Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Egoizem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
39 komentarjev na to temo

#26 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 24. avgust 2004, 06:54

Hvala vam forumovci. In to mislim zelo iskreno. Po skorajda prečuti noči sem prišla do spoznanja, da imam res tudi sama probleme. Po zaslugi Žarka in Cleane sem prišla do spoznanja da ne znam prsluhniti sebi in predvsem svojim najbližjim. Vse ostale poslušam in to dan za dnem, tako, da sem nehala poslušati sebe. Malček egoizma najbrž ne škodi, sicer sebe vsakokrat preslišiš in preskočiš. Vsi drugi so postali pomembnejši, vsem drugim sem poskušala pomagati in sem se zaradi tega, ne da bi se zavedala, začela istovetiti z njimi. Živela sem mogoče bolj njihova življenja kot svoje.
Prisluhniti sebi pa je najbrž moja naloga ( najbrž moja najtežja). Izkoristiti svoje potenciale, izpolniti to, zaradi česar sem sploh tukaj, dati za trenutek sebi prednost.
In prisluhniti svojim bližjim, za katere se mi je zdelo, da imajo vse urejeno, da vse funkcionira tako kot mora. Navidezno je to sicer res, vendar če pogledam globlje, je res mogoče v teh naših odnosih zaznati določeno razdaljo. Zdaj vidim.
Je pa težko razpoznati svoj ego in priznati sebi, da si kar predolgo bredel po plitvini. Zdaj vem. Pot bo najbrž težja od spoznanja, vendar: kjer je volja in zavedanje, tam je moč....
Predvidevam, da to res izhaja iz preteklosti, ker sem bila obdana (in se podzavestno) še vedno obdajam s skrajno egoističnimi in neposlušnimi ljudmi.
Hvala xsrcx xsrcx xsrcx

#27 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 24. avgust 2004, 07:09

Pa kje se skrivate, da vas v življenju še nisem srečala?! x:Dx

:palec:
Mogoce si pa koga ze srecala v zivljenju.. ampak tisto je bilo zivljenje.. tole ja pa virtualnost..
Govoriti, da poslusas ali pa poslusati.. to je tko pac.. sej vemo kako.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#28 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 24. avgust 2004, 07:10

Dolci x:)x xsrcx :vio: x^x :palec:

#29 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 24. avgust 2004, 07:44

Hvala vam forumovci. In to mislim zelo iskreno. Po skorajda prečuti noči sem prišla do spoznanja, da imam res tudi sama probleme.


Tako pa je krog sklenjen.. x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

Ko kdorkoli samo omeni, da obstaja nek problemcek nikje.. takoj mi forumovci zelji pomoci x:Dx x:Dx priskocimo na pomoc in doticnemu pokazemo da je v bistvu v enaki pizdi.. zato se nej ne razburja.. in tako je vse v najlepsem redu.. Je treba vsakega potunkat, da ne bo slucajno .. x:Dx

In zdaj je zadeva izpadla prav butasto.. Dolci12 je opozorila na resno tezavo.. ki je svetovna tezava.. in preprosto smo ji pokazali naj skrbi za svoje probleme.. in tako lahko mirno pozabimo na vse in naprej pazimo, da ne bi kateri izpostavil neko tezavo in jo slucajno odnesel brez svojih problemov.. ker potem bi izpadlo.. kao da je boljsi.. kar pa se ni najvecji problem. Najvecji problem je, ker bi to pomenilo, da je smo mi slabsi. To je posledica tega idiotskega sistema, ki povdarja tekmovalnost ze med otroki.
Naredili smo pa isto.. CISTO ISTO! Tako kot je dolci12 pokazala nam nase v bistvu svetovno generalne probleme.. tako smo ji mi milo za drago pokazali njene tezave.. Pa jasno da ima vsak neke svoje probleme.. druagace ne bi bil tukaj.. mislim na Zemlji..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#30 Žarek

Žarek
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 103

Objavljeno: 24. avgust 2004, 09:46

dolči super:)))))) čestitam!
xsrcx xsrcx
žarek

#31 inča

inča
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 24. avgust 2004, 10:37

dolci12, ti se čist preveč obremenjuješ. zakaj iščeš napake v sebi, v drugih, vsepovsod? zakaj si enostavno ne prisluhneš? kot vidim, si to že sama ugotovila. in to je tudi vse. vse v življenju se ti dogaja z razlogom in če srečuješ ljudi, ki ti ne znajo prisluhnit, bi se jaz najprej vprašala, kaj jim sploh imam za povedat? najprej se pogovori s seboj, ti povem, marsikaj si boš imela za povedat.

#32 inča

inča
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 24. avgust 2004, 10:38

sestra magdalenka... tebi pa lahko samo stisnem roko!

#33 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 24. avgust 2004, 11:44

dolci12, ti se čist preveč obremenjuješ. zakaj iščeš napake v sebi, v drugih, vsepovsod? zakaj si enostavno ne prisluhneš? kot vidim, si to že sama ugotovila. in to je tudi vse. vse v življenju se ti dogaja z razlogom in če srečuješ ljudi, ki ti ne znajo prisluhnit, bi se jaz najprej vprašala, kaj jim sploh imam za povedat? najprej se pogovori s seboj, ti povem, marsikaj si boš imela za povedat.

