Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sadje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
126 komentarjev na to temo

#101 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 9. avgust 2006, 15:26

js pa ne maram lubenic :o|o: sam zato k se mi tok ogabno riga po njih :sick: pa kumare so isti drek :xx!:

ja ja, vem da kumare niso sadje x:Dx


Če misliš, da je riganje po lubenicah in kumarah ogabno, pojma nimaš. Recept za ogabno riganje:

- pripraviš si skledo zelene solate, nanjo narežeš vsaj pet velikih strokov česna, pol pa na to spiješ ene par perov. :xx!: :xx!: :xx!:


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#102 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 9. avgust 2006, 21:55

za prdenje so nonine vložene čebulice... edina shrana ki se je vztrajno izogibam. ti pošljem en kozarec če zraven vzameš še mojo mamo... x:Dx x:Ix

ma se zaje...vam. nekaj me je pičilo, pa trpim. :inocent:


Ni glih ustrezna tema, a če smo že pr tem - jst pa soje ne smem jest. Če jo, majo moji prdci vonj kot bi britof zaoral. :xx!: :xx!: :xx!:

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#103 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 10. avgust 2006, 20:58

Obožujem hruške, pa maline, češnje tiste ta prve, ko jih z drevesa utrgaš...
Lubenice nimam rada ...so pa za žejo dobre ...pa za čiščenje
Jabolka tud ne obužujem preveč...hm pa bi jih morala :8):

Rada ima borovnice, pa jagode...
Najraje pa ananas....

Marelice tudi....sem pa imela zadnjič no že kar precej nazaj eno alergijo..še nikoli doslej ....fleki taki srbeči...no potem pa izvem, da je bilo to zato ker so jih špricali ne vem s kakšnim že škropivom :angry:

xsrcx

#104 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 11. avgust 2006, 06:00

Če misliš, da je riganje po lubenicah in kumarah ogabno, pojma nimaš. Recept za ogabno riganje:

- pripraviš si skledo zelene solate, nanjo narežeš vsaj pet velikih strokov česna, pol pa na to spiješ ene par perov. :xx!: :xx!: :xx!:
lalala

x8Dx vidiš kok so različni pogledi na ogabno x:Dx solata brez česna ni solata xrolleyesx pir na vrh pa itak obvezno x:Dx pa nism nkol mela tažav kakih.....mene sam lubenica ubije :o|o:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#105 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 11. avgust 2006, 07:56

Recept za najboljše jagode:

vrtne jagode potreseš s kupljeno mešanico za štrudl (cimet + sladkor + kajvemkajše) in dobijo okus po gozdnih. MORATE PROBAT!!

Drugače pa mi je blazno fino še granatno jabolko, ampak kaj, ko ni sezona. Enkrat sem tako fino zrelega dobila, da sem ga prerezala, pa je ves sok po steni špricnil. Na novo pobarvani.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#106 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 11. avgust 2006, 08:18

x8Dx vidiš kok so različni pogledi na ogabno x:Dx solata brez česna ni solata xrolleyesx pir na vrh pa itak obvezno x:Dx pa nism nkol mela tažav kakih.....mene sam lubenica ubije :o|o:


To, da solata brez česna ni solata, čist drži. Sam če piješ čes per in pol rigneš, je smradina čist objektivna. Za večerjo pogosto jem zeleno solato in pol včassih pride folk na tarok in per. Če takrat rignem, me vsi gledajo izpod čela in se komaj zadržujejo, da mi ne omenjajo mame.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#107 rdecelasa

rdecelasa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 11. avgust 2006, 18:15

Sadje vseeeeee! Vedno zjutraj oz. dopoldne, to vrsto zajtrka prakticiram že caa. 8 let, ko mi je po raznih kosmičih in mleku zjutraj bilo slabo in sem bila še bolj brez energije kot načeloma zjutraj sem. Ampak sadje plus pol litra zelenega čaja .... drug zajtrk zame ne obstaja. Potem popoldne, zvečer pa paše bolj konkretna hrana.
Tisti, ki mislite, da sadje ni za vas oz. vam ne paše....poskusite z njim na prazen želodec. Nikakor ne kot desert po obroku, to je največja napaka, ki jo delajo ljudje, jaz se boljše počutim, če po obroku ( konkretnem kosilu) pojem kako oreng slaščico kot pa da bi pojedla melono ali lubenico.

Sicer pa...poslušajte svoje telo. In ziher boste zadeli.

#108 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 20. avgust 2006, 16:08

slivova marmelada :
- 1 kg sliv,
- 1/2 do 3/4 kg sladkorja,
- vrečica želina

razkoščičeno sadje pomešamo z želinom in žlico sladkorja. vse skupaj zavremo in postopoma dodajamo ostali sladkor.....kuhamo tako dolgo, da še enkrat zavre, med kuhanjem ves čas z žlico pobiramo peno, ki se tvori pri kuhanju marmelade.
namesto navadnega sladkorja lahak uporabiš želirni sladkor in lepo slediš navodilom x;)x


Če kdo želi (in mu ni predolgo) me sme klicati kralj ringlojeve marmelade. Naredu takšno, da sem najresneje razmišljal o tem, da bi začel sam sebe vikat. Hvala za recept, Klarus (uporabil sem želirni sladkor).

