Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kajenje med nosecnostjo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
74 komentarjev na to temo

#51 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 18. april 2004, 17:25

Pa vam povem sem kadil 10let in sem se odločil da preneham.
Par dni zajeban pol pa nekako gre!Ampak zdej "ma nepojemlivo"Laže dihaš,nič kašljanja,bluvanja,davljenja vglavnem sem vesel k radio x^x x^x
No nosečnicam pa.............................skodujete.............
otrok......... x^x x;)x
Vsaka ovira je priložnost.

#52 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2004, 17:48

Nikakor ne trdim, da tudi sol nima določenih pozitivnih učinkov, ti pač to poznaš in o tem govoriš, jaz pa vem, da soli zaužijem samo toliko, pa naj bo jodirana, morska ali katerakoli, kolikor jo moje telo potrebuje. Tudi slučajno ne razmišljam, kaj je dobro in kaj ni, enostavno vzamem kadar začutim, da mi to manjka. Tako živim in nimam prav nobenih problemov, bom jih pa imel takoj, ko bom o tem pričel razmišljati. To je edina resnica alternative oziroma mejnih ved.

Zakaj pa potem razmišljaš :eek: :8): x^x

#53 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 18. april 2004, 18:08

Pardon, sem te zamenjal z eno drugo, ki se je hvalila s silnim org  azmom x:Ix  :inocent:  :vio:

ajej.. Jaz pa glih vem, da ti v eni temi komentiras drugo.. x:)x

Je bla kr taprava... x:Dx
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#54 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 18. april 2004, 23:18

Nikakor ne trdim, da tudi sol nima določenih pozitivnih učinkov, ti pač to poznaš in o tem govoriš, jaz pa vem, da soli zaužijem samo toliko, pa naj bo jodirana, morska ali katerakoli, kolikor jo moje telo potrebuje. Tudi slučajno ne razmišljam, kaj je dobro in kaj ni, enostavno vzamem kadar začutim, da mi to manjka. Tako živim in nimam prav nobenih problemov, bom jih pa imel takoj, ko bom o tem pričel razmišljati. To je edina resnica alternative oziroma mejnih ved.

Zakaj pa potem razmišljaš :eek: :8): x^x

Sstane vsi razmišljamo, tudi ti, a povsem na svoj način, tako kot sem rekel, soli so tvoja specialiteta, jaz razmišljam tudi o drugih stvareh, prav nikoli pa še nisem, ali je sol koristna ali ne in tudi ne koliko jo pojem, to je moje razmišljanje, oprosti mi, nisem hotel nič slabega, samo veš, ta tvoja sol se pojavlja povsod v skoraj vseh postih, mogoče me je to zmotilo..l.p. Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#55 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2004, 23:30

Tomaž, seveda bi ne bilo potrebno toliko razmišljati o soli, če bi ne bila škodljiva :eek: :8): x^x

#56 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 19. april 2004, 05:52

SStane..poznam fanta, ki sploh ne je soli...povedal mi je, da je sicer sol močno zakoreninjena v naši prehrani, ampak če bi jo poslali na trg šele sedaj bi bila prepovedana, tako veliko količino strupenih snovi za telo vsebuje... :eek:
Sol menda užije ob sami zelenjavi... x?x x?x

Glede na to, da kadim...sem se pa v obdobju obeh nosečnosti odpovedala kajenju...kaj mi je bilo potem, da sem spet začela... :xx!:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#57 kiki7

kiki7
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 118

Objavljeno: 19. april 2004, 06:33

Nekje sem prebrala, da imajo otroci katerih matere so v nosečnosti kadile, težave z branjem.
Moji dve sestri sta med nosečnostjo kadili, en nečak in nečakinja sta (bila) oba odličnjaka, najstarejši pa ima malo težav z učenjem. Zato ne morem reči, da kajenje poslabša učne sposobnosti. Čeprav ima najstarejši nekaj težav z učenjem (lenoba?) ima pa ene vrste luskavico – mogoče je pa to posledica kajenja.

