Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kakšno masko imaš?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
205 komentarjev na to temo

#176 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 13. september 2005, 22:51

<{POST_SNAPBACK}>:inocent: vsak se bori tako kot zna in zmore, nekateri pri tem izgubijo filing za etiko in moralo... :o|o:  x:o)x

itak se vse vraca.. xDDx

nocko.



Večina ga sploh nima. x:Dx Sve se vrača sve se plača, duplo ponavad! :vragec: x;)x
Baby don´t forget my number!

#177 Tomi7

Tomi7
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 14. september 2005, 05:59

<{POST_SNAPBACK}>Ha, ha mogoče je pa primitivizem maska. x;)x  x^x


Ja, morda pa res! Ampak, sem omenil primitivne ljudi in ne prmitivizma in
to dvoje sploh ni nujno povezano. Nasprotno, skoraj izključujeta se ta dva pojma, skoraj...

#178 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 15. september 2005, 09:51

Všeč mi je kar piše Pujsa v tej temi :palec:
Jaz se trudim delati tako...

#179 natalie

natalie
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 304

Objavljeno: 15. september 2005, 13:41

js mislm, da kr si tud zares samozavestna! mogoce mal pesimisticna.. pa ne smes bit! ti si ful samozavestna.. rec.. js sm ful..js sm ful kul x;)x :vio:[/quote]

x:)x

JST SM FUL KUL ...ful kul pesimisticna :o|o: tako je moje zivlenje nols...sem srecno nesrecna :V:
velike sanje malega vesolcka

#180 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 15. september 2005, 18:18

ah dej nehi. sam vem o cem govoris-u bistvu sm biv js tud tak. pol pa najpri bl na silo optimist.. sam moc misli.. moja pesimisticnost me je motila pa sem se prevzgoju. simple

#181 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 15. september 2005, 18:23

no ni lih simple. sam kaj pa je simple u zivlenu. tud ce je tist ni lih dost vredn. sm pa pristas, da vsak najde svojo pot. da bi brav ksne knjige, kjer te neki ucijo al pa joga al pa bilokej. men je to bljak.. vse sam ene kvazi bliznce, un k je to iznajdu ne recm-je zanga (pa se za ksnga), sam no ne pa za take trume ljudi k se siljo neki k jogi u svoji glav pa nc pospravlen. ufff sm zabluzu, to ni blo vec zate mislen natalie x:Ix

#182 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 16. september 2005, 18:23

vsak dan druga :xx!:
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#183 enaeva

enaeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 16. september 2005, 18:54

Ne nosim mask, le izraz trenutnega razpoloženja, s pravico in dolžnostjo :8):

#184 domen21

domen21
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 16. september 2005, 19:58

Mislm da si masko "nataknejo" taki ljudje ki ne znajo biti zvesti samemu sebi.Čeprou je pa odlično orodje za pridobivanje oziroma odbijanje pozornosti.

#185 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 16. september 2005, 21:27

xsrcx Beseda "maska" izhaja iz arabščine in pomeni zasmehovanje, burkaštvo. Zemeljski človek je zasmehovanje notranjega-božanskega človeka, ki ga je ujela osebnost.
Oseba pomeni maska. Maske prikrivajo. Ravno s tem pa se razodene človekovo notranje bistvo. Beseda "oseba" (persona) je izpeljana iz latinske besede"persona" = maska. Glagol"personare" pomeni zazveneti skozi. Besede izvirajo iz misterijskih dram, kjer je bilo notranje pripravljenim poslušalcem razkrito človekovo bistvo. Prastaro vedenje je, da je človek sam maska, prikrivanje. Sam prikriva božje.
V osnovi pa maska ni nič, ker ne izhaja iz Boga. V Svetem pismu se glasi: "Pri Bogu ni pristranosti." (Rim. 2, 11) V nas je prastrah, skrito pravedenje, da kot zemeljsko bitje nismo nič. Zato si vedno znova nadevamo nove maske. Različnost mask je neizčrpna. "Jaz" poskuša skriti z neskončno fantazijo lastno praznino. Jaz-zunanji človek je neutruden igralec, masko vedno znova napolni z navideznim življenjem in si najraje odigra lastno božanskost. V tem prepoznamo Luciferjev impulz, ki hoče biti bog v živalski podobi. Kakor hitro pustimo, da v nas deluje božanska Svetloba, spregledamo zemeljski jaz kot prazno masko. Zasije pa tudi osvoboditev. Kajti masko se da sneti. Možna je preobrazba. xsrcx x;)x

