Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj znamo praktično?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
74 komentarjev na to temo

#1 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 17. junij 2004, 10:37

Kaj smo se v zivljenju prakticnega ze naucili?
In kaj bi se se radi naucili?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#2 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 17. junij 2004, 14:37

ne vem, če je to pravi odgovor: mogoče bolj pod hobije spada....


bilo bi fino da se načim: (koliko je pa to praktično pa.... )
voziti motor x;)x :palec:

uf, khmmm khmmmm: bolje kuhati..... x:Dx

#3 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 17. junij 2004, 16:08

Tjazy, kaj zate pomeni praktično? Ker... mogoče tvoj "praktično" ne ustreza "praktičnemu" ostalih... vsak po svoje gleda na svet x;)x

Pa lep dan ti želim x:)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#4 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 17. junij 2004, 21:37

Marsikaj praktičnega sem se že naučila in marsikaj bi se še rada. x8Dx x;)x x^x

Sem pa že večkrat doživela, da se mi je neko praktično znanje zdelo samoumevno (kot da je normalno, da to znam, saj vendar to vsak zna...), potem pa sem videla, da vendarle vsak tega ne zna.
Ali pa obratno: sem videla nekoga, da nekaj zna opraviti, in se mi je zdelo, da to zna vsak..., ko pa sem sama poskusila, sem videla, da ni to "kar tako". x:Ix

Sama znam zelo ceniti praktično znanje in sposobnosti ljudi. Ful občudujem koga pri kakem takem delu, opravilu. Na primer, ko čakam pri frizerki, nikoli ne buljim v revije in časopise, ampak uživam ob gledanju spretnih frizerkinih rok. Pa tudi, če mi kdo montira kako poličko, sem rada zraven in :eek: .

#5 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 17. junij 2004, 22:56

Mogoče en primer učenja, ki niti ne spada v ta forum, ampak vseeno.
V Budimpešti nasproti starega mosta je zaprt predel, kjer se v glavnem vse dogaja. Tam te dve postavni mladenki nagovorita, če si za to da kako kavico popiješ. Te nato popeljeta v neko stolpnico, nevem kateri štuk, ker nisem štel, kjer je cel štuk ena lepa rdrča erotična luknja. Naročil tri kavice in hotel plačati, pa sta navalie, da bi še red bul popile. Jaz sem pač to malo bolj navajen že iz drugih predelov sveta pač vstrajam, da hočem videti najprej cene, no kar hitro sem bil zunaj (red bul je bil 12 000 forintov).
In kaj sem se naučil. Naučil sem se kako urico posedeti nasproti te stolpnice srkati kavico ali kako pijačo in ogledovati vesele samčke (japončke, taljančke in tudi kak tak kot jaz) v spremstvu lepih deklet, ki so potem po kaki uri z dolgimi nosovi ven hodii.

Tudi to je šola, pazite se. če greste v Budimpešto, ni vse zlato.......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#6 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 18. junij 2004, 00:20

tut jest bi se rad še kej nauču, večina ni možnosti....rad pa bi pekel peciva, popravljal kaj koristnega ,pa kakšna dva jezika tuja še znat, pa karate-tepst znat, pa rad bi delau musko za mešalno mizo :8):
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#7 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 18. junij 2004, 05:22

...kaj vem, nimam nekih specialnih želja, ampak vem, da se bom celo življenje učil, saj me veliko stvari zanima, v glavnem, da ni dolgočasja... x^x x;)x

