Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Cudne zadeve


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
162 komentarjev na to temo

#51 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 22. avgust 2004, 19:38

:V: xrolleyesx x:Ix x;)x x:)x xrosex xsrcbumx xrainbowx xchatx xloveyx :detelca: x^x
peace and love
Klinar

#52 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. avgust 2004, 20:56

Zakaj pa si žalostna :V: in se zgražaš xrolleyesx.....ker si brihtna. x?x :eek: x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#53 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 22. avgust 2004, 21:02

saj se ne, obe face smeškotov sta mi všeč :sori: xDDx
peace and love
Klinar

#54 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 22. avgust 2004, 21:21

:wOOt: :unsure: :OO!: ...meni pa tile, pa ta :onfire:..... še posebej pa ta :wub:....... xnckrivx (ta tud x;)x .....in ta ter ta x:Dx

:P xg:Dx ...kaj praviš na ta2?
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#55 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. avgust 2004, 21:39

Po tvojem mnenju. Oni in jaz mislimo čisto drugače.  x;)x

haha nudizem ja :D mal čudne te zadeve...... meni pa se smejio k sploh ne grem na morje.... ccc ampak počas me že posnemajo nekateri bolj odprti :D
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#56 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 22. avgust 2004, 22:16

:palec: x^x x:)x x;)x :detelca: x:o)x
peace and love
Klinar

#57 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:15

........ko mi bo nekdo kot antitezo obstoječe družbe povedal kaj več kot le kritiko in zavračanje, mu bom z zanimanjem prisluhnila. Drugače pa raje težim k (raz)umevanju čemu tako kot je in čemu ni, kakor bi recimo lahko bilo.


Ja itak.. Hmm. Pravis da tezis k razumevanju.. in to kar si napisala je ravno nasprotno od razumevanja.. Se pa strinjam s teboj.. da je bolje strmeti k razumevanju.

Ce tezis k razumevanju potem razumi, da pescica dusne mafije (politika&religija) upravlja z vecino drhali, ki nezavestno zmedeno umira na tem planetu. Tarnajo tocno cez tiste ljudi, ki so jih sami izvolili... in na naslednjih volitvah jih bojo spet volili. Da gres volit enkrat.. bi se nekako razumel.. ceprav zelo tezko.. ampak ok.. Clovek gre enkrat volit.. cool se mu zdi.. da pa gre volit tudi naslednjic.. je pa ze malo kriticno.
Seveda obstaja neka razlaga in sicer organizirana religija sodeluje s politiko.. in tako pri seansah vzdrzevanja bede, kar imenujejo masa, govorijo, da je potrebno sodelovat pri volitvah in celo predlagajo kako se naj NEverniki in nezavestni strahopetci odlocijo. In potem um, ki je poln strahu razmislja.. Ce je "bozji" poslanik to rekel, potem je to dobro.. in tak je bozji plan in tako mora biti in clovekovo bistvo hoce biti svobodno.. strahopetni um pa se oklepa bede.. ker kako bi ljudje navajeni bede ziveli.. ce jih stoletja ucijo, kako je potrebno umirati.. biti truplo.. biti tiho, biti pohleven, biti hvalezen.. ker, kar je najpomebnjese.. si s trplenjem kupujes nebesa. S trplenjem si potesis svoj pohlep. Strasno idiotsko.
Zakaj ne bi nebesa ustvarili TUKAJ in ZDAJ. To je edini resnicni prostor in edini resnicni cas.. v kjer je mozno delovati..