#186 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 16. september 2005, 21:30

<{POST_SNAPBACK}>xsrcx Beseda "maska" izhaja iz arabščine in pomeni zasmehovanje, burkaštvo. Zemeljski človek je zasmehovanje notranjega-božanskega človeka, ki ga je ujela osebnost.
Oseba pomeni maska. Maske prikrivajo. Ravno s tem pa se razodene človekovo notranje bistvo. Beseda "oseba" (persona) je izpeljana iz latinske besede"persona" = maska. Glagol"personare" pomeni zazveneti skozi. Besede izvirajo iz misterijskih dram, kjer je bilo notranje pripravljenim poslušalcem razkrito človekovo bistvo. Prastaro vedenje je, da je človek sam maska, prikrivanje. Sam prikriva božje.
V osnovi pa maska ni nič, ker ne izhaja iz Boga. V Svetem pismu se glasi: "Pri Bogu ni pristranosti." (Rim. 2, 11) V nas je prastrah, skrito pravedenje, da kot zemeljsko bitje nismo nič. Zato si vedno znova nadevamo nove maske. Različnost mask je neizčrpna. "Jaz" poskuša skriti z neskončno fantazijo lastno praznino. Jaz-zunanji človek je neutruden igralec, masko vedno znova napolni z navideznim življenjem in si najraje odigra lastno božanskost. V tem prepoznamo Luciferjev impulz, ki hoče biti bog v živalski podobi. Kakor hitro pustimo, da v nas deluje božanska Svetloba, spregledamo zemeljski jaz kot prazno masko. Zasije pa tudi osvoboditev. Kajti masko se da sneti. Možna je preobrazba.  xsrcx  x;)x


Zelo :palec:
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#187 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 17. september 2005, 11:35

<{POST_SNAPBACK}>xsrcx Beseda "maska" izhaja iz arabščine in pomeni zasmehovanje, burkaštvo. Zemeljski človek je zasmehovanje notranjega-božanskega človeka, ki ga je ujela osebnost.
Oseba pomeni maska. Maske prikrivajo. Ravno s tem pa se razodene človekovo notranje bistvo. Beseda "oseba" (persona) je izpeljana iz latinske besede"persona" = maska. Glagol"personare" pomeni zazveneti skozi. Besede izvirajo iz misterijskih dram, kjer je bilo notranje pripravljenim poslušalcem razkrito človekovo bistvo. Prastaro vedenje je, da je človek sam maska, prikrivanje. Sam prikriva božje.
V osnovi pa maska ni nič, ker ne izhaja iz Boga. V Svetem pismu se glasi: "Pri Bogu ni pristranosti." (Rim. 2, 11) V nas je prastrah, skrito pravedenje, da kot zemeljsko bitje nismo nič. Zato si vedno znova nadevamo nove maske. Različnost mask je neizčrpna. "Jaz" poskuša skriti z neskončno fantazijo lastno praznino. Jaz-zunanji človek je neutruden igralec, masko vedno znova napolni z navideznim življenjem in si najraje odigra lastno božanskost. V tem prepoznamo Luciferjev impulz, ki hoče biti bog v živalski podobi. Kakor hitro pustimo, da v nas deluje božanska Svetloba, spregledamo zemeljski jaz kot prazno masko. Zasije pa tudi osvoboditev. Kajti masko se da sneti. Možna je preobrazba.  xsrcx  x;)x


ful dobra razlaga. Kje si pa to dobila? x:)x
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#188 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 17. september 2005, 13:53

