Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Depresija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2147 komentarjev na to temo

#1001 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. oktober 2013, 14:13

saj od pjevanja pjesmice se že krišni rola ... že eno leto se fiksa z apaurini ...

potem pa še gleda vse te guruđije, ki se pasejo po travi in se fiksajo z njo ...

 

Krišna je čist v redu...samo tolmačenje njegovih zgodbic iz strani nekaterih osebkov je pa malo mimo...tongue.png

 

Kar mgd ne ve je da na notranjih nivojih obstajata dve loži- transhimalajska- kamor spadajo "beli možički" po moje in južno indijska, ki zaobjema ostale ti. gurudžije, ki niti pod razno niso na takem nivoju kot prvi...Bistvena razlika med njimi je tudi ta da prvi trdijo, da se kali juga končuje, drugi pa da se je šele začela in bo trajala še ne vem koliko časa...Prvi imajo full verodostojne podatke in so na tekočem z dogajanjem v našem sončnem sistemu, medtem ko so drugi ostal v ne vem katerem veku...In mgd priča bajke od drugih...zato se pa še zmeraj vrti na ringlšpilu...mogoče pa spet rabi kakšne otkačene sanje v stilu "tupko pa kaj boš ti učil druge, če še sam ne razumeš"...podobno kot je bilo z njegovimi sanjami in jezo...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1002 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. oktober 2013, 14:13

In ker si tako pameten, ti ne bo težko odgovorit na praktičen primer...familija- oče, majka, dva otroka imajo več stanovanjskih, šolskih in ostalih izdatkov kot prihodkov čeprav živijo zelo skromno...kar vodi enega od staršev v depresijo...in kako naj bi po tvojem samo pjevanje pesmice rešila nastalo situacijo...icon1_question.gif

 

Samo pjevanje pesmice ne, predaja Krišni pa. 



#1003 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. oktober 2013, 14:24

Samo pjevanje pesmice ne, predaja Krišni pa. 

 

Predaja Krišni pomeni tudi predati se svoji duši...Tehnično gledano se najprej pride v stik s svojo dušo in šele potem kao s Krišno...da pa oseba pride v stik z dušo je pa najprej treba malo počistit podzavest...tongue.png

 

In še zmeraj ne vem kako bo potem Krišna pomagal...kaj bo človek dobil socialno pomoč, mu bodo dal dinarčke dobre dušice, rdeči križ...icon1_question.gif Skratka nekatere stvari presegajo zmožnosti posameznika...zato se pa v duhovnosti govori tudi o skupinskem delu, skupinski podpori, skupinski karmi, itd...

 

In ker je stanje v naši državi bolj depresivno kot optimistično, greš lahko take bajke govorit tja kjer se komaj preživljajo (MB) in če ti bo kdo pripalil kakšno "šljivo" na oko...smatraj to kot Krišnovo milost oz. njegovo voljo...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1004 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. oktober 2013, 14:32

E mgd kaj, ko bi ti malo prečekiral svoje gurudžije in pjevače katerih linke popaš...in če v auri nimajo energije, ki je značilna za depro potem svaka jim čast...

 

Ja, svaka jim čast. Mene in tud druge, ki so pripravljeni sprejet njihovo milost odrešjo iz depresije v absolutno zadovoljstvo.

 

Ali po domače povedano vsi te ljudje pač niso čiste bhakte po tvojih kriterijih oz. kar si zgoraj omenil...tongue.png

 

Poznam tako čiste bhakte kot tudi praktikante na poti do čiste bhakti. 

 

Ma ti en k*** poznaš prave ezoterike, bolj bi rekel da poznaš kvazi...

 

Ti poznaš pravega ezoterika? Me lahko pelješ k njemu v živo?

 

Vse prave bhakte so neke vrste ezoteriki. Kaj ko bi se najprej pozanimal kaj pojem sploh pomeni....Raje sam pri sebi priznaj, da vse kar je iz drugega izvora kot pa od krišnovcev sploh ne upoštevaš pa tudi če je 100x bolj verodostojno...tongue.png

 

Upoštevam do mere kolkr je verodostojno. Nisem politik ali sektaš.

 

Kot drugo si pa samo še enkrat dokazal, da se ti o skupinskih slepilih ali "energijski skupinski enoti" sploh ne sanja kaj velik, kaj šele da bi imel dosti razčiščeno...

