Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Homoseksualci in biseksualci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
56 komentarjev na to temo

#1 soly

soly
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Lep pozdrav, mene pa zanima ena čisto konkretna zadeva. Spolno nagnjenje. Objavljena slika Sam sem gej in kolikor sem proučeval različne raziskave, velja, da je vsaj med moškimi 3 do 7 odstotkov gejev (med ženskami je lezbijk baje manj, čeprav je to precej vprašljivo), med 15 do 45 odstotki je biseksualcev. Ostalo so heteroseksualci, čeprav se nekateri sprašujejo, da jih ni slučajno celo manj kot 30 odstotkov. Odstotki so tako negotovi zato, ker ljudje marsikaj skrivajo in nato obstaja razlika med dejanskimi praksami in poželenji. Z ekstrapolacijo podatkov o spolnih praksah in spolnih sanjarjenj preko celotnega življenjskega obdobja hitro pridemo do zaključka, da se s pojavom nagnjenja do istega spola tako ali drugače v svojem življenju sreča vsaj 40 do 50 odstotkov moških (baje 30 odstotkov žensk?).
Jung je predvideval, da smo baje biseksualna bitja (animus in anima), raziskave pa so pokazale, da se mali otroci erotično odzivajo na oba spola. Če pogleamo naše najbližje sorodnike- opice, vidimo, da so rumeni pavijani (samci) blizu 90 odstotkov heteroseksualci. Toda med makaki je 9 odstotkov je homoseksualcev, 56 odstotkov je biseksualcev, 35 odstotkov je heteroseksualcev. In človeku najbližji – šimpanzi bonobo- so 100 odstotni biseksualci
Vem, da sem bil zelo dolg, pokazati skušam samo s kako veliko populacijo imamo opravka. Kako se po vašem mnenju to kaže v astrologiji? Se je kdo kaj ukvarjal s tem?

Kolikor sem sam zasledil, naj bi šlo za naslednje poteze (vsaj potenciale) homoseksualnosti:
- Med znamenji je najbolj "homoseksualno" znamenje Škorpijona, pa tudi Vodnarji naj bi bili eksperimentatorski. Kako pa je s takoimenovanimi dvojnimi znamenji? Kako je z elementi- je kateri posebej nagnjen?
- Pozicije Črne Lune, ki so v konjunkciji s štirimi kotnimi pozicijami, Venero, Uranom, Plutonom, Luno (to z Luno velja samo za moške) naj bi predstavljala potencial homoseksualnosti.
- (Slabi?) odnosi Venera- Uran in Venera- Pluton.
- Venera v osmi hiši ali v Škorpijonu.
- Lahko konjunkcija Sonce- Venera pri moških.
- Odnos med Soncem in Luno- konjunkcije, opozicije.
- Odnos opozicije Sonce- Pluton pri ženskah.
- Odnos opozicije Luna- Pluton pri moških.
- Slabi odnosi Sonce- Mars ali Luna- Mars pri ženskah.

Torej- kako to komentirate?. Se s kakim podatkom ne strinjate in zakaj? Ali kakega posebej poudarjate? Imate morda še kak podatek? Za odgovore se zahvaljujem. Objavljena slika

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

jest bi raj reku za Tehnice na splošno...oz.vsako znamenje, ki ima v sebi močnejše˝položaje in hkrati kak labilni áspekt, ki ga tolče´dol..
nevem, jah za experimenta se pa ne gremObjavljena slika
zlo poudarjaš Plutona_?
kaj pa venera v ovnu?
al pa mix med ribo in ovnom?
kaj pa skupek Leva in Tehnice?
al pa znamenju Bika vlada tut Venera_?
..
P°k0w<


#3 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Osebno mnenje:uživaj in imej se fajn s komerkoli hočeš, če se hoče drugi imeti fajn s teboj. Vse ostalo so enostranske prisile, pa ne glede na to ali si gej,lezbijka,hetero,mono,solo,duplo,triplo,...kokrkoli,rad imaš nekega človeka ne glede na njegov spol,...vse ostalo je samo statistikaObjavljena slika


_________________________
Glej naprej,če se le da...
Glej naprej, če se le da,...

#4 soly

soly
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

O.K. Potem Pluton ni tako pomemben? A ima kdo kakšne dodatne informacije?

