Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Vse možno

• Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
264 komentarjev na to temo

#251 *glas*

*glas*
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 879

Objavljeno: Včeraj, 09:35

Nikoli te nisem v nič silil in ti to veš. Vse kar sem počel je da sem te vzpodbujal h koraku, s katerim bi lahko videl večne osebnosti in oblike večnih duš in Izvora, Boga, ko sem videl da to še zanikaš.  

Kako bi lahko jaz zanikal nekaj, kar mi je samoumevno, že od nekdaj?! 

Da si lahko to misliš o meni, potem nimaš nekih zmožnosti čutenja/prepoznavanja osebe pred sabo..  Saj zakaj bi mi drugače govoril stvari, ki so od nekdaj moja osnova in ki so mi dajale ves zagon za vse moje navdihe, za delovanje tukaj na Zemlji..  ti pa mi zaradi opisa ene izkušnje potem predavaš da tega še nimam in mi zato na vsakem koraku prodajaš Krišno.   

Res te preveč obsedajo definicije "kako bi moralo biti", kako "so rekli da je" in le preko tega mentalno ocenjuješ druge, "aha to kar je povedal je bolj blizu temu, kako je rečeno, da bi naj bilo"  in na podlagi te mentalne matematike delaš nato zelo omejene zaključke za druge ljudi..

To stanje monotestičnega pogleda na boga, ja tako vsesplošen standard, vse povprečne duhovnosti..  Toraj Bog oče in njegovi otročički, ki so bitja ustvarjene kot Duše, ki ga bodo zato večno slavile.. 

Ampak podobno kot na Zemlji, ko otroci gredo skozi proces odraščanja in morajo na eni točki sami prevzeti vlogo očeta, podobno se dogaja tudi v duhovnih sferah..  Pa ne na način kot bi lahko sedaj mental paralelo vlekel, da koako točno se to zgodi ljudem na Zemlji, tako se zgodi tudi v duhovnih sferah..   ker dejanski duhovni proces je popolnoma drugačen.. 

Tukaj govorim o spoznanju in izkušenju te "izvorne kvalitete", ki se za to fazo duhovne evolucije ne nahaj več izven tebe, ampak postane del tebe in deluje "kot ti" ali skozi tebe..

Kot ponavadi sem mantral svojo mantro in kar naenkrat sem izgubil vse fizične in mentalne probleme in prešel sem ju (telo in um) in sem bil le delček (ampak ne omejen) večne, blažene zlatkaste svetlobe, v neomejenem "oceanu" te svetlobe (ocean pišem v narekovajih ker naša predstava tega materialnega oceana/morja je še zmeri nekaj omejenega, ampak to je bilo res neomejeno, ampak uporabljam to besedo "ocean" ker sem bil jaz kot majhen delček del tega neomejenega "oceana"). V kvaliteti sem bil isto kot ta ocean, nisem bil iz neke druge substance, ampak iz iste, le da sem bil jaz kot delček ampak ne kakorkoli ločen ali različen. In tam se jaz nisem več zavedal telesa in uma (se pravi "nista več obstajala") in ni bilo časa, ni bilo prostora, le neomejena blaženost, brez kakršnikoli meja. Na podlagi te izkušnje bi lahko rekel da se strinjam s tabo da tam materija "ne obstaja", ampak le ta ena neskončna, vseprisotna, ampak čisto zavestna blaženost. In tukaj res ne obstaja tudi kakršnokoli bitje, ki bi bilo nad mano ali pod mano, ker je vse eno, iz iste substance, ni višje, ni nižje in jaz sem nerazlični del te "celote/oceana" oz. sem jaz hkrati tudi ta "celota" (spet pišem celota v narekovajih, ker to v bistvu ni celota v smislu da bi imela kakšne konce, ki jo definirajo (kot je v posvetnih izkušnjah "celot"), ampak res brez meja, ampak vseeno obstaja, kot neomejena "celota".) Težko opisat. Oz. se ne da adekvantno s temi posvetnimi besedami. Lahko le daš določeno idejo, približek, določenih pointov, ne more pa zaobjet vsega hkrati. Ja tega ne moreš dojet, si predstavljat z umom, čutili, intelektom, egom, če sam nimaš te izkušnje. 

No recimo da je to tvoja osebna izkušnja vstopa v atmo..  

Ampak atma je izšla iz nečesa, se ti ne zdi?

In spomin kako je bilo preden so atme sploh nastale, še vedno obstaja..  In tako kot se lahko premikaš po spominih v umu, kaj je bilo včeraj, prejšnji teden, pred desetimi leti ali v prejšnjih življenjih..  podobno lahko greš v stanja nematerialnih oblik bivanja in tudi v stanje ko še niti atme niso obstajale.. 

In ko se premikaš nazaj skozi ta stanja in tudi v to stanje, ki si ga zgoraj opisal, kjer se na eni točki prepoznaš kot ta kapljica znotraj neskončnega oceana, da si enaka kvaliteta kot ta ocean in neločljivo povezan z vso to neskončnostjo oceana..  No na eni točki se tudi ta "ideja kapljice" (lahko) razbline in zato ostane samo še ocean..  In "ocean" je nekaj kar je bilo najprej ali kar obstaja še sedaj, kot edino kar bo zares večno obstajalo, v primerjavi z vsem ostalim, kar ima svoj začetek in zato tudi svoj konec..

