Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali so vas že obiskale Jehovove priče?


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
580 komentarjev na to temo

#526 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 23. oktober 2004, 08:19

Jaz bi pa prav rad, ce mi posljete nekoga od Jehovih pric k meni, ker s tistim ko se je lani oglasil, nisva uspela dokoncati zanimivega pogovora.
Torej.. obstaja mogoce kdo na dolenjskem.. ki bi mi razlozil bistvo tega.. Vsi bi oznanjali.. pa nihce mi ne uspe oznanit, ko postavim voprasanja. IN to niso provokotaivna vprasanja.. kdo je ustvaril boga in podobno.. ampak cist zivljenjska vprasanja.
Torej.. ce zelite oznanjat.. ste vabljeni k meni.. vas bom tudi pogostil.. in to je resno povabilo.

Hvala!

x:Dx Nista uspela dokončati x:Dx x:Dx x:Dx
Tole bi človek skoraj moral doživeti....JEHOVA PRIČA teče na vso moč iz Tjaziyeve hiše in kriči: Nikdar več!!! Na to stran že ne x:Dx x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#527 bogglefreak20

bogglefreak20
  • Zavrnjeni
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 23. oktober 2004, 09:11

Kopirano iz strani, ki jo odpre posredovana povezava:

"Komentarji:

"Moja nečakinja je dolga leta bila katoličanka, ko pa je videla svinjarije, ki se dogajajo tam, je prestopila k Jehovovim pričam! Kar se pa tiče Jehovoih prič pa naj poudarim, da pri nas ni nobenih homo usmerjenih ljudi. Vsi smo hetero usmerjeni. Zato vas vabim, da obiščete našo kraljestveno dvorano.

Prisrčno vabljeni.""

Evo, zelo "prisrčno" a priori odpadem kot knof od gat. Kristus (pa ne le on) je menda učil ljubezen do bližnjega, sodba je bila po njegovem vedno rezervirana za Boga. S kraljestvom, ki temelji na izključevanju in nesprejemanju, ne želim imeti nič. Jehovove priče imam tudi v sorodstvu. Z njimi ne najdemo skupne poti preprosto zato, ker SODIJO o življenju in grešnosti drugih. To, ponavljam, po mojem mnenju ni privilegij človeka. Kateregakoli človeka. Dušo tehta Bog (ok, mogoče še nadangel Mihael, ampak zadnja beseda je Božja). Po mojem. Pa po vaše?
Beatus, qui venit in nomine Domini!

#528 Carmen Silva Kračun

Carmen Silva Kračun
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 23. oktober 2004, 11:43

CITAT:

20 LET SEM BIL JEHOVOVA PRICA

Ali se vam je kdaj dozdevalo, da se nekdo igra z vami in vodi vaše življenje, usmerja vaše občutke in poskuša vplivati na vašo vest?

Pri Jehovovih pričah člani vsakodnevno doživljajo ravno to, toda pot spoznanja, da nekdo manipulira s tabo je dolga in boleča.

Ko so na naša vrata potrkale Jehovove priče, sem bil star okoli štiri leta. Ker so moji starši pokazali zanimanje, so Priče pričele z njimi preučevati knjigo "Resnica, ki vodi do večnega življenja". Razmere v novem svetu, ki naj bi bil tik pred nami, so prikazovali idilično, pri tem pa so bili zelo prepričljivi in vztrajni. Obiskovali so nas vsak teden in vedno so prinesli kakšna darila, bili nasmejani in dobre volje. Človek bi se jim res težko uprl.

Starši so se po enoletnem preučevanju krstili. To je bil vesel dogodek in vsi so se veselili z njimi. Priče so bile vesele, ker so moji starši evforično sprejeli resnico, njihova majhna skupnost pa se je povečala še za dva člana.


-------------

Človek ne more verjeti, da se kaj takega dogaja v današnjem svetu.

LP

Nekaj časa je bilo vse lepo in prav, bili smo nasmejani in veseli, na druge ljudi smo gledali malce zviška, pa nič za to. Bili smo orodje v Božjih rokah, posvetni ljudje pa so bili le figure, ki jih je bilo treba spreobrniti k pravemu čaščenju.

Odraščal sem skupaj z svojimi sovrstniki iz dvorane, postali smo dobri prijatelji in marsikaj smo si potihem zaupali. Včasih tudi kaj takega, kar pri Jehovovih pričah velja za greh. Sem lahko štejemo skoraj vse zabave, rojstne dneve, disko in razna srečanja. Ker so bile posvetne zabave greh, smo naredili svoje.