P.S. Sej se strinjam tisto s statistiko in enostransko prisilo, ampak tko pač je.Objavljena slika

#5 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

quote:
soly pravi:

O.K. Potem Pluton ni tako pomemben? A ima kdo kakšne dodatne informacije?

P.S. Sej se strinjam tisto s statistiko in enostransko prisilo, ampak tko pač je.Objavljena slika




Ne,da tko pač je,tko pač je ker si pustimo vplivati od vsega tega.

Hej,Kljuka umetnik,kaj ti je to žalostno drevo[?]


_________________________
Glej naprej,če se le da...
Glej naprej, če se le da,...

#6 soly

soly
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 16. marec 2003, 01:00

aquarius, saj sem mislil približno tako- tako pač je, da homoseksualci so. pa vidim tudi, da temo, kjer na splošno nekaj razpravljate o homoseksualnosti itak imate. mene bolj zanima, a ma kdo poleg pokowca še kakšen preblisk ali informacijo kako se homoseksualnost odraža v astrološki karti? da vidimo mi tukejšnje "astrologe" in astrologe. a ni ta tema en zadosten astrološki izziv?
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#7 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 16. marec 2003, 01:00

quote:
kaj pa skupek Leva in Tehnice?
Joj, poko! Sem Lev z Luno v Tehtnici, pa sem čist hetero - v dejanjih in tudi fantazijah... Objavljena slika
No, ne vem za ostale ljudi, ki imajo tako kombinacijo. Samo zase sem hotela pripomniti. Objavljena slika

Tamara

*******************

#8 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 27. marec 2003, 16:24

Chist enostavno Luna 90 ali pa 180 Uran so bifurkacije;) Velik asteroidov pa tudi "darkplanets" (Sappho) vplivajo, pa po navadi se gre za Luna aflikcija Uran.

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. marec 2003, 16:39

Aja, saj res - tale tema... Thx Intruderju, da me je spomnil nanjo.

Po mojih izkusnjah imajo geji zelo velikokrat predvsem zelo aktivno Venero (npr. so Biki in/ali tehtnice in imajo poleg tega tudi Luno v enem od teh dveh znamenj - pogosteje v Biku).
Ja - Intruder omenja moteno delovanje Lune/Urana - strinjam se in dodajam, da je veckrat zaslediti tudi aspekte, kot je Venera konj. Mars, veckrat pa je vpleten tudi neptun (opozicija z venero ali luno).
Tudi slabo aspektiran mars iz 4. hise (npr. v opoziciji z Luno) bi lahko dodatno 'pomagal' temu...
Mislim, da tudi tu kot drugod ne moremo povleci neke crte in podati teorije, enacbe...
Itak gre pac za skupek aspektov oz. polozajev...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. marec 2003, 16:51

p.s.
Vidis, zdajle sploh nisem prebrala, kaj si napisal, Soly...
Ko pises odgovor, se kot kaze ne da videti prve objave...

Ja, na Lilit pa sem se ze takoj, ko sem postnila, spomnila, da sem jo pozabila omenit - po mojem mnenju (pa tukaj) zelo pomembna tocka... Predvsem potentna seveda v konjunkciji (s tem da moramo vedeti, da za te tocke jemljemo eno do najvec tri stopinje orbisa)...
Ne bi pa se strinjala morda, da je nek predispozitor samo znamenje - torej Sonce v Skorpijonu - se mi zdi cisto premalo...
Vem, zakaj, ker ces, strast in to, take skrivnostne zelje etc... vendar se skoraj mora nekako 'tepsti' z zensko platjo, tako morda Skorpijon ze - vendar v pomembni povezavi s kaksnim venerinim znamenjem ali nasplosno poudarjeno taksno noto.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 soly

soly
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 27. marec 2003, 21:17

Po mojih izkusnjah imajo geji zelo velikokrat predvsem zelo aktivno Venero (npr. so Biki in/ali tehtnice in imajo poleg tega tudi Luno v enem od teh dveh znamenj - pogosteje v Biku).
Ja - Intruder omenja moteno delovanje Lune/Urana - strinjam se in dodajam, da je veckrat zaslediti tudi aspekte, kot je Venera konj. Mars, veckrat pa je vpleten tudi neptun (opozicija z venero ali luno).
Tudi slabo aspektiran mars iz 4. hise (npr. v opoziciji z Luno) bi lahko dodatno 'pomagal' temu...

