Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2147 komentarjev na to temo

#901 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 7. oktober 2013, 21:37

˝ja jaz sem sama sebi dovolj pa to ne pomeni da bom zato samska. Midva se imava rada in sva srečna,kot je tudi najin otrok. Moj točno ve o čem tukaj pišem in se strinja z mano.Oba imava in dojemava svet brez iluzij...

a sploh veste kako je biti z nekom,ko mu nič ne očitaš in govoriš to je tvoja odgovornost?



#902 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 7. oktober 2013, 22:04

Poglej ne vem kako je s tabo, ampak jaz ljubim svojega otroka,dala sem mu življenje in moja odgovornost je da sem totalno odgovorna zanj.

Poglej ženska ženski, dobro vemo da se te težko najde dober moški,ker povečina so vsi moški mamini sinkoti in ne znajo biti odgovorno kot moški.Torej kdo bo pa pol odgovoren?

Večina mam se obnaša kot da so otroci njihova lastnina in s tem prikrajšajo sinove da postanejo moški..

Recimo meni je zelo všeč kako Indijanci gledajo na to, pravijo pusti sinu da gre svojo pot da postane moški,če pa noče ga pa brcni ven.

In ko je sinovi postanejo moški, znajo tudi osrečiti žensko.

In poglej in mi ženske ne moremo pobegniti v alkoholizem ker ko se zbudimo moramo biti odgovorne za otroke, moški pa z lahkoto pobegnejo v alkoholizem...Tako pač je in zato mora vsak biti odgovoren .

Od mojega moškega sem se naučila,da smo me ženske skrbniki svetega ognja v hiši....

Eni in drugi lahko pobegnejo v alkoholizem in eni in drugi so lahko (naj bi bili) odgovorni. Ne razumem tega tvojega pisanja - a nisi že večkrat napisala, kako je bila tvoja mama alkoholičarka in te je zanemarjala? Vsak - tako ženska kot moški mora biti 100% odgovoren, da družina dobro funkcionira. Ko pridejo težave, jih zrel, odgovoren moški zna rešit, ne pa pobegnit v alkohol ali brezplodno trpljenje, enako velja za zrelo žensko. Tu ni nobenih razlik, razen, če jih namenoma delaš, da bi svojo situacijo prikrojila tako, da bi ti bolj ustrezala.



#903 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 7. oktober 2013, 22:08

em119.gif

 

Nikoli v lajfu nisi živela zares indijanskega življenja. O indijanskem življenju samo sanjariš. O naravi nimaš kaj dosti pojma. Kakemu Silverju (ki sicer ni Indijanec, pa ga zato najbrž gledaš zviška) ne sežeš niti do kolen v poznavanju narave in živali. Nikoli v življenju nisi živela v naravi, še v hribe, ki jih imaš v Sloveniji takorekoč pred nosom, nisi nikoli dovolj resno hodila, da bi kaj vedela o preživetju v naravi iz prve roke. V rezervat si hodila le na počitnice, za nekaj tednov, v Sloveniji pa živiš v očetovi bajti, tako kot vsi druge očkove hčerkice in mamini sinčki v Sloveniji. In govoriš drugim, kako pripovedujejo bajke, ti pa kao iz izkušenj. In pridigaš o iskrenosti, drugim, ki se res preživljajo samostojno in imajo sami malo bolj konkretne izkušnje kot ti, pa govoriš, da pripovedujejo bajke, daj, lepo te prosim, no, ti raje čimprej nehaj sanjarit, ker boš sicer trdo pristala na tleh z otrokom vred. 

Jaz živim z indijancem že 10 let,torej o čem govoriš.In ja živim v očetovi hiši in to sem že povedala ker skrbim za svojo babico in plačujem najemnino in stroške sama.

ti živiš v hiši ki jo je tvoj oče kupil zate...

Kmalu bom začela delati obrede za ženske vsi ste dobrodošli in takrat boš videla kdo zares sem...Imam čas da sem s svojim moškim vsak dan zato sem srečala in bila del velik dogodkov.

jaz sem se učila stvari na indijanski način in ne kako jih tukaj učijo.In indijanci ne učijo kartako in vsakega....

In moj moški je vsak dan s sinom in ga vsak dan uči in tako se jaz zraven tudi učim....