 

Moje izkušnje pa so, da se depresije ne da rešiti tudi če ima človek vse rad vključno s sabo, če prej ne poštima malo v svoji glavi...In kar je največji paradoks- prave ljubezni se ne da razvit dokler se ne poštima ovakvih ili onakvih podzavestnih vzorcev kar pomeni tudi slepil...tongue.png

 

Ljubezen nima nobene veze z glavo, razen zgleda v tvoji glavi :) Izhaja iz našega pravega jaza. Ko jo po milosti Boga prebudiš, se ti tud v glavi vse na prav poštima in slepila odmaknejo :) 



saj od pjevanja pjesmice se že krišni rola ... že eno leto se fiksa z apaurini ...

potem pa še gleda vse te guruđije, ki se pasejo po travi in se fiksajo z njo ...

 

Spet sklepaš po seb, zato taki zmotni zaključki, ki so tud čist praktično preverljivi. Če hočeš. Velja pa seveda to za tvoje umske predstave.



#1005 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. oktober 2013, 14:38

Predaja Krišni pomeni tudi predati se svoji duši...Tehnično gledano se najprej pride v stik s svojo dušo in šele potem kao s Krišno...da pa oseba pride v stik z dušo je pa najprej treba malo počistit podzavest...tongue.png

 

Od česa pa je odvisna podzavest? Od česa pa je odvisna duša? V onkraj časa (kjer sta duša in Krišna) ni "najprej". Samo prikazuješ kolk maš res izkušenj in s čim. 

 

In še zmeraj ne vem kako bo potem Krišna pomagal...kaj bo človek dobil socialno pomoč, mu bodo dal dinarčke dobre dušice, rdeči križ...icon1_question.gif Skratka nekatere stvari presegajo zmožnosti posameznika...zato se pa v duhovnosti govori tudi o skupinskem delu, skupinski podpori, skupinski karmi, itd...

 

Vem, da ne veš. Lahko pa izveš. Ko boš hotu. Jaz te k temu vzpodbujam. 

 

In ker je stanje v naši državi bolj depresivno kot optimistično, greš lahko take bajke govorit tja kjer se komaj preživljajo (MB) in če ti bo kdo pripalil kakšno "šljivo" na oko...smatraj to kot Krišnovo milost oz. njegovo voljo...biggrin.png

 

En iz Maribora je že postal bhakta Krišne po moji vzpodbudi in ima danes službo v Lj. Lahko se vsi skupaj srečamo, če hočeš.



#1006 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. oktober 2013, 14:51

Ti poznaš pravega ezoterika? Me lahko pelješ k njemu v živo?

 

Jap...celo dva...oba engleza...Ne vem pa zakaj bi te kdo moral peljat, a ne znaš iti sam...Pa ne pričakuj imen...saj poznaš svete zgodbice...ko je učenec pripravljen pride učitelj...tongue.png

 

Ljubezen nima nobene veze z glavo, razen zgleda v tvoji glavi smile.png Izhaja iz našega pravega jaza. Ko jo po milosti Boga prebudiš, se ti tud v glavi vse na prav poštima in slepila odmaknejo smile.png

 

Kaj ko bi si vzel eno knjigico, ki jo uporabljajo u dječjem vrtiču z naslovom "čakre"...ajna in anahata delujeta skupaj, ko je "ljubezen" v igri...In ne boš verjel ajna se nahaja na področju glave prav tako sta pa dve življenski nitki (od treh) povezanih z glavo...in vse tri imajo svoj delež pri "ljubezni"...tongue.png

 

Ma mgd flancaj ti svoje bajke dalje, če hočeš pa če te bo kdo poslušal...meni se ne da več...te dajem malo na IGNORE...za nekaj časa...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1007 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. oktober 2013, 16:15

Bla je pa še ena iz Maribora, ki ima danes službo v Grazu. Pa večno službo ma tud. 

 

Jap...celo dva...oba engleza...Ne vem pa zakaj bi te kdo moral peljat, a ne znaš iti sam...Pa ne pričakuj imen...saj poznaš svete zgodbice...ko je učenec pripravljen pride učitelj...tongue.png

 

Tipično izmikanje in žongliranje besed ko se gre počas zares :) Sam tud iz te depre gre pol človk rajš ven :) 

 

Poznam jz ezoterike že dolg. Kako so pametni (najbolj pametni), kako vse vejo (v "meditaciji" vse dobijo iz akaša), kako so do ušes nasmejani (sicer ne iz srca, ampak ok), kako imajo vse pod kontrolo, kako je vse ok in še posebej kako bo vse ok.

 

In depro, ki jo skrivajo v srcu. In hitro razdražljivost, ki jo izda navzven. 