Da ne bo kdo narobe razumel: nikakor nisem ZA kajenje v nosečnosti.
Sama ne kadim že dve leti in 3 mesece. x:Dx Upam, da mi ne bo med nosečnostjo zapasalo. Kolegici je med nosečnostjo tako dišal cigaret (priložnostna kadilka), da je komaj čakala družbe kadilcev, da je lahko pasivno kadila.

#58 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 19. april 2004, 06:37

Držimo xcrossfingx da ti ne bo pasalo... x:)x
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#59 kiki7

kiki7
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 118

Objavljeno: 19. april 2004, 07:47

....nikoli več!

#60 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 09:16

SStane..poznam fanta, ki sploh ne je soli...povedal mi je, da je sicer sol močno zakoreninjena v naši prehrani, ampak če bi jo poslali na trg šele sedaj bi bila prepovedana, tako veliko količino strupenih snovi za telo vsebuje... :eek:

Točno, jedilna jodirana sol je strup, zato pa je zdrava zdravilo za vse :eek: :inocent: :8):
Kaditi si pa ponovno začela zato, ker si bila morda malo podsoljena, pa nisi vedela, kaj ti manjka.
Si pač izbrala dim x^x x:Dx :palec:

#61 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 19. april 2004, 09:26

k še ne prekajen pršut... x:Dx :palec:
Moram it pogledat na tvojo stran, kaj je s to soljo...me ščitnica namreč daje,,,pravijo, da je to zaradi soli oziroma joda...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#62 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 09:29

k še ne prekajen pršut... x:Dx  :palec:
Moram it pogledat na tvojo stran, kaj je s to soljo...me ščitnica namreč daje,,,pravijo, da je to zaradi soli  oziroma joda...

Le poglej, imaš kaj videt. Ti deluje preveč ali premalo :8):

#63 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 19. april 2004, 09:31

Kaj jaz vem...lahko pojem pol kile čokolade, pa se mi tut 1/2 kile ne dvigna...srce mi pa razbija...ne vem, res ne... Vobenola pa ne jemljem, ker sem vsa tresava...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#64 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 09:49

Kaj jaz vem...lahko pojem pol kile čokolade, pa se mi tut 1/2 kile ne dvigna...srce mi pa razbija...ne vem, res ne... Vobenola pa ne jemljem, ker sem vsa tresava...

Vobenol se jemlje, če imaš zmanjšano delovanje ščitnice. Pa imaš znake hipotiroidizma :8):

#65 kiki7

kiki7
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 118

Objavljeno: 19. april 2004, 09:56

A ni povečana ščitnica posledica pomanjkanja joda?

#66 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 10:01

A ni povečana ščitnica posledica pomanjkanja joda?

Če misliš na golšavost v klasičnem smislu, da. Če pa misliš na rahlo zapolnjen vrat, ki ga lahko vsak dan vidiš tudi na TV, posebej pri novinarkah in napovedovalkah, potem ne.
Torej, kaj imaš v mislih :8):

#67 kiki7

kiki7
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 118

Objavljeno: 19. april 2004, 11:20

ja, to klasično golšo mislim. Sestrična ima povečano ščitnico in ji je zdravnica rekla, da je to zdaj kar pogost pojav, ker jev soli premalo joda .
Nisem še uspela prebrati o tvoji soli Stane, se bom potrudila x:Dx A piše tudi zakaj je jod v soli strupen? Nič se ne spoznam na te zadeve!

Od česa pa nastane "rahlo zapolnjen vrat pri napovedovalkah"? x:Dx x:Dx

#68 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 19. april 2004, 11:32

Moja mama je še kr dolg kadila, več kot dva meseca...pa z menoj ni nič narobe. Kot dojenček sm bla zlo pridna, baje...pa tako naprej. Pa tud z zdravjem nimam težav, v bistvu mam ful dober imunski sistem. Je pa res, da uživam ob jabolkah in v otroštvu sem pojedla ok. 2 kg jabolk na dan!

Gre za to, da ti itak zdravnik svetuje, da če si pred nosečnostjo strastna kadilka, da ne odnehaš takoj, ampak postopoma, kar se lahko zavleče v več kot dva meseca. Po moje v prvih dveh mesecih sploh ni nekih problemov za otroka.

