Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Egoizem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
39 komentarjev na to temo

#1 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:01

x^x Moje vsakodnevno delo zajema stike z ljudmi. Vsak dan znova, vsak trenutek ugotavljam, da ljudje ne znajo poslušati. Ko te vprašajo kako si, je to zgolj uvod v monolog, ki se dobesedno izlije takoj, ko uspejo zajeti sapo. Nikogar ne zanima kako si, nihče ni pripravljen poslušati, se poistovetiti, razumeti tvoje dogodke in razmišljanja. Vsakdo samega sebe postavi na prvo in edino mesto. Zavračajo drugače misleče, vedno znova izhajajo iz sebe. Npr. ti razložiš svež dogodek in še preden pristaviš epilog, se že usuje plaz besed, ki opisuje neko zgodbo izpred nekaj let, mesecev... Vmes pa ni niti enega vprašanja, ki bi dalo vsaj slutiti, da ga tvoja zgodba zanima.
Kako je možno, da ob tolikšni poplavi duhovnežev ni skorajda nikogar, ki bi znal poslušati in slišati? Kako je možno, da se je tooooooliko egoizma naselilo v ljudi, da stremijo k nekemu višjemu cilju, poslušajo samo toliko, kolikor jim lahko koristi in se ne zmenijo za ljudi v svoji okolici? Pa ob tem ne mislim samo na ljudi, s katerimi se srečujem pri delu. To se dogaja v okolju, v družinah, med prijatelji.
Zakaj je to tako? Zakaj nismo sposobni ali pač nočemo dojeti stvari, s katerimi nismo neposredno povezani? Ali se kdo trudi biti drugačen. Sposobnost razumevanja in odklon od egoizma je bistvena stopnica k višjemu duhovnemu nivoju. Zakaj tega nihče ne prakticira? Je pretežko? :vragec:

#2 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:11

...hm, jaz priznam, da včasih ne poslušam koga x:Ix , sam, ko si kar ne moram pomagat, sem čist nek drugje.... sploh ne slišim besed... to se mi dostikart v službi dogaja, pa doma tudi, je lubi kdaj kar jezen, ko ga ne slišim.... se mi zdi, da znam pa tudi poslušat, sam v tem moram pa mojo svinjico pohvalit....čudno da nima že takih ušeskov :irs: ...sploh zaradi mene x:Ix x:Dx x:Dx
Če hočeš biti srečen....BODI!

#3 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:23

Zaenkrat imam v življenju srečo da znam in zmorem poslušati ne glede na to al gre za prijatelja, družino, stranke v službi....iz tega kar slišim, se tudi jaz učim....poskušam razumeti a NIKOLI ne svetujem....povem moje mnenje - krato in jedernato - ker ves point je da poslušaš in recimo za delček trenutka prevzameš težo povedanega nase....meni res ni težko....zakaj...saj poslušanje ne boli....in če to tistemu ki govori veliko pomeni, lahko vsaj to storim zanj...da ga poslušam in ne samo poslušam ampak tudi slišim! x!x
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#4 beba

beba
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 173

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:31

Živjo.

Meni se ne zdi, da bi bilo tako hudo. Res ni vsak za poslušat, ampak jih najdeš. Pa verjetno vsak, ki posluša tvojo zgodbo, se nekako skuša z njo poistovetiti - mogoče tudi samo zato, da bi razumel tvoje občutke? Da bi lažje sočustvoval, ti dal nasvet. Mogoče ti kdo pove osebno zgodbo tudi zato, da vidiš, da nisi osamljena s takšnimi problemi?

Ne vem. Zdi se mi, da jih najdeš. Daj času čas. Pa tukaj na forumu ti bomo tudi prisluhnili.