 

Sem pa vidu tud kako se pol ven rešil in kaj govorijo danes.

 

Kaj ko bi si vzel eno knjigico, ki jo uporabljajo u dječjem vrtiču z naslovom "čakre"...ajna in anahata delujeta skupaj, ko je "ljubezen" v igri...In ne boš verjel ajna se nahaja na področju glave prav tako sta pa dve življenski nitki (od treh) povezanih z glavo...in vse tri imajo svoj delež pri "ljubezni"...tongue.png

 

Jz nisem govoru o tej "ljubezni", ampak ljubezni izvirajoči iz pravega jaza, onkraj fizičnega in subtilnega telesa. Onkraj intelekta. Onkraj ega.

 

Če daš ti nove gume na avto, še ne pomen, da si tud voznika nahranu.

 

Ma mgd flancaj ti svoje bajke dalje, če hočeš pa če te bo kdo poslušal...meni se ne da več...te dajem malo na IGNORE...za nekaj časa...biggrin.png

 

Kakor želiš. Vso srečo. 



#1008 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. oktober 2013, 16:58

Ko čutiš notranjo ekstazo služenja Šri Krišne, kje je lahko še kakšna depresija? :) Vabljeni.



#1009 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 24. oktober 2013, 18:21

1393830_610787218978427_2082672235_n.jpg



#1010 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. oktober 2013, 18:39


Ne spada pod to temo, samo ko je debata o baktah: jaz sem sicer anarhistka, in nisem zrela za nobeno uradno religijo, samo, ko pa gre za hrano, pa res ne vidim v krščanstvu povezave med Jezusovim mirom in nenasiljem in čaščenjem njegovega vstajenja z množičnim klanjem živali. Hočem rečt: jest hodim zelo rada v Govindas, pa tudi una muzika me ne moti, tudi v depresijo me ne spravlja... da sem malo pri temi. biggrin.png

 

Sem si šla pa tudi od teh "Hare Krišna" tempelj pogledat, pa pozanimala o njihovih načinih lajfa (res da bolj iz vljudnosti, ker me je en tam povabil) in zame no no no.... Čisto preveč pravil za moj okus. biggrin.png Torej njihov futer pa je antidepresiv. Zame. tongue.png

 

Mene tud ne pritegne nobena uradna religija. Niti hrana v Govindas, niti ISKCON (Mednarodna skupnost za zavest Krišne, "Hare Krišna" tempelj). Mi je premal. Čeprav jih ustrezno spoštujem in cenim. Majo pa najvišji potencial. Ko enkrat srečaš popolnoma čistega bhakto Šri Krišne, je to neki čiz druzga. In ko še začneš služit Krišno pod njegovim vodstvom šele lahko dojemaš kaj to je, tudi v primerjavi z ostalim. Jasno ti je tud kaj je izvorni vzrok kakršnekoli mere ali oblike depresije in kako ga odpravt in zaživet večno popolnoma izpolnjeno življenje.  



#1011 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. oktober 2013, 18:53

Okej mgd, keep on...

 

Naturaly.



#1012 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. oktober 2013, 18:55

Tipično izmikanje in žongliranje besed ko se gre počas zares smile.png Sam tud iz te depre gre pol človk rajš ven smile.png

 

Če je to za tebe žongliranje besed in ne vem kaj še vse, v redu. Jaz pač stvari vidim drugače...Oba delujeta tudi javno in imata višjo vibro kot tvoji ti. živi gurudžuji katerih linke si popal...ne delujeta pa kot guruja, po vsej verjetnosti sta še zmeraj pod vplivom karme (nista razsvetljena)...in nista edina trenutno na svetu...če imaš podobno vibracijo jih boš zaznal, če ne pa ne, to je vsa poanta zgoraj povedanega...

 

 

Poznam jz ezoterike že dolg. Kako so pametni (najbolj pametni), kako vse vejo (v "meditaciji" vse dobijo iz akaša), kako so do ušes nasmejani (sicer ne iz srca, ampak ok), kako imajo vse pod kontrolo, kako je vse ok in še posebej kako bo vse ok.

 

In depro, ki jo skrivajo v srcu. In hitro razdražljivost, ki jo izda navzven. 

 

Sem pa vidu tud kako se pol ven rešil in kaj govorijo danes.

 

Resno ti priporočam, da začneš preverjat določene svoje trditve, ker tukaj si ga v redu usekal mimo...tongue.png

 

PAMTI

Akaša zapisi so na astralu...oni so pa sposobni višje telepatije (ni isto kot kanaliziranje)...

