Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Boji stones


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
38 komentarjev na to temo

#26 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 13. september 2004, 19:37

waw :2src:
čist sem firbčna. amis kje jih pa nabaviš? in kako pol z njimi razen tega da jih daše v roke. kaj pol z njimi? al kr sami vse delajo :eek: :palec:
spet se mi je na bolš poslabšal

#27 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 13. september 2004, 19:49

imajo jih v ahatu (čopova), v knjigarni na čopovi in kolikor sem videla tudi v kamnu (nasproti gospodarskega razstavišča)

...kaj počneš...nič pravzaprav...dala sem jih v dlani...ostalo pa naredijo sami...ne vem sicer, kako drugi to doživljajo...odpreš se njihovemu delovanju brez nezaupanja in napetosti, pol gre pa kar samo... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#28 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. september 2004, 23:20

imajo jih v ahatu (čopova), v knjigarni na čopovi in kolikor sem videla tudi v kamnu (nasproti gospodarskega razstavišča)

...kaj počneš...nič pravzaprav...dala sem jih v dlani...ostalo pa naredijo sami...ne vem sicer, kako drugi to doživljajo...odpreš se njihovemu delovanju brez nezaupanja in napetosti, pol gre pa kar samo... x;)x

Amis - nič nisem še ugotavljal tistega, kar si me spraševala na O.S. Tole je čisti filing. Zate bi bile pravo odkritje energije datolita, pa čeprev ti verjetno barvno sploh ne bi "sedel".
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#29 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 14. september 2004, 05:38

kok pa kej koštajo? x?x
spet se mi je na bolš poslabšal

#30 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. september 2004, 06:19

kok pa kej koštajo? x?x

Po mojem par jurjev, kar je absolutno preveč. Podobne konkrecije, le da niso povsem pravilnih oblik, najdeš v opuščenih zasavskih rudnikih, saj nastajajo po povsem naravni poti ob preperevanju pirita ali markazita. Gotovo si že vidla kje piritne kovke. Te npr na površini oksidirajo, grejo sčasoma vse bolj in bolj v k., in to je to. Zadevo so umetno napihnili in skomercializirali.
Sicer pa so vsi kamni, ki prihajajo iz ZDA dragi (p5ravilni okrogli boji stonesi so od tam). Imajo namreč zakon, ki omejuje nabiranje mineralov, zato so cene zelo poskočile (kot npr poskakujejo kenguruji - lalala)
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#31 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 14. september 2004, 06:23

hi hi hi

hvala x:Dx x;)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#32 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 14. september 2004, 06:47

ojla, nosko, kako lepo te je spet videt tle x:)x
hvala za komentar x:px ...datolit praviš...hm...bom pogledala v tvoji knjigi, kaj praviš o datolitu....gotovo nisem bila posebej pozorna nanj do zdaj...ker si ga tudi iz ahata nisem zapomnila in ne vem niti tega ali ga tam sploh imajo....a ti veš, kje se dobi datolit? pa cena pa to...

hvala hvala hvala
x:)x x:Xx x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#33 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 14. september 2004, 06:59

amis, kok si ti dala za svoje?
spet se mi je na bolš poslabšal

#34 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 14. september 2004, 15:48

sem ti poslala na os x:Xx :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 19:26

O, cist si not padla, Ruby! :2src:

Evo, se jaz enega, ki sem ga zadnjic ubodla za ikonco, pa si premislila, ker... ker. :)
(*ker zenski ni tolk lepo ratal kot moski, pa se mi je zdelo, da bi bilo 'fer' :D ;), ce bi bila v ponudbi oba). :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 23. oktober 2004, 19:54

Ja, saj sem obljubila, da bom pripopala slikce kamenckov :2src: :2src: :2src:

To poletje me je Nosko (btw, kje pa je :eek: ) cisto zmesl s temi kristalcki, sedaj pa tudi jaz aktivno sodelujem v teh temah x^x x^x x^x

Evo se malcek boji stonckov

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 20:39

Moja sestra (Strelec/devica/oven, zelo pa pomemben tudi sco, venera itd.) cist shizi. x:)x
Ona se je prva navdusila nad bojiji - ko sem delala tam pred desetletjem in je to bila 'novost', jaz prej se nisem videla teh kamnov, nekaterih - denimo tudi mo0ldavita... in recimo tudi fluorita...
... shizim tudi na moldavit (jasno, ker je zelen al kaj :D). pa ne sam zato, fascinira me, podobno a cist drugace (ker je pac drugacen :P) kot opal... zaradi strukture, kar razberes v njem... :vio:
Ce bi si morala izbrati samo dva kamna, bi en bil opal in drugi... o-ouch... :sori: ne mi tega delat...
Ne, tega se pa pac ne grem. :) x:o)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. oktober 2004, 20:42

Dons se pa skoz nekaj kamenjata Ruby in Marsa x:Dx x;)x :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. oktober 2004, 15:51

In Janja poznas, si ze imela opraviti z...?
Boji stounsi?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0