Ta generacija ne sme vec ziveti tako, kot so zivele prejsnje generacije.. ker ce jih programiramo po nasi preteklosti bojo nadaljevali s tekmovalnistjo in pohlepu po biti boljsi. Tekmovalnost ustvarja ljubosumje.. ljubosumje totalka unici odnose.. in ce so uniceni odnosi, je vse uniceno.
Osnovna celica druzbe je druzina in druzina zraste takrat, ko umre ljubezen. Na grobu ljubezni zraste druzina in poroka.
Ce pogledamo en stanovanjski blok, v njem danes zivi recimo 20 druzin in povezanost med temi druzinami je nicelna. Vecina pozna samo enega ali dva soseda ostele pa le na videz.. in vejo en o drugem toliko, kolikor slovenec mora vedeti o sosedu,. da si sam lahko nabavi boljse avtomobile in pohistvo.. da naprej ustvarja tekmovalnost, ki jo prenasa na mlajse generacije.
Znotraj druzine pa se odvija suznjelastnistvo, prepovedi, zapovedi, lastninjenje. In kadar je clovek lastnina, je to zivljenje samo pocasen samomor.
Potrebno se je formirati v skupnost, brez stroge moje, kdo priopada komu.. Ce dva zelita ziveti skupaj, naj zivita.. naj imata otroke.. samo ti otroci niso njihovi otroci.. So ljudje, ki so prisli na Zemlji iz pac nekih svojih razlogov.. in vzgaja jih skupnost.. ne pa da neka druzina (starsa) na otrocih dela poiskuse koliko obcutka krivde prenesejo, koliko jih je mozno pohabiti in na njih izpolnjuje svoje neizivete bolne zelje in halucinacije.
Ce ne bi bilo med ljudmi stroge meje.. kdo je kdo.. se ne bi mogla razvijati tekmovalnost... in na otroke se ne bi mogle prenesti vse psihicne motnje enih starsev. Lahko se sicer ve.. cigav je kater otrok.. v tem ni nikakrsnega problema.. in dojenje otrok jasno pripada materi.. kar pa se ne pomeni, da ima ta matera ali oce pravico odlocati o otroku,. ali si ga lastiti. Vzgoja pa bi morala pripadati skupnosti.
Tako tudi ne bi potrebovali vrtcov.. kjer majhne otroke prepustimo tujcem.. Ta formulacija, ki obstaja danes je zelo nenaravna.. ampak cloveku se zdi naravna.. ker jo pozna.. ker je njemu znana.. Kadarkoli pride nakej novega.. se cloveku zdi nenaravno.. potem pa pocasi postane naravna. Tako nekateri pravijo, da je tudi ljubosumje naravni pojav.. kar pa ni.. je le psiholoska motnja pridobljena v otrostvu, ker je otrokova vzgoja pogojena.

Mi lahko kdo zaupa naslov knjige od Castanede, kjer te zadeve pisejo? Nekdo je rekel, da je on o tem pisal..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#58 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:31

Ce tezis k razumevanju potem razumi, da pescica dusne mafije (politika&religija) upravlja z vecino drhali, ki nezavestno zmedeno umira na tem planetu.

Hm, kot običajno mi je kr neki tvojih misli všeč in blizu, sam ta stavek pa me odbija. Ljudi okoli sebe imenuješ drhal, ki nezavestno zmedeno umira na tem planetu? Kot sem že omenil, v postih nekaterih zelo duhovno razvitih je velik vzvišenosti včasih. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#59 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:51

Mick trdi, da sta zadoščenje in maščevanja 2 različni zadevi.  x^x


Jaz vem pa enega o Mujuti in Hasotu..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#60 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:59

Hm, kot običajno mi je kr neki tvojih misli všeč in blizu, sam ta stavek pa me odbija. Ljudi okoli sebe imenuješ drhal, ki nezavestno zmedeno umira na tem planetu? Kot sem že omenil, v postih nekaterih zelo duhovno razvitih je velik vzvišenosti včasih.  x^x


Mick.. ljudje, ki za svojo identifikacijo potrebujejo nazive slovenc, hrvat, nemc.. kristjan, hindujec, budist.. so nazavestni, ker ce bi bili zavestni, se ne bi identificirali s halucinacijo in narodnosti in NEveroizpovedi bi ze izginile..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#61 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. avgust 2004, 10:08

Kako to, da imas pravico do rojstva.. in volilno pravico, nimas pa pravice do smrti? :eek: :eek:
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#62 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 23. avgust 2004, 11:43

Kako to, da imas pravico do rojstva.. in volilno pravico, nimas pa pravice do smrti?  :eek:  :eek:




ker smrt ni pravica - smrt je dolžnost
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#63 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 23. avgust 2004, 11:54

Mick trdi, da sta zadoščenje in maščevanja 2 različni zadevi.  x^x


Jaz vem pa enega o Mujuti in Hasotu..

