.
Največ težav je bilo pri bolnikih, ki se jim strjuje kri – s terapijo
redčenja. Tu je potreben stalen nadzor, ki pa je v danih razmerah seveda
nemogoč, kar je za bolnike velikanski udarec. Že napačno predpisano
zdravilo lahko povzroči hude krvavitve in smrt.

Takšne primere rešujemo v pro bono ambulanti, od koder je mogoče vstopiti v uraden zdravniški
sistem. Toda vso pot mora opraviti bolnik sam.


Predstavljajte si, ob vseh kulturnih ovirah in razlikah, Afganistanko s hudo vnetim
grlom, ki ne zna angleško in je brez moža, da se sama odpravi iz
azilnega doma na Viču do zdravstvenega doma v centru Ljubljane.

Recimo, da ji uspe. In recimo, da ji zdravnik napiše recept za ospen. Ona se
potem vrne v azilni dom, kjer recept izroči medicinski sestri, ta pa ga
izroči – komisiji. Komisija ima po zakonu mesec dni časa, da sprejme
sklep, ali bo plačala to zdravilo ali ne.
Če zdravnik predpiše določeno
zdravilo, ga komisija, roko na srce, ponavadi odobri. Namen komisije ni
izpodbijati zdravnika, temveč podaljšati proces in preprečiti učinkovitost zdravstvene oskrbe.

Predstavljajte si, da s hudo vnetim grlom mesec ali dva čakate na zdravila.

Šli boste drugam, ne? Medicina je v Slovenija zlorabljena za odvračanje ljudi. Je glavno orodje za
odganjanje ljudi od tod. Orodje, ki deluje.


Že v vseevropski knjigi o zdravstvenih pravicah priseljencev v Evropski uniji iz leta
2010 je omenjeno, da nekatere države članice EU medicino »uporabljajo
kot sredstvo za odvračanje«.
Slovenija je ena izmed teh držav.

Evropa pa velja za jedro civilizacije … To je naša realnost.

Ob tem redukcija pravic ustvarja luknjo, kjer cveti posel.

Odpira se svobodni trg. Za tiste, ki jim vlada pokima. Ustvarja se vzporedni svet.

Kaj pa prosilci za azil, ki imajo psihične motnje? Ves čas se srečujem z
ljudmi vseh starosti, ki se spopadajo s hudimi oblikami sindroma
posttravmatskega stresa.

Država njihove težave v celoti ignorira, enako velja za določene nevladne organizacije.

Psihičnih težav je veliko, situacija je resnično težka. Ljudje so ogromno pretrpeli.

In še vedno trpijo. Po naših ocenah je resno travmatiziranih vsaj
štirideset odstotkov prosilcev za azil.

Posledice odsotnosti osnovnega zdravstvenega zavarovanja so vidne na vsakem koraku.

Da, tam zunaj je džungla, za človeška življenja izredno nevarna džungla. Tudi zato sem se
odločil, da javno spregovorim. To je moja odgovornost, človeška in zdravniška.

V azilnem domu sicer dve uri na teden – vsak petek – dela psihiater dr. Peter Pregelj, univerzitetni profesor.

To še zdalečni rešitev. Sam ne more vsega postoriti.

Psihološki problemi pacientov so preveč kompleksni, da bi jih bilo mogoče obravnavati le z ambulantnim pregledom.

Decembra ste legalizirali pro bono »azilantskoambulanto«, ustanovili ste društvo in uradno kot zdravniki prostovoljci
niste več … kriminalci. Je v Rogu zdaj kaj drugače?

V Rogu smo začeli delati septembra lani. Tamkajšnji aktivisti so nas povabili k
sebi. Srečali smo se na nekem pogovoru in so nam povedali, da k njim
prihaja precej beguncev. In da imajo težave z zdravjem. Pomislili smo,
da bi bilo dobro tam odpreti ambulanto. Našli smo dober prostor.

Nekaj časa nas je zeblo, a zdaj imamo peč in drva. Začeli smo ilegalno, brez
dovoljenja.


Bolnišnica Franja …
Haha, tako je, to je tudi uradno ime naše klinike.

Potem ko smo odprli ambulanto, smo imeli veliko pacientov.

Na upravni enoti sem nemudoma oddal prošnjo za registracijo društva.

Trajalo je približno tri mesece, kar je znosno.
Dobro nam je »zalaufalo«. K nam zdaj hodi tudi veliko mojih pacientov iz
mesecev, ko sem delal za Zdravnike sveta. Naše delo nikakor ni le
tehnično. Pomemben je celosten pristop, spoštovanje kulturnih navad,
ignoriranje nekaterih zakoreninjenih vzorcev in doktrine …


Da lahko resnično pomagaš pacientu, ga moraš poslušati; ga spoznati in
razumeti.
Na pacienta ne smemo gledati [le] s svojimi očmi, ampak se
moramo srečati z njegovim pogledom.
Zdravnik se mora poosebiti s
pacientom. Gre za temeljno empatijo.
Kar nekaj zdravnikov na kaj takega
ni bilo pripravljenih.
Takoj začutijo distanco.

Takoj sem jo … jih prepoznal.

Zato spoznavam kulture in se učim nekaj jezikov hkrati.

Farsi in paštu. To je nuja. Še posebej pri afganistanskih beguncih, ki so najbolj ranljivi.

Naša ambulanta je multikulturna.

V Sloveniji nič podobnega do zdaj ni obstajalo. Delujemo kot bolnišnice med vojno.
Tudi naše delo je blizu vojaški medicini. Veliko je improvizacije, kot v
poljskih bolnišnicah. Veliko stvari gre po svoje …

S pacienti sem v rednem stiku prek družabnih omrežij. Srečujemo se na ulici. Nihče mi ne
more preprečiti, da jim kot zdravnik ne bi pomagal.

Zato imam določeno samozavest. Izdajamo tudi svoje napotnice z žigom azilantske klinike.
Naredili smo jih sami. To smo naredili iz nuje. K nam recimo hodi bolnik
z levkemijo, ki mora redno hoditi na kontrole, za to pa seveda potrebuje napotnico.


Kdo odloča o tem, ali je vaša napotnica veljavna? Imate tudi tu težave?
To je globlja zgodba … Napotnica je tudi način komunikacije med dvema zdravnikoma. Tega ni mogoče ovreči.

Toda »komunicirajoča« zdravnika morata biti, predvidevam, znotraj uradnega zdravstvenega sistema?
Drži.Toda te napotnice smo naredili na podlagi že znanih primerov [ambulanta
s posvetovalnico za osebe brez zdravstvenega zavarovanja, ki jo vodi
dr. Aleksander Doplihar] in niti enkrat se še ni zgodilo, da bi našega
napotenega pacienta kdo zavrnil.

