Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Cudne zadeve


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
162 komentarjev na to temo

#26 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. avgust 2004, 21:14

Heh, eno so želje, drugo pa je real lajf. x^x Nobenih konkretnih rešitev glede na stanje človeštva in glede na realnost - zelo različno duhovno in intelektualno razvitost posameznikov na našem planetu al pa tud sam v SLO če hočete in nujnost sobivanja. Zvečine le filozofiranje, poleg tega velikokrat povedano skor na način "a ne vidite kakšni bebci ste". x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#27 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 20. avgust 2004, 21:27

Mick,to je Castaneda pogruntov, ni zraslo na mojem zelniku :V: , se pa strinjam popolnoma z njim, sploh če pomislim sama nase.
xsrcx
peace and love
clean
peace and love
Klinar

#28 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 20. avgust 2004, 21:31

Ja, Mick :palec: se strinjam. Vedno prevladuje le upor, zavračanje obstoječega, v smislu kako lep bi bil svet če..............................................................................
......................................, ampak resnično življenje je res daleč od utopičnih iluzij.


........ko mi bo nekdo kot antitezo obstoječe družbe povedal kaj več kot le kritiko in zavračanje, mu bom z zanimanjem prisluhnila. Drugače pa raje težim k (raz)umevanju čemu tako kot je in čemu ni, kakor bi recimo lahko bilo.
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#29 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. avgust 2004, 21:32

Ok. Saj ni blema. Če nam Tjazy predstavlja Castanedo naj tako tudi pove x;)x . Sicer pa sem tud sam prebral kaj od njega, z veliko stvarmi se lahko strinjam, veliko stvari pa je za moje življenje v realnem in takšnem kot ta svet je, povsem neuporabno. x^x Mogoče bo mi kdaj v kakšnem drugem življenju in na višnji stopnji človeka od sedanje.
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#30 powerslave

powerslave
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 21. avgust 2004, 13:20

Tjazy ima svoje trenutke aforizmov (cinicne a zal realne) x;)x

Kaj pa OI v Atenah. 9 miljard eurov za koga?? Koliko bi ljudi nahranil s tem denarjem!?
Tu lahko pisemo kolikor nas je volja pa se vedno samo scijemo proti vetru. Drzave so pac izvoljena legalna mafija. Cel planet vodi pescica ljudi, vecina pa se s tem sploh ne ubada. Stvar postane sama po sebi umevna.
In da je ta druzba se bolj gnila (Tjazy: zal so pesniki ipd... alias visje razvite duse za okolico "cudne") casti tistega, ki ima vec denarja in neke titule, ki same po sebi ne pomenijo nic. Seveda tak clovek nic ne ukrade ali pa spekulira in okrog prinasa recimo kot borzni mesetar...ne on je uspesen moderen clovek!

Amerika ima sedaj proracun za vojsko 450 miljard $ :eek: ...kar znasa vec kot 10 drzav skupaj za njimi :xx!: :O:

PESHA: preberi Margrit Kennedy: Interest and Inflation Free Money (Published by Seva International; ISBN 0-9643025-0-0; kako se da spremenit svet s cisto materialnega vidika! Imas tudi na internetu.
meditation liberation

#31 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 21. avgust 2004, 14:27

Kaj pa OI v Atenah. 9 miljard eurov za koga?? Koliko bi ljudi nahranil s tem denarjem!?

Jep, in zakaj imajo OI trade mark ? In sploh, od kdaj ga imajo ? A niso last vsega clovestva?

z 9im miljardami evrov ne bi nahranil dosti ljudi. To pa zato, ker nebi dobil dovolj hrane. Kje pa bi jo kupil ? A ti mislis, da ti bodo obstojece ekonomsko/kapitalske strukture do dovolile? Ti bo Interspar prodal toliko hrane, da za svoje redne kupce ne bo imel? Ne, ne bodo ti. Zakaj pa mislis, da je preobilje hrane koncentrirano ravno v tem delu sveta? A mislis, da se bodo debeli zavaljeni neumni Americani odpovedali svojim burgerjem in hrenovkam in podobni svinjariji? Ne, ne bodo se. Problema se je treba lotiti cisto drugace. S popolnoma prenovljeno planetarno zavestjo, pomojem skromnem mnenju.

