Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Boji stones


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
38 komentarjev na to temo

#1 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 29. januar 2004, 18:42

Redki so minerali, o katerih sem prebral toliko neumnosti, kot o t.i. boji stones (zaenkrat še nimajo slovenskega imena). Prav škoda je, da se celo nekateri eminentni ezoterični avtorji ne potrudijo in se ne povežejo z geologi, da bi si bili na čistem, za kaj gre.
Znameniti ezoterični poznavalec mineralov in zdravilnih rastlin Scott Cunningham, katerega prispevek pri zbiranju ljudskega izročila o delovanju kristalov med ameriškimi indijanci je sicer neprecenljiv, je npr. o boji stones napisal naslednjo traparijo: "Boji stones so uganka. V pregled sem jih dal ekspertom, ki niso mogli ugotoviti sestave; nekateri celo sklepajo, da so jedra boji stonesov organskega porekla in da gre za vretenca neke prazgodovinske živali, ki so se preobrazila v pirit, ki je v jedru boji stonesov."

Zadeva je v resnici zelo preprosta. Boji stones so krogljice limonita (vrsta železove rude), v katerega jedru je pirit ali markazit (v obeh primerih gre za železov sulfid - le kristalizacija je drugačna). V odvisnosti od jedra jih štejemo med pozitivno polarizirane (moške), ki jih spoznamo po nekaterih ostrih robovih, vidnih v kroglici, in negativno polarizirane (ženske), ki so gladko okrogle ali ovalne.
Nastanek: Zadeva ni nič posebnega - na piritnih rudiščih prihaja do oksidacije zgornje plasti, ki sčasoma prehaja v limonit. Temu pojavu sicer pravimo "železni klobuki" na piritu. Pri boji stones pa gre za majhne koščke pirita (ali markazita), značilne za neko nahajališče v ZDA (Kansas), ki so prav tako na površini oksidirali, prešli v limonit in - to je to.

Uporabljamo jih v paru. Kadar želimo okrepiti energijski tok v telesu, damo moško kroglico v levo, žensko pa v desno roko in se prepustimo energiji. Opazili bomo, da se nam "ščemenje" , ki ga pri tem občutimo, seli v različne dele telesa - kot da bi se z energijo postopoma napajali deli, ki so jo najbolj potrebni.

Ker je kem. sestava problematična, kroglice čistimo ob hematitu.

Obljubil sem fotko. Ker sem glede računalništva deklariran bebec, je to zame pravi podvig. Potrudil se bom prek vikenda.

lalala :eek: x:Dx :eek: x:Dx :eek:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:00

O, kul, to! x8Dx x^x

*Fotke so v temi Nefrit - kjer smo tudi ze nekoliko zaceli debato o boji kamnih.
(dokler se tale Jarac ne zmiga)... ;~>
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:28

p.s. - se mi je zdelo, da bi utegnila bit zelezova ruda, samo nisem hotela ustrelit kakega kozla. x:Ix x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. januar 2004, 03:11

Redki so minerali, ..

obvladas, te prav cool brati! :palec:

#5 Beli Mag

Beli Mag
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 16. marec 2004, 23:35

Je mogoče že kdo ugotovil, da postanejo ob aktiviranju megnetni in da se ali privlačijo, ali odbijajo, odvisno od kamnov in posemezne aktivacije...

So čudoviti kamni, ki pa jih je potrebno zelo lepo čistit... Luna je dovolj nežna, pa za ene 3 dni se jih v zemljo zakoplje...

Jure

#6 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. marec 2004, 07:32

Je mogoče že kdo ugotovil, da postanejo ob aktiviranju megnetni in da se ali privlačijo, ali odbijajo, odvisno od kamnov in posemezne aktivacije...

So čudoviti kamni, ki pa jih je potrebno zelo lepo čistit... Luna je dovolj nežna, pa za ene 3 dni se jih v zemljo zakoplje...

Jure

Pravilna aktivacija ne namagneti le boji stonese, ampak do neke mere vse snovi, ki imajo proste elektrone (med minerali odpadejo sljude, kot npr. muskovit, lepidolit, hermanova krogla ...). Naredili smo poskus z dvema ganitnima kockama; delovalo je. Od presenečenja se mi je spodnja čeljust povesila skoraj do tal. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2004, 10:10

*Fotka je sicer v temi Nefrit, a naj bo pac se tule, ko je ravno govora o bojijih.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 10. julij 2004, 10:37

dobra fotka,,,domnevam, da je to nazoren prikaz moške in ženske polovice para boji. ne spomnim se, a jih tud prodajajo vedno v polarnih parih?

