Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Men gre pa to na živce...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
42 komentarjev na to temo

#26 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 28. oktober 2003, 19:04

To sem ze nekoc mislil.. samo potem sem razmisljal tako, da to itak nikomur ne bo nic koristilo.. ker kar nekdo prebere je lahko samo intelektualno. Tisto kar preberes ni tvoje izkustvo, zato nima kaksnega posebnega ucinka. Mogoce za nekaj casa nekako prebudi cloveka.. samo problem je v tem, ko potem ugotovis, da se je prebudil samo UM v mocnem sodelovanju z EGOjem.. Ni haska.
Na ta nacin preprosto ne mores iz tega ven. Da se videti kaj je iluzija in kaj je resnicnost.. to se da lepo ugotovit, ko postanes opazovalec. Pa se tukaj je stahovita ukana.. ker itak um opazuje um.. Um pa ima zmoznost halucinacije, sanjanja, iluzij.. in potem, ko ze reces.. aha to je bila torej samo iluzija.. ker se ne izkaze za resnicnost.. ugotovis, da je bila ta ugotovitev, da je nekaj iluzija.. samo iluzija. In ne preostane ti drugega kot da se nasmejis.. in potem se mogoce za trenutek zgodi videnje.. ko si ga najmanj pricakoval.. in potem ves.. Potem za vedno ves, kaj je iluzija in kaj je resnicnost. Potem pa to nekomu poves.. kot sem jaz danes to hotel v debati.. in te clovek preprosto ne razume... in logicno da ne razume, ce to ni bilo njegovo izkustvo. In potem pocasi z vsakim postom bolj padas v nesmisel... in na koncu ti je ze cisto vseeno.. in gres do konca.. ker nazaj je itak nemogoce iti.. in moras naprej do konca. Ko ni vec kam iti.. se lahko morda spet kaj zgodi. In spet ves nekaj vec kot si vedel do zdaj.

Ampak to je mozno samo skozi dogajanje.. resnicnost.. Ce jaz to napisem.. kar bi bila neresnicnost.. mrtev material.. ne bi nikomur nic koristil. Razlicni EGOji bi razlicno reagirali.. in eni bi rekli.. full dobro.. drugi bi rekli.. halucinira.. tretji bi bili tolerantni.. itd.. Res da se jaz osebno potem ne bi vpletel v te lapsuse.. totalno nesmiselne.. in ne bi kasiral kritik in pohval.. samo so me na dveh forumih.. katolikih in v cerkvi planeternega zbora.. tako dobro zdresirali, da mi lahko reces kar na svetu hoces.. pa me osebno ne mores prizadeti.. Ko enkrat veljas za satanista, utelesenega hudica.. in ne vem kaj se vse.. te ne more vec nic prizadeti. To postane tako vsakdanje, kot jutro ali dihanje.
In ko clovek nekaj napise, mora potem umreti, da so ljudje zadovoljni. Drugace ga skoz bezajo.. in mora stati za tistim kar je napisal.. jaz pa to ne morem.. Ce sem ziv, ne morem stati za tistim, kar sem napisal.. mrtev bi lahko. Kako naj vem, koliko sekund, po tistem, ko sem nekaj napisal.. se lahko stojim za tem? Ziv sem... nemogoce je karkoli predvideti.
Zato pa so vsi svetniki mrtvi.. in zato so Jezusa, Budo, LaoCheja, Sosana, Mohameda, Krisno... izkoriscali sele potem, ko so umrli. In to pocnejo se danes..
Poglej religije.. kristjani, prakristjani, jehove price, katoliki, pravoslovci, protestantje in tudi realjansko gibanje.. vsem je skupno, da so za svoje argumente vzeli Biblijo in Jezusa. Ker ta trenutek to zagotavlja najvecji uspeh. Rael danes halucinira, da je polbrat od Jezusa.. danes.. Mamo ni mogel zatajit.. oceta lazje.. preveril ni nihce.
Da so to foro naredili Jezosu.. bi clovek ze razumel.. pac je bilo treba vladat in od necesa ziveti.. ampak danes si izbrati isto finto.. pa ne vem no..