Kmalu se bomo preselili v indijanski rezervat, ampak zdaj pač skrbim za svojo babico.

In povedali so mi pač da se ne smem hvalit s tem kar znam.

Torej sem resno počaščena, zaradi tega razloga pač imam zaupanje v moje pisanje. moj moški mi zaupa..

smo v letu 2013 in moje izkušnje ne prihajajo iz knjig ampak iz realnega življenja.

Veliko sem se naučila tudi skozi prevajanja direktno brez knjig in nisem edina tudi v italiji sta dve osebi ki se učita



#904 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. oktober 2013, 22:12

1.Indijanci nikoli ne govorijo o prejšnih življenjih.

2. Indijnci komunicirajo direktno...se ne tekmuje....komunikacija je kot obred za njih... komunikacija za njih ni kot neka igra....

 In zakaj moram jaz tukaj ko berem tvoje stvari vedno premislit kaj govoriš

In če vidva z iknee vesta več o indijancih zakaj pol nič ne razložita ampak v vsakem pogovru skačeta iz ene strani na drugo..

 

 

poglej brezo se strinjam s tabo da se o moških govori grdo in da vedno so oni krvci,čeprav niso....

iknee mi govori da govorim proti ženskam ti govoriš da govorim proti moškim oba pa ne vidita sredine. nisem na nobeni strani in nič nimam proti ženskam ali moškim.

govorili smo o depresiji in sem pač izpostavila oba spola.

mogoče bi pa vidva z iknee mogla malo predelati stvari ker ne vidita realnosti in se vedno obdrgneta v nekaj.

Iknee in jaz imava izkušnje z isto osebo in obe vidiva drugače. tebi so bolj všeč bajke in nerealnost kot tudi njej.

meni je pa bolje všeč realnost.

drugače pa o mojemu znanju nimaš pojma in ne moreš soditi.to kar ste si vi napletlo o meni niti podrazno ni res, da ne govorim o shamanovi zgodbi o meni, takrat sem rekla hvala pa to ne pomeni da sem se strinjala...

Pa še to če bi vidva vedela več o indijancih kot jaz bi znala bolje komunicirati.in ne samo obračati besed kot vsi izobraženi ljudje. ki jim ni mar vsebina ampak samo besede..

 

 

Indijanci je zelo širok pojem...in dvomim, da ne bi kakšen govoril o temu...če jih ti nisi slišala, to še ne pomeni, da ne verjamejo...Recimo da jaz uradno o indijancih ne vem nič, razen flashev in enega mojega indijančka, ki me je na notranjih nivojih učil ne vem kaj...tongue.png

 

Podzavestna agresija do...tralala...a si preverila, če je slučajno tudi do moških...in zakaj nekateri to prav lepo vidimo že iz postov...še pameten študent psihologije bi kmalu začel gledat v tej smeri...Kaj pravi realnost glede tega...tongue.png

 

Sem že pozabil kaj je šaman omenil...zgleda pa da te je Iknee zelo dobro ocenila...Mogoče ne bi bilo slabo, če bi malo ponovila basic stuff o jasnovidnosti in energetskem zaznavanju, če se že igraš take igrice...Sicer pa ne vem zakaj ne povprašaš za drugo, tretjo, itd. mnenje...po možnosti kakšnega pravega šamana indijančka...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#905 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 7. oktober 2013, 22:21

Eni in drugi lahko pobegnejo v alkoholizem in eni in drugi so lahko (naj bi bili) odgovorni. Ne razumem tega tvojega pisanja - a nisi že večkrat napisala, kako je bila tvoja mama alkoholičarka in te je zanemarjala? Vsak - tako ženska kot moški mora biti 100% odgovoren, da družina dobro funkcionira. Ko pridejo težave, jih zrel, odgovoren moški zna rešit, ne pa pobegnit v alkohol ali brezplodno trpljenje, enako velja za zrelo žensko. Tu ni nobenih razlik, razen, če jih namenoma delaš, da bi svojo situacijo prikrojila tako, da bi ti bolj ustrezala.

Poglej zakaj vedno obrašač stvari,saj o tem sem govorila.

Ja moja mama je pila in od tega umrla,ker ženske za alkohol niso tako močne kot moški.