 

Naziv ezoterik naj bi pripadal tistemu, ki gre vsaj čez 1. pravo posvečenje gledano od zgoraj...tako kot ni vsak gurudži gurudži, tudi ni vsak ezoterik ezoterik pa čeprav sam sebe tako poimenuje...

 

 

Jz nisem govoru o tej "ljubezni", ampak ljubezni izvirajoči iz pravega jaza, onkraj fizičnega in subtilnega telesa. Onkraj intelekta. Onkraj ega.

 

In jaz sem ti govoril točno za to ljubezen...Če pa ti ne razumeš tehničnih podrobnosti oz. kako energija duše sploh pride do fizičnega telesa (možganov in srca), je pa to tvoj problem...Mogoče pa še nisi naučio te lekcije al si jo pa prespal...In kako potem lahko 100% trdiš kaj je iz nivoja duše in kaj iz ega, če še preprostih stvari ne znaš ločit...tongue.png

 

Na kratko povedano (še enkrat) pričaš neke teoretične bajke brez osebne note, kaj šele da bi res vedel kako stvari potekajo v realnosti. Imaš par izkušenj in misliš, da si že ne vem kako visoko, kaj vse se ti je že zgodilo...v bistvu so pa to samo bledi odsevi oz. vzpodbude od zgoraj začetnikom, ki so šele v redu stopili na duhovno pot...

 

Zato sem pa rekel, da se mi ne da več poslušat tvojih bajk, ker tupiš eno in isto, ne poveš pa nič pametnega...ponavljaš ene in iste bajke iz svetih spisov oz. iz ne vem kje katerih globino sploh ne razumeš...In nekatere tvoje bajke imajo že v štartu zgrešeno smer...

 

In Krišna vsebuje tudi energijo, ki je identična energiji depresije...potem pa razumi, če moreš...Dobro razmisli preden skušaš zanikat to trditev. Če pa deluješ iz nivoja duše ti je pa to itak že razumljivo...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1013 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 24. oktober 2013, 20:39

Če je to za tebe žongliranje besed in ne vem kaj še vse, v redu. Jaz pač stvari vidim drugače...Oba delujeta tudi javno in imata višjo vibro kot tvoji ti. živi gurudžuji katerih linke si popal

 

Če delujeta javno, zakaj pol ti skrivaš imeni? Drgač pa če nekdo gleda sonce v odsevu na vodi, se mu bo tud primerjalno zdelo, da sveča oddaja več toplote kot sonce. 

 

...ne delujeta pa kot guruja, po vsej verjetnosti sta še zmeraj pod vplivom karme (nista razsvetljena)...in nista edina trenutno na svetu...če imaš podobno vibracijo jih boš zaznal, če ne pa ne, to je vsa poanta zgoraj povedanega...

 

Ne po vsej veretnosti, kar zihr šta še pod vplivom karme. Kot že rečeno, osebno poznam take kot si ti in tudi take, ki so naprednejši v tem kar ti počneš. Čeprav so najpametnejši, na koncu nimajo odgovora na esencialno vprašanje, zato tudi depra v srcu, ki čeprav jo radi skrivajo (lahko tudi za računalniškim ekranom) se slej kot prej razodene. Sem vidu tud take, ki so končno ugotovili, da je velik boljš kot bit pameten, raje moder in zadovoljen. 

 

Resno ti priporočam, da začneš preverjat določene svoje trditve, ker tukaj si ga v redu usekal mimo...tongue.png

 

PAMTI

Akaša zapisi so na astralu...oni so pa sposobni višje telepatije (ni isto kot kanaliziranje)...

 

Naziv ezoterik naj bi pripadal tistemu, ki gre vsaj čez 1. pravo posvečenje gledano od zgoraj...tako kot ni vsak gurudži gurudži, tudi ni vsak ezoterik ezoterik pa čeprav sam sebe tako poimenuje...

 

Pol pa mi prosim povej primer enega takega pravega ezoterika.

 

In jaz sem ti govoril točno za to ljubezen...Če pa ti ne razumeš tehničnih podrobnosti oz. kako energija duše sploh pride do fizičnega telesa (možganov in srca), je pa to tvoj problem...Mogoče pa še nisi naučio te lekcije al si jo pa prespal...In kako potem lahko 100% trdiš kaj je iz nivoja duše in kaj iz ega, če še preprostih stvari ne znaš ločit...tongue.png

 

Ker ko sem v duši, vidim tud lažni ego.