Korajžno, pa lep pozdrav! x:)x x;)x

Beba. x8Dx

#5 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:41

Sploh ne gre za to, da "bolujem" za tem, da bi me kdo poslušal. Jaz nasploh ne govorim veliko o sebi, ker ne čutim potrebe po tem in v svojem okolju veljam za človeka, ki veliko, zelo veliko (službeno in zasebno) posluša. Čudi me pa nesposobnost poslušanja drugih ljudi. Nenazadnje se tisti, ki ne posluša, načeloma tudi nič ne nauči. Lahko se najde procent ali dva takšnih, ki to zmorejo, vendar je vseh preostalih 99 oz. 98 % takšnih, ki se vrtijo v svojem strogem svetu in ne slišijo, ne vidijo, ne čutijo, se ne učijo.
Ker se ukvarjam z ljudmi pač to tudi opazim. Njihov svet in interesi se končajo v radiusu 1 metra. Žalostno. Še vedno pa ne vem, zakaj je tako.....

#6 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:49

zakaj misliš, da sem preveč zaverovana vase? Sem se dotaknila mogoče tvoje šibke točke?

#7 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. avgust 2004, 09:53

KOMUNIKACIJA - verbalna

Tule je že bilo nekaj govora o komunikaciji x;)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#8 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 23. avgust 2004, 10:12

zakaj misliš, da sem preveč zaverovana vase? Sem se dotaknila mogoče tvoje šibke točke?

No, tole je le še potrditev moje domneve.

Povedal sem le svoje mnenje.

No, lepa reč. Tvoje mnenje bom upoštevala in se zamislila nad sabo. Vendar me kljub temu še vedno begajo ista vprašanja. Mislim pa, da se veliko ljudi odziva na podoben način. Ko se čutijo ogroženi - napadejo.

#9 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. avgust 2004, 10:27

x:Dx x:Dx x:Dx

Ne ne.. dolci.. Ta napad je preprosta finta duhovnosti.. ki izhaja iz ene fraze.. in sicer se glasi nekako takole.. "Kar te moti pri drugem, je tvoj problem" Sej naceloma mogoce drzi.. samo ta trenutek je bila le finta. Ta duhovnost je polna fint..

Kako si? To je zelo zanimivo vprasanje ki v vecini pomeni... dej utihni ze enkrat, da ti povem, v kaksni bedi zivim!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#10 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 23. avgust 2004, 11:13

x:Dx  x:Dx  x:Dx

Ne ne.. dolci.. Ta napad je preprosta finta duhovnosti.. ki izhaja iz ene fraze.. in sicer se glasi nekako takole.. "Kar te moti pri drugem, je tvoj problem" Sej naceloma mogoce drzi.. samo ta trenutek je bila le finta. Ta duhovnost je polna fint..

Kako si? To je zelo zanimivo vprasanje ki v vecini pomeni... dej utihni ze enkrat, da ti povem, v kaksni bedi zivim!

Kaj sem naredila? Sprožim temo, s katero pri duhovno zrelih forumovcih poskušam izbezati malo samokritike, pa naletim na same Osame bin Ladne, ki samo čakajo na nekoga, na kogaar bi lahko stresli svoje bombe. :V:
Izhajam pač iz sebe x:o)x n in vem, da če ti nekdo pokaže na tvojo napako, stremiš k temu, da jo odpraviš. Jasno je, da ne maram slišati o svojih napakah nič, ker bi bila rada idealna, vendar se potemtakem nič ne naučim......... :o|o:
Zanimivo je pa to, da drugi (mogoče tudi jaz) bistveno več energije potrošijo za to, da dokažejo svoj prav, kot za to, da bi karkoli spremenili. :xx!:

#11 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. avgust 2004, 12:26

Jah to ja pa bistvo UMA.. Um nima nobenega drugega dela, kot da dokaze svoj prav.. Prav interesantno res..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#12 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 23. avgust 2004, 13:46

ali tema že obstaja?
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#13 Apolonija

