Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj bomo dons jedl


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 3 x ocenjeno
14647 komentarjev na to temo

#12651 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 13. februar 2015, 14:12

Nisem bila. Pa po sliki hrane na linku tudi nimam želje. Klobase niso kulinarika no. flirt.gif

laugh.png



#12652 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 13. februar 2015, 14:15

Punce, uspeva mi spečt 'kruh' iz samo riževe, samo koruzne in samo ajdove moke .. brez jajc :) Samo moka, sol, soda bikarbona in secret ingredient :P

 

Še malo moram testirat, da bo za zihr, pol pa delim ;)


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#12653 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 13. februar 2015, 14:25

aja,

drgač pa francoziše salad (ker lahko čaka icon21.gif )

pa meso


... Say what you mean
And mean what you say ...

#12654 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. februar 2015, 15:15

Nisem bila. Pa po sliki hrane na linku tudi nimam želje. Klobase niso kulinarika no. flirt.gif

Problem Oštarije je, da ima nenapisan (dnevni) menü. Pač, prideš tja in vidiš na z roko napisani tabli, kaj je tisti dan na voljo (oz, kaj se je tisti dan/teden kuharju zluštalo). Še bolj natančno, kaj ima svežega v špajzi. Je vedno sezonska hrana in ja, lahko podebatiraš kaj ti bi oz. kaj ne bi, pa ti potem on to pripravi. Midva sva se usedla, natakar naju je prišel vprašat česa ne jeva in kaj se tisti dan pripravlja/kuha. Skor sem iz stola dol padla, še nikdar doživela, da bi me prišel kdo vprašat česa ne jem, da pač t(k)o pripravi, da bo dobro. Sem se pustila zapeljat (dragi itaq) in bilo je vrhunsko. Si moraš pa (žal) čas vzet, tam minejo dve, tri ure - ajn cvaj draj. Midva pa z Razbojnikom. Ampak je zdržal, ostali gostje pa tudi.

Tkole gostilnico furat - tko si jaz predstavljam. No, jaz več kot 5 miz itak ne bi imela. Pa komandirala bi (goste) laugh.png v stilu - če češ jej, če ne pa marš od miza shuriken.gif

Ampak v slo.prostoru ( s slovenskimi gosti) je to (skor) nemogoče. Dobro, da še vztrajajo, pa da jim gre (Oštariji).


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#12655 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 13. februar 2015, 15:29

Punce, uspeva mi spečt 'kruh' iz samo riževe, samo koruzne in samo ajdove moke .. brez jajc smile.png Samo moka, sol, soda bikarbona in secret ingredient tongue.png

 

Še malo moram testirat, da bo za zihr, pol pa delim wink.png

ukid.gifcrossfingers.gif

 

 

držim pesti...da bo ponovljivocrossfingers.gif

 

men enkrat rata, pa tisočkrat se ponesreči- zgleda da sem za to življenje kvoto izpolnilashuriken.gif



 Midva sva se usedla, natakar naju je prišel vprašat česa ne jeva in kaj se tisti dan pripravlja/kuha. Skor sem iz stola dol padla, še nikdar doživela, da bi me prišel kdo vprašat česa ne jem, da pač t(k)o pripravi, da bo dobro. Sem se pustila zapeljat (dragi itaq) in bilo je vrhunsko. Si moraš pa (žal) čas vzet, tam minejo dve, tri ure - ajn cvaj draj. Midva pa z Razbojnikom. Ampak je zdržal, ostali gostje pa tudi.

Tkole gostilnico furat - tko si jaz predstavljam. No, jaz več kot 5 miz itak ne bi imela. Pa komandirala bi (goste) laugh.png v stilu - če češ jej, če ne pa marš od miza shuriken.gif

Ampak v slo.prostoru ( s slovenskimi gosti) je to (skor) nemogoče. Dobro, da še vztrajajo, pa da jim gre (Oštariji).

 

 

em119.gifscratchchin.gif ne vem- dve mizi bi jaz še zmogla kontrolirat- tri bi bile nemogoče- 5 pa čisti čudežazzangel.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#12656 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. februar 2015, 15:31

lia II, odvisno kolk jih sedi za mizo. Pr men bi sedeli max. 3 za vsako, tj 15 ljudi. Tok jih pa menda porihtaš?


