Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spoved


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
185 komentarjev na to temo

#51 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 19. september 2003, 11:51

Neverjetni gifi! Samoizdelava???

#52 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. september 2003, 11:52

Spoved je tehnika. Ko izkomunicirash, ... gre vn!
Nekaj bomo v zhivo delali v MB pa LJ v tem smislu; kreirali bomo dogodke, pa to... Ko izpovesh si nekakor zhe prechischena in je PROSTOR (vakuum) nastal v katerega sprozhish kreacijo ali pa kar dogodek!

seveda, sam menim, da je dovolj, da si to take zadeve kr pr seb prznaš, potem je to vse lažje in odpustljivo.

#53 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 19. september 2003, 11:59

:vragec:


pokowc....
vsaka inicijacija ma svojo tehniko, ki ni brez veze taka kot je

in tudi spoved JE inicijacija


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#54 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 19. september 2003, 12:32

:vragec: .. a se ti ne sanja x?x x:Dx x:Dx

Tisti zelenko x^x se ne klanja, pač pa se kesa... x^x , saj smo menda pri spovedi, mar ne ?


Kaj pa tale dva vrageca ?? Ti, ki si bolj pri ta vražjih x:Dx x:Dx

#55 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 19. september 2003, 12:39

:vragec:



nice.... x:Dx :palec: x:o)x


:vragec: x:)x x;)x x:Xx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. september 2003, 13:01

Vcasih sem znala biti precej kruta (mislim v custvenem smislu in ne fizicnem) in nekoliko sadista (prav v takem smislu)...
Veckrat sem bila velik egoist in na nek nacin scrkljana (ne da bi me zelo crkljali, a se mi je zdelo, da to se pa kao meni glih zdaj dogaja - kar je butasto in egoisticno).
Tudi sem kdaj kaj manipulirala z mocjo... x:Ix slo je sicer za kaj neskodljivega, brezveznega... a zelo pomembno mi je bilo, da imam to moc...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 19. september 2003, 13:06

Moč?
Pa saj moč je za uporabit, a ne? Pssst

#58 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 19. september 2003, 13:08

:vragec:


DER WILLE ZUR MACHT


:vragec: x:Dx x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#59 trixi

trixi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 19. september 2003, 13:27

Ha,
pa še moj dodatek:

Pred leti je moj bratranec postal duhovnik in na srečanju je bilo več kot 200 ljudi, veliko duhovnikov. Pa je mimogrede nastala tema: ločen, pa še cerkveno poročen. In dobiš novega partnerja, torej prešuštvuješ, tj. grešiš.. Moralno me je zadelo... :V: Torej zato je moj bivši ves čas govoril: SAJ SI ŠE VEDNO MOJA....
In zadeva mi ni dala miru. Takoj v akcijo- cerkvena razporoka.. Jaz že ne bom prešuštvovala! In v dveh letih sem argumentirano dosegla cerkveno razporoko... Dobila potrdilo, da se lahko ponovno cerkveno poročim!!! :palec:
Dobila sem svoje zadoščenje in nič več ne prešuštvujem....

Sem se pa ob ljubčku spraševala če je greh, da ga imam rada? Mislim da ni, saj sem mu zelo pomagala in celotni družini, da so dojeli kaj je v zadnjih letih tako uničilo dober odnos.....In na koncu sem dala priložnost, da se sestavijo, jaz pa umaknila...Torej sem delovala pozitivno. :palec:
Mogoče se bom tudi spovedala, da bo duši lažje... x:)x

Mislim pa, da je spoved le olajšanje duše, pa čeprav se spoveš le prijateljici ali prijatelju...Odleže v vsakem primeru.. Pri duhovniku pa si v posvetnih prostorih in že to naredi svoje..Dobiš odpustek in pokoro.
Počutiš se očiščenega....
Vsak pa se ravna po svoje....
SPOVED JE V VSAKEM PRIMERU KORISTNA KAKRŠNAKOLI JE!!! x:)x
......Jaz sem tu za vas....

#60 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 19. september 2003, 13:46

:vragec:


to se verjetno zgodilo she za chasa Janeza XXIII..., ki je she sposhtoval koncilske odloke x;)x


:vragec: :palec: x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#61 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 19. september 2003, 14:42

Me je samo "firbec" prneso v to temo...prišla gledat kaj "rdechkarski Mickov dick" išče v spovedovalnici...

