Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jupiter


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 1 x ocenjeno
243 komentarjev na to temo

#176 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 12. april 2008, 13:23

se vidi, da sma blizu rojene..js tud kvadrat z neptunom :D

z tem, da mi neptun postaja faca x:px
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#177 xElishax

xElishax
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 13. april 2008, 21:59

Mene pa zanima kaj naj bi pomenilo, če imaš Jupitra (kozorog) v 6. hiši, v sekstilu s Saturnom, Sonce in Luno v inkonjunkciji z Jupitrom, Merkur v trikotniku z Jupitrom?? Hvala za odgovor. :)
Yes! You beauty!

#178 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 14. april 2008, 07:36

Mene pa zanima kaj naj bi pomenilo, če imaš Jupitra (kozorog) v 6. hiši, v sekstilu s Saturnom, Sonce in Luno v inkonjunkciji z Jupitrom, Merkur v trikotniku z Jupitrom?? Hvala za odgovor. :)


Teoretično je jupiter blagodejen glede na položaj hiše. Šesta hiša je hiša posla in hkrati zdravja, kajti ti dve področji sta med seboj povezani, če nismo zdravi, tudi delati ne moremo. Jupiter načeloma pomaga prav na tem področju, vendar je odvisno od njegovih natalnih aspektov. Inkonjonkunkcija je slabši aspekt vezan na zdravje, jupiter vpliva na prekomerno težo, sladkor in podobno. Je pa pomembneje pogledat še vse aspekte lune in sonca, samo en slabši aspekt jupitra ne more vplivati na celotno zdravstveno sliko. Merkur v dobrem aspektu z jupitrom pove, da ti razum obilno služi, prinaša dobro komunikacijo, je pa odvisno kako in s kom je merkur aspektiran v celotni karti. Hočem reči, da se v karti nikoli ne gleda in tolmači samo en trigon posebej, važno je tudi hiša, oz. področje, ki povezuje merkurja in jupitra. Lega jupitra je tudi odvisna kako se odraža njegov vpliv. Kot veš, je jupiter v kozorogu sigurnno bolj reven kot v strelcu ali ribah. Sigurno pa ti bo letošnji vpliv čez natalno pozicijo jupitra povedal, kako deluje nate in tako naprej vsakih 12 let.

#179 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 20. november 2008, 20:34

Dva dni nazaj sem interpretirala horoskop eni ženski, ki ima Jupitra točno na ascendentu v dvojčkih v opoziciji z Luno v strelcu točno na descendentu. Kot vsem, ki jih imam priliko opazovati oz. jih poznam, v zameno za "sfehtane" podatke nekaj na hitro na roko "načečkam" (interpretiram) kar na zadnjo stran sprintanega horoskopa. Če oni meni naredijo uslugo, ker mi zaupajo podatke se čutim tudi jaz dolžno, da jim nekaj dam v zameno, čeprav horoskope zadnje čase ne pišem več rada ampak jih veliko raje razlagam v razgovoru.

No tale Jupitrovka me je pa kar malo vrgla. Izrazila je željo, da se posebej z mano pogovori, ker da se jaz astrologije učim (to sem ji dejala) in zato mora malo pokomentirati mojo analizo. Ko sem ji končno lahko segla v besedo sem ji pojasnila, da krivda za "slabo" analizo ni v mojem programčku, ampak da sem analizo dejansko jaz sama napisala. Napisala pa sem jo seveda v zelo previdnem in splošnem jeziku. Po dodatnih pojasnitvah in razlagah ter uporabi konkretnih astroloških simbolov je vendarle pokazala nekaj zadovoljstva z analizo. Zraven je na dolgo in široko nafilozofirala kakšna da ona v resnici je, mi navrgla še nekaj psiholoških teorij in svojih modrih dognanj glede usode, reinkarnacije in duhovnosti. Na momente sem se spraševala katera izmed naju je astrologinja. Tekom pretežnega samogovora sem jo začela z zanimanjem opazovati in odlično je s svojim vedenjam brala svojo karto. Prej sem jo poznala samo bežno in je dejansko nisem poznala. Po svoje mi je naredila veliko uslugo.

