Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Izkušnja s kristali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
530 komentarjev na to temo

#101 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. marec 2004, 20:05

:palec: :palec: :palec: x^x x8Dx
Hudao, Nosorog - se dobro,,da 'te imamo'. x^x x8Dx
Quel piti, da te ni blo na zuru, upam, da bos na naslednjem. :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#102 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. marec 2004, 20:19

Ja, Nosorogi mamo radi žure, sam k folk ratuje fajn nabasan, rajš spizdimo dam. Zmeri se najde kak junc, ki bi imel doma nagačeno Nosorogovo glavo (zarad roga, ki res ni od muh). :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#103 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. marec 2004, 20:29

xcivx x:Dx x:o)x x:px ... le merki na glavo (zavoljo roga, ofkors x;)x )

#104 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. marec 2004, 20:34

Nosorog, eno resno vprašanje.
Danes me je poklicala neka gospa in me vprašala, če poznam ajurvedsko metodo testiranja primernosti živil za posameznika.
Živilo testiraš tako, da ga stisneš v pest leve roke, pest položiš na srce, na tvojo odročeno desno roko pa nekdo pritiska navzdol. Večji odpor kot lahko nudiš temu pritisku, bolj je zate živilo primerno in obratno.
Tako je testirala deset oseb na jedilno in zdravo sol in vsi testi so dali enak rezultat.
Misliš, da je to kaj povezano z elektroniko srca in valovanjem posameznega živila.
Tako bi morda lahko enostavno testiral tudi primernost kristala za posamezno osebo.
Metodo poznam iz knjige Zdravje je v tvojih rokah, avtorja Devendre Vore.
Poznaš to knjigo o akupresuri?

#105 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. marec 2004, 20:52

Knjigo poznam. Odlična je. Tudi te metode poznam, a ko smo pred leti to malo probavali, tako grozno dramatičnih sprememb nisem zaznal (morda bi moral probat spet). Podobno vajo poznajo tudi taoisti. Roko odročijo in si predstavljajo, da je ful dolga in nekje daleč naprej trdno vpeta. Tudi v tem primeru jo druga oseba težje upogne.

Sicer sem obseden od tega, da skušam vse razumeti in pojasniti, a tule sem precej bos. Pri zdravi hrani, soli ali čem podobnem, je možno velo to, da voda v roki "prebere" informacijo o hrani, ki npr. telo krepi in učinek je takojšen (o moči uma pa je itak že ogromno pričevanj, vprašljivih pojasnil). Tole s kristali je čist dobra finta za izbor. Najbrž bi bilo res pametno tole metodo še mal počekirat. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#106 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 29. marec 2004, 21:12

Nosorog, eno resno vprašanje.
Danes me je poklicala neka gospa in me vprašala, če poznam ajurvedsko metodo testiranja primernosti živil za posameznika.
Živilo testiraš tako, da ga stisneš v pest leve roke, pest položiš na srce, na tvojo odročeno desno roko pa nekdo pritiska navzdol. Večji odpor kot lahko nudiš temu pritisku, bolj je zate živilo primerno in obratno.
Tako je testirala deset oseb na jedilno in zdravo sol in vsi testi so dali enak rezultat.
Misliš, da je to kaj povezano z elektroniko srca in valovanjem posameznega živila.
Tako bi morda lahko enostavno testiral tudi primernost kristala za posamezno osebo.
Metodo poznam iz knjige Zdravje je v tvojih rokah, avtorja Devendre Vore.
Poznaš to knjigo o akupresuri?

Nekaj podobnega (ampak z bioresonanco) dela dr.Medved v Podcetrtku.S tem da ima on "vzorce" snovi in zivil v epruvetkah..sem bil skepticen, ampak "uganil" mi je vse na kar sem alergicen..zanimivo, skratka.

#107 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. marec 2004, 21:21

Krokodil, testiraj mojo epruvetko, v drugo daj pa jedilno sol. Me prav zanima, kaj boš ugotovil.

#108 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 29. marec 2004, 21:26

Krokodil, testiraj mojo epruvetko, v drugo daj pa jedilno sol. Me prav zanima, kaj boš ugotovil.

Nisi me razumel..on to dela, ne jaz.Verjetno pa bi lahko k njemu prinesel obe..lahko ti dam tel.pa poklici.Je pa drag..na uro ima kot jaz na teden..pa tudi jaz nisem poceni x:Dx

#109 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 30. marec 2004, 18:46

o.k. Noso...če ti prnesem moj Jantar pokazat, a lahko oceniš al je pristen?

Z 90% natančnostjo.
Ali gre za pravi ali umetni jantar, hitro ugotoviš. Težje je včasih pogruntat, al ga je kdo prej že stalil in iz njega pobral nečistoče oz. vstavil kakšno žuželko, ali ne. :eek: :eek: :eek:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#110 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 30. marec 2004, 20:44

:eek: stalil :eek:


............. B) ......jantar z vsadki ....... :P :P :P
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#111 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. marec 2004, 21:17

Z 90% natančnostjo. Ali gre za pravi ali umetni jantar, hitro ugotoviš. Težje je včasih pogruntat, al ga je kdo prej že stalil in iz njega pobral nečistoče oz. vstavil kakšno žuželko, ......

fino.