Lep pozdrav, hvala vama za tele opise.

Kaj naj rečem? Nekje sem preveril vzorec 96 ljudi gay/bisex (sončno znamenje je navedlo 64 ljudi).
Rezultati so sledeči:

Oven: 1 gay, 4 bisex
Bik: 4 gay, 5 bisex
Dvojčka: 4 gay, 1 bisex
Rak: 3 gay, 7 bisex
Lev: 1 gay, 5 bisex
Devica: 2 gay, 4 bisex
Tehtnica: 3 gay, 1 bisex
Škorpijon: 1 gay, 4 bisex
Strelec: 0 gay, 2 bisex
Kozorog: 0 gay, 2 bisex
Vodnar: 2 gay, 1 bisex
Ribi: 1 gay, 6 bisex
Skupaj: 22 gay, 42 bisex.

Ogenj: 2 gay, 11 bisex
Zemlja: 6 gay, 11 bisex
Zrak: 9 gay, 3 bisex
Voda: 5 gay, 17 bisex
Skupaj: 22 gay, 42 bisex

64 ljudi v tem naključnem vzorcu je seveda zelo majhen vzorec, težko bi iz tega izvedli neke zanesljive posplošitve. Kar se tiče elementov, izstopa element vode, saj kar 34,375 % gay/bisex in 40,48 % bisex odpade na ta element. Element zraka zajema 40,91% vseh gay-ev, je pa hkrati izrazito podreprezentiran pri bisex (le 7,14% bisex).

Kar se tiče znamenj- ja. Bik. Definitivno. Kar 13 gay/bisex je bilo v Biku, kar je 14,06 % vsega! Še večji je rezultat pri Rakih- 15,62 % vsega. Na tretjem mestu so Ribe z 10,94 % vsega. Rak in Ribi imata prvo mesto pri bisex, pri gay-ih pa imata prvo mesto Bik in Dvojčka.
Strelec in Kozorog (slednji tudi zaradi tradicionalizma in vzvišenosti?) sta izrazito podreprezentirana- oba le z 3,12 % vsega.
Pri gay-ih ima določeno, a zelo šibko prednost še Tehtnica, pri bisex pa Lev.

Navsezadnje se da zadeve tudi lepo razložiti.
BIK: Element zemlje in Venera kot element pasivnega. Oboje se nanaša na perinealni energetski center, ki ga mnogi povezujejo s homoseksualnostjo.
DVOJČKA: Pri dvojčkih je (kot sicer za element zrak!!) značilno to, da je več gay-ev kot bisex. Morda zrak kominicira skrajnosti? Vsekakor to velja za Dvojčka, ker jim vlada Merkur. Merkur se vrti okrog Sonca (okrog drugega moškega)- če gre komunikacija ven, je heteroseksualen, če navnoter, je homoseksualen.
RAK: Element vode je že sicer bolj gay/bisex narave. Rak pa je povezan z Luno, ki simbolizira žensko, pasivno, jin.
Ribe so spet povazane z Luno.

Na osnovi tega lahko rečem tole. Očitno je vloga Plutona in Škorpijona pretirana, pa tudi Uran/ Vodnar se nista ravno izkazala. Planeti, ki so najbolj povezani s homoseksualnim so Venera in Luna, deloma Neptun in na svoj način Merkur.
Potem pa imamo aspekte.
Če nekako logično povzamem vse skupaj, potem potencial gay/bisex lahko iščemo v povezavah:
Luna ali Neptun v slabem aspektu z Marsom
Konjunkcija Sonce- Luna
Črna Luna v slabih aspektih npr. z Marsom.
konjunkcija Venera- Luna, tudi Venera- Neptun?
Aspekti Mars- Venera?
Morda aspekti Pluton-Luna in Pluton- Venera.

:)

#12 soly

soly
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 27. marec 2003, 21:23

Pa mogoče konjunkciji Sonce- Merkur in Sonce-Venera?

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. marec 2003, 21:30

O, hvala za tako hiter odziv, Soly! :)

Torej tole so potem tvoje lastne raziskave oz. analize?
To pa je zelo pohvalno - mislim, sam pristop.