Toda tudi to ni bilo po volji voditeljem kulta, kajti mladina ne sme biti sama in brez nadzora. Če smo imeli zabavo so bili prisotni tudi starešine, ki so pazili, da ni kdo grdo govoril ali se slabo obnašal. Sploh je bilo potrebno biti pazljiv pri obnašanju do nasprotnega spola, kajti ko si mlad te želje kar vabijo, ti pa jim lahko nasedeš in narediš greh, greh pa, ko je dovršen, rodi smrt in tedaj si za vse večne čase pogubljen. Tako so nas učili. Ko smo hoteli poslušati posvetno glasbo, je to bila spet nevarnost, saj gre večinoma za satanistične pesmi, ki jih Satan nastavlja za vabo. Zato so starešine zelo hitro potisnile v naše glasbene naprave njihovo zgoščenko s kraljestvenimi melodijami ali pa v najboljšem slučaju zgoščenko z zelo mirnimi komadi, evergreeni.

Pozneje takih zabav nismo več prirejali. Vodilnim pa je prišlo na uho, da smo včasih organizirali lastne zabave brez njihovega nadzora, ampak joj, to je bil madež, ki ga je bilo treba oprati iz čistega božjega ljudstva. V najboljšem primeru smo jo odnesli z večurnim zasliševanjem, v najslabšem pa je sledil kak javni opomin, ki ga je bil deležen organizator zabave in njegovi pomagači. Med zaslišanji so ti skušali na vsak način vbiti v glavo, da imaš svobodno voljo. Pred začetkom zaslišanja ali pa pred koncem so se seveda pomolili k Bogu za pravično sojenje. Vprašanja so bila takšna: Kaj si delal včeraj? Ali greš z mano jutri na oznanjevanje? Imaš doma računalnik? Imaš internet? Katera je bila tista punca s tabo v parku?

Merilo duhovnosti so bile in so še vedno ure oznanjevanja in prisotnost na shodih. Če imaš nadpovprečno mesečno število ur in si prisoten na vseh shodih, to pomeni, da si zelo duhoven in ti nihče ne more ničesar očitati.

Neka sestra, ki živi na vasi in se preživlja z kmetijstvom, ni bila redna na shodih in oznanjevanju. Starešina R. A. , ki je tedaj služil v naši občini, ji je ob priliki zabrusil:"Da bi ti le krava crknila". Pred tem pa je z odra govoril o "bratski ljubezni" in o prihajajočem novem svetu. Njegova ljubezen do bližnjega je bila očitno napisana samo na papirju iz katerega je bral, ne pa tudi v njegovem srcu. Ko premišljam o tem, se spominjam stavka iz biblije, ki ga Jehovove priče na oznanjevanju tako rade citirajo: Ki sicer hranijo podobo pobožnosti, njeno moč so zatajili;in teh se ogiblji. (2. Tim. 3:5).

Ko so leta tekla sem se vedno bolj oddaljeval od njihove navidezne resnice, pristne ljubezni pa v Skupnosti nisem nikoli čutil. Poznal sem le stroga pravila samovoljnih starešin in organizacije.
Naredil sem usodno napako. Zaljubil sem se v svetno dekle. To je bilo nezaslišano, bila je poganka, ki bi me gotovo speljala k krivemu čaščenju. Najino zvezo sva morala skrivati, pred Skupnostjo in pred mojimi starši. Najini zvezi sem posvečal večino prostega časa, to se je pa poznalo tudi na mesečnem poročilu oznanjevanja, ki ga vsak vsak vernik oddati enkrat mesečno.

Starešinam moja nedejavnost ni bila všeč, menili so, da potrebujem pomoč in sem duhovno bolan. Vsak teden sem tako moral oznanjevati z Italjanskim pionirjem in starešinom, D. C. Trkala sva po vratih in nabijala ure. Ko sem imel zadostno število ur, je bilo navidez vse dobro, vsaj mislil sem tako. Vodstvo Skupnosti pa je že vklopilo mehanizme njihove tajne obveščevalne službe, ki me je zasledovala, ne da to opazil.

Člani obveščevalne službe so običajn ljudje, ki jim v življenju stvari ne uspevao in se tako radi grejo tajne agente. Take ljudi smo imenovali kar "duhovna policija".

Nekaterim mojim skrbno izbranim prijateljem sem povedal, da imam posvetno punco. To so vedeli le redki izbranci, ki sem jim zaupal.

Dva moja najboljša prijatelja tistega časa, sta spadala med tajne agente. Ko sem naslednjič obiskal sestanek, so starešine že vedeli vse. Sestra K. P in brat D. R. , sta me ovadila, ker ju je baje pekla vest. Toda tudi njuna dejanja niso bila ravno zgledna.