Jaz sicer ne vem nobenga, slišal pa se jim že kr neki. x;)x

Mick ne samo, da to trdi, Mick to tudi ve x:px ......po strokovni in ne filozofski plati. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#64 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. avgust 2004, 12:37

Noo potem pa strokovno razlozi razliko...
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#65 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 23. avgust 2004, 13:00

Takoj, ko utegnem napisati mal daljši post..............čeprav menim, da ti pravno-strokovno pojasnilo ne bo všeč. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#66 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 23. avgust 2004, 17:17

A mi vidva lahko prosim povesta, zakaj imata vedno ta pink- ponk med sabo? Tolk sta fajn fanta, pa sta včas kot tista dva petelina, k se za prazen nič ravsata x;)x . Ne morem pomagat, ampak res mi ni vseen, čeprav ni čist nič moja stvar :inocent:, saj tud krega v živo ne morem več poslušat. To je tko, kot bi gonil šterno in zlival dragoceno energijo v preluknjan škaf x;)x .
A vesta, da sploh ni važno kaj človek dela in kaj materialno doseže, pač pa KAKŠEN ČLOVEK JE POSTAL.

Sorry, ampak sem mogla to napisat xsrcx
peace and love
Klinar

#67 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 23. avgust 2004, 18:22

Men pa se ne zdi, da se zdej glih ravsava, bemu. Težko je debatirat na forumu, katerega bistven namen je debata x;)x, če jemljete takšne dialoge za ne vem kako huda nesoglasja in prepire. Ne, no. Sem skor prepričan, da Tjazy ni užaljen zarad včasih kakšne moje mal pikre pripombe, tako kot jaz zarad njegovih nisem. x:)x :palec: V bistvu mogoče celo pogosteje kot ostali lunatki simpatiziram z njegovim razmišljanjem (pa ne samo v zvezi s partnerskimi odnosi, zvestobo ipd. x:o)x x;)x ), pa čeprav se z njim deloma ali pa sploh ne strinjam. x:)x

Clean, s tvojim predzadnjim stavkom se večinoma strinjam, zadnjega čist razumem, z vsemi skupaj pa zelo simpatiziram. xsrcx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#68 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 23. avgust 2004, 20:28

Kako to, da imas pravico do rojstva.. in volilno pravico, nimas pa pravice do smrti?

ker smrt ni pravica - smrt je dolžnost

x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#69 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 23. avgust 2004, 20:29

Ce tezis k razumevanju potem razumi, da pescica dusne mafije (politika&religija) upravlja z vecino drhali, ki nezavestno zmedeno umira na tem planetu..

x8Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#70 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 23. avgust 2004, 20:47

Potrebno se je formirati v skupnost, brez stroge moje, kdo priopada komu.. Ce dva zelita ziveti skupaj, naj zivita.. naj imata otroke.. samo ti otroci niso njihovi otroci.. So ljudje, ki so prisli na Zemlji iz pac nekih svojih razlogov.. in vzgaja jih skupnost.. ne pa da neka druzina (starsa) na otrocih dela poiskuse koliko obcutka krivde prenesejo, koliko jih je mozno pohabiti in na njih izpolnjuje svoje neizivete bolne zelje in halucinacije.
Ce ne bi bilo med ljudmi stroge meje.. kdo je kdo.. se ne bi mogla razvijati tekmovalnost... in na otroke se ne bi mogle prenesti vse psihicne motnje enih starsev. Lahko se sicer ve.. cigav je kater otrok.. v tem ni nikakrsnega problema.. in dojenje otrok jasno pripada materi.. kar pa se ne pomeni, da ima ta matera ali oce pravico odlocati o otroku,. ali si ga lastiti. Vzgoja pa bi morala pripadati skupnosti.

RECIMO, da si mi prikazal nekakšno antitezo družbe, kakršna naj bi po tvoje bila. Skupnost vseh, ki skrbijo za vse in si ne lastninijo nobenega in ničesar.......niti slučajno se ne strinjam s teboj!

Da bi tole funkcioniralo, bi morali biti roboti, vsi z enakimi pričakovanji in pogledi na svet. Ljudje pa enostavno NISMO enaki! V možnosti že, a v resnici se začnemo razlikovati že v trenutku rojstva, ko se nekdo rodi bogatim, nekdo pa revnim, nekdo izobraženim, nekdo pa nepismenim, kar definitivno vpliva na njegovo nadaljno pot. Ne bom tu razpravljala zakaj tako, pustiva, a dejstvo je, da se skozi psihofizičen razvoj ljudje razvijemo v popolnoma INDIVIDUALNA bitja, s svojim lastnim zavedanjem samega sebe. Tudi krščanstvo (ker vem, da ti ne diši x;)x ) govori o človekovi svobodni volji pri odločitvi za vero v boga, kajti človek ima svojo lastno (za)vest na podlagi katere živi in odloča o svojih dejanjih (trpljenja ne povzroča bog, temveč človek sam s svojimi dejanji in hotenji). In ravno krščanstvo govori o ljudeh, ki so pred bogom vsi enaki...

