Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tranzit Saturna


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
107 komentarjev na to temo

#76 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 23. maj 2007, 10:49

[quote name='mačona' date='23. May 2007, 10:10' post='846175']
Aha, saj res ... Lunca, ko berem tvoj zadnji post ... Mi je prišlo na misel, da sem v obdobju tranzitnega Saturna v konj. z Luno imela precej oslabljen imunski sistem! Posledično sem se dve leti borila z glivicami! Potem me je udarila še pljučnica! Ampak od takrat, torej 3 leta, imam mir in praktično nisem bila niti enkrat bolna


:palec: Super, tudi meni ni tranzit saturna na sonce prinesel kakšne posebne zdravstvene težave. Vse je odvisno od aspektov.

#77 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 24. maj 2007, 05:31

če zdaj pogledam nazaj, me je sade sati kar mikastil....pa takrat ko se je dogajalo, še ni blo čutit tako grozno...ko si do grla v šmornu, se itak nimaš cajta ukvarjat z analizo.....jeseni se mi pa menda končuje....in pride na asc.....pol bo pa mikastu urančka in plutija......eh, pa smo spet tam.....to je podobno, kot da bi se mi na sonce usedu...... xrolleyesx xscratchx .......
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#78 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 24. maj 2007, 05:40

če sama premišljujem o tem sedemletnem obdobju, spoznavam da sem veliko težkih stvari doživela, začetek je sovpadal s tem, da mi je povozil Natalnega Saturna... vendar pa bi bilo krivično, če bi zatajila vse dobre stvari, spoznanja. Vem, da njegov vpliv še traja, da ne bo prijeten. trenutno je v družbi 11. hiši, mogoče sem zato malce izolirana, kaj pa vem... upam, da ko se konča Sade sati, da ne bo prehud prehod preko 12. hiše in nato preko Asc.

#79 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 24. maj 2007, 06:58

[quote name='Ksenia' date='24. May 2007, 06:41' post='846532']
če sama premišljujem o tem sedemletnem obdobju, spoznavam da sem veliko težkih stvari doživela, začetek je sovpadal s tem, da mi je povozil Natalnega Saturna... vendar pa bi bilo krivično, če bi zatajila vse dobre stvari, spoznanja. Vem, da njegov vpliv še traja, da ne bo prijeten. trenutno je v družbi 11. hiši, mogoče sem zato malce izolirana, kaj pa vem...

:palec: Saturn že ve, da bo v vsako hišo prinesel red in disciplino in izločil tisto, kar nima prave teže. V času tranzita preko 11.hiše precej blokira to področje, vendar dopusti, da ostanejo prijateljstva, ki so iz pravega testa. Mogoče se v času tranzita srečamo s prijatelji z mladosti in prijateljstva obnovljena pod takim tranzitom, so precej močna. Ni nujno, da njegovi prehodi prinašajo samo slabo. Poglej njegov tranzit iz 11 hiše na kak drug planet in lahko je celo pozitiven.

upam, da ko se konča Sade sati, da ne bo prehud prehod preko 12. hiše in nato preko Asc.

:palec: Mogoče tranzit saturna po 12 hiši želi, da se človek sam izolira, no saj nekaj podlage ima že iz 11 hiše, sicer ga pripelje lahko v izolirane prostore (bolnice, zapore), zato je bolje sprejeti lekcijo prej in se izolirati sam (veliko branja, prečiščevanja, čiščenja svoje podzavesti, notranjih strahov), če se človek s tem sprijazni, je obdobje manj travmatično.

#80 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 24. maj 2007, 06:58

[quote name='Ksenia' date='24. May 2007, 06:41' post='846532']
če sama premišljujem o tem sedemletnem obdobju, spoznavam da sem veliko težkih stvari doživela, začetek je sovpadal s tem, da mi je povozil Natalnega Saturna... vendar pa bi bilo krivično, če bi zatajila vse dobre stvari, spoznanja. Vem, da njegov vpliv še traja, da ne bo prijeten. trenutno je v družbi 11. hiši, mogoče sem zato malce izolirana, kaj pa vem...

:palec: Saturn že ve, da bo v vsako hišo prinesel red in disciplino in izločil tisto, kar nima prave teže. V času tranzita preko 11.hiše precej blokira to področje, vendar dopusti, da ostanejo prijateljstva, ki so iz pravega testa. Mogoče se v času tranzita srečamo s prijatelji z mladosti in prijateljstva obnovljena pod takim tranzitom, so precej močna. Ni nujno, da njegovi prehodi prinašajo samo slabo. Poglej njegov tranzit iz 11 hiše na kak drug planet in lahko je celo pozitiven.

upam, da ko se konča Sade sati, da ne bo prehud prehod preko 12. hiše in nato preko Asc.