 

Na kratko povedano (še enkrat) pričaš neke teoretične bajke brez osebne note, kaj šele da bi res vedel kako stvari potekajo v realnosti. Imaš par izkušenj in misliš, da si že ne vem kako visoko, kaj vse se ti je že zgodilo...v bistvu so pa to samo bledi odsevi oz. vzpodbude od zgoraj začetnikom, ki so šele v redu stopili na duhovno pot...

 

Zato sem pa rekel, da se mi ne da več poslušat tvojih bajk, ker tupiš eno in isto, ne poveš pa nič pametnega...ponavljaš ene in iste bajke iz svetih spisov oz. iz ne vem kje katerih globino sploh ne razumeš...In nekatere tvoje bajke imajo že v štartu zgrešeno smer...

 

In Krišna vsebuje tudi energijo, ki je identična energiji depresije...potem pa razumi, če moreš...Dobro razmisli preden skušaš zanikat to trditev. Če pa deluješ iz nivoja duše ti je pa to itak že razumljivo...biggrin.png

 

Krišna vsebuje tud energijo depresije ja, sej je on izvor vsega in upravlja z vsem, sam on nikol ni depresiven. Mi smo, če mu nismo predani.



#1014 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. oktober 2013, 22:25

Če delujeta javno, zakaj pol ti skrivaš imeni? Drgač pa če nekdo gleda sonce v odsevu na vodi, se mu bo tud primerjalno zdelo, da sveča oddaja več toplote kot sonce. 

 

A ti razumeš pojem javno...lahko je učitelj v šoli, filozof, slikar, skladatelj, pesnik al pa kaj podobno...in to razloži slepcu, ki sonca al pa sveče ne vidi...Pri gledanju, tudi če je odsev, se toplote ne more videti, lahko se jo samo začuti, vidi se lahko samo svetloba...Predpostavljam da je malo kiks metafora... tongue.png

 

Ne po vsej veretnosti, kar zihr šta še pod vplivom karme. Kot že rečeno, osebno poznam take kot si ti in tudi take, ki so naprednejši v tem kar ti počneš. Čeprav so najpametnejši, na koncu nimajo odgovora na esencialno vprašanje, zato tudi depra v srcu, ki čeprav jo radi skrivajo (lahko tudi za računalniškim ekranom) se slej kot prej razodene. Sem vidu tud take, ki so končno ugotovili, da je velik boljš kot bit pameten, raje moder in zadovoljen. 

 

S to izjavo bi bil pa previden, ker jih nisem čekiral oz. se takih informacij itak ne dobiva...vsaj za enega lahko rečem, da deluje na podobnem, če ne celo višjem nivoju kot Jezus...

 

Predpostavljam, da daješ primerjavo med ostalimi, ki jih poznaš in med tvojo namišljeno podobo o meni...Dvomim, da si sposoben brati zapis duše...tongue.png Tudi jaz poznam bolj napredne od mene...so what...poanta je da človek sam za sebe ve kje približno je, da ve kako se soočati z določenimi slepili...tongue.png

 

Pameten človek se ne bo hvalil, da je pameten, ampak se bo delal čisto preprostega človeka...A ti resno misliš, da se lahko depresija skriva pred senzibilnimi ljudmi...pa kje ti živiš...tongue.png

 

Esencialno vprašanje...to se lahko tolmači ovako ili onako...lahko se pove z enim stavkom al pa na 100 strani..odvisno kakšne podrobnosti hoče kdo slišat...a samo za en life, več ciklusov al vse life...tongue.png

 

 

Pol pa mi prosim povej primer enega takega pravega ezoterika.

 

Hermes, Zoroaster, Marpa (11st., Tibet), Ouami Ovai (6.st- učenec Mohameda- Arabija), Muktananda (1908-1982, India), Ramakrishna, Ramana Maharshi...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1015 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 24. oktober 2013, 22:51

 
 
 
Velik ljudi, ki dons govori o depresiji, v bistvu govori o žalosti,
potrtosti, tesnobi. O težkih čutenjih. V teh primerih zdravila niso potrebna.
Ker je človek funkcionalno opravilen.
 