Lahko da v tvojo izkušnjo nisem vstopil tako obširno kot ti, ne vem, ampak ne glede na to, izkušnje večnih osebnosti/oblik duš in Boga in medsebojne ljubezni še vedno obstajajo. Ja, se strinjam, da so to izkušnje, ki so onkraj vseh posvetnih pravil in predstav in logike, intelekta, ega in da se tja ne da vstopat s tem (zato dokler se tega oklepaš, si navezan, je v bistvu prepreka za dobit izkušnjo), ampak le s predajo, odprtostjo "tistemu" in da tam si čisto zavesten ja, se čisto zavedaš. Ampak tudi v čisti zavesti, čistem zavedanju so nivoji. Neosebni, brezoblični je le en in nad njim je še osebni, oblični (večno osebni in oblični, to nima nobene zveze z materialnimi osebnostmi in oblikami, je daleč nad in čist drugačne kategorije, zavestne, duhovne, neomejene, nepogojene in seveda blažene).

Najverjetneje je, da v to izkušnjo še nisi sploh vstopil..  če bi že kdaj vstopil, potem se potem v moji opisih ne bi zgubljal inopisov ne bi dojemal, kot da trditve v opisanemu same sebe zanikajo, ko jaz opisujem poglede od tam..  Če bi to stanje že kdaj izkusil, bi ti stanje bilo poznano in bi seveda razumel kaj opisujem in kaj opisi predstavljajo..  Ti pa se z opisi ne strinjaš, so ti nelogični in govoriš, da niso realni..  toraj tega stanja potemtakem še ne poznaš, če ti povzroča taka nerazumevanja in če imaš tako potrebo, da zanikaš, da to kar sem izkusil, ima lahko kakršnokoli logiko..   in tega še ne zmoreš uvrstiti v kakršnokoli svojo logiko, ki jo trenutno premoreš..  skratka to je zate še polje nepoznanega, nelogike/nesmisla in zato se tako meomajno trudiš, vse to ovreči..

Moje "seciranje" ni bilo z orodji materialnih čutil, uma, intelekta, ega. Je bilo z "orodji" različnih nivojev duhovnih izkušenj, ker si ti določene vztrajno zanikal oz. si jih želel umetno umeščat v "nižje dimenzije", ki so še pod določenim vplivom maye oz. so le slišani/prebrani opisi od drugih in Ved in mentalne predstave o njih. Lahko ti povem, da je blaženost čistega neosebnega (iznad materialne osebnosti) zavedanja in uporabe tega v 5d, 4d, 3d veliko manjša (čeprav je "neomejena") kot blaženost čistega osebnega (iznad materialne osebnosti in iznad duhovne neosebnosti) zavedanja in delovanja v ljubezni do Boga, Krišne, tako z uporabo materije in v tem svetu kot tudi brez, popolnoma v duhovnem večnem svetu. Raso vai sah (Taitiriya upanishad). Ultimativna resnica je Rasa. Rasa pomen popolna blaženost. Bog ima večno ljubezen do duš in duše imajo večno ljubezen do Boga in iz tega pride popolna, polna blaženost, polni okus, polna izpolnjenost. Vsak izmed nas ima prirojeno pravico in možnost do tega, tako kot ima npr. vsak otrok pravico da pokliče svoje starše in sprejme  njihovo zavetje in naklonjenost. Nitai Gouranga. 

Kako pa bi lahko seciral nekaj na podlagi svojih izkušenj, če je to nekaj kar še nisi izkusil?

Če je to izkusil Krišna ali Nitai ali kdorkoli drug, ki jih citiraš..  in ko ti prebiraš in preučuješ kar so oni povedali o zakonitostih duhovnih sfer..  to še ne pomeni da tvoj um lahko razume napisano..   tudi če izvajaš vse zapovedi, ki ti jih nalaga Krišna gibanje..  mantre, meditacije in vse druge posvetne zapovedi..

Um namreš razume nekaj, šele za tem ko sam izkusi.  Pred tem pa uma seveda ima lahko le veliko posrednih informacij o nečemu, kar mu daje iluzijo, da to on "že ve" in se počuti, kot da že ve, kako je biti v tej izkušnji..

Kar daje v vsakdanu seveda neko lagodnost bivanja, saj um želi imeti vse pod nadzorom in si ne želi da obstaja karkoli, ki bi kadarkoli lahko kadarkoli zanihalo njegovo avtoriteto..   zato z prebiranjem in učenostjo, virtualno sebi ustvarja to stanje, da je on vrhunec vseh dosežkov in da ga nič ne bo nikdar omajalo..

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."

#252 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 618

Objavljeno: Včeraj, 12:43

Kako bi lahko jaz zanikal nekaj, kar mi je samoumevno, že od nekdaj?! ..

To stanje monotestičnega pogleda na boga, ja tako vsesplošen standard, vse povprečne duhovnosti..  Toraj Bog oče in njegovi otročički, ki so bitja ustvarjene kot Duše, ki ga bodo zato večno slavile.. 

Ampak podobno kot na Zemlji, ko otroci gredo skozi proces odraščanja in morajo na eni točki sami prevzeti vlogo očeta, podobno se dogaja tudi v duhovnih sferah..  Pa ne na način kot bi lahko sedaj mental paralelo vlekel, da koako točno se to zgodi ljudem na Zemlji, tako se zgodi tudi v duhovnih sferah..   ker dejanski duhovni proces je popolnoma drugačen.. 

Tukaj govorim o spoznanju in izkušenju te "izvorne kvalitete", ki se za to fazo duhovne evolucije ne nahaj več izven tebe, ampak postane del tebe in deluje "kot ti" ali skozi tebe..

Ja sej sam to še v telem postu praviš (črno poboldano)... in glej še spodaj

No recimo da je to tvoja osebna izkušnja vstopa v atmo..  

Ampak atma je izšla iz nečesa, se ti ne zdi?

In spomin kako je bilo preden so atme sploh nastale, še vedno obstaja..  In tako kot se lahko premikaš po spominih v umu, kaj je bilo včeraj, prejšnji teden, pred desetimi leti ali v prejšnjih življenjih..  podobno lahko greš v stanja nematerialnih oblik bivanja in tudi v stanje ko še niti atme niso obstajale.. 