#112 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 30. marec 2004, 21:24

x8Dx Jaz imam en jantarni obesek, direkt kupljen v Rusiji, star cca 30 let. Ljubo družinsko darilo, pravzaprav podedovano. Domnevam, da je bilo takrat še predrago ponarejat jantarje in so bili ta pravi cenejši?...vprašam no?? xsrcx


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#113 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 30. marec 2004, 21:31

Kako zanimivo vse tole s kristali! Nisem vedela, da moras s kristalom navezat stik :eek: Pol sem ga ze zasrackala z ene par kamencki :o|o: x;)x

Nosorog, daj mi prosim povej, kateri kamni ti dajo energijo, ko si izcrpan - fizicno in psihicno??

Si pa profi x8Dx in te je uzitek brat! xyesx xrosex

#114 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. marec 2004, 21:38

Jaz imam en jantarni obesek, direkt kupljen v Rusiji, star cca 30 let. Ljubo družinsko darilo, pravzaprav podedovano. Domnevam, da je bilo takrat še predrago ponarejat jantarje in so bili ta pravi cenejši?...vprašam no??  

hah mucka, postavljaš vprašanje, ki itak poznaš odgovor x:Dx

#115 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 30. marec 2004, 21:46

x:Xx Bi upala, da je pravi!

Poko, kako pa tebi služi tvoj jantar?? Jaz ga nosim že dve leti skoraj neprestano, pa se mi zdi, da bi ga bilo treba očistiti. Se to naredi pod tekočo vodo, pa na sonce? Ali energetsko ..miselno...


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#116 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 30. marec 2004, 22:28

x8Dx Jaz imam en jantarni obesek, direkt kupljen v Rusiji, star cca 30 let. Ljubo družinsko darilo, pravzaprav podedovano. Domnevam, da je bilo takrat še predrago ponarejat jantarje in so bili ta pravi cenejši?...vprašam no??  xsrcx


xsrcx  xsrcx  xsrcx MucaMaca

Če je kupljen pred 30 leti v Rusiji, je malo verjetno, da je ponarejen (ponaredki so na vzhodu bolj specialnost Poljakov). Ko sem bil leta 1994 v St. Petersburgu, sem obiskal tudi "letni dvorec", ki je ob morju. Mulci so tam tauhali jantarje, jih nosili ven, tam pa jim jih je pobral mafiozo. Na štamntu (nekaj sto metrov stran), jestall za otroško pest velik kos jantarja 100 dolarjev. Veliko, a vsaj veš, da si kupil pravo robo. Cena najkvalitetnejšega jantarja je na sejmih mineralov, kakršen je npr. Munchenski, formirana na gram. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#117 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 30. marec 2004, 22:36

Nosorog, daj mi prosim povej, kateri kamni ti dajo energijo, ko si izcrpan - fizicno in psihicno??

Finta pri kristalih, ki ti dajejo energijo, je podobna kot pri vodi, ki ti daje energijo - vsebovati mora železo. To namreč pospešuje transport kisika v krvi oz. rdečih krvnih teles. Takšni kamni so karneol, tigrovo železo, rodonit, železove rude (hematit, magnetit, goethit - ne pa limonit; vsaj jaz imam občutek, da me začne po nekem času limonit sesuvat - najdemo ga npr. v boji stones ali tigrovem očesu).

Za psihično energijo pa je fajn jantar, ametrin, citrin ... :blink: :blink: :blink:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#118 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. marec 2004, 23:45

Bi upala, da je pravi!
.Poko, kako pa tebi služi tvoj jantar?? Jaz ga nosim že dve leti skoraj neprestano, pa se mi zdi,da bi ga bilo treba očistiti.se to naredi pod tekočo vodo,pa na sonce?Ali energetsko.. miselno..

seveda verjamem, da je tvoj Pravi. Ampak moj je Sedaj kupljen, zato pa nism sigurn, nekak..ko tako začnem razmišljat..ln rad bi pokazau Nosorogu ,da ga temeljito pregleda, ker je v bistvu mau preveč pravilne oblike, sam točno tazga sm nekak hotu..sam vseeno, mi ne da miru, dokler res ne, zvem Prav. Ne nosm ga še vsakodnevno; moram še druge stestirat na seb, da vidim,kaj mi v celoti odgovarja...

#119 cosmic girl

cosmic girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 165

Objavljeno: 31. marec 2004, 09:11

Thnx, Nosko! x:Xx xrosex

Grem nekaj od tega spoznat (navezat stik) x;)x in kupit!

#120 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 31. marec 2004, 09:43

Thnx, Nosko!  x:Xx  xrosex

Grem nekaj od tega spoznat (navezat stik) x;)x  in kupit!