Glavna štorija: Pred časom sem spraševal po receptu za slivovo marmelado, ker sem na koncu parcele videl dve polni drevesi "sliv". Vahtal sem, da bodo začele postajati modre, pa niso in niso hotele. Pol sem šel pa zadevo od blizu pogledat, sem pa videl, da gre za ringlo in da je vse skupaj že zrelo (prejšnja leta sta bili ti dve drevesi vedno prazni).

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#109 flygirl

flygirl
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 20. avgust 2006, 17:04

Slivova marmelada II.

razkoščičene slive zvecer zmešaš s sladkorjem ( na 1 kg sadja približno 0,6 kg sladkorja) in pustiš v posodi.
naslednji večer daš mešanico na zmeren ogenj in vsake toliko premešaš, tako ene pol ure
naslednji večer segreješ, zliješ v kozarce ter zapreš
JAz sem jo letos delala prvič, ker mi je ostalo nekaj podarjenih sliv, pa mi jih je bilo škoda da bi zgnile. Marmelada je fantastična.

K slivam ni potrebno dodajati želirnega sredstva, ker vsebuje dovolj pektina in se zgosti sama od sebe.

pektin=topna prehranska vlaknina, ki se nahaja v različnih vrstah sadja in zelenjave
Pektin v sadju znižuje raven holesterola in upočasni prebavo, kar ugodno vpliva na zmeren porast krvnega sladkorja ter podaljšuje občutek sitosti

To temo je popravil/a flygirl: 20. avgust 2006, 17:05


#110 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 20. avgust 2006, 18:20

Slivova marmelada II.

razkoščičene slive zvecer zmešaš s sladkorjem ( na 1 kg sadja približno 0,6 kg sladkorja) in pustiš v posodi.
naslednji večer daš mešanico na zmeren ogenj in vsake toliko premešaš, tako ene pol ure
naslednji večer segreješ, zliješ v kozarce ter zapreš
JAz sem jo letos delala prvič, ker mi je ostalo nekaj podarjenih sliv, pa mi jih je bilo škoda da bi zgnile. Marmelada je fantastična.

K slivam ni potrebno dodajati želirnega sredstva, ker vsebuje dovolj pektina in se zgosti sama od sebe.

pektin=topna prehranska vlaknina, ki se nahaja v različnih vrstah sadja in zelenjave
Pektin v sadju znižuje raven holesterola in upočasni prebavo, kar ugodno vpliva na zmeren porast krvnega sladkorja ter podaljšuje občutek sitosti


Hvala za pouk o pektinu. Te smem klicati "kraljica slivovih marmelad?" x:o)x x:o)x x:o)x

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#111 Dadika

Dadika
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 495

Objavljeno: 20. avgust 2006, 18:43

Če kdo želi (in mu ni predolgo) me sme klicati kralj ringlojeve marmelade. Naredu takšno, da sem najresneje razmišljal o tem, da bi začel sam sebe vikat. Hvala za recept, Klarus (uporabil sem želirni sladkor).

Glavna štorija: Pred časom sem spraševal po receptu za slivovo marmelado, ker sem na koncu parcele videl dve polni drevesi "sliv". Vahtal sem, da bodo začele postajati modre, pa niso in niso hotele. Pol sem šel pa zadevo od blizu pogledat, sem pa videl, da gre za ringlo in da je vse skupaj že zrelo (prejšnja leta sta bili ti dve drevesi vedno prazni).

lalala



Pozdravljen kralj ringlojeve marmelade :palec:

....jo pridem poskusit... x^x x^x x^x
LEPOTA ŽIVLJENJA JE SKRITA V LJUBEZNI DO ŽIVLJENJA.BREZ NJE JE VSAKO ŽIVLJENJE DOLGOČASEN SPREHOD.

#112 flygirl

flygirl
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 20. avgust 2006, 18:59

Hvala za pouk o pektinu. Te smem klicati "kraljica slivovih marmelad?" x:o)x x:o)x x:o)x

lalala

U r wellcome x:Ix

To temo je popravil/a flygirl: 20. avgust 2006, 19:02


#113 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 20. avgust 2006, 20:45

Pozdravljen kralj ringlojeve marmelade :palec:

....jo pridem poskusit... x^x x^x x^x


Glede na to, da sva midva oba prod brzini cepljena, bo to morda kakšna marmelada, ki jo bom delal v naslednjih letih. x:o)x x^x x8Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#114 Dadika

Dadika
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 495

Objavljeno: 20. avgust 2006, 21:00

Glede na to, da sva midva oba prod brzini cepljena, bo to morda kakšna marmelada, ki jo bom delal v naslednjih letih. x:o)x x^x x8Dx



Hmmm...proti brzini ravno menda ne...samo zment se je treba... x;)x :palec:


p.s.....ko prideš ribe lovit ,marmelado s sabo prineseš... x^x x^x x:px
LEPOTA ŽIVLJENJA JE SKRITA V LJUBEZNI DO ŽIVLJENJA.BREZ NJE JE VSAKO ŽIVLJENJE DOLGOČASEN SPREHOD.

