Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kulminantni in vzhajajoči planet


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
75 komentarjev na to temo

#26 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 29. februar 2004, 15:50

jaz: Ki sem SCO

kulminantni planet Mars (v 9. hiši v Strelcu)
vzhajajoči planet: Luna (v 1.hiši v Ribah)


moj partner, ki je ASC SCO:

Kulminantni planet Mars (v 10 hiši v Levu)
Vzhajajoci planet Neptun (v 1.hiši v Škorpijonu)

Uf ta Mars! Je kar pestro pri nas doma xrolleyesx x:Dx !

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#27 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 29. februar 2004, 20:24

Ufa... muckamacka, hehe, pr vas pa gre mars za kosilo...., hehe, ehja, ampak kolk dobr je tole prebrat jaz ki sem sco, moj partner, ki je asc sco... ala to je isto ... mal igra to na moj ego, k sem včasih ful hotu bit sco....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#28 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 29. februar 2004, 23:50

x:Dx Nimamo več Marsa za kosilo: odkar imamo ene super ponve ala Jamie Oliver x;)x , z veseljem skuha tudi on...(je sigurno še kakšen drug planet za to zaslužen.. x:Dx )

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#29 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 23. marec 2004, 18:02

Moj kulminantni planet je jupiter v konjukciji z MC (9 hiša).
Vzhajajoči pa pluton v 1 hiši.
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. marec 2004, 12:33

Pih, Crna vrtnica!
*Chekiraj si malo okoli, smo ze o obeh polozajih veliko govorili (Pluton na Asc in mensezdi Jupiter - sta temi, lahko da je pa kje vmes prepleteno, ampak skoraj ziher sem, da bos nasla tam kaj 'uporabnega'). :palec:

McMac - Nimamo vec Marsa za kosilo! :vragec: x;)x :palec: x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 25. marec 2004, 13:43

Kulminantni: Pluton v 9. (uh, komaj... skoraj 30 stopinj orbisa)
Vzhajajoči: Neptun v 11. (tudi skoraj 30st. orbis)

Sami vanzemaljci x?x

#32 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 25. marec 2004, 14:12

Smo rojeni pod srečnimi planeti! x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#33 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. marec 2004, 21:54

Vzhajajoči?? Kriza! Ne vem...ali sonce ali neptun x:Dx Menda pa kar oba - na 0.32 stopinj strelca-1.hiška..
Kulminantni - luna -10. device :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. marec 2004, 22:17

Gostilnicarka, krcmarica, saj pravim. x;)x
Kako je s tistimi tvojimi vinogradi ze? x:px x;)x :vio: :palec:

Bobnar - sreckovici - seveda, z jupitrom na mc se bo gotovo enkrat poznalo... tako ali pa drugace, to v bistvu nic dvomit... (oz. bi morali res bit ful slabi aspekti... ali da bi bila oba, tako jupiter kot mc sicer cisto neaspektirana, da se ne bi vsaj malo manifestiral ta 'srecni', 'bogati', 'plodni' vpliv).
Pac pa vzhajajoci pluton pa je lahko bolj ... hm.. 'problematicen'... :o|o:
Odvisno, kje je, kaksne aspekte tvori, kaj ga zaganja s strani. ;)
... kot seveda tudi jupter, le da je slednji ze po defoltu pac 'srecnejsi', obetavnejsi, plodnejsi...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. marec 2004, 22:24

Tudi moj ima kulminantni jupiter - 10 hiša :palec: Raztura zdaj, ko ima še jupitrov povratek. Ni kar ni...gre mu kot po maslu. Zdaj pa še na neko izobraževanje v LJ za 2 meseca x:)x Mu pravim; izkoristi zdaj tole...ker pol bo 12 letna suša x;)x x;)x (malo ga dražim)
Razmišljam kaj bi bilo pri mojem - venera in neptun -v škorpijonu 1.hiša.