#8 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. junij 2004, 06:03

Kaj znam praktično? Ne vem, sicer, če si imel to v mislih, ampak evo:
-vozit kolo
-vozit avto
-gumitvist skakat x:px x:Dx
-kotalkat, drsat
-t'ai chi, asane, tibetanske vaje
-plesat
-kvačkat, štrikat in gobeline štikat xzobkox :zoro:
-recimo s hornerjevim algorititmom zdelit kakšna pesjanska polinoma, drgač pa poučevat mladičke matematiko :madpro:
-nardit model jadralnega letala (pa žagat, vrtat - pa zamenjat sveder in vpet žagin list bi tud še znala... in podobne šraufmojstrske reči)
-varovalke in žarnice menjat, pa kakšno ajnfoh omaro skup sestavit
-brat in pisat x:px
-pesmice pisat, pa članke, prevajat iz angleščine
-izdat knjigo v samozaložbi
-risat načrte (arhitekturne)
-delat origami :P
-izvajat reiki in EMFbt tretma, refleksno masažo, šamanske tehnike, uporabljat nihalo, nardit reading imena z numerološko analizo ... (tukile je še precej podobnih spretnosti) in se družit z bitji onstran tančice
-vodit kakšen sestanek, organizirat in vodit kakšna srečanja ali delavnice
-imet svoj s.p. za edini vir preživetja
-uporabljat računalnik in internet
-nardit dobro lazanjo, pa še kakšno drugo papico
-še kar dobro striči lase
-vodit poslovne knjige
-prit čez mesec z učiteljsko plačico
-očistit filter pri pralnem stroju
-uporabljat mobitel
-zapečt cedejko
-sešit kostim
-postavt šotor al pa predprostor pri prikoli
-preštihat vrt, pa rožce ogovarjat
-postrič mojo pasjo zverinico (tole je velik projekt) :switz:
-delat angelske karte
-ročno izdelat papir
-nekaj malega vedet o astrologiji (ravn tolk, da vem, da o tem nič ne vem x:Dx )
-klavir sem včasih znala igrat - nekej razredov narejenih (zdej po moje ne znam več)... me je minilo
-plavat (sem trenirala plavanje, pa tudi košarko, gimnastiko, odbojko)... kravla pa še zmeri ne znam, pa bi ga rada znala.... da bi zakravlala tja med valove xcivx x:px
...
...

*rada bi znala iz grla izvabit malo lepši in čistejši glas pri petju (pa malo bolj korajžen pri tem praktičnem opravilu)
*se lotila 'projekta čokoladnica'...
*pravkar ustvarjam svojo spletno stran in sem praktično še zelo nepraktična v tem
*sicer pa se dnevno izpopolnjujem v tem, da čim bolj praktično in prizemljeno živim svojega duha

x:Ix xcivx x;)x

#9 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. junij 2004, 06:43

Tjazy, kaj zate pomeni praktično? Ker... mogoče tvoj "praktično" ne ustreza "praktičnemu" ostalih... vsak po svoje gleda na svet x;)x

Pa lep dan ti želim x:)x


Sončna Vila

Pozdrav Soncna..

Zame je prakticno vse tisto za kar se moras premikat, da to naredis.. kjer moras uporabiti svojo kreativnost in znanje.. To je cisto enkovreden faktor duhovnemu razvoju.. ker v bistvi itak ni razlik med tema dvema.. Gre skupaj.. duhovno brez prakticnega ne gre dolgo.. ker slej ko prej umres od lakote.. v vecini primerov.. in prakticno brez duhovnega ne gre dolgo..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#10 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. junij 2004, 07:01

Kaj znam praktično? Ne vem, sicer, če si imel to v mislih, -

-recimo s hornerjevim algorititmom  zdelit kakšna pesjanska polinoma, drgač pa poučevat mladičke matematiko  :madpro:

-nardit dobro lazanjo, pa še kakšno drugo papico
-nekaj malega vedet o astrologiji (ravn tolk, da vem, da o tem nič ne vem  x:Dx )


*se lotila 'projekta čokoladnica'...


Ja ja... tocno to sem imel v mislih.. :palec:

Najbolj pa sem zainteresiran za matematiko, lazanjo po moznosti sponačno.. in astro.. ker tudi ne vem nic o tem..

