Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

DOBER ASTROLOG


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
198 komentarjev na to temo

#76 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. februar 2004, 14:10

uf kok ste dons občutljivi :o|o:

no ja tud prav. vsak pač razume kot mu paše. pa kaj se sploh čudim ko mam pa urana v prvi hiši xcivx . davek je res treba plačat tko al drgač xsrcx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#77 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. februar 2004, 14:13

... Kar se pa tice... ukvarjanja s posameznikom...
Ce se odpre petdesetic tema - Horoskop, morda oseminstiridesetic ne odgovorim.
Lahko me ni gor (kljub temu, da 'kao sem'... x?x -> nimam casa razlagat).
Lahko pa je recimo dosti brezvezno, nepomembno vprasanje (ali taksno, ki sem nanj ze stokrat odgovarjala ali ki najdes na LN ze 4 leta).

Ce pa kdo uleti s temo "Tesnoba" (v tednu, ko napovem, da bodo klici na stiskne stevilke in variante bolj... skratka, pogostejsi) - se mu pa Z VSEM SRCEM POSVETIM.
Ker skratka zacutim, kdaj je pomembno.
Pa glih sem gor, si vzamem minutko casa.
ne nazadnje pa je pomemben tudi odnos.
nekoga veselo pozdravim...
Blabla... saj ni vazno, skratka, veliko je odgovorov, vcasih ne poznamo vseh, ce smo se tako prodorni in imamo intuicijo. :vragec:

Kar se pa tice 'duhovna scena in mal zagrauzalo'... - pa si najdi temo Duhovnost - modna muha ali nacin zivljenja - morda bos imela kaj za dodat. ;)

*
Sory, ne vem na kaj si komentirala, Amis, ko sem nekaj zamutila, skratka, tole je bil dodatek.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#78 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. februar 2004, 14:29

uf kok ste dons občutljivi  :o|o:

Amis, morda je tudi kaj taksnega...
Ocitno 'delam red' in podobno...
Vendar...
Na to sem sicer obcutljiva... zelo iskreno govorim, vse povem, prakticno, se prevec... :|
Ti bom dala en primer, morda bos iz tega lahko dobila vpogled (ce ze ne sklenila ravno po tem enem primeru, ki se ga zdajle konkretno spomnim, je bilo pa tega na stotine):
Ko sem delala na liniji, me je recimo vcasih kar motilo, ko je kdo 'mi vse povedal'...
Najraje sem ob takojsnjem kontaktu, takoj ko smo rekli zivjo, butnila - ali ste Kozorog (recimo)...
Ko in ce pa se je zgodilo, da je oni rekel po teh prvih mojih besedah, komentarju (spoznavanju + prepricevanju, kajti prvi stik je, da ga prepricas ali ne, ker minute prekleto drago placuje) - "cisto vse ste zadeli."
Jaz pa recem na to: "Kako to mislite? xDDx" (smeh, imam mocan glas in razlocno in dinamicno govorim, vecinoma) - "Saj ste mi ze sami vse povedali. xDDx (smeh)."
Torej - TAKO furam, dosti samozavesti in ja** imam, da ne rabim reci - veste, vam pac ni namenjeno sedaj dobiti moje razlage ali kaj podobno brezveznega - sploh pa, ce sem tam, na broju in me placujejo - kar ni zanemarljiv dejavnik! (sicer bedno, sploh v primerjavi s tem, kolikor oni, stranka, daje za to, a to je ze druga zgodba)...

Brez zamere, samo to sem jaz in ce ze o tem, imam rada tocnost.

Ni vazno za nikogar, razen zame in tamalega oz. druzinsko sceno, ce sem dojila 11, 2/3 meseca.
A ce se NAPISE ta podatek, naj pise to (11 ali 12). In ne kar nekaj petega (9.5 - ko je Mitja rekel, pa kaj se razburjas. Zato. Ce pises, napisi tocno! - ce ze 'natancni' podatki, naj bodo!).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#79 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 11. februar 2004, 14:47

x:)x Vidiš Marsa, ti si danes prava škorpija, še celo malce razdražena, pa to, meni pa danes tako na duhovito škorpijončenje vleče. Sem danes tudi ober-šefu take stresala..hm.. s pod-pod-pomeni... x;)x :vragec:

Res je Marsa, si takrat odgovorila takoj, pa da vsi veste, vse je bilo TOČNO tako.
Kapo dol naši tukajšnji šefici.. tokrat brez pod-pomenov x;)x !