Zato, Inča, ker želim biti boljša, kot sem. Ker se jasno zavedam (ne vedno), kdaj delam napake, kdaj koga prizadenem, kdaj sem egoistična, preveč materialistično vsmerjena, kdaj sem celo despotska..... :vragec: Pa nočem biti. Ampak spremembe so tako težke. Rada bi odkrila kaj je tisto pravo v meni. Če me zbode odnos drugih se trudim, da ne bi bila enako šibka. Ker ne želim biti samo vase vsmerjena in hoditi čez trupla. x^x Enostavno hočem biti boljša. To je tako kot pri izpitih - trudiš se doseči čimboljšo oceno. Ne boljšo kot drugi (čeprav je ravno to pogosto merilo), temveč čimvišjo zase. Ker veš, da zmoreš. x?x
Na žalost pa pogosto ne vem, kje delam napake, če mi to drugi ne povejo. Hvala nebu za ljudi, ki mi pokažejo, kje grešim...
Je pa težko! Ta EGO dela strašne probleme. x^x

Aja - Borism - sicer netaktno, vendar direktno! Tudi tebi hvala x:Dx

#34 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 24. avgust 2004, 11:46

Ups, pomota!
Ne Borusm, temveč Bobnar me je že v prvi rundi razsul. Hvala tudi tebi Bobnar x:Ix

#35 inča

inča
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 24. avgust 2004, 12:30

dolci12, nimaš se dovolj rada, če v sebi iščeš samo napake. men se zdi, da ti hočeš na silo odpraviti svoje "napake", ki pa jih btw sploh nimaš. vsak dan znova se učiš, vzemi to kot lekcijo, s katero boš zrasla, ne pa kot lekcijo, s katero boš odpravila napake. tako razmišljanje vodi v en začaran krog, v katerem imaš občutek, da samo odpravljaš svoje napake, ne najdeš pa nobenega zadovoljstva v tem. skoncentrirana si na napake, ki naj bi jih odpravila, pri tem pa pozabljaš na tisto najboljše, kar je v tebi. in tisto najboljše v tebi je vredno tvoje pozornosti, ne pa tvoje napake.

#36 beba

beba
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 173

Objavljeno: 24. avgust 2004, 13:04

... ker želim biti boljša, kot sem. Ker se jasno zavedam (ne vedno), kdaj delam napake, kdaj koga prizadenem, kdaj sem egoistična, preveč materialistično vsmerjena, kdaj sem celo despotska..... :vragec:  Pa nočem biti. Ampak spremembe so tako težke. Rada bi odkrila kaj je tisto pravo v meni. Če me zbode odnos drugih se trudim, da ne bi bila enako šibka. Ker ne želim biti samo vase vsmerjena in hoditi čez trupla.  x^x Enostavno hočem biti boljša. To je tako kot pri izpitih - trudiš se doseči čimboljšo oceno. Ne boljšo kot drugi (čeprav je ravno to pogosto merilo), temveč čimvišjo zase. Ker veš, da zmoreš. x?x
Na žalost pa pogosto ne vem, kje delam napake, če mi to drugi ne povejo.  Hvala nebu za ljudi, ki mi pokažejo, kje grešim...
Je pa težko! Ta EGO dela strašne probleme. x^x

Dolci, vse je proces. Samo ne hiteti. Vse spremembe se dogajajo postopno. Spremeniš pa lahko vedno samo sebe, nikoli druge (drugi se sicer lahko spremenijo zaradi tvoje spremembe, toda to je spet njihova odločitev). Naučila sem se, da je največja umetnost potrpljenje - vzeti si čas.

Nihče ni popoln, jaz predvsem ne. Vendar predvsem zadnje čase delam veliko na sebi in rezultati so že vidni. In bolj, ko sem zadovoljna sama s seboj, bolj sem strpna do drugih...

No, kar sem hotela v bistvu povedati, je: delaj na sebi - to je najboljša naložba! in počasi - ne pričakuj rezultatov jutri - pridejo pa sigurno!

Beba. x:Dx :palec: x:Dx

#37 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 24. avgust 2004, 18:24

Moji dnevi glih ne tečejo v nenehnem iskanju lastnih napak. Paše mi pa, če jih najdem in delam na temu, da jih odpravim.
Kljub vsemu pa cenim vajino mnenje. Grazie! xsrcx

#38 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 24. avgust 2004, 18:30

dolci12 :palec: , saj gre, le prvi koraki so najtežji. Vedno smo tu, tudi zato, da ti povemo kar včasih boli, te pa bolj daleč naprej prestavi x;)x
Tudi OS se ne branimo !
peace and love
clean
peace and love
Klinar

#39 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 24. avgust 2004, 18:32

dolci12  :palec: , saj gre, le prvi koraki so najtežji. Vedno smo tu, tudi zato, da ti povemo kar včasih boli, te pa bolj daleč naprej prestavi x;)x
Tudi OS se ne branimo !
peace and love
clean

He, he, Clean, thanks.... :palec: :D

#40 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 1. september 2004, 18:45

vedno bolj ga znam poslušat ,nekak ga poizkušam krmilit, da ni preveč, niti premau x^x
:detelca:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0