No kaj v bistvu hočem reči. Glede Jupitra po nekaj takih horoskopih ugotavljam, da je v napetih aspektih lahko zelo "malefičen". Človeku hipetrofira ego, ga naredi grandioznega in napihnjenega, kaže na prisiljen (obramben) optimizem in prijaznost. Tudi Hitler je imel Jupitra v konjunkciji z Luno.

#180 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 21. november 2008, 18:52

Tega ne razumem. Kaj si potem ugotovila... da odlično razume svojo karto ali da ima napihnjen ego....?


Dobila sem občutek, da ima napihnjen ego, ampak se v bistvu ne zaveda tega. To indicirajo še drugi znaki v horoskopu. Sicer je zelo prijazna in dobra oseba.

Vsekakor opažam, da napeti Jupitrovi aspekti lahko kažejo pretiran (prisiljen) optimizem, dobrovoljnost in prijaznost, poleg tega pa še hipertrofiran ego. Ampak tukaj ne gre za tisto npr. plutonsko ali marsovsko dominantnost in žlehnobo ampak za nek entuziastičen občutek lastne grandioznosti.

#181 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 21. november 2008, 20:00

To pa vem zato, ker imam neptuna v strelcu na ascendentu v kvadratu z jupitrom v ribah. He.

hvala enako x:Dx z tem, da mam še jupitra c opoziciji z luno..in vsi trije tvorijo en tak simpatičen t kvadat
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#182 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 22. november 2008, 09:50

Pa ne da imaš luno v devici?

Kaj pa je narobe z luno v devici? :inocent:
sleepwalking past hope

#183 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 22. november 2008, 10:05

Pa ne da imaš luno v devici?

jp x:px še lunin mrk sem letos fasala na n. luni x^x

Kaj pa je narobe z luno v devici? :inocent:

mal zna bit zatežena x:Dx tak jo js na trenutke občutim x:Ix x:o)x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#184 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 22. november 2008, 17:10

Ja, pa še res je.. Vse to

mal zna bit zatežena

dlakocepska


.. in še kaj več :)
sleepwalking past hope

#185 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 23. november 2008, 08:48

No kaj v bistvu hočem reči. Glede Jupitra po nekaj takih horoskopih ugotavljam, da je v napetih aspektih lahko zelo "malefičen". Človeku hipetrofira ego, ga naredi grandioznega in napihnjenega, kaže na prisiljen (obramben) optimizem in prijaznost. Tudi Hitler je imel Jupitra v konjunkciji z Luno.


Ojjoj... :eek: a Hitler je imel jupitra v konjukciji z luno....kdo bi si mislil x?x x?x

Erika.... x:)x x!x

Kaj pa konjukcija jupitra in lune v 12.hiši, v dvojčkih?
Luna je vladar ASC.
Jupiter je vladar sonca.

Jupiter tvori še naslednje aspekte:

jupiter sextil saturn
jupiter trigon uran
jupiter kvadrat MC
merkur opozicija jupiter


Vem, da je težko karkoli razlagati, brez možnosti pogleda v natalno karto...ampak vseeno... :vio:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pri meni je jupiter v 3.hiši in tvori kvadrat z marsom v 1.hiši??
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#186 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. november 2008, 23:01

mal zna bit zatežena x:Dx tak jo js na trenutke občutim x:Ix x:o)x


Mah, Luna v Devici je prava stvar x^x
saj preživiš vse tegobe brez da ti srce poči od muke :inocent:

#187 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 24. november 2008, 07:08

Mah, Luna v Devici je prava stvar x^x
saj preživiš vse tegobe brez da ti srce poči od muke :inocent:

x:Dx x:Dx ....praktičen pristop k problematiki...... :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#188 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 24. november 2008, 19:19

Ojjoj... :eek: a Hitler je imel jupitra v konjukciji z luno....kdo bi si mislil x?x x?x

Erika.... x:)x x!x

Kaj pa konjukcija jupitra in lune v 12.hiši, v dvojčkih?
Luna je vladar ASC.
Jupiter je vladar sonca.

