Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost v novem tisočletju


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
574 komentarjev na to temo

#501 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 13. junij 2005, 20:01

<{POST_SNAPBACK}>Tudi to je res in se moram strinjati :palec:,


Marsa, si pa mal protislovna s svojimi prejšjimi izjavami :vragec: .
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#502 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 14. junij 2005, 09:09

Če že imaš (očitno) dovolj časa secirati, kaj vse je kdo kdaj rekel (za ta tvoj čas sem ti pa res fovš, priznam!) in napišeš:

<citat/Emanuel:> Marsa, si pa mal protislovna s svojimi prejšjimi izjavami :vragec: .

... pa na isti strani spodrsneš in dokažeš, da kljub svoji vzvišenosti in vehemenci pri obvladovanju duhovne sfere nisi nič več in boljši od nas, ampak ravno tako krvav pod kožo:

<{POST_SNAPBACK}>No ja, saj pravjo, da vsakdo sklepa po sebi :sori:

Tole je bilo namreč zapisano zelo "duhovno", "filozofsko" in nasploh "high", anede?

Ta lakonska izjava je seveda čisti poden oziroma nivo današnjih najstnikov iz bifeja, kjer s pivom v eni in marlborojem v drugi roki razlagajo svojo filozofijo in skušajo tistemu na drugem koncu mize tudi na ta način dokazati, kdo je kdo. x:Dx x:Dx

Mamon po špikanju (danes se temu (uvoženo) reče "po podjebavanju" x:Dx ) je bil preprosto premočan, anede?

Viš, Emanuel, prav to se pa tistim, ki so duhovno res malo više od povprečja, ne more zgoditi. ("Ki so", sem napisal, in ne "ki smo", da ti malo pogasim žveplo. :xx!: ) Ker to pač loči duhovneža od napiflanca oziroma bleferja. (Kamorkoli pač sodiš.)

Lep dan!

x:)x

#503 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2005, 09:20

<{POST_SNAPBACK}>Marsa, si pa mal protislovna s svojimi prejšjimi izjavami :vragec: .

hej, no, ja, saj to smo konc koncev ze 'ugotovili'. xDDx

Ampak vseen menim, da ne (v konkretnem primeru) - saj sem se 'razlagala' dalje...
zakaj ne bi mogla hkrati videti obojega?

a ce bi bla sodnik al kaj jaz vem in ce ne bi po defoltu sprejela ene razlage, enega zornega kota, *pravega* kao, bi bila tud? Kontradiktorna?
V bistvu lohk vidim vse hkrati... sam to je...

Pa tud... nobena moja misel ni dokoncna. Imam sicer praviloma oblikovana mnenja, kar pa ne pomeni, da ne prisluhnem necemu in ce se mi zdi smiselno, potem ko mal pomislim, pac pritrdim... morda se moje mnenje lohk mal dopolni, cetudi se denimo ne spremeni.

Saj ne dajem odveze, saj ne sodim, saj je popolnoma vseeno, kaj si jaz ob cem mislim.

Saj lohk vzamemo tud, da sem tko muhasta, da me tko sapica nosi, da sem enkrat tko enkrat pa drugac... ker itak bo slo pa spet sam za tvoje (ali kogarkoli pac) videnje pa mene - kot gre tule za moje videnje pac 'Boga'. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#504 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 14. junij 2005, 17:18

No ja, saj pravjo, da vsakdo sklepa po sebi

Veš, trditi, da te Bog ima rad, hitro pripelje do tega, da si božji izbranec ali vsaj to, da imaš pri Bogu določene privilegije. Saj pretiravam, a skozi svojho prakso (ne blebetanje in prepucavanje) sem spoznal precej ljudi, ki so zase trdili, da so v božjih očeh boljši, bližji Bogu ipd. Žal gre za nakladanje. Bog je vse v vsem, kot sem že zapisal. Ker je vse v vsem, je vsa resničnost samo njegov (njen) odsev. kabalisti smo s tem razčistili že pred cca. 5000 leti. Takisto kabalisti vemo, da je vse povezano, a istočasno razdeljeno. Prva črka hebrejskega alefbeta je črka ločitve. Tudi sam človek je spoj nasprotij in naloga osebnostne rasti ni uporaba visokoletečih izrazov, temveč osrediščenje in uravnoteženje nasprtij, ki niso niti slaba, še manj pa dobra. Zlo je potrebno šibkim, ki nimajo poguma za svoj razvoj, ki se bojijo pogleda v ogledalo resnice. Kabalisti ( in najbrž pripadniki vseh ostalih delujočih duhovnih smeri) vemo, da je zlo samo stvar intepretacije.