In ko se premikaš nazaj skozi ta stanja in tudi v to stanje, ki si ga zgoraj opisal, kjer se na eni točki prepoznaš kot ta kapljica znotraj neskončnega oceana, da si enaka kvaliteta kot ta ocean in neločljivo povezan z vso to neskončnostjo oceana..  No na eni točki se tudi ta "ideja kapljice" (lahko) razbline in zato ostane samo še ocean..  In "ocean" je nekaj kar je bilo najprej ali kar obstaja še sedaj, kot edino kar bo zares večno obstajalo, v primerjavi z vsem ostalim, kar ima svoj začetek in zato tudi svoj konec..

Tukaj ti opisuješ atme (duše) kot nekaj začasnega, nekoč ustvarjenega in ki bojo imele svoj konec. Se prav kako ima lahko potem atma večno obliko, za katero zgoraj praviš da je ne zanikaš, če pa tukaj praviš, da so atme začasne?

#253 *glas*

*glas*
  • Vseprisotni

Objavljeno: Včeraj, 13:13

A potem po tvoji razlagi Pramatma ne obstaja brez Atem?  Niti nikdar ni obstajala?!

Tukaj ti opisuješ atme (duše) kot nekaj začasnega, nekoč ustvarjenega in ki bojo imele svoj konec. Se prav kako ima lahko potem atma večno obliko, za katero zgoraj praviš da je ne zanikaš, če pa tukaj praviš, da so atme začasne?

Nekaj druga pravim..   biggrin.png

#254 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: Včeraj, 13:15

A potem po tvoji razlagi Pramatma ne obstaja brez Atem?  Niti nikdar ni obstajala?!

Ne, nikoli ni obstajala brez atm. Paramatma/Bog je večen in atme/duše so večne. Neločeni, kot npr. sonce in njegovi žarki, diamant-njegov sij. 

#255 *glas*

*glas*
  • Vseprisotni

Objavljeno: Včeraj, 13:19

Ne, nikoli ni obstajala brez atm. Paramatma/Bog je večen in duše so večne. Neločeni, kot npr. sonce in njegovi žarki, diamant-njegov sij. 

Koliko ti Krišna lahko odmeri pač.. 

Ali pa tisto nekaj druga, koliko odmeri meni..  wink.png

#256 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: Včeraj, 13:35

Koliko ti Krišna lahko odmeri pač.. 

Ali pa tisto nekaj druga, koliko odmeri meni..  wink.png

Krišna nič ne odmerja, On vsem vedno daje vse (ni pristranski ali podkupljiv), tako kot npr. sonce vsem vse (ne rabiš mu rečt daj sij, on to že naravno, sam po sebi). Razlika je le kolk resnice kdo hoče sprejet, tolk vidi. 

#257 *glas*

*glas*
  • Vseprisotni

Objavljeno: Včeraj, 13:47

Vglavnem duše so nastale..  Amapak to ne pomeni zdaj, da zato niso večne..  V svoji esenci so večne, vseeno pa imajo začetek in konec..

Toraj duša se lahko "rodi", lahko pa tudi "umre"..  vseeno pa je ves čas večna, saj se ta proces dogaja v stanju večnosti..   začetek in konec pa sta pojma za lastnosti v času, ki ga pa v tistih sferah ni..    zato je zelo težko mešati pojme iz realnosti, ki so podvržene času in energijskim spremembam, z realnostmi, ki nimajo ne časa in ne sprememb..

Kapljica, ki naredi cel cikel, toraj se zaradi naravnih fizikalnih zakonov dvigne iz oceana (izpari) in nato gre na pot ločenosti in po določenem času iz oblaka kapne, navzdol in prispe nazaj v morje..  ta kapljica dobesedno ne obstaja več..  saj je postala spet neločljivi del morja..

Lahko pa neskončno dolgo ohranja tudi navidezno opno ločitve (in s tem svojo formo)..   in dokler ohranja to nevidno opno, je ravno toliko ločena, da se še lahko prepozna kot kapljica, a je vseeno del Celote..

#258 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: Včeraj, 14:14

Vglavnem duše so nastale..  Amapak to ne pomeni zdaj, da zato niso večne..  V svoji esenci so večne, vseeno pa imajo začetek in konec..

Toraj duša se lahko "rodi", lahko pa tudi "umre"..  vseeno pa je ves čas večna, saj se ta proces dogaja v stanju večnosti..   začetek in konec pa sta pojma za lastnosti v času, ki ga pa v tistih sferah ni..    zato je zelo težko mešati pojme iz realnosti, ki so podvržene času in energijskim spremembam, z realnostmi, ki nimajo ne časa in ne sprememb..

Kapljica, ki naredi cel cikel, toraj se zaradi naravnih fizikalnih zakonov dvigne iz oceana (izpari) in nato gre na pot ločenosti in po določenem času iz oblaka kapne, navzdol in prispe nazaj v morje..  ta kapljica dobesedno ne obstaja več..  saj je postala spet neločljivi del morja..

Lahko pa neskončno dolgo ohranja tudi navidezno opno ločitve (in s tem svojo formo)..   in dokler ohranja to nevidno opno, je ravno toliko ločena, da se še lahko prepozna kot kapljica, a je vseeno del Celote..

Ok. Kakšna je večna oblika duše, ki je v svoji esenci večna? Kakšna je večna oblika duše, ki se "rodi"? Kakšna je večna oblika duše, ki "umre"? Za razliko od ene do druge, če praviš, da se ti procesi vsi dogajajo v stanju večnosti. 

Praviš da kapljica ko prispe nazaj v morje dobesedno ne obstaja več. Kako lahko potem rečeš, da je oblika "kapljice" (duše) večna? 