Kaj pa naj pisem? O cem? Najprej so me zanimali ti nasi zelo cudni odnosi.. tudi seksualni.. potem religije.. zdaj iluzije. Sej v bistvu je vse povezano.. Tako odnos, kot religija ne more obstajati brez iluzije.

A ti lahko ugotovis kaj je to iluzija in kaj resnicnost? V umu imas nesteto podatkov.. in kateri so iluzija in kateri so resnicnost? Lahko ugotovis?
Ker ne vem ali sem tako slabo danes razlozil.. in sem bil nerazumljiv.. ker sem hotem v bistvu povedati, naj se clovek odlepi od druzbenih pravil in poslusa sebe.. ker delati nekaj, da bos vsec drugim je totalno mimo.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#27 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 28. oktober 2003, 19:11

Ampak OK.. bom probal se to varianto.. Kaj pa lahko izgubim? Samo iluzijo. To pa je enako megli, ki vsako jutro izhlapi.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#28 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 28. oktober 2003, 19:35

Ma ja...napiši nekaj...kaj veš, kdo ravno tisto potrebuje v določenem trenutku. Nimajo vsi neta, ne poznajo vsi lnf...torej... :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#29 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 29. oktober 2003, 11:52

Nataly.. pozdravljena... po mojem ljudje potrebujemo resnicne situacije..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. oktober 2003, 17:03

Ja, situacije... Ce ne bi nekateri ljudje doziveli nekaterih situacij in o njih ne bi pisali, bi bili morda mi vsi za marsikaj ful dobrega prkrajsani.
Saj ne gre za to, da nekaj pocnes zato, ker bo drugim vsec ali karkoli, ampak da to pocnes, ker ti cutis tak poriv - ki pa ga ocitno cutis. x:)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 29. oktober 2003, 20:14

Ocitno... x:px

Marsa.. Nataly.. morda imate prav... Hvala!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#32 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 30. oktober 2003, 20:55

Ma veš, da imava :palec: Ti kar pridno piši x;)x

Glej - če ti opišeš nekaj(situacijo), nakažeš morebitne rešitve, poveš vzrok, posledico...potem nekdo ve, kako in zakaj reagirati v določenem trenutku...Že zato moraš pisati. Pomagaš sebi - ogromno se spoznaš preko pisanja, pomagaš komu drugemu - za katerega niti ne veš, niti sam ne ve, da potrebuje pomoč x^x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#33 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 31. oktober 2003, 22:08

haha

UM v mocnem sodelovanju z EGOjem.. Ni haska

Tjiazy (kako lepo ime btw) moje izkušnje so take da če preberem kaj res dobrega niti najmanj ne vpliva na moj ego, včasih gre tud mimo ega, niso vse stvari take, poskusi kdaj napisat kaj, pa nikol ne veš, morda ti pa uspe res tak kul članek, ki ne bo šel v um, temveč v srce.... poskusit ni greh.. greh je mislit da ne boš uspel preden poskusiš
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#34 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 2. november 2003, 08:13

Ne El Nino.. Nikoli se nisi nic prebral, kar bi slo mimo EGOja... Kot bi slo sonce mimo Zemlje.. pa se je ne bi dotaknilo.
Lahko pa to postane iluzija.. predstava.. halucinacija.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#35 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 2. november 2003, 10:22

hm, mislis, nevem ej skoraj bi si upal trdit, da je s knjigami tako kot s pogovori kar se tice ega, redko kdaj kje kaksna k ni, ampak pomoje so, en primerek bi bil Pot do srece-Dalajlama... v tej mislim da res ni egota.. ce pa je pol pa mal egota res ne more skodit....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#36 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 2. november 2003, 11:46

Na živce, na k..., na j.... mi gre,
ko me kdo narobe razume in še preden "preveri" če je dobro razumel,
me sveže stuširano popljuva...