Sestra K. P. je bila sama z duhovnim bratom na morju v Turčiji celih 10 dni, poslala mi je celo kartico, v kateri se hvali, kako dobre postelje imajo tam. Na morju, na Hrvaškem, kamor nas je povabila, sploh nismo vedeli s kom hodi, saj nas je vsak dan predstavila drugemu fantu.

Brat D. R. pa je imel pa vedno najboljši avto, čeprav ni nikoli nikjer delal, pa tudi šole ni dokončal. Le kje je dobil denar?

Enkrat po končanem sestanku, sta me zaustavila starešini, S. D. in M. D. B. Prvi me pred ostalimi verniki nagovori: "SLIŠALI SMO, DA SI NEČISTOVAL!" Obtožbe sem seveda zanikal, oni pa so še bolj rinili vame in mi postavljali smešna, otroška vprašanja. Ker nisem hotel priznati greha in jih prositi odpuščanja, so sklicali odbor, na katerem sta bila prisotna kot priči tudi,
K. P. in D. R.

Nisem mogel verjeti, da sta to moja nekdanja prijatelja, katerima sem vsa ta leta zaupal. Bila sta videti srečna, rekla sta, da me imata rada in da mi želita le pomagati, saj me hočeta videti v novem svetu. Prejeti moram kazen vse to pa delata v moje dobro.

Sestra K. P. je starešinam celo pokazala sporočila, ki jih je hranila v svojem mobilnem telefonu. To je bilo za njih dovolj, izobčili so me že naslednji teden, s pravico do pritožbe v roku 8. dni. Nisem se pritožil, saj sem vedel, da ne bi imelo smisla.

Prepričanje, vtisnjeno globoko v podzavesti pa mi je nenehno govorilo, da imajo Jehovove priče prav, da so od Boga izbrana elita in da so edini, ki bodo preživeli prihajajoči holokavst. Pri tem me ni vodil zdrav razum ampak čustva. Zato sem še eno leto prihajal v dvorano in se navidez kesal. Kesal sem se navideznega nečistovanja, čeprav sem imel samo eno punco in resno zvezo. Jehovove priče si besedo nečistovanje razlagajo povsem zgrešeno. Nečistovanje za Priče pomenijo spolni odnosi pred poroko.

Zaradi strahu pred nečistovanjem in nemoralo, mnogo bratov in sester ostane samskih, spolnost je za njih tabu ali pa jih navidez ne zanima. Je tema, o kateri se ne sme govoriti, kaj šele razpravljati. Spolnost je greh in taka tudi ostane, do zakonske postelje seveda. Prepovedani so tudi oralni spolni odnosi in erotične igre. Otroci Prič niso poučeni ampak jim je ta predstavljena kot nekaj slabega, grešnega, napačnega.

Ko sem po izključitvi prihajal na shode, so se bratje in sestre obnašali, kot da ne obstajam, nihče ni hotel sesti k meni, če pa kdo že je, je to bil starešina, ali pa kakšna starejša sestra, ki se je morda spozabila. Prišel sem zadnji, odšel prvi. Nihče mi ni segel v roko ali me vsaj pozdravil. Ko so me srečevali na cesti, so raje gledali drugam. Enkrat se mi je na poti domov pokvaril avto, a se ni nihče od Božjega ljudstva ustavil in mi ponudil pomoči. Pomagali so mi ljudje, ki jih Jehovove priče imenujejo hudičevi otroci.

Počutil sem se umazanega, moje dostojanstvo je bilo globoko ranjeno, odvzete so mi bile vse pravice in prednosti. Vse kar ti po izključitvi ostane, je obiskovanjevse vseh, zelo važnih, sestankov. Imaš tudi pravico do dveh izvodov najnovejših revij. V skrinjico za prostovoljne prispevke lahko še vedno daruješ, tega ti nikoli ne prepovejo, tudi če si najhujši grešnik. Na zborovanjih so te skrinjice postavljene na najbolj vidnih mestih in vernike prijazno vabijo: daruj, daruj, ne spreglej me! Biti moraš previden, da se ne spotakneš ob njo in padeš. Na oglasni deski v dvorani je posebno priporočilo vernikom, da lahko oporoko in dediščino darujejo Skupnosti. Znani so primeri oseb, ki so to storile in naposled končale v domu za onemogle in ostarele, Tam jih ne pozna nihče več. Skupnost se ponavadi izgovori, da ni socialna ustanova.

Sploh se ne čudim, da Jehovove priče vedno znova ponavljajo zgodbo o vdovi, ki je darovala zadnja dva vinarja.

