Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost&denar


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
122 komentarjev na to temo

#76 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 4. maj 2004, 19:04

To ti je tako, da Marx tudi ni bil marksist. Utemeljitelj nečesa ne more biti to samo.
Zame tudi ne moreš reči, da sem solist x:Dx

Solist ?

Lepo pjevas...samo te je tezko slusati.

x:Dx

#77 Neli

Neli
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 170

Objavljeno: 4. maj 2004, 19:27

haha solist... x:Dx :palec:
To je glih tko, kot v našem koncu pravimo, ce nekdo sklada drva, da je skladatelj. x:o)x x^x x:Dx

#78 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 4. maj 2004, 19:29

haha solist...  x:Dx  :palec:
To je glih tko, kot v našem koncu pravimo, ce nekdo sklada drva, da je skladatelj.  x:o)x  x^x  x:Dx

..pa tistim, ki ravnajo zelezo da so ravnatelji x;)x

#79 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. maj 2004, 21:08

Železniške kompozicije pa seveda sestavljajo kompozitorji. :wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#80 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. maj 2004, 00:25

tudi jaz!
to je polej zgleda tko:
tisti, ki ima voljo placati bo placal, pa ne bo mel dost o tega; naposled spoznal, da zastojn najvec dobi.
tisti, ki nima volje placat, bo tudi placal, pa bo mel vec od tega, hkrati pa bo vselej veliko placeval, dokler ne bo sprejel, da da voljno x:Dx x:o)x

#81 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 5. maj 2004, 05:33

haha solist...  x:Dx  :palec:
To je glih tko, kot v našem koncu pravimo, ce nekdo sklada drva, da je skladatelj.  x:o)x  x^x  x:Dx


... in še

sadist ali vrtnar
ter
cinik ali piskrovez.

x:Dx

#82 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. maj 2004, 08:07

Jaz sem že zgoraj nekje razložila svoje prepričanje o tej temi , za katerim seveda stojim. Toda to prepričanje je idealno iz neke višje in odmaknjene drže.

Realnost pa ni povsem enostavna. Včerej sem zvedela, da ena od mojih kolegic, ki je delala diplomo takrat kot jaz, računa še enkrat toliko za enako storitev, no ne povsem enako, jaz napišem za polovični znesek 4-5 strani ona pa se eno uro pogovarja s stranko.
V bistvu ni pomembna ona in je ne mislim kritizirati. Toda zamislila sem se vraga, kaj se dogaja, a se jaz tako slabo cenim, ali so oni preveč.
Poznam svoje sposobnosti in sem ponosan na svoje znanje, toda to me je pretreslo.

Tako, da bom začela gledati tudi cene drugih in poskusila uvideti kaj je prav in kaj ne.

Sej ne da mi gre za denar (no ja seveda mi gre, moram preživeti), vendar lahko stranke mislijo, da je tisto, kar ona ponuja, res več vredno, ker ima višjo ceno.



Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#83 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 5. maj 2004, 09:38

Pomisli to skombinirati z mojo trditvijo, zapisano v tej ali pa pač neki drugi temi, o tem, da smo Slovenci zaenkrat še na ravni, da pristanemo na (skoraj) vse.
Ko bo deloval trg, taista kolegica ne bo imela niti za sol (navadno, ne Stanetovo).

Zunaj so cene jasne. Za odstopanje navzgor "moraš" imeti pokritje - človeku moraš dati NEKAJ VEČ. Diploma ne steni še ne pomeni dovolj (ko jih pač vidimo razobešene po raznih filmih in mislimo "to je to"; ni).

Ena slovenska vedeževalka (ali jasnovidka ali za karkoli se že ima) je šla (pred leti) do cene (kolikor je meni znano) 18 jurjev za 10 minut dela. Danes ji ne gre več dobro, cene ima pa vsaj trikrat nižje.

Slovenski pregovor pravi: vrč hodi po vodo, dokler se ne razbije.

Ergo:
S tvojo lastno ceno ni nič narobe, če ona računa dvakrat več kot ti.

Pozdrav!

#84 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. maj 2004, 10:36

Jaz sem že zgoraj nekje razložila svoje prepričanje o tej temi , za katerim seveda stojim. Toda to prepričanje je idealno iz neke višje in odmaknjene drže.

