Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izkušnja s kristali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
530 komentarjev na to temo

#501 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 12. julij 2005, 19:20

Dve vprašanji za Nosoroga:

1.Tehtnica z Asc. v ovnu - kaj priporočaš?
(hecno je, da mi totalno pašeta roževec in moldavit (kamenčka), pa biserčki-uhani, ne pa kamenčki, ki se običajno priporočajo tehtnicam)

2. V čem je štos moldavitov? Meni je moj krasen (sicer zelo močan itd. ampak super, zelo topel,...), sem pa že dvakrat doživela, da je nekoga totalno odbil. Nazadnje je bilo s prijateljico, ki ga tudi v roko ni hotela vzeti in ga je (po lastnih besedah) ves čas čutila v predelu tretjega očesa, pa 'scary' ji je bil. Še ko sem ga pospravila v vrečko in nazaj v žep, ji ni bilo kul.

lp

#502 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. julij 2005, 15:42

<{POST_SNAPBACK}>Dve vprašanji za Nosoroga:

1.Tehtnica z Asc. v ovnu - kaj priporočaš?
(hecno je, da mi totalno pašeta roževec in moldavit (kamenčka), pa biserčki-uhani, ne pa kamenčki, ki se običajno priporočajo tehtnicam)

2. V čem je štos moldavitov? Meni je moj krasen (sicer zelo močan itd. ampak super, zelo topel,...), sem pa že dvakrat doživela, da je nekoga totalno odbil. Nazadnje je bilo s prijateljico, ki ga tudi v roko ni hotela vzeti in ga je (po lastnih besedah) ves čas čutila v predelu tretjega očesa, pa 'scary' ji je bil. Še ko sem ga pospravila v vrečko in nazaj v žep, ji ni bilo kul.

lp


1. Hiastolit. Če ti je všeč rdeča ali rjavordeča, sta dober izbor tudi rubin ali cirkon (cirkon je original običajno rjavordeč - prozoren videz dobijo z žarjenjem
takšnega kamna). lalala

2. Bom napisu kj v temi o moldavitu. Zdele se mi mal mudi - najkasneje v ponedelkjek.

čačača
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#503 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 15. julij 2005, 20:30

Hvala za ekspresen odgovor, Nosorog. xrosex
Šele zdaj sem poštekala, da pravzaprav ves čas nosim cirkonček (v prstanu), pa od babice imam krasno ogrlico iz rubinčkov, ki mi je mucho všeč. Pa še od babice je.

#504 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 15. julij 2005, 22:04

Aja, moja najbolj hecna izkušnja s kristali je bilo pa tole:
S prijateljico sva se zafrkavali okoli intuicije, pa kamenčkov pa to in sem bleknila, da meni bo pa njen kamenček (obesek) vse povedal, kaj ga je sračkala čez vikend. No, in me ženska prime za besedo, jaz primem kamenček in ji med smehom točno povem vse, kar je počela (pa niso bile stvari, ki bi bile ravno običajne zanjo). xhypnox

#505 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. julij 2005, 14:17

Jaz sem si pa predkratkim kupla turkizni prstan. Pa se mi je posvetlil in sem nekje prebrala, če se posvetli oziroma spremeni barvo potem te opozarja na nevarnost. A mi lahko kdo kej več pove o tem.

Lep sončno deževen pozdravček.



x^x
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#506 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. julij 2005, 14:32

<{POST_SNAPBACK}>Jaz sem si pa predkratkim kupla turkizni prstan. Pa se mi je posvetlil in sem nekje prebrala, če se posvetli oziroma spremeni barvo potem te opozarja na nevarnost. A mi lahko kdo kej več pove o tem.

Lep sončno deževen pozdravček.

x^x


Turkiz spremeni barvo zlasti, če pride v stik z raznimi maščobami (kreme ...). Rata umazano zelenkast in tega ne moreš nikdar več očistiti. Legende o spremembah barve kamna če je s tabo kaj narobe ali če se približuje kakšna nesreča pa se nanašajo zlasti na nekatere druge kamne (opal, cirkon ...).


