Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prehrana glede na krvno skupino


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
206 komentarjev na to temo

#26 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. marec 2004, 07:20

0+
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#27 klavdija

klavdija
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 123

Objavljeno: 18. marec 2004, 08:50

0-

pa že od odtroštva nič mesa in mleka, mlečnih izdelkov.

Edino kar jem in vsebuje mleko so palačinke.

(mogoče bi pa morali napisati da krvna skupina 0 ne potrebuje mesa)


k.

#28 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. marec 2004, 10:29

pravijo, da je ravno obratno, pa jaz ga tud ne ljubim najbolj x:Dx
(mesa namreč)
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#29 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 18. marec 2004, 12:46

Jaz tudi 0+ ! Rada imam in sadje in zelenjavo. Obožujem pa vse mlečne izdelke in seveda vso hrano pripravljeno iz njih. Meso včasih ne jem tudi ves mesec. Potem mi pa noro zapaše, tako, da si naredim kar tatarca in ga ponavadi pojem na tešče brez kruha! x:px x:Dx
Ko pa sem sem bolj disciplinirana mi ga uspe namazati na opečen toast z maslom! x:px
Poleti me včasih zagrabi mesna euforija, ko pripravljam maso za čevapčiče.
Izvor mesa poznam,maso pa vedno pripravim sama in jo zraven polovico pojem, še preden pride do žara! x:Dx
Pečeni pa mi sploh ne dišijo, edino če se zapečejo samo toliko, da naredijo okoli skorjico, noter pa so še rdeči! x:px
Razen tatarca in mase za čevapčiče pa jem ostalo meso normalno pečeno! x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#30 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. marec 2004, 12:53

Izvor mesa poznam,maso pa vedno pripravim sama in jo zraven polovico pojem, še preden pride do žara! x:Dx
Pečeni pa mi sploh ne dišijo, edino če se zapečejo samo toliko, da naredijo okoli skorjico, noter pa so še rdeči! x:px

BIOCODE :palec:

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. marec 2004, 18:20

:eek: neverjetno, koliko nas je 0...
Skoda, se vec bi vas moralo vpisati tole...
ce ze tako ne bi imeli... blabla, katera hrana itd... bi vsaj imeli nek... vzorec, morda videli, kaj prevlada, morebiti pa celo dolocili neke svoje 'zakonitosti'...
Zakaj pa ne?
namrec - ugotovili smo nekako, da na tem prostoru skoraj 'prevladuje' voda (ce upostevamo recimo vsaj po tri pomembne tocke pri posamezniku)...
A ni zanimivo, ce bi ugotovili, da prevladuje 0... ali pac b ali karkoli?
Kot opazam, pa nas je tudi kar nekaj z RH -
Kar je spet kul podatek...
Meni se tole recimo zdi neznansko podobno petku 13... tale rh minus... po vibraciji, seveda, dohtarji, pikolovci, skeptiki in vse kar je takega, bodo zdajle posmehljivo pihnili morda.... ces, ali ima to kakrsnokoli zvezo! xrolleyesx
Nima je, OK - vseeno pa se mi zdi kul. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 klavdija

klavdija
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 123

Objavljeno: 19. marec 2004, 11:06

Marsa, premišljevala sem o tem, kar si zapisala o RHneg, pa se ti pridružujem pri tvojem mišljenju.
Midve sva tisti "srečnici", ki imavi tisto skupino krvi, ki je je najmanj na svetu.
Ampak mene bega nekaj derugega. Razumem, da imam jaz in poslwedično moji ožji sorodniki RH neg; pa vendar se mi zdi da v širšem sorodstvu tudi prevladuje negativna kri.
Bega me to, kar sem opazila ob eni krvodajalskih akcij - skoraj vsi naši sosedje imajo RH neg.
Kaj torej povzroča RH neg?

k.