#259 *glas*

*glas*
  • Vseprisotni

Objavljeno: Včeraj, 14:26

Ok. Kakšna je večna oblika duše, ki je v svoji esenci večna? Kakšna je večna oblika duše, ki se "rodi"? Kakšna je večna oblika duše, ki "umre"? Za razliko od ene do druge, če praviš, da se ti procesi vsi dogajajo v stanju večnosti. 

Praviš da kapljica ko prispe nazaj v morje dobesedno ne obstaja več. Kako lahko potem rečeš, da je oblika "kapljice" (duše) večna? 

Raje se vprašaj, zakaj verjameš, da oblika duše JE večna?  In zakaj misliš, da Pramatma ni mogel obstajal brez Atem..

Samo zato ker je zapisano v Giti??

Duša je večna ja..  oblike pa niso večne..  oblika je vedno v stanju spremembe, toraj kot taka ni utimativna, ker se ves čas spreminja..

Ali se vprašaj še tole, ko ti opisujem da sem to izkusil..  Je potem samoumevno, da ti MORAŠ to zanikati, saj če nebi, potem Gita nima prav..

To pa zate ni sprejemljivo..

A vse kar piše v Giti je ultimativna resnica, v katero ni za dvomiti ali kako?!

#260 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: Včeraj, 15:35

Raje se vprašaj, zakaj verjameš, da oblika duše JE večna?  In zakaj misliš, da Pramatma ni mogel obstajal brez Atem..

Samo zato ker je zapisano v Giti??

Ne da verjamem, izkusil sem jo. V Giti pa je tudi opisana ja. 

Duša je večna ja..  oblike pa niso večne..  oblika je vedno v stanju spremembe, toraj kot taka ni utimativna, ker se ves čas spreminja..

Ali se vprašaj še tole, ko ti opisujem da sem to izkusil..  Je potem samoumevno, da ti MORAŠ to zanikati, saj če nebi, potem Gita nima prav..

To pa zate ni sprejemljivo..

A vse kar piše v Giti je ultimativna resnica, v katero ni za dvomiti ali kako?!

To pol ni večna oblika duše. Ja, si izkusil to kar si, ampak to ni bila večna oblika duše, ampak le njen sij (delno... ker še nisi videl od koga izhaja) in njene različne, spreminjajoče se materialne "obleke"/oblike. Tega nič ne zanikam, niti ni to v nasprotju s tem kar piše v Giti. Ni pa to še spoznanje večne oblike duše. Vse kar v Giti piše je ultimativna resnica ja in vsak lahko to tudi preveri/spozna in s tem so mu odpravljeni vsi možni dvomi. 

Ko jaz govorim o Paramatmi (Nadduši/Bogu) in atmi (duši), jaz ne govorim v smislu da je Paramatma ocean, duše pa so začasne kapljice (oblike) izparjene iz oceana, ki se potem spet vrnejo in zlijejo v ocean. Ampak v smislu da Paramatma je kot sonce, duše pa so kot sončni žarki ali pa Paramatma je kot diamant, duše pa so kot njegov sij. Sonce in njegovi žarki in diamant in njegov sij nikoli niso ločeni/razdružljivi a hkrati eno je sonce/diamant in eno so žarki/sij. Tudi če zbereš vse žarke sonca skupaj ali vse delčke sija diamanta, ti še vedno ne bojo sonce/diamant, hkrati pa niso ločeni/razdružljivi od njega. Ali npr. kot izvor energije in energija. Nista ločena, a hkrati eno je izvor energije eno je energija. Ali upravljalec in upravljani ali lastnik in lastnina. So hkrati eno in različno. Ko govorim o večni obliki atme ne govorim o materialni, stalno se spreminjajoči obliki, ki se rodi in ki umre. Vse duše imajo svoje večne unikatne osebne zavestne oblike, ki so duhovne in nimajo nobene zveze/povezave s stalno se spreminjajočo materijo. Pogojene duše imajo na svojo večno obliko dano materialno "obleko"/obliko, ki se stalno spreminja, ampak ta ne spremeni večnih oblik duš. Osvobojene duše pa so le kot svoje večne duhovne oblike, osebe. Nima nobene zveze z materialnimi osebnostmi. In Paramatma/Bog ima svojo večno duhovno obliko. On je izvor vseh večnih oblik duš in lastnik in upravljalec (daje moč za delovanje dušam in daje rezultate njihovih različnih dejanj). On je tudi izvor in upravljalec materije. Določene duše so pod vplivom materije, določene ne, glede na njihove aktivnosti. Odnos med večnimi dušami in večnim Bogom je večen, dobesedno. Duše smo njegovi večni (dobesedno) služabniki in Bog je naš večni (dobesedno) Gospodar. Mi nikoli ne moremo postat Bog, niti nikoli nismo bili Bog, niti zdaj nismo Bog, ampak nismo pa tudi nikoli ločeni od Njega, saj smo Njegova energija. Lahko pa pozabimo na to kdo smo (se ne zavedamo več), če zlorabimo svojo svobodno voljo in ne želimo služit Boga, ampak hočemo uživat materijo. Takrat pridemo pod njen vpliv. Če se po Njegovi milosti, tj. vzpodbudi, obrnemo k Njemu in ga začnemo naklonjeno služiti, kar je naša večna naravna funkcija, smo rešeni vpliva materije (in pozabe, iluzije) in smo polno izpolnjeni, srečni, trajno. To ne pomeni da se materija izniči, ampak le da pridemo izpod njenega vpliva in da jo zdaj uporabljamo za Njegovo služenje, katere večni lastnik in gospodar je Bog. Večne duhovne oblike duš, večen duhovni odnos med dušami in Bogom in večna duhovna oblika Boga so vse iznad vpliva/omejitev materije (časa in prostora). Ni tako kot da "bog" je en brezoblični ocean, kapljice morja (med seboj pregrajene z materijo) pa so duše in ki se potem zlijejo nazaj v ocean in so ocean in ni več razlike. Niti ti nikoli nisi "Izvor", "Kreator" ko izkusiš/spoznaš "izvorno kvaliteto" (ki si jo omenjal zgoraj). Ja, smo večna zavestna bitja in imamo svobodno voljo delovat tako ali drugače, ampak še vedno nismo Bog/Kreator/Izvor.  Dobesedno vedno/večno si ti odvisen od Boga/Izvora, za svoj obstoj, za moč delovanja, za rezultate delovanj. Ampak trenutno si v pozabi/nezavedanju tega, ker si imel do sedaj le delno izkušnjo "oceana" in kapljic (pa še tuki se ti zmotno zdi, da si ti kot en ocean zato tudi vse kapljice hkrati). Izkušnja Izvora/Boga (in s tem tudi večnega tebe v večnem odnosu do Njega) je nad tem, natančnejše od tega. In seveda, ne le "zelo" (delno), ampak polno izpolnjujoče. Rasa. Nitai Gouranga.          