x:px
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 10. julij 2004, 18:24

Fotka ni dobra, vsaj kar se barve tiče ne. Je močno presvetljena. Dobro pokaže strukturo boji stonesov, v resnici pa so bistveno temnejši.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. julij 2004, 06:51

nosko no, ne bodi tolk strašno kritičen. saj drži, da je barva v naravi temnejša, sam mislim, da je bila tema struktura boji-jev. lepo se mej! x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#11 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 11. julij 2004, 06:58

Saj sem poudaril, da je struktura lepo vidna. Fotka pa pač ni dobra, ker je barva čisto mimo. V resnici so rjavo črni, tule pa so videti rdeče rjavi. Valjda je prav, da na to opozorim.
Drugač jih pa vedno uporabljajo v paru (sm vidu, d si to tud nek vprašala).

Sam mam eno dobro fotko, a je niti slučajno ne znam pomanjšati in treščiti semle. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#12 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. julij 2004, 07:08

ma ja, saj maš prou kar se barve tiče. sicer pa se je vprašanje nanašalo na to, če jih prodajajo v polarnem paru ( jin in jang- kot sta na fotki- izrazita primerka, da ne morš falit ) al si moraš sam izbrat en "ženski" pa en "moški" kamen. ?

škoda, da ne moreš dat svoje fotke...... x:Dx bi se ponudla za pomoč, pa kaj ko nisem nič boljša pri tem :unsure: w:Iw x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#13 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. julij 2004, 07:49

oh, pozabila sem te vprašati, kakšne so tvoje izkušnje z bojiji? x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. julij 2004, 11:13

Fotka ni dobra, vsaj kar se barve tiče ne. Je močno presvetljena. Dobro pokaže strukturo boji stonesov, v resnici pa so bistveno temnejši.

Ja, barva je pretirana, a k sreci je Tina vsaj tole nasla nekje na netu (predvidevam), sicer se tega ne bi imeli in torej pojma ne bi imeli niti pribliznega, kako zgledajo.

Ja, v resnici oz. kot jih poznam jaz nimajo rdecega odtenka, so pescene barve, saj sem rekla, se najbolj podobni so marelicni peshki.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. julij 2004, 11:16

dobra fotka,,,domnevam, da je to nazoren prikaz moške in ženske polovice para boji.

Ja, moski je gladki, okroglejsi.

.. ne spomnim se, a jih tud prodajajo vedno v polarnih parih?

ja, oz. vsaj tako naj bi bilo in kjer sem jaz delala, smo imeli po 'parih', seveda pa se zgodi, da kdo vseeno kupi pac samo enega, pa je tako mozno, da katerih pac zmanjka, ampak tudi prodajalci navijajo, da kupis dva, tudi zato, a ti kot kupec pa seveda mislis, da je to pac trzna fora. x:o)x xDDx
No, saj je, ampak ne 'nalasc'. xDDx xcivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 11. julij 2004, 11:41

Ravno obratno - moški je oglat, ženska pa gladko okrogla. In za kaj tu gre?

- Markazit, ki tvori ploščate prizmatske kristale, je zelo velikokrat "prevlečen" z zelenkastim limonitnim ovojem; ta primer imamo tudi pri boji stonesih. Vendar pa je markazit zelo nestabilen. V odvisnosti od trajanja izpostavljenosti atmosferskim vplivom iz markazita (FeS4) nastaja melanterit (FeSO4 x 7 H2O), ki kristale dobesedno "razžene" - s tem FeS4 preide v stabilnejšo, piritno obliko.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. julij 2004, 11:54

Seveda, se mi je prikradel 'skrat' (v mislih)... sem bila prepricana, da sem prav napisala, sory Amis in vsi za dezinformacijo... x:Ix :o|o:
Saj je 'logicno', pravzaprav, ne... xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. julij 2004, 12:32

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx .....veš, kaj marsa, ni treba sori pa to x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx ...ker sem očitno prav prebrala, tud če je bilo napisano drugač.... x:Dx x:Dx x:Dx pol pa tle debato berem, pa mi ni blo nič jasno.........režem se pa sebi, ki sploh nisem poštekala in opazla, da je bilo ne-prav x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. julij 2004, 12:48

x:Dx x:o)x :8): :o|o: mislim, saj tudi meni ni jasno, kaj sem sploh hotela povedat, morda sem kaj po nesreci izrezala, cutnila.. Moski je..., zenski pa gladki...
No, ja, saj zato pa mi je bedasto, ker je vendarle logicno. xrolleyesx x:Dx
Saj, zato pa si ti prav videla glih.. ker je 'logicno'.

