Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Stisk roke pri rokovanju


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
233 komentarjev na to temo

#201 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 5. oktober 2006, 19:39

joj, s kokimi mlahavimi rokami sem se že srečala. :o|o: take ponavadi orenk stisnem. :vragec:
sem se pa srečala že tudi z orenk stiski, toplimi in take mam rada.

pravzaprav kolikor se meni zdi, ne moreta oba enako stisniti. vedno en prevlada.

#202 Zaphod

Zaphod
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 5. oktober 2006, 20:39

Ja mlahave roke so bed itaq, in neki povejo o človeku itd. Čeprav jaz vseeno spoštujem tudi take, ki mi ponudijo "mrtvo ribo" ... imajo že svoje razloge za to in svojo zgodovino za sabo in tudi pred sabo in mogoče je to sam obdobje v njihovem življenju ... kaj jaz vem? Kdo sem, da bi o tem sodil?

Po drugi strani me močan stisk roke nikoli ne moti, čeprav pravtako pove veliko ... kaj pa pogled v oči? Nekdo lahko še tako ornk stisne, če medtem gleda za vranami se mi zdi še veliko slabše kot "mrtva riba".

"Mrtva riba" namreč pomeni zgolj neko pomanjkanje energije, medtem ko odsotnost pogleda v oči pomeni pomanjkanje spoštovanja. Pomanjkanje energije je nekaj pri čemer si ljudje sami težko pomagajo; pomanjkanje spoštovanja pa je že skoraj zavestna odločitev ...

In so še te sorte ljudje, ki se jim blazno mudi stisnit roko. Ponavadi so to tisti, ki se zavestno ukvarjajo s tem, da jo morajo stisnt. Ko jim sežeš v dlan, hlastno zagrabijo že za prste ... in kaj se zgodi? Če te kdo stisne za prste, nemoreš ti nič, ne moreš mu stisnit roke, ker te je onemogočil (probajte po parih, če še nimate te izkušnje, ali ne verjamete) ... in tako izpade, da si ti dal mrtvo ribo ... :P

Torej tisti, ki se vam "mrtve ribe" pogosto dogajajo, bodite pozorni na to, mogoče pa prehitro stisnete. x;)x Počakati je treba, da ti človek seže pošteno v dlan, šele takrat naj se sprožijo prsti ...

Ima še kdo takšne izkušnje?
Pesem.si
Kdor ne pesni, bere pesmi :)

#203 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 5. oktober 2006, 22:07

Tudi taki so že bili, ki mi niso gledali v oči ampak nekam navzdol. Če sodim po sebi, bi rekel, da imajo do mene nek strah, odpor, skrivajo jezo in v bistvu nočejo vzpostaviti kakršnegakoli stika z mano, vendar so v to prisiljeni zaradi okoliščin in to jim nikakor ni všeč. Ponavadi pade še kak posiljen komentar in umeten nasmešek, ki govori, da je osebi vse skupaj zelo odveč. To se spomnim iz svojih izkušenj, tudi jaz sem bil tak.

Iz obraza lahko pozoren človek hitro razbere kako pa kaj.

#204 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 5. oktober 2006, 22:29

....
In so še te sorte ljudje, ki se jim blazno mudi stisnit roko. Ponavadi so to tisti, ki se zavestno ukvarjajo s tem, da jo morajo stisnt. Ko jim sežeš v dlan, hlastno zagrabijo že za prste ... in kaj se zgodi? Če te kdo stisne za prste, nemoreš ti nič, ne moreš mu stisnit roke, ker te je onemogočil (probajte po parih, če še nimate te izkušnje, ali ne verjamete) ... in tako izpade, da si ti dal mrtvo ribo ... :P

Torej tisti, ki se vam "mrtve ribe" pogosto dogajajo, bodite pozorni na to, mogoče pa prehitro stisnete. x;)x Počakati je treba, da ti človek seže pošteno v dlan, šele takrat naj se sprožijo prsti ...

Ima še kdo takšne izkušnje?