Ja, no, 96 ljudi - to je pravzaprav kar nekaj...
Dbest, da si se tega lotil..

Ja - pozabila sem na Rake (pa omenjas ribe) - res je morda, da je to potentno lahko, vendar tudi sama bi predpostavljala, da gre tu prej za bi kot za homo..
Potem pa je pri teh 'neznih' znakih tudi aspekt varnosti, razumevanja, same brezpogojne ljubezni nekako, ki morda ni neposredno povezana s homoseksualnostjo, ampak z nekaksno vsesplosno ljubeznijo.
Ko pa gre za bolj zracne (oz. zemeljske) momente, pa je tu morda vec tega.. preizkusanja.. radovednosti... samega uzitkarstva (npr. bolj pri zemeljskih)..
Bolj kot pa npr. splosne sex naravnanosti..
Tudi Uran je po mojem zato taka fama - ker odstekano, novo, brez spon etc... bolj nekako na mindu, love, kot pa... fizicno etc.
Saj - npr. vcasih je bilo to bolj nekako 'domena' intelektualcev ipd.
Npr. Oscar Wilde (tehtnica) - ta 'sloj'...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 soly

soly
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 28. marec 2003, 08:37

Ko pa gre za bolj zracne (oz. zemeljske) momente, pa je tu morda vec tega.. preizkusanja.. radovednosti... samega uzitkarstva (npr. bolj pri zemeljskih)..
Bolj kot pa npr. splosne sex naravnanosti..
Saj - npr. vcasih je bilo to bolj nekako 'domena' intelektualcev ipd.
Npr. Oscar Wilde (tehtnica) - ta 'sloj'...

:rolleyes: Po mojem ima vsak človek neka nagnjenja + pridobljene predsodke. Moški, ki nima homoerotičnih potencialov, ne bo mogel biti zaljubljen v drugega moškega. Eni se potem zgovarjajo, da je zdaj tak trend, taka moda, da se preizkuša... Že mogoče, ampak to praviloma počnejo osebe s homoerotičnimi potenciali, ki prebijajo tabuje.
Pri zračnih je zanimivo to (kar za vsa tri znamenja, tako, da bi se že dalo malo posploševati), da gre za ali-ali. Ali str8 ali gay. To očitno ni preizkušanje ;)
No voda pa itak :)

#15 soly

soly
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 28. marec 2003, 08:42

Pa še nekaj: tisti rezultati o znamenjih veljajo za moške, za ženske ne vem.

#16 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 9. april 2003, 01:23

Hmmm B) to je pa zanimivo, da je spolna orientacija odvisna od astrološkega znamenja. Na kaj takega, nisem nikoli pomislil xOOx :OoO: :ukid: :Oo: :irs: .
Ja sam ka mali pao s lipe

#17 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. april 2003, 13:14

naj zivi kombinatorika :palec:

#18 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 13. januar 2004, 12:03

xrolleyesx Pred sabo imam eno moško karto škorpiona, ASC oven, brez posebnih znakov, vendar je gay in to tudi priznava.
V osmi hiši ima konjukcijo sonca in merkurja, precej zasedeno sedmo hišo z jupitrom, marsom in neptunom.
Uran ima natalno v peti hiši 180 s kironom.
Drugih oprijemljivih točk ne najdem, razen te škorpionske osme hiše.
Ali ima že kdo kakšen podatek več??? :2src:

#19 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 13. januar 2004, 12:54

Ja, podatkov več razen tebe, ki imaš chart v rokah, nima nihče. Ampak pri celi tej debati je prav tu na koncu eno sporočilo, mimo katerega ne moremo. Možak, o katerem govoriš ima Urana v peti hiši, hiši ljubezni. Uran je drugačnost. Predpogoj torej je. Potlej pa je treba gledati še ostalo: povezave Urana, Venere, vladarja obeh planetov in podobno.

Govoriti o Bikih kao o potencialnih homo/biseksualcih je malo neprijetno. Bik je v pravilu užitkar (tudi v postelji), kar pa še ne pomeni avtomatsko tovrstnih nagnjenj. Je pa res, da je lahko bolj dovzeten že zaradi tega, ker pri ostalih znamenjih v Veneri gledamo le naravnega vladarja ljubezni, pri Biku je pa še vladar Sonca povrh, to se pravi, da je toliko močnejša in vplivnejša.