:palec: Mogoče tranzit saturna po 12 hiši želi, da se človek sam izolira, no saj nekaj podlage ima že iz 11 hiše, sicer ga pripelje lahko v izolirane prostore (bolnice, zapore), zato je bolje sprejeti lekcijo prej in se izolirati sam (veliko branja, prečiščevanja, čiščenja svoje podzavesti, notranjih strahov), če se človek s tem sprijazni, je obdobje manj travmatično.

#81 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 24. maj 2007, 06:58

[quote name='Ksenia' date='24. May 2007, 06:41' post='846532']
če sama premišljujem o tem sedemletnem obdobju, spoznavam da sem veliko težkih stvari doživela, začetek je sovpadal s tem, da mi je povozil Natalnega Saturna... vendar pa bi bilo krivično, če bi zatajila vse dobre stvari, spoznanja. Vem, da njegov vpliv še traja, da ne bo prijeten. trenutno je v družbi 11. hiši, mogoče sem zato malce izolirana, kaj pa vem...

:palec: Saturn že ve, da bo v vsako hišo prinesel red in disciplino in izločil tisto, kar nima prave teže. V času tranzita preko 11.hiše precej blokira to področje, vendar dopusti, da ostanejo prijateljstva, ki so iz pravega testa. Mogoče se v času tranzita srečamo s prijatelji z mladosti in prijateljstva obnovljena pod takim tranzitom, so precej močna. Ni nujno, da njegovi prehodi prinašajo samo slabo. Poglej njegov tranzit iz 11 hiše na kak drug planet in lahko je celo pozitiven.

upam, da ko se konča Sade sati, da ne bo prehud prehod preko 12. hiše in nato preko Asc.

:palec: Mogoče tranzit saturna po 12 hiši želi, da se človek sam izolira, no saj nekaj podlage ima že iz 11 hiše, sicer ga pripelje lahko v izolirane prostore (bolnice, zapore), zato je bolje sprejeti lekcijo prej in se izolirati sam (veliko branja, prečiščevanja, čiščenja svoje podzavesti, notranjih strahov), če se človek s tem sprijazni, je obdobje manj travmatično.

#82 MISR TAJA

MISR TAJA
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 24. maj 2007, 13:05

Mogoče tranzit saturna po 12 hiši želi, da se človek sam izolira, no saj nekaj podlage ima že iz 11 hiše, sicer ga pripelje lahko v izolirane prostore (bolnice, zapore), zato je bolje sprejeti lekcijo prej in se izolirati sam (veliko branja, prečiščevanja, čiščenja svoje podzavesti, notranjih strahov), če se človek s tem sprijazni, je obdobje manj travmatično.

x;)x še kako res je to, kar si napisala, Lunca. Saj veš, da tudi jaz sedaj preživljam pucanje T Saturna po moji 12. hiši. Vedno sem bila človek, ki je ogromno bral, delal na sebi, razmišljal predvsem v smeri osebnostne rasti, ampak kar pa sedaj pod Satrurnovo taktirko doživljam, preživljam - se ne da primerjati s preteklo aktivnostjo. Tako intenzivno, globoko...tudi depresivno, resno....in če si neučakan, še bolj trpiš. Dejansko čutiš in sam na sebi vidiš, kako si drugačen - ko se ves balast, katerega si pridno nalagal, tlačil...iz tvoje podzavesti čisti x;)x Kot ti vedno rečeš, če si pripravljen, veš kaj se ti dogaja in zakaj - predvsem pa kdaj bo konec - je definitino lažje zgurati to obdobje. Še malo.... :onfire: xrosex

#83 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 24. maj 2007, 16:20

Da se še jaz pofočkam v klub x:)x .

Ker imam luno na zadnji stopinji device, me saturn s sade satijem že obdeluje (in me je tudi že pred tem, ko je šel čez marsa v 12. h, pa potem čez asc...). Vesele urice pa me najbrž čakajo, ko bo septembra vstopil v devico, saj imam na 1. st. urana, na 8.st. sonce in 9.st. plutona (vse skupaj v 3. hiši), natalnega saturna pa v 8. hiši... zelo bi bila hvaležna za kakšen nasvet, kako se čim bolj spoprijateljiti z atom saturnom in kam usmeriti svojo pozornost, da bo ata zadovoljen s svojo učenko, jaz pa ne čisto potolčenih kolen in zmatrana.