Tako mi je po enem mučnem letu pripadala pravica do prošnje za ponovni sprejem. Oddal sem jo. Bil sem prepričan, da bo moja prošnja odobrena, saj sem bil prisoten na skoraj vseh shodih, celo v službi sem večkrat zamenjal izmeno, da sem bil lahko deležen njihove duhovne pojedine. Bil sem vesel, da sem jim lahko ugodil, kolikor sem le mogel. Odgovor naj bi mi posredovali v nedeljo po sestanku. Po končanem sestanku in na splošno začudenje ter presenečenje ostalih vernikov, sta me dva starešina (M. D. B in P. D. A) odpeljala po stopnicah v temno kurilnico, da bi se tam pogovorili. To ni bil pogovor, bilo je zasliševanje. Poslušati sem moral številne obtožbe, seveda brez prič in dokazov, namige, naj pustim službo, da bom tako lahko navzoč na vseh shodih in trditve, da me Jehova nima rad in da me bo uničil v bližajočem se koncu. Ko sem jima citiral iz biblije, da Bog ne prebiva v svetiščih, ki so z rokami narejena, ampak, da je vsepovsod okoli nas, kdor ga le hoče spoznati, je bilo zasliševanja konec. Dojela sta, da z mano ne moreta več manipulirati, Bilo je bolje, da se me znebita, ker bi lahko začel sejati dvome med čistim božjim ljudstvom, kaj takega pa si seveda ne smejo privoščiti. Globoko v sebi sta verjetno vedela, da imam prav, bila sta vidno jezna in užaljena, ker mi nista mogla ničesar dokazati. Ironičen je predvsem trenutek, ko jim dokažeš svoj prav iz biblije, oni pa te zmerjajo z odpadnikom in satanovim sodelavcem.

Po tistem nisem več šel v dvorano, to bi bila čista zguba časa. Od tedaj naprej imam pred njimi mir, resničen mir, življenje je postalo znosnejše, bogatejše še za eno izkušnjo. Spoznal sem, da je na svetu veliko prijaznejših ljudi, ki svoje hinavske osebnosti ne skrivajo v lepih oblekah s kravatami.

Vseh Jehovovih prič ne smemo metati v isti koš. Večina gre za ujetnike Stražnega stolpa, upam si celo trditi, da je takih 99%. Nekateri spoznajo, da organizacija ni Božja, vendar je ne zapustijo, saj predobro poznajo posledice. Nočejo si nakopati sovraštva Jehovovih prič, ki je tako brezmejno in surovo in tako zelo daleč od Kristusove ljubezni.

Z nekaterimi Pričami ohranjam redne stike. So vir informacij, ki so nam, izobčenim, nedostopne. Za njihov pogum in tveganje, v prid vsega človeštva, se jim globoko zahvaljujem!

EPILOG

Svoboda, ki jo uživam sedaj, je zame nadvse dragocena. Zopet se lahko pogovarjam z vsakim človekom, ne glede na njegovo vero in prepričanje. Za Jehovove priče je ljubezen do bližnjega pridobivanje novih članov. Zame je ljubezen predvsem strpnost do vseh in spoštovanje njihovega mnenja.

Dve desetletji sem bil podložen diktatorski organizaciji, šele sedaj pa sem spoznal, da sem svoja najboljša leta žrtvoval navadni prevari v imenu Boga in Biblije. Zapeljan sem bil na zelo zvit način.

#529 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 11:51

Mislim, da je to ta zgodba, ki sem rekla, da sem ji sledila na nekem forumu in ki sem jo skratka omenjala ze.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#530 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 23. oktober 2004, 13:29

Sem že nekje na začetku tegale topica omenila,da imam prijateljico ,ki pripada JP.
Reva uboga,nima moči,da bi se jim odrekla .Z menoj hodi na 'pregrešne' delavnice,
predavanja,meditacije itd.itd. vendar vedno v strahu.Gleda okoli sebe kot kakšna prestrašena miška,da je kdo 'od njenih'ne zagleda in vedno,resnično vedno ji moram priseči,da tega nikomur ne bom omenila. Mislim,da mora biti sovraštvo do drugačnih pri JP nepopisno
strašljivo in zato ne upajo,vsaj nekateri,niti pomisliti,da bi izstopili iz njihovih vrst.

Kot je bilo v zgornjem postu omenjeno : skrivati se,skrivati se in še enkrat skrivati
pri tem pa paziti na,njihove,ovaduhe....o tem govori tudi ona.

Svinjarija pa taka,do neba vpijoča!

Kdorkoli je že napisal zgornji post. Vsaka ti čast,da si imel jajca...pa me ne razumi narobe.