Ti si rekla da je lažje govoriti kot živeti na moj odgovor ko sem rekla da moramo biti ženske stoprocento odgovorne.poglej a boš ti prisilila moškega ki je neodgovoren po tvojem mnenju da se obrača tako kot ti hočeš? dej to so velike iluzije.



Indijanci je zelo širok pojem...in dvomim, da ne bi kakšen govoril o temu...če jih ti nisi slišala, to še ne pomeni, da ne verjamejo...Recimo da jaz uradno o indijancih ne vem nič, razen flashev in enega mojega indijančka, ki me je na notranjih nivojih učil ne vem kaj...tongue.png

 

Podzavestna agresija do...tralala...a si preverila, če je slučajno tudi do moških...in zakaj nekateri to prav lepo vidimo že iz postov...še pameten študent psihologije bi kmalu začel gledat v tej smeri...Kaj pravi realnost glede tega...tongue.png

 

Sem že pozabil kaj je šaman omenil...zgleda pa da te je Iknee zelo dobro ocenila...Mogoče ne bi bilo slabo, če bi malo ponovila basic stuff o jasnovidnosti in energetskem zaznavanju, če se že igraš take igrice...Sicer pa ne vem zakaj ne povprašaš za drugo, tretjo, itd. mnenje...po možnosti kakšnega pravega šamana indijančka...biggrin.png

ja sem prepričana da je iknee v dobrem odnosu s svojo mamo danes.



#906 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 7. oktober 2013, 22:35

blog-0729514001381181578.jpgmoj moški je ta z zastavo in za njim sem jaz v modrem ogrinjalu on ni kar nekdo ampak je zelo cenjen in ta pow wow je bil narejen njemu v čast...



#907 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 7. oktober 2013, 22:45

Poglej zakaj vedno obrašač stvari,saj o tem sem govorila.

Ja moja mama je pila in od tega umrla,ker ženske za alkohol niso tako močne kot moški.

Ti si rekla da je lažje govoriti kot živeti na moj odgovor ko sem rekla da moramo biti ženske stoprocento odgovorne.poglej a boš ti prisilila moškega ki je neodgovoren po tvojem mnenju da se obrača tako kot ti hočeš? dej to so velike iluzije.



ja sem prepričana da je iknee v dobrem odnosu s svojo mamo danes.

Pa dej, Mayita, kdo tle obrača besede, pejd še enkrat prebrat, no (glede prvega dela stavka). Glede drugega dela - to nima z mojim mnenjem in/ali pisanjem nobene veze,



#908 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 7. oktober 2013, 22:58

blog-0729514001381181578.jpgmoj moški je ta z zastavo in za njim sem jaz v modrem ogrinjalu on ni kar nekdo ampak je zelo cenjen in ta pow wow je bil narejen njemu v čast...

 Ta pow wow je bil v čast njegovemu vzponu na  sorazmerno nezahteven šesttisočak  Mera Peak v nepalski Himalaji, kar sicer ni za slovensko plezanje nič takega, za Indijanca iz Arizone, ki ni navajen na hribe, pa je bil to res kar uspeh. Vendar ženska, ki je stala za tem uspehom, nisi bila ti. Neka druga ženska mu je pokazala gore, ga naučila hodit v gore in plezat, dan za dnem trenirala z njim in ga varovala, ga vodila na Matterhorn, ga naučila o opremi, nevarnostih v gorah in aklimatizaciji, prehrani ... vse njegove plezalske fotografije je poslikala ona. Bože, s čim se ti hvališ Mayita... Toliko o tvoji iskrenosti.  



#909 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. oktober 2013, 23:02

E mayita samo majhen nasvet...preden se lotiš kakršnih koli obredov, bi bilo dobro da razčistiš določene podzavestne agresije...Ne pričakuj, da bo Kozmos toleriral določene stvari tako kot sedaj, glede na to koliko namigov si dobila...

 

In če je tvoj tipček tako mogočen, cenjen in ne vem kaj še vse...kako da nista teh zadevic že ugotovila in sprocesirala...mogoče pa zato ker jih tudi on zaradi čustvene vpletenosti ne opazi...al je pa kaj drugega na stvari...