Res najbolj pa za tole cokoladnico.. njami.. kaj konkretno imas tukaj v mislih? Tudi jaz se lotujem projekta cokoladnica.. in sicer kako narediti, da bi cokalada ostala v predalu vsaj nekaj ur.. To je pa tko dober... mljask..
Imas v mislih "ala Olimje?" Tam so tudi krasne čokoladke.. Midva z Janai vedno tam kupiva cokolade, ko sva tam.. in potem kupiva se kaksno za prijatelje.. in obicajno do njih prede samo se prospekt.. x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#11 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 18. junij 2004, 07:10

Ua...fajna tema, tale...
Praktično tut mene zanima...občudujem svojga svaka, ki je tišler, pa pridem k njim domov in imajo vse iz lesa... celo luster... x;)x zame je vsaka ročna spretnost zlata vredna, vse kar narediš z rokami in je tut praktično, pa ne da ima denarno vrednost, ampak uporabno...recimo...stare ljudi gledat, ko pletejo košare, saj sem že poskusila, ampak mi ne gre... zato pa raje štrikam in kvačkam...čeprav sama nimam nikol nič od tega, mi je pa fino, ker se tko mal sprostim... x:)x No, šivat zna pa moj dragi, čeprav tega ne pove naglas... x:Dx x:o)x zna pa tut marsikaj narest iz lesa, popravit kašno zadevo...to se mi full dopade. Zadnjič, za valeto je tamala hotla majčko...pa je nisem utegnila kupit...sem jo raj naštrikala...z vrvicami okol vratu in čez hrbet, par uric dela..pa je blo... x;)x Še bolj cenim to ročno delo zato, ker sem se popolnoma sama lotila učenja iz nemških revij...pa o nemščini pojma nimam...ampak sem bila trmasta... :switz:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#12 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. junij 2004, 07:18

ejjj, Tjazy, jaz sem pri projektu čokoladnica zastavila ornk... ta prvi del, ko jo mljaznem, dok si reko keks, že obvladam v nulo... ampak mene firbec matra, kakšni so občutki, ko imaš pred seboj čist uno surovo čokolado in potem to sam pacaš in mešaš in ustvarjaš čokoladne sanje ... in potem bi imela tudi čisto tazaresno čokoladnico, kjer bi ponudila v užitek še drugim svoje čokoladne mojstrovine (pa recimo, da bi ob čokoladki ljudje lahko pogledal še kakšno razstavo, poslušal kakšno predavanje, kakšno predstavitev knjigce,...)... ouhyeah, gremo še naprej prizemljevat svoje sanje


:vtz: xwizardx xzobkox

#13 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 18. junij 2004, 07:28

Mateja :palec: za tisto kar veš. Ker je tega ogromno.
V plan si pa daj še kar več želja, ker je še doooolgo življenje pred tabo in to, kar si zapisala, boš osvojila kot bi rekel "keks". x:)x

So stvari ki jih obvladam. Še več je takih, ki jih ne.
Rada bi obvladala šivanje in orientalski ples in da bi pela tako, da bi me kdorkoli lahko poslušal....

:o|o:

#14 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:02

Kaj znam..

- hodit, tečt, kolo, plavanje, šah, namizni tenis, tenis.. bla bla.. smučanje.. to je super.. hribolazenje, igre z žogo.. rolanje.. biljard, šah.., karte
- ples - lahko bi tudi bolje..
- vrtičkat, betonirat, kopat jarek, menjat žarnice, belit, naredi "škarpo".. sicer pod kotom 10 stopinj odklona.. ampak še vedno stoji x:Dx x:Dx / ena pa je ravna.. YES!!
- naredit fasado.. si je majster en dan prej, ko je prisel delat k meni fasado zlomil nogo.. in ker sem imel ze vse pripravljeno in tudi dopust.. sem jo zacel sam delat.. Delal sem jo sicer dve leti.. ampak zdaj je narejana.. Je bilo ogromno štosov s to najino fasado..
- polagat laminat.. prvis sem bolj gledal.. potem sva imela poplavo in menjala laminat.. in sem, ga sam polozil.. Vse je v redu z njim..
- napeljat elektriko.. zvezat stikala.. vticnice.. (3 kart je pancarko in varavalke ven zabrisal... potem pa mi je uspel.. Zdaj vem v cem je trik! x:Dx
- sestavit kuhinjo.. in omare..
- polozit ploscice.. dve malo skrtajo, ce na njih stopis, drugace pa je OK.
- kaj majn zahtevnega znam tudi iz lesa naredit..
- narediti gugalnico in podobne zadeve iz kovine..