#261 *glas*

*glas*
  • Vseprisotni

Objavljeno: Včeraj, 16:34

Ne da verjamem, izkusil sem jo. V Giti pa je tudi opisana ja. 

Ja, ampak če smo iskreni..  Glede nato kako goreč zagovornik Krišna gibanja si in kako zelo se tudi trudiš, da bi še vsak od nas verjel vse to identično, kar verjameš ti..   A če si le malček iskren do sebe, a res misliš, da bi ti lahko izkusil karkoli druga, kar ni opisano v Giti?! 

Se ti res zdi da še imaš sploh to možnost, glede nato, da si si pač to izbral za ultimativno resnico..   

Normalno, da se ti vse potrdi iz gite, če slepo verjameš in počneš do pikice kar je tam zapovedano..  to deluje enako kot, samouresničujoča prerokba - ko se zgodi točno to (kar nekdo napove), saj to verjamemo, pričakujemo in zato napovedano tudi skreiramo.. 

Toraj potrdila o prebranem ne pridejo v izkušnji "od zgoraj" ampak še vedno iz tvojih prepričanj, prednaloženih informacij iz spisov in posledično iz pričakovanj..

zato se to potrdi "izkustveno" tudi skozi mantre in meditacije..   ko s doživi točno to kar smo prej prebrali..   

( vauuu pa je res tako kot piše..  wink.png  )

To pol ni večna oblika duše. Ja, si izkusil to kar si, ampak to ni bila večna oblika duše, ampak le njen sij (delno... ker še nisi videl od koga izhaja) in njene različne, spreminjajoče se materialne "obleke"/oblike. Tega nič ne zanikam, niti ni to v nasprotju s tem kar piše v Giti. Ni pa to še spoznanje večne oblike duše. Vse kar v Giti piše je ultimativna resnica ja in vsak lahko to tudi preveri/spozna in s tem so mu odpravljeni vsi možni dvomi.      

Vse kar je napisano v Giti je ultimativna resnica?

Kje pa to piše?   

Tudi v Giti ne..

Toraj če jaz napišem svoja spoznanja in zraven napišem to je ultimativna resnica, potem ta resnica tudi ni ovrgljiva..

Sploh ker lahko dokažem da je tako in ker ne obstaja nikjer nihče, ki bi lahko to ovrgel..  In vsak ki želi to izkusiti, mu lahko tudi pokažem, da je vse to res, ker lahko to isto tudi izkusi z mano..

Ko jaz govorim o Paramatmi (Nadduši/Bogu) in atmi (duši), jaz ne govorim v smislu da je Paramatma ocean, duše pa so začasne kapljice (oblike) izparjene iz oceana, ki se potem spet vrnejo in zlijejo v ocean. Ampak v smislu da Paramatma je kot sonce, duše pa so kot sončni žarki ali pa Paramatma je kot diamant, duše pa so kot njegov sij. Sonce in njegovi žarki in diamant in njegov sij nikoli niso ločeni/razdružljivi a hkrati eno je sonce/diamant in eno so žarki/sij. Tudi če zbereš vse žarke sonca skupaj ali vse delčke sija diamanta, ti še vedno ne bojo sonce/diamant, hkrati pa niso ločeni/razdružljivi od njega          

Samo v vednost, obstajajo Sonca (Zvezde) prve generacije, to je stopnja Vesolja, kjer še ni planetov in se po velikem poku iz meterije začnejo formirati Zvezde..  Ko prvotne Zvezde na eni točki eksplodirajo v supernovi, se komaj v tem procesu ustvarijo trdnejše spojine (periodnega sistema), železo, zlato, ...  In iz delcev vodika, helija spet nastanejo Zvezde druge generacije iz teh trdnejših spojin pa nastanejo planeti, ki obkrožajo le Zvezde druge generacije.. 

Tako da ja, obstaja tudi faza kjer še ni Sonca, nato faza kjer je Sonce šele v fazi akomuliranja-strjevanja delcev in šele nato kasneje je v aktivni fazi ko kot strjena forma v procesu jederskega zlitja, v tem procesu oddaja tudi "žarke"..   In šele druga generacija Zvezd v fazi oddjanja teh žarkov ima okrog sebe tudi planete, ki jih ti žarki dosežejo in nastane efekt, ki je nekako željen in splaniran  wink.png

Vse duše imajo svoje večne unikatne osebne zavestne oblike, ki so duhovne in nimajo nobene zveze/povezave s stalno se spreminjajočo materijo. Pogojene duše imajo na svojo večno obliko dano materialno "obleko"/obliko, ki se stalno spreminja, ampak ta ne spremeni večnih oblik duš. Osvobojene duše pa so le kot svoje večne duhovne oblike, osebe. Nima nobene zveze z materialnimi osebnostmi. In Paramatma/Bog ima svojo večno duhovno obliko. On je izvor vseh večnih oblik duš in lastnik in upravljalec..