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#80 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 11. februar 2004, 15:27

No pa še vprašanje za Berna ----ali tudi koga drugega?

Kakšna je razlika med "horarnim" astrologom in navadnim, natalnim oziroma kar pač je.. astrologom?

Se opravičujem zaradi globoke nevednosti... xrolleyesx

#81 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 11. februar 2004, 20:35

Hja, kapica mi je očitala da je Marsa, ki te tako pogosto omenjam, nikoli nisi opazila.... :) tko da dobr astrolog more bit pozoren....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#82 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. februar 2004, 12:51

MucMac - hvala za iskrenost in da si se izpostavila za tole, da podas javno fidbek xsrcx
(sory, ker sem te 'izkoristila', a ce ne bi ti sama komentirala, mi ne bi padlo na kraj pameti, da te omenjam). ...

El Nino - Ce je vrhunski frizer prezaposlen, fizicno in casovno zanj ni izvedljivo, da bo vsaki svoji stranki (torej - stranki!) vedno opral tudi lase, pa zato ni nic manj dober ali vrhunski ali strokoven frizer, prav tako ni nepozoren; on cisto opazi vse, samo so pac nekateri prepusceni drugim, ki so ali ze strokovnjaki ali pa se za to usposabljajo ali pa ker imajo ravno ta trenutek cas. ...

Popolnoma brez kakrsnekoli slabe vesti sem tako ob tem, da ne odgovorim na cisto vsako vprasanje in podvprasanje, saj najveckrat ne odgovorim (poleg tega, da nimam casa in mi ne znese se tu biti tako aktivna vedno) tudi zato, ker to najveckrat ni pogovor, pac pa sprasevanje in odgovarjanje, in potem vcasih sploh ne odgovarjam, ker je odgovarjati odgovornost - potem moram skakat v tisto temo (vsako, kjer sem pac podala komentar, vcasih slednje tudi zato, da sploh stece, se aktivira tema, sploh v zacetku, ko nas je bilo ful malo sodelujocih), poleg tega pa moram nenehno tudi na drugih forumih vse chekirat in vse - marsikdaj tako sploh pozabim, da sem kaj komentirala v konkretni temi, potem pa ob recimo popravljanju teme opazim, da je bilo name nekaj naslovljenega, pa sem to spregledala...

Morda pa recimo tudi ni bilo nic pomembnega oz. nic takega, cesar ne bi sama ze stopetdesetkrat povedala, tu in tam? x;)x
Ne mores venomer vsakomur 20 let razlagati, kaj pomeni Venera v tehtnici... xrolleyesx
Vcasih pa me zanimajo morda tudi zanimivejse teme kot zgolj en polozaj, ki bi nekdo hotel, da ga obravnavam(o)...
Za Venero v 4. hisi pac pogledas v kaksno knjigo, ne bomo vsakega polozaja posebej razlagali... in to stopetdesetkrat...
Vcasih pa ja, ce *imam (*=si vzamem) cas, se mi da in me recimo tudi pici.
Tudi pa tule ni nikakrsna moja dolznost, da kaj odgovarjam (kot jasno od nikogar, samo nekdo pomisli, da ker smo tu, da sem jaz kaj dolzna odgovarjat) - poleg tega pa tudi meni vcasih pase samo malo pochaskat takole (mesecno napisem 5 astro textov samo za LN osnovno, tako da mi vcasih pase govorit tudi o bedarijah in tako, tudi ce sem prisotna na forumu in tudi ce komentiram, nikjer ne pise, da se mi da (vcasih ze samo) brati kaksna vprasanja (ker se je v tem primeru pac treba posvetiti, kar vse jemlje cas, energijo in koncentracijo), kaj sele nanja odgovarjati ali celo (ko do tega pride, je pac tako) potem se naprej sodelovati v tem 'pogovoru'.