Pa bi res lahko bila kakšna gostilničarka...hehe...le, da bomo obseg vinogradov kar precej zmanjšali. Nič več kot nujno potrebno. Nekako ni kandidatov za delo dosti... x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#36 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 28. marec 2004, 10:08

OK, a je možno da nimaš ne enega ne drugega planeta in kdaj lahko to rečeš? :sori: Mislim, da je Marsa nekaj govorila o tem čisto na začetku...
Kaj to pomeni potem za interpretacijo karte?

Jaz imam namreč kar precej razlike med MC (v Ribah) in najbližjim planetom... Enako oz. še več pa pri IC (v Devici)...

Kulminantni planet Jupiter na 54° 14' 10'', vzhajajoči pa Luna na 52° 25' 12''. Hmmm, mal mam težavo z razlaganjem tegale... :xx!:

Hvalaaaaaa.

#37 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. marec 2004, 22:14

Hehe, ja, to je pa tud krompir, jaz mam tud mal težav z razlaganjem tega 54 pa 52 ° ;) hm mrbit je pa to kolk je oddaljeno in to, hm a ni vzhajajoči sam tisti v prvi hiši? al je to tisti, ki bo prvi skočil izza, obzorja..., ker potemtakem, po čudni logiki najbrž napačni mam jaz pluton rising, namest saturn, in mal za tem mars, hm hm hm, hehe koluminantni pa itak, hehe najbližja je luna tam 80 stopinj al pa še kaj več.... hehe jaz nisem rojen pod srečno zvezdo temveč nad srečno zvezdo (k mam jupiter dol v tretji...., 1/kulminantni
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#38 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 29. marec 2004, 00:32

Hmmmmm, El Nino....

A nama bo kdo pomagu "pridt ven iz teme", kaj misliš? :inocent:

#39 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 2. april 2004, 16:17

Pluton je zanimivo proch od iztoka in je zelo zanimivo ga imeti na horizontu.(dalech)

Pluton ni planet (to je uradno Caltech...). Ima ful odshtekano orbito (stoji pokonchno).

===

Kulminantni planet je na jugu. Jug ni M.C.

Temu se reche MERIDIAN.

Meridijan je poravnan s ZENIT-om.

Zenit je zanimiva tochka.

Ascendent je iztok. Sonce izhaja dvakrat na leto na iztoku.

#40 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 30. april 2004, 16:51

Kulminantni planet Neptun 80°47`07 ?

Vzhajajoci planet Venera 42°13`38 ? (hiše pa ne piše zravn xredx )

:xx!: x:px x:((x

jaooo, kako vem v kateri hiši je...hmmmmm.... venera vzhajajoči... pomeni tehtnica? pomeni pri meni 4. hiša??? x:((x Neptun kulminatni... ribice??? :C: jaz - 10. hiša v ribah x:((x. x8Dx

:vragec: xredx

#41 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 30. april 2004, 21:22

kaj sploh "povzročata" kulminantni in vzhajajoči planet :eek: :inocent: ? če sklepam sam po izrazoslovju, bi rekla, da je prvi zelo poudarjen (pri meni luna v deseti hiši=dosti besed, bluzenja, pisanja, mantaliziranja in ......malo dela :o|o: x:o)x )..........vzhajajoči, pa tisti, ki je oz. bo kmalu, nekoč, nekje v porastu postal aktualen ( uran v prvi hiši v devici= revolucionarna rutina, kaotična disciplina, lenobni deloholizem.........popolnoma utelešen paradoks-tudi v fizični pojavi x^x x:o)x x:Dx )........al kako??? :eek: :inocent: :sori: :o|o: x:Ix x:o)x x^x x:Dx x:)x x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#42 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 7. april 2005, 09:43

Všeč mi je, ko se kašne take teme potegnejo ven spet in obrišejo prah z njih x:)x

Aja, drugače pa... jaz še zmer nisem rešila svoje dileme okoli kulminantnega in vzhajajočega planeta... x:Ix

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. april 2005, 09:44

<{POST_SNAPBACK}>
Aja, drugače pa... jaz še zmer nisem rešila svoje dileme okoli kulminantnega in vzhajajočega planeta...  x:Ix

In katera je - dilema?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. april 2005, 09:47

Ananta, kaj mors bit tolk pameten vedno - ZE ZDAVNAJ sem - in ne 1x - vse podrOBNO - in zelo jasno!!! - razlozila, kako je s tem MC-jem. In zato dam vsakic v navednice, ko recem 'vrh'.