čačača x^x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#507 Ahatek

Ahatek
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 25. julij 2005, 16:18

S prijateljico sva se pred časom večkrat spraševali, kaj nama bi lahko dal neki kos kamna. Potem pa je prišlo obdobje, ko sem vedno pogosteje zahajala v trgovino s kamni in si kupovala kamenčke za okras na verižici. Verjela sem, da mi pomagajo pri pridobivanju tistih značajskih lastnosti, ki so bile razložene na lističu, ki je opisoval kamen.
Potem sem se prvič udeležila delavnice o programiranju kamnov pri Tadeju in kamne sem začela jemati z dušo in srcem, zato mi zdaj tudi tako vračajo. Pomagajo mi prizemljiti tisto, kar v svoji včasih kot zemlja trdo zbiti glavi že dolgo vem, pa ne morem prizemljiti, spraviti v življenje.
Mantis, mogoče pa te tista neuslišana ljubezen niti ni bila vredna in te kje za vogalom čaka še kdo, ki ti bo lahko dal več... Jaz bi že letela po novi kamen, ki bi mi pomagal vliti samozavest in samospoštovanje, da sem tega vredna. xsrcx

#508 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 25. julij 2005, 21:33

Mam občutek, da si tisto skalco kupila v ctrgovinici v nekem hodniku čez cesto od magistrata v lj. Drži?
Roževec bi bil lahko kriv le, če bi ga tako namerno kdo sprogramiral. pa ga verjetno ni. Roževec so včsih uporabljali v obredih ljubezenske magije, danes pa ga programiramo za širjenje ljubezni in prijateljstva. Torej - neke funkcije ne opravlja sam od sebe, temveč nas - ustrezno programiran - podpira pri naših hotenjih. A ker gre za izjemno subtilno vibracijo, predvsem tistih, ki so v skladu z "božjim načrtom". Tipček ti ni bil namenjen. Morda danes ne vidiš razloga, zakaj se ni "nič zgodilo", a ga sčasoma verjetno boš. Imam sam na las podobno izkušnjo in danes mi je povsem jasno, zakaj se ni moglo nič zgoditi.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#509 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 25. julij 2005, 21:56

<{POST_SNAPBACK}>S prijateljico sva se pred časom večkrat spraševali, kaj nama bi lahko dal neki kos kamna. Potem pa je prišlo obdobje, ko sem vedno pogosteje zahajala v trgovino s kamni in si kupovala kamenčke za okras na verižici. Verjela sem, da mi pomagajo pri pridobivanju tistih značajskih lastnosti, ki so bile razložene na lističu, ki je opisoval kamen.
Potem sem se prvič udeležila delavnice o programiranju kamnov pri Tadeju in kamne sem začela jemati z dušo in srcem, zato mi zdaj tudi tako vračajo. Pomagajo mi prizemljiti tisto, kar v svoji včasih kot zemlja trdo zbiti glavi že dolgo vem, pa ne morem prizemljiti, spraviti v življenje.
Mantis, mogoče pa te tista neuslišana ljubezen niti ni bila vredna in te kje za vogalom čaka še kdo, ki ti bo lahko dal več... Jaz bi že letela po novi kamen, ki bi mi pomagal vliti samozavest in samospoštovanje, da sem tega vredna. xsrcx



Dobrodošla, Ahatek. Končno. :palec:

P.S. - zakaj pa Ahatek? Saj si že velika punca. lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#510 Ahatek

Ahatek
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 26. julij 2005, 06:31

Nosorog! Zakaj ahatek?

Ker je tudi v malih kamnih moč? xDDx Ali ne? Resno vprašanje.

Mogoče pa ta punca čaka, da bo postala še večja. x:)x

Saj še sama ne vem - sem kar dolgo iskala pravo ime za prijavo in ker sem imela slučajno okoli vratu enega (mali ahat na verižici), sem pač Ahatek.

Pa še vprašanje. Dobila sem res še en ahat, lepe temnomodre barve. Če bi ga uporabila za samozdravljenje preko čaker, katere se lahko lotim z njegovo pomočjo?
Ima kdo še kakšne izkušnje z ahati? Lep dan!