(hhmm kakšen sočen greh sem pričakovala...potem pa nič :xx!: :xx!: :xx!: - odhajam z dolgim nosom)

#62 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 19. september 2003, 16:40

:vragec:


hehe
vsaj nekaj "dolgega".... x:Dx


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#63 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 19. september 2003, 17:56

VSAJ....

Kaj si pa se zelis od dame dolgega??? :vragec: :vragec:

Ali pa spet sanjaris o čigavem drugem...dooolgemmm x;)x x^x :xx!: x:px

#64 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 19. september 2003, 19:58

V dobi komunizma so (nekaj časa tudi pri nas) poznali javno samokritiko. Višek sprenevedanja. Vsi "spovedanci" so priznavali nepomembne napake, velike svinjarije so pa skrbno prikrivali.

Pri spovedi v cerkvi pa je najbrž podobno.  Iskrene so le kake plahe dušice, ki tako in tako nimajo kakih pomembnejših grehov.

To lahko govori samo rdeč tepec kot je littlem. V uradnem komunizmu si govoril tisto kar so hoteli od tebe. Hotel ali ne. In ta izpoved te je ponavadi stala življenje, v boljših primerih dolgoletno težko ječo.

Ker se littlem predstavlja kot nekdo, ki pozna pravo, bi lahko vedel tudi kaj o priznanju. In spove se ponavadi težke grehe. Krivda je premočna, da bi jo obdržal sam za sebe!

Glede nato, da littlem pravi o plahih dušicah, sklepam da je on "pogumen". Mogoče to, ker poudarja, da splav pravno ni umor. Kar ni res! Ali pa njegove besede, da če se mora opraviti, naj se to strokovno brez mazaštva.* To je en del! Prepričan sem pa da ima druge težke grehe, ker se sklicuje na budizem in strpnost. Lahko je narediti svinjarijo in se potem sklicevati na strpnost.Objavljena slika To je lastnost vseh rdečih(toplih) bratcev!

*zvezdica je zaradi tega, ker se mi ne da gledati in točno citirati
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#65 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 19. september 2003, 20:13

Tale RK religija je prav zaljubljena v krivdo in grehe. Že novorojenček ima izvirni greh. Kasneje pa človek nima druge izbire, kot da kar naprej greši. Več ko imaš grehov, več se lahko pokesaš in pokoriš in več imaš zaslug za nebesa. Grehi, zlasti nekateri, so pa prav prijetna reč. Živeli grehi!

Objavljena slikaKer sem bral in komentiral poste po vrsti, ne morem, da se ne bi sam sebe pohvalil! x8Dx Bom enkrat littelm v forumu povedal, kaka je njegova prihodnost. "Tako, meni v veselje in njemu stisko pri srcu"! x8Dx
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#66 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. september 2003, 10:22

:vragec:


sanjalica....
od babe prichakujem predvsem DOLGO LAJTNGO (izkushnje x;)x )
zagledam pa rad DOLGE NOGE (zhelje x;)x )


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#67 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 21. september 2003, 10:43

Verjetno še spiš napol Aakhut :vragec: ...in si se zatipkal....

od DAME si mislil ne od BABE....

SICER PA...imam in dolgo lajtngo in še daljše noge... x;)x x:Dx xrolleyesx

#68 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 21. september 2003, 15:38

Dragi moj Kljuka!

Jezus je govoril o enakosti med ljudmi, o ljubezni in odpuščanju. Nobenega maščevanja ali pekla ni bilo v njegovem besednjaku. Vse to so tudu nauki budizma.

RK vera pa se je močno oddaljila od Jezusovih naukov. Načela "zob za zob in glavo za glavo" je povzela po Judaizmu in še marsikaj nestrpnega , največ militantnih elementov pa je v stoletjih nagrmadila Cerkev sama (pod Cerkev mislim institucijo kot tako in nikakor ne skupnosti vernikov).

