Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izpadanje las


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
202 komentarjev na to temo

#76 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 7. oktober 2005, 09:52

klik
klik
klik
klik
klik-domaci recepti
klik
klik
klik
klik


Vse na lastno odgovornost.Da mi ne bo kdaj v prihodnosti kaksen plesec/pleska delal sivih las, ce jih se bo kaj... :eek:

#77 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:00

o kroko! hvala! :vio: x:Xx xsrcx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#78 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:34

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx
lea, ja saj to me zanima, konkretno malo...kaksna kura s soljo in medom? kaj s kvasom in prosom?

itd... :palec:



Jaz si vsak drugi dan splaknem lase z raztopino slane vode, enkrat na teden pa si dam na lase ali olivno olje v katerem so bile namočene koprive, ali šentjanževo olivno olje, ali pa si naredim masko z jajcem, olivnim ojlem, medom in limono. Umivam si z naravnim milom in potem obvezno sperem z razredčenim kisom. To je zunanje crklanje, poleg čokolade in štunfov seveda x:Dx , notranje je pa poleg prehrane, proso, žličko kvasa v prahu raztopljenega v vodi, apikompleks, pa jaz tudi alge, pa še tisto kar je morda celo najvažneje, to je pustiti preteklost, kar je bilo je bilo, nehat razmišljat kako fajn lase si že enkrat imel, sprostiti glavo da pride mal krvi zdrave do lasišča, sprostit okove okrog lasnih mešičkov, sprostit vrat in ramena, pa zaupat v življenje, delat stojo na glavi, ne glih vsak dan ali pa in verjet, da se da x^x Morda tudi doumet, da videz ni najvažnejši in nehat skrivat in kamuflirat xrolleyesx

Pa še opažanje: Kadar se imam rada taka kot sem zdaj, ne kot sem bila nekoč, takrat so moji laski kar ok x:o)x , sicer so pa grozni :vragec: x;)x

#79 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:43

:palec: x:)x


pa hvala za info! x:Xx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#80 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:48

Če maš lepo oblikovano glavo, se lahk tut pobriješ - ti so zdej sehr modisch.:yumy: :yumy:
Enim sploh bl paše obrita glava, mislm, so lepši brez las, kt z par laski, umetelno ovitimi okol glave :xx!:

x:)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#81 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:53

He, ne jaz nisem za balinca, imam potlačeno glavo od zadaj x:Dx

#82 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:11

sem ze razmisljala, da bi se pobrila, sem ze bila pobrita enkrat...ampak zdaj imam kozo grdo, kar neki izpuscaji itd...mogoce so tudi ti razlog za moje slabo lasisce, razmisljam... :o|o:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#83 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:17

Tudi mene srbi lasišče, nimam ravno izpuščajev,... :xx!: Lea mi je podla link nekje o sebroičnem dermatitisu, hm, je kar podobno tole pri meni... :o|o:
Mene je zdaj pritegnila homeopatija, tam veliko piše o srbečici, meni je zelo blizu tako razmišljanje, celostno, morda preberi kaj o tem tudi. jaz bom še malo počakala, sicer bom šla pa še na kakšen posvet tja, če ne bo bolje :palec:

#84 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:22

ja, saj...problem pri laseh je, da je to dokaj nerazikano podrocje...pa eni reagirajo takoj, druge je treba pa eno leto obdelovat s cim, da je kaj opazit... xrolleyesx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#85 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:36

Meni se zdi, da so lasje odraz neke notranje moči. Obratno sorazmerni z strogostjo in perfekcionizmom. Več je strogosti manj je las :madpro:

#86 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:43

hja, zna bit...ampak ce govorimo o strogosti, neutemeljeni, ki izhaja iz strahu...ne pa disciplini iz volji, v pozitivnem smislu...
ker ja-lasje=moc :palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#87 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 12:09

Ja bolj strah in imeti vse pod kontrolo, morda tudi tisto kar ne moremo imeti.... :inocent:

#88 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 7. oktober 2005, 13:49

Jah, jst sm odgovarjala Texterju, enmu 22-letnemu tipu, k ma bleme z lasmi. :O:

Za ženske je bl šit, ja. Kva narest (ob masaži s pivom, spiranju s brezovo vodo, pa koprivno, pa rahli masaži lasišča...) pojma nimam. Mogoče najboljše čimbolj pr miru pustit. Če mene kdo dreza, tut hitr popi.dim. Pa kak kvas al dva (al pa pivce) verjetn neb škodlo. :vio:

Čeprou, če me spomin ne vara, je men pr izpadanju las pomagal, da sm jedla železove tablete (Hämatopan se mi zdi, da se reče, so pa za doplačat pa na recept). V bistvu sm bla slabokrvna, pa nohti čist razcepljeni pa out, lasje pošastno suhi, lomljivi, cepiljivi, v glavn čist bad. Pol sm pa še ful zbolela, pa je dohtarca pogruntala, da mam premal železa. Sm dobila železove tableze, jih jedla (valda kr neki cajta, mislm da ene 3 tedne al kolk že) in zdej je čist ok. Z nohti (so lepo dolgi, nerazceplejni) in lasmi (mam ful mladičev na glav in v tem vlažnem vremenu sm kt ovca x:Dx )

No sam tok, sej mogoče ni za vaju :inocent:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#89 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. oktober 2005, 13:55

<{POST_SNAPBACK}> Če mene kdo dreza, tut hitr popi.dim.




x:Dx x:Dx C x:Dx :palec:

(ce bi moja cupa malo ponorela in podivjala, ne bi imela nic proti! )

ne vem, ker navadno je res povezano, ampak jaz imam blazno mocne, zdrave, dolge...itd nohte,
nikoli nisem imela problema s tem, samo z lasmi in kozo ( tole zadnje tudi genetsko, pa ni take panike vec, samo lasjeeee... )
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#90 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 13:58

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx  x:Dx C x:Dx    :palec:

(ce bi moja cupa malo ponorela in podivjala, ne bi imela nic proti! )

ne vem, ker navadno je res povezano, ampak jaz imam blazno mocne, zdrave, dolge...itd nohte,
nikoli nisem imela problema s tem, samo z lasmi in kozo ( tole zadnje tudi genetsko, pa ni take panike vec, samo lasjeeee... )



Enako!