 

Od oka bi rekel, da se je tvoj tipček naučil okol 50% snovi v zemeljski šoli...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#910 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 7. oktober 2013, 23:15

Indijanci, ki so med njimi samimi res priznani kot medicine men in women, se ne strinjajo s tem, da belci vodijo njihove obrede. Že vedo zakaj. Mayita pravi, da bomo že videli, kdo je in da bo šla živet v rezervat.  Eno je hodit tja paradirat na pow wow, nekja čisto drugega pa je tam živet. To zna bit huda streznitev in prizemljitev. Sploh, če bo obred, ki ga bo tukaj vodila za ženske, poskusila predstavit še Indijankam  in jim še zaračunala za to.biggrin.png Če je njeno početje res pravi indijanski obred za ženske, bi namreč moral štimat tudi v indijanskem rezervatu med Indijankami. Drugače pa naj raje nabira zdravilna zelišča in meče karte - bo bolj resnično, pošteno - in predvsem iskreno.



#911 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 7. oktober 2013, 23:30

E mayita samo majhen nasvet...preden se lotiš kakršnih koli obredov, bi bilo dobro da razčistiš določene podzavestne agresije...Ne pričakuj, da bo Kozmos toleriral določene stvari tako kot sedaj, glede na to koliko namigov si dobila...

 

In če je tvoj tipček tako mogočen, cenjen in ne vem kaj še vse...kako da nista teh zadevic že ugotovila in sprocesirala...mogoče pa zato ker jih tudi on zaradi čustvene vpletenosti ne opazi...al je pa kaj drugega na stvari...

 

Od oka bi rekel, da se je tvoj tipček naučil okol 50% snovi v zemeljski šoli...

ja, človek se ima še velik za naučit, nekaj on od nas in nekaj mi od njega ... wink.png



#912 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 8. oktober 2013, 06:33

Vedve se pa očitno poznata...dobr poznata tud u živo. No ja, vsaj po zamerah sodeč

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#913 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 8. oktober 2013, 06:51

jes za mayito vem, da zna obrnit besede tko zelo, da ne samo spremenijo pomen, ampak da loh tut naredijo pizdarijo.

sploh ne pravim, da to počne nalašč, ampak dejstva o njeni popačeni interpretaciji pa ostajajo in posledično je zame popolnoma nekredibilna.

 

mayita-ne berem te glih, da bi use vedel... ampak za 2 primera tako obrnjenega pointa, ki sem jih videl, sem te že takrat opozoril in zdej se ne mislim zapenjat s tabo.

 

in... janko nima pojma o kuharstvu... pa bi kljub temu lahko odprl šolo slovenske narodne kuhinje... nekje na novi zelandiji, kjer imajo pojma o slovenski kuhinji še manj...

in kdor bi potem tam na novi zelandiji hvalil jankotovo kuharsko znanje... bi se zdel celo jankotu popolni kreten.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#914 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 8. oktober 2013, 08:55

Jaz sem si (v drugo) z neta potegnila self-help literaturo, zraven so bili še avdio posnetki, kao hipnoza / relaksacija.... in ja, je pomagalo.

Zdej za NLP ne vem ,kaj to sploh je... tule je bilo najprej razloženo, kaj depresija je, potem se je pa obravnavalo po točkah - osnovne potrebe, premagovanje anksioznosti, reševanje problemov, fleksibilno razmišljanje itd...  


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#915 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 8. oktober 2013, 09:32

recimo to je več tehnik metod ..itd ...ki nekako , nam pomagajo ...da spremenimo npr. negativno mišljenje ...
oz nam pomagajo spremeniti dosedanje , doživljenje ..potem mišljenje , vedenje ...dojemanje sveta ...

 

No saj, to je to.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#916 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 8. oktober 2013, 10:27

neki o NLP... torej... o enem, ki se ukvarja z NLP... skratka mal za poklikat... če glih koga zanima

 

http://www.mastermin...id=173&v=course


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#917 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 8. oktober 2013, 10:30

neki o NLP... torej... o enem, ki se ukvarja z NLP... skratka mal za poklikat... če glih koga zanima

 

http://www.mastermin...id=173&v=course

Pa tule..zelo oseben pristop, ne prednjači "komerciala": 

 

http://www.center-mi...gramiranje.html



#918 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 8. oktober 2013, 10:47