Realnost pa ni povsem enostavna. Včerej sem zvedela, da ena od mojih kolegic, ki je delala diplomo takrat kot jaz, računa še enkrat toliko za enako storitev, no ne povsem enako, jaz napišem za polovični znesek 4-5 strani ona pa se eno uro pogovarja s stranko.
V bistvu ni pomembna ona in je ne mislim kritizirati. Toda zamislila sem se vraga, kaj se dogaja, a se jaz tako slabo cenim, ali so oni preveč.
Poznam svoje sposobnosti in sem ponosan na svoje znanje,  toda to me je pretreslo.

Tako, da bom začela gledati tudi cene drugih in poskusila uvideti kaj je prav in kaj ne.

Sej ne da mi gre za denar (no ja seveda mi gre, moram preživeti), vendar lahko stranke mislijo, da je tisto, kar ona ponuja, res več vredno, ker ima višjo ceno.



Vse dobro,

Mihela.

hm, oceniti sebe in svojo energijo za doloceno delo, morda res ni lahka zadeva, vsaj vedno ne.
hkrati pa imas intuicijo!, saj se na zdravo pamet pri tem tesko zanasat x:o)x x:Dx x;)x
v bistvu si dala tudi meni misliti; da naj se ozrem naokoli, koliko racunajo nekateri ljudje, drzava, firme za dolocene izdelke (predves hrano, stanovanje, etc...); potemakem morda lahko primerjamo, koliko lahko dobimo za doloceno delo oz. koliko od tega bomo lahko koristili za lkastno prezivetje... v tem pa je lahko tudi nekaksna 'zanka', saj morda ne damo toliko, da bi lahko ziveli v vecjem stanovanju ob vseh privilegijih, etc... xrolleyesx
docim, nekateri se za kruh nimajo. obenem, se postavimo v tukaj in sedaj v sedajsnji prostor in okoliscine.
kruh, vsaj 3 obroki, pijaca... stane; potem je placilo stanovanja in dodatkov-stroskov... etc... in kmalu ugotovimo, da je doloceno delo malo placano :eek: hkrati pa ce gledamo, da kako bo nekdo placal neko 'drazjo' uslugo, ce ima komaj place za prezivet?? morda ni nas problem, toda vest nam lahko rece, da cloveku pac ne racunamo toliko in toliko?
kako sem jaz vsaj deloma zacel na te zadeve gledat drugace: MOJE ZDRAVJE; kajti ko mi je bilo manj mar za zdravje sem tudi manj racunal, sedaj, ko sem malce starejsi pa znam bolj ceniti svoje delo, kajti ne govorim samo o delu, temvec o mojem casu, ki ga lahko koristim ali za 'bolj zdrave dejavnosti ali za manj zdrave', ce nekako posplosim in vkalupim; je pa seveda relativno kaj je zdravo x;)x (tu bi morda lazje govorili o odnosu do dela kakor zdravju samem). . morda je prav odnos do dela tisti, ki nam pove tudi pravo ceno!, saj le ta morda poraja primerni obcutek koliko naj doloceno uslugo racunamo.

#85 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. maj 2004, 11:34

Tule jaz mislim,da se vaše delo približno tako lahko oceni kot unikati - ni nekih pravil, intuicijo v roke, pa v cenike prelit x;)x x:)x :palec: .

#86 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. maj 2004, 11:57

Hmmm...
Jaz tudi vem, da sem zelo 'poceni' v primerjavi z nekaterimi...
Kar pa je brez veze in ne pomeni, da se ne cenim - saj kaj si pa potem res mislim o sebi, saj LN dajem zastonj in poleg tega se delam zanj brezplacno?

