Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kulminantni in vzhajajoči planet


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
75 komentarjev na to temo

#1 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 8. maj 2003, 09:15

No, sem sčekirala, pa smo ju samo blago omenjali na forumu. Bi morda rekli kakšno na to temo?
Namreč meni se je tako nekako začelo svitati in skupaj sestavljati vse v mojem chartu.
imam kulminantno venero v 9 hiši - tam je tudi luna - vzhajačoega pa plutoma v 4 hiši.
Bom krenila v širni svet, hehe? :eek:
Cat

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2003, 13:32

Cat - Kulminantni planet je tisti, ki je najblize MC-ju - kot ze ime pove, kulminira, je torej v navideznem vrhu horoskopa.
Medium coeli latinsko pomeni sredina neba.
Planet, ki se pojavi v blizini, recemo mu kulminantni planet, je zelo potenten, po mnenju nekaterih pa celo med najpomembnejsimi in najvplivnejsimi.
Ce je v konjunkciji z MC, pac toliko bolj.

Teoreticno je tako kulminantni planet tisti, ki je najvisje, ne glede na to, da je recimo oddaljen od osi 10. hise vec kot eno znamenje - 30 stopinj.
No, ker pa sva sama tu bolj precizna in jemljeva to drugace, praviva, da kulminantnega planeta v tem primeru ni in to jemljeva kot 'posebnost' v chartu oz. to je pa spet ena drugacna niansa horoskopa.

Tako morava zdaj programerju pripravit se to (kot sva v primeru vrhov his itd., ko ga zdaj avtomaticno steje v naslednjo hiso, prav tako pa prej ni bilo moznosti izbire poletnega oz. zimskega casa).

Prav tako je z vzhajajocim planetom, ki ze tudi ime pove, da je to planet, ki 'na nasem nebu' vzhaja v trenutku nasega rojstva, se pravi, da je to tisti planet, ki je najblizji Ascendentu - najvzhodnejsi tocki osebnega horoskopa. ...

Ce je v 4. hisi (v blizini IC-ja), tako seveda ni na vzhodu (pac pa je 'tehnicno' na severu) in je tako kot s kulminantnim - ocitno je to planet, ki je v tvojem primeru 'najblizje' asc, vendar temu v bistvu ne moremo reci vec vzhajajoci planet.

Tudi to bova popravila - prav zato pa je tole 'beta verzija' in vas tudi prosiva k fidbeku.

Domicil pomeni, da je planet v svojem sediscu, v znaku, ki mu sicer vlada.
Ce pa vidite, da gre tam za hise, pa potem pomeni, da je to sicersnji vladar te hise.
Primer - Luna vlada Raku in 4. hisi in ce se potem znajde v 4. hisi, to pomeni, da je tudi v nekaksnem sediscu kot ce bi bila v Raku - tako je v obeh primerih napisano 'domicil'.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 17. december 2003, 18:47

Cat - Kulminantni planet je tisti, ki je najblize MC-ju - kot ze ime pove, kulminira, je torej v navideznem vrhu horoskopa.
Medium coeli latinsko pomeni sredina neba.
Planet, ki se pojavi v blizini, recemo mu kulminantni planet, je zelo potenten, po mnenju nekaterih pa celo med najpomembnejsimi in najvplivnejsimi.
Ce je v konjunkciji z MC, pac toliko bolj.

x^x kulminiram z Luno :xx!: ... a pol Saturn, ki je takoj za njo ni ipak ravno tako močan?
(eh, Saturn mi ne uide, I know, I know x:Dx )

#4 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 18. december 2003, 16:45

Planet na meridijanu (jug) je kulminirajochi, planet na izhodu je pa izhajajochi. To nima nobene zveze z M.C., temvech z Zenitom in z Iztokom (tropikalni ascendent nikoli ni iztok).