Izpadem spet tecna, samo sem zelo dobre volje - a to je pac tako.
Res lahko vcasih postanem nekoliko zivcna in malce pod stresom ob tem, da ko dajem ful in nimam casa niti zase, nekdo kar nekaj pricakuje od mene. Se vec - kot ze dajem.
Jaz dajem sebe in vec ne morem dati.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#83 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 12. februar 2004, 13:38

Let's drink to the hard working people
Let's drink to the lowly of birth
Raise your glass to the good and the evil
Let's drink to the salt of the earth

Say a prayer for the common foot soldier
Spare a thought for his back breaking work
Say a prayer for his wife and his children
Who burn the fires and who still till the earth

And when I search a faceless crowd
A swirling mass of gray and
Black and white
They don't look real to me
In fact, they look so strange

morem imenit da je bil v moji osti :) nisem mislil nek slabga, prej dobro, hudomusno, ehja pol to dobi clovek ven :sori: ehja, to je to, ja, luno v tehtnici rabim zato da ko ajebavam se lahko pol opravicim, ohwell, sicer pa vse kar pravis je cist ocitno, in res, in to, moj point je pase vedno na mestu, recimo drnovšek je čist vredu predsednik, sam ni ga več med ljudmi, to je problem,... ajd, mešam tvoje zasebno z mojim zasebnim, pustmo to, pač, nekaterih ljudi ne opaziđ, ja, kul, naj tko ostane, jih je 2000+, na svetu pa še tistih (a jih je že 7) miljard, ki jih tud večinoma nimaš časa gledat.... , :sori:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#84 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. februar 2004, 15:21

Jure, hvala za razumevanje. :)
Ja, ti kar prav pride Vagica... ;) S temle Ovnom, ki malo takole sili, pa s sco, ki vrta venomer, in z bikom, ki kar tisci in se zakachi. ;)

Tistole ni bilo nic osebnega in niti najmanj ni letelo na Kapico ali kaj takega, govorila sem splosno, ker vcasih kaj takega slisim, kaksen tak ocitek.
A potem lahko zacnem jaz ocitat, kar pa ne rada pocnem, pa vendar... prvic, toliko sem vseeno sco, drugic pa sem uzaljena, da se ne opazi in ne ceni obstojecega.

Ker namrec - v casu, ko je ne vem kdo ne vem kaj, sem sama na LN OSEBNO in PES izracunala kakih 5000 horoskopov (in vsakemu posebej poslala linke na interpretacijo vseh treh polozajev (*svojih, avtorskih, ze obstojecih, 'LK razlag') , da bodo imeli direkt vse zraven) - naslednje obdobje pa sem porabila (namesto da recimo naslednjim pettisocim - vsakemu posebej to racunam + zaracunam!) za kreiranje softvera, kjer bo to si lahko vsak sam zracunal in prechekiral. Zastonj.

Prosim, ce se mi pokaze na enega samega avtorja, urednika ... (v tem prostoru), ki deluje tako; da ustvari prostor, kjer brezplacno in prostovoljno deli svoje znanje in izkusnje, in ki ga seveda tudi sam placuje [prostor in prav tako vse, ki eventuelno sem pa tja delajo zanj], je skoz na broju - in zraven se nudi ostalim zastonj reklamo in raznorazne druge variante, ki pa recimo delajo (izkljucno) za cash.

Jaz pa tu poslusam o 'dobrih astrologih', ki lahko vpogled v njihovo delo dobis tako, da se udelezis delavnice po x $ ali kupis njihovo knjigo za y $.
In o demokraciji se poslusam. x:o)x :xx!:
Pa o certifikatih. x!x xrolleyesx

LN certifikat (ki pac v tem primeru seveda tudi bo) pa bo spet poseben in svoj in 'zhiv' - najbrz pa bodo kriteriji predvsem strokovnost, pristop, srce in duh. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#85 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 12. februar 2004, 19:39

LN certifikat (ki pac v tem primeru seveda tudi bo) pa bo spet poseben in svoj in 'zhiv' - najbrz pa bodo kriteriji predvsem strokovnost, pristop, srce in duh.  