Indijanci, ki so med njimi samimi res priznani kot medicine men in women, se ne strinjajo s tem, da belci vodijo njihove obrede. Že vedo zakaj. Mayita pravi, da bomo že videli, kdo je in da bo šla živet v rezervat.  Eno je hodit tja paradirat na pow wow, nekja čisto drugega pa je tam živet. To zna bit huda streznitev in prizemljitev. Sploh, če bo obred, ki ga bo tukaj vodila za ženske, poskusila predstavit še Indijankam  in jim še zaračunala za to.biggrin.png Če je njeno početje res pravi indijanski obred za ženske, bi namreč moral štimat tudi v indijanskem rezervatu med Indijankami. Drugače pa naj raje nabira zdravilna zelišča in meče karte - bo bolj resnično, pošteno - in predvsem iskreno.

zdaj smo v leto 2013 ,še vedno si dobrodošla na obred,očitno res  ne veš o indijancih in o sočutju...res razumem tvojo jezo ampak moje življenje me je pač peljalo sem, nisem sama tega iskala.jaz sem že govorila z indijanci ,kakšna bo reakcija naših ljudi glede mene če bi vodila obrede.rekli so mi da tako pač je in to vse skupaj naredi resnično, jaz mislim dobro, indijanci imajo res skoraj nemogoče znanje za naše pojme.imam že ženske za mano in nikoli se ne reklamiram in paradiram vse delam skozi komunikacijo po indijansko.

vse kar lahko rečem pripelji svoje prijatelje na obred, sam en pogoj tam se ne kregamo.

da razumeš indijanske obrede moraš imeti res dobro srce. veliko indijanec je bilo zainteresiranih o meni zaradi mojega moškega.ker on ni kar samo en indijanec njegov dedek je bil zelo znan medicine man zato so hoteli vedeti kdo sem jaz in zakaj sem z njim.Sprva me veliko žensk ni maralo ampak so videle da nisem kar en ameriška bela ženska ,sem slovenka.tako se je pač zgodilo.

naša življenja se zgodi glede na naš karakter...

prosim ne bodi jezna tudi ti si del te zgodbe



#919 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 8. oktober 2013, 11:16

Hvala, ne potrebujem indijanskih obredov, ki jih izvaja neka belka. Rada imam pristne, izvirne stvari. Tu v Sloveniji imam gore, zame so najmočnejši obred, popolnoma resničen in ne rabim nič drugega. V indijanskem rezervatu pa imam original indijanske obrede in sorodnike svojih otrok.

 

Že cel cajt delaš EPP za svoje obrede, v isti sapi pa trdiš, kako delaš vse po indijansko in nobene reklame huh.png Rada ti verjamem, da imaš ljudi, ampak to nič ne pomeni, vsi plastic medicine meni in women jih imajo, še več kot pravi. Pa ne trdim, da nikakor ni možno, da tudi kdo drug izpelje dober sweatlodge. Ne more pa tega dobro izpeljati ženska, ki ima pri sebi tako nerazčiščen odnose do same sebe in drugih žensk. Misliš dobro (pa še to ne vedno), kakšne posledice imajo tvoja dejanja, je pa drugo vprašanje. Ampak to pa pač mora vsak sam prepoznati, jaz sem že in zato hvala lepa za vabilo - ne rabim..



#920 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 8. oktober 2013, 11:51

 Ta pow wow je bil v čast njegovemu vzponu na  sorazmerno nezahteven šesttisočak  Mera Peak v nepalski Himalaji, kar sicer ni za slovensko plezanje nič takega, za Indijanca iz Arizone, ki ni navajen na hribe, pa je bil to res kar uspeh. Vendar ženska, ki je stala za tem uspehom, nisi bila ti. Neka druga ženska mu je pokazala gore, ga naučila hodit v gore in plezat, dan za dnem trenirala z njim in ga varovala, ga vodila na Matterhorn, ga naučila o opremi, nevarnostih v gorah in aklimatizaciji, prehrani ... vse njegove plezalske fotografije je poslikala ona. Bože, s čim se ti hvališ Mayita... Toliko o tvoji iskrenosti.  

ja sej to je res,vse se je začelo tukaj v Sloveniji, ampak je on šel naprej leta 2008 na Ama Dablam.tudi Tomaž Humar je bil njegov prijatelj tudi od njega je dobil veliko informacij kot solo plezalec in Tomaž Humar je prišel na njegove obrede. Ja je zelo zanimiv Indijanec  in ljudje se kregajo glede njega in tudi v letih je že ima 53 ampak jih niti malo ne kaže. Zdaj je v rezervati ker spet misli plezati v Himalaji.V arizoni govori z medicine people in jaz sem res počaščena da je prišev v naša življenja zdaj v tem času.Dobro bi bilo da on sam pove njegovo zgodbo....