#511 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. julij 2005, 21:22

<{POST_SNAPBACK}>
Pa še vprašanje. Dobila sem res še en ahat, lepe temnomodre barve. Če bi ga uporabila za samozdravljenje preko čaker, katere se lahko lotim z njegovo pomočjo?
Ima kdo še kakšne izkušnje z ahati?  Lep dan!


Temnomodri ahati, ki jih danes dobiš na trgu, so običajno pobarvani. Ahat je v bistvu podvrsta kalcedona, pri katerem se po plasteh izmenjavajo kalcedon, opal in kristalni kremen. Res ne vem za naravno primes, ki bi mu dala temnomodro barvo (svetlomodro da - v vlaknatem kremenu pride do vtisa svetlomodre barve zato, ker se rdeči del svetlobe absorbira, modri pa zrcali). Torej - grlena čakra.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#512 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 26. julij 2005, 22:27

Ja mene pa neki zanima. Mogoče bo totalna oslarija,,,brez zamere ali z...
kaj pa čiščenje kristalov v morju??? A to jw tudi ok???
Jaz sm fantu podarila en lep kamenček pa me res nervira, ker ga nosi v denarnici v predalčku s kovanci!!!! To ni ok a ne?
No najlaži bi blo pol ta kamenček v morju čistiti a ne? (skor celo poletje sm na morju)

Lp še nazaj
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#513 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. julij 2005, 22:33

<{POST_SNAPBACK}>Ja mene pa neki zanima. Mogoče bo totalna oslarija,,,brez zamere ali z...
kaj pa čiščenje kristalov v morju??? A to jw tudi ok???
Jaz sm fantu podarila en lep kamenček pa me res nervira, ker ga nosi v denarnici v predalčku s kovanci!!!! To ni ok a ne?
No najlaži bi blo pol ta kamenček v morju čistiti a ne? (skor celo poletje sm na morju)

Lp še nazaj


O tem smo že pisal, pa še enkrat: v morju, oziroma slani vodi čistimo kristale, ki niso plastnati. Sicer se lahko slana voda vrine v dve plasti kristala in ko vzameš kristal iz vode (morja), voda izhlapi, sol pa kristalizira in kristal začne med plastmi pokati. Običajno sicer ne po prvem čiščenju, sčasoma pa prav gotovo. Ko ga daš iz morja, ga ipak splahni z navadno vodo, saj deluje na nekatere kristale slana voda nekoliko agresivno.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#514 Ahatek

Ahatek
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 30. julij 2005, 09:48

Nosorog, hvala za odgovor! Ko bo spet kakšna delavnica v Mariboru, te bom prosila, če lahko skupaj pogledava mojo zbirko. Saj ni velika! x:)x

V tvoji knjigi sem prebrala, da datolit pomirja, vodi k harmoniji, še posebej pri skrhanih medsebojnih odnosih. Pa še ne ponarejajo ga, baje, ker ni ravno popularen. Meni pa je tisti v knjigi všeč.
Veš, kje bi lahko dobila kakšnega pravega? Zadnjič sem ga iskala tudi v Ljubljani. Ali ima kaj skupnega z Venero (glede na barvo)? xDDx

Lep pozdrav!

#515 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 31. julij 2005, 14:16

Nosorog so že kaj znani datumi za tvoje delavnice v jeseni???

Hvala xsrcx

#516 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 7. avgust 2005, 19:30

Ja, Nosorog, to tudi mene zanima. Bodo delavnice v Lj?
Moje dosedanje sobivanje s kristali namreč temelji zgolj na intuitivni podlagi, pa bi me zanimala tudi teorija.

#517 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. avgust 2005, 22:16

<{POST_SNAPBACK}>Ja, Nosorog, to tudi mene zanima. Bodo delavnice v Lj?
Moje dosedanje sobivanje s kristali namreč temelji zgolj na intuitivni podlagi, pa bi me zanimala tudi teorija.


Se bomo potrudil, da bo kakšna tudi v Lj. Sam plac morm najdt.
lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#518 artista

artista
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 15. november 2005, 17:47

Živjo vsem!