Jupiter tvori še naslednje aspekte:

jupiter sextil saturn
jupiter trigon uran
jupiter kvadrat MC
merkur opozicija jupiter


Vem, da je težko karkoli razlagati, brez možnosti pogleda v natalno karto...ampak vseeno... :vio:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pri meni je jupiter v 3.hiši in tvori kvadrat z marsom v 1.hiši??



Hojla, Lisbona!

Zdej si me pa našla. Ja res je težko razlagat takole.
Glede Lune v 12 hiši: po mojih izkušnjah (poznam nekaj oseb s takšnim položajem) se s tem položajem kaže neka potreba po samoti ali pa je človek izpostavljen tudi samoti oz. občutkom osamljenosti nekako neprostovoljno. Takšne okoliščine naj privedejo osebo v najdenje globje in subtilnejše notranje srčike, naj senzibilizirajo človekova čustva in instinkte, naj vodijo v najdenje varnosti in potešenosti, ki izhaja iz svobodnega Neptunskega prepuščanja življenju in občutkom vsepovezanosti. To seveda lahko vodi skozi določene krize.

V 12. hiši odpovejo vsi zunanji motivatorji najrazličnejšega početja kot so denar, uspeh, položaj ipd. Človeka zares veseli predvsem to kar izhaja iz njegovega resničnega veselja. 12. hiša je tudi hiša konca kozmičnega ciklusa individuacije - torej razkroja preživetih in izživetih vzorcev za namene formiranja novega začetka (ascendent) oz. uporabe že razvitih sposobnosti iz preteklih inkarnacij. Razkroj preživetih vzorcev ima seveda lahko tudi karmično konotacijo - človeka lahko vodi v motivirano izravnavo karmičnih dolgov skozi služenje, pomoč drugim in požrtvovalnost. Nebesna telesa v 12. hiši so lahko tudi indikatorji potlačenih ali neprizemjenih funkcij, ki jih le ta predstavljajo. Vsekakor, po moje, 12. hiša zahteva neko intenzivnejšo predelavo vzorcev izhajajočih iz preteklih inkarnacij, lahko tudi prednatalnega obdobja.

Kar se tiče tvojega primera - bom bolj konkretna. Poznam npr. osebo, ki je rak v ascendentu, ima luno v 12 hiši v dvojčkih v opoz. z Neptunom v 6. hiši ter sonce v levu v 3. hiši. Ta oseba je učiteljica v 2. raz. OŠ. To se mi zdi primerno zanjo. Za tvojo osebo bi rekla, da njeni prvenstveni motivi v življenju niso iskanje lastne potrditve, temveč bolj odpoved le tej, pomoč drugim. Gre pa, po moje, tudi za senzibilno, radoživo ter živahno osebnost. Morda uživa v svojem intimnem iskanju lastnega smisla in filozofije. Če gre tudi za poudarek na 6. hiši, je horoskop seveda nekoliko težji, saj sta 6. in 12. hiša pač zahtevnejši hiši. Morda rada govori o svojih čustvih.

Lp

#189 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 25. november 2008, 22:15

Hojla, Lisbona!