Ja, to pa je tudi res. x:((x Se je tudi meni že zgodilo, da me je kdo takole zagrabil za prste...
Upam, da nisem tudi jaz kdaj koga! :sori:


Drugače pa so moji vtisi, ki jih naredijo stiski rok name, taki:
- Če mi kdo da "mrtvo ribo", mu ne zaupam... Se mi zdi, da tak človek ni stabilen in zaupanja vreden. Mi da vtis, da ni iskren, da laže...
- Če me kdo premočno stisne, da prav pokajo kosti, mi da vtis agresivnega človeka, ali vsaj dominantnega... ki hoče, da je vse po njegovo..., ni za kompromise, ne posluša in ne čuti drugega človeka, ampak le sebe...
- Če kdo predolgo drži mojo roko, mi deluje posesiven, ter da mi hoče črpati energijo...
- Najboljši vtis name naredi oseba, ki mi stisne roko s celo dlanjo, pa glih prav močno. Pa če ima tople roke, dobro prekrvavljene, še toliko bolje. Taka oseba mi da vtis zdravega, poštenega, zanesljivega človeka, vrednega zaupanja.

No, to so moji vtisi - ne sodbe. x:)x

#205 Lipi

Lipi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 141

Objavljeno: 6. oktober 2006, 00:36

Kaj pa vem... naceloma imam raje ljudi, ki normalno stisnejo roko.. ne da mi jo zdrobijo, in ne tako, da samo stegne roko, od zapestja dol mu pa vse naki mlahavo visi... mislim, ce dajes roko, jo dej, ce ti pa ni do tega, pa pac ne.
Pa tud mislim da vecinoma ocenjujem to v kombinaciji z ostalim obnasanjem, mimiko pa tut energijo... sej kdaj tud jst nimam dneva al sem pa glih nekje drugje z mislimi, ko odenkrat zagledam da nekdo roko moli... pa se tut men pol zgodi kasen malo ponesrecen stisk roke.
Kar se pa objemanja tice... joj kolk je blo to men grozno vcasih... uf, nerodno mi je blo, sem bla trda k deska... ampak mam pac nekaj prijateljev, ki pac radi objemajo ljudi, ki so jih veseli... in sem se naucila tut sama uzivat v tem. ampak to pri ljudeh, ki jih poznam, in ki sem jih vesela.
Sicer pa ne maram ljudi, ki ne spostujejo mojega osebnega prostora.. ko me kar nekdo, ki ga prvic srecam, hoce objet, ali pa boh ne daj poljubckat po licih, ali pa se huje na usta (ponavad kasen ljigav tip al pa kasn starejsi moski, ponavad bolj vulgaren... pac taki, ki jih po dolznosti moras pozdravt, al pa so znanci pa se jim ne mores izognt)... ojoj... :sick: se zvijam ko cigumi ko se izmikam. Mislim fuuujjjjjj, taki ljudje pri meni ne dobijo druge sanse za vtis popravljat.
We've arrived at the place where they open the hearts and fill them up with love. TT

#206 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 6. oktober 2006, 02:58

kvap a če si tako švoh da ne moreš drugemo stisnit roke? recimo danes sem se rokoval z enim stricem k je bil kovač včasih, roko ima tako recimo 2x večjo kot jaz, moč pa 10x večjo. kako nej bi mu roko stisnu?
Sem takšen, ker sem živ.

#207 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 6. oktober 2006, 05:02

Stisk roke lahko v trenutku prilagodis, ko sezes v roko osebi. Sicer pa naj ne bi bilo vljudno niti prevec, niti premalo stisniti roko druge osebe, pa ne glede na to, za koga gre!
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#208 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 6. oktober 2006, 06:09

kvap a če si tako švoh da ne moreš drugemo stisnit roke? recimo danes sem se rokoval z enim stricem k je bil kovač včasih, roko ima tako recimo 2x večjo kot jaz, moč pa 10x večjo. kako nej bi mu roko stisnu?



Z papagajkam x:Dx x:Dx x:Dx x;)x

#209 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 6. oktober 2006, 06:42

oči so zrcalo duše


Skozi oči naj bi videli in zaznali človekovo dušo? Ne vedno x:Ix

Stisk roke tudi pri meni pusti določen prvi vtis o človeku. Potrudim se, da ob stisku roke človeku tudi pogledam v oči, čeprav priznam, da mi včasih zaradi "vihravosti" ne uspe vedno, sploh če se rokujem z več osebami zaporedama x^x

Aja, kako lahko zablefiraš mlahav stisk roke xrolleyesx

#210 Zaphod

Zaphod
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 6. oktober 2006, 07:50

Naj povzamem še z jutranje svežine ...