#32 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. avgust 2004, 14:39

Ja, res je hec na tem svetu, eni so bolni od debelosti, drugi pa od lakote, hrane za zdravo življenje pa je zadosti za vse.
Kaj misliš, Rachek, v čem je štos problema :8):

#33 powerslave

powerslave
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 21. avgust 2004, 17:24

Rachek: Hrane je za vse dovolj, tudi denarja, zal pa se oboje kopici na zahodu!
Nekje sem prebral da Amerikanosi (zadnje case je v modi da so za vse krivi oni) potrosijo toliko za shujsevalne diete, da bi lahko nahranili lep del tretjega sveta.
In se nekaj za premislek: Koliko npr. koruze mora pojest svinja da zraste...koliko ljudi se nasiti z eno svinjo in koliko ljudi bi nasitil s to koruzo, ki jo je svinja jedla nekaj let??

Lepo bi bilo da se zavest dvigne. Toda ce bos s taksno idejo sel v center javnosti bos prej koncal v Ljubljana Polje kot v kaksni drugi pomembnejsi drzavni ustanovi.

In da malo popestrimo: http://funny.ansme.c...bush/build.html x:Dx
meditation liberation

#34 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 21. avgust 2004, 17:43

Hojla vsem, še possebno tebi powerslave x;)x :palec: , vsi skupaj pozabljamo na vesoljne sile od zgoraj in središče Matere Zemlje. Ta naredi red v 24 urah, pa ne boleče za normalne prebivalce, kaj mislite . Komaj čakam tega trenutka
peace and love
clean
peace and love
Klinar

#35 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. avgust 2004, 17:52

Kaj pa pričakuješ tako radostnega :8):

#36 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 21. avgust 2004, 17:59

Ah Stane, ko si malo nasoljen, si bolj obstojen, hahahahaha, saj vem, da hočeš spet svojo sol zraven uštult.
No brez heca, tko kot lahko prebereš v Redfieldovi Celestinski prerokbi, oziroma v zadnjem delu o Šambali, pa tudi v vseh knjigah lahko izluščiš, da je vse v naprej določeno, da se nimamo kaj bati, povsod je "glavni programer največjega računalnika vesolja" vstavil varovalke. Čeprav človek UBOGA SLABOST - misli, da je Bog in lahko vse ureja, se krepko moti.
Ko bo vse nared, se bo kar zgodilo, saj je svet res narejen preprosto, tako kot pravi Tjazy. Če ljudje nebi komplicirali in imeli malo manj dela sami s seboj bi bile že zdaj takoj Nebesa tukaj in zdaj. Tako pa jih imaš, če si jih enostavno nardiš.

peace and love
clean
peace and love
Klinar

#37 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. avgust 2004, 18:34

Ali pa, če ne bi bili butci, tako kot je sinoči menil Rugelj x:Dx x;)x

#38 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 21. avgust 2004, 18:42

In da je ta druzba se bolj gnila (Tjazy: zal so pesniki ipd... alias visje razvite duse za okolico "cudne") casti tistega, ki ima vec denarja in neke titule, ki same po sebi ne pomenijo nic. Seveda tak clovek nic ne ukrade ali pa spekulira in okrog prinasa recimo kot borzni mesetar...ne on je uspesen moderen clovek!