Depresija je nekej druzga. Je odsotnost čutenj. In človek takrat pravzaprav ne funkcionira. In v takem stanju svetovat gajžlo in robček in akcijo /no ja...to lahko nardi en, ki o tem nima pojma/, je mem, čist mem.
V takih primerih so zdravila še kako dobrodošla. Ampak. Niso pa dost. Ko človk rata odziven, je pa cajt za psihofizično obdelavo. Ostat na zdravilih in se na njih šlepat cel lajf pa ni fajn. Sej ne, da se ne bi dal, ampak če ne nardiš še kej druzga, jih pol skoz rabiš.
icon25.gif
 
kva me jebe tale urejevalnik
 

"je treba nardit"
hec pa je da, še preden si prišel v depresijo, si se prav tako trudil in skušal nekaj narest, in ti je potem zmanjkalo. Si se zmatral kr probal že marsikaj, ja in potem ti težijo, da se zmigaj že no. lol

#1016 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 25. oktober 2013, 06:57

Pameten človek se ne bo hvalil, da je pameten, ampak se bo delal čisto preprostega človeka...

 

Dokler se dela, še ni tolk pameten.

 

A ti resno misliš, da se lahko depresija skriva pred senzibilnimi ljudmi...pa kje ti živiš...tongue.png

 

Ne more se, sam eni to počnejo, ker jih skrbi za prestiž.

 

Esencialno vprašanje...to se lahko tolmači ovako ili onako...lahko se pove z enim stavkom al pa na 100 strani..odvisno kakšne podrobnosti hoče kdo slišat...a samo za en life, več ciklusov al vse life...tongue.png

 

Za vse lajfe, na kratko, ampak z vsemi ključnimi pointi.

 

Hermes, Zoroaster, Marpa (11st., Tibet), Ouami Ovai (6.st- učenec Mohameda- Arabija), Muktananda (1908-1982, India), Ramakrishna, Ramana Maharshi...tongue.png

 

Niti en iznad karme, depresije. Boljš se je predat čistemu bhakti Šri Krišne.  



#1017 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 25. oktober 2013, 08:39

Niti en iznad karme, depresije. Boljš se je predat čistemu bhakti Šri Krišne.  

 

Zadnja dva sta imela ob smrti večjo razvojno stopnjo kot Chaitanja...nista bila več pod vplivom karme...toliko o tvojem delovanju z nivoja duše...tongue.png Raje začni preverjat trditve kot da izjavljaš take "neumnosti"...Na praktičnem delu si za moje pojme že prevečkrat padel. To je pa tako, če je človek samo napiflan z neko teorijo in premalo "delovnih izkušenj"...Sem jih ubacio iz plonk listka...In če tako reče sam "Krišna" potem tako je in basta...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1018 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 25. oktober 2013, 09:24

Zadnja dva sta imela ob smrti večjo razvojno stopnjo kot Chaitanja...nista bila več pod vplivom karme...toliko o tvojem delovanju z nivoja duše...tongue.png Raje začni preverjat trditve kot da izjavljaš take "neumnosti"...Na praktičnem delu si za moje pojme že prevečkrat padel. To je pa tako, če je človek samo napiflan z neko teorijo in premalo "delovnih izkušenj"...Sem jih ubacio iz plonk listka...In če tako reče sam "Krišna" potem tako je in basta...tongue.png biggrin.png

 

To je res zanimiv, kako deluje ta maya :)

 

Ti žejen gledaš fatamorgansko vodo v puščavi in hočeš mene, ki dejansko pijem vodo prepričat, da je tam voda :)

 

Ti kr plonki in zatrjuj, če ti je to to :) Vsak ma svobodno voljo :) 

 

Men je bl všeč konkretno občutenje ekstaze, ki odprav vso depresijo. Sej tud teb še bo :)

 

Včeri sem prav gledu ljudi, to je njih, dušo v njih, kako vsi iščejo srečo, ampak se jo trudjo iskat v čutnem zadovoljevanju, tako grobem kot subtilnem, dobijo pa le kapljico tega kar mislijo da je sreča, ki je v bistvu le površinski in kratkotrajen oddih od trpljenja neizpolnjenih želja iz neznanja. Mi je blo žal. Sej tud zate mi je, sam kaj čem, vsak ma pravico delat kar hoče in iz tega se bo že ščasoma praktično naučil kaj je kaj.

 

Ne vem v kolkih Ramakrishna ašramih v Indiji si že bil. Ne sej vem. Zato tud še verjameš plonkcem. Žal. Konec dober, vse dobro.