<{POST_SNAPBACK}>xsrcx Beseda "maska" izhaja iz arabščine in pomeni zasmehovanje, burkaštvo. Zemeljski človek je zasmehovanje notranjega-božanskega človeka, ki ga je ujela osebnost.
Oseba pomeni maska. Maske prikrivajo. Ravno s tem pa se razodene človekovo notranje bistvo. Beseda "oseba" (persona) je izpeljana iz latinske besede"persona" = maska. Glagol"personare" pomeni zazveneti skozi. Besede izvirajo iz misterijskih dram, kjer je bilo notranje pripravljenim poslušalcem razkrito človekovo bistvo. Prastaro vedenje je, da je človek sam maska, prikrivanje. Sam prikriva božje.
V osnovi pa maska ni nič, ker ne izhaja iz Boga. V Svetem pismu se glasi: "Pri Bogu ni pristranosti." (Rim. 2, 11) V nas je prastrah, skrito pravedenje, da kot zemeljsko bitje nismo nič. Zato si vedno znova nadevamo nove maske. Različnost mask je neizčrpna. "Jaz" poskuša skriti z neskončno fantazijo lastno praznino. Jaz-zunanji človek je neutruden igralec, masko vedno znova napolni z navideznim življenjem in si najraje odigra lastno božanskost. V tem prepoznamo Luciferjev impulz, ki hoče biti bog v živalski podobi. Kakor hitro pustimo, da v nas deluje božanska Svetloba, spregledamo zemeljski jaz kot prazno masko. Zasije pa tudi osvoboditev. Kajti masko se da sneti. Možna je preobrazba.  xsrcx  x;)x


zdejvsaj vem, da sm si na zacetku mal narobe razlagu (si defineru masko)..
ful zanimiv prispevek!

#189 Paris

Paris
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 19. september 2005, 11:05

Sm to kar sem, ne delam razlike med ljudmi! Če sm slabe volje to tut pokažem in drugim rečem naj me pustijo dans pri miru. Najbolj mi pomeni ka si js mislim o seb ne pa drugi o men

x:px

#190 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:29

Biti to kar si pomeni da ne nosiš maske x:)x

#191 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 7. oktober 2005, 16:06

<{POST_SNAPBACK}>Biti to kar si pomeni da ne nosiš maske x:)x


kako sem ugotovila da nosim masko? Ojej, kar strašljivo je blo.
Ko sem si izpisala sugestijo: GOVORI KAR MISLIŠ IN DELAJ KAR GOVORIŠ ! so se sprožile varovalke v podzavesti. kar naenkrat sem sebe slišala govoriti, tudi vedela kaj govorim. Spoznala sem, da mislim eno, govorim drugo, delam pa čisto tretjo stvar.
No to so ble moje maske. Potem sem ugotovila, da sem imela privzgojeno, kakšno masko je treba imeti za določeno osebo, situacijo, ojej .

Bolj ko sem to ozavestila, lažje je hoditi naprej, temu bi se reklo, vedno živeti v resnici. Nič več ni treba premišljevati, kaj sem komu rekla, ker povem vsem enako, nič več se ne obremenjujem, kaj kdo misli, to je njegova stvar, ne moja, saj nekaj, kar se ne da spremeniti ali zavrteti ure nazaj, sploh nima pomena premišljevati, kaj šele govoriti o tem.

To je moje mnenje in razlaga seveda o moji maski x;)x x:)x :palec:
Mejte se super!!

peace and love
Klinar

#192 setsuna

setsuna
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 6. november 2005, 15:32

jaz pa.... hehe
opažam da sm pred ljudmi vedno nasmejana, dobre volje, zbijam šale, se norčujem....otročiček skratka =)....
ko pa sem sama, sem ponavadi(razen če se počutim res dobro) resna, razmišljam, slabše volje,....
saj ne rečem, da maska ne odpade kdaj...npr. ko sem se jokala zard nekoga ki bi mi naj bil prijatelj

moja maska mi je všeč in opažam da se ta maska počasi zliva v mene in tako sem vedno večkrat dobre volje xDDx
Each atom sings to me
"set me free
from chains of the physical"

#193 B@BuR@

B@BuR@
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 6. november 2005, 15:40

Ne nosim maske. Sem kar sem in želim, da so tusi drugi takšni do mene. Na živce mi grejo ljudje, ki igrajo, ki hočejo bit nekaj kar niso.
Vpij, slišali te bodo vsi daleč naokrog, šepetaj, slišali te bodo tisti zraven tebe, molči, slišal te bo prijatelj!