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#12657 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 13. februar 2015, 15:56

danes je dan za greh.

 

Jps. En krof pokončan, 2 še čakata. Čez vikend se obljubljajo flancati, potem so rojstni dnevi.... ma kdo bo vse to preživel huh.png

 

 

 javljam se!

 

 ampak po teniske bo pa treba v Koper in to take da ko bo padla komanda marš ena dva, da se svetijo na podplatih.


z utripajočimi  lučkami se razume

 

em119.gif

 

pa 20 kilski hello kitty rukzak čez ramena


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#12658 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 13. februar 2015, 16:13

Jst bi tudi nekaj za pusta hrustaicon27.gif

Saj ne da sem namaškarana ...

nepočesana pa,

zna biti, da bo zadostovalo icon_smile_clown.gif


... Say what you mean
And mean what you say ...

#12659 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 13. februar 2015, 16:28

Kako sem se lotila Intro GAPS diete. bucktooth1.gif

 

Kupila meso, ogromno kosti in zelenjavo. Skuhala juho. Jedla juho. Pila juho. Si opekla jezik. icon1_sneaky1.gif

 

Ugotovila, da v službi juho težko pripravim, zato zdržala do doma, do večera. Vmes bila lačna. Jedla juho, pila juho. Opekla jezik. Vsakič! rolleyes.gif

 

Ugotovila, da tako ne bo šlo. Začela s polno dieto*. Na kosilu iz juhe brskala ven testenine. Ugotovila, da mi poturijo mokoblink.png. In očitno vegetomad.gif.

 

Bila lačna. Fejst lačna**. Zdržala, se nekako trudila. 

 

Dokler.... Ni prišla pogostitev v službi. Jedla pico. Kanapeje. icon27.gif Sladico frog.gif

 

Danes: en krof in pol.

 

Aja, rezultat diete: pol številke manjši modrcSHOCK.gif icon_smile_angry.gif . 

 
 

*Sem že bila na dieti brez OH, ampak tale Intro Gaps pa res zahteva dodatne napore.

 

** Punce, vse, ki pravite, da zvečer pojeste čisto vse, kar vam pride na pot, sem že enkrat teoretizirala, zdaj pa potrdim iz izkušenj - ni čudno, če čez dan ne vnesemo dovolj snovi v telo. 

 

Po Ayurvedi sem najbrž Pitta tip. Zanj namreč piše: 

  • napadi silne lakote in žeje, hitra prebava, ne smete izpustiti obroka, drugače lahko komu skočite za vraticon27.gif

Life begins at the end of your comfort zone. 


#12660 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 13. februar 2015, 16:55

...napadi silne lakote in žeje, hitra prebava, ne smete izpustiti obroka, drugače lahko komu skočite za vraticon27.gif

Maš vsaj hitra prebava laugh.png  Jz pa napadi silne lakote, obrok lahko izpustim, žeje manj, pol se pa vse do zadnjega pokuri in "pajsa" v telesu....Kapha sleepy.gif



#12661 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 13. februar 2015, 17:22

lia II, odvisno kolk jih sedi za mizo. Pr men bi sedeli max. 3 za vsako, tj 15 ljudi. Tok jih pa menda porihtaš?

partyy.gif žal ne, ne več, ko smo bli mladi pa jasleepy.gif se spomnim so mi jo deca zagodli, pa povabili cel vrtec na praznovanje rojstnega dne - sredi julija - dragi starši so pri vrtni ograji spuščali mulce na dvorišče- meni so pa mulčki kr gomazeli po celi bajti, na podstreh po kleteh , po vrtu....ampak finta rudi, sem pobasala dva kg sladoleda en velikanski pisker pa tolkla s kuhalnico, da tisti kdor hoče sladoled na grosse naj se postavi v vrsto, kdor ne bo v vrsti ga ne dobiwink.png ne vprašaj vsi so prilezli iz vseh skrivališč in se postrojili, ko vojaki v vrstehypnodisk.gif

 

enga ni bilo ki bi se odrekel skušnjavitongue.png


Obečanje ludom radovanje...