- popraviti avtomobil.. v bistvu vse.. samo zdaj to novejso elektroniko itak ne mores brez racunalnikov..
- oprati avto.. sesat x:Dx x:Dx
- sestaviti in popraviti racunalnik, video, in podobne aparate.. to mi je za poslastico..
- resevat razne matematicne trike.. tudi poslastica...
- uporaba racunalnika.. programiranje - Visual basic.. njami..
- speljat kaksne projekte (sluzba)
- likati.. malo kuhati.. (spagete, riz, palacinke, krem-snite, jajca, čokolešnik...
- znam kar dobro spit živce komu.. če mi ne da mir.. ko ga hočem.. x:Dx
- šolati psa..
- seksat.. x:Dx

KAJ BI ŠE RAD ZNAL..

- bolje seksat x:Dx
- bolje plesat..
- igrat kitaro.. (tole je v prvem planu) - recimo jeseni.. kitaro pa ze imam..
- bolje kuhati..
- programirati v "Delphi-ju"
- astrologijo..
- narediti brunarico..
- se nauciti cimvec o anatomiji.. medicini, hemopatiji, kirurgiji..
- narediti film..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#15 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:08

ejjj, Tjazy, jaz sem pri projektu čokoladnica zastavila ornk... ta prvi del, ko jo mljaznem, dok si reko keks, že obvladam v nulo... ampak mene firbec matra, kakšni so občutki, ko imaš pred seboj čist uno surovo čokolado in potem to sam pacaš in mešaš in ustvarjaš čokoladne sanje ... in potem bi imela tudi čisto tazaresno čokoladnico, kjer bi ponudila v užitek še drugim svoje čokoladne mojstrovine (pa recimo, da bi ob čokoladki ljudje lahko pogledal še kakšno razstavo, poslušal kakšno predavanje, kakšno predstavitev knjigce,...)... ouhyeah, gremo še naprej prizemljevat svoje sanje


  :vtz:  xwizardx  xzobkox

:palec: :palec:

No ko bos tole speljala.. pa ziher pridem sprobat.. Pa dej cimprej.. Je ze pomanjkanje na trgu.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#16 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:09

Kaj znam..

- seksat..  x:Dx

KAJ BI ŠE RAD ZNAL..

- bolje seksat  x:Dx

x:o)x x:Dx :palec: ta mi je pa tolk všeč... x:o)x x:Dx
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#17 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:17

- bolje seksat  x:Dx
- bolje plesat..
- igrat kitaro.. (tole je v prvem planu) - recimo jeseni.. kitaro pa ze imam..
- bolje kuhati..
- programirati v "Delphi-ju"
- astrologijo..
- narediti brunarico..
- se nauciti cimvec o anatomiji.. medicini, hemopatiji, kirurgiji..
- narediti film..

Zgleda da bi se lahko združila Tjazyy... x;)x

- seksam fenomenalno.... in to samo zato, ker seksam samo takrat, ko si tega res želim...
- plešem dobro..., kajti ples je vertikalno izražanje horizontalnih želja (torej je pogojejno)...
- kitaro bi se učila v tandemu :D
- kuham...dobro
- programirati??? khmm....tega v tozemeljskem življenju ne bom obvladala
- astrologija??? khmmm.... tu imam Marso, da mi v napovedi napove, da bom čisto "tači tečka"
- brunarica ... še dva tedna in bo gotova (razen talnega gretja)
- anatomija, medicina, hemopatija, kirurgija... hmmm....izpustim, hočem ZDRAVJE zame in za vse okoli mene in je potem tovrstno znanje nepotrebno :D
- film...khmm.... a v stilu Severine??? x;)x x;)x

-----------------------------------------------------------------

Če ti dragi forumovec pri postu karkoli ni všeč....to je samo hec. In mojega humorja pač ne razumeš. Tvoj problem. xrolleyesx