V vsej tej mračnosti je to krasna novica!
Res je. Zdravniki so visoko, visoko nad politiki.

Enako velja za delavce ministrstva za notranje zadeve, ki so zaposleni v azilnih domovih, kjer
delajo pod hudim pritiskom.

Zato pravim, da je politika tista, ki slovenski družbi vsiljuje rasizem.

Po mojih izkušnjah, zdravniških in osebnih, namreč slovenska družba sama po sebi nikakor ni rasistična.
Slovenske politične elite rasizem potrebujejo kot orodje vladanja.


Kje dobivate zdravila?
Nekaj jih zberejo v Rogu; to so počeli že prej. Z »viški« nam pomagajo kolegi
iz zdravstvenih domov. Na voljo nam je tudi dr. Doplihar.

Obrnili smose na vse strani. Upoštevali smo obstoječo logistiko zbiranja zdravil za
brezdomce. Veliko ljudi nam je pomagalo. Imamo dobre zaloge zdravil.


Iz uradnih zdravstvenih ustanov pa vas nikoli ni nihče vprašal, ali kaj potrebujete, ali vas morda vprašal za mnenje?
Ne. Ignoranca je popolna, a ni čustvena.

Država preprosto noče priznati, da nas potrebuje, zato zanje ne obstajamo.

Motimo jih. Mi smo namreč tisti, ki prosilcem za azil omogočamo vsaj malo zdravstvene pomoči in
človeške utehe. Da tu sploh lahko živijo.
Dobesedno!

Naše delovanje je v nasprotju s politiko odvračanja ljudi. Od tod tak odnos institucij in
tudi nekaterih nevladnih organizacij, ki so, kot rečeno, zavirale naše
delovanje. Takšna sporočila prihajajo od zgoraj
.

Ves čas sem dobival grožnje. Žugali so mi. Kaj takega se mi kot zdravniku ni zgodilo nikoli
prej. To je zapisano tudi v poročilih Zdravnikov sveta, ki jih je redno
dobivala tudi slovenska vlada. V vrhu Zdravnikov sveta so bili zaradi
dogajanja v Sloveniji jezni. Velikokrat so me klicali in spraševali, kaj
za vraga se dogaja in kako je kaj takega sploh mogoče.


V Sloveniji se množično kratijo človekove pravice, oblasti pa so to
elegantno skrile.
Zdravniške organizacije se s tem ne ukvarjajo.

Zanjeto očitno sploh ni problem.

Javnost nima pojma o tem, kar se dogaja.
Politika govori o ekonomskih razlogih za takšno početje, a to je smešno,
saj je prosilcev za azil izjemno malo.

Njihovo število je dejansko simbolično. Vlogo države opravlja civilna družba.

Na napačni poti smo.
Danes se kratijo človekove pravice ene izmed deprivilegiranih skupin in
to je zdaj tudi uzakonjeno, kar lahko razumemo kot trening za
prihodnost
. Človekove pravice so univerzalne. Zavest o tem je šibka. Ne
pripadajo enim ali drugim. Usoda prosilcev za azil je tudi naša usoda.
Bo tudi naša usoda. Boriti se moramo.


Ste tudi filmar, režiser in scenarist. Na vse skupaj gledate tudi s filmskimi očmi?
Tudi. Celo Zdravniki sveta, ki se ukvarjajo tudi s pričevanji in pospešujejo
družbene spremembe, so želeli, da bi snemal film. Toda to zaradi
omejitev v uradnih prostorih ni bilo mogoče. Delo z njimi me je
spremenilo. Odprlo mi je novo perspektivo. Veliko so me naučili. Delo
zdravnika in režiserja mi nekoč nekako nista šla skupaj, bil sem zelo
konservativen. Zdaj ni več tako, a seveda brez kršenja načel
zdravniškega dela. udi čustva, seveda. Ki so prav tako
univerzalna. Gre za neposreden človeški kontekst!
Posnel sem enouren dokumentarni film. Izpoved
afganistanskega prosilca za azil, ki ga bodo deportirali, čeprav sem
napisal zdravniško mnenje, da tega zaradi njegovega stanja ne bi smeli
storiti. To je dokument časa. Tudi čustva, seveda. Ki so prav tako univerzalna.

Gre za neposreden človeški kontekst!
Zaradi potrebe, da se informacije, ki sem jih bil deležen v delu s prosilci za
azil, ne izgubijo, sem napisal scenarij za igrani film.

V podobnem položaju sem bil tudi, ko smo ustanovili Društvo slovenskih režiserjev.
Tedaj sem bil povsem odrezan od možnosti delanja filma, svojih
kontaktov, informacij in čustev pa nisem hotel izgubiti.

To je nadaljevanje življenja na pogon trme.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#2731 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 24. februar 2017, 13:49

Kot rečeno: džabe kaviar socialstom razlagat sleepy.gif

 

 

Trajbanje enega in istega sleepy.gif, od kaviarja naprej, ki marsikomu tukaj pritiče bolj kot meni. Tvoj članek ne pove popolnoma nič o zdravstveni oskrbi in dostopnosti do nje - o tem je tukaj govora in Južna Koreja ima enega najbolj učinkovitih zdravstvenih sistemov na svetu, pa tudi socialna država se krepi, zlasti na lokalni ravni. Ni pa da bi zdaj razpravlja o Južni Koreji kot taki, ki ima itak svoje probleme in posebnosti. Tudi glede denarja - ene in iste jeremijade - v Sloveniji je bil vedno problem prvenstveno v tem, kam in komu se je prerazporejal denar, mislim pa da je že malo prepozno delat bilance za nazaj. 



#2732 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 24. februar 2017, 14:59

Pa še članek, ki veliko pove o našem zdravstvu (ki se mimogrede zopet v naslednjeih dneh pripravlja na poostreno stavko ), medtem pa pacientove in človeške pravice poničene.

 

Birokratov križarski pohod nad Novogoriško ambulanto za reveže

http://www.lokalne-a...to za reveĹľe /

 

Tako izgleda povprečen teden v ordinaciji prostovoljcev, ki v Novi Gorici v prostem času
pomagajo ljudem brez vsega. In z njih čistijo blato, v katero jih je
pahnil zbirokratizirani, neživljenjski sistem, ki jim ne pusti ne živeti
ne umreti.

 

Zgodbe sesutih, ponižanih ljudi, ki jih je zdravstveni sistem izvrgel in ki prihajajo v pro bono ambulanto v
Novi Gorici, so pretresljive.