#5 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 20. december 2003, 11:56

Haha jst mam luno kulminantno v 12i hisi :) hehe, dokaj daleč od mcja, 2 znamenji pa mal, najbrž bo to tisti primerek brez planeta na mc... brez kariere ? hehe, pol pa vzhajajoč saturn, pa mars, saturn je mal bližje asc... :) hja spod na icju, mam pa nč, spet, oziroma jupiter je 28 stopinj na začetku tretje.. :) tak da kar daleč... mi pa pade notr ful planetov moje trenutne ljubezni, skor cela stelija, v vodnarju a ma to kaksen pomen ? mrbit, je stvar karmicna ? hehe, pravzaprav se mi je to zdel že od začetka... ajd, grem jst naprej
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#6 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 20. december 2003, 13:51

A ni Marsa dovolj lepo rekla, da niže doli planet ne more biti "kulminanten", pa čeprav je tehnično najvišje postavljen med vsemi?

Ne idi zunaj devete, pa tudi v enajsto ne predaleč, pa bo - če se gremo o "kulminantnosti".

Živijo!

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. februar 2004, 18:31

Semle bi lahko nizali svoje kulminantne in vzhajajoce planete, ce so, in kako to opazamo pri sebi in pri drugih, in, nasprotno, zanimivo bi bilo videti primere tistih, ki nimajo kulminantnega in/ali vzhajajocega planeta...
Pa bi morda dobili zanimive primerjave, glede na to, da nas ful sodeluje, bi lahko dobili ze kar fajn nekaksno slikico.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. februar 2004, 18:59

Saj lahko pa pac zacnem. Sicer sem fulkrat okoli to govorila, v stotih temah, a tu je prav tema za to in o tem.

Torej - vzhajajoci planet je Neptun - v 12. hisi - 6 st. oddaljen od ASC.
Kulminantna planeta pa sta Uran (v 9., odd. 3 st. od MC) in Pluton (v 10., odd. 2 st. od MC).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 26. februar 2004, 19:06

Meni kulminira neptun in sicer v strelcu, 9. kučica.
Mi se zdi, da včasih res odplavam v neke okultno-drugačna vode, kadar ni treba, včasih potegnem ven neko razlago, vezano na druge svetove in pojmovanja, npr. duhovnost, da pa recimo le ni vse tako, pa da ima vsak svoj razlog, da tako reagira....naka popustljivost, da se ne borim do konca, ampak rečem: očitno Bog želi tako....da pol moja res ne more obveljat do konca...

No ja,jst mam sama pr sebi to v zakupu in mislim, da mi je to dosti bolj pisano na kožo, kot da bi imela kakega saturna, ki bi vse "postrogiral" (uau, kje sem dobila ta izraz x:Dx !?).


xDDx

#10 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. februar 2004, 20:09

Moj kulminalni planet je Saturn(oddaljen 8 stopinj) v 10.hiši.....vzhajajoči planet pa Luna iz 12.hiše dokaj blizu Ascendentu!

Mateja, mogoče pa imaš res večino planetov na desni strani, pa ti pride Neptun najbližje podznaku x?x ....lep večer x;)x :palec:

#11 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 26. februar 2004, 20:21

Moj kulminantni planet je Merkur v 9.hiši 1stopinjo od Mc, blizu pa je še Uran, ki je 7 stopinj od MC in je v konj z Merkurjem...

vzhajajoči planet pa je Neptun, v 12 hiši...5 stopinj od Asc...

Astra
Per aspera ad astra

#12 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. februar 2004, 20:31

Mateja, mogoče pa imaš res večino planetov na desni strani, pa ti pride Neptun najbližje podznaku

x:Dx xredx na, zdej si me pa dobu x;)x ... pa tko hitr sem brisala, da ja noben ne bi vidu tegale :8): ... ne, ne, vse je kot je 'treba' ... vzhajajoči je, jasno, mars, kulminantni pa jupiter ...