#18 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:27

Sanjalica, midve si bova pa obe razširili malo tale seznam, ane x:)x x^x (pol boš pa prišla v čokoladnico, da bova eno ornk zapeli, tko, na vse grlo xsingx :party: )

#19 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:27

- seksam fenomenalno.... in to samo zato, ker seksam samo takrat, ko si tega res želim... 
- plešem dobro..., kajti ples je vertikalno izražanje horizontalnih želja  (torej je pogojejno)...
- kitaro bi se učila v tandemu :D
- kuham...dobro
- programirati??? khmm....tega v tozemeljskem življenju ne bom obvladala
- astrologija??? khmmm.... tu imam Marso, da mi v napovedi napove, da bom čisto "tači tečka"
- brunarica ... še dva tedna in bo gotova (razen talnega gretja)
- anatomija, medicina, hemopatija, kirurgija... hmmm....izpustim, hočem ZDRAVJE zame in za vse okoli mene in je potem tovrstno znanje nepotrebno :D
- film...khmm.... a v stilu Severine???  x;)x  x;)x


Ja.. neki mava res skupnega..

En kratek film v stilu Severenine ze imam.. samo ta je privatni.. upam, da ga nama ne bo kdo ukradel.. x:Dx x:Dx, zdaj bi naredil se nekaj drugacnega.. z zgodbo pokazat nasprotja in halucinacije..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#20 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:33

pol boš pa prišla v čokoladnico, da bova eno ornk zapeli, tko, na vse grlo  xsingx  :party:

A res želiš tvojim čokoladnim mojstrovinam slabo???

Kajti moje xsingx xsingx xsingx niti na trenutke ni ubrano...
xnckrivx

#21 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:38

sej tud moje ne... ampak bova tole praktično izpopolnili (pa si privoščili za dušo in užitek)... če ne bova čist u nulo obvladali, bova pa tko peli, kokr Tjazy škarpe dela (mal pod kotom, ampak eno stran mu je pa uspelo naravnost naštimat) ... x:px x;)x

#22 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:43

O petju neb, ker ne morem tolk dolgo živet, da bi se naučila, kako zveneti vsaj poslušljivo... x:Dx

Rada bi se naučila fotografiranja...saj že kr velik obvladam...sam zame premalo...
Rada bi mal bolš govorila špansko in italijansko...pa sem se spomnila, kakšen je najboljši način za učenje.. x:px

Astra
Per aspera ad astra

#23 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:48

Ej...to bi pa bilo...pevski zbor razglašenih forumovk...
Pa da priredimo dobrodelni koncert....
Če predčasno zapustijo koncert, morajo plačati za "izpust" 10.000,00 SIT.

Hmmm????

Toliko denarja bi se nabralo, da bi Marsa in Mitja ustvarila tak forum, da bi kar sam od sebe prepeval, ko bi prilezle članice pevskega zbora na forum.... :D :D :D


Fotografirat...aha, to pa bi rada tudi jaz. Imam stroj, pa ga ne vem izkoristiti. :(
Učenje jezika - totalni antitalent! Totalni! Na kubik. Prej bom programirala, prej bom postala primabalerina kot pa obvladala tuj jezik. Še melos nemščine in angleščine komaj razločim, kaj šele italijanščine in španščine....Totalna zguba sem na tem področju!

#24 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:48

Priletita dva komarja v parlament in se dogovarjata kdo bo koga.
Prvi: Dej ti Jelincica, jest bom pa Janso.
Drugi: Dej raj? ti Jelincica, jest vozm...

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#25 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 18. junij 2004, 08:51

O, Marija, kar kompleks sem dobil, kaj vse znate.
Poskušam se spomniti, česa niste napisali, pa bi jaz to znal. Hhmmmm,
sitnariti, stresati jezo,
zahtevati perfekcionizem,
dvomiti vase,
molčati, ko ne bi smel biti tiho;
govoriti, ko bi moral molčati
itd. itn. idr.

Kaj bi pa še rad? Vse gornje pozabil!
Piko is talk!
P.S.
Moram mojo vprašati, kaj vse še znam !
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0