Diabetik, ki so ga čez noč odpustili, ugotovi, da mu firma sploh ni plačevala prispevkov; inzulina ima le še
za dve dozi. V ambulanti ga založijo z dvomesečno zalogo zdravila, ki mu reši življenje.

In mu zatrdijo, da mu bodo pomagali tudi v bodoče – zastonj, seveda…

Samostojni podjetnik, ki tolče revščino, toži nad bolečinami v prsih; pregled pokaže, da ima hudo angino pectoris.

Iz ambulante ga pod nujno napotijo v bolnišnico, kjer mu pokažejo račun za
operacijo. Bolnik se zasuče na petah in odide; še prej jim reče: “Če me ne bo ubilo srce, me bo vaš račun”...
Pa se vrne v ambulanto, kjer mu pomagajo z najnujnejšimi zdravili; čez
par tednov sporoči, da je našel službo in da si bo lahko plačal operacijo.

 

Vsakič ko zazvoni telefon, se odpre nova zgodba o bedi in obupu.

Ženska s hudimi psihičnimi motnjami ne more do zdravil, ker nima slovenskega
državljanstva in zdravstvenega zavarovanja. Z rakom prepreden moški se v
bolečinah suši na domači postelji, zanemarjen in podhranjen. Mlada mati
nima niti toliko denarja, da bi otroka peljala na pregled k zdravniku. “Bilo je več primerov, ki človeka pretresejo, pa če se še tako trudi obdržati neko profesionalno distanco,” pove vodja ambulante
Lilijana Remec.

 

Tako je že od lanskega marca, ko so pričeli z delom. Malokdo si je
mislil, da bo tako; vsi, zdravnika (ta teden se jima bo pridružil še eden), sestre in ostalo osebje so že pri koncih z močmi.

Vendar vztrajajo. Zdravnica Nada Ranisav Lartey vsak teden
prevozi celo državo, da bi pomagala; v Novo Gorico se pripelje iz
štajerskega Zavrča. Zastonj – tako kot vsi drugi; vse, kar dobi, so
potni stroški
. Pa bi prišla tudi brez tega. Ljudje jih potrebujejo.

 

Samo na Goriškem je okoli 650 ljudi brez urejenega zdravstvenega
zavarovanja. Vendar revščina ne stiska le njih. Vedno več je ljudi, ki
sicer so zavarovani – vendar jim je Zavod za zdravstveno zavarovanje
zaradi nerednih plačil blokiral kartice. Brez pardona.
Veste, računalnik je neusmiljen, zazna tudi en dan zamude,” pravi odvetnica Ana Jug, ki ambulanti pomaga s pravnimi storitvami.

“Takih blokirancev je po nekaterih ocenah med šestnajst- do dvajset tisoč;
sama menim, da je v praksi število še višje. Največ je suženjskih
espejev, ki so sodobni lumpenproletariat.”

 

Delovanje ambulante namreč niti približno ne zajema zgolj zdravljenja,
temveč celovito obravnavo bolnikov. Kot pojasnjuje Remčeva, so
zdravstvene težave v največ primerih posledica težkih socialnih
okoliščin – zato si prizadevajo, da bolnikom svetujejo tudi glede
ekonomskih in psiholoških bremen.
Kar je v preobremenjenih javnih
zavodih in v bleščečih zasebnih ordinacijah bolniške aristokracije bolj
ali manj čista znanstvena fantastika.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#2733 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 24. februar 2017, 19:12

Pa tud zato, da se nehamo slepiti kako je evropa skupek civilizacijsko visoko razvitih načel, skupek socialnih vrednost in držav...
Denar nam je tako zameglil samokritičnost in empatijo do resničnega, da meji že na bolano, nezrelo samovšečnost ....
Včasih so banane republike daleč pred to samooklicano bahavostjo povprečnega evropskega človeka.
Z rasističnim nesprejemanjem drugačnosti se pelejmo v propad.
To bi nas moralo skrbeti. To, da ne prepoznavam resničnih vzrokov za ta propad vrednot  enakosti..wink.png

 

 

Zakaj potem že so migranti prihajali / prihajajo / bodo še prihajali v to nazadovalno, rasistično, bolno, .... Evropo?


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#2734 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 25. februar 2017, 22:26

No in kaj še beremo v medijih ?; 1book.gif

 

Kdo je pa tu kriv Shamann povej a tudi muslimani ?wink.png

Đizus, kaj vse se dogaja po krasnih deželah in mi tu v Sloveniji nimamo pojma ane..

 

Silica bo imela delo...ker info spet niso preverjene ...bucktooth1.gif..

(pa sej tu v tej temi se nč ne buni kar ti objaviš- tak da velja potem za vse enako pravilo, a ne ? ; )

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

MEDIJI ŠUTE O MRAČNOJ ISTINI U NORVEŠKOJ: Incest, pedofilija, seks u vrtiću, krađa djece! Cilj je izopćenje obitelji i djece!

http://www.dnevno.hr...i-djece-142768/

 

Riječ je o potpunoj destrukciji čitavog čovječanstva dok svi mediji
svijeta šute o zlu koje se odvija u naprednim zemljama.

Na udaru su obitelji i djeca, a udare izvršava država incestom, pedofilijom i
prisilnim mijenjanjem spola kod djece u Norveškoj i drugim skandinavskim
zemljama.

Irina Berset godinama pokušava upozoriti kršćanski svijet na
monstruoznosti koje su počinjene nad njenom, ali i nad djecom tisuće
roditelja o kojima nitko ne smije govoriti. Podsjećamo, slično

svjedočanstvo samo u svezi Velike Britanije dao nam je bivši NATO-
tajnik za sigurnost u tekstu: Velika Britanija zaista krade djecu, siluje, ritualno ubija!’ (INTERVJU) a sada je slično svjedočanstvo Irine Bergset ispričano i za Norvešku!

 

Nedavno sam dobila dokument – izvješće od Šveđana.To je izvješće o
slučajevima oduzimanja djece u Švedskoj i susjednim skandinavskim
zemljama.
Riječ jeo čudnoj pojavi.

U tom izvješću se govori da je u Švedskoj oduzeto 300.000 djece od roditelja.

To jest, riječ je o cijelom pokoljenju ukradenom od njihovih roditelja.

Znanstvenici, kriminolozi, odvjetnici, pravnici – ljudi s tradicionalnim vrijednostima koji još
uvijek pamte što je obitelj bila u Švedskoj – ne shvaćaju.

Oni kažu da se događa nešto čudno.

Događa se državni progon obitelji.
Specijalisti navode brojku od 10.000 kruna (oko 1.000 Eura).