Kaj pa to, bo mala sola postala velika sola ? huhu :) hehe, tole bo pa nekaj, lunin certifikat, tam po revijah me strašijo neki dipl, astro psiholog... pa taki hehe. :) to bo to ja doktorat iz fizike, pol pa še lunin certifikat, vse v desetih letih...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#86 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. februar 2004, 19:52

ja ni tazga foruma,ki je vse zastonj x:Dx

#87 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 12. februar 2004, 20:01

vrjem mi nic ni zastojn tle se mi kar naprej nek vichy reklama kaze za kremice... :)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#88 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 13. februar 2004, 14:55

No pa še vprašanje za Berna ----ali tudi koga drugega?

Kakšna je razlika med "horarnim" astrologom in navadnim, natalnim oziroma kar pač je.. astrologom?  

Se opravičujem zaradi globoke nevednosti... xrolleyesx


Evo mene. (Malo pozno a od srca iskreno, so rekli včasih na radiu pri čestitkah. Pol pa Slak al pa Avsenik.)

(Zahodna) Astrologija ima nekaj vej, med katerimi so nekatere večje ali pa manjše razlike. V vrednotenju elementov, recimo, da ne kompliciramo preveč. Frawley jih na primer našteva 6, glavne pa so horarna, elektivna (izborna), natalna, sinastrija, mundana. Še bi se jih dalo najti. (Nekateri bi za posebne veje radi imeli recimo astromedicino pa astrometeorologijo.)

Natalna in sinastrija delujeta na dosti znanih principih, horarna in elektivna pa na čisto drugačnih.

Princip temelji na trenutku, ki nas zanima, to pa ne glede na naš lastni horoskop. Gre za vprašanje, ki nas zanima (pri horarni astrologiji), ali pa za ugodnost nekega trenutka, ki ga iščemo (elektivna/izborna astrologija). Planete, hiše in druge elemente vrednotimo pa zelo jasnih in preciznih pravilih, merila in načela so v veliki meri drugačna od tistih pri natalni astrologiji.

Primer horarne: Vprašanje "Ali mi bo uspelo najti zaposlitev?". Naredi se karto trenutka, ko je bilo vprašanje (resno) formulirano. V tem trenutku je zapisan odgovor. Sploh ni pomembno, ali ga je zastavil moški ali ženska, Kozorog ali Levinja, Slovenec ali musliman, pomembno pa je, ali je bilo vprašanje postavljeno v Ljubljani ali Parizu (ali pa pač kjerkoli). Odgovor leži v karti tega trenutka.

Primer elektivne: "Kdaj naj odprem lokal, da bom pri tem najbolj uspešen?" Tu gre zadeva v obratni smeri - iz pokazateljev iščemo trenutek, ko naj bi vse kar najbolj štimalo.

Najbolj enostavno je mogoče povedati samo toliko. Vse ostalo je pa že malo bolj zapleteno in široko.

Lep pozdrav!

(In še: zakaj se ti to opravičuješ? A samo zato, ker ne veš? Saj te razlike ne ve večina obiskovalcev tule.)

#89 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 13. februar 2004, 18:55

Bern :palec: ..priznam - če mi ne bi Astra pred kratkim povedala, tudi jaz ne bi vedela. x:Ix

Marsa malo našpičena tule - mene pa prav mika, da bi jo kar malo škorpijonsko podražila...pa je skoraj ne morem, ker imaš v bistvu prav.
Tudi z demokracijo bi ti rada pomahala tako malo...
Ampak v bistvu - je to pač tvoj forum. S tvojim znanjem, tvojim časom, da si - sta zasnovala in furata zdaj to. In z našim časom, ki ga zdaj zapravimo tule gor x;)x Prostovoljno seveda.
Na bazi prostovoljnosti gre. Kar nekaj pač narediš za svojo dušo. Če ti je ok, če ni tudi ok.

Če pridam še enrkat - imam sekstil merkur uran...tako..trenutni x:)x Moram reči, da sem astrologijo kar hitro zgrabila.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#90 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. februar 2004, 19:36

Oj, Nataly, ja, saj stekam, da morda tako izpade... Ja, pac, a nisem v bistvu naspicena, je tako... Taka sem (tudi).
Pac povem... Tako furamo...
Forum seveda nikakor ni samo moj, pac pa je od vseh - moj/najin je ves ta prostor... LN - ki ga ni bilo simple ustvariti, da je tako kot je...
Morda bi tudi nama bilo najbolj simple, ko bi pac 99.ega dala na net sajt, ki bi nudil najine plalcjive usluge - nobenih sranj in azuriranja, kontaktov s folkom za djabe, pac pa takoj prodajas nekaj. Kul. Kao.
A ne, hoceva dokazat, nekako, da se da ful naredit, tudi mali clovek.... in da ni vse samo v cashu...
Torej - kot nekaksen open source varianta... si predstavljava... tako nekako fura LN in ima tako nekako tudi 'pravico' pricakovati in zeleti si v razvoju podobne nivoje.
Za to v bistvu gre in ne za to, da jaz zdaj nekaj...