#1019 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 25. oktober 2013, 09:48

To je res zanimiv, kako deluje ta maya smile.png

 

Ti žejen gledaš fatamorgansko vodo v puščavi in hočeš mene, ki dejansko pijem vodo prepričat, da je tam voda smile.png

 

Ti kr plonki in zatrjuj, če ti je to to smile.png Vsak ma svobodno voljo smile.png

 

Men je bl všeč konkretno občutenje ekstaze, ki odprav vso depresijo. Sej tud teb še bo smile.png

 

Včeri sem prav gledu ljudi, to je njih, dušo v njih, kako vsi iščejo srečo, ampak se jo trudjo iskat v čutnem zadovoljevanju, tako grobem kot subtilnem, dobijo pa le kapljico tega kar mislijo da je sreča, ki je v bistvu le površinski in kratkotrajen oddih od trpljenja neizpolnjenih želja iz neznanja. Mi je blo žal. Sej tud zate mi je, sam kaj čem, vsak ma pravico delat kar hoče in iz tega se bo že ščasoma praktično naučil kaj je kaj.

 

Ne vem v kolkih Ramakrishna ašramih v Indiji si že bil. Ne sej vem. Zato tud še verjameš plonkcem. Žal. Konec dober, vse dobro.

 

A to o Mayi govoriš tudi za sebe...tongue.png

 

Kaj pa če nas ti hočeš prepričat o vodi v puščavi...tongue.png 

 

A je tako težko preverit trditve...Če res vidiš dušo tako kot praviš oz. deluješ iz tistega nivoja potem bo to mala malica za tebe...tongue.png

 

Ekstaza brez ozaveščanja vzrokov je samo beg (odzemljitev)...z ozaveščanjem je pa sitacija čisto drugačna...ekstaza je samo ena od lastnosti, ki hodi v kompletu z ostalimi lastnostmi duše...Ne more biti ločena od ostalih...tongue.png

 

A ti res misliš, da vsi iščemo srečo in gurudžije po indiji...a še nisi slišal "ako Meho ne dođe gori, gora dođe Mehotu"...tongue.png

 

Raje se vprašaj zakaj je v zadnjih dveh postih zaznati pri tebi malo več "negativnosti"...Mogoče zato ker smatraš to kot žaljivke bhakt in Krišne...al samo tvojih slepil...kaj pa če so bajke, ki sem jih povedal bolj verodostojne...Tak način kot ga propagiraš je bil dober za tisto obdobje (kakšnih 500 let nazaj)...Sedaj je treba pa malo upgradeat...In ja, to je pot srca, ki ima svoje pasti...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1020 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 25. oktober 2013, 09:52

malo ti precenjuješ te svoje indijce ... tudi oni samo verjamejo svojim plonkcem ... 

in tudi njim sledi spoznanje ... enkrat ...

 

glede konca : konca ni ... ali pa ne razumeš principa neskončnosti in večnosti ... 

 

pričakujem, da bojo še depresivni indijci začeli pisat v tej temi ...

 

Ja, lih hotu sem Brezotu povedat da sledilci Ramakrishne, kot sem lahko praktično vidu v Indiji, še ne poznajo večnosti, čeprav on tko verjame na podlagi plonk listkov, ki so jih pisal tisti, ki ne poznajo večnosti. Ampak kaj čem, če je on s tem zadovoljen, pač je. Za vse je potreben čas.

 

Večnost je onkraj intelekta.

 

In lažnega ega.

 

Tega lažnega ega ne preide nihče, ki ni predan Krišni, zato tud karme in depresije ne. Tud ti si še pod vplivom tega lažnega ega, ampak kaj čem, če ti je tko všeč ti pač je. Sprejmem. Za vse je potreben čas, resnica je pa itak taka kakršna je. Ko bo prišel okus večnega služenja Krišne, boš opustil ta lažni ego. Konec dober, vse dobro.



#1021 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 25. oktober 2013, 10:02

Aja pa še to. Sam, da je en v indijskem telesu, še ne pomen, da ve kaj je večna resnica in da če je en v slovenskem telesu, da tega ne more vedt. Tako lahko misli samo tist, ki še ne ve kaj je večna resnica :) Point je bil, da je Brezo dal primer dveh v indijskem telesu, za katere verjame, da sta iznad karme in jaz sem sam povedal da temu ni lih tako, kot sem v Indiji lahko praktično izkusu, ne le verjel plonk listku.

 

Zanimiv je tud to da zakaj se na moje poste najbolj zakačita lih Brezo in shamannamo :) Tist k ve, že ve zakaj :) Ker morta brant svojo namišljeno pozicijo tistega, ki vse ve :) Sej to je sicer zlo žalostno in se ni za posmehovat, men je v srcu res žal, sam dokler sama ne bosta pripravljena sprejet večne resnice, ne bo nič pomagal.



#1022 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 25. oktober 2013, 10:10

A to o Mayi govoriš tudi za sebe...tongue.png

 

Kaj pa če nas ti hočeš prepričat o vodi v puščavi...