Jaz imam samo eno merilo... Hocem se pocutiti OK. Da je moja vest OK.
Lahko bi bilo djabe - (kao 'duhovnost' in naj bi bilo djabe, das kolikor das in podobno, to je brez veze in se ne izide - ce racunam, racunam - ne bom polagala v roke folku tega in potem morebiti bila razocarana)... - pa ni.
Moja 'dolznost' je, da dajem znanje (moja karma, sem ze imela znanje in moc, pa sem prvo zanemarila, drugo pa izkoriscala), vendar moj cas pa ne more biti zastonj - vec casa kolikor je ze zastonj.
Ne morem steti tega v urah... Porabim lahko malo casa - in zelo veliko. V trenutku vidim vse, si skeniram, shranim v racunalnik v glavi, a potem moram ponovno, podrobneje pogledati, se posvetiti v vse, in potem se podati onemu - kateremu se moram prilagajati, saj mu delam to zato in tako, da bo razumel, to pa je lahko ure in ure dodatnega ukvarjanja.
Kot napoved - lahko mi vzame eno uro, lahko pa tri... lahko pa jo pisem celo vec dni...
V energiji? Kako naj to merim?
Vem, da ljudje nimajo casha in skusam omogociti, da ima lahko preprost clovek tudi to na voljo, ki pa to uslugo toliko ceni, da jo bo placal... ker to pomeni, da bo padlo na plodnejsa tla in da ima torej vse skupaj sploh smisel...
Ceprav se mi vcasih celo neumno zdi, pa je vseeno brez veze se primerjati recimo s frizerjem ali kaj podobnega.
Tega ne mores z nicemer primerjati, zato se tezko oblikujejo cene.
Gledam, da je to znesek, ki ga v bistvu lahko vsakdo da in ki me ne prisili, da bi morala delati se vec, kot ze delam oz. se bolje.
To, da naredim dobro, pa je itak osebni pristop - tudi ce je zastonj, zato se kvecjemu bolj cenim, ne manj.
Poleg tega pa v zivljenju (nikoli) nisem (bila) pozresna. Nic mi ne manjka, dobro se pocutim.
Pa se en aspekt je, ceprav se bo slisalo cudno in kaksna Amis bo morda rekla - ta je pa bosa!, ampak najiskreneje mislim tole - kot ko sem delala na liniji, sem svoje poslanstvo nekako vzela tudi tako (ker vsakdo se vcasih pri sebi sprasuje, ce je kul gledati onstran in vse tole oz. moras si pri sebi pravzaprav premisliti malo tole, si izoblikovati ene standarde, moralne, eticne...) - da namrec mi, ki to jemljemo resno in odgovorno, uravnotezamo pole - ker ful je takih (ne sinfam, zal sem imela se pa jos priloznosti spremljati tegale), ki res totalno manipulirajo in pravzaprav se pretoci tudi ful negativne energije lahko.
No, zato pa smo potem tukaj mi, ki recemo oni gospe, neumnost, vas moz ne bo kar umrl, in 'stranko' torej potolazimo in 'resimo' slabe napovedi onega prejsnjega.....

Tako je torej s temle in to je moje mnenje o tem...

Pac pa moja slika pa je 60 jurjev ali celo vec. Ker je moja. Ker lahko je pa tudi nimas in jo imam torej se naprej jaz.
Ali pa jo lahko podarim, ce zelim in me tako pici.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#87 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. maj 2004, 12:35

:palec: :palec: :palec:

[VSA ČAST, MARSA



Vse dobro,


Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#88 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. maj 2004, 13:20

O, x:Ix :8): :vio: , naj thanx, Mihela! x!x x:Xx

:palec: (tudi tebi, ker ce se strinjas s tem, najbrz pomeni, da tudi sama tako furas oz. podobno mislis)...

Saj bi se lahko govorili, kaj sem se izpustila, kaj bi se lahko pripomnila....
Mogoce samo se malo o tem - zakaj sploh racunati?
Menim, da furam v lajfu tako nit, da grem k svobodi, nekako skusam biti cimbolj svobodna - in to dosegam tudi s tem, da imam do vsega tega tak odnos - kajti saj se ne vezem samo na tole oz. ne tiscim pri sebi, saj smo na nek nacin tudi 'znanstveniki', raziskovalci, morda bomo pustili kaksen pecat... vsekakor pa bomo dodali nekaj v niz...
Vseeno pa - da sem sploh lahko svobodna, pa je nekako na tej stopnji razumevanja in furanja in torej v taksni ureditvi, kot jo zivimo, potreben tudi cash.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#89 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 5. maj 2004, 13:26

Oscar Wilde je nekoc zapisal:

Najvecje prekletstvo revezev ni v tem, da nimajo denarja,
ampak v tem, da ne zmorejo misliti na nic drugega.

#90 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. maj 2004, 14:00

Marsa predvsem mi je bilo všeč to, da tako jasno veš kako in kaj. In stojiš za tem. Ta tvoja gotovost vase in v to kar počneš, tudi glede tega koliko računaš.

Zato sem te pohvalila.

Jaz še ne znam postaviti cene, res ne. Vendar ni niti čudno, saj nisem niti eno leto samozaposljena, se učim in ugotavljam.