Apolonija
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 106

Objavljeno: 23. avgust 2004, 14:56

Dejmo..en po drugem...
Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

#14 Žarek

Žarek
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 103

Objavljeno: 23. avgust 2004, 15:22

no evo še moje mnenje Dolči
Tolko da veste, da me kličejo sestra Magdalenka x;)x , drugič več o meni.
Hm meni deluješ...tako ti objasnim kot sem začutila ob branju.Mislim da pri tebi gre za neposlušanje same sebe in ne toliko za to da ti ne poslušaš drugih,Premisli.Vedno nam drugi kažejo kar moramo pri sebi storiti, ne gre za to da so drugi neposlušni.Drugi so točno to kar sama rabiš.Lepo a?Če te to razjezi, pa je znak da tega nočeš še videti pri sebi.
A he sestra Magdalenka pridigala?
huhu srečno Dolči xsrcx
žarek

#15 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 23. avgust 2004, 17:19

x:o)x evo, na razpolago sem vam, pa me lahko križate. Še vedno nisem naletela na nikogar, ki bi bil (razen prve, kdo je že to bil?) pripravljen priznati kanček negativnega v sebi.
Jaz imam pa res smolo, da v življenju še nisem naletela na vas.
Pa kje se skrivate, da vas v življenju še nisem srečala?! x:Dx

Ampak..... bom vzela v zakup vse, kar mi boste zmetali v glavo, poskušala odkriti tisto slabo v meni in delala na temu, da to odpravim. x:Dx xsrcx

#16 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 23. avgust 2004, 17:32

Hojla Dolci12,
prosim, ne jezi se no x;)x , saj ti nihče ni imel namena dvigniti adrenalina, verjemi mi. Le več ali manj vsi, smo sami to lekcijo že vzeli in včasih še vedno podležemo izzivu x;)x . A povem ti lahko, da kadarkoli govorim (pridigam drugim) vedno ZELO PAZLJIVO POSLUŠAM KAJ GOVORIM, KER TO GOVORIM V PRVI VRSTI SEBI. vSE, PRAV VSE, KAR SE NAM DOGAJA JE NAŠ ODSEV, TAKO KOT SO TUDI OTROCI NAŠE OGLEDALO. Tako pač je.
Toplo ti priporočam, da prebereš knjigo Cebbie Ford TEMNA STRAN ISKALCEV SVETLOBE.

peace and love
clean
peace and love
Klinar

#17 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 23. avgust 2004, 17:33

ups, popravek Debbie Ford .....sorry nisem namerno x;)x x:)x
clean
peace and love
Klinar

#18 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 23. avgust 2004, 17:40

x;)x kar verjemi ji,ker clean to res zna ,ve... x:)x
hoj,clean :palec:

#19 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 23. avgust 2004, 17:41

ampak zanimivo, Bobnar ti je resnično prisluhnil in podal svoje mnenje...
Bobnar presenečaš me xsrcx ali pa tudi ne x;)x x:Xx

#20 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 23. avgust 2004, 17:57

Hojla Dolci12,
prosim, ne jezi se no  x;)x , saj ti nihče ni imel namena dvigniti adrenalina, verjemi mi. Le več ali manj vsi, smo sami to lekcijo že vzeli in včasih še vedno podležemo izzivu  x;)x . A povem ti lahko, da kadarkoli govorim (pridigam drugim) vedno ZELO PAZLJIVO POSLUŠAM KAJ GOVORIM, KER TO GOVORIM V PRVI VRSTI SEBI. vSE, PRAV VSE, KAR SE NAM DOGAJA JE NAŠ ODSEV, TAKO KOT SO TUDI OTROCI NAŠE OGLEDALO. Tako pač je.
Toplo ti priporočam, da prebereš knjigo Cebbie Ford  TEMNA STRAN ISKALCEV SVETLOBE.