Ampak ljubezen ni omejujoče čustvo, ampak popolna svoboda in pravir vsega življenja


Nerodno rečeno, bi rekel. Ljubezen je predvsem pot, ne cilj. Ljubezen je neporekinjen tok ljubeče pozornosti. Ljubezen nima usmeritve, niti intenzivnosti. napačna intepretacija ljubezni in še huje, napačno doživljanje ljubezni pa vodi v sovraštvo, strah, nečimrnost... Mnogi duhovno silno razgledani in razviti ljudeki so padli, ker so ljubezen narobe doumeli. Poznal sem duhovno silno naprednega človeka, ki je zaradi ljubezni naredil sebi in mnogim okoi sebe precej "neprijetnosti". Zategdelj sem silno previden pri vseh razglaševalcih "brezpogojne" ljubezni. Nujno je potrebno ločiti strast in ljubezen. Tudi ljubezen iz strasti te zlahka pripelje na pot ljubosumja in strahu pred izgubo. A Bog tega ne potrebuje, zato je Bog to, kar je. Kot piše v Bibliji: "Jaz sem, kateri sem." Bog več niti ne potrebuje...
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#505 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2005, 17:34

<{POST_SNAPBACK}>Veš, trditi, da te Bog ima rad, hitro pripelje do tega, da si božji izbranec ali vsaj to, da imaš pri Bogu določene privilegije. ...

v bistvu je res tole, ni sicer nujno, je pa 'smer'. xyesx

Sem sama tud bla na tem skor nekak, ces me ma bog rad ker pac... pol pa itak postekas, da ma vse rad pac. :)
sam tebe takega kot si - oz. NAJBOLJSEGA TEBE. xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#506 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 14. junij 2005, 17:54

God is pure love.

Mislim da sm z tem vse povedal.

#507 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. junij 2005, 18:29

<{POST_SNAPBACK}>hej, no, ja, saj to smo konc koncev ze 'ugotovili'. xDDx

Ampak vseen menim, da ne (v konkretnem primeru) - saj sem se 'razlagala' dalje...
zakaj ne bi mogla hkrati videti obojega?


Ankrat pišeš, da te ima Bog rad, že čez "pet minut" pa aplavdiraš, ko nekdo napiše, da Bog nima nikogar rad. In to razložiš s tem, da imaš takooooooooo širok zorni kot. Ampak men to ne sede. Na dveh stolih se ne da sedet (no ja, razen če maš zlo široko rit x:Dx ). Razen tega je s tabo težko razpravlat, ker takoj, ko se s tabo ne strinjam, uleti kakšn bern, in začne zlivat gnojnico po men :xx!: (le kje jo jemle). Mah, brez veze, nihče ni bol slep, kot tisti, ki noče vidt.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#508 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. junij 2005, 18:37

<{POST_SNAPBACK}>Veš, trditi, da te Bog ima rad, hitro pripelje do tega, da si božji izbranec ali vsaj to, da imaš pri Bogu določene privilegije. .


Sem napisu, da je Bog VSE ustvaril iz ljubezni. Mi pol ni treba podtikat, da trdm, da ima Bog rad sam mene. Razen tega pa gre pri tem za bistveno razliko med krščanstvom in judovstvom (pa tud islamom). Saj je Jezus učil dve zapovedi: ljubi bljižnega kakor samega sebe in Boga nadvse. In v tem je zajetih vseh 10 zapovedi.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#509 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2005, 18:43

<{POST_SNAPBACK}>(no ja, razen če maš zlo široko rit x:Dx )

evo dbest! x^x tko pol jemlji. x:o)x x;)x

ne da bog nima nikogar rad, pac pa da ne gre za 'rad' sploh... gre za... pretok energije...
'bog' me ima rad, ce imam sebe rada... za to gre sam...
in ce jo jaz pretakam, se skozi mene pretaka - TAKO jaz spuscam Boga k sebi.

Je to *zadovoljivo*?
povrsno?
kontradiktorno?
pre-impulzivno?
zijalasto?

Naj bo... sam sem se vseen Ich. xDDx x;)x x8Dx
vsaj nekaj, a ne. :)

x:Xx

ce sem 'prjatla' s tabo, a sem lohk tud s Kabalistom? :8):

a to ni bog? :8):
al bog rece - ti imas prAV, ta nima prav? :sniky:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#510 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 14. junij 2005, 18:46

To marsa

Kaj se tiče Božje ljubezni je lahk toliko prejmemo koliko samo sebe ljubimo in tud druge.