Označevanje teritorija je nekaj najbolj naravnega, začne pa se z mojim lastnim življenjem in telesom. Tu je prva prepoved drugemu, ki mu ne pustim, da razpolaga z menoj, posledično mu ne pustim, da razpolaga z mojim otrokom....na koncu pa mu tudi ne pustim, da se preseli v mojo hišo, ki sem jo zgradila, medtem ko je drugi samo jamral nad bogom in nesrečno usodo, delal čim manj in tudi razmišljal čim manj. Prav tako si jaz ne morem lastiti telesa ali premoženja drugega, ki ima več. A razumeš mojo poanto? Niti slučajno se ne obremenjujem z življenjem drugih ljudi, ker imajo svojo lastno pot. Za svojo sem odgovorna sama, za njihovo pač ne, dokler jim ne škodim.

Da pa bi izgubljala energijo z ozaveščanjem ljudi o "mafiji...", ki jo ti omenjaš, mi na misel ne pade. Ravno tako dobim alergijo, ko mi bližnja znanka začne o reikiju pa meditacijah pa amway kako se da zaslužit.....tudi sama ne maram, da bi me kdo "ozaveščal" in mi razlagal kako naj živim. Sem ti nekje že napisala, da ljudje HOČEJO religijo, iluzijo, ker je z njo pač laže živeti (v bistvu mislim, da brez kakršne koli ideologije ni moč živeti; tudi ti imaš vizijo kako bi moralo biti, vsak ima en film v glavi, s katerim si nekako razlaga življenje). Jaz na to družbo ne gledam kot na zaroto peščice ljudi, ki je na oblasti, ampak bolj kot stanje duha trenutne družbe, ki se vzpostavlja nezavedno. Ja, lahko rečeš, da ljudje nezavedno živijo življenje, kot nekako po nareku družbe, religije, kapitala.....ampak verjemi, da tako hočejo. Mogoče se pa nekomu ti zdiš zmeden in vznemirjen brez veze, ker se razburjaš o njemu jasnih stvareh: svet je ustvaril bog, živeti je treba čimbolj v skladu z zapovedmi, po smrti greš pa v nebesa. Kaj se imaš tu za razburjati? Mu lahko dokažeš nasprotno? Zanj si ti zablodela ovca (saj sem tudi jaz, ker se ne opredeljujem za kristjanko, kar pa ne pomeni, da ne verujem).

Veš, če ti dam banalno primerjavo: holywd. filme snemajo zato, ker jih ljudje hodijo gledati! Kinoteka in Dvor sta vedno napol prazna, ker tam ne vrtijo zabavnih filmov, ker te tam filmi pretresejo, zahtevajo tvojo pozornost...pa še jesti ne smeš povrhu! Kdo je tu kriv (če ima za kaj biti)? Producenti filmov ali ljudje? Po tvoje producenti, po moje ljudje, ki kupujejo te iluzije. Konec koncev so producenti le ljudje, ki so se znašli, se ti ne zdi? In na drugi strani imajo zadovoljne stranke. Če bi me že res motilo proizvajanje takih filmov, jih enostavno nebi hodila gledat. Tudi sicer jih ne, zato me pa ne motijo, zaradi mene če obstajajo ali pa ne. Ravno tako me ne moti cerkev, politika.....vse to je del sveta. Tudi v komunah z najboljšimi nameni enakopravnosti....je obstajal voditelj, ki je imel privilegije. Enakopravna skupnost vseh ljudi enostavno ni mogoča.