Neptuna ima pa Daša vzhajajočega (konj. z ASC), kulminantnega pa Plutona (konj. z MC-jem)

#13 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 26. februar 2004, 20:33

ja, jst mam pa saturna v 9. /rak......... in to pomeni kaj??
socrat

#14 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. februar 2004, 20:33

Mateja, saj če te moti, enostavno oba popraviva svoji objavi x;)x pa bo OK x:)x

#15 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. februar 2004, 20:37

Bobnar....tisto na desni, odvisnost od okolja, od zunanjih okoliščin, enostavno te določa obnašanje drugih. Si družaben, ampak potrebuješ povratni info x;)x

#16 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. februar 2004, 20:50

Boris, ne, ne, sej je kul... that's me x:Ix

#17 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. februar 2004, 20:52

OK... x;)x xcrossfingx

#18 lana1

lana1
  • D član
  • Št. objav: 815

Objavljeno: 26. februar 2004, 21:03

Moj kulminantni planet je mars v 10.hiši,manj kot 1 st. oddaljen od MC,vzhajajoči pa venera v 12.hiši,4st. oddaljena od ASC.Ja,pa luna je tudi v 10.,oddaljena 7st.od MC.
Iz takšne smo snovi, kot sanje...

#19 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. februar 2004, 21:06

Bobnar, a ti pa zdej kr ingliš all over x:Dx

#20 rika

rika
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 193

Objavljeno: 26. februar 2004, 21:25

Kulminantni planet Venera - tudi v 8. hiši (pojma nimam koliko stopinj blizu ali daleč od česa???)

Vzhajajoči planet Pluton - tudi v 1. hiši (tudi tu pojma nimam koliko stopin blizu ali daleč od česa???)


Kaj to pomeni? xrolleyesx Venera je že ok? x:)x Plutona pa vsi nekaj kritizirate? xrolleyesx
Rika

#21 rika

rika
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 193

Objavljeno: 27. februar 2004, 09:14

Thx Bobnar,

saj sem vedela, če mi ne bo kdo drug, mi boš pa ti kaj povedal. x^x :xx!:
Rika

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. februar 2004, 10:39

Kulminantni planet Venera - tudi v 8. hiši (pojma nimam koliko stopinj blizu ali daleč od česa???)

Vzhajajoči planet Pluton - tudi v 1. hiši (tudi tu pojma nimam koliko stopin blizu ali daleč od česa???)


Kaj to pomeni?  xrolleyesx Venera je že ok?  x:)x Plutona pa vsi nekaj kritizirate? xrolleyesx

Rika - v tvojem primeru pravimo (midva, pac LN, ker imava tak sistem), da ni kulminantnega planeta - ker je prevec oddaljen od MC (*ce bi prebrala zgoraj v prvih postih tele teme, bi vedela, od cesa mora biti kaj oddaljeno x;)x).
To se ni upostevano v programu (*zdaj delava Novice in nove strani LN, pa softver nekoliko stoji, je pa vse to v planu, in se vec) - ampak BO. Vkljucno z razlago (ki je ze 4 leta !!! napisana).

Pri Plutonu pa poglej stopinje, potem pa se ASC - in odstej - to je orbis in to so te stopinje, oddaljenost, ki omenjam.
(*imamo temo Pluton na asc itd., kjer razlagamo vpliv Plutona v prvi hisi in/ali v konjun. z asc - da se ne ponavljamo tu s tem).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. februar 2004, 18:37

Vkljucno z razlago (ki je ze 4 leta !!! napisana).


Juhu! ;) hehe, kam je treba vlomit da se to dobi? hehe, še obstajajo zakladi na svetu... mrbit bi pa knjigo natisnla.... al ne znese...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#24 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 27. februar 2004, 19:03

Oj!

Moja situacija je pa taka:

Kulminantni planet je Venera v Devici v 10. hiši od MC- ja oddaljena manj kot eno stopinjo.

Vzhajajoči planet pa je Jupiter v Škorpijonu v 12. hiši, od ascendenta odmaknjen 10 stopinj.

Po moje tale Jupiter ne vpliva tolk na asc, me pa zanima, kako kej tale Venera vpliva na MC? Bom mogoče iskala partnerja med sodelavci, ki bo po možnosti karseda popoln? xrolleyesx

Aja, ej, ka pomen, če maš vse planete na levi strani?

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#25 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 27. februar 2004, 22:45

Moj kulminantni planet je Jupiter v kozorogu v deveti hiši, vzhajajoči planet pa je Saturn v dvojčkih v drugi hiši! x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0