In kaj ti počneš v življenju? Kakšne so tvoje titule al si brez izobrazbe, za preživetje ne potrebuješ denarja, živiš po svoje, visoko duhovno, mim te gnile družbe? x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#39 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. avgust 2004, 19:26

mim te gnile družbe?  x;)x

:vragec:

aha!!!!
mick je sovrazhnik nashe samoosvojene drzhave
nasho novo samoosvojeno druzhbo in sistem imenuje GNIL

na sodnijo s fantalinom!!!
POLITICHNI PROCES bosh fasal....che jih zhe doma od starsheu nisi

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#40 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 21. avgust 2004, 19:31

:eek: ...maš drisko? :vragec: x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#41 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. avgust 2004, 19:44

:eek: ...maš drisko?  :vragec:  x:Dx

:vragec:

tut che bi jo meu.....bi minila
ti bosh pa za zmeri mariborchan

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#42 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 21. avgust 2004, 19:48

Bemu, spet stara finta. :xx!: Pa kaj ti je, ti je pošlo idej? No, potem pa še moj enak odgovor, da se neuš zmedu :vragec: :.......hvala bogu, da bom. x;)x :palec: x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#43 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. avgust 2004, 19:49

Bemu, spet stara finta.  :xx!: Pa kaj ti je, ti je pošlo idej? No, potem pa še moj enak odgovor, da se neuš zmedu :vragec: :.......hvala bogu, da bom.  x;)x  :palec:  x:Dx

:vragec:


da bosh...al da si x:px x;)x

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#44 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 22. avgust 2004, 00:13

Ko sem sel na nikogarsnje morje skozi nikogarsnje ozemlje, so mi tezil z nekimi pasusi?!  :eek:  :eek:

Meje postavlja človek. Meje in pasporti obstajajo samo v naših glavah.
Ja sam ka mali pao s lipe

#45 powerslave

powerslave
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 22. avgust 2004, 00:26

In kaj ti počneš v življenju? Kakšne so tvoje titule al si brez izobrazbe, za preživetje ne potrebuješ denarja, živiš po svoje, visoko duhovno, mim te gnile družbe?  x;)x



Ne ne potebujem denarja...srkam prano kot Jasmuheen in z mislimi generiram materijo. x:px

Druzba te potegne vase...na zalost...in prav zato se mi pogosto zdi, kot da nisem na pravem kraju.

Ja, druzba pa je gnila (mogoce je to pretrd izraz, je pa vsaj nemoralna, egoisticna, prevzetna, ponosna in PRIKRAJSANA & SLEPA ha ha,.....pa kaj se sploh smejes, joci se narod) z blescecimi izjemami, ki kar izstopajo (clean :palec: ). Gledano lokalno in globalno. A se ti zdi da ni??
* globalno (navajam nekaj primerov kar tako iz rokava, pa prosim razmisljaj sam pri sebi): Kako je mozno da se v nekaj tednih z macetami pokolje 800.000 tisoc ljudi v Ruandi? Kako lahko v Bosni ljudje z jedilnim priborom nekomu izkopljejo oci? Kako je mozno da EU, ki se zaveda da nek delavec v III. svetu (ki dobi 10 dolarjev place) nima prihodnosti, ne spusti carin vsaj za sladkorni trs? (visoko moralni zahodni svet??) Kako to da se najvecja "demokracija" na svetu vede kot pijani kavbojc? Kako lahko pescica ljudi (James Baker, Rumsfeld, Bush senior, Cheney...) vodi vse vecje biljardne posle z najmodernejsim orozjem? Kako je mozno da je tam imela delnice tudi familija binLaden? Zakaj se vedno kurimo nafto in zakaj se vozimo naokrog z vec kot 100 let starimi patenti? Komu koristi atomsko orozje (so sprva mislili da bodo z njim kopali prekope, svasta)? Komu sploh koristi orozje? Zakaj je vedno nekje vojna? Zakaj vecina ne razume zakaj je mati Tereza prezivela brez titule in denarja (jaz razumem, samo tega ne zmorem...ker valjda nisem tako razvit kot mati Tereza)? Zakaj je zahod ob vsem izobilju tako zivcen? Zakaj padajo vrednote, ko pa nam raste standard? Zakaj se v Alziriji in ostali severni Afriki gradijo deportacijski zbirni centri za ekonomske migrante?? Zakaj nam gredo na zivce pedri, cefurji, narkomani, invalidi, prostitutke, HIV+ in zakaj nimamo socutja? Zakaj je nekdo grd in drugi lep (Limp Bizkit pojejo: "Everybody's judged by their f**ked up face? Zakaj, zakaj, zakaj,....ne da se mi vec...