Lep pozdrav ena nejehovka .V resnici ,zaprisežena, svojeglavka.
:palec: x:Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#531 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 23. oktober 2004, 13:37

Soditi o tem, ali je to prav ali ne in ali je zgodba resnična ali ne, puščam drugim. Nedvomno pa je spisano zanimivo in tekoče, na to se kar spoznam.

Ampak klimaks je pa tukaj:

< Med zaslišanji so ti skušali na vsak način vbiti v glavo, da imaš svobodno voljo. >

The best. Tale stavek je pa za anale.

:palec: :palec:

#532 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 23. oktober 2004, 16:50

Pismo, ki ga je objavila gospa Kračun, ni resnično! Pismo namreč poznamo in vemo, da so ga napisali taki, ki nikdar niso bile Jehovove priče, niti ne poznajo dogajanja v organizaciji, temveč pišejo to zato, da povzročajo nepotrebne zdrahe in hočejo odvrniti ljudi od Jehovovih prič. Vemo, kdo je to napisal, zato vam zagotavljam, da pri nas ni stanje takšno, kot je opisano v citatu.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#533 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 16:52

Soditi o tem, ali je to prav ali ne in ali je zgodba resnična ali ne, puščam drugim. Nedvomno pa je spisano zanimivo in tekoče, na to se kar spoznam.

Ampak klimaks je pa tukaj:

< Med zaslišanji so ti skušali na vsak način vbiti v glavo, da imaš svobodno voljo.  >

The best. Tale stavek je pa za anale.

:palec:  :palec:

A ne, paradoksno... pravzaprav vse kar sem tamle zgoraj ponovno sla prebrat.
Ja, to je zgodba, ki se je dogajala sproti, je tale pisal to, dodajal komentarje, morda celo na net tko spravil kaj - bolj obsirno in tko... nekako se mi nekaj dozdeva, da je prav sajt naredil pol in tko... a potem nisem vec sledila... no, bil je z imenom, fotko je celo dal in vse... pac, osebna izpoved....
Kar pretresljivo, v bistvu ne mores verjet, da se to lahko (se) dogaja.

Prav je tako, da je tudi to tukaj, ce ze... OBOJE, VSE.
In ne samo prikladno enim njihova ena resnica. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#534 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 16:56

Pismo, ki ga je objavila gospa Kračun, ni resnično! ....

njegova resnica pac...
Vi pa svojo pisete tule in povsod in oznanjate. saj smo videli, kako... Smo torej lahko dobili en delcek vpogleda tudi prek vasega izvajanja.

... Pismo namreč poznamo...

verjamem, da je dvignilo prah - ni slo samo za pismo - gre za PRICEVANJE - ali poznate razliko?
Clovek je o tem odprto govoril, se predstavljal... fotka, vse.

Poleg tega pa - nihce ni tolk bedast, da bi se tole vse sel, zgolj da skoduje jehovcem - ce mu dol visi zanje.
Torej ce pa hoce nekaj - ZAKAJ to hoce, in na tak nacin?

...  in vemo, da so ga napisali taki, ki nikdar niso bile Jehovove priče, niti ne poznajo dogajanja v organizaciji, ...

Vem, brez skrbi, da veste, kdo je to napisal in logicno, da tole recete zdaj.

...Vemo, kdo je to napisal, zato vam zagotavljam, da pri nas ni stanje takšno, kot je opisano v citatu.

Zal ni edini - celo so si ubodli streznik - Izobceni streznik
Ker nimajo kej za pocet al pa nic pametnejsega, profitabilnega konc koncev se zdaj izpostavljajo, tvegajo prezir, posmehovanje ipd... ker se jim lusten zdi??? x:o)x x:Dx x:px :xx!: :xx!: xrolleyesx x!x x?x

Logicno pa je tudi, da ste vi bolj glasni - zaradi vsega napisanega.
Ponavljam, takih zgodb je FUL! x!x x!x x!x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#535 Ani Cirila Plut

Ani Cirila Plut
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 23. oktober 2004, 17:12

Ljudje, hitro pogledat na to stran, kaj piše jo o gospe Jagodič!

http://www.nemejebat...vek.php?id=2435


Jaz sem skoraj umrla od smeha!

#536 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 17:14

Vero pac zivis.
... vcasih so jo po bajtah in tko oznanjevali, zdaj pa za to NI POTREBE, torej je ze v osnovi, vas pristop, jehovci, napacen...
Svojih pristasev ne bi smeli za kravateljc vlect, na vratih tezit in po cestah ustavljat...
To je pase' - a ne stekate? Vasi nacini so zapraseni....
Zakaj se sami posluzujete interneta, sploh ob tem, da se vam pravzaprav zdi gresen?
Ampak za ozanjevanje je pa ipak dober, a ne?