Stisk roke je samo del govorice telesa nekoga, s katerim se (morda prvič) srečamo.
Celota nam lahko veliko pove o tem človeku. Vendar je važno, kolko se tega zavedamo in kaj potem s tem naredimo.
Vedno je veliko odvisno od tega, kdo je ta oseba in kaj pričakujemo od nje.
Če se zgolj prepustimo vtisu, bomo imeli v večini primerov sicer prav, a je bolje, če celotno stvar ozavestimo, sploh če je oseba za nas pomembna.
Če se zavedamo vseh podatkov, ki smo jih od osebe dobili z govorico telesa, imamo določeno prednost v odnosu: vemo kaj lahko in česa od osebe ne moremo pričakovati in na osnovi tega delujemo naprej.

Primer: Z nekom moraš speljat nek projekt, ko ti ga predstavijo mlahavo stisne roko in spusti pogled z oči. OK, tip je očitno nesamozavesten. Imaš dve možnosti:

A: Se prepustiš predsodkom: "tip je mlahav". Jamraš vsem znancem, ki jih srečaš, ka za enega kretena si dubu, z njim pa ravnaš podcenjujoče, po možnosti ponižujoče in itak sam spelješ ves projekt ... in se tipa čimprej rešiš.

B: OK. Očitno boš mogu prevzet vodstvo in večino iniciativ. Ampak njega lahko vlkjučiš. Lahko se odločiš, da ga boš spoštoval takšnega kot je. Pustiš odprta vrata in ugotoviš, da je za nekatere stvari pa res nadarjen, čeprav je v ostalih res nula. Torej zadeve itaq vodiš in poskrbiš za to, da on dela tisto, kar mu gre dobro od rok, ti pa spelješ preostali del ... Tip dela to kar dela rad in kar mu uspeva, zato pridobi na samozavesti. Za zadevo postane bolj zagret in obstaja velika možnost, da bosta projekt odlično spelala (vseeno si sam naredil 70-80% ampak v zakup si vzel 100%, tako da si na plusu) ... Skratka, po koncu projekta si stisneta roki in si pogledata naravnost v oči.

To je seveda samo primer, ki naj bi ilustriral razliko med zavedanjem in predsodki. Lahko se zgodi tudi drugače, lahko je tip obupen primer ...
Pesem.si
Kdor ne pesni, bere pesmi :)

#211 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 6. oktober 2006, 08:00

Dobro si tole napisal. Očitno si res poln jutranje svežine.
Vsekakor si o človeku, ki ga srečamo prvič, nekako ustvarimo prvi vtis,
naj bo po stisku roke, ali pogledu, kretnji, pozdravu.......

Dejstvo je, da prvi vtis največkrat kar drži, predsodki pred določenimi stvarmi tako ali tako ostajajo.
Zelo težko se jih je v popolnosti znebiti, mar ne?

#212 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 6. oktober 2006, 08:41

človek nikoli ne dobi druge priložnosti, da bi naredil dober prvi vtis x:)x

in prvega vtisa se ni možno zlahka znebiti, pa če je še tako napačen, in če ti v oči bijejo dokazi o nasprotnem glede prvega vtisa. xnckrivx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#213 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 6. oktober 2006, 08:44

človek nikoli ne dobi druge priložnosti, da bi popravil slab vtsi, ja :8):

ali pa se mora prekleto namučiti, da prepriča v nasprotno x^x

#214 Zaphod

Zaphod
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 6. oktober 2006, 12:25

človek nikoli ne dobi druge priložnosti, da bi naredil dober prvi vtis x:)x

in prvega vtisa se ni možno zlahka znebiti, pa če je še tako napačen, in če ti v oči bijejo dokazi o nasprotnem glede prvega vtisa. xnckrivx



človek nikoli ne dobi druge priložnosti, da bi popravil slab vtsi, ja :8):

ali pa se mora prekleto namučiti, da prepriča v nasprotno x^x


Dobro je ta se tega zavedaš. Težko boš sam popravil prvi vtis, ki si ga pustil ljudem.

Podrugi strani pa si svoboden: ni nujno, da si suženj prvega vtisa, ki ga je nekdo pustil tebi ...
x;)x
Pesem.si
Kdor ne pesni, bere pesmi :)

#215 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 6. oktober 2006, 13:00

to drži. Pri meni prvi vtis ni nujno tudi tisti, ki bo obstal...je pa pogosto tako pri ljudeh, ki dobivajo vtis o meni...in njihove sužnjosti prvemu vtisu ne morem odpraviti xnckrivx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#216 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 6. oktober 2006, 16:55

všasih tudi dober prvi vtis zvodeni x:Xx

in jaz sem svobodna x:Ix tako in drugače x^x

#217 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 6. oktober 2006, 17:04

x:Ix res je zvodeni ali še bolje zamenja agregatno stanje...izpuhti x:o)x

Zaphod carsko razmišljanje :palec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#218 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 6. oktober 2006, 18:26

zadnje čase mrzla, mrzla roka.

kaj to pomeni?