Tukaj so naredili film o njemu še predno je prišel sem, ja je zelo zanimiva oseba...



#921 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 8. oktober 2013, 11:58

 

To je kot indijanski obred....



jes za mayito vem, da zna obrnit besede tko zelo, da ne samo spremenijo pomen, ampak da loh tut naredijo pizdarijo.

sploh ne pravim, da to počne nalašč, ampak dejstva o njeni popačeni interpretaciji pa ostajajo in posledično je zame popolnoma nekredibilna.

 

mayita-ne berem te glih, da bi use vedel... ampak za 2 primera tako obrnjenega pointa, ki sem jih videl, sem te že takrat opozoril in zdej se ne mislim zapenjat s tabo.

 

in... janko nima pojma o kuharstvu... pa bi kljub temu lahko odprl šolo slovenske narodne kuhinje... nekje na novi zelandiji, kjer imajo pojma o slovenski kuhinji še manj...

in kdor bi potem tam na novi zelandiji hvalil jankotovo kuharsko znanje... bi se zdel celo jankotu popolni kreten.

če bi me bral bi mogoče drugače mislil



#922 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 8. oktober 2013, 12:17

Hvala, ne potrebujem indijanskih obredov, ki jih izvaja neka belka. Rada imam pristne, izvirne stvari. Tu v Sloveniji imam gore, zame so najmočnejši obred, popolnoma resničen in ne rabim nič drugega. V indijanskem rezervatu pa imam original indijanske obrede in sorodnike svojih otrok.

 

Že cel cajt delaš EPP za svoje obrede, v isti sapi pa trdiš, kako delaš vse po indijansko in nobene reklame huh.png Rada ti verjamem, da imaš ljudi, ampak to nič ne pomeni, vsi plastic medicine meni in women jih imajo, še več kot pravi. Pa ne trdim, da nikakor ni možno, da tudi kdo drug izpelje dober sweatlodge. Ne more pa tega dobro izpeljati ženska, ki ima pri sebi tako nerazčiščen odnose do same sebe in drugih žensk. Misliš dobro (pa še to ne vedno), kakšne posledice imajo tvoja dejanja, je pa drugo vprašanje. Ampak to pa pač mora vsak sam prepoznati, jaz sem že in zato hvala lepa za vabilo - ne rabim..

ja sej imaš vso svobod da pač misliš kot misliš.Iknee ,očitno sem Jaz z indijancem in očitno sem jaz bolj blizu temu o čem govorim.In še enlrat smo v letu 2013.

ja malo težko je da ne govorim o obredih in to se ni začelo zdaj vse se je začelo 10 let nazaj..

A ni nekako čudno da se spotikaš ob moje življenje, to je moje življenje...jaz sam hočem deliti informacije med ljudmi ki so zainteresirani.

Veš jaz te nikoli ne dajem dol,ti pa to počneš skozi,in to je resnica...In ne bod takšna,ker si ti tudi tukaj zdaj,resnica bo pokazala kakšna si ti v resnici,brez mojih besed...kot bo tudi pokazala kdo zares sem jaz in ne kakšne laži ti trosišin obračaš tuki



E mayita samo majhen nasvet...preden se lotiš kakršnih koli obredov, bi bilo dobro da razčistiš določene podzavestne agresije...Ne pričakuj, da bo Kozmos toleriral določene stvari tako kot sedaj, glede na to koliko namigov si dobila...

 

In če je tvoj tipček tako mogočen, cenjen in ne vem kaj še vse...kako da nista teh zadevic že ugotovila in sprocesirala...mogoče pa zato ker jih tudi on zaradi čustvene vpletenosti ne opazi...al je pa kaj drugega na stvari...

 

Od oka bi rekel, da se je tvoj tipček naučil okol 50% snovi v zemeljski šoli...

hahahahaha!