Če nečesa nisi ustvaril, potem tudi nisi lastnik tega..  wink.png

Oziroma kako si pa lahko izvor nečesa, kar nikdar ni bilo ustvarjeno, toraj tudi izšlo ni iz ničesa?    smile.png

Prej si namreč rekel, da atme niso bile ustvarjene..  wink.png

Mi nikoli ne moremo postat Bog, niti nikoli nismo bili Bog, niti zdaj nismo Bog, ampak nismo pa tudi nikoli ločeni od Njega, saj smo Njegova energija. Lahko pa pozabimo na to kdo smo (se ne zavedamo več), če zlorabimo svojo svobodno voljo in ne želimo služit Boga, ampak hočemo uživat materijo. Takrat pridemo pod njen vpliv. Če se po Njegovi milosti, tj. vzpodbudi, obrnemo k Njemu in ga začnemo naklonjeno služiti, kar je naša večna naravna funkcija, smo rešeni vpliva materije (in pozabe, iluzije) in smo polno izpolnjeni, srečni, trajno. To ne pomeni da se materija izniči, ampak le da pridemo izpod njenega vpliva in da jo zdaj uporabljamo za Njegovo služenje, katere večni lastnik in gospodar je Bog. Večne duhovne oblike duš, večen duhovni odnos med dušami in Bogom in večna duhovna oblika Boga so vse iznad vpliva/omejitev materije (časa in prostora). Ni tako kot da "bog" je en brezoblični ocean, kapljice morja (med seboj pregrajene z materijo) pa so duše in ki se potem zlijejo nazaj v ocean in so ocean in ni več razlike. Niti ti nikoli nisi "Izvor", "Kreator" ko izkusiš/spoznaš "izvorno kvaliteto" (ki si jo omenjal zgoraj). Ja, smo večna zavestna bitja in imamo svobodno voljo delovat tako ali drugače, ampak še vedno nismo Bog/Kreator/Izvor.  Dobesedno vedno/večno si ti odvisen od Boga/Izvora, za svoj obstoj, za moč delovanja, za rezultate delovanj. Ampak trenutno si v pozabi/nezavedanju tega, ker si imel do sedaj le delno izkušnjo "oceana" in kapljic (pa še tuki se ti zmotno zdi, da si ti kot en ocean zato tudi vse kapljice hkrati). Izkušnja Izvora/Boga (in s tem tudi večnega tebe v večnem odnosu do Njega) je nad tem, natančnejše od tega. In seveda, ne le "zelo" (delno), ampak polno izpolnjujoče. Rasa. Nitai Gouranga.          

Pogovor s tabo vedno pristane le na temu, da ti na dolgo in široko recitiraš, to kar piše v Giti..  smile.png

Kar je za vsakega živega duhovnega iskalca, res dolgočasno..  

Ker po eni strani govoriš, kako so to vse tvoje osebne izkušnje..  Po drugi strani pa opisuješ ves čas vse ostalo razen svoje izkušnje..  Saj le recitiraš prebrano.. 

Saj če me bo zanimalo kaj je v Giti si bom že prebral a ne..  wink.png 

To kar si prebral, nato mantral, ter potem tudi podoživel to kar piše..  če tebi to potem dovolj, da si zaenkrat pomirjen sam s sabo, OK.  Vseeno pa je tukaj notri nemir, ker globoko v tebi je zakopan dvom, kaj pa če ni tako..  In ta dvom se razgradi, ko se prepustiš, da te vodi izkušnja, brez da imaš poprej poznavanje/informacije, kaj se misli zgoditi in na kak način..  

In šele tukaj prideš do izkušenj, ki so pristne - izvorne in ki razgradjo najgloblje dvome..  

Glede nato, da zagovarjaš predvsem osebni vidik Boga v odnosu na Duše.  Neosebnega pa ponižuješ v pomembnosti..  pa povej potem več o osebnem vidiku:

Kako pa si si ti osebno izkusil ta Osebni vidik Boga?!    Mislim, a si ga sploh kdaj izkusil?  

Če si:  Ga lahko opišeš, poveš kaj več o temu?    Kakšen je, kje je, kakšno obliko/pojavnost ima..  in kakšno pojavnost imaš tam ti in vsi ostali..

#262 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: Včeraj, 17:26

Ja, ampak če smo iskreni..  Glede nato kako goreč zagovornik Krišna gibanja si in kako zelo se tudi trudiš, da bi še vsak od nas verjel vse to identično, kar verjameš ti..   A če si le malček iskren do sebe, a res misliš, da bi ti lahko izkusil karkoli druga, kar ni opisano v Giti?! 

Se ti res zdi da še imaš sploh to možnost, glede nato, da si si pač to izbral za ultimativno resnico..   

Normalno, da se ti vse potrdi iz gite, če slepo verjameš in počneš do pikice kar je tam zapovedano..  to deluje enako kot, samouresničujoča prerokba - ko se zgodi točno to (kar nekdo napove), saj to verjamemo, pričakujemo in zato napovedano tudi skreiramo.. 

Toraj potrdila o prebranem ne pridejo v izkušnji "od zgoraj" ampak še vedno iz tvojih prepričanj, prednaloženih informacij iz spisov in posledično iz pričakovanj..

zato se to potrdi "izkustveno" tudi skozi mantre in meditacije..   ko s doživi točno to kar smo prej prebrali..   