Toliku sumu dobiva nova obitelj za jedno usvojeno dijete, bilo koje.

Posebni agent organizacije Barnevarn dobiva iz proračuna ogromnu nagradu za razorenje rodnog
gnijezda, za krađu potomstva. To se događa u svim skandinavskim
zemljama.

 

STRAVIČNO ODUZIMANJE DJECE U NORVEŠKOJ: Krivi za “kršćanski radikalizam i indoktrinaciju”

http://www.sloboda.h...indoktrinaciju/

 

Prosvjedi zbog ovog slučaja održani su ne samo u Rumunjskoj, nego i u
Zapadnoj Europi, Skandinaviji, Sjevernoj Americi, Australiji… Nisu
prosvjedovali samo članovi njihove vjerske zajednice nego pripadnici
svih vjera u zemlji. Rijetko, ako ikada, Rumunjska je doživjela tako
snažan prikaz jedinstva kršćana zbog pojedinačnog problema.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#2735 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 26. februar 2017, 08:30

Silica bo imela delo...ker info spet niso preverjene ...bucktooth1.gif..
(pa sej tu v tej temi se nč ne buni kar ti objaviš- tak da velja potem za vse enako pravilo, a ne ? ; )

 

Ne skrbi, nimam dela. Tole je že bilo objavljeno tukaj in kolikor je meni znano, je res. Res pa da nisem šla direkt na Švedsko preverjat.
Ne moreš prebolet, da včasih skritiziram kakšno tvojo objavo, kaj? Sej podobno sva že imele, ko sem se 2x zaporedoma nestrinjala s tvojim objavljanjem, pa si potem jokala, da kako ti povsod vedno sledim.... drama queen, kaj čmo wink.png

 

Ti, sam Evropa je res grozen kraj, kaj? Še zmer ne vem, zakaj potem toliko ljudi sili sem, na ta mali košček rasizma, ko jim je pa celoten preostali ljubeč svet na razpolago (razen ZDA, tam spet vladajo zlobni belci).

 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#2736 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 26. februar 2017, 11:52

Ne skrbi, nimam dela. Tole je že bilo objavljeno tukaj in kolikor je meni znano, je res. Res pa da nisem šla direkt na Švedsko preverjat.
Ne moreš prebolet, da včasih skritiziram kakšno tvojo objavo, kaj? Sej podobno sva že imele, ko sem
se 2x zaporedoma nestrinjala s tvojim objavljanjem, pa si potem jokala, da kako ti povsod vedno sledim.... drama queen, kaj čmo wink.png

 

Ti, sam Evropa je res grozen kraj, kaj? Še zmer ne vem, zakaj potem toliko ljudi sili sem, na ta mali košček rasizma, ko jim je pa celoten
preostali ljubeč svet na razpolago (razen ZDA, tam spet vladajo zlobni belci).

 

 

Silica ...lahko prebavim... način je pa tud kdaj pomemben....zamerim itak ne...ker sem se skoz lajf naučila sproti zabobnat ..in se sproti uglaševat, če se da...če ne pa tud prav ....vse ne gre kar si želimo ali zamislimo ...smile.png

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Zdaj pa Evropa.

Evropa bi bila lahko raj ....nekoč smo imeli dobre ideje, dela, napredek

In Evropa je bila v smislu zahoda zibelka kulture, dobre zasnove življenja in idej....

Lahko bi celo verjela v Omarjevo, Shamannovovo in še morda od koga prerokbo lani, da se Ameriki in še komu tu mudi zanetiti ogenj in vojno ....

...Ampak ljudje sami pregnani v to niso krivi....

 

Če pogledamo danes kaj vse gre narobe, kako se pod mračnjaškimi silami spreminjajo vse pridobitve širokih umov...pa sem naravnost razočarana v smislu kako smo ljudje hitro pokvarljiva roba....

Če bi zares do konca razumeli kaj je naša prednost ljudskega rodu  in sobivanja tu, bi se povezovali v vsem kar je napredno civilizacijskega .

Ne bi podlegali silam, ki nas preusmerjajo v razčlovečenje...

V tem smislu - Kaj nam je storiti ! smo padli za nekaj dimenzij dojemanja...

Ogorčena sem nad tem, da nimamo jajc, da z vsem tem budno pometemo.

Dovoljujemo vsakršne koristoljubne nizke namene....vsakršne...

Nemogoče, da se takšni ne peljemo v propad civilizacije. žal tudi v evropi.

Sovražni kanibalizem bitja po bitju je zavladal tako v retoriki kot v skritih podzemnih hodnikih...

Jst to energijo čutim ...zdaj kako ostali pa ne vem ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#2737 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 26. februar 2017, 12:01

....Kaj pa ti ...a nočeš bit ?tongue.png 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#2738 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 26. februar 2017, 12:59

Viš domy, jaz tudi menim, da gre Evropa v propad... če bo dovolila nekotroliran vpad migrantov. To je čisto drugačna kultura, kakor hočeš obračaj in ne verjamem, da jo bodo (masovno) opustili. Ne verjamem v multikulti. Bela Evropa še zdaleč ni popolna, a kar prihaja, bo le še slabše.

Imamo svoj drek... zdaj si pa nalagamo še tujega.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#2739 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 26. februar 2017, 13:47

Viš domy, jaz tudi menim, da gre Evropa v propad... če bo dovolila nekotroliran vpad migrantov. To je čisto drugačna kultura, kakor hočeš obračaj in ne verjamem, da jo bodo (masovno) opustili. Ne verjamem v multikulti. Bela Evropa še zdaleč ni popolna, a kar prihaja, bo le še slabše.

Imamo svoj drek... zdaj si pa nalagamo še tujega.

 

Tud to štekam Silica...sam dejstvo je, da so se to spomnili neoliberalci in zblojene elite, ki jim dopuščamo izkoriščevati delovno silo in razne dežele za svoj cilj.

Evropa propada tudi zato, ker te priseljence- te razne gospodarske elite seštevajo in zagovarjajo . Napr. v Nemčiji se panično bojijo propada, ker kao za obstoj gospodarske dežele jim že generalno primanjkuje delovne sile. V bistvu so imeli prvotno namen semkaj pripeljati 5 miionov ljudi...

Ekonomsti zelo seštevajo razmerje med nataliteto in mortaliteto - naravni prirastek, ki v evropi roko na srce res predstavlja problem...

Tudi v Sloveniji ni nič boljše.

To da mladi nimajo kje delat je odraz te zmešane politike, ki se med seboj kolje.

Socialna država propada- le kdo si upa rojevat otroke v takem kaosu ...eno z drugim je verižno povezano- mi pa se jajcamo samo na en vidik problema .