#33 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. marec 2004, 13:07

x;)x Mogoče plotovi :inocent:

#34 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 19. marec 2004, 13:14

Jst mam pa A (pa on ta prav faktor, je menda negativen? V glavnem tist, ko ne rabiš injekcije pr porodu)..
Mam pa tako potujočo kri s seboj, če bi rabla je kaj -> moža, ki ima 0.
Bogi.. x;)x Jst mu je pa ne morem dati.. :C:

A-jevci smo pa čist v riti..
Pri krvni skupini A (44 %) naj bi dobro počutje zagotavljala žita, tudi riž, in zelenjava, od beljakovin pa ribe. Ljudje s to skupino imajo slab imunski sistem, občutljiv želodec in težave s sladkorjem, ne ustreza jim meso, mlečni proizvodi, krompir, banane in sladkor (kisla hrana).
x:Dx x:Dx x:Dx
Mushi

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. marec 2004, 11:31

O, Mushi, fino, ko si tole podala. :palec:

Tim in torej tudi Mitja pa imata kri, ki se ful dobro slisi - B positive! x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. marec 2004, 11:57

O, Mushi, fino, ko si tole podala. :palec:

Tim in torej tudi Mitja pa imata kri, ki se ful dobro slisi - B positive!  x^x  :palec:

Aha, moja krvna grupa x^x x:Dx x:Dx
Vsaj nekaj, kar ti je všeč x:Dx x:Dx x:Dx

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. marec 2004, 11:59

Pretiravas, Stane - jaz imam kar rada Bike, meni se zdis model, a s pozitivnim predznakom.
Vcasih pac malo moris, v celoti pa si mi gud. Si prav poseben in takega ni. x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 20. marec 2004, 19:42

Tudi jaz 0+.
Mesa se ne branim; pravzaprav je bilo meso dolgo (predvsem v puberteti) moja glavna prehrana. V zadnjem času čutim vedno manj potrebe po mesu, ampak še vedno mi zapaše kakšna slastna pečenka ali steak, da o pršutu ne govorimo.

Mimogrede, 0 je menda najbolj razširjena krvna skupina na našem geografskem področju.
Pa še to: 0 je recesivna - kar pomeni, da imajo lahko 0 tudi potomci staršev z drugo skupino(npr. A ima lahko gene AA ali A0 - v tem primeru A prevlada, 0 pa se lahko prenaša), obratno pa praviloma ni možno.

#39 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 22. marec 2004, 12:08

Mami mi je posodila knjigo Anite Hessman-Kosaris Diete za krvne skupine!
Ko sem malo prebrala kaj velja za 0, sem ugotovila, da je vse res! :palec: Hrana, ki spada pod ustrezno je najboljša, nevtralno si ravno tako lahko privoščiš a ne prepogosto, neprimerno pa je bolje, da izpustiš!

Kot je že Marsa rekla

Krvna skupina 0 najstarejša, izvor:lovci in nabiralci.
Prebavni sistem:razmeroma odporen Izdeluje veliko želodčne kisline, to pa je pomembno za prebavo mesa. Slabo prenaša izdelke iz žit, kot so kruh in različna žitna semena, enako velja za mleko in mlečne izdelke.
Imunski sistem: zelo aktiven. Odlično se odziva, a je zelo občutljiv za nove vplive in spremembe.
Priporočljivo:meso, perutnina,morske ribe(slaniki polenovke in skuše)

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#40 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 22. marec 2004, 12:21

Krvna skupina A.
Izvor: poljedelci, prvi naseljenci.
Prebavni sistem:občutljiv. Z veliko težavo razgradi živalske beljakovine in maščobe. Dobro prenaša zelenjavo, sojin sir(tofu), ribe in morske sadeže, stročnice in sadje.
Imunski sistem: občutljiv in prilagodljiv.
Priporočljivo:veliko sveže zelenjave, naravno pridelana hrana, žita in izdelki iz žit(razen pšenice) ter izdelki iz soje.