"Cerkev" je v stoletjih zagrešila "v znamenju križa" kar lepo število najhujših kaznivih dejanj, vklučno z genocidom. Cerkev je pomagala iztrebljati indijance in črnce. Misionarstvo, ki naj bi bila človekoljubna dejavnost, je marsikdaj služilo prav temu. Misioni so domačinom (indijancem in črncem) ugrabljali majhne otroke in jih potem, ko so jih v svojih šolah primerno indoktrinirali, pošiljali nazaj med domorodce, da bi širili vero (mar res samo vero)? Prav RK Cerkev je sama potrebna velike mere odpuščanja in seveda njeni voditelji skozi vsa stoletja njenega obstoja. Seveda pa so bili v vseh časih od Jezusa dalje tudi številni posamezniki, med cerkvenimi dostojanstveniki in verniki, ki jim ni šlo za materialno blagodat in oblast in ki so res živeli po Jezusovih naukih. Od teh ljudi pa tudi nikoli ni bilo slišati nobenih groženj s peklom in večnim pogubljenjem, kar ti, dragi Kljuka, kar pogosto prakticiraš. Govorili so o ljubezni, razumevanju in odpuščanju. Ker si že večkrat omenjal svojo vernost, poskusi še sam tako razmišljati, dragi Kljuka. Bolje se boš počutil. Sovraštvo in maščevalnost ne koristita ne telesnemu ne duševnemu počutju in zdravju. Skušaj razumeti vse pisce postov, s katerimi se ne strinjaš in jim na dostojen način povej svoje argumente. Opusti pa žaljive vzdevke in napovedi, kako jih boš osramotil.

Verjemi mi, Kluka, ljubezen je močnejša od sovraštva.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#69 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 21. september 2003, 15:48

Bigm, tako preprosto in tako lepo.
Po dolgem času en post, ki je argumentiran in poln strpnosti do drugačnih.
Iz tega posta se razbere, da je avtor prepričan v to, kar piše in da natanko tako občuti.
Zelo redko.....
Bravo :palec:

#70 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 21. september 2003, 16:26

Dragi moj Kljuka!

Jezus je govoril o enakosti med ljudmi, o ljubezni in odpuščanju. Nobenega maščevanja   ali pekla ni bilo v njegovem besednjaku. Vse to  so tudu nauki budizma.

RK vera pa se je močno oddaljila od Jezusovih naukov. Načela "zob za zob in glavo za glavo" je povzela po Judaizmu in še marsikaj nestrpnega , največ militantnih elementov pa je v stoletjih nagrmadila Cerkev sama (pod Cerkev mislim institucijo kot tako in nikakor ne skupnosti vernikov).

"Cerkev" je v stoletjih zagrešila "v znamenju križa" kar lepo število najhujših kaznivih dejanj, vklučno z genocidom. Cerkev je pomagala iztrebljati indijance in črnce. Misionarstvo, ki naj bi bila človekoljubna dejavnost, je marsikdaj služilo prav temu. Misioni so domačinom (indijancem in črncem) ugrabljali majhne otroke in jih potem, ko so jih v svojih šolah primerno indoktrinirali, pošiljali nazaj med domorodce, da bi širili vero (mar res samo vero)? Prav RK Cerkev je sama potrebna velike mere odpuščanja in seveda njeni voditelji skozi vsa stoletja njenega obstoja. Seveda pa so bili v vseh časih od Jezusa dalje tudi številni posamezniki, med cerkvenimi dostojanstveniki in verniki, ki jim ni šlo za materialno blagodat in oblast in ki so res živeli po Jezusovih naukih. Od teh ljudi pa tudi nikoli ni bilo slišati nobenih groženj s peklom in večnim pogubljenjem, kar ti, dragi Kljuka, kar pogosto prakticiraš. Govorili so o ljubezni, razumevanju in odpuščanju. Ker si že večkrat omenjal svojo vernost, poskusi še sam tako razmišljati, dragi Kljuka. Bolje se boš počutil. Sovraštvo in maščevalnost ne koristita ne telesnemu ne duševnemu počutju in zdravju. Skušaj razumeti vse pisce postov, s katerimi se ne strinjaš in jim na dostojen način povej svoje argumente. Opusti pa žaljive vzdevke in napovedi, kako jih boš osramotil.

Verjemi mi, Kluka, ljubezen je močnejša od sovraštva.