 

Se strinjam v tem delu, da se na silo to kar zdaj počnejo ne more in ne sme delati.

To je račun brez krčmarja...brez vseh nas

.In to je zelo satanistični načrt - obsojen na prepad, ker tudi elite med seboj so v sporih, tekmovanju ....

Vse skupaj je postal en sam poligon nereda delovanj med njimi.

 

Ampak ti ljudje so od tam izseljeni namerno ...

Vrsto destletij se tam odvija pregon in uničenje ...ne bi bila rada rojena na tem ozemlju nafte in navzkrižnih apetitov. Nikoli.

Lahko bi pa bila - ka naj bi potem ?!

...Slovenija ljuba dežela ( oz košček bedakov ) le v kaj se vmešuješ le v kaj porivaš vse njene prebivalce !?

 

Kot sem že povedala. Rešitev je v povezovanju razumnih in zdravih ljudi za napredek človeštva...

Skupaj in močni ter aktivni ne pa razcepljeni in ignorantski- to je rešitev .

Zahtevat od zadrogiranih elit račun in umik delovanja na teh področjih.

Doma za ovratnik dihat stroki, politiki, elitam kukr se da  in preprečevat neumne sporazume in dogovore....iskat rešitve...spreminjat družbo na skupni imenovalec v dobro..

 

Tu se začne...

S sovraštvom do navadnega sočloveka, pa če je še tako drugačen od nas , ni rešitev.

Začne se z drugega konca..


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#2740 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. februar 2017, 14:53

Pa še članek, ki veliko pove o našem zdravstvu (ki se mimogrede zopet v naslednjeih dneh pripravlja na poostreno stavko ), medtem pa pacientove in človeške pravice poničene.

 

Birokratov križarski pohod nad Novogoriško ambulanto za reveže

http://www.lokalne-a...to za reveĹľe /

 

 

Samostojni podjetnik, ki tolče revščino, toži nad bolečinami v prsih; pregled pokaže, da ima hudo angino pectoris.

Iz ambulante ga pod nujno napotijo v bolnišnico, kjer mu pokažejo račun za
operacijo. Bolnik se zasuče na petah in odide; še prej jim reče: “Če me ne bo ubilo srce, me bo vaš račun”...
Pa se vrne v ambulanto, kjer mu pomagajo z najnujnejšimi zdravili; čez
par tednov sporoči, da je našel službo in da si bo lahko plačal operacijo.

 

Vsakič ko zazvoni telefon, se odpre nova zgodba o bedi in obupu.

Ženska s hudimi psihičnimi motnjami ne more do zdravil, ker nima slovenskega
državljanstva in zdravstvenega zavarovanja. Z rakom prepreden moški se v
bolečinah suši na domači postelji, zanemarjen in podhranjen. Mlada mati
nima niti toliko denarja, da bi otroka peljala na pregled k zdravniku. “Bilo je več primerov, ki človeka pretresejo, pa če se še tako trudi obdržati neko profesionalno distanco,” pove vodja ambulante
Lilijana Remec.

 

Samo na Goriškem je okoli 650 ljudi brez urejenega zdravstvenega
zavarovanja. Vendar revščina ne stiska le njih. Vedno več je ljudi, ki
sicer so zavarovani – vendar jim je Zavod za zdravstveno zavarovanje
zaradi nerednih plačil blokiral kartice. Brez pardona.
Veste, računalnik je neusmiljen, zazna tudi en dan zamude,” pravi odvetnica Ana Jug, ki ambulanti pomaga s pravnimi storitvami.

“Takih blokirancev je po nekaterih ocenah med šestnajst- do dvajset tisoč;
sama menim, da je v praksi število še višje. Največ je suženjskih
espejev, ki so sodobni lumpenproletariat.”

 

Tale članek je zelo čudno napisan...neznanje ali namerno prikrivanje določenih informacij...

 

Nisem še slišal, da bi človek pri angii pectoris rabil operacijo. Ponavadi sprememba življenskega sloga in nitroglicerin zelo pomagajo. Razen če se ne gre še za kaj drugega ala vnetje ali okvara srčnih zaklopk, ipd...

Po drugi strani pa ne štekam kako je lahko oseba najdla službo, da bi si sam plačal operacijo. A ni ceneje plačat prispevke za ZZZS...Prav tako tudi nobene obrazložitve ali je dobil službo kot s.p. ali navaden delavec. In kaj je bil sploh vzrok, da na začetku ni bil zavarovan- slabo poslovanje, neplačilna disciplina ali kaj tretjega.

 

Danes je po uradni zdravniški doktrini itak že vsak "psihični" bolnik...in kakšna naj bi bila ta huda oblika psihične motnje...če je pa res tako hudo, bi jo morali pa imeti zaprto v kakšni ustanovi...brez možnosti pogojnega izpusta...

 

Vsak rakavi bolnik ima bolečine v naprednih stadijih...bolnice niso namenjene negi...tako da v takih primerih večji delež leži na družini, svojcih, itd...In nikjer ni napisan vzzrok zakaj sam kao hira doma...a je izbrisan, iz druge države...

 

Kakor je meni znano ZZZS blokira račun, če oseba ne plača 3x premij oz. v ekstremnih primerih v 1. mesecu....tako da dan ali dva ne igrata vlogo...ponavadi največ blokirajo s.p.-jevcem, ljudem, ki iz takih ali drugačnih razlogov ne poravnajo računov pšravočasno in NE tistim katerim delodajalec ne plača...In tudi če ni plačano naj bi se še zmeraj zagotavljajo najbolj nujne posege....

 

Skratka za moje pojme zelo pomankljiv članek, ki ne prikazuje celotne slike...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#2741 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 26. februar 2017, 21:29

Tale članek je zelo čudno napisan...neznanje ali namerno prikrivanje določenih informacij...

 

Nisem še slišal, da bi človek pri angii pectoris rabil operacijo. Ponavadi sprememba življenskega sloga in nitroglicerin zelo pomagajo. Razen če se ne gre še za kaj drugega ala vnetje ali okvara srčnih zaklopk, ipd...

Po drugi strani pa ne štekam kako je lahko oseba najdla službo, da bi si sam plačal operacijo. A ni ceneje plačat prispevke za ZZZS...Prav tako tudi nobene obrazložitve ali je dobil službo kot s.p. ali navaden delavec. In kaj je bil sploh vzrok, da na začetku ni bil zavarovan- slabo poslovanje, neplačilna disciplina ali kaj tretjega.

 

Danes je po uradni zdravniški doktrini itak že vsak "psihični" bolnik...in kakšna naj bi bila ta huda oblika psihične motnje...če je pa res tako hudo, bi jo morali pa imeti zaprto v kakšni ustanovi...brez možnosti pogojnega izpusta...