Zdi se mi, da ne bom dvigovala cene, ampak bom tudi sama začela z ustno interpretacijo. Ljubim pisanje. Toda vzame mi preveč časa in to ne gre, ne gre ker zelo veliko delam in malo zaslužim, potem ne morem niti življenje prositi za več dela, ker bi trpela družina, le preorganizirati se moram, to je vse.

Nisem še tako sigurna vase glede cene kot ti, upam da to pride s časom.


Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#91 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. maj 2004, 14:28

Seveda, Mihela, saj bos videla, saj to si sproti oblikujes... :palec:

Hmmm, morda pa te zanima... cisto konkretno, kako sem/sva zacela? In cifre in vse?
Niko i nista - pred kakimi... hm... 15 leti ali vec?
Treba je povedat, da tedaj ni bilo teh oglasov, ni bilo linij (kaksen internet! x:o)x), astrologinja je bila Meta malus samo ('uradno in priznano' - in morda se kdo, vsekakor pa je bila tale bera), ni bilo toliko tega... bilo pa je ogromno ljubiteljskih astrologov...
Midva sva bila v podnajemu, oba vsak svoj arbajtek..... mitja nosil tezke kiste za majhne ficke, jaz (oz. oba) pa sem/sva nekaj prckala, raznoraznosti... slikice, kartice, pletene zapestnicke, prodajanje kristalov, izlozbe, ilustracije, oblikovanje (plakatov za koncerte, skromnih oglasov, knjigic... ipd.), ono in tretje... charte pa sem delala ljudem zastonj - da sem malo 'vadila', dobila izkusnje... Potem so mi vsi govorili, kako dobra da sem, frendi pa, da naj nujno pac delam to, ce delam to tako dobro, in sem dala OBICNI (!!!) oglas pod nudim usluge med stotinami uslug v enem cajtengu, pac, morda pa kdo naroci, ampak spet poudarjam, tedaj je to bilo larifari, skorajda je bilo sram folk, da bi si to narocili.... chart pa je bil (sem ga ocenila) 50 dem.
In potem sem -neverjetno!- dobila ful narocil, tako da sem totalno 'garala', pa da je bilo za najemnino in vse... a mi je postajala totalna muka... nezadovoljna in vse... vse boljse in boljse sem tudi delala, potem sem povecala scasoma na 100 mark... in ohranila ceno do pred kratkim, ko sem pa to uslugo preprosto skenslala, ker sem se usmerila na druge projekte... LN astrosoftver itd., pa sploh LN, kjer je moje znanje in vse vsakomur dostopno, tako da mi preprosto ne znese vec se ukvarjati s posameznikom v smislu izdelave posameznega natalnega horoskopa (niti to ni smiselno, ce imam ze vec kot 3 leta svoj text o vsakem posameznem polozaju, in bom tako raje svoje znanje nudila na enem mestu vecim kot pa ukvarjala se z vsakim posameznikom - sicer je odzveta osebna nota, zal, a bo pa vsakdo lahko imel 'marsin horoskop' pac - racunalnisko, ne bo moj touch v posameznem, bo pa moj tocuh tako, v splosnem, moj stil in moje videnje).

Logika?
Raje delam zastonj, kot pa za cash?
Ne, preprosto so okoliscine tako prinesle, da mi tekoce delo, pa ceprav kratkorocno, ne nosi casha (govorim pac o LN, kako delo mi hvalabogu sem pa tja vseeno placajo x;)x), ima pa vseeno prioriteto - zaradi strategije, kot jo imava.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#92 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. maj 2004, 14:35

Mogoce samo se malo o tem - zakaj sploh racunati?

ja, strinjam s tabo v celoti!

je pa se nekaj tule: ''- zakaj sploh racunati?'' - odvisno od dela in situacije, okoliscin.
nekej je primerno racunati, nekje pa morda ne.
ce pridem jaz k eni firmi, me klicejo ker bi imeli oglas, etc... za ono ali tretje, pricakujejo oni in jaz, da se bomo dogovorili za placilo. - o tem sem govoril.
morda pa je razlika, ce delas nekaj za vec ljdui hkrati, kot tale portal, kjer so zadeve dolgorocne.

sicer pa ja, verjetno mnogo nas pocen tako kakor ti in to je vspodbudno! :palec:

#93 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 6. maj 2004, 08:20

Hvala Marsa za to iskreno razlago.