#923 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 8. oktober 2013, 12:22

Zakaj ne bi odprli posebne teme o Indijancih in prenesli vso tole vsebino tja, ker že nekaj strani nima nobene zveze s temo o depresiji. Pa o Indijancih bi najbrž z veseljem tudi drugi brali in komentirali. Samo predlog...



#924 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 8. oktober 2013, 12:44

ja sej to je res,vse se je začelo tukaj v Sloveniji, ampak je on šel naprej leta 2008 na Ama Dablam.tudi Tomaž Humar je bil njegov prijatelj tudi od njega je dobil veliko informacij kot solo plezalec in Tomaž Humar je prišel na njegove obrede. Ja je zelo zanimiv Indijanec  in ljudje se kregajo glede njega in tudi v letih je že ima 53 ampak jih niti malo ne kaže. Zdaj je v rezervati ker spet misli plezati v Himalaji.V arizoni govori z medicine people in jaz sem res počaščena da je prišev v naša življenja zdaj v tem času.Dobro bi bilo da on sam pove njegovo zgodbo....

Tukaj so naredili film o njemu še predno je prišel sem, ja je zelo zanimiva oseba...

Ok, se selimo v temo o Indijancih, samo še na ta Mayitin post odgovorim, ker ga ne znam prenest v drugo temo. Torej, zgodba o Tomažu Humarju in Ama Dablam.  Pa ne, da so te osebne stvari tako zelo pomembne, bolj mi gre za to, ker se na tem primeru vidi, kako nekateri na področju "duhovnosti" (v tem primeru Mayita) stvari napihujejo čez vse meje in manipulirajo z resnico, ki je zelo preprosta in prav nič posebnega. Manson se je seznanil s Humarjem, ki sem ga poznala iz časov mojega alpinizma. Z Mansonom sta se srečala vsega skupaj dvakrat, enkrat pa je Humar prišel na Mansonov obred. Niti enkrat samkrat nista šla skupaj v hribe. Mislim, da je vsakomur, razen tistim, ki si delajo iluzije, jasno, da se tako ne naučiš ničesar res uporabnega o hribih. Da to ni moglo imeti kake posebne uporabne vrednosti na tako zahtevnem hribu kot je Ama Dablam, je postalo jasno, ko se Manson sam odpravil tja. Ni upošteval mojega svarila, da ni pripravljen na tak vzpon in tudi ne mojih besed o tem, da je pred takim vzponom nujna višinska aklimatizacija, prepričan je bil, da take reči rabimo samo belci, Indijanci pa so nadsposobni in gre tudi brez. Ampak hribi so mogočni šamani, vedno te soočijo z resnico. Komaj nekaj nad 5000m ga je zaradi pomanjkljive aklimatizacije zadela huda višinska bolezen,  obrnil je in sestopil, pri tem izgubil tudi vso opremo. Ja, bil je dovolj priseben in močan, da je preživel to naivnost, to mu je zagotovo treba priznati, ni pa ta celotna odisejada nekaj, s čimer bi ga lahko Mayita hvalila, kvečjemu dobra lekcija (pa še to ne, če nisi iskren!). Resnično upam, (ker ga imam čist zares rada in mu ne privoščim nič slabega), da bo po povratku iz Arizone bolj skromen in moder in bo vsaj dve leti resno in zavzeto plezal po Julijskih in Centralnih Alpah, sicer se zna zgodba o Ama Dablam ponoviti, bognedaj s takšnim koncem kot pri Tomažu Humarju. Mayita, če ga imaš res rada in tebe bolj posluša kot mene, ga prosim nehaj častit in postavljat na piedestal, ampak mu pomagaj, da se prizemlji in začne resno hodit v hribe, preden gre v Himalajo, Arizona ne bo kej dost pomagala, tud obredi ne, če ne bo iskren sam s sabo! Prosim!!! Nimam se za tako medicine woman kot ti, tudi kart ne znam metat, ampak ene stvari pa vidim (mi gore tudi kaj povejo - no mogoče sem pa useen mal šamanka wink.png)



#925 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 8. oktober 2013, 13:11

Saj tole tudi z Indijanci nima veze. No če mislite o njih pisat, pa ok icon1_thumbup.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0