 

Vsak rakavi bolnik ima bolečine v naprednih stadijih...bolnice niso namenjene negi...tako da v takih primerih večji delež leži na družini, svojcih, itd...In nikjer ni napisan vzzrok zakaj sam kao hira doma...a je izbrisan, iz druge države...

 

Kakor je meni znano ZZZS blokira račun, če oseba ne plača 3x premij oz. v ekstremnih primerih v 1. mesecu....tako da dan ali dva ne igrata vlogo...ponavadi največ blokirajo s.p.-jevcem, ljudem, ki iz takih ali drugačnih razlogov ne poravnajo računov pšravočasno in NE tistim katerim delodajalec ne plača...In tudi če ni plačano naj bi se še zmeraj zagotavljajo najbolj nujne posege....

 

Skratka za moje pojme zelo pomankljiv članek, ki ne prikazuje celotne slike...

 

Članki niso odgovori na vsak tvoj cinično- kontra naganjaški pomislek.

Nobedene članek na svetu nima tega poslanstva.

Potemtakem bi lahko en sam članek zavzel ves sveži medij....ker kvazi vprašanj vsakega posameznika gvišn ne bi blo nikoli konec...wink.png

Bistvo povedanega je s čisto dovoljšno mero razloženo.

 

Seveda zdaj, ko sem ti postregla z odgovori na to kdo hodi v probono ambulanto in koliko je po mnenju stroke ljudi brez zavarovanja - boš ti našel ohaj kvazi vprašanj pa o neverodostojnosti diagnoz ... sam, da bi obveljala tvoja teza kao - tja pa hodijo sami nesposobnjakoviči, bleferji in goljufi ...

O tem kaj delajo zavarovalnice in koliko revnih ljudi je v Soveniji brez zavarovanja tole pa tebi nikakor noče v gluha ušesa...

Ne res ; kaj maš ti konkretno od tega - koga ščitiš ?

Žurnal;

http://novice.najdi....ÄŤ-kot-eno-leto

V Sloveniji je od 16 do 20 tisoč ljudi brez zdravstvenega zavarovanja, zanje pa skrbi le pet brezplačnih ambulant.

Brezplačne ambulante, kljub drugačnim napovedim ZZZS-ja, oskrbujejo vedno več bolnikov          

Teorija in praksa izključenosti iz zdravstvenega sistema

1.http://svet24.si/cla...-razclovecenjem

2.https://www.dnevnik....v-prostovoljcev

3.http://probono-amb-n...0354/clanek.pdf

4. http://probono-amb-n.../v-medijih.html

 

Ma kaj hočeš povedat, da je zdravnica, ki je dovolila uporabo imena za članek v branje širši javnosti blamirala svoje znanje in ime ?

Dej lepo te prosim ....

Ti nisi slišal to pa ono ?

Ja in ?

Marsikaj ti nisi slišal in vidu ...
 A si ti dokončno merilo vsakega znanja in posta ?

Poznam najmanj tri ljudi v lajfu ki so bili ali operirani zaradi te bolezni ali v posledicah angine pectoris ....

( In nazadnje pred koncem leta je celo brat mojega bivšega pristal s točno to diagnozo... )

In poznam stanje okrog centrov, njihovih stisk in zgodbe.....

Sam kaj češ kamnu razlagat !

 

Sicer pa ne razumem takšnega tvojega kontriranja brez veze, ker veš, da smo tu vsi pismeni in lahko preverimo trditve tega ali onega...

Razen, če računaš na to, da se komu ne da ....

Pa ne da se mi odgovarjat na takšne brezvezne samo zato, da bi se tja u tri krasne spodbijali in nategovali na suho...

To isto si počel že pred leti, ko sem tu objavljala zakaj gre zdravstvo v maloro.

Takrat so bli tudi krivi za vse le nedelovni državljani, ki vlečejo bolniške...

Nisem mogla ušesom verjet .

(O korupciji v zdravstvu se tebi in mnogim še sanjalo ni - prosto po prešernu ste povzemali mnenje takratnega Sds šunda po medijih, da je za vse krivo le nedelovno ljudstvo navajeno brezdelja zaradi komunistično-socialističnega režima  )

Kaj vse ste eni "izvedensko napisali "... Bog se usmili, sem si prav zapomnila, označbe na lestvici za razvoj empatije in dojemanja posameznikov ..rolleyes.gif

Če men tu kdo pripisuje dejavnost na sorosovi plačilni listi, bi jst tu komot nekaterim prepisala, da so najamanj  tumasta podaljšana pljuvačka elitnih spletkarajev...

 

Sindromi, potek bolezni, operacije angine pectoris

http://pza.si/Clanek...a-pektoris.aspx

 

V bistvu-  nočete slišat kaj se dogaja ....

Totalno brezobzirno in apatično razvajeno - tipično za slovenceljene...

( In še vsaj nekaj časa bo tako, dokler ne bo treščilo marsikoga od vas v bližini...wink.png  )

....ampak otom potom ane ?...

V bistvu mi gre mal na bruhanje se kdaj menit o tem z nekom, ki tako negira realno sceno ...evo, prav na bruh mi gre..icon_smile_dead.gif

Za nekaj časa mam dost ...se mi enostavno ne da s takšno bando sodelovat......wizard.gif

Če kaj ne veš se sam prepičaj ali pa bodi raje tiho z opazkami, da ne delaš kolateralne škode...

 

In ja seveda... verjetno se je dr .Remčevi pričalo neumnosti, ker poleg vsega še zastonj dela v probono ambulanti.....najbržda nima kaj drugega za počet v lajfu....ma daj u 3 tud teb s takimi...sing.gif ..


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#2742 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 26. februar 2017, 22:40

Domy...smiri doživljaj...v zgornjem članku je malo bolj pojasnen primer z angino pectoris...ampak spet ni čisto pojasnjen vzrok zakaj niso plačani prispevki...

 

Kar se pa angine pectoris tiče...v bistvu ti v članku lepo piše, če razumeš osnove medicine...Na kratko povedano operacije so potrebne zaradi stvari, ki grejo zraven in ne zaradi same "angine pectoris" (kar ta izraz pomeni)...Še bolj po domače povedano človek ima lahko istočasno 5x diagnoz v povezavi s srcem, angina pectoris je samo ena diagnoza, operiran je pa zaradi druge...