( vauuu pa je res tako kot piše..  wink.png  )

Drgač je blo kot je pisalo (in kokr sem si jaz lahko predstavljal na podlagi prebranega). Onkraj vseh mojih možnih predstav. Velik boljš. 

Vse kar je napisano v Giti je ultimativna resnica?

Kje pa to piše?   

Tudi v Giti ne..

Tudi v Giti to piše. Spodaj si napisal, da če te bo zanimal kaj je v Giti da jo boš že prebral, torej na podlagi/zaradi česa tukajle pišeš da tam tega ne piše... 

Toraj če jaz napišem svoja spoznanja in zraven napišem to je ultimativna resnica, potem ta resnica tudi ni ovrgljiva..

Sploh ker lahko dokažem da je tako in ker ne obstaja nikjer nihče, ki bi lahko to ovrgel..  In vsak ki želi to izkusiti, mu lahko tudi pokažem, da je vse to res, ker lahko to isto tudi izkusi z mano..

Ja men recimo nisi hotel pokazati. Izgovarjal si se neki na mojo iskrenost itd. ampak sej si sam rekel, da si ti želiš to vsem podati, iz svoje radosti, pa če to sprejmejo ali ne. Ne vem kaj te je pol tolk pri men ustavil, da mi ne pokažeš? Al mi še boš?

Samo v vednost, obstajajo Sonca (Zvezde) prve generacije, to je stopnja Vesolja, kjer še ni planetov in se po velikem poku iz meterije začnejo formirati Zvezde..  Ko prvotne Zvezde na eni točki eksplodirajo v supernovi, se komaj v tem procesu ustvarijo trdnejše spojine (periodnega sistema), železo, zlato, ...  In iz delcev vodika, helija spet nastanejo Zvezde druge generacije iz teh trdnejših spojin pa nastanejo planeti, ki obkrožajo le Zvezde druge generacije.. 

Tako da ja, obstaja tudi faza kjer še ni Sonca, nato faza kjer je Sonce šele v fazi akomuliranja-strjevanja delcev in šele nato kasneje je v aktivni fazi ko kot strjena forma v procesu jederskega zlitja, v tem procesu oddaja tudi "žarke"..   In šele druga generacija Zvezd v fazi oddjanja teh žarkov ima okrog sebe tudi planete, ki jih ti žarki dosežejo in nastane efekt, ki je nekako željen in splaniran  wink.png

Primer sonca sem dal samo zarad ilustracije pointa kako lahko nekaj hkratno nerazdružljivo in različno obstaja, ne pa kot direktni opis, ki bi lahko vse zaobjel. Bog kot Izvor in Njegove energije večno hkrati obstajajo, ne ena za drugo (ena po drugi) ali da nečesa kdaj prej ne bi bilo ali ne bo. 

Če nečesa nisi ustvaril, potem tudi nisi lastnik tega..  wink.png

Oziroma kako si pa lahko izvor nečesa, kar nikdar ni bilo ustvarjeno, toraj tudi izšlo ni iz ničesa?    smile.png

Prej si namreč rekel, da atme niso bile ustvarjene..  wink.png

Po naravi si lastnik. Po naravi si izvor. Po naravi izhaja iz tebe. Ja, atme niso bile ustvarjene, so večne in izhajajo iz Boga, ki je njihov Izvor in lastnik. 

Glede nato, da zagovarjaš predvsem osebni vidik Boga v odnosu na Duše.  Neosebnega pa ponižuješ v pomembnosti..  pa povej potem več o osebnem vidiku:

Kako pa si si ti osebno izkusil ta Osebni vidik Boga?!    Mislim, a si ga sploh kdaj izkusil?  

Če si:  Ga lahko opišeš, poveš kaj več o temu?    Kakšen je, kje je, kakšno obliko/pojavnost ima..  in kakšno pojavnost imaš tam ti in vsi ostali..

Ne da ga ponižujem, ampak pač ima svoje naravno mesto in je kot tak spoštovan. 

Lep je. In ni to materialna lepota. Več oblik ima. In niso to materialne oblike. Povsod je in hkrati je v svojem prebivališču. In ni to materialna lokacija. Jaz in vsi ostali smo tudi lepi. Ni to materialna lepota. Njegovi večni služabniki smo. Ni to materialna identiteta, osebnost (ni materialno suženjstvo). Nitai Gouranga. 

#263 *glas*

*glas*
  • Vseprisotni

Objavljeno: Včeraj, 18:40

Ne da ga ponižujem, ampak pač ima svoje naravno mesto in je kot tak spoštovan. 

Lep je. In ni to materialna lepota. Več oblik ima. In niso to materialne oblike. Povsod je in hkrati je v svojem prebivališču. In ni to materialna lokacija. Jaz in vsi ostali smo tudi lepi. Ni to materialna lepota. Njegovi večni služabniki smo. Ni to materialna identiteta, osebnost (ni materialno suženjstvo). Nitai Gouranga. 

Recimo če bi te vprašal po neosebnem vidiku Boga, bi tak odgovor, bil recimo da primeren..   

Ampak, a je to sploh tvoj odgovor?      ali je od Gourange?

A imaš ti sploh kak svoj odgovor ali le citiraš tuje??

Ampak ker ti res ves čas povdarjaš le oseben vidik Boga in tvoj(naš) večni odnos z Njim, potemtakem moral biti tvoj odnos z Njim dokaj živ in oseben.  Ti pa zopet le citiraš nekoga drugega v odgovor, kakšen bi naj On bil in kako se doživlja odnos z Njim.. 

Torej daj prosim povej pač, če imaš ti dejansko kak odnos sploh z Njim?  In če imaš ta oseben odnos, potem ga lahko tudi opišeš kot Osebo, s katero ta osebni odnos tudi imaš?!

Ali zopet ne želiš sam nič opisati?