Aja, da ne bi koga skrbelo za moje zivce, sem OK, samo uravnovesam. :palec:
Sem imela umsko in tudi komunikativno ze zahtevnejse sogovornike, tako da no problem, oni se ucijo novega pristopa, ker tule obicajni nekak cist ne palijo, se morjo mal spotit zraven, vseen, jaz pa se v bistvu zabavam v ucvrscevanju SVOJE VERE, ki jo skozi vse tole poglabljam, prav nad dobro se pocutim, prav zares.

To je pa prednost forumov.
Ja, res je, vsi lahko uletijo svojo vero prodajat al karkol, sam po drugi strani so pa lohk tud zgodbe pol, fidbeki itd.
In torej niso me 'posilili' samo z enim plakatom ki so ga nekam napopal in ki ga moram zdaj gledat, na racun demokracije in ker je kao javen plejs.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#537 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 23. oktober 2004, 17:29

1. Bog Jehova je čist in svet. Od svojih častilcev pričakuje, da ostanejo čisti – duhovno, moralno, umsko in telesno. (1. Petrov 1:16) Da bi ostali v Božjih očeh čisti, si morajo zares prizadevati. Živimo v nečistem svetu. Bojujemo se tudi proti lastnim težnjam, da bi delali napačno. Toda ne smemo se vdati.

2. Duhovna čistost: Če želimo služiti Jehovu, se ne smemo ravnati po nobenem nauku ali običaju krive vere. Oditi moramo iz nje in je nikakor ne smemo podpirati. (2. Korinčanom 6:14–18; Razodetje 18:4) Ko spoznamo resnico o Bogu, moramo biti previdni, da nas ne zapeljejo ljudje, ki učijo laž. (2. Janezov 10, 11)

3. Moralna čistost: Jehova želi, da se njegovi častilci ves čas vedejo kot pravi, resnični kristjani. (1. Petrov 2:12) Vidi vse, kar počnemo, celo na skrivnem. (Hebrejcem 4:13) Ogibati bi se morali spolne nemorale in drugih nečistih navad tega sveta. (1. Korinčanom 6:9–11)

4. Umska čistost: Če svoj razum polnimo s čistimi, neomadeževanimi mislimi, bo tudi naše vedenje čisto. (Filipljanom 4:8) Toda če se še naprej osredotočamo na nečiste stvari, bo to vodilo v hudobna dela. (Matevž 15:18–20) Ogibati bi se morali takih zabav, ki bi lahko umazale naš razum. Tega lahko polnimo s čistimi mislimi, če preučujemo Božjo Besedo.

5. Telesna čistost: Ker kristjani predstavljajo Boga, bi morali svoje telo in obleko ohranjati čisto. Roke bi si morali umiti po uporabi stranišča, pa tudi preden zaužijemo obrok ali imamo opravka s hrano. Če nimate ustrezne kanalizacije, bi iztrebke morali sežigati. (5. Mojzesova 23:12, 13) Ohranjanje telesne čistoče prispeva k dobremu zdravju. Kristjani bi morali imeti svoj dom zunaj in znotraj urejen in čist. V soseščini bi moral biti za dober zgled.

6. Čisti govor: Božji služabniki morajo vedno govoriti resnico. Lažnivci ne bodo prišli v Božje kraljestvo. (Efežanom 4:25; Razodetje 21:8) Kristjani ne govorijo grdo. Ne poslušajo umazanih šal ali nečistih zgodbic, niti jih ne pripovedujejo. Zaradi svojega čistega govora na delu ali v šoli in v soseščini se odlikujejo kot drugačni. (Efežanom 4:29, 31; 5:3)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#538 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 17:32

ja in?
kaj zdaj s tem?
kaj pa onole? xnckrivx
Smo preskocili, ker nam ni vsec, kot otroci v vrtcu?! x:px x:o)x xDDx xDDx

Ej, ste pa modeli, v bistvu, Jehovci. x:o)x x:Dx
x!x Sam verjamem, da oni, ki se tamle po teh streznikih pritozujejo, zal ne mislijo tako... :sori:
Torej - lohk je meni od dalec govort.
Torej ostajam - 'od dalec'. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#539 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 23. oktober 2004, 17:37

Ljudje so nasprotovali že oznanjevanju Jezusa in on je rekel, da bodo nasprotovali tudi njegovim sledilcem. Ko je Jezusovo poučevanje na nekatere naredilo vtis, so verski nasprotniki ostro odgovorili: »Ali ste tudi vi zapeljani? Je li kdo izmed prvakov sprejel vero vanj, ali izmed farizejev?« (Janez 7:46–48; 15:20) Mnogi, ki vam svetujejo, naj ne preučujete s Pričami, so ali neobveščeni ali pa imajo predsodek. Preučujte s Pričami in se sami prepričajte, ali vedno bolj razumete Biblijo ali ne. (Matevž 7:17–20)

Tako odgovarjam na vse žaljivke, ki krožijo po internetu!
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#540 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 23. oktober 2004, 17:53

< Med zaslišanji so ti skušali na vsak način vbiti v glavo, da imaš svobodno voljo.  >

The best. Tale stavek je pa za anale.