Pluton ni planet, zatorej vedno omenjam 'in nebesna telesa' - poleg 'planetov'.

Tko da - mal tezis... je tud nam kaj jasnega tkole...

Sam mi delamo na primerih.
Men je vseen, kok je vlage v zraku - jaz vidim, a dezuje ali ne.
ne rabi se nevemkaksna kujnst. xyesx

Kot sem rekla ze nosorogu nekje nekoc - aboriginski vrac morda ne bo tocno opredelil konstelacije medveda, bo pa definitivno tako kot je treba opravil svoje delo, brez znanstvenikov in tega stafa.

x!x

Eni znamo potipat celo pa rect, temperatura je okol 38, definitivno ni vec, no se bojo prec nasli taki, ki bodo se ven metali in rekli, da je stopinj dejansko 37.9.
In da mi nimamo pojma, ki na uch delamo.

Si pa, stari moj, pozabil na praxo. pa na interpretacijo.

Torej, da jaz stekam E je mc kvadrat, se nic ne pomeni. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 7. april 2005, 09:53

x:)x Dilema...

Moj kulminantni planet na 54°14'10'' je Jupiter in vzhajajoči Luna na 52°25'12''... to je ful oddaljeno od osi MC (Ribi) in IC (Devica), a ni? ... a to pomeni pol, da nista tako zelo pomembna in da ne vplivata zelo.. al da ...

Ma ne vem no, ne bi več ugibala, Marsa pliz pomagi... x:Ix

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. april 2005, 09:54

<{POST_SNAPBACK}>Ananta, kaj mors bit tolk pameten vedno - ZE ZDAVNAJ sem - in ne 1x - vse podrOBNO - in zelo jasno!!! - razlozila, kako je s tem MC-jem. In zato dam vsakic v navednice, ko recem 'vrh'.

... sicer je pa to DRUGI post v tej temi:
http://www.lunin.net...indpost&p=29563

Smo skratka ze zdavnaj, brez tebe, ko se nisi opletal tu okol, zelo jasno to povedal.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 lana1

lana1
  • D član
  • Št. objav: 815

Objavljeno: 7. april 2005, 17:23

Moj kulminantni planet je Mars 00 45 01 (dvojček, 10. hiša)
vzhajajoči Venera 04 05 57 (devica, 12. hiša)

Večne dileme xrolleyesx , varam pa ne, kljub veneri v 12 x;)x
Iz takšne smo snovi, kot sanje...

#48 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 8. april 2005, 17:35

jst mam pa kulminantni planet Merkur 18°38`45 v 10.hiši in vzhajajoči planet Jupiter 25°08`58 v 12 hiši, jupiter tvori tesno konj. z venero. a v tem primeru upoštevamo tud venero kot vzhajajoči planet? :inocent:
Kaj bi to pomenil?

#49 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. april 2005, 17:51

Jaz mam pa vzhajajočega urana(1. hisa, 0 stopinj 8 minut od Asc.) in kulminantno luno(9. hisa, 0 stopinj 17 minut od MC) in jupitra( 9.hisa, 3 stopinje od MC).Kaj naj bi pa to pomenilo?
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#50 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 8. april 2005, 18:40

Ok, a mi please nekdo razloži:
Vzhajajoči planet: LUNA (10.hiša, 08°05`),
Kuluminantni planet: LUNA (10.hiša, 08°05`) ????
Scio mi nihil scire




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0