Vsec bi mi bilo, ko bi bilo vec takih (od profesionalcev oz. strokovnjakov), kot sta Vojko in Bern, ki za moje (in s tem tudi LN) pojme med redkimi stekata tole na nacin kot midva ali pa pac furata tako, in da bi se, po drugi strani, vec Aster, Stank, Lunc, ...., zavzelo in ne tako skromno zastavljalo...
Govorim o absolutnem - ne samo o strokovnosti, o nacinu podajanja itd. ...
Pac pa tudi o predanosti, sirsi modrosti, sposobnosti povezovanja---.
Pa predvsem o odnosu.
Jaz imam tudi svoje teste takole (za imaginarni LN certifikat).

Ko smo pa ze pri tej temi oz. da se vrnem malo na to spet: menim, da so za dobrega astrologa poleg strokovnih nujne tudi zivljenjske izkusnje, kjer pa je spet lahko 'past'... Potem vcasih ali pac nekateri vse gleda(jo) in tako tudi ponuja(jo) odgovore skozi slednje...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#91 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. februar 2004, 19:49

pomembno pa je, ali je bilo vprašanje postavljeno v Ljubljani ali Parizu (ali pa pač kjerkoli). Odgovor leži v karti tega trenutka


Kako se pa potem definirajo hiše, znamenja in planeti...zanima me njihov pomen in približni časovni predvid. O tem res bore malo piše, vsi pravijo, tu je ključ odgovora, samo osnovne razlage pa težko najdeš, pa ne mislim samo na forum.
Bern, kako si naj potem razlagam eno takšno vprašanje, primer danes ob 20:00 sprašujem v Ljubljani, kaj me čaka jutri na potovanju.
Hvala, lep pozdrav :palec:


#92 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. februar 2004, 19:50

Se nekaj - v bistvu je in bo (ceprav morda ostane samo na 'bi bil') dober astrolog lahko tudi ta, ki ima ful dobre potenciale za to, pa jih bo izkoristil se drugace in se temu morda sploh ne (tako v popolnosti) posvetil, pac pa bo to v svoje zivljenje, videnje in delovanje vpel drugace, npr. fajn primer je morda mdr. El Nino tule... x:)x :palec:
Ampak - morda ne bo vodil tecajev in predavanj, morda sploh 'na videz' sploh ne bo 'imel nic s tem' - a bo veeliiikooo gledal skozi tole... V lajfu bo fural to, to bo zivel... Ali ni to point - ali vsaj eden od pointov?
Ali Nataly - posteka to in ono, bilo je pa glih to... ali ni najpomembnejsa in najbolj merodajna ravno lastna izkusnja?
Kaj pol, kaj ti povejo - sam se nauci pogledati, kaj in kako.... Dober astrolog te bo naucil tudi tega - ce pa bo seveda s tvoje strani tudi zanimanje.
Lahko pa bo slo samo za hoteti slisati slavospeve o sebi...
Tudi prav - za nekoga bo 'dober astrolog' ravno ta, ki bo igral tako, da bo lahko ta dbest plesal....
...
Pozabila pomembno:
... tudi Intruder je svojevrsten model, sicer dbest astrolog, cetudi ga pol ali tricetrt ne razumes (iz tega ali onega razloga x;)x) samo je pa posebne sorte, operira z milijoni podatkov, (programskih) jezikov... itd.. Vmes (med plesom) ti bo dal odgovor, tudi ce ga ne bo ovil v filozofsko psihososko medicinske plasti... pac pa ti bo, ceprav med zate balastom, podal morda bistvo, ki pa je spet na tebi, da ga najdes, postekas, kot pri kateremkoli drugem... :)
Vem, da ga je vcasih tezko dohajati, a takega ni - preprosto ga ni, kot je Intruder/Ananta/Claudio...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#93 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 13. februar 2004, 21:23