* lokalna: bom povedal en vic! :vragec:
Vergil pomaga razkazat Danteju pekel.
Spuscata se nizje po krogih.
...se nizje
...in nizje.
.
.
.
.
Prideta do veliiikega jezera kjer brbota vrelo olje in kjer hudici nabadajo gresne duse na trizobe.
Vprasa Dante ze popolnoma zgrozen:"Jooj, kaj pa so tile storili da so si zasluzili taksno peklensko kazen?"
Odgovori Vergil:"Ves, tole so pa posiljevalci, zasluzili so si in placujejo za greh!"
...gresta nizje, ceprav Dante ves bled najraje ne bi.
....nizje....
Prideta do velikih skal na katere so z verigami priklenjena nikoli umrla trupla. Vrane jim kljuvajo jetra.
Dante vidno pretresen:"KKKaj ppa tille ??"
Vergil ocitajoce:"Morilci, prav jim je! A greva dalje?"
...in gresta...v najnizjo sfero...
...kjer je najtemneje in najzatohleje...
Zagledata ogromno jezero, polno gnojnice, ki pa zacuda nima strazarjev in ne ograde.
Dante preseneceno:"Ja kaj pa je s temi? Zakaj ne pobegnejo, saj jim nihce ne brani?"
Vergil samoumevno:"Eh, to pa so Slovenci. Z njimi ni tezav. Kadarkoli zeli kateri pobegniti iz dreka, ga takoj drugi vanj potegnejo!!!" :blackeye:
meditation liberation

#46 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 22. avgust 2004, 14:35

x;)x :palec: O kako resnično. Ah, powerslave, nič ne maraj zato, vedi, da pravi ljudje molčijo, saj veš v knjigi POSVETITEV E. Haich je tako lepo napisanih 12 nepogrešljivih nasprotujočih dvojic. Prva je MOLČATI-GOVORITI. Torej Molčati še ne pomeni NE GOVORITI. Modri ljudje obmolknejo, kadar vedo, da z govorjenjem naredijo več škode kot koristi.
Bom takole razložila.
Robert Redfield v svoji zadnji knjidi O Šambali točno opiše, kakšno moč ima združena zavest večih duš. A ta zavest mora biti združena v ČUSTVU LJUBEZNI, da učinkuje. Torej tisti shodi in protesti PROTI nečemu nesprejemljivemu povzroča nasprotni učinek. EGO CELOTNE skupine ljudi na shodu se HRANI, saj so ljudje jezni in vpijejo. Zato je velikokrat, ko govorimo, kar drugi enostavno niso sposobni RAZUMETI TAKO, KOT ČUTIMO MI, NAREJENO VELIIIIIIIIIIIIKOOOOOO ŠKODE NA ENERGIJSKEM NIVOJU.
Saj me razumeš, kajneda. Zato tudi NIKOLI, NIKOLI NIKOMUR NE SKUŠAJ POMAGATI, ČE TA NE PROSI ZA POMOČ, ker drugače enostavno še ni pripravljen. Velikokrat poslušam koga, ko govori, govori, govori in govori . Pripoveduje sama OPRAVIČILA, ki mu prihajajo iz svojega samopomilovanja in samopomembnosti. TO SO OPRAVIČILA ZA LENOBO, da ne naredijo nič ZASE. DA NE BO POMOTE, JAZ SEM BILA TUDI TAKA, ZATO VEM, DA JE TAKO IN MI TEGA PREPRIČANJA NIHČE NE BO NIKOLI VZEL.
KO DOVOLJ BOLI, TAKRAT SMO NA MEJI IN SE ZGODI LAHKO VEČ STVARI. Se utopimo v pijači, se zamamilčkamo, se obesimo ali kako drugače naredimo samomor....... To je samo dokaz nemoči. Smilijo se mi vsi po vrsti, saj vse tako funkcionira: od vzgoje doma, v cerkvi, v šoli , v službi, da nam čim bolj onemogoča zbrati potrebno moč, da se postavimo pred ogledalo in sabi sebi pogledamo pošteno v oči.
Jaz sem takrat začela jokati sama nad seboj.
Zakaj si še vedno kar naprej večina zatiska oči. Za Božjo voljo ZAZRITE SE SVOJIM OTROKOM ENKRAT POŠTENO V OČI IN POIŠČITE, KAJ VAM GOVORIJO.