peace and love
clean

Hvala, te knjige, mislim, da res še nisem prebrala.
Za danes imam dovolj kritik. :C: Trudim se, da ne bi vseh danes zapisanih besed razumela tragično, ker če bi jih, potem bi začela razmišljati o tem, da bi obiskala psihiatra. :eek: Nekaj mora biti pa res hudo narobe z mano. :C: Ob vsem tem branju mi namreč prihajata na misel dva zaključka in sicer: 1. Najbrž sem malo čez les, da želim odkrivati napake v sebi in 2. najbrž sem še enkrat čez les, da to pričakujem od drugih. :V:
Sicer pa sem ugotovila, da sem najbrž edina na tem forumu, ki napake sploh ima. To je neverjetno. xrolleyesx In žalostno. :C: Ne vem sicer, kdo bi moral biti žalosten. Žalostno pa je vendarle. :C:

#21 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 23. avgust 2004, 19:37

Dolci, kaj pa če ti samo hočemo skrajšati dooooooollllgooooo lekcijo, ki jo je moral vzeti vsak izmed nas, da ti sploh lahko takole "pamet soli" . Kaj misliš.
Vsako stvar lahko gledaš iz dveh vidikov plus ali minus. Verjemi, da si vsi tule želimo, da ga pogledaš iz plus strani. Saj ni lahko, tudi meni ni bilo lahko. Vem le eno in to uagotovo, da nikoli več ne poizkušam spreminjati drugih ( to ne pomeni, da jim ne smem na primeren in pošten način povedati svojega mnenja, ki je vedno posledica mojih izkušenj) pač pa se vprašam, kaj moram jaz spremeniti v svojem odnosu do te osebe.
Verjemi mi, NI LAHKO pogledati se zjutraj v ogledalo v oči in si reči : V redu sem, Poštena sem do sebe in drugih. Poizkusi, mogoče kaj odkriješ, kar ti sploh ni znano. x:)x Z lepimi željami .
peace and love
Clean
peace and love
Klinar

#22 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 23. avgust 2004, 19:55

Opažam, da je večina folka tako obremenjena s sabo, zato ni sposobna poslušat. Menim, da je sposoben poslušati in osredotočiti se na problem sogovornika le tisti, ki je v ravnotežju s samim seboj in ki je obkrožen z ljudmi katerim lahko zaupa. Nekdo, ki tega nima, pač izkoristi vsak trenutek za izliv sebe.
Morda delamo malo krivico tistim, za katere menimo da ne znajo poslušat, saj ne poznamo razlogov in ozadja za takšno njihovo obnašanje, seveda pa stalno obstajajo (ego)izjeme.

Tudi vsak dan nismo enako razpoloženi, enkrat bolj za samoizpoved, drugič za poslušanje drugih.

Tako pač je.

Bobnar :palec:


Dolci... praviš, da opažaš, da ljudje ne znajo poslušati... in še, da ti pa to znaš in počneš... ???... si razočarana, ker ljudje niso taki, kot ti misliš, da bi morali biti?... nam želiš kaj povedati?... evo - tukaj smo - POSLUŠAMO :irs:

#23 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 23. avgust 2004, 20:17

Dva jaza
rubrika: kotiček življenja; datum objave: 13.07.2004
V vsakem človeku sta dva jaza. En JAZ se imenuje um (pamet ali glava), drugi JAZ se imenuje notranji JAZ (srce, duša ali čustva), ali pa mali otrok, ki ga ima vsak v sebi. Mnogokrat nam dela um ali kako bi temu rekli, EGO. Premalokdaj se vprašamo in premalokdaj prisluhnemo notranjemu JAZU ali svojemu otroku, ki nam narekuje kaj je najbolje za nas. Velikokrat si dovolimo, da nas ponese UM ali EGO, nato se znajdemo v labirintu in si ne znamo pomagati in priplavati na površje, da bi bili srečni. Kaj takrat storimo? Iščemo izhode iz nastalega problema, vendar iz še tako majhnega, nastane velik. Danes, ko je tempo življenja hiter in boj za preživetje ter obstoj težak, je vedno težje. Najvažneje je, da začnemo vsi delati na tem, da bi bili srečni zadovoljni in da najdemo v sebi mir in zadovoljstvo, ter prisluhnemo notranjemu JAZU ali OTROKU, da nas vodi po pravi poti.
Lep pozdrav vsem pa veliko sončka v vašem srčku želi.
Venesa