#511 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. junij 2005, 18:52

A Bog tega ne potrebuje, zato je Bog to, kar je. Kot piše v Bibliji: "Jaz sem, kateri sem." Bog več niti ne potrebuje...



Jaz sem, ki sem - pomeni, da Bog ni ustvarjen, ampak, ze razliko od vsega ostalega, preprosto JE. Vse drugo in vsi drugi pa smo ustvarjeni (od Boga). In ne gre za to, kaj Bog potrebuje. Bog je pravir vsega življenja. In ljubezen je pravir vsega življenja. Torej Bog je ljubezen. Zatorej je Jezus tudi učil, kakor je učil.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#512 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. junij 2005, 19:04

ne da bog nima nikogar rad, pac pa da ne gre za 'rad' sploh... gre za... pretok energije...
'bog' me ima rad, ce imam sebe rada... za to gre sam...
in ce jo jaz pretakam, se skozi mene pretaka - TAKO jaz spuscam Boga k sebi.

Je to *zadovoljivo*?
povrsno?
kontradiktorno?
pre-impulzivno?
zijalasto?


ce sem 'prjatla' s tabo, a sem lohk tud s Kabalistom? :8):

a to ni bog? :8):
al bog rece - ti imas prAV, ta nima prav? :sniky:


To je, jasn, zadovoljivo x:o)x No ja, pravzaprav v redu x;)x

Ampak gre točn za trditu, da Bog nima nikogar rad. To pa zame ni v redu. Je v nasprotju s samim bistvom Juzusovega učenja. Bog je Ljubezan in Resnica. Popolna ljbezen in apsolutna resnica.

Sevede si lahko prjatla s Kabalistom, pa si še vedno tud z mano x:)x . Pa ti je zato treba ploskat takm trditvam?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#513 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 14. junij 2005, 19:06

<{POST_SNAPBACK}>

a to ni bog? :8):
al bog rece - ti imas prAV, ta nima prav? :sniky:

sam se mi zdi, da poteka v večih temah ravno o tem debata, kdo ima prav...

#514 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. junij 2005, 19:28

<{POST_SNAPBACK}>sam se mi zdi, da poteka v večih temah ravno o tem debata, kdo ima prav...


Ampak, saj pri debatah nekako gre za to, ko nekaj napišeš, moraš to tudi nekak zagovarjat

:)
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#515 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 14. junij 2005, 19:29

<{POST_SNAPBACK}>Ampak, saj pri debatah nekako gre za to, ko nekaj napišeš, moraš to tudi nekak zagovarjat

:)

Tako tako.
Pa ce vmes uvidis, da si se motil, se kar naprej zagovarjas staro, da ne izpades cepec ...treba terat zmoto do konca, ni vazna cena :vragec: x:Dx

#516 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 14. junij 2005, 19:33

Ni vazno, ce imam prav.
Glavno, da je po moje.

:vragec: x:Dx x:Dx x:Dx

otroskivrtec.press

#517 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. junij 2005, 19:34

<{POST_SNAPBACK}>Tako tako.
Pa ce vmes uvidis, da si se motil, se kar naprej zagovarjas staro, da ne izpades cepec ...treba terat zmoto do konca, ni vazna cena  :vragec:  x:Dx


To pa ni značilno zame. Lahko pa kaj korigiram, dopolnim..
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#518 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 14. junij 2005, 19:36

<{POST_SNAPBACK}>To pa ni značilno zame. Lahko pa kaj korigiram, dopolnim..

Saj ni bilo tebi namenjeno, nic bat.
Malo duhovicimo, ocitno neuspesno :eek: x:Dx

#519 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 14. junij 2005, 20:42

Uf, kar obišrna razprava.