Pa to še vedno ne pomeni, da je potem homoseksualec zato, ker je Bik, ampak zato, ker ima ustrezno postavljeno Venero, svojega vladarja.

*************

Še natančneje o njem:
SU in ASC sta v inkonjunkciji = neprilagojenost (tudi sam s seboj). Pluton bi moral biti v peti (bolj na koncu) ali pa v šesti. V obeh primerih dosti pripomore. Ali je Mars (v 07) v konjunkciji z Neptunom ali sta samo v isti hiši? (Če je, potem je njegova moškost iluzija - čisto priročno za nagnjenje k istemu spolu.)
Kaj je z Luno? Njegova mati ga ni marala, ob zanositvi je bila žalostna, počutila se je omejeno, nesrečno, skozi življenje ga je omejevala in vse je moralo biti po njenem. Kje je Luna, kakšna je?
Jupiter je prvi od DESC dalje, DESC pa je v Tehtnici. Druge ima rad, Jupiter pravi, da mu pomenijo izhod, pribežališče, pristan, srečo. Drugi. Kaj pa sam, kaj pa on? Večina planetov je na desni - pomembnejši od njega so drugi.
Če je tu Jupiter, je čisto mogoče, da je hotel pobegniti od matere - mati pa je prva ženska v našem življenju. Torej pobeg od prvotnega vzora ženske... Če bi imel Marsa v Škorpijonu in ne blizu ali pa v istem znamenju, kot je Neptun, potem bi bilo vse drugače. Bil bi močnejši od matere oziroma svojih vzgibov. (Tudi oče mu baš ni bil neki vzor - Sonce v osmi hiši: bal se ga je, vsaj tu in tam.)

Vprašaj človeka, če ga lahko. Presenečena boš. Kaj bi se šele dalo povedati, če bi imel vse podatke. Ampak ne objavljaj jih na forumu! Tega ne smeš (razen če on izrecno dovoli)!


Toliko. Imejte se fajn, pa radi tudi - kakorkoli že!

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2004, 13:21

...Možak, o katerem govoriš ima Urana v peti hiši, hiši ljubezni. Uran je drugačnost. Predpogoj torej je. ...

:palec: to je tudi meni takoj padlo v oci, pa seveda uran v 5. sam po sebi ne pomeni po defoltu tega...
Uran v 5., ce drugega ne, rad eksperimentira.

.. Govoriti o Bikih kao o potencialnih homo/biseksualcih je malo neprijetno. Bik je v pravilu užitkar (tudi v postelji), kar pa še ne pomeni avtomatsko tovrstnih nagnjenj.  ...


Tocno to. :vio:

Tudi Oven/Sco lahko da nekaj tega - pac, mocno izrazena spolnost, jupiter, neptun v 7...
Pac, splet vsega tega...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 13. januar 2004, 13:41

Ja, podatkov več razen tebe, ki imaš chart v rokah, nima nihče. Ampak pri celi tej debati je prav tu na koncu eno sporočilo, mimo katerega ne moremo. Možak, o katerem govoriš ima Urana v peti hiši, hiši ljubezni. Uran je drugačnost. Predpogoj torej je. Potlej pa je treba gledati še ostalo: povezave Urana, Venere, vladarja obeh planetov in podobno.

Govoriti o Bikih kao o potencialnih homo/biseksualcih je malo neprijetno. Bik je v pravilu užitkar (tudi v postelji), kar pa še ne pomeni avtomatsko tovrstnih nagnjenj. Je pa res, da je lahko bolj dovzeten že zaradi tega, ker pri ostalih znamenjih v Veneri gledamo le naravnega vladarja ljubezni, pri Biku je pa še vladar Sonca povrh, to se pravi, da je toliko močnejša in vplivnejša.

Pa to še vedno ne pomeni, da je potem homoseksualec zato, ker je Bik, ampak zato, ker ima ustrezno postavljeno Venero, svojega vladarja.

*************

Še natančneje o njem:
SU in ASC sta v inkonjunkciji = neprilagojenost (tudi sam s seboj). Pluton bi moral biti v peti (bolj na koncu) ali pa v šesti. V obeh primerih dosti pripomore. Ali je Mars (v 07) v konjunkciji z Neptunom ali sta samo v isti hiši? (Če je, potem je njegova moškost iluzija - čisto priročno za nagnjenje k istemu spolu.)
Kaj je z Luno? Njegova mati ga ni marala, ob zanositvi je bila žalostna, počutila se je omejeno, nesrečno, skozi življenje ga je omejevala in vse je moralo biti po njenem. Kje je Luna, kakšna je?