Itak pa kajenje ni zdravo za tebe in ljudi okrog tebe. Sama sem kadila od nekje 15. leta, pa sem pred parimi meseci nehala. Poskušala sem že prej, večkrat neuspešno, zdej pa mislim, da mi je ratalo.

Sploh ni kul, da si s čemerkol zasvojen, čiki, hrana, alko, internet, seks- BODI SAM SVOJ GOSPODAR

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#69 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 11:42

ja, to klasično golšo mislim. Sestrična ima povečano ščitnico in ji je zdravnica rekla, da je to zdaj kar pogost pojav, ker jev soli premalo joda .
Nisem še uspela prebrati o tvoji soli Stane, se bom potrudila x:Dx A piše tudi zakaj je jod v soli strupen? Nič se ne spoznam na te zadeve!

Od česa pa nastane "rahlo zapolnjen vrat pri napovedovalkah"? x:Dx  x:Dx

Ta njena zdravnica je b.., ali pa je sestrična ni dobro razumela. Tudi zelo dvomim, da gre za klasično golšo, ker je to bil bolj estetski, kot zdravstven problem.
Le vzami si čas in preberi knjigo, pa še po forumu prebrskaj.
Probleme pa ima gotovo zaradi prejodirane jedilne soli, ne pa soli brez joda, ker take na trgu sploh ni.
Napovedovalke sem omenil le zato, ker jih vsak dan lahko opazuješ, drugače se pa kar okoli sebe malo ozri.

#70 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 19. april 2004, 13:05

Kaj jaz vem...lahko pojem pol kile čokolade, pa se mi tut 1/2 kile ne dvigna...srce mi pa razbija...ne vem, res ne... Vobenola pa ne jemljem, ker sem vsa tresava...

Vobenol se jemlje, če imaš zmanjšano delovanje ščitnice. Pa imaš znake hipotiroidizma :8):

:eek: :eek: :eek: kaj pa je to...kakšne znake...česa...sej še sama ne vem...mam napotnico za kliniko...že pol leta se mi valja po spalnici... si mi mal na vest potrkal... x:Ix :inocent: :vio:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#71 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 13:14

Jaz ti pač ne svetujem, da okrog dohtarjev laziš in se ti potem še ponoči sanja, kako si bolana, ker nekaj ti bodo že našli, ker je nemogoče, da bi lahko bila od jedilne soli popolnoma zdrava x^x

#72 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 19. april 2004, 13:16

:mellow: :huh: :o :( :unsure: :blink: :cry:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#73 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. april 2004, 13:24

:mellow:  :huh:  :o  :(  :unsure:  :blink:  :cry:

Kaj se kremžiš, te kaj trese statična elektrika, na primer, imaš suho kožo, na primer, zgago, na primer, si pretežka ali prelahka, na primer, beli tok, na primer, se potiš okoli vratu, na primer, po podplatih te ne žgečka, na primer, se potiš, na primer itd, imaš prhljaj, na primer itd.

:8): :8): :8): :8): :eek: :8): x^x :xx!: xrolleyesx :8): x;)x

#74 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 19. april 2004, 15:04

Kaj se kremžiš, te kaj trese statična elektrika, na primer, imaš suho kožo, na primer, zgago, na primer, si pretežka ali prelahka, na primer, beli tok, na primer, se potiš okoli vratu, na primer, po podplatih te ne žgečka, na primer, se potiš, na primer itd,  imaš prhljaj, na primer itd.

:8):  :8):  :8):  :8):  :eek:  :8):  x^x  :xx!:  xrolleyesx  :8):  x;)x

Ojej. Tukaj se pa vsak izmed nas lahko najde. O kaksni soli pa govorite? Oprostite, sem se sveza, ampak me take stvari zanimajo. Sploh, ker se ljudje vsakodnevno po nepotrebnem zastrupljamo.
Kje pa to sol lahko kupimo? Saj to ni navadna sol, kajne?
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#75 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 3. november 2004, 01:52

Objavljena slika
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0