Zdej si me pa našla. Ja res je težko razlagat takole.
Glede Lune v 12 hiši: po mojih izkušnjah (poznam nekaj oseb s takšnim položajem) se s tem položajem kaže neka potreba po samoti ali pa je človek izpostavljen tudi samoti oz. občutkom osamljenosti nekako neprostovoljno. Takšne okoliščine naj privedejo osebo v najdenje globje in subtilnejše notranje srčike, naj senzibilizirajo človekova čustva in instinkte, naj vodijo v najdenje varnosti in potešenosti, ki izhaja iz svobodnega Neptunskega prepuščanja življenju in občutkom vsepovezanosti. To seveda lahko vodi skozi določene krize.

V 12. hiši odpovejo vsi zunanji motivatorji najrazličnejšega početja kot so denar, uspeh, položaj ipd. Človeka zares veseli predvsem to kar izhaja iz njegovega resničnega veselja. 12. hiša je tudi hiša konca kozmičnega ciklusa individuacije - torej razkroja preživetih in izživetih vzorcev za namene formiranja novega začetka (ascendent) oz. uporabe že razvitih sposobnosti iz preteklih inkarnacij. Razkroj preživetih vzorcev ima seveda lahko tudi karmično konotacijo - človeka lahko vodi v motivirano izravnavo karmičnih dolgov skozi služenje, pomoč drugim in požrtvovalnost. Nebesna telesa v 12. hiši so lahko tudi indikatorji potlačenih ali neprizemjenih funkcij, ki jih le ta predstavljajo. Vsekakor, po moje, 12. hiša zahteva neko intenzivnejšo predelavo vzorcev izhajajočih iz preteklih inkarnacij, lahko tudi prednatalnega obdobja.

Kar se tiče tvojega primera - bom bolj konkretna. Poznam npr. osebo, ki je rak v ascendentu, ima luno v 12 hiši v dvojčkih v opoz. z Neptunom v 6. hiši ter sonce v levu v 3. hiši. Ta oseba je učiteljica v 2. raz. OŠ. To se mi zdi primerno zanjo. Za tvojo osebo bi rekla, da njeni prvenstveni motivi v življenju niso iskanje lastne potrditve, temveč bolj odpoved le tej, pomoč drugim. Gre pa, po moje, tudi za senzibilno, radoživo ter živahno osebnost. Morda uživa v svojem intimnem iskanju lastnega smisla in filozofije. Če gre tudi za poudarek na 6. hiši, je horoskop seveda nekoliko težji, saj sta 6. in 12. hiša pač zahtevnejši hiši. Morda rada govori o svojih čustvih.Lp


Erika, najlepša hvala za to obširno razlago 12.hiše. :palec: x:)x


Kar se tiče mojega primera;
ta oseba nima povdarjene 6.hiše, ampak 5. in 12.hišo
no, stelij ima v 5.hiši(uran, venera, sonce, neptun), v 6.hiši ima merkur, v 12.hiši pa luno in jupiter.

Ja, ta oseba je senzibilna, radoživa in živahna. x;)x
In preveč rada govori o svojih čustvih.Pretirava v vseh možnih oblikah. xrolleyesx Meni je to ful odbijajoče. :xx!: Sem bolj zadržane sorte.
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#190 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. december 2008, 11:25

x:Dx x:Dx ....praktičen pristop k problematiki...... :palec:

Tu bi vaju morala citirati obe z Ruby.
Ja. Zelo praktična v bistvu - v problemih začnem takoj iskati rešitev. Bi morala ziher kakšno paniko vzganjati(ok..odpovem v celoti, kadar kaj narobe recimo s familijarnimi člani - driska, bruhanje in takšne zganjam),ampak ko spravim paniko iz sebe...sem že tista realna in tehtam in iščem možnosti.

ampak, da se povrnem k jupitru - sama ga imam natalno seveda v 12.hiši v konjunkciji z venero (sco), neizmerna zna biti v sovraštvu se mi zdi in v ljubezni. Prav pretiravam v eni in drugi varijanti.