Tudi ostalim hvala, da ste si vzeli čas in razmišljali z mano.


Vse dobro,


Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#94 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 6. maj 2004, 08:34

Logika?
Raje delam zastonj, kot pa za cash?
Ne, preprosto so okoliscine tako prinesle, da mi tekoce delo, pa ceprav kratkorocno, ne nosi casha (govorim pac o LN, kako delo mi hvalabogu sem pa tja vseeno placajo x;)x), ima pa vseeno prioriteto - zaradi strategije, kot jo imava.

Skozi vse tvoje poste je videti, da imaš te zadeve zelo zelo dobro pošlihtane, da je treba živeti in da zadeve računaš, po drugi strani si pa tudi Velik človek, marsikaj daješ zastonj, če presodiš, da nekdo to potrebuje.

Tole mislim da imaš optimalno pošlihtano in ti tudi jaz čestitam xokx xyesx .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#95 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 6. maj 2004, 10:08

Cena izdelkov in storitev je relativna.
Težko recimo prideš do poceni in dobrega zobozdravnika. Kdo slučajno pozna takega? x:Dx
Če govorimo o znanjih, katere država ne sponzorira skozi šolstvo, potem je sploh nesmiselno postavljati vzporednice z mehaniki (njihova ura je od 6000 sit navzgor) ali pa cenami storitev hmmm, recimo na kliniki za male živali. xDDx
Če nekdo vloži trud, znanje in še kaj, rezultat pa tudi je temu primeren, zasluži primerno plačilo. x!x
Primernost pa je relativen pojem. Kot ne morem reči - računajte čim več, še težje rečem - računajte čim manj. x;)x
LpP
P.S.
Torej Mihela, ne dvomim, da se znaš pravilno (o)ceniti! xsrcx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#96 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 6. maj 2004, 10:41

Jaz delam (v prostem casu) veliko stvari zastonj, vendar NIKOLI iz mojega 'faha'.Tisto pa VEDNO racunam.Ker ce ne delas tako, delas skodo celotni (svoji) branzi, ne samo sebi.
Moje mnenje.

P.S. Avto si pa sam sraufam x;)x

#97 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 6. maj 2004, 11:22

Mihela, kakšna pa je tvoja dejavnost?

Če si to že povedala in sem jaz to zgrešil, se ti iskreno opravičujem.

Lp
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#98 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 6. maj 2004, 12:24

Predvidevam da je tvoja ikona bolj za okras, ker vidim, da še nisi bil na astroloških straneh.

Se hecam.

Astrolog sem.

Učim, pišem in svetujem.


Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#99 mkk

mkk
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 150

Objavljeno: 6. maj 2004, 12:42

Moje mišljenje je, da mora biti vse kar je povezano z resnično duhovnostjo brezplačno, saj vse kar je povezano z resnično duhovnostjo pride od Boga - to se pa ne sme zaračunati.

Vsak lahko zasluži s svojim delom za preživetje. Če je res duhoven (duhovnost razumem kot visoko stopnjo ljubezni, sočutja, razumevanja,visoka stopnja morale, visoka stopnja etičnosti,...etc.) potem si nikakor ne bo dovolil zaračunavati za svoje usluge. Moje mnenje je tudi, da tisti, ki ima res določene naravne sposobnosti (določeni ljudje jih imajo), bo poskušal pomagati, ne, da bi tega obešal na veliko zvon, ker se ne bo želel izpostavljati. Taki ljudje se navadno tudi zavedajo posledic svojih dejanj - tisti, ki jim gre samo za zaslužek pa se ne obremenjujejo s posledicami.

Mnenja so različna, to je moje mnenje, ki se ga tudi v praksi držim, kadar ocenjujem ali je nekdo resnično zdravilec ali je nekdo samo "oklicani zdravilec".

Srečno pri izbiri, mk

#100 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 6. maj 2004, 13:03

Vsak lahko zasluži s svojim delom za preživetje. Če je res duhoven (duhovnost razumem kot visoko stopnjo ljubezni, sočutja, razumevanja,visoka stopnja morale, visoka stopnja etičnosti,...etc.) potem si nikakor ne bo dovolil zaračunavati za svoje usluge.

Mogoce sem narobe razumel...ampak tole kar si zgoraj napisala je vsekakor kontradiktorno.

Nekdo dela (in racuna) da prezivi, nekdo pa dela (in ne racuna) pa prezivi ? Hmmm x?x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0