#194 Gost_Kaktus_*

Gost_Kaktus_*
  • Gost

Objavljeno: 22. junij 2010, 20:25

Jaz tudi ne uporabljam mask. Saj sem le igralec. Vsi moji obrazi spadajo v igro. Za vsakogar imam svoj obraz. To zato, ker želijo oni tako, ne jaz.

#195 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 22. junij 2010, 21:06

Kameno lice, poker faca.... če mi to rata pol se mi zdi, da sem se nekak zaščitla. Je pa res, da mi to bol poredko rata. In sem zato tolk bolj pogumna.xDDx x8Dx Mah, bedarija.

#196 DejanCare

DejanCare
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 22. junij 2010, 22:36

maska kot Persona v jungovski psihologiji. Obraz, ki ga nekdo kaže svetu z obnašanje, izgledom. Prav je, da imamo v odnosih z drugimi tud masko, sj bi blo nespametno bit čisto "nag" pred vsakih ter razodevat sebe. Z masko funkcioniramo v družbi, pred tistimi osebami, ki so tega vredne pa jo lahko v privatnem življenju tudi snamemo.

#197 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 25. junij 2010, 07:36

xvrtcx

maska kot Persona v jungovski psihologiji. Obraz, ki ga nekdo kaže svetu z obnašanje, izgledom. Prav je, da imamo v odnosih z drugimi tud masko, sj bi blo nespametno bit čisto "nag" pred vsakih ter razodevat sebe. Z masko funkcioniramo v družbi, pred tistimi osebami, ki so tega vredne pa jo lahko v privatnem življenju tudi snamemo.


Vsaka maska je strah... in nič drugega...tu ne gre za toleranco ali prilagajanje v odnosih, ker je tole vse pogojeno. Maske v vsakem primeru oblika obrambnega sistema, ki se ne izgrajuje v trenutku, ampak skozi življenje. Pogojuje jih pa strah, teh je pa toliko kot je negativnih mentalnih in čustvanih prepričanj in vzorcev.
Maske so nesmisel, kot je tudi nesmisel "razodevati sebe" pred vsakim. Saj ni potrebe po tem. S človekom si tak, kot čutiš do njega...jasno mi pa je, da je to za večino ljudi nesprejemljivo- da bi bili v življenju, takšni kot so v sebi. Nekaterri so že pozabili kakšni so, le da v človeku vsake toliko pride do "izbruha", ko ne moreš zanikati svojega lastnega nezavednega "jaza". In takrat si brez maske.

Lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#198 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 25. junij 2010, 19:56

Živ,

A so ljudje v naprej definirani in določeni ?
Brez podpisa

#199 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 26. junij 2010, 06:05

Živ,

A so ljudje v naprej definirani in določeni ?


Z močno komponento svobodne volje ...

lepo bodi xvrtcx

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#200 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. junij 2010, 19:07

Z močno komponento svobodne volje ...

lepo bodi xvrtcx

Matjaž



Na kakšen način smo vnaprej določeni ?
Težko je namreč jasno opredeliti besedno zvezo ' takšen kot si v sebi '. Kaj pa nekdo, ki v življenju ni doživel ljubezni, sprejemanja, zaupanja itd. Takšen človek ima v svojem emocionalnem zemljevidu ogromno luknjo, ki ni posledica neke določenosti ampak posledica življenjske situacije.

Torej ali nas bolj kot definitivna določenost, mnogo bolj določa naš psihološki razvojni proces, ki je v veliki meri odvisen od staršev in okolja ? Sprašujem, ker je ' takšen kot si v sebi ' po mojem mnenju še najbolj povezan s starševsko ljubeznijo v naših prvih letih življenja.
Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0