 


#12662 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 13. februar 2015, 17:31

Kako sem se lotila Intro GAPS diete. bucktooth1.gif

 

Kupila meso, ogromno kosti in zelenjavo. Skuhala juho. Jedla juho. Pila juho. Si opekla jezik. icon1_sneaky1.gif

 

Ugotovila, da v službi juho težko pripravim, zato zdržala do doma, do večera. Vmes bila lačna. Jedla juho, pila juho. Opekla jezik. Vsakič! rolleyes.gif

 

Ugotovila, da tako ne bo šlo. Začela s polno dieto*. Na kosilu iz juhe brskala ven testenine. Ugotovila, da mi poturijo mokoblink.png. In očitno vegetomad.gif.

 

Bila lačna. Fejst lačna**. Zdržala, se nekako trudila. 

 

Dokler.... Ni prišla pogostitev v službi. Jedla pico. Kanapeje. icon27.gif Sladico frog.gif

 

Danes: en krof in pol.

 

Aja, rezultat diete: pol številke manjši modrcSHOCK.gif icon_smile_angry.gif . 

 
 

*Sem že bila na dieti brez OH, ampak tale Intro Gaps pa res zahteva dodatne napore.

 

** Punce, vse, ki pravite, da zvečer pojeste čisto vse, kar vam pride na pot, sem že enkrat teoretizirala, zdaj pa potrdim iz izkušenj - ni čudno, če čez dan ne vnesemo dovolj snovi v telo. 

 

Po Ayurvedi sem najbrž Pitta tip. Zanj namreč piše: 

  • napadi silne lakote in žeje, hitra prebava, ne smete izpustiti obroka, drugače lahko komu skočite za vraticon27.gif

flirt.gif kako domače in poznano

 

shujšaš pol pa sam v modrc ni kaj položit, vse ostalo pa nepremično na svojih mestih- na bokih , na stegnih...

 

ko smo mi bili mladi smo tudi imeli diete- 2 kg dol, pa 5 gor- pa smo se nehali vagat pri 104 kghuh.png  zdaj pa kadar hočemo hujšat- grem prej spatsleepy.gif neverjeto kako je spočito telo laže vitkolaugh.png zdaj nič več ne hujšamo, ker ko shujšamo pet kg dol, je na faci dvajset gubic večwink.png

kar pa res ni lepopartyy.gif je bolje zalito pa mastno, odkar pa vem, da se v teh ljubkih maščobnih blazinicah še estrogen dela pa shranjuje, ma ne damo jih kar tako..zadnjič ena fit bejba suhljata, res fejst- še vse svoje zobe ima, jamrala kako jo obliva mena- pa pravim-najprej uporabim vse svoje dramaturške sposobnosti se zazrem njenenemu dečku v gofljo in rečem- poglej, sto let nazaj, so ble vse babnice že mtrve, ti si zdaj 48 pa maš še moža , ki ima vse zobe v ustih, pa lahko gledaš svoje otroke kak se ženijo, vesela bod- saj veš, da ne moreš biti vse življenje najstnica...

 

drugače pa ni gršega, kakor da je babnica pri petdesetih, obnašanja pa oblačenja ko najstnica, ali žali bog še pijana v tigrastih pajkicah na kakem abrahami, prav resohmy.pngohmy.pngsleepy.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#12663 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 13. februar 2015, 17:49

Anne, saj veš, da lahko tudi zelenjavo in meso iz juhe v stage 1, a ne? Predvsem maščobne kose, po katerih res nisi tolk lacen..

Za s sabo spakiras zmiksano verzijo vsega trojega v termosko in maš.

Pa kislo zelje nujno zraven ...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#12664 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 13. februar 2015, 18:02

Jep, vem, ampak problem je to pogret v službi. Termoska, res ni slaba ideja, sicer moram v nakup, ker ta je čisto prestara. Problem je, ker sem cel dan od doma in potem čisto preveč lačna, pa pristanem na tem, da začnem basati točno prepovedano hranoWhatever_anim.gif. Zato se mi je zdela ugodnejša rešitev full dieta, ker tisto sem zaradi teh težav že furala čisto brez problemov.