zdajle je trenutno v moji 2.hiši - in skrbi, da nisem glih totalni bankrot. Še dobro novico iz službe dobila zato - lepo trigon naredil na saturna v 6. hiši(včeraj dobila pogodbo za nedoločen čas - ok..saj sem vedala da bo, ampak vseeno...v teh čudnih časih...nad vesela zato)

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#191 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. december 2008, 13:40

ooooooooo natalyyyyyyy....yessssss....vesela zate..... x:Xx


bemtiš...a ti maš venero in jupiter v 12 h.....(očitno edin tadva ostaneta v 12h normalna......)
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#192 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. december 2008, 14:23

x:Ix hvala Amis.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#193 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. december 2008, 14:57

x:Dx ....... :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#194 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. december 2008, 16:55

Ko meni jupiter povozil luno sem zanosila. x8Dx x8Dx (ne vem, če si glih to hotel slišat, je pa res)...ampak bodo ostali več povedali

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#195 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 3. december 2008, 19:13

Moj natalni Jupiter je v 9.hiši (devica)
ter je v konjukciji s Soncem in Merkurjem,
v kvadratu z ascendentom in Neptunom (ascendent in Neptun sta v konjukciji)
in v sekstilu z Uranom, ki je na 22° 11.hiše (škorpijon).


Zdaj tranzitni Jupiter prihaja v opozicijo z N. Venero,
prav tako je v kvadratu z N. Plutonom
ter v trigonu z N. Jupitrom in N. Merkurjem.


LP
sleepwalking past hope

#196 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 4. december 2008, 10:39

[quote name='Bobnar' date='3. Dec 2008, 15:24' post='1055466660']
men pa pride kmalu jupiter v 5.bajto, na sonce in luno.
naj bi blo to dobro obdobje 12 mesecev.
natalno pa je v 9.

kake izkušnje?


:palec: Precej bolj optimistično bolj gledal na ljubezen, otroke. V prihajajočem obdobju se ti lahko precej spremeni tvoj pogled in filozofija in zato posledično pride do kakšnega "prirastka" . Tranzit na sonce lahko prinese tudi nekaj dodatnih kg, kar pa je normalno v takem prehodu jupitra.
Počakaj in boš povedal čez leto.

#197 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 4. december 2008, 21:35

Uffff...tale jupiter... x:px xsrcx x:Dx x;)x :vio:
Zdaj se bo pa začelo...no, če sem natančna, s koncem januarja 2009.
Najprej bo T jupiter prečkal ASC, ki je na prvih stopinjah vodnarja, potem še N mars(april 2009)...no...potem počasi, pa še N sonce( 2010)in N merkur(2010).... kasneje še N venero...
Tam nekje v letu 2011 se bo pa končalo... x?x x?x

Zna biti zanimivo...in polno leto 2009, 2010 in 2011. x:px
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#198 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 5. december 2008, 08:21

[quote name='Lisbona' date='4. Dec 2008, 21:36' post='1055466932']


Zna biti zanimivo...in polno leto 2009, 2010 in 2011. x:px

:palec: :palec: Plodno in polno. x;)x

#199 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 5. december 2008, 11:02

Meni ga odšiba pol v 3.hišo. No ja..nič spešeli tam ne dogaja - imam kar prazno ono stran (2.3.4.5.7.8.9. nič not)

aha,
bo kontriral saturnu na asc. xDDx
tja, živi bili pa vidjeli

Sem se spomnila - ko meni preko sonca - sem se glih lotila ločevalne diete - kilogrami res dol šli...ampak sem vse nazaj dobila. Še ful moram pazit, da še kakšnega zraven ne uhvatim..

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#200 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 5. december 2008, 12:05

ti nisi asc. devica in nimaš tam tranzitnega saturna x:Dx

ti si bolj kot ne strelec, za katere je pa itak jasno da se redijo in so tolsti x:Dx


:palec: Strelci z vladarjem jupitrom, so uživači, ampak zdej majo šanse, da jim gre kaj dol, ko saturn kvadrira sonce.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0