Vidim, da ste tu gor mnogi eksperti s področja kristalov in bi vas vprašala par zadev:

Več let nazaj sem v nekem egipčanskem muzeju kupila (amulet/talisman?), ki prestavlja skarabeja. Se mi zdi, da je bil kamen turkiz, nisem pa prepričana. Kupila sem ga zato, ker mi je bil všeč in zlasti zato, ker imam zelo rada staroegipčansko kulturo. Kasneje sem obesek dala prijatelju.

Sedaj je minilo 2 leti in obesek mi ne da miru. Prijatelj ga je nosil kar nekaj časa, nato se več kot 1 leto nisva videla, pred dvema mesecema pa se je smrtno ponesrečil v nenavadnih okoliščinah (pri 22ih). Dejansko bi lahko vprašala njegovo punco ali ga je še vedno nosil, pa je ne morem, kajti mislim, da ji ni povedal po resnici, kje ga je dobil.

Pred nekaj časa sem v neki oddaji zasledila, naj bi skarabej varoval človeka pred tem, da razkrije svoje skrivnosti oz nekaj podobnega. To mi je nakako dalo misliti, saj se z raznimi pomeni do takrat nisem ukvarjala. Po drugih virih naj bi skarabej predstavljal nesmrtnost in vstajenje.

Kaj mislite vi?
Koliko veste o simboliki tega amuleta, ali je nesmiselno vleči neke povezave in je bilo vse skupaj naključje, ali je lahko v ozadju kaj drugega?
Prijatelj je bil kozorog, za ascendent ne vem; je možno, da mu kamen na kakršenkoli način ni ustrezal?

Pa še to, kateri kamni so primerni za bika z ascendentom v levu?

Najlepša hvala in lep pozdrav!
"I learned to make my mind large,
as the universe is large,
so that there is room for paradoxes."
-Maxine Hong Kingston


#519 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. november 2005, 21:33

Živjo vsem!

Vidim, da ste tu gor mnogi eksperti s področja kristalov in bi vas vprašala par zadev:

Več let nazaj sem v nekem egipčanskem muzeju kupila (amulet/talisman?), ki prestavlja skarabeja. Se mi zdi, da je bil kamen turkiz, nisem pa prepričana. Kupila sem ga zato, ker mi je bil všeč in zlasti zato, ker imam zelo rada staroegipčansko kulturo. Kasneje sem obesek dala prijatelju.

Sedaj je minilo 2 leti in obesek mi ne da miru. Prijatelj ga je nosil kar nekaj časa, nato se več kot 1 leto nisva videla, pred dvema mesecema pa se je smrtno ponesrečil v nenavadnih okoliščinah (pri 22ih). Dejansko bi lahko vprašala njegovo punco ali ga je še vedno nosil, pa je ne morem, kajti mislim, da ji ni povedal po resnici, kje ga je dobil.

Pred nekaj časa sem v neki oddaji zasledila, naj bi skarabej varoval človeka pred tem, da razkrije svoje skrivnosti oz nekaj podobnega. To mi je nakako dalo misliti, saj se z raznimi pomeni do takrat nisem ukvarjala. Po drugih virih naj bi skarabej predstavljal nesmrtnost in vstajenje.

Kaj mislite vi?
Koliko veste o simboliki tega amuleta, ali je nesmiselno vleči neke povezave in je bilo vse skupaj naključje, ali je lahko v ozadju kaj drugega?
Prijatelj je bil kozorog, za ascendent ne vem; je možno, da mu kamen na kakršenkoli način ni ustrezal?

Pa še to, kateri kamni so primerni za bika z ascendentom v levu?

Najlepša hvala in lep pozdrav!


1. Skarabej

Skarabej je tradicionalno imel predvsem amuletno funkcijo.
a) simbolika
-Je simbol sonca (ciklus dneva in noči - sonce, ki se rodi sao iz sebe) in s tem povezano - vstajenja od mrtvih.
-Uporabljan je bil v staroegipčanski pisavi in je pomenil "priti v življenje v dani obliki"

B) amuletna funkcija
-Ker ima simboliko večnega vračanja, so ga uporabljali kot zaščitni amulet
-Funkcijo zaščite pred izdajo skrivnosti pa je imel prav v specifičnih okoliščinah - položen na mumijo. Povezana je bila s staroegipčansko vero, da se po smrti pokojnik "spravi sam s sabo", kar ima za posledico odrešitev ali obsodbo. Skarabej je imel pri tem vlogo, da ne dovoli srcu pokojnika, da priča zoper njega. Srce so imeli namreč za vest, ločeno od duše.