#84 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 24. maj 2007, 16:23

kak je to, ko ti gre satrun čež luno, ti bom lahka septembra poročala..luno mam na prvi stopinji device....
saturna tudi v 8. hiši :D
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#85 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 25. maj 2007, 08:01

[quote name='MISR TAJA' date='24. May 2007, 14:06' post='846646']
x;)x Kot ti vedno rečeš, če si pripravljen, veš kaj se ti dogaja in zakaj - predvsem pa kdaj bo konec - je definitino lažje zgurati to obdobje. Še malo.... :onfire: xrosex


:palec: Superca, to je pravo ozaveščanje, lažje je pregurat, res, sploh pa, če o tem lahko tudi govorimo.

[quote name='Mateja' date='24. May 2007, 17:21' post='846697']
Da se še jaz pofočkam v klub x:)x .

Ker imam luno na zadnji stopinji device, me saturn s sade satijem že obdeluje (in me je tudi že pred tem, ko je šel čez marsa v 12. h, pa potem čez asc


Tranzit saturna je trenutno na 19 stopinji leva, zato bo na zadnjo stopinjo leva prišel šele tam okrog septembra, takrat se ti prične obdobje sade satija, saturn bo zahteval od tebe samo disciplino, ni nujno, da bo samo slabo, saturn vse disciplinirane ljudi nagradi vedno.

#86 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 25. maj 2007, 12:48

lunca, hvala :palec: ... tistim, ki bodo čez kakšnih osem let prebirali to temo, bom lahko marsikaj povedala o tem, kako je, ko si v sade satiju, pa, ko ti gre saturn čez urana, plutona, sonce, luno x;)x xDDx

klarus :detelca: xcrossfingx

#87 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 25. maj 2007, 12:56

[quote name='Mateja' date='25. May 2007, 13:49' post='847017']
lunca, hvala :palec: ... tistim, ki bodo čez kakšnih osem let prebirali to temo, bom lahko marsikaj povedala o tem, kako je, ko si v sade satiju, pa, ko ti gre saturn čez urana, plutona, sonce, luno x;)x xDDx

Precej izkušenj bo za tabo, dobro pa, da je to obdobje le na vsakih 30 let.

#88 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 25. maj 2007, 13:36

pa si res oddahneš ko mine.... :switz: ...vsaj js sem si...no, glih mal mi je še ostalo.....kako bo, ko povozi urana in plutona, bom pa še povedala......se bo začelo z asc konec leta....... :unsure: :horro-cb: .......
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#89 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 25. maj 2007, 14:37

me prav zanima...ker to mene čaka čez ene 5 let(merkur, uran, mars, sonce, venera, asc, neptun)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#90 lana1

lana1
  • D član
  • Št. objav: 815

Objavljeno: 25. maj 2007, 15:01

pa si res oddahneš ko mine.... :switz: ...vsaj js sem si...no, glih mal mi je še ostalo.....kako bo, ko povozi urana in plutona, bom pa še povedala......se bo začelo z asc konec leta....... :unsure: :horro-cb: .......

:switz: res je, da si kar nekako oddahneš, ko mine. Da pa življenje ne bi bilo preveč dolgočasno, pa je pred kratkim šel čez nat. merkurja v 11. hiši v levu, zdaj pa je že v moji 12. hiši, kjer bo potoval čez nat. urana, sonce, plutona in venero, nato čez ascendent - vse v presledkih nekaj stopinj :switz: x:((x :ochko:
Iz takšne smo snovi, kot sanje...

#91 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 25. maj 2007, 15:05

in kak je ko ti pofura merkurja :inocent:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#92 lana1

lana1
  • D član
  • Št. objav: 815

Objavljeno: 25. maj 2007, 15:38

in kak je ko ti pofura merkurja :inocent:

...kaj vem, glede na to, da je v 11. hiši.....dogajalo se je lani junija...mogoče lahko izpostavim težave s "prijateljico", glede usklajevanja službe in drugih obveznosti, ki jih imam poleg.....v glavnem, dela čez glavo, uspehov tudi kar nekaj, razčiščevanje pri sebi o medsebojnih odnosih, predvsem glede prijateljstev, ki so in trajajo, dokler te potrebujejo.....ko pa ti njih.....fino je, da to razčistiš in ozavestiš, da tako pač je in da te ne gane več. xnckrivx ...tole je trajalo do pred kratkim, upam, da sem razčistila.
Aja...pa mogoče obnovitev stikov z dolgoletnim prijateljem xflirtx ...precej resnih debat o vsem živem x:o)x
Klarus, ne vem, koliko ima to veze s tranzitom saturna čez merkurja...vendar so se te stvari dogajale ravno v tem času...mogoče ima še kdo izkušnje s tem ali pa bo kdo od strokovnjakov pokomentiral.
P.S.
Sem pogledala še na astro.com in kaže, da so ti dogodki oz. doživljanja, posledica še drugih tranzitnih aspektov: uran-kvadrat luna (ravno tale je bil v tem času in še traja), saturn konjukcija uran (izgleda, da že toliko prej deluje), saturn konj. sonce, jupiter kvadrat asc., jupiter opoz. luna :vio: ...tole pa sodi že v drugo temo :inocent:
Iz takšne smo snovi, kot sanje...

