Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

PotrpeŽljivost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
317 komentarjev na to temo

#226 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 14. maj 2004, 10:39

v tem trenutku skrajno potrpežljivo čakam, da se pes zbudi iz narkoze. toliko je prišel k sebi, da je skočil iz prtljažnika in zdaj kraljuje čez pol dvorišča, da ne morem z avtom po meni nujnih opravkih...ja, kaj čem :vio:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#227 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. maj 2004, 11:00

xcrossfingx za tvojega prijatelja x:)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#228 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. maj 2004, 11:19

POtrpežljivost je bila pri meni stvar odločitve. Ko sem se odločila, da sprejmem način ravnanja drugih takšnega kot je, pa pri tem ohranim notranji mir, se je vse speljalo.  x;)x  x:Xx

Pismu, ja, to ze, kako se slisi dobro tole in simpl... x:Ix :xx!: xrolleyesx
Gledam tole temo in itak vem, da sem ze ziher komentirala (al pa v 'sorodni' :||)... pa nekako.... nocem se opredeliti in dolociti kot nepotrpezljivo... a vendar.... ne gre samo za odlocitev (no, seveda gre, a je pac potrebnega vec dela - in ker gre ravno za potrpezljivost, ki je ni, je tu se tezje...) - ker v bistvu gre za stanje, ki je celo telesno...
mene npr. zacne kar dusit, ce moram cakat kaj.... Zoprno totalno....
Seveda, potem dihanje in vse tole, a notranji mir kot cilj namesto da bi kao ze kar bil x;)x - ker je pac slo za odlocitev...
Tale je ena od mojih pomembnih sol... potrpezljivost... jaz delujem obratno, ker imam obratno logiko (to sem ze veckrat rekla tudi tu) - zacnem pri vrhu in potem sestavljam od spodaj oz. 'vmesne faze'... :D
Kot pri matematiki... vprasanje, in jaz CK! - bingo, v trenutku odgovor...
A potem pa negotovost - ces, nemogoce je, da bi kar vedela tole oz. zracunala tako hitro in sem potem morala pac se enkrat cez vse in preverjati, kar je seveda upocasnilo proces... Prehitra sem bila...

...tezko je bit potrpezljiv.....
Po drugi strani spet pa nekako sem...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#229 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 14. maj 2004, 11:38

treba bit potrpežljiv, če ne bi se vsi stepl x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#230 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 14. maj 2004, 14:57

:palec: x;)x
Marša, a nimaš večkrat občutek, da enostavno ne moreš določen trenutek in ob določeni situaciji reagirat drgač? Men se zdi, da se ti dogaja, tako kot men. To jaz enostavno razložim tako, da ne moreš iz prvega razreda v osmega in to pri nobenem predmetu, ane.

Jasno, odločit se moraš a najprej moraš ugotovit kaj in zakaj? To je lekcija, čist simpl, pa tko težko xrolleyesx

LP vsem
:palec: x;)x
Clean
peace and love
Klinar

#231 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. maj 2004, 15:53

Ja, tako je, Clean! :palec:
Ce ne znas sestevat, te je groza mnozenja...
Ker smo prehlastni, namesto da bi delali stopinje, korak za korakom, imamo pred sabo samo cilj in nam vcasih vse pade dol, namesto da bi se preprosto vrgli na finto in zaceli delovati v tej smeri in torej napravili prvi korak.
Saj se ucimo, vcasih je bilo treba vse ta moment, zdaj pa znam bit tudi bolj umirjena.
To je povezano s silovitostjo tudi...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#232 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 14. maj 2004, 15:57

Včasih pa tudi to paše! x:Dx

če si švohi, malo manj.

#233 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 31. maj 2004, 17:24

Potrplenje je možja mast, a gorje mu, kdo se z njo maže. :wOOt:

#234 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 31. maj 2004, 17:29

Potrplenje je možja mast, a gorje mu, kdo se z njo maže. :wOOt:

Miljontic ti recem, da ne pretiravaj !


Mama Janezeku.... x:Dx

#235 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 31. maj 2004, 17:31

Saj mi jo zmanjkuje :eek: ....bo treba novo nabavit x:Dx x:o)x

#236 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 31. maj 2004, 23:14

Kot pri matematiki... vprasanje, in jaz CK! - bingo, v trenutku odgovor...
A potem pa negotovost - ces, nemogoce je, da bi kar vedela tole oz. zracunala tako hitro in sem potem morala pac se enkrat cez vse in preverjati, kar je seveda upocasnilo proces... Prehitra sem bila...

...tezko je bit potrpezljiv.....
Po drugi strani spet pa nekako sem...

mogoc pa sploh ni tko hitro kot se nekomu zdi da je hitro. Cas je le neka utvara. Sam pol to pomen, da si bla povrsna ne nepotrpezljiva..... nepotrpezljiv si ja ko hoces vse takoj zdaj v tem hipu, ampak ce pol vse se enkrat preverjas, pa vidis da ni vse tko kot si si zamislil, da bo, si v naglici, katere posledica je nepotrezljivosti nekaj spregledal, in na konc izpades povrsen! Ce pa nic ne spregledas, pol pa tud ni potreben obcutek hitenja in nepotrpezljivosti.
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#237 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 2. junij 2004, 12:31

Net jo danes bogato preizkuša, ampak se ne dam x:Dx

#238 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 28. junij 2004, 06:16

Kako ubogi so tisti, ki nimajo potrpljenja x!x
Se rana pozdravi drugače kot zlagoma x?x


#239 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 29. junij 2004, 01:19

Hm zadnje čase sem bil kar precej na trnih :eek: , sem bil premalo potrpežljiv.
Ja sam ka mali pao s lipe

#240 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 12. september 2004, 06:28

Nekaj misli o potrpežljivosti Eknatha Easwarana

Ljubezen lahko dobro opišemo z eno samo besedo - potrpežljivost.