 

 

tongue.png

 

Kar je res je itak res, noben ne more spremenit, lahko se edin izmika ali bori proti in se spravlja v depresijo. Tud to je dano na voljo, za dodatno definicijo in večjo raznolikost.

 

A je tako težko preverit trditve...Če res vidiš dušo tako kot praviš oz. deluješ iz tistega nivoja potem bo to mala malica za tebe...tongue.png

 

Ekstaza brez ozaveščanja vzrokov je samo beg (odzemljitev)...z ozaveščanjem je pa sitacija čisto drugačna...ekstaza je samo ena od lastnosti, ki hodi v kompletu z ostalimi lastnostmi duše...Ne more biti ločena od ostalih...tongue.png

 

Vse moje trditve od kar sem piršel na ta forum izhajajo iz lastne praktične preverbe/izkušnje. 

 

Nisi dojel kero ekstazo sem mislu in kaj ti ta vse osvetli.

 

Sicer mi pa še nis odgovoril na vprašanje glede izvornega vzroka problema za vse lajfe, na kratko, ampak z vsemi ključnimi pointi.

 

A ti res misliš, da vsi iščemo srečo in gurudžije po indiji...a še nisi slišal "ako Meho ne dođe gori, gora dođe Mehotu"...

 

Hotu sem povedat, da ti verjameš plonk listkom glede Ramakrishne, jaz sem pa to v Indiji izkusil in ti povem, da je tvoj plonk listek zmoten, čeprav tud strpno sprejmem, da ti verjameš da je tko res kot ti piše.

 

tongue.png

 

Raje se vprašaj zakaj je v zadnjih dveh postih zaznati pri tebi malo več "negativnosti"...Mogoče zato ker smatraš to kot žaljivke bhakt in Krišne...al samo tvojih slepil...kaj pa če so bajke, ki sem jih povedal bolj verodostojne...Tak način kot ga propagiraš je bil dober za tisto obdobje (kakšnih 500 let nazaj)...Sedaj je treba pa malo upgradeat...In ja, to je pot srca, ki ima svoje pasti...biggrin.png

 

Ker mogoče še nikol ni zajca ujel in ker projeciraš, tako kot shamannamo, svoje napake vame.



#1023 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 25. oktober 2013, 10:13

Ja, lih hotu sem Brezotu povedat da sledilci Ramakrishne, kot sem lahko praktično vidu v Indiji, še ne poznajo večnosti, čeprav on tko verjame na podlagi plonk listkov, ki so jih pisal tisti, ki ne poznajo večnosti. Ampak kaj čem, če je on s tem zadovoljen, pač je. Za vse je potreben čas.

 

Baš si me nasmijao...a ti resno misliš, da se jaz najbolj oziram na razlage sledilcev...tongue.png biggrin.png

 

Plonk listki so od bitjec, ki spadajo pod duhovno hiearhijo Zemlje...oni so pa kot skrbniki vsega kar se na Zemlji dogaja...Vsi Avatarji, ki so bili na Zemlji so bili iz njihovih vrst...A ta del si pa prespal v šoli al ga pa mogoče nisi zasledil v svetih spisih...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1024 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 25. oktober 2013, 10:21

v neskončnosti ni ultimativne resnice .... zato tudi taglavni bog ni ultimativen .... laugh.png laugh.png laugh.png

KONEC dober : tudi to ni dosegljivo ... ker leži v neskončnosti ... 

kaj če bi prebral še kako bukvico iz logike ... ?

 

Večna resnica je onkraj logike :)

 

in ja ... lažni ego opustim takoj, ko končam program tega svojega telesa ...

mgd ... malo bolj se potrudi ... wink.png

 

Onkraj fizičnega telesa je tud subtilno telo in en delček tega je lažni ego, iznad intelekta. Tud ko boš končal program fizičnega telesa, boš še zmer pod vplivom subtilnega. In na ta lažni ego sem mislu, da si še vedno pod njegovim vplivom, zaradi zlorabe svoje svobodne volje.

  

želim ti sončen nedepresiven dan ... privošči si hladni pir ali dva ... travica ti ne bo prinesla napredka ... 

 

V tem lajfu nisem vzel nobene droge, niti me ne mika. Pir sem pil parkrat v srednji šoli, pa me ne mika več. To pripelje le v še večjo depresijo. Zdej rajš sprejmem milost Krišne.



#1025 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 25. oktober 2013, 10:27

po vsem tem kar pišeš, skoraj nebi rabil bit depresiven ... torej,  ... nekaj si še spregledal ... wink.png

 

Čas.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0