Torej je tvoja povezava z vajino "skrivnostjo" zgrešena in je đabe razmišljat, ali mu je kamen ustrezal ali ne. Kamen (turkiz) sicer velja za prinašalca sreče, tako, da lahko pogojno rečemo, da ima turkizni skarabej amuletno in talismansko funkcijo.

2. Bik-lev

Priporočam nošenje rodonita, čeprav je energijsko adekvaten kamen za to osebo tulit.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#520 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 20. november 2006, 07:39

tale tema bo čito ta prava x^x

dyamant zadnjič si me vprašala,če me ognjeni opal kaj peče x;)x
sploh ne, pa sem ga držala ene pol ure v roki..no vsaki roki, ker mam pač dva x:px
edino kar je blo, da sem se začela režat in da sta me žgečkala po dlani x:Dx x^x prav zanimivo :vio:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#521 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 20. november 2006, 08:36

Men je pa en zelen, k sm ga mela v rokah, utripal, k da bi mela srce v dlani...sm bla čist presenečena, ker je bla to moja prva izkušnja s kristalom, pa potem mi je ta isti kristal povzročal in mi še, zelo močno toploto na predelu srčne čakre...wow. :2src: :palec:

Pa sm do zdej misnla, da sm čist neobčutljiva za te energije. :o|o: Pa ni res! :onfire:

#522 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 20. november 2006, 09:55

misliti se pravi nič vedeti x;)x x:Dx xsrcx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#523 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 20. november 2006, 10:10

tale tema bo čito ta prava x^x

dyamant zadnjič si me vprašala,če me ognjeni opal kaj peče x;)x
sploh ne, pa sem ga držala ene pol ure v roki..no vsaki roki, ker mam pač dva x:px
edino kar je blo, da sem se začela režat in da sta me žgečkala po dlani x:Dx x^x prav zanimivo :vio:



kukuc! zdaj si imela luck, da sem sploh opazila..
no, super, ta tvoja opala zgleda povzročata to kar že po de foltu zdravi -- SMEH. boš mi 1x mal na daleč pokazala. da ju malo vidim.. x:px


Men je pa en zelen, k sm ga mela v rokah, utripal, k da bi mela srce v dlani...sm bla čist presenečena, ker je bla to moja prva izkušnja s kristalom, pa potem mi je ta isti kristal povzročal in mi še, zelo močno toploto na predelu srčne čakre...wow. :2src: :palec:

Pa sm do zdej misnla, da sm čist neobčutljiva za te energije. :o|o: Pa ni res! :onfire:



waw, pikica, res.. :palec: :palec:

da še jaz povem svojo izkušnjo s kristali. ker sem bila celo leto fuuuul pridna, me je vceraj obiskal Objavljena slika in prinesel fuuul (celo vrečko kristalov). jaz se mu iskreno zahvaljujem in obljubim, da mu bom naslednjo leto spet pisala. x:Dx x:Dx
Objavljena slika

#524 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 20. november 2006, 10:40

misliti se pravi nič vedeti x;)x x:Dx xsrcx


Ja, sej...sam vadt je treba, pa lahko vse čutiš. x:)x

waw, pikica, res.. :palec: :palec:

Ja, res, mene je ful pozitivno presenetlo. :palec:

A je bil tale deda mraz Zepo, a? K jst tud razmišljam, da bi kako pismo pisala. :inocent:

#525 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 20. november 2006, 10:49

kukuc! zdaj si imela luck, da sem sploh opazila..
no, super, ta tvoja opala zgleda povzročata to kar že po de foltu zdravi -- SMEH. boš mi 1x mal na daleč pokazala. da ju malo vidim.. x:px

kokr prideta do fotoaparata, ju slikam in ti ju pokažem x^x :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0