Lej ga, lej ga, nekdo se mi izpoveduje! x^x Tebe in tvoje blebetanje bom temeljito ponižal in osmešil! Ne misli, da sem te pozabil pri splavu! Te bom pa še nekaj časa pustil, da :switz:
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#71 mm

mm
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 21. september 2003, 16:38

No po letu in pol se vračam na forum... Vidm da je Marsa že kr skor 6000 objav nardila, prej k sm bla jst nazadne kle si jih mela komi borih 1000... Čestitam...

Tema se mi zdi zelo zanimiva, saj sm ravno letos doživela korenitne spremembe na tem verskem področju....
Kajti spoznala sem kaj v resnici je resnična vera... Prej sm bla bl tko filozofsko nagnjena in nisem verjela v nič recimo, no razn v reinkarnacijo...

Letos sm bla pa tko na enih duhovnih vajah in sm spoznala kaj je to kar jst že isčem nekaj let...

In kar se glede spovedi tiče... Sicer nism vsega brala kar ste napisal, sam mislm da je vse odvisn od tega kdo te spoveduje...
Morm rečt da sm jst šele letos spoznala kaj prava spoved je, bla je na 4 oči in res k prov pol po spovedi k maš kr občutek da letiš... In upam da boste vsi kdaj mel tak občutek, ker res tega se ne dozivi kar tako...

Nč se bom še kej javla, če pa koga še kaj zanima nej pa kej piše...

Lep pozdrav

mm

#72 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 21. september 2003, 19:07

Hm, spoved! Sicer nikoli ne grem ravno rada, ampak tu in tam grem vseeno. Ne trdim, da sem brez grehov, vendar so moji grehi tako vsakdanji, da se mi zdijo nekako brez veze, vem, da bom enake še vedno delala, pa čeprav se zanje spokorim. Toda ko sem bila zadnjič pri spovedi, izgleda, da so bili moji grehi tudi župniku prav otročji, me je podučil, da niso grehi samo tisto kar smo slabega storili, ampak je greh tudi to, kar smo dobrega opustili.... če se poglobim v to... e... mnogo več dobrega bi lahko storili kajne? Se tudi vi strinjate? xrolleyesx

#73 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 21. september 2003, 19:29

Ah Kljukček....do sedaj ni bilo videti, da bi blebetal, se poniževal in hkrati osmešil, izpovedoval svoje frustracije,  :switz: od majhnosti kdo drug.......kot TI.  x;)x


x8Dx Hm, zakaj je pa zaimek ti napisan z velikimi črkami x^x x;)x

x:)x Primer Micka lastnika mikro dicka. Zares Mick(nega) dicka! Objavljena slika :shsh: 31000 kratna povečava Mick(enega) dicka xrolleyesx Bošček mali :sori: . iiiiiiiiii
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#74 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 21. september 2003, 20:37

Aja.....ti je potrebno razložiti x^x .....velike črke uporabim, ko hočem kaj poudariti......in tu sem hotel podariti, da si TI že prav smešen in pomilovanja vreden s svojimi posti :o|o: .......

No, pa saj ti ne zamerim x:)x ....Se tudi po tvojem zadnjem postu vidi, da si še samo fantiček, dete pač......In kot ti je že grofica nekje predlagala.....se pa javi.......ko boš moški.........da si bo (katerakoli) ženska vedela kaj začeti s tabo......kar se mene tiče pa, ko boš sposoben.........moškega pogovora x;)x in ne brezveznega flancarjenja :xx!: ......Ker sedaj se pa moram že skoraj preveč truditi prilagoditi nivo debate tvojemu, pobček......in se že svojim postom v katerih komuniciram s tabo režim x:Dx  x;)x , da se o tvojih ne menimo x:Dx .........Skratka fantek......kar se mene tiče......odrasti x;)x...potem pa se javi zopet kaj x^x

Objavljena slika Ja, ja saj razumem lastnika zares Mick(enega) mikro dicka. Razumem, da je hudo. :palec:

:shsh: opazen pri 31000 kratni povečavi x:((x :O: Pa nobenmu povedat :!:
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#75 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 21. september 2003, 21:20

No vidiš, ubogi fantiček.......ne ubogaš......potem pa zopet traparije pišeš....... x:Dx  x:Dx  x:Dx.  No.....zdaj pa hitro zobke umit pa spat.....x;)x  :palec:

:shsh: Lastnik te Mick(ene)Objavljena slika stvarce, je iz Maribora. xrolleyesx :mezik:
Lep pozdrav!

Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0