#93 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 25. maj 2007, 15:41

zanimivo....
hvala :vio:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#94 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 25. maj 2007, 21:50


Ker imam luno na zadnji stopinji device, me saturn s sade satijem že obdeluje ...

Tranzit saturna je trenutno na 19 stopinji leva, zato bo na zadnjo stopinjo leva prišel šele tam okrog septembra, takrat se ti prične obdobje sade satija, saturn bo zahteval od tebe samo disciplino, ni nujno, da bo samo slabo, saturn vse disciplinirane ljudi nagradi vedno.

... ne vem, zakaj teh izračunov ne uspem razumeti. če se mi sade sati septembra šele začne (ko bo saturn čisto na zadnji stopinji leva), potem bo v bistvu prvo dvo in pol letno obdobje že v znamenju, v katerem je luna in drugo dvo in pol letno obdobje, ko bo v tehtnici (eno znamenje za tem, kot je luna), potem bo saturn čez sedem let in pol že na koncu škorpijona, kar je dve znamenji za tistim, v katerem je moja luna... :inocent: :huh:

#95 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 26. maj 2007, 06:02

ma vrhunec sade satija, je ko gre saturn preko lune
ta čas je najbolj intenziven
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#96 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. maj 2007, 08:06

ja sam začne se pa z znamenjem pred luno... potuje ti čez 3 znamenja v tem obdobju. Mateja mogoče je kak keč v tem da imaš na zadnji stopinji... sam vseen mi zmanjka eno znamenje :inocent:

#97 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. maj 2007, 08:39

xDDx
ja, saj... jaz sem kmečko seštela, da če je čas, ko gre čez luno kulminacija, potem je 3 leta in 7 mesecev pred tem začetek (to je bilo enkrat sredi 2005 - čez luno bo šel jeseni 2009) in ravno toliko še do konca tega obdobja, kar pride ravno na konec tehtnice (konec 2012-vuhu, famozno 2012!, kar je skupaj 7 let in pol) xnckrivx


jah, kar mi pripada, mi pripada...

#98 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 27. maj 2007, 09:20

jah, kar mi pripada, mi pripada...



:palec: Ja res, saturn, prej sprejmeš naloženo, lažje je, vsako upiranje prinese več truda. Zato pa govorimo o ozaveščanju x;)x in prepričana sem, da ne bo tako težko, kot pričakuješ.

#99 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 29. junij 2007, 15:51

Zanima ma pomen tranzit plutona v 8. hišo. Če ima kdo morda interpretacijo, bi bila vesela.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#100 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 29. junij 2007, 16:44

Zanima ma pomen tranzit plutona v 8. hišo. Če ima kdo morda interpretacijo, bi bila vesela.


TRANZIT SATURNA SKOZI OSMO HIŠO

UČENJE ODNOSA DO TUJE LASTNINE

V domeno osme hiše sodi smrt, preobrazba, najglobje življenjske krize, spolnost in skupna lastnina s partnerjem ter odnos do njih.

Če je osma hiša nasprotje in odsev druge, potem lažje razumemo, katere so tiste lastnosti, ki jih moramo skozi odnose z drugimi "izgubiti" in jih z njimi deliti in jih tudi razvijati v skupno dobro sebe in partnerja "v dobrem in zlu".

Ko človek vstopi v tesen odnos mora nujno začeti popuščati in na nek način tudi pozabiti na lastno materialno varnost. Skupna lastnina s partnerjem pa niso samo materialne stvari (stanovanje, avto) temveč tudi spolnost, saj z njo brišemo meje med lastnim telesom in telesom drage osebe. Orgazem je zato tipična izkušnja, kaj pravzaprav predstavlja osma hiša; v orgazmu človek resnično umre in se ponovno rodi. V življenjskih krizah se soočamo z krizo svoje identitete, tranzit Saturna pa bo dodal neko novo dimenzijo.

Predvsem moramo vedeti, da je tranzit Saturna skozi osmo hišo drugačen (voda). Doživljamo in učimo se odnosa in vezi, počutimo se kot na natezalnici. Odnos do smrti se spremeni (lahko doživimo smrt v bližini). Lahko izgubimo lastno materialno, fizično stabilnost in pojavi se vprašanje, kaj je sploh možno deliti. Zato se ponavadi takrat ureja dediščina (nižja sodišča in pravdanja).

Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0