Pazi na ponaredke. Tisto, kar v trgovinah prodajajo pod imenom karneol, je običajno pobarvan kalcedon, "citrini" na tržišču so večinoma v resnici žgani ametisti, tud ametrini (ki so že itaq redki), so velikokrat "narejeni".

Jebi ga. Biznis pač. Morda se ti splača počakati na sejem mineralov, ki bo drugi vikend v maju v Tržiču. Tam boš lahko za precej manj denarja našla kvalitetne kamne (čeprav bo seveda tud tam mrgolelo ponaredkov). :eek: :eek:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#121 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 31. marec 2004, 10:27

a so akvamarini tud lahko ponarejeni ? in če so, kako se to spozna, ugotovi al kar že?

x:)x x:)x x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#122 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 31. marec 2004, 13:38

Živilo testiraš tako, da ga stisneš v pest leve roke, pest položiš na srce, na tvojo odročeno desno roko pa nekdo pritiska navzdol. Večji odpor kot lahko nudiš temu pritisku, bolj je zate živilo primerno in obratno.
Tako je testirala deset oseb na jedilno in zdravo sol in vsi testi so dali enak rezultat.

Ko sem to prebral me je prešinila misel, da imamo pri Ki Aikidu podoben test za ki. Imenuje se neupogljiva roka. Na nek način to tudi Nosorog omenja, ko govori o taoistih. Podobna zadeva. Pri Ki Aikidu je stvar taka, da si predstavljaš, da skozi tvojo roko teče npr. močan curek vode ali energije ali kaj drugega ali pa se preprosto osredotočaš na konice svojih prstov. Tako se očitno energija (ali moč) razporedi drugače, je bolj učinkovita kot če bi zavestno uporabljal moč svojih mišic. Razumite kakor hočete, stvar v glavnem deluje.

Glede tega testa za živila ne morem sicer nič reči, vendar se mi zdi, da v primeru, če človek pozna te 'štose' z neupogljivo roko, lahko že sugestija naredi svoje. Vendar domnevam, da je bil omenjeni eksperiment strokovno izveden. Vsekako zanimivo.
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#123 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 31. marec 2004, 15:51

a so akvamarini tud lahko ponarejeni ? in če so, kako se to spozna, ugotovi al kar že?

x:)x  x:)x  x:)x

Aklvamarini, ki se običajno uporabljajo za masažo, niso tako kvalitetni, da bi se jih splačalo ponarejati (doma imam npr. enega, ki ima okoli 1,3 kg, pa sem dal zanj le 70 eurov). Tovrstni akvamarini tudi niso prozorni, so pa vsaj originalne barve, kajti akvamarini dragocenejših različic, ki jih najdemo po "kristalnih" štacunah, niso.
V naravi je namreč akvamarin skoraj vedno zelenomoder ali rumenozelen; z žarjenjem potem dobijo lepo modro barvo (ta postopek je v gemologiji, kar se tiče akvamarina, dovoljen). Bolj temnomoder je akvamarin, za dragocenejšega velja.
Ponarejajo ga iz sintetičnega akvamarinsko modrega spinela, modrega stekla, včasih pa pod imenom akvamarin najdemo tudi nekatere druge kamne modre barve (topaz, turmalin). Pogosto je zgolj na pogled razliko zelo težko ugotoviti., :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#124 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 31. marec 2004, 19:45

Krokodil, testiraj mojo epruvetko, v drugo daj pa jedilno sol. Me prav zanima, kaj boš ugotovil.

Nisi me razumel..on to dela, ne jaz.Verjetno pa bi lahko k njemu prinesel obe..lahko ti dam tel.pa poklici.Je pa drag..na uro ima kot jaz na teden..pa tudi jaz nisem poceni x:Dx

Krokodil, tako enostaven test si boš pa ja znal sam narediti. :8):
Tudi ostalim udeležencem Rakitna party ga priporočam, da boste ugotovili tudi tako razliko med jedilno in zdravo soljo.
Pri jedilni vam bo roka kar sama omahnila, zdrava vam bo pa dala silno moč :eek:

#125 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. april 2004, 06:32

x8Dx Jaz imam en jantarni obesek, direkt kupljen v Rusiji, star cca 30 let. Ljubo družinsko darilo, pravzaprav podedovano. Domnevam, da je bilo takrat še predrago ponarejat jantarje in so bili ta pravi cenejši?...vprašam no??  xsrcx


xsrcx  xsrcx  xsrcx MucaMaca

Sorči MucaMaca, tegale vprašanja pa nism prec porajtu.

Jantar (in gagat) je najbolj enostavno očistiti. To narediš na fizični ravni preprosto pod tekočo vodo, na energijski pa tako, da ga podrgneš ob bombažno krpo - ob tem se nabije električno negativno, ta naboj (negativni ioni) pa nevtralizirajo energijske nečistoče, ki so se nabrale v jantarju.

lalala :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0