 

http://www.online-me...a-pectoris.html

 

Zdaj pa lahko pripopaš še kakšen članek, ki govori o temu, če s.p. ne poravna svojih obveznosti do 15. v mesecu, da mu lahko že naslednji dan kao blokirajo račun, pošljejo izvršbo, itd...pa ni važno, če je 15. petek in med vikendom ni mogoče opravljati plačilo položnic...Al pa če človek ponesreči nakaže na drug TRR (tudi za prispevke) oz. se lahko na pošti zmotijo samo eno cifro...DURS ima svojo proceduro...in DURS pošilja podatke ZZZS kar se s.p. in zaposlenih tiče...

 

In obstajajoi še bolj banalni primeri....osebki zaposleni v državnih ministrstvih...čez par dni pri običnem obisku zdravnika šok, ko je na compu pisalo, da nimajo poravnanih prispevkov...Človek bi pričakoval, da imajo ustanove, ki spadajo pod okrilje države vsaj med sabo poštimane zadeve, pretok informacij, itd...

In kaj naj naredi človeček, ko se znajde v takem položaju???

Ročno urejat zadevce, drugače zadeve še en mesec ali več ne bodo poštimane. In če se mora en radnički državljan, ki redno plačuje svoje obveznosti kao državi j***t in zgubljati čas s takimi stvarmi potem je logično zakaj se nekateri bunijo, ko klošarji, delomrzneži, begunci u prolazu, ipd vse dobijo na lepe oči al jim pa socialci vse uredijo v "rekordnem" času...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#2743 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 26. februar 2017, 23:19

No lej kako nadaljuješ .

Point Brezo je v tem, da če se angine pectoris ne odkrije, ne zdravi pride do smrtnh posledic....

Bom ti tako povedala kot je povedal dr Doplihar, ki dela v probono ambulantah ;

Ni nujnih in nenujnih primerov...ali primerov, kjer lahko zanemarjaš pacienta.

Vsi primeri so nujni, ker ne moreš ti predvidevat, ko ne pregledaš pacienta z vsemi razpoložljivimi sredstvi, v kateri fazi je bolezen in do katere mere se bo bolezen razvila...

In če nekaj čakaš in ne zdraviš pa je to v bistvu bolezen z resnimi zapleti - življenjsko ogroziš pacienta.

Pika, Amen. Aton .....

 

O tem govorimo zdaj, da so to izgovori zdravstvene politike in zakonov, ki odrivajo paciente takšne in drugačne ali na rob življenja ali jih porivajo v smrt.

Soudeleženci umora. Pika . Amen . Aton.

 

Kar se neplačanih storitev tiče in kako ukrepa tu zakon je pa Bog pomagaj....

Se zgodi, da kdo ne plača....pa se mu kasneje nabije kazen....ali pa se izmota....in so točno takšni in drugačni primeri ja, ko zavarovalnica nekompromisno pribije ukrep....pa čeprav je vse logično, da se kaj opravičenega s strani zavarovanca dogaja.

In tisti, ki lahko plačajo račun gredo po čimprejšnji poti rešitve problema ....

 

Glavni problem nastane takrat, ko nimaš zaradi revščine niti telefona, da bi birokracijo ogovoril, ko si morda bolan pa si iz Maharuca in še z dest brd ter osmero voda, da bi prišel z javnim prevozom ali peš v pisarno pojasnit, da je napaka celo njihova in ne tvoja....ali nimaš sploh denarja, da bi zdravstveno zavarovanje plačal....te pa celo čaka zdravljenje v bolnišnici, operacija, pregledi itn...

 Evo poznam primer, ko je bolna ženička dobivala socialno pomoč . Odločbe se niso reševale zaradi zapletov in direktiv birokracije ob pravem času.

Ko pogodba o zamrznitvi plačevanja zdravstvenega zavarovanja poteče- mora ta biti na novo sklenjena od naslednjega dne naprej.

Ker pač le- ta ni bila (pa ne po njeni krivdi ) so ji nabili račun, ki ga seveda s svojim majnim prihodkom ni mogla plačati.

Naslednji mesec še vedno niso rešili nove odločbe in so ji nabili še en račun ...

Ker je bila iz oddaljenega kraja, starejša in nemobilna se je pač zavarovalnica usedla na njen račun...

Nekdo iz sorodstva je poskušal razložiti napako csd-ja , zavarovalnice....pa so vztrajali, da mora plačat od takrat, ko pač odločba začne veljati...

Na csd- ju so se potuhnili, ker kao se je menjala delavka in je naslednja registrirala začetek nove odločbe pač do takrat, ko je zadevo prevzela...( in so se nardili monje )

Iz 60 € je ratal strošek za 120 € /ker vmes so zadevo počili na izterjavo, pa privat agencijo, pa rubež ..

.... Evo tako to gre v tej državi, če si revež pa se ne spoznaš na zakone- birokracija melje, ljudje pa v raznih okoliščinah padajo v ta birokratski aparat...in v dolgove.

Za pot pod noge in reševat take probleme je dobro, da si mlad, poskočnih nog, namazanega jezika, iznajdjiv ...ne pa star ali bolan, reven in  sam.....

In takih je mnogo ....kot v stroki, ki se s tem ukvarja povedo;  že 10 tisoč in več....

Da ne naštevamo še vseh teh primerov, ki si jih dodal.

 

Takšno je stanje v naši državi. Prej bomo to sprejeli- prej bomo razumeli in rešili .... Menda . Ali pač ne....sleepy.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#2744 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 27. februar 2017, 11:01

Slovenija za socialne transferje letno nameni okrog 1,1
milijarde evrov. Medtem ko posamezniki brez otrok s socialno pomočjo
težko pridejo čez mesec, so družine na socialnih transferjih po višini
prejemkov lahko hitro blizu tistim družinam, kjer sta oba starša
zaposlena in prejemata minimalno plačo.

 

"Tveganje za zlorabe bo vedno obstajalo, saj  ljudje vedno iščejo pravne
praznine in pomanjkljivosti sistema," pravijo na ministrstvu.

 

Kot pomanjkljivost pa ministrstvo navaja nepovezljivost sistema z
uradnimi evidencami o dohodkih in premoženju, ki jih vodijo druge
države. Omenimo, da policija v lanskem letnem poročilu omenja zlorabe s
strani tujih državljanov: "Še vedno pa je pereča problematika kršitev na
področju zlorab pravnih naslovov za vstop v državo, predvsem dovoljenj
za prebivanje, in zlorabe socialnih transferjev."


A na prošnjo za pojasnilo, do kakšnih zlorab transferjev prihaja, so
nam odgovorili precej skopo. "Problematika nedovoljenih migracij je v
zadnjih letih zaznamovana predvsem z zlorabami legalnih institutov za
nedovoljeno prehajanje državne meje (zlorab pri pridobivanju delovnih
dovoljenj in dovoljenj za prebivanje). Pri tem so najpogosteje zaznana
kazniva dejanja: prepovedano prehajanje meje ali ozemlja države,
ponarejanja listin in overitev lažne vsebine."