:palec: Ja So in ASC inkonjukcija- neprilagojenost sam s seboj. Mars in neptun v čisti konjukciji v sedmi hiši.
Luna je na 23 stopinj dvojčka v tretji hiši.
Venera v kozorogu postavljena na MC.
Zanimivo kiron v vodnarju v opoziciji z uranom ekzaktno 5 in 11 hiša). Njega tudi zanima astrologija.
Jaz ga bom kar vprašala, saj se mi ne zdi zategnjen, glede na njegovo luno.
Zanima me, če se je to obelodanilo šele pred nekaj leti ali je to nagnjenje že prisotno vse življenje. xrolleyesx

#22 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 13. januar 2004, 13:49

Ja, podatkov več razen tebe, ki imaš chart v rokah, nima nihče. Ampak pri celi tej debati je prav tu na koncu eno sporočilo, mimo katerega ne moremo. Možak, o katerem govoriš ima Urana v peti hiši, hiši ljubezni. Uran je drugačnost. Predpogoj torej je. Potlej pa je treba gledati še ostalo: povezave Urana, Venere, vladarja obeh planetov in podobno.

Govoriti o Bikih kao o potencialnih homo/biseksualcih je malo neprijetno. Bik je v pravilu užitkar (tudi v postelji), kar pa še ne pomeni avtomatsko tovrstnih nagnjenj. Je pa res, da je lahko bolj dovzeten že zaradi tega, ker pri ostalih znamenjih v Veneri gledamo le naravnega vladarja ljubezni, pri Biku je pa še vladar Sonca povrh, to se pravi, da je toliko močnejša in vplivnejša.

Pa to še vedno ne pomeni, da je potem homoseksualec zato, ker je Bik, ampak zato, ker ima ustrezno postavljeno Venero, svojega vladarja.

*************

Še natančneje o njem:
SU in ASC sta v inkonjunkciji = neprilagojenost (tudi sam s seboj). Pluton bi moral biti v peti (bolj na koncu) ali pa v šesti. V obeh primerih dosti pripomore. Ali je Mars (v 07) v konjunkciji z Neptunom ali sta samo v isti hiši? (Če je, potem je njegova moškost iluzija - čisto priročno za nagnjenje k istemu spolu.)
Kaj je z Luno? Njegova mati ga ni marala, ob zanositvi je bila žalostna, počutila se je omejeno, nesrečno, skozi življenje ga je omejevala in vse je moralo biti po njenem. Kje je Luna, kakšna je?

:palec: Ja So in ASC inkonjukcija- neprilagojenost sam s seboj. Mars in neptun v čisti konjukciji v sedmi hiši.
Luna je na 23 stopinj dvojčka v tretji hiši.
Venera v kozorogu postavljena na MC.
Zanimivo kiron v vodnarju v opoziciji z uranom ekzaktno 5 in 11 hiša). Njega tudi zanima astrologija.
Jaz ga bom kar vprašala, saj se mi ne zdi zategnjen, glede na njegovo luno.
Zanima me, če se je to obelodanilo šele pred nekaj leti ali je to nagnjenje že prisotno vse življenje. xrolleyesx
Pluton je v šesti hiši.

#23 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 13. januar 2004, 14:10

:palec:  to je tudi meni takoj padlo v oci, pa seveda uran v 5. sam po sebi ne pomeni po defoltu tega...
Uran v 5., ce drugega ne, rad eksperimentira.

xrolleyesx Za ženske vem,da to ne drži, saj imam jaz urana v peti.

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2004, 14:12

A res? Cudno - pa se Vodnar si, a ne, v ASC? Hm... Pa se Oven, strast...
Potem pa je Venera zadrzanejsa? Ali pa tvori (ali pa Luna) kaksen 'zategnjen' aspekt...?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 13. januar 2004, 14:19

:palec: Bravo Marsa, luno in venero imam zategnjeno eno z drugo in s plutonom. Drugače pa se nč ne ve, kam bi me odneslo x:)x x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0