    Bern, kako si naj potem razlagam eno takšno vprašanje, primer danes ob 20:00 sprašujem v Ljubljani, kaj me čaka jutri na potovanju.
    Hvala, lep pozdrav :palec: [/color]


Dve stvari sta tu pomembni:

prvo - uporabljamo Regiomontanus ali placidus hiše (pri horarni);

drugo - vprašanje mora biti določno in ne nekaj splošnega, kot na primer KAJ; najbolje je vprašanje formulirati na način "ali - ali" oziroma "ali", npr. ali se bo zgodilo to in to? ali naj grem ali ne? ali je bolje iti v kino ali na nogometno tekmo? itd.

Vprašanje KAJ je preširoko: na poti v Ljubljano te lahko oropa štopar ali policaj ujame na radar ali te prime nekam ali ti poči guma ali se obrneš, ker te kličejo na mobitel, ali se ti pokvari avtoradio ali te prične boleti zob in še marsikaj. Nemogoč posel. Vprašanje mora biti torej takega tipa, kjer se da odgovoriti z DA/NE ali pa TALE-IN-NE-TISTI.

Približno takole.

Če se torej greš, si nabavi navodila in pravila, najbolje verjetno od Eme ali pa Tadeja, ki sta oba izvrstna horarna astrologa in horarno astrologijo tudi podajata naprej.

Pozdrav!

#94 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 13. februar 2004, 21:26

Hvala Bern za hiter odgovor, če prav razumem, se ta karta nanaša na eno samo vprašanje in ne na potek enega potovanja od začetka do konca.

Lep večer tebi in tvojim, Borism

#95 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 16. februar 2004, 08:12

Seveda. Gre za podoben princip kot pri I Chingu ali katerem koli drugem oraklju. Vzameš si čas in ga posvetiš vprašanju. (I Ching z računalnikom je ravno zaradi tega nesmiseln.) Potem dobiš odgovor, ki včasih (pri I Chingu zelo pogosto) sploh ni enostaven ali enoznačen, nakar si moraš vzeti še malo časa, da ga preštudiraš in se odločiš.

Pri horarnem odgovoru je princip deloma podoben. Ker dobiš ven karto, ti na podlagi astroloških pravil, ki se izredno natančna (tu ni nič "po občutku"), izpade odgovor "da" ali "ne". In sicer: ker je vladar tega področja npr. JU, onega pa MA, in ker med seboj nista povezana, ampak sta povezana z Luno, ki je tam in tam itd. itd., in če upoštevamo, da je JU tukaj močnejši od MA itd. ..., potem je odgovor "ne".

V principu (takole na okroglo) se naučiš nekaj deset pravil, potem pa nekaj deset izjem, nekaj deset opozoril ter napraviš nekaj sto primerov, potem pa gre. Za začetek "gre" le toliko, da veš, za kaj gre, potem pa seveda praksa, praksa, praksa ...

Pozdrav!

#96 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 1. julij 2004, 20:56

Pozdravček!

Zanima me vaše mnenje, kaj je boljše, da interpretacijo astrološke karte astrolog napiše ali ustno interpretira. Tu obstaja majhna dilema, če je napisano, imaš nekaj, kar je lahko v danem trenutku olajševalna okoliščina. Kje je tista meja, po številu kart, da označuje dobrega astrologa. Enkrat sem v Auri prebral, da je to 100 pisnih interperetacij (žal pa sem pozabil, kdo je to izjavil).

Moja pot je bila nekako takole: sprva sem karte samo pisal. Merkurja imam v rojstni karti retrogradnega in skozi to se človek težje izraža. Leta in izkušnje prinesejo svoje. Človek postane bolj odprt in komunikativen. V bistvu sem imel srečo, da delam na prireditvi Mavrična sobota (tu gre zahvala Olgi in Bernu), kjer sem imel ogromno ljudi, s tem sem si pridobil tudi izkušnje. Tako, danes lahko delam pisne in ustne interperatcije.

Vseeno me zanima, kaj o gornjih vprašanjih menite vi!