Grrrr...spet moram pod tuš x!x


#37 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 2. november 2003, 11:51

Knjiga je mrtva.. v njej niti ne more biti EGOja.. Ima vse lastnosti mrtvasnice. Ne tece, ne spreminja se..
Avtor, ki je pisal neko knjigo, je mogoce res brez EGOja.. ampak to tistemu, ki bere prav nic ne koristi. Bralec jo razume skozi svojo preteklost in vzorce.. in iluzije. Nic vec ne mores zvedeti, kot toliko kot si se naucil skozi zivljenje. Lahko beres nekaj kar se ne ves.. ampak bo tvoje znanje samo intelektualno. Smrt bo poredirala to znanje.. zato ga je nesmiselno kupiciti.

Ne razumem kako si dobil idejo, da pravis, da knjga nima EGOja..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#38 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 2. november 2003, 11:53

Na živce, na k..., na j.... mi gre,
ko me kdo narobe razume in še preden "preveri" če je dobro razumel,
me sveže stuširano popljuva...

Grrrr...spet moram pod tuš x!x


Te to kar si tukaj zapisala.. na kej spominja?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#39 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 2. november 2003, 11:55

če se v isti situaciji začnejo stvari, reakcije ljudi ponavljati in imaš občutek, da hodiš po krožnici, ki je vedno enako velika in se na isti točki vedno znova zaveš, da tu si pa že (ne)enkrat bil in da spet ponavljaš isto vajo z istimi ljudmi na istem mestu :vragec:
to mi gre pa res na živce
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#40 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 2. november 2003, 11:56

Na ranjen EGO x?x

#41 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 2. november 2003, 12:17

Cigav ranjen EGO in zakaj je ranjen?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#42 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 2. november 2003, 22:05

Hm ok, priznam slabo izbrane besede, ... pravim da ni nujno da vsaka knjiga v tebi prebuja ego in um... lej, prebereš platonovo državo, kje se ti v tem prebudi ego.... lej, um pa ego to ni isto, mi je prav žal, pogosto je skupaj, ni pa vedno... kam bi pa pol pršli.... kaj bi bili vsi neegoistični ljude že izumrli.... daj no daj, kot jaz razumem ta problem je v tem, če greš v srce, prideš do pravega jaza ne da bi se spopadel z egom, če greš skozi um in skozi vse zgornje čakre, pa se moreš vmes nujno spopasti z egom, nevarnost je v tem da obtičiš v boju z egom in nikoli ne dosežeš svojega jaza.... ........... vsekakor pa lahko ohraniš um tudi za tem ko odvržeš ego.... tako pač je, če misliš da je vse intelektualno povezano z egom, pol se rahlo motiš... (rahlo je edina prava beseda, ker veliko je povezano z egom, ampak vse pa ne)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#43 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 3. november 2003, 10:19

Ce nekaj beres gre nujno skozi UM.. ker beres z umom. In ker je EGO halucinacija, izmisljotina UMA.. gre tudi vse prebrano skozi EGO.
Ti si sam povedal.. Pravis.. ce preberes platonovo drzavo.. ugotovis, da se ti ne prebudi EGO. Sej to je EGO. Kako pa bos to ugotovil, kadar gre nekaj resnicno do srca?
Vse kar vstopa skozi UM ne gre nic dlje od UMA in te tudi ne preobrazi. Mogoce za nekaj casa.. nekaj sekund.. potem pa je spet isto.. Dokler deluje tisti ego, ki pravi, da je nekaj dobro in zelo lepo napisano.. in celo solze lahko ta ego sprozi.. tako dolgo deluje.. in nic dlje. Potem si nekaj lahko zapomnis intelektualno.. Vedenja.. ucenja, lekcije.. NI!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0