:palec:  :palec:

:vragec:

tole chist za kak ANALN sex x:px

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#541 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 17:55

Razumem, Andreja Anda, tudi sama sem proti zaljivemu pisanju (btw, sem videla, da je hkrati z mano postnila tudi ACP, no, meni to ni podatek, ki bi ga bilo vredno upostevati, in sploh se mi ne zdi ne duhovito ne nic, brez veze, skratka, ocitno nekdo ima prevec cajta - v tistem prispevku z linka).

Ampak vseeno se ne zadovoljim s citati, pravzaprav sem na slednje lahko celo prav alergicna.
Morda se LNF ne razlikuje prevec od drugih forumov, plejsov (pravzaprav ne vem, nisem kliknila - razen denimo na povezavo v zvezi s cim, ko je bil podan link- ze kako leto ne na nobenega od drugih forumov, preprosto nimam cajta)...
No, morda se torej ne razlikuje zelo, pac - internetna skupnost, a vsekakor je jedro drugacno.

Bolj, manj zdravo... o tem ne bomo razpravljali, vsekakor pa kljub specificnosti tem, ki jih obravnava, ohranja neka zdrava stalisca do zivljenja in sveta in obravnava tudi podrocja, ki so sirse ali celo 'onstran' tega, za kar pravzaprav vecina zmotno misli, da je -zgolj- poslanstvo LN oz. LNF.
Ravno zaradi tega (te svoje sirine) pa tudi pusca tako nesorodnim skupinam recimo, kot so ravno jehovci, prostorcek, da se oni povejo svoje resnice.
In to na MOJ racun. x^x
Torej - tole rundo sem vas z veseljem castila, v prihodnje pa bom morda manj gostoljubna in radodarna - za informacijo, da ne bi prehod na realna tla bil pre-taf in prevec skorpijonski...
Aha, to pa je ze domena, ki bolje, da se vas sploh ne zacne dotikati, bolje, da nanjo sploh ne pomislite, niti s kanckom duha, kaj sele, da bi se vanjo globlje ufurali. :D ;)
namrec v astrologijo - Jehovci? Halo??

Hm, ampak kaj pa pocnejo pravzaprav tu potem? :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#542 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 23. oktober 2004, 18:00

Hm, ampak kaj pa pocnejo pravzaprav tu potem? :D

:vragec:

s pa res trapasta s takimi vprashanji
RIBARIJO V KALNEM vendar x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#543 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 18:03

Sam saj glih zato, tu je jasno morje. x^x

Kaksen plankton pa alge (pa clo kaj manj zazelenega se celo) morjo bit pa v vsakem morju... Pa tak...
Morje kar dost prenese, k sreci ni jezero, ima pretok... tako da tole morje ni nic kalno. x8Dx x^x

x:Xx xcivx xsingx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#544 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 23. oktober 2004, 18:05

Sam saj glih zato, tu je jasno morje.  x^x

Kaksen plankton pa alge (pa clo kaj manj zazelenega se celo) morjo bit pa v vsakem morju... Pa tak...
Morje kar dost prenese, k sreci ni jezero, ima pretok... tako da tole morje ni nic kalno. x8Dx  x^x

x:Xx  xcivx  xsingx

:vragec:

a ti mislsh, de shchuka pa som vesta, de zhvita v kalnem.....che pa nkol nista na morje shla x:Dx x:Dx x:Dx
ergo? x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#545 Carmen Silva Kračun

Carmen Silva Kračun
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 23. oktober 2004, 18:12

Kaj se greste to z nekimi algami in planktoni? A Jehovci so alge? Oni so kvečjemu mrčes, ki ge je treba popipsati ali pa potolči z loparčkom za muhe. Drugače ni miru.

#546 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 23. oktober 2004, 18:16

PA TO NE MORS VERJET xrolleyesx
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#547 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 18:17

... samo razmisljam... (*vmes, ko popravljam takoj ocitne vpijoce napake, opazam par komentarjev vmes - ko sem to pisala, jih se ni bilo... samo razmisljam... kot pravim...).