A veš, svet ti ponuja vse, od tebe je pa odvisno kaj boš vzel. Predvsem pa si odgovoren za lastno življenje, pusti druge iti po njihovih poteh. Saj te vidijo, tvoj način življenja, bodi prepričan, če so dovzetni, če so zreli (čeprav tole je spet stigmatizacija vseh, ki ne živijo isto), če so pripravljeni, bodo sledili tvojemu zgledu. Če ne, pa nič. Največ, kar lahko storiš za boljši svet je, da živiš po svoji lastni moralni presoji. Spreminjati drugega pač nimaš pravice, odvzel si mu jo s tem, ko si mu prepovedal vtikati se v tvoje življenje.
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#71 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 23. avgust 2004, 20:57

Zakaj vecina ne razume zakaj je mati Tereza prezivela brez titule in denarja (jaz razumem, samo tega ne zmorem...ker valjda nisem tako razvit kot mati Tereza

No, pa imaš odgovor na vsa vprašanja.
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#72 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 23. avgust 2004, 21:02

Zato tudi NIKOLI, NIKOLI NIKOMUR NE SKUŠAJ POMAGATI, ČE TA NE PROSI ZA POMOČ, ker drugače enostavno še ni pripravljen.  Velikokrat poslušam koga, ko govori, govori, govori in govori . Pripoveduje sama OPRAVIČILA, ki mu prihajajo iz svojega samopomilovanja in samopomembnosti. TO SO OPRAVIČILA ZA LENOBO, da ne naredijo nič ZASE.  

KO DOVOLJ BOLI, TAKRAT SMO NA MEJI IN SE ZGODI LAHKO VEČ STVARI.

Se strinjam :palec:
Samo s tistim, da so vzgoja, družba....ovire na naši poti pa ne. Mislim, da so prej pripomočki. Saj si se sama zahvalila vsem, ki so ti prišli na pot. Če bi bilo vse brez naporov, se nebi ničesar naučila, mar ne x;)x
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#73 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 23. avgust 2004, 21:58

pesha, mislila sem na naše otroke, da bi bla vsa situacija vsaj korak naprej. Pa se velika večina prostora in ljudi, ki živimo v njem takooooooooo oklepa materialnega, in tistih pravil igre, ki so vendarle že preživeti. Tisto, kar predstavlja ročno zavoro, tisto sem mislila. Sicer je očitno, da sta dve skrajnosti. Eni se oklepajo kot pijan plota in ne vidijo dalje od nosu in se še kar naprej vdajajo "pranju možgamov" občil in reklam in ....., drugi pa v drugo smer-duhovni razvoj. Kaj misliš? A nebi blo lepo ko bi bla harmonija, vsakega ravno prav, za vse
Ne to niso sanje, tako bo moralo biti.Verjemi mi
peace and love
clean
x:)x
peace and love
Klinar

#74 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 23. avgust 2004, 22:08

Zanima me reakcija in pravilno ravnanje "duhovno odraslega" starša zlorabljenega otroka vizavi storilca in države v istem primeru vizavi storilca?  x;)x

Mick, ne morem trditi, kako bi reagirala v taki situaciji, ker (kolikor se poznam) bi me najbrž preplavila močna negativna čustva :sori: in najbrž ne bi odreagirala glih modro.

Sem pa tudi sama mnenja (o čemer sem pisala v že malo pozabljeni temi Evtanazija in smrtna kazen), da bi bilo potrebno zapore zamenjati za kake "umobolnice" (oz. nekaj takega, kot so komune za narkomane), kjer bi te ljudi, ki zagrešijo kak zločin, pozdravili (podobno kot pozdravijo narkomane). Meni osebno bi bilo bolj v zadoščenje, če bi človeka, ki bi zlorabil mojega otroka, pozdravili, kot da bi ga zaprli za 3 ali 5 let, in po 5-ih letih bi se spet tresla in se bala, da bi ta človek spet prišel v stik z mojim otrokom ali nečakom ali sosedom ali vnukom ali bilokaterim otrokom.

Je pa res - kot sem napisala zgoraj - da ne vem, kako bi odreagirala v resnici, če bi bila v taki situaciji. Če bi imela možnost izbiranja (zapor ali zdravljenje zločinca), bi, upam, našla v sebi toliko modrosti, da bi se odločila za zdravljenje zločinca.

#75 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 23. avgust 2004, 22:27

Lepo. :palec: Sicer pa ima sodišče v primerih, ko obstoji nevarnost, da bo storilec ponavljal kazniva dejanja možnost izreči tkim. varnostne ukrepe (npr. obvezno psihiatrično zdravljenje, obvezno zdravljenje alkoholikov in narkomanov) - neprištevnim storilcem samostojno, bistveno zmanjšano pristojnim pa tudi poleg kazni. Presoja o "bolezni" in prištevnosti storilcev pa je zlasti v rokah specializiranih zdravnikov in ne pravnikov.
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0