In ljubezen je pravir vsega življenja

V hebrejščini sta besedi ljubezen in enovitost dve polovici celote, ki je aktivna manifestacija Boga. Ehad in Eheba skupaj imata gemantrijsko vrednost 26. To je tudi gem. vrednost jehova, ki je aktivna oblika Boga, nikakor pa ni sam Bog. Bog nima oblike, kajti Bog je vse. Razodevajočega Boga lahko spoznaš samo skozi napor, osvobojen strasti. Bil sem presenečen (pač, to je več kot 10 let nazaj), ko mi je mojster rekel, da je izvor strasti navezanost. Tudi navezanost na božjo pristonost ne vodi k osebnostni rasti. Bil sem zmeden, a sedaj vem, da je tako. Bog nikogar nima rad, ker smo vsi del Boga. Bog nikogar ne ljubi, ker je ljubezen tok, ki osredišča namero svetega duha, ki osvetljuje božjo voljo. Mi moramo najprej postati neobremenjeni s tem, kar smo, kaj okolje od nas pričakuje in kaj sami pričakujemo. Emanuel, dobro sem razumel, kaj misliš povedati. Mislim, da moraš temeljito premeditirati o božji prisotnosti.
Niti ni pomembno, če ima kdo prav ali ne. Vsakdo ima svoje razmišljanje. Svojega razmišljanja ne postavljam kot neko resnico. Pač, moj pogled na stvari.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#520 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 14. junij 2005, 20:49

pr teb kabalist mi je všeč tvoja reakcije na razne protitebuperjene poste :palec: al pa kake provokativne x:Dx se mi zdi da zdravo odreagiraš, medtem ko večina raznih poduhovljencev reagira ful napadalno in ostro proti vsem k ne mislijo tako kot oni :o|o:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#521 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 14. junij 2005, 20:59

Si bom privošču en citat:

"Predvsem pa se držite ljubezni; ta vas ne bo zapustila! Vse lahko mine, samo ljubezen je večna! Kjer pa je ta, tam je vse; kajti ljubezen vse ohranja in je povsod temeljni kamen vse biti. Zato ne bodite malodušni, ne žalostni, ne godrnjavi, marveč v vsem srčni, vedri, vesele čudi in ustrežljivih čutov, srca in duha, tako boste hodili po lahki poti in imeli pred seboj zmeraj široko odprta vrata nebeškega kraljestva."

Je potreben še kakšen komentar?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#522 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 15. junij 2005, 05:49

Čisto v redu je, da lahko citati govorijo namesto tebe.

Če ti že glih zmanjka ... :xx!:

#523 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 15. junij 2005, 05:50

tist k ni nikol malodušen, žalosten in godrnjav, ki je vedno v vsem srčen, veder, vesel in ustrežljiv.... no s takmu je nekaj narobe....za vrata nebeškega kraljestva ne vem, zihr so mu pa vedno odprta vrata psihiatrije :vio:
konckoncev tud pedofil lahk svoje svinjarije počne vedro in srčno, in če takega z odprtimi rokami pričakajo v nebesih, pol jaz zihr nočem bit tam zraven.
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#524 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 15. junij 2005, 06:11

Ja mislim, da ima vsak pravico biti srečen Todika. Potem mi pa povej na koliko časa te more zajet nekakšna kriza, da izpoljnjuješ pogoje sodobne družbe. Tako, da nisi preveč srečen.

Če nekdo reče. Hm danes je lep dan. Čakajo me novi izzivi, ki jih bom uspešno speljal. - napačno?

Potem nekdo drug reče. Fak kaj je danes zanič dan. Nič se mi ne da počet. Mah life sux. - pravilno?

Po moje ni nič narobe, če si ves čas srečen. Ker tako vzdržuješ harmonijo v sebi. IN tako se tudi znebiš negativnih občutkov.

#525 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 15. junij 2005, 06:22

no ja, se ljudem dogajajo stvari, zarad katerih so težko srečni, lahk verjameš.
pa js recimo se mam za zelo vedrega in optimističnega človeka, enostavno ne dovolim da bi me določene stvari spravle iz tira in v slabo voljo, medtem ko bi gdo drug v taki situaciji fasal živčni zlom.......držim moralo gor sebi in še marsikomu, vedno sem js tista k reče sej bo bolš, sej ni tok hudo, bi lohk blo še slabše...je ni situacije, da jaz neb našla se slabše in ugotovila da mam pravzaprav srečo x:Dx pa vseeno je kak tak dan gdaj, ko mi enostavno vse dol pade, ko mam poln kufr usega in sem grooooooooznoooooooo slabe volje...take ubijalske, in si enostavno dovolim take dneve, ker nikjer ne piše da morm bit 365 dni na leto dobre volje, nasmejana in srečna.....glede na vse pizdarije ki se mi dogajajo, mislim da mam vso pravico si vzet dva, tri dni "dopusta" in bit slabe volje, črnogleda, zatežena, sitna........sej, lohk bi blo še slabš :o|o:

*aja pa še to....sreča ni pravica, je dolžnost :8):
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0