Če ste potrpežljivi, se ne razburjate zaradi neprijazne besede, ali če partner včasih ni pozoren do vas. Kljub temu ga podpirate, kajti globoko v sebi ga spoštujete in veste, da tudi on (tako kot vsakdo) nosi Boga v sebi. Zato vam prevzetnost ne bo preprečila, da bi partnerju predlagali, da bi se v miru pogovorila. Duhovna povezanost se kaže v tem, da sta partnerja potrpežljiva in si znata odpuščati.

Če si želimo partnerski odnos, ki se bo vedno bolj poglabljal, ki nas bo spodbujal pri notranji rasti, moramo biti partnerju zvesti v dobrem in slabem ter sprejeti razlike in skupne točke. Tega se naučimo, ko se potrpežljivo trudimo, da bi bilo pozorni do drugega.

Običajno nam je na voljo več povsem enakovrednih in pravilnih načinov, kako opraviti neko delo, in če se vam zdi, da je vaš najboljši, se zavedajte, da ste samo vi navajeni, da delo tako opravite. Raje, kot da bi se trudili druge prepričati, da delajo tako kot mi, se naučimo, da na razlike med ljudmi gledamo kot na del raznolikosti življenja. šele potem se nam pri delu ponudi čudovita priložnost, da se urimo v potrpežljivosti ter obrusimo ostre robove in vogale naše osebnosti, ki nas ločujejo od ljudi.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#241 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 12. september 2004, 16:51

Lepo pujska x:)x :palec:

#242 Chandra

Chandra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 537

Objavljeno: 12. september 2004, 18:47

Uf, v tistih situacijah ko bi lahko bila upravičeno nepotrpežljiva sem preveč potrpežljiva, v tistih situacijah ko pa bi bilo dobro da sem potrpežljiva, pa sem nepotrpežljiva x:Ix xrolleyesx x:Dx Uhhhhhhh...

#243 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 12. september 2004, 18:52

Aha, še ena taka x:)x

#244 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. oktober 2004, 21:49

Potrpežljivost? Zaradi koga? Do koga? Zakaj?
Ugotovil sem, da sem nepotrpežljiv - edino do sebe.
Drugi so samo - zunanji dejavniki. Ker se sproži v meni, je moje.
Ko se bom notranje preobrazil, bo tudi potrpežljivost izginila. Ne bo je več. Ker ne bo imela nasprotne sile - nepotrpežljivosti. Po zakonu akcije in reakcije.

:palec: :palec: :palec: x:)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#245 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 8. oktober 2004, 06:23

Potrpežljivost ni glih moja najljubša prijateljica x:Dx

Sicer pa je odvisna od tega na kakšni nogi ustanem, od moje presoje ali je vredno in če se mi sploh da. Do otrok sem potrpežljiva, do odraslih, ki samo jadikujejo, ki vlečejo na sebe nesrečo in bolezen pa ne. Ko od mene najbolj pričakujejo božanje in ujčkanje jim rečem kakšno tako, da mi je potem pogosto žal, čeprav se je še (skorajda) vsakokrat pokazalo, da je bilo ravno to tisto, kar so potrebovali.

Sicer pa znam biti potrpežljiva, ne zdi se mi pa vedno vredno... :o|o:

#246 urshy

urshy
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 8. oktober 2004, 10:53

Potrpežljivost? Zaradi koga? Do koga? Zakaj?
Ugotovil sem, da sem nepotrpežljiv - edino do sebe.
Drugi so samo - zunanji dejavniki. Ker se sproži v meni, je moje.
Ko se bom notranje preobrazil, bo tudi potrpežljivost izginila. Ne bo je več. Ker ne bo imela nasprotne sile - nepotrpežljivosti. Po zakonu akcije in reakcije.

:palec: :palec: :palec: x:)x

:palec: ponavadi smo nepotrpežljivi do drugih v ravno tistih stvareh,ki nas najbolj motijo na samemu sebi.
x;)x se pravi najbolj se splača vprašati zakaj negativna reakcija na delovanje drugega....... :eek:
odgovor je zmeraj v tebi samem x:)x :palec:

#247 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 8. oktober 2004, 21:40

Po mojem tudi pretirana potrpežljivost ni glih neka vrlina - tisto, da se pustiš, da te drugi teptajo in ti skačejo po glavi... :o|o:

Hmm... negativna reakcija na delovanje drugega? Za koga naj bi bila ta reakcija negativna? x?x

#248 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 8. oktober 2004, 22:38

Po mojem tudi pretirana potrpežljivost ni glih neka vrlina - tisto, da se pustiš, da te drugi teptajo in ti skačejo po glavi...

:V: :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#249 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 8. oktober 2004, 23:12

Čist odvisno, kako se počutim in kdaj, ter do koga :o|o:

#250 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 9. oktober 2004, 05:21

Po mojem tudi pretirana potrpežljivost ni glih neka vrlina - tisto, da se pustiš, da te drugi teptajo in ti skačejo po glavi...  :o|o:

Se strinjam Tamara, meja mora obstajati, sem potrpežljiv, ampak včasih moraš res kateremu odpreti oči in mu dejato "spelji se že" x:Dx .




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0