#115 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. avgust 2006, 09:44

O ti je ratal nosorog pol! :palec: x8Dx

men tud ne nardi dobr soja, sploh ne shizim zlo na stroccnice.
lubenice letos grama nisem pojedla, sem pa ene dve meloni, dokler se mi niso zagrauzale, k se mi hitr.

jaz tud ne jem sadja po obroku, vendar pa tud ne slascic. sadje jem 'vmes', bolj skor nekak 'za zhejo' oz. za osvezitev.
Letos sem nenormalno breskev in nektarin pojedla, to mi je eden boljsih okusov sadja.

pa ananas zlo maram, sam ga dost redko jem.
ja, banane pa mam velikrat doma (sam mi velikrat zal pol tud zgnijejo x:Ix)....

jaz tud ne shizim na prevec vodenkasto sadje zlo, tud na kivi ne zlo, pojem 2 na let. al pa se to ne. :vio:

Jabolka kar maram, ce so dobra, jih pojem velik, tud po 2 al clo vec dnevno, ce pa niso, pa mi zgnijejo, potem ko enga obgrickam. ne maram da so kashasti al pa sicer sochni, vendar pa brez okusa. vsec mi je sorta breaburn recimo al pa taksna jabolka, ki so bolj kisla kot sladka.

Hruske tud maram, sam ne mehkih, trde viljamovke. x^x
tud breskve sam trde, cesnje pa sam rdece.

grozdje belo, v tekoci obliki pa sam crnega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#116 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. avgust 2006, 11:34

O ti je ratal nosorog pol! :palec: x8Dx


Sledi še nadaljevanje. Jo bom še eno rundo skuhu, sam tokrat k ringloju primešal robide, k jih je kle tok, da bi me v nekaj letih robidovje preraslo, če ga ne bi sprot vsako leto ven metal.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#117 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. avgust 2006, 11:58

dbest, fajn ideja, si pa cist not padu! xDDx x8Dx :palec:

sem vidla prej - ringloji da so bli v koncni fazi. x:Dx x:px
saj to je tud dbest in bo robidovje glih fajn priokus najbrz dalo. xokx

ja, carji, moram rect.. :palec:
upam da si objavil tud pri marmeladah.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#118 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. avgust 2006, 14:21

dbest, fajn ideja, si pa cist not padu! xDDx x8Dx :palec:

Kle ukol mene raste tolk stvari, pa tolk časa mam, da je čist logičn, da razne stvari trpam v kozarce ali jih sušim.

upam da si objavil tud pri marmeladah.


Nisem. Recept je itak Klarusov, kako bo pa tole ratal, bomo pa še vide. Morm počakat še par dni, da dozorijo novi ringloji - ta zrele sem že potolkel.

lalala

http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#119 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. avgust 2006, 14:27

Letos mam dve slivi tolk polhni, da se psu grauža. A bi biu ker tolk prjazn, pa napisal recept za slivovo marmelado in kompot? :vio:

S črvi vred jih zmečeš v sod in ko zadeva dobro prevre, si skuhaš mekano al pa tvrdo rakijo, marmnrlado pa kupiš x:Dx

#120 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. avgust 2006, 15:09

S črvi vred jih zmečeš v sod in ko zadeva dobro prevre, si skuhaš mekano al pa tvrdo rakijo, marmnrlado pa kupiš x:Dx


Žganih pijač ne pijem, dobro marmelado, takšno, kjer so zraven tudi olupki sadja, pa danes strašno težko kupiš.
Glede na to, da šnopc uporabljam le za izdelavo švedske grenčice, marmelado pa zadne cajte kar dost tamanim, je bolj enostavno šnopc kupit, marmelado pa naredit.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#121 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 21. avgust 2006, 22:23

xideax ........ xg:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#122 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 21. avgust 2006, 23:42

ni šnopC, ampak je šnopS.

lolek


Pri nas rečemo šnopc.

cepec
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#123 Zasavka

Zasavka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 044

Objavljeno: 22. avgust 2006, 13:03

Pri nas rečemo šnopc.

cepec

pr nas tudi
Objavljena slika

#124 Binch

Binch
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 191

Objavljeno: 22. avgust 2006, 14:04

pr nas tut
I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it!

#125 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 22. avgust 2006, 17:23

pr nas tudi
Sem takšen, ker sem živ.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0