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#97 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 1. julij 2004, 21:59

Pozdravček!

Zanima me vaše mnenje, kaj je boljše, da interpretacijo astrološke karte astrolog napiše ali ustno interpretira. T


Živjo Beli Vran,

meni se zdi dobro oboje:ustno in pisno. V primeru,da greš po nasvet k astrologu se mi zdi naravnost fantastično,da lahko interpretacijo posnameš in jo kasneje doma počasi 'premlevaš'oz.ko je zadeva aktualna malce natančneje prebereš oz.poslušaš.
Saj veš spomin je včasih prepoln lukenj in najpomembnejše stvari uidejo medtem ko se,ob interpretaciji pri astrologu,koncentriraš na nepomembne x:Dx :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#98 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 2. julij 2004, 07:02

Hm, če bi bilo to merilo, potem bi po nekaj manj kot 500 pisnih interpretacij (pa ne takih, ki jih skupaj skleplje računalniški program!), moral biti "dober astrolog". Pa to ravno ni merilo.

Merila pravzaprav sploh ni in na koncu bo to oceno prinesel trg. Danes še pomaga, če kdo dela pod ceno (celo nek recimo znan astrolog v Sloveniji to počne - po številu "pisnih" /beri: printanih!/ horoskopov je ZELOOOO dober astrolog!), sčasoma pa ne bo več. Trg bo to prečistil in vedeževalce, zdravilce ter ostale tudi.

Sam pa danes pisnih zadev ne delam več, ker preprosto nimam časa za to. Poleg tega je bolje, da zadeva teče v pogovoru, ker so rezultati veliko boljši. Pa še blefa in tavanja ni v tem primeru. Dobiš sprotne povratne informacije in se odzoveš. To te seveda tudi tera, da si še boljši. Druge poti ni. Pisni horoskopi sčasoma postanejo potuha. Lažji način. Capljanje na mestu. Pogovor je izziv, brez tega pa pravega napredka ni.

(Pa še nekaj je: v pogovoru dobiš, sprejmeš in obdelaš dobljene povratne informacije. Če take informacije dobiš po izdelavi pisnega horoskopa, ne greš nikoli gledat, na kaj se navezujejo, razen če imaš veliko preveč časa. Torej so te informacije mimo, kvečjemu da malo grebenček raste. Tako se tudi manj naučiš.)

Lep pozdrav!

x:)x

#99 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 2. julij 2004, 07:56

Poleg tega je bolje, da zadeva teče v pogovoru, ker so rezultati veliko boljši. Pa še blefa in tavanja ni v tem primeru. Dobiš sprotne povratne informacije in se odzoveš.
(Pa še nekaj je: v pogovoru dobiš, sprejmeš in obdelaš dobljene povratne informacije. Če take informacije dobiš po izdelavi pisnega horoskopa, ne greš nikoli gledat, na kaj se navezujejo, razen če imaš veliko preveč časa. Torej so te informacije mimo, kvečjemu da malo grebenček raste. Tako se tudi manj naučiš.)

:palec: :palec: Točno tko.

#100 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 2. julij 2004, 10:29

(Pa še nekaj je: v pogovoru dobiš, sprejmeš in obdelaš dobljene povratne informacije. Če take informacije dobiš po izdelavi pisnega horoskopa, ne greš nikoli gledat, na kaj se navezujejo, razen če imaš veliko preveč časa. Torej so te informacije mimo, kvečjemu da malo grebenček raste. Tako se tudi manj naučiš.)

Lep pozdrav!

x:)x



če ,slučajno,repliciraš meni:

Sva na isti valovni dolžini s tem,da se mi zdi prav,da interpretirano ,ob priliki

obiska pri astrologu,lahko tudi posnameš ... zapiskov si takrat pač ne utegneš delati..

Spomin pa ima,kot sem že zapisala,večje ali manjše luknje ...

Kdo in kdaj bo prečistil trg pa bo prinesel čas.Zaenkrat uspeva vse , tako solata kot plevel.

Moram pa priznati,da v SLO dobrih astrologov ne manjka.Končno pa to se vidi tudi na LF.

Lep pozdrav

PS:V primeru,da repliciranje ni bilo namenjeno meni...ve skupaj prezri.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0