živčki, napetost, nesproščenost, zategnjenost, odstnost dušenvega miru...
s tem sem sam imel pogosto težave, vendar sedaj vedno redkeje x8Dx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#219 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 6. oktober 2006, 19:18

Nosorog, pa ti v vse to tudi verjameš, kar učiš? x:o)x



zadnje čase mrzla, mrzla roka.

kaj to pomeni?


Slaba prekrvavljenost. Možni vzroki:
- relacija misel - čustvfeni odziv nanjo
- komunikacijske relacije
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#220 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 7. oktober 2006, 02:19

premal hrane
Sem takšen, ker sem živ.

#221 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 7. oktober 2006, 03:17

Sn tu že kaj povedu? :inocent: Pojma nimam, ampak, če se že menmo, mam raje krepek stisk roke, še posebej z dedi, kao.....moško, mačo varianta....ali ipak..... x^x Definitivno me mlahavost na prvo žogo odbije, ni pa nujno, da ta mlahavost tud nasploh pomen mlahavost..... x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#222 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 7. oktober 2006, 11:10

sem vidu, da ste se ful razpisal, js pa še nič.

men pa stisk roke ne pomen nič. da bi si zarad tega ustvarjal eno mnenje. je pa že vse drugo bolj pomembno.. js sem tud včas stisnu roko ko ena pičkica. jebiga tak je blo..pa je otišlo xDDx

edin prov razpizdi me pa, ko dam enmu roko pa me zagrab za prste :!!: :!!: ja pizda! a sem ti dal roko al kaj..res me razpizdi, gnida vsaj prime nej prov. če stisne al pa ne, mi je pa vseen. sam to je sam tista bebasta trenutna jeza. ne vem zaka mi tok na žulj stop xDDx

u bistvu sploh nisem pozoren na moč stiska. če bi me takoj po rokvanju vprašu a me je stisnu al ne.. :inocent: ne vem če bi vedu.

se mi zdi pa zanimiv k je moja mat mela zlomljeno eno kost v zapestju pa še osteoporozo ma. in pride enkrat dam, ko je bla že 2 mesca brez gipsa in pove, da je skor skup padla, ko ji je en dal roko. xDDx
tak, da..res ne štekam kaj je fora, da stisneš kuker da..stišneš tko normalno krepko..pa tud ne starih mamc.

#223 Lolita Lempicka

Lolita Lempicka
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 7. oktober 2006, 18:18

Hja, mislim, da imam čisto normalen stisk roke x:)x Moti pa me, če mi nekdo poda samo 3 prste, to je za znoret! Se mi zdi, da človeka sploh ne morem v redu začutiti xrolleyesx Moti me tudi, če me človek ne pogleda v oči, kot da bi nekaj skrival ali pa mu jaz nisem všeč :inocent: No, morda je to zaradi naglice in veliko ljudi okoli, kakor je že audente rekla x:)x
se mi pa zdi, da se skoraj raje rokujem z moškimi, pa ne me narobe razumet, ne delam nobene diskriminacije :8): ampak moški ponavadi tako konkretno ponudijo roko. No, saj ženske pa imajo več ali manj take 'prijazne' , tople stiske rok xsrcx
In al' veš, da ti ga vnemaš,
ti mu pevski ogenj daš,
al' se smel bo razodeti
vsaj pozneje, sam ne ve.


(F. Prešeren)

#224 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. oktober 2006, 19:19

Zaphod carsko razmišljanje :palec:

:palec: xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#225 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. oktober 2006, 09:02

z mlahavim stiskom oseba pove, da je nesigurna ali nesamozavestna..... x:Dx x:)x x:o)x


Al pa sluzasta. Ko sem bil v Belorusiji, sem imel precej opravka s tipom, ki je imel v bivšem komunističnem režimu precej pomembno vlogo - na njegov mig so glave padale. Težko bi človek rekel, da ni bil samozavesten, ampak - ko ti je dal roko, si imel občutek, da si prijel mrtvo ribo.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0