Ali pa sam ne moreš na ta način opisovati, ker tvoj "odnos" z Njim izvira le iz tega kar si prebral v giti, kaj je napisano v citatih drugih modrecev, ki jim slediš..  in opisi kako ta odnos z Njim izgleda, kako On izgleda, so vbistvu njihovi in ne tvoji..

?   ne trdim..  te sprašujem  ?

#264 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: Včeraj, 22:20

Recimo če bi te vprašal po neosebnem vidiku Boga, bi tak odgovor, bil recimo da primeren..   

Tist odgovor ni primeren za neosebni aspekt, ker pol bi rekel "lepo" namesto "lep" in neosebni aspekt nima več različnih večnih oblik in neosebni aspekt nima svojega večnega osebnega prebivališča in nima svojih večnih osebnih spremljevalcev in služabnikov in nima svojih večnih aktivnosti, zabav. 

Ampak, a je to sploh tvoj odgovor?      ali je od Gourange?

A imaš ti sploh kak svoj odgovor ali le citiraš tuje??

Ko na koncu napišem Nitai Gouranga, to ne pomen, da je to avtorski podpis pod citatom. To sta najbolj milostni sveti imeni Boga. Odgovor je bil moj. Na koncu sem le napisal ti dve najbolj milostni sveti imeni Boga, Nitai Gouranga. 

Ampak ker ti res ves čas povdarjaš le oseben vidik Boga in tvoj(naš) večni odnos z Njim, potemtakem moral biti tvoj odnos z Njim dokaj živ in oseben.  Ti pa zopet le citiraš nekoga drugega v odgovor, kakšen bi naj On bil in kako se doživlja odnos z Njim.. 

Zgoraj sprašuješ če je to moj odgovor, tukaj pišeš da ni moj odgovor... 

Torej daj prosim povej pač, če imaš ti dejansko kak odnos sploh z Njim?  In če imaš ta oseben odnos, potem ga lahko tudi opišeš kot Osebo, s katero ta osebni odnos tudi imaš?!

Ali zopet ne želiš sam nič opisati?

Ali pa sam ne moreš na ta način opisovati, ker tvoj "odnos" z Njim izvira le iz tega kar si prebral v giti, kaj je napisano v citatih drugih modrecev, ki jim slediš..  in opisi kako ta odnos z Njim izgleda, kako On izgleda, so vbistvu njihovi in ne tvoji..

?   ne trdim..  te sprašujem  ?

Ja nekje sprašuješ, nekje praviš da ni... V bistvu se ti že od začetka na vse pretege napenjaš, da bi se prepričeval, da jaz le citiram druge in da imam le mentalne predstave slišanega/prebranega ne pa svojih izkušenj. To je pač tvoja stvar. Opisal sem ga kot osebo. Lep je. Njegov obraz. Nasmeh. Barva. Sij.  

#265 *glas*

*glas*
  • Vseprisotni

Objavljeno: Včeraj, 23:45

Tist odgovor ni primeren za neosebni aspekt, ker pol bi rekel "lepo" namesto "lep" in neosebni aspekt nima več različnih večnih oblik in neosebni aspekt nima svojega večnega osebnega prebivališča in nima svojih večnih osebnih spremljevalcev in služabnikov in nima svojih večnih aktivnosti, zabav. 

Malo preveč mentaliziraš za moj okus izmenjave informacij..   Tudi me ne zanima "politična ustreznost" izjav..  ko nekaj poveš iz sebe se to začuti/zazna takoj, ko pa nekdo plete zgodbice pa se to čuti kot prazno, izumetničeno in se ve koliko sebe in iskrenosti daje oseba v pogovor in opise.. 

Če si imel neke izkušnjo, bi ji lahko že kadarkoli opisal, toraj na način, kot si jih tudi izkusil..   

In če si jih res izkusil, potem ne rabiš več mene spraševati, če ti jo/jih lahko pomagam izkusiti..  Kot tudi me ne rabiš loviti po vseh temah tega foruma, saj skoraj ni teme kjer ti ne bi komentiral mojih izjav in jih popravljal, govoril da niso ustrezne, ker niso v skladu s temu kar piše v giti..  moje izjave ti ne morejo biti všeč, ko ti želiš pač vse Krišna obarvano..  

Ja nekje sprašuješ, nekje praviš da ni... V bistvu se ti že od začetka na vse pretege napenjaš, da bi se prepričeval, da jaz le citiram druge in da imam le mentalne predstave slišanega/prebranega ne pa svojih izkušenj. To je pač tvoja stvar. Opisal sem ga kot osebo. Lep je. Njegov obraz. Nasmeh. Barva. Sij.  

Malo manj se naprezaj z zasledovanjem in komentiranjem mojih izpovedi tukaj, pa potem ne bo več neke motivacije, da bi se midva morala iti te kroge, ki niso kaj preveč konstruktivni..  razen veselja do kroženja, zaradi kroženja samega..   smile.png

In če svoje izpolnjujoče izkušnje imaš, se polni skozi njih in ne skozi mene..  toraj naj ti bodo potem dovolj tvoje lastne izkušnje, če praviš, da so tako izpolnjujoče.. 

in dovoli drugim da imajo pač svoje..   wink.png

Mene ne zanimajo tvoji sveti izrazi za boga ali krišna zgodbice, recitiranje spisov itd..   ker kamorkoli greva, katerokoli temo začneva, le te ponavljaš v nedogled (znova in znova) in nimam občutka da je pogovor s tabo dovolj iskren, živ in pristen, da bi se ga bilo vredno iti..  vsaj ne za moj okus.. 

Saj menda imaš dovolj sogovornikov, ki jih to dejansko zanima..  članov hare krišna gibanja je pa res dovolj, da lahko najdeš sebi primerne sogovornike..

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0