 

Silvija, tisto ni nujno vedno dobra rešitev. sleepy.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#12665 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 13. februar 2015, 18:12

laugh.png aja , še nekaj sem spomnila- ko sem frišno zajubljena niisem nič lačnapartyy.giflove3.gifflirt.gif

 

pa nič me revma ne trga po kosteh, enostavno fit- ne glede na to kaj jem pa pijemsleepy.gif

 

še malo na drugo stran pogledat ne sam v piskrepartyy.gif

 

što se mora nije težko- čas kopalk se bliža, bolj da ne grem na vago- zdaj še par dni do pepelnice- sladko mastno--pol pa post do velke noči

 

 

stare običaje je treba spoštovati, laže naseliš novo mesto, kakor obudiš star običaj ,ki izumrewink.png

 

sem že naštimala za moje male maškare, pehar mišk, bonbonov, piškotov in drobiža, kdor maškare odpodi -  z njimi odpodi tudi srečo zdravje dobro letino , blagostanje od sebe stran

no imate kaj za pusta hrustawink.png


Obečanje ludom radovanje...


 


#12666 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 13. februar 2015, 23:33

laugh.png aja , še nekaj sem spomnila- ko sem frišno zajubljena niisem nič lačnapartyy.giflove3.gifflirt.gif

 

pa nič me revma ne trga po kosteh, enostavno fit- ne glede na to kaj jem pa pijemsleepy.gif

 

še malo na drugo stran pogledat ne sam v piskrepartyy.gif

 

što se mora nije težko- čas kopalk se bliža, bolj da ne grem na vago- zdaj še par dni do pepelnice- sladko mastno--pol pa post do velke noči

 

 

stare običaje je treba spoštovati, laže naseliš novo mesto, kakor obudiš star običaj ,ki izumrewink.png

 

sem že naštimala za moje male maškare, pehar mišk, bonbonov, piškotov in drobiža, kdor maškare odpodi -  z njimi odpodi tudi srečo zdravje dobro letino , blagostanje od sebe stran

no imate kaj za pusta hrustawink.png

ja, eno bolj švoh moko in slabo olje iz štacuna - dragi privlekel (seveda) napačno, pa še pokazala sem mu točno katero olje naj prinese in točno katero moko, pol pa dobim nek M+trgovinski izdelek sleepy.gif

olje bo nesel nazaj laugh.png

 

sem se po kratkem premisleku (in preštevanju gostov v glavi) prenaglila v št. miz. Tri so popolnoma dovolj, oz. 12 je moj zg.max., po katerem se noben (namerno) ne zastrupi partyy.gif

Tolk sem jih sfolgala znotraj bajte, sam stanje živcev in malo tudi stanje sten je bilo pa nikakvo. Če bi na koncu obiskov imela brzostrelko, bi jo uporabila kar znotraj bajte shuriken.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#12667 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 14. februar 2015, 08:18

Cookie, a tvoj je tudi od tistih, ki na naročilo "pirin kruh" prinese "pir in kruh" laugh.png



#12668 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 14. februar 2015, 15:34

ne, on bo vprašal kakšen kruh? Kje se pa to dobi? V Bauhasu, oddelek vrt, tretja stalaža na levi, druga polica od spodaj navzgor sleepy.gif

 

*********

danes bučna juha (nekateri so imeli not še pol žličke naribanih tartufov), pečena raca z jabolki in suhimi slivami, mlinci, motovilec.

Kuhna je poribana, pa je zdej cajt da jo razturim s peko kroštol laugh.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#12669 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 14. februar 2015, 18:52

ne, on bo vprašal kakšen kruh? Kje se pa to dobi? V Bauhavi, dr

gor sleepy.gif

Hehe, moj tudi. Pol pa še po telefonu preveri, če ima ta pravo stvar laugh.png



#12670 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 14. februar 2015, 19:25

najbrž ima slabe izkušnje s tem, če kaj narobe kupi in prinese domov ... laugh.png

frog.gif

 

Ti že veš laugh.png



#12671 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. februar 2015, 08:26

...