... nekateri ljudje se pocutijo varno samo, ce sledijo lahko nekomu ali necemu... ce so del nekega sistema, kalupa, razmisljati s svojo glavo jih je strah, tako takoj skocijo v drugo stanje, cim se malo priblizajo svojemu naravnemu...

Kaj torej zene 'Ande Andreje' sirnega sveta, da se zagrizeno vrzejo iz ene skrajnosti v drugo - in se celo vkljucijo v to skupino, proti kateri so se, paradoskno, v prejsnji (kajti so ji pa -skupini, eni ze- morali pripadati) 'borili', napenjali vse sile, da bi delovali skratka proti.
No in torej, kaj jih zene ... ? ...
... po mojem predvsem strah pred osamljenostjo, osamitvijo, strah pred koncem...*
Nekateri pravite, da ste ugotovili, da so vecinoma starejsi, tega ne vem, a pac jemljem kot nek zanimiv podatek, ki potrjuje tole moje razmisljanje...
ker namrec - kako pa se mascujejo?
Kaj je NAJHUJSA KAZEN?
IZOBCENJE.
Torej - tega jih je najbolj strah.

in dalje... xscratchx... naredit navidezni preplah (znana vojaska strategija pravzaprav), najti izobcenca, proti kateremu se lahko usmerijo slabe energije, najti bed gaja takorekoc, itd...
Hm, zanimivo, zanimivo... Ne vem, ce so to plasti, katere ste hoteli odkrivati, dragi JP, vsekakor pa o tem razmisljam sama...

Lajf:
- lekcija 110037 - jehovove price...
... jehovove price so... ... ... ..., z njimi moras ravnati na poseben nacin, ..., ..., ..., ..., v svoji veri zagovarjajo, ..., ..., ..., in ostro nasprotujejo, ..., ..., ..., ....
Prijem, taktika: NIKAKOR!!!!!!!!!! :sori: se ne zacni z njimi pogovarjat (Bog pomagaj, ko sem pa not padla :D :P ;)), obnasaj se dobrohotno, poslusaj jih s prizanesljivostjo, kot opazuje starejsi, zrel clovek, hipno in nerealno navdusenje oz. katerokoli 'fantazijo' otroka. x8Dx xcivx

x;)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#548 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 23. oktober 2004, 18:25

Marsa, ko berem tvoje komentarje, si ne morem kaj, da mi spomini ne bi uhajali v dobre partizanske čase. Takrat smo verjeli v komunizem in socializem, danes verjamem v večno življenje. Kakor se spreminjajo časi, tako se spreminjamo ljudje. Ne smem reči, da so bili prejšnji časi slabi, še zdaleč od tega. Vendar sem danes kar vesela, da sem Jehovova priča.
Marsa, všeč so mi tvoje globoke misli in razmišljanja. Zelo rada jih berem in se iz njih kaj naučim, vendar moram povedati, da se vedno ne strinjam s tabo. Ne strinjam se glede izobčenja! Nikogar ni strah izobčenja. Kdor ne želi biti Jehovova priča, lahko mirno odide in nihče mu ne bo ničesar rekel ali očital. Tako je to.
Lep pozdrav,
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#549 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. oktober 2004, 18:27

Hm, meni je pa v levi uč padlo, da se Andrejo.... kar nekajkrat vika, sicer se pa nikogar na forumu ne vika :eek: .

Zakaj pa ?

- iz spoštovanja
- ker se želi distancirati od nje
- ker se želi distancirati od takšnega načina razmišljanja
.......

Verjetno se je nezavedno pojavilo tole, meni se pa zdi zanimivo
:inocent:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#550 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2004, 18:31

res je, janja, dobr si to opazila...
jaz se zgolj prilagajam.
V zacetku foruma sem tudi sama vikala (x:Ix , ja, verjemi)... Pac...
Tule v temi sem najprej tikala, kot je to v navadi ze dve leti (kot receno, ne pa tudi v 1. 1/2 obstoja foruma)...
Potem sem presla na vikanje, mislim da je morda prva presla na vikanje Michelle (ne me lovit tu za besedo)...

Mislim, da si dobro opazila, nisi pa cist precizno opredelila razloga; namrec, ne vikamo zaradi spostovanja (samo, ipak smo nekako posteno vzeli podatke, ki jih je o sebi napisala Anda, zdravo za gotovo in zagotovo tudi dejansko obcutis doloceno spostovanje morda, ce govoris s clovekom, ki je skoraj se 1x toliko star kot ti, to je pac hierarhija odnosov) - pac pa ravno zaradi tega momenta, ki sem ga (jaz in se nekateri) skoz naprej metala - namrec NEOSEBNOSTI pisanja..

Potem ne palijo, ej, kva je... in taksno. ;) :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0