.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#24 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. avgust 2004, 20:45

poslušanje....vsi smo enkrat v vlogah pripovedovalca, včasih poslušalca. Nekateri ljudje pa ne zmorejo obeh vlog.
Moja boljša polovica pravi, da jaz vedno **znam vprašati** da potem lahko poslušam.
Včasih mi pa ne paše prefiltrirati vsega hudega, grdega in groznega, kar mi ljudje pripovedujejo in takrat se mi pozornost preusmeri drugam. Ne, da mi ob tem ni mar za človeka, vendar dan za dnem poslušati iste lajne mi ne paše. Zaradi tega se nimam za slabo poslušalko, pa še plačana nisem za to ampak je volonterska funkcija.
Jaz imam tudi svojo poslušalko, ko jo potrebujem, ona pa mene. Za njo si vedno vzamem čas, ker mi je dragocena, ker me razume, ker je **odgovorna** za to kar sem, je moja velika učiteljica in prijateljica, moje uho in bralka skritih misli.
Hvala ti N. x:Xx
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#25 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 23. avgust 2004, 22:57

x^x Moje vsakodnevno delo zajema stike z ljudmi. Vsak dan znova, vsak trenutek ugotavljam, da ljudje ne znajo poslušati. Ko te vprašajo kako si, je to zgolj uvod v monolog, ki se dobesedno izlije takoj, ko uspejo zajeti sapo. Nikogar ne zanima kako si, nihče ni pripravljen poslušati, se poistovetiti, razumeti tvoje dogodke in razmišljanja. Vsakdo samega sebe postavi na prvo in edino mesto. Zavračajo drugače misleče, vedno znova izhajajo iz sebe. Npr. ti razložiš svež dogodek in še preden pristaviš epilog, se že usuje plaz besed, ki opisuje neko zgodbo izpred nekaj let, mesecev... Vmes pa ni niti enega vprašanja, ki bi dalo vsaj slutiti, da ga tvoja zgodba zanima.
Kako je možno, da ob tolikšni poplavi duhovnežev ni skorajda nikogar, ki bi znal poslušati in slišati? Kako je možno, da se je tooooooliko egoizma naselilo v ljudi, da stremijo k nekemu višjemu cilju, poslušajo samo toliko, kolikor jim lahko koristi in se ne zmenijo za ljudi v svoji okolici? Pa ob tem ne mislim samo na ljudi, s katerimi se srečujem pri delu. To se dogaja v okolju, v družinah, med prijatelji.
Zakaj je to tako? Zakaj nismo sposobni ali pač nočemo dojeti stvari, s katerimi nismo neposredno povezani?  Ali se kdo trudi biti drugačen. Sposobnost razumevanja in odklon od egoizma je bistvena stopnica k višjemu duhovnemu nivoju. Zakaj tega nihče ne prakticira? Je pretežko? :vragec:

Dolci12, tudi jaz imam včasih podobne probleme - da me ljudje ne poslušajo. V enem takem obdobju sem tudi odprla temo na tem forumu Komunikacija, in mnenja in nasveti drugih forumcev so mi zelo pomagali. Preberi, mogoče bo tudi tebi kaj pomagalo.

Sicer pa sem prišla do spoznanja, da si uslišan takrat, kadar si tudi sam dovolj prepričan v to, kar govoriš. Kadar veš, kaj hočeš povedati, govoriš bolj z nekim entuziazmom, navdušenjem... bolj prepričano = bolj prepričljivo... in to bolj pritegne ušesa drugih ljudi. Saj ne, da moraš kričat. Večinoma je odločen in stabilen glas (ali stas - tvoja notranja drža) bolj "prodoren" kot sam volumen glasu.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0