Kuhna je poribana, pa je zdej cajt da jo razturim s peko kroštol laugh.png

in točno to se je uresničilo ajncvajdraj sleepy.gif

začelo se je z jajcem. Hočem ubit dve jajci v posodo. Prvo ok, pri drugem pa je rumenjak in pol beljaka padlo na pult. Okej, polovim jajc z žlico in si mislim kok sem štorasta ohmy.png pol dam deci smetane v kozarec in vse skupaj gret v mikrovalovko (ker sem bila lena in se mi ni dalo mazat posebej lončka za gretje smetane na šporhetu. Fora pa je, da jaz mikrovalovke ne znam pravilno uporabljat in sledil je logičen konec). Valda, VALDA da je smetana skipela (btw, 2min sta za deci smetane čist preveč) in posrala celo notranjost mikrovalovke. Si mislim, zdele se ne bom ukvarjala s tem, grem zamesit ono testo za kroštole, pa tut če je vmes požar. Zamesim, dam počivat testo, pol pa pucanje kuhne in mini generalka mikrovalovke. Po vsem tem se mi pa RES ni dalo še cvret, pa tut, kdo bo ob 21h jedu kroštole laugh.png

Anyway, te sem spekla naslednji dan za zajtrk in morm rečt, bile so prave wow & asskicking icon_smile_approve.gif in verjetno ni treba posebej poudarit, da s(m)o jih pojedli v momentu.

Ma prov ponosna sem nase flirt.gif

k v bistvu ni velik ocvrtih jedi, za katere lah rečem, da jih noben boljše ne pripravi biggrin.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#12672 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 16. februar 2015, 08:48

flirt.gif kako domače in poznano

 

shujšaš pol pa sam v modrc ni kaj položit, vse ostalo pa nepremično na svojih mestih- na bokih , na stegnih...

 

ko smo mi bili mladi smo tudi imeli diete- 2 kg dol, pa 5 gor- pa smo se nehali vagat pri 104 kghuh.png  zdaj pa kadar hočemo hujšat- grem prej spatsleepy.gif neverjeto kako je spočito telo laže vitkolaugh.png zdaj nič več ne hujšamo, ker ko shujšamo pet kg dol, je na faci dvajset gubic večwink.png

kar pa res ni lepopartyy.gif je bolje zalito pa mastno, odkar pa vem, da se v teh ljubkih maščobnih blazinicah še estrogen dela pa shranjuje, ma ne damo jih kar tako..zadnjič ena fit bejba suhljata, res fejst- še vse svoje zobe ima, jamrala kako jo obliva mena- pa pravim-najprej uporabim vse svoje dramaturške sposobnosti se zazrem njenenemu dečku v gofljo in rečem- poglej, sto let nazaj, so ble vse babnice že mtrve, ti si zdaj 48 pa maš še moža , ki ima vse zobe v ustih, pa lahko gledaš svoje otroke kak se ženijo, vesela bod- saj veš, da ne moreš biti vse življenje najstnica...

 

drugače pa ni gršega, kakor da je babnica pri petdesetih, obnašanja pa oblačenja ko najstnica, ali žali bog še pijana v tigrastih pajkicah na kakem abrahami, prav resohmy.pngohmy.pngsleepy.gif

 

flirt.gif kako domače in poznano

 

shujšaš pol pa sam v modrc ni kaj položit, vse ostalo pa nepremično na svojih mestih- na bokih , na stegnih...

 

ko smo mi bili mladi smo tudi imeli diete- 2 kg dol, pa 5 gor- pa smo se nehali vagat pri 104 kghuh.png  zdaj pa kadar hočemo hujšat- grem prej spatsleepy.gif neverjeto kako je spočito telo laže vitkolaugh.png zdaj nič več ne hujšamo, ker ko shujšamo pet kg dol, je na faci dvajset gubic večwink.png

kar pa res ni lepopartyy.gif je bolje zalito pa mastno, odkar pa vem, da se v teh ljubkih maščobnih blazinicah še estrogen dela pa shranjuje, ma ne damo jih kar tako..zadnjič ena fit bejba suhljata, res fejst- še vse svoje zobe ima, jamrala kako jo obliva mena- pa pravim-najprej uporabim vse svoje dramaturške sposobnosti se zazrem njenenemu dečku v gofljo in rečem- poglej, sto let nazaj, so ble vse babnice že mtrve, ti si zdaj 48 pa maš še moža , ki ima vse zobe v ustih, pa lahko gledaš svoje otroke kak se ženijo, vesela bod- saj veš, da ne moreš biti vse življenje najstnica...