#91 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. oktober 2005, 14:12

pa fulkrat me lasisce boli, v bistvu... ampak nimam obcutka, da ga moram 'na mir pstit', prej, da je treba zbudit kaj, pa da stece...

(ceprav ja, ce prevec drmas noter tudi ni prijetno...)
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#92 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 14:16

Pa kaj je zdaj to x:Dx čist isto - tut mene boli lasišče, amapk samo na vrhu, na obeh straneh (pribljižno tam, kjer bi hudičku rogi rastli :vragec: )

#93 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. oktober 2005, 14:20

x:Dx jaz pa rozicke ze imam, pa me se vedno boli...cudno! :vragec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#94 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 14:27

:palec: x:Dx

#95 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. oktober 2005, 14:29

a dej no ti zirafa elegantna x:Dx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#96 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 14:32

<{POST_SNAPBACK}>kot bosanke x:Dx



Morda si mislu kot srbkinje? Sem spočeta v Beogradu :palec: tut zgledam bolj tako, razen čupe, no x:Dx

#97 rona

rona
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 7. oktober 2005, 19:25

stanje se zaenkrat izboljšuje, vendar to ni prišlo spontano, ampak z veliko truda. prehranjevalne navade sem morala 100 % spremeniti, to pomeni nobenih beljakovin nikjer niti v pecivi, absolutno brez, navadni sladkor ukinit, vse sladkat s fruktozo, v jedilnik uvesti veliko zelenjave (kuhane, razen solata), sadja, odpovedati se vsej cvrti hrani, to strogo 3 mesece, potem pa z malimi pregreški vsake toliko časa, sedaj jem določeno meso enkrat na teden, ne večkrat, drugače sem na taki dieti že eno leto.
kar se pa tiče tega, da pošlihtaš v glavi pa sem tudi mislila na to, da na primer mene so včasih spravljale ob živce neke malenkosti katere ostale ljudi okrog mene niso (perfektcionizem). hočem povedati to, da moraš drugače gledati na svet in se ne ubadati z nekimi malenkostmi preveč, ki se nam mogoče zdijo pomembne, vendar je to samo v naši glavi. prevečkrat se obremenjujemo kaj ljudje okrog nas mislijo o nas, če bi mi vedeli koliko (zelo malo!). težnja k popolnosti, ki pa je v tem svetu, v tem času tako močna pa nas nenehno sili v nesproščenost in potem postanemo živčni, vse to pa počasi, počasi, ko na začetku niti ne opazimo, začne načenjati naše zdravje, potem pa še taka hrana, ki je zdaj full in, potem se pa čudimo, zakaj smo vsi bolani.

#98 iksa

iksa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 28

Objavljeno: 7. oktober 2005, 20:50

Imam recept za rast las. Ko je bil moj sine star 4 mesece, so mi v šopih začeli izpadati lasje. Moram povedati, da sem imela zelo dobre, lepe skodrane lase, ki so se praktično čez noč spremenili. Da je bila mera polna, sem bila na morju in seveda takoj hotela domov in k dermatologu. Kuharica v hotelu mi je svetovala kaj naj naredim ( seveda sem ji bolj malo verjela) ampak človek v stiski proba vse. Torej: vsako jutro na tešče pojejte 1 malo žličko kvasa, skuhajte kamiličin čaj - tudi eno žlico, eno žlico medu in eno žlico limone. Vse sem zmešala ( razen kvasa, ker bi bruhala) in popila, kvas pa pojedla posebej. Po dobrem tednu mi je začel poganjati mah na vseh delih, kjer sem bila plešasta. Počasi so se lasje začeli krepiti in v 2 mesecih sem imela spet takšne lase kot prej. Še danes imam močne lase, čeprav je od takrat že preteklo veliko vode. Bodite vstrajni in ne izpustite tudi enega dneva. Čez en mesec se spet slišimo, a ne!? :palec:

#99 rona

rona
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 8. oktober 2005, 11:16

iksa :palec:
izpadanje las lahko nastane zaradi različnih razlogov, eni so psihološki, drugi pa bolj fizične narave, odvisno je tudi kakšno je to izpadanje las, nekje se lahko lasje razredčijo ali odpade mogoče samo predel ali v krogih ali pa v celoti. vsak človek pa je oseba zase, zato mislim, da ne moremo vse metati v isti koš, kar se tiče zdravljenja.

#100 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 10. oktober 2005, 09:26

rona -vseakor ne.
mi je pa blazno padlo v oci, da si ukinila vse beljakovine :eek: :eek: :eek:
a ni to ravno baza za lase?!


ostalo pa je itak, kar jaz priblizno jem - ogromno zelenjave, nobenih sladkarij ( ok, jem solate...)



iksa, to se splaca poskusit :palec:
(moram rect, da je tvoje izpadanje sicer bolj znacilno za tiste, ki imajo alopecio itd...meni npr. ne izpadajo sopi, ampak mi ne kako ... ne rastejo dovolj. mi sicer hitro rastejo ( zelo) ampak ne gosti.
pa se izpadajo mi vsepovsod enakomerno...)
no, nimam kaj zgubit, ce tole poskusim, kvas mi je itak vsec x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0