Hvaležna sem vsem v mojem življenjum, ki so prečkali mojo pot, še posebno tistim, ki so me prizadeli kakorkoli in so me prizadevali kar naprej, dokler nisem zbrala moč, poštenje in ljubezen v sebi in do sebe.
HARMONIJA IN LJUBEZEN.

"RESNIČNA LJUBEZEN SE ZLIVA NA PREDMET SVOJE NAKLONJENOSTI, NE DA BI PRIČAKOVALA POVRAČILO ".

lep dan
PEACE AND LOVE
CLEAN
peace and love
Klinar

#47 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. avgust 2004, 14:59

Seveda se z marsičem napisanim strinjam, powerslave, clean. Sam jst, ki mogoče zmotno mislim, da mi je podarjeno samo eno življenje, in še to po tvoje (in deloma tudi po moje) v tej gnili družbi, tega mojga edinega življenja ne mislim zapraviti v obupavanju in zgražanju nad stvarmi, ki jih ni v moji moči spremeniti. Se pa lahko zato posvetim tistim, ki jih lahko spremenim, lahko vplivam nanje, se trudim biti fer in pošten (kaj je to bi tud lahko bil predmet mal filzofske razprave) do soljudi v moji bližini, v moji ožji, upam, da tudi po moji zaslugi, malo manj gnili družbi. x;)x x^x x:)x In če bi vsak to počel...... x;)x

In clean, zakaj si tako zelo prepričana, da drugi niso, nismo sposobni razumeti kaj govoriš? x:)x Ker se ne prikloni(m)jo povsem tvojemu razmišljanju? In tako ne dosegamo tvojih duhovnih višav?
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#48 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 22. avgust 2004, 15:13

A se ne počutmo vsi kdaj tko mal u svojih duhovnih višavah, pa misllmo, da nas noben ne šteka pa da nima smisla da karkol rečemo, k nas itak naujo štekal, k nam še niso dorasl? x;)x

#49 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 22. avgust 2004, 16:26

Ej fantje, sploh nism tko mislila, šla sem skoz marsikatero "gnilobo", drugač nebi tko govorila, to vam je najbrže jasno. Vse, prav vse govorim iz lastnih izkušenj, kljub prebranih goro knjig, je pot po kateri hodim samo moja in samo jaz jo lahko popolnoma razume. Le da je včasih res težko biti tiho in samo sočustvovati, kar ima v končni fazi največji učinek. Mick, spoštujem in vesela sem, ko si tako lepo povedal, da so v prvi vrsti ljudje okoli tebe. TO JE NAJVAŽNEJŠE, to bi MORALO BITI PRIORITETA NAM VSEM. x;)x :palec: xsrcx .
Ne, nisem v nikakršnih višinah nad ostalimi, sem pa sigurno PREOBČUTLJIVA za energije, ki jih čutim že, ko nekdo misli intenzivno name. Zakaj bi delala oklep okoli sebe, ko pa lahko to energijo zaznam, sprejmem in pretvorim, ne da bi se človek zavedal. Ja, tako je to.
Včasih pa tudi rabimo izziv, da nam malo adrenalin poskoči in se vprašamo, kaj neki oddajam in sporočam temu človeku, da je njegova reakcija taka. Vedno, vedno iščem pri sebi tisto, kar pri sogovorniku povzroči takšen odziv.
Tako se učim, saj se zavedam, da niiiii niiiiikoliiii konca učenja. Ko je res konec, odidemo, saj ni potrebe, da bi tu še postajali.

Hvala fantje in dekleta xDDx
peace and love
clean
peace and love
Klinar

#50 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. avgust 2004, 16:47

x:)x :palec: Brihtno dekle, ni dvoma o tem. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0