 

drugače pa ni gršega, kakor da je babnica pri petdesetih, obnašanja pa oblačenja ko najstnica, ali žali bog še pijana v tigrastih pajkicah na kakem abrahami, prav resohmy.pngohmy.pngsleepy.gif

:) joj si dobra

vse lajke za danes sem že porabila, tak da se tule - pa še marsikje globoko strinjam.

yesss


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#12673 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 16. februar 2015, 08:52

heh, kar 2x je citiralo :) za ziher

 

nič ne vem kaj bi kuhala. mogoče mineštro kakšno.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#12674 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 16. februar 2015, 09:04

Problem Oštarije je, da ima nenapisan (dnevni) menü. Pač, prideš tja in vidiš na z roko napisani tabli, kaj je tisti dan na voljo (oz, kaj se je tisti dan/teden kuharju zluštalo). Še bolj natančno, kaj ima svežega v špajzi. Je vedno sezonska hrana in ja, lahko podebatiraš kaj ti bi oz. kaj ne bi, pa ti potem on to pripravi. Midva sva se usedla, natakar naju je prišel vprašat česa ne jeva in kaj se tisti dan pripravlja/kuha. Skor sem iz stola dol padla, še nikdar doživela, da bi me prišel kdo vprašat česa ne jem, da pač t(k)o pripravi, da bo dobro. Sem se pustila zapeljat (dragi itaq) in bilo je vrhunsko. Si moraš pa (žal) čas vzet, tam minejo dve, tri ure - ajn cvaj draj. Midva pa z Razbojnikom. Ampak je zdržal, ostali gostje pa tudi.

Tkole gostilnico furat - tko si jaz predstavljam. No, jaz več kot 5 miz itak ne bi imela. Pa komandirala bi (goste) laugh.png v stilu - če češ jej, če ne pa marš od miza shuriken.gif

Ampak v slo.prostoru ( s slovenskimi gosti) je to (skor) nemogoče. Dobro, da še vztrajajo, pa da jim gre (Oštariji).

 

 N otoku Cresu blizu kampa Punta križa, če me spomin ne vara, je ena oštarija, kjer tut dobiš lahk samo tisto, kar je gazda tisti dan nalovil v morju..

Cene niso niti tolk strašno navite, je pa res, da zelo hitro zmanjka hrane..

 

Tako da jo ponavadi konzumirajo tisti ki imajo čas ali pa veliko denarja da si čas kupijo.

 

Folk še zmer pada na to domače pa divje..


prenos.jpg


#12675 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. februar 2015, 09:23

 N otoku Cresu blizu kampa Punta križa, če me spomin ne vara, je ena oštarija, kjer tut dobiš lahk samo tisto, kar je gazda tisti dan nalovil v morju..

Cene niso niti tolk strašno navite, je pa res, da zelo hitro zmanjka hrane..

 

Tako da jo ponavadi konzumirajo tisti ki imajo čas ali pa veliko denarja da si čas kupijo.

 

Folk še zmer pada na to domače pa divje..

Sem tudi jaz slišala za to oštarijo, da gazda pripravi, kar mu domačini tisto noč ulovijo. Sem pa malce v dvomih kar se resnične svežine tiče; naš sosed na morju (otok) lovi samo v zimskem času (in potem pospravi v skrinje), ker bojda se dobre ribe poleti skrijejo pred turisti (hrup, toplota). Kdo bi vedel, kaj je res icon26.gif

Se mi pa zdijo cene rib v (katerikoli) gostilni/oštariji bistveno previsoke glede na kvaliteto priprave le-teh. Če me kaj razpizdi, me razpizdi Vegeta - in to najdeš čist povsod. Tko da jaz rib (in morskega življa) po (obmorskih) gostilnah ne jem, ker jih sama pripravim stokrat bolje flirt.gif

Izjema je seveda (na izgled zanikrna) gostilna v Kortinah music336.gif Boljše ribje juhe v življenju še nisem jedla hypnodisk.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0