 

http://siol.net/novi...-sociali-436176


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#2745 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 27. februar 2017, 11:35

najbrž si že opazila, da sem nepodkupljiv svobodnjak ... biggrin.png

 a025.gif

 

 k025.gif  a030.gif

 

Prav tako si  g045.gif samo drugi čredi pripadaš.

In drugega pastirja(ali pastirje) imaš...  a045.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#2746 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 27. februar 2017, 11:43

Tole bo sicer malo off topic(tema je o beguncih) pa saj ste ostali tudi malo zašli... biggrin.png

 

Nekaj je bilo govora o zdravstvu in denarju.

Državi kronično primanjkuje denarja oz. ga ne zna razporediti.

Predlagam da zdravstvo postane popolnoma komercialno - plačaj ali pa ne boš zdravljen.

S tem bi se populacija penzionistov(pa tudi ostalih slojev prebivalstva) močno zmanjšala - manj denarja za penzije, več za ostale zadeve, tudi za krast... sing.gif ylflower.gif

 

 g070.gif

 

 a045.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#2747 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 27. februar 2017, 16:18

laugh.pnglaugh.pnglaugh.png

 

http://shrani.si/f/2/OQ/345eajOO/sredinec.gif

Enako tebi...  a015.gif  o070.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#2748 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 3. marec 2017, 15:36

A tile pojdejo zdej v zapor? Ne razumem, zakaj jih ne fuknejo v vodo, pa naj odplavajo nazaj od koder so prišli.

 

 

'Oče in sin sta naredila selfi z žrtvijo' .... oče in sin. wacko.png

 

 

Tak silen rasizem se bohoti v Evropi, tolk smo belci pokvarjeni in žleht, da je bilo tem ***** civilizirano sojeno in se jih bo zdej futralo in vse.... meh


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#2749 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 3. marec 2017, 16:31


Ste soljudje? Si sočlovek?

Predsednik vlade, poslanke in poslanci, ministrice in ministri, morda veste, kako je videti vojna? Kaj je to vojna?

 

Ste že videli zažgana otroška trupla? Ste se kdaj morali skrivati pred
bombniki in topniškim obstreljevanjem? Poznate piskajoči vonj granate,
ki leti proti vašemu še komaj stoječemu stanovanjskemu bloku?

So vas kdaj ranili? So vas morali »operirati« v improvizirani bolnišnici, in to
brez anestezije? Ali veste, kako se po eksploziji mine tresejo tla in
pokajo stekla?

Ste kdaj stradali? Poznate vonj množičnih grobišč?

Ste stotine noči preživeli v vlažni kleti in upali, da tista
noč ne bo vaša zadnja in ne zadnja noč vaših bližnjih?

Se je nekaj sto metrov od vas razstrelil samomorilski napadalec in pobil več ducatov
ljudi, tudi mnoge, ki ste jih poznali, vas pa, ki ste preživeli povsem
po naključju, še vedno muči občutek krivde, ker ste - preživeli?

Veste, kako je, ko mesece ne zatisnete oči za več kot nekaj minut skupaj?

So vas v svoje vrste z - udejanjenimi - grožnjami poskušali »mobilizirati«
tako pripadniki vladnih sil kot različnih uporniških milic? So vas kdaj
mučili? So vas kdaj zaprli v temno sobo, v vaše utrujene oči usmerili
močno luč in vas obtožili stvari, ki jih niste zagrešili? So koga izmed
vaših bližnjih ubili le zato, ker pripada »napačni« etnični skupini,
veruje v drugega boga ali ne sledi ... »vladni liniji«?

Je vaš partner sredi dneva odšel po porušenem mestu iskat hrano in se ni nikoli vrnil?
Poznate občutek ujetosti med dvema ognjema; med mnogimi in dobesednimi
ognji? Vas razjeda sindrom posttravmatskega stresa?

Predsednik vlade, poslanke in poslanci, ministrice in ministri, morda veste, kako je biti begunec? Kaj pomeni biti begunec?


Imate za seboj več let vojne, preganjanja, revščine, trpljenja in
obupa? So vas na mejah evropskih držav pretepali in žalili policisti v
popolnih uniformah? So na vas med poskusom bega streljali turški vojaki?
So vas - morda celo večkrat - oropali tihotapci? Ste kdaj ostali čisto
brez vsega? Ste izgubili vsakršen stik s sorodniki in prijatelji, ki jim
ni uspelo pobegniti? Kolikokrat so kriminalci potopili prenapolnjen
čoln, s katerim ste pluli proti Grčiji? Poznate popolno razčlovečenje in
celostno ponižanje? So morali vaši otroci v skriti tovarni na obrobju
turškega obmorskega mesta za druge begunskega otroke šivati ponarejene
reševalne jopiče, zaradi katerih je umrlo še več Alanov Kurdijev?

So kdaj na azilni dom nekje v Srednji Evropi, v katerem živite že leto
dni, poletele molotovke? Vas imajo za terorista? Je vaš najmlajši otrok,
ki mu je v hrupu begunskega taborišča vendarle uspelo zaspati, po
mnenju ene izmed evropskih vlad speča celica Islamske države? Ste na
poti v lažno svobodo zapravili vse svoje življenjske prihranke? So vas
kdaj kot živino natovarjali na vlake in avtobuse? So vas na poti ločili
od najbližjih?

Vam kot beguncu ali begunki niso hoteli nuditi
zdravniške pomoči, ker niste bili »življenjsko ogroženi«, kot, denimo,
velja v Sloveniji? Ste mesece preživeli v peklu modernih
koncentracijskih taborišč na grških egejskih otokih? So vas morda
evropski (slovenski) birokrati deportirali nazaj na vojno območje, ker
menijo, da je pri vas doma varno?


Ste soljudje? Si sočlovek?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#2750 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 3. marec 2017, 17:23

Fb sličice, Fb čitalice, Fb prevrtalice i tako dalje, i tako dalje ....partyy.gif

 

Vrtičkarji dragi ...

na Kotnikovi bodo begunci  skupaj s prostovoljci sadili semena za samooskrbo.....

Za obdelavo zemlje se lahko prispeva vse od semen, sadik in orodja ..

Zaželjene izkušnje ....Shamann ti imaš krasen vrt pa, če maš kaj viška časa pejd mal z njimi požurat....pa ne se koj bat, da ti bo glava odletela...tongue.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0