Ziher bi ti bili vsec.... ko ga vidis, je tak... hm... xscratchx... prijazen... nekako znan... kar po roki bi ga skoz valjal...

Aja - a smo povedali ze?
V levi roki valjas moskega, v desni pa zenskega...
... sem tokrat ponovno prebrala, kaj sem napisala.. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. julij 2004, 14:34

x:)x
ja, nosko je napisal, kako se jih uporablja pa to....no, upam, da bo podal še kakšno svojo osebno izkušnjo, ker ima veliko prakse, bi blo to prav zanimivo brat... x:px
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#21 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 11. julij 2004, 15:07

Zdi se mi, da sem o izkušnji z boji stonesi že nekje pisal. Vsi kamni, ki vsebujejo limonit (kot npr. boji stones) me dolgoročno sesuvajo. Zato jih uporabljam le do 30 minut. Pri boji stonesih se dogaja nekaj zanimivega. Ko si hočeš okrepiti nek del telesa, ki je energije potreben, daš v sprejemno roko aktivni kamen in usmeriš pozornost na del telesa, ki ga želiš okrepiti. Pri boji stonesih pa se, če nisi res 100% osredotočen, energija seli na različne dele telesa - kot bi silila tja, kjer je najbolj potrebno. xrolleyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#22 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 12. julij 2004, 08:37

zanimivo. ampak saj pol je ok, če se energija pretoči tja, kjer jo potrebujemo. mogoče pa nam ni treba vedno vsega naredit tako, usmerjeno....mogoče je včasih fajn, če pustimo, da "fizična inteligenca" poskrbi zase oz. za nas in naše lastno telo. kako pa zgleda sesuvanje :eek: ....a je to v smislu slabega pučutja, zmede....hm?

.....saj bom itak probala, ko mi bo uspelo priti do boji-jev....sam je pa fajn, če kdo kaj pove o lastnih izkušnjah, tako da nosko hvala x:)x :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#23 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. avgust 2004, 17:11

no, pa sem jih le uspela dobit :2src: ...v ahatu...pa mal sem se s prodajalko napričala...ko sem jo spraševala za boji-je pa za moqui-je mi je navedla zelo podobno delovanje. v knjigi T.P., pa ni prav dolgega opisa.

ja, kaj naj rečem...zanima me v čem je podobnost v njihovem delovanju in v čem so glavne razlike?

:flower: xrosex :flower:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. avgust 2004, 16:02

no, pa sem jih le uspela dobit  :2src: ...v ahatu...pa mal sem se s prodajalko napričala...ko sem jo spraševala za boji-je pa za moqui-je mi je navedla zelo podobno delovanje. v knjigi T.P., pa ni prav dolgega opisa.

ja, kaj naj rečem...zanima me v čem je podobnost v njihovem delovanju in v čem so glavne razlike?

:flower:  xrosex  :flower:

Povsem normalno je, da je delovanje sorodno. Oba sta na zunaj iz limonita - torej pospešujeta transport kisika po telesu in skratka vplivata na dvig energije. Glavna rtazlika je v tem, da imajo moqui marbles kremenovo jedro (s kremenom smo v frekvenčnem smislu ljudej zeloooo uglašeni), boji stonesi pa FeS. Mal več o razlikah pa boš našla tud v knjigi, ki je v poripravi.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 13. september 2004, 19:21

no tako...da se ne bom sam zezala pa :fool: špilala kle na forumu

danes sem preizskusila boji-je...mislim, da sem jih ene 14 dni držala v soli...ne vem zakaj...prvi teden sem pozabila naje, potem me je pa vedno kaj zmotilo...skratka, nisem bila še pripravljena...nato sem jih lepo dva dni sončila (ker nimam hematita za polnjenje)...danes pa sprobala kako deluje. najprej sem jih hotela spoznati, zato sem dala ženski kamen v levo, moški pa v desno roko. običajno se kamnom nekako predstavim. tale dva mi pa mrtvohladno v faco rečeta, da že tko vesta kdo sem in me poznata...ok, sem si mislila sam pri sebi, gremo dalje. naredim proces, kot ga je opisal nosko (srce+povezava zemla nebo)...pol se je pa usulo...najprej v trup, nato še v glavo, pa iz središča telesa navzven in ven...delovali so lepo na razdalji kakega pol metra od telesa, vsaj do tam sem zaznala vpliv
nato se mi je začelo spati...vendar nisem zaspala...počutila sem se pa zelo mirno, skulirano in "v sebi"...

...v bistvu je bilo najbolj presenetljivo spoznavanje in hitrost delovanja...

naslednjič jih bom pa probala kontra razporedit... x;)x

:vio: x:)x :vio:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0