Krvna skupina B
Izvor:nomadi, prebivalci step.
Prebavni sistem:odporen. Prenaša meso(vendar ne perutnine) in mlečne izdelke, tudi rastlinsko hrano.
Imunski sistem:močan in prilagodljiv.
Priporočljivo:uravnovešena mešana hrana iz mesa, žit, sadja in zelenjave.


Krvna skupina AB
Izvor:Kavkazi,Mongoli.
Prebavni sistem: zmerno prenaša uravnoteženo mešano prehrano.
Imunski sistem:izjemno prilagodljiv.
Priporočljivo: meso,ribe,mlečni izdelki, zlasti kisli,stročnice, žita, sadje in zelenjava.

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2004, 12:23

O, thanx, Contesa! :palec: x8Dx
Tole sem mislila, ja, taksnele infote v temi in podobno debato. :palec:

Lovci - to mi je vsec. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 22. marec 2004, 23:37

B+

Mesa pojem vedno manj, ko si ga pa zazelim, pa tako kot Contesa- tatarski na tesce. x^x x^x

Brez sira in drugih mlecnih izdelkov bi pa umrla od lakote.
Vsak dan sir, vseh sort in na vse mozne nacine. x:px x:px x:px
Po cela leta nisem jedla ne krompirja ne kruha. Ni pasalo.

#43 lana1

lana1
  • D član
  • Št. objav: 815

Objavljeno: 23. marec 2004, 03:52

0-,jem pa zelenjavo,zelenjavo...pa tudi meso,včasih ga moram in pika,drugače pa špageti,pa polnozrnat kruh(zraven popečene zelenjave),ki pa ga po tisti knjigi o dietah za krvne skupine ne bi smela,baje,meni je pa tako dober. x:px
Je pa hec,da je svakinja,ki hujša že odkar jo poznam,dala skozi n.diet,najraje je jedla dunajca,ko pa sem ji za r.d. kupila to knjigo,pa je počasi spremenila prehrano
in postala total vegetarijanka.Ima pa mislim da A,rh ne vem.Pravi,da ji odgovarja,je pa tudi precej bolj vitka.
Iz takšne smo snovi, kot sanje...

#44 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 9. avgust 2004, 11:55

evo mene. jz sm tud 0 pa zdej nisem čist ziher a je + al -. hm bom mogla pogledat. ampak bi tud rada povedala, da nisem lih ljubiteljica mesa. najraj mam kšn krompirček pa fižolček. x:px
spet se mi je na bolš poslabšal

#45 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 9. avgust 2004, 11:56

oh pa pozabla sem na zelenjavo. Kakršno koli kadarkoli. LOVE ZELENJAVA!!!
spet se mi je na bolš poslabšal

#46 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 9. avgust 2004, 11:58

Aiwa,pol si 0- (+ obožuje meso) x:px x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#47 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 9. avgust 2004, 11:59

ja sej se men tud tko zdi. sam nisem bla čist prepričana. mam nekje doma napisan, k so bli ful problemi enkrat k sem mogla neki v bolnici zrihtat in sem čakala analizo krvi 100 let.
tko da se mi zdi da je -.
spet se mi je na bolš poslabšal

#48 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 9. avgust 2004, 13:13

vse lepo in prav...očitno sem pol s svojo krvjo skregana...sem 0+ in definitivno NE obožujem mesa, čeprav naj bi bila naravni mesojedec...kako si naj pol to razlagam :eek: :o|o: ?

nisem vegetarjanka, saj tu in tam le pojem kaj mesa, vendar je to res redko, ker mi redko zapaše. obožujem pa zelenjavo in ribe. sem pa že razmišljala, da bi bilo dobro skenslat žitarice, sam se v praksi malo težje to izvede, pa čeprav se v trgovinah dobi riževe špagete pa krekerje...
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#49 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 9. avgust 2004, 14:38

Ja,Amis, pol si pa nekaj posebnega, ne! x;)x x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#50 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 9. avgust 2004, 14:50

ni glih razveseljivo, contesa. pol pa nima nihče uporabnega nasveta zame :C: xcivx :C: ... x:Dx x:o)x x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0