Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Psoriaza


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
49 komentarjev na to temo

#1 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2004, 20:06

Danes je svetovni dan psoriaze, luskavice.
Menda je samo pri nas že okoli 25 000 ljudi s tako diagnozo.
Poznam vzrok, ga še kdo?

#2 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2004, 20:36

Ne, da mislim, nekaj si jih je to nadlogo že odpravilo s kompletno biodieto, se pravi s spremembo v prehrani in s spremembo higijene.
Zakaj te to zanima :8):

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2004, 20:59

To, da nekdo pozna sol, pa res ni kaj takega x:Dx
Mora pa imeti pravo in jo uporabljati na pravilen način, če ni nič :sori:

#4 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 29. oktober 2004, 21:01

Danes je svetovni dan psoriaze, luskavice.
Menda je samo pri nas že okoli 25 000 ljudi s tako diagnozo.
Poznam vzrok, ga še kdo?

SOL, A? x^x


Da te popravim vsak tretji zahodnoevropejec ima nežno obliko, nežne oblike spoznamo kot prhljaj in zadebeljeno kožo na komolcih in stopalih , kolenih, večina se je sploh ne zaveda .. .... Nimajo je na severu in na Japonskem....



25000 je morebiti registriranih... Psoriaza je avtoimunska bolezen stoji vzporedno z multiplo sklerozo, rakastimi obolenji,..... Celice tvojega telesa pričnejo popravljati kožo, tam kjer ne bi bilo treba,če se pošalimo, napaka v softwearu. Nekaj se zgodi, da se sistem v telesu podre. V našem zdravstvenem sistemu velja za neozdravljivo bolezen, katere simptome zna znanost samo lajšati, ne zna pa ozdraviti.


Bolezen katastrofalno vpliva na psiho obolelega. Onemogoči ga v normalnih socialnih in družabnih stikih. Človek se izolira. Okolica reagira paranoično v strahu pred okužbo. Torej popolnoma nepotrebno. Zaenkrat ni nobenih dokazov, da se bolezni lahko nalezeš. Obstaja genska nagnjenost k bolezni, sklop vzrokov pa bolezen sproži.


Z njo je povezan tudi psoriatični revmatoidni artritis, silno boleča in neprijetna bolezen kosti in kostnih ovojnic. Podobno kakor psoriaza na koži ,se začne podobno dogajati na kosteh.

Bolezen lajšajo s kortikosteroidi, v najhujših fazah tudi s citotastiki.Vsak psoriatik ima svojo in edinstveno obliko. Od kapljične, ki se pojavi v drobnih pikicah, do plakov, ki pokrivajo večje količine kože.

Alternativnih metod lajšanja je kakor psoriatičnih oblik. Mnogo..... x:Ix
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2004, 21:28

To, da nekdo pozna sol, pa res ni kaj takega
Mora pa imeti pravo in jo uporabljati na pravilen način, če ni nič

pa rekel sem ji za Tvojo Sol! x:Dx
..

In je rekla, da jo pozna? No, to je že nekaj za začetek, kaj pa dalje :8):

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2004, 21:31

Alternativnih metod lajšanja je kakor psoriatičnih oblik. Mnogo..... x:Ix

Tudi ptic je mnogo vrst, vseeno so pa le ptice x:Dx
Kako pa to, da te ta pojav zanima :8):

#7 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2004, 21:55

Aha, spet ena, ki misli, da je dovolj, če ima zdravo sol in jo opazuje od daleč x:Dx

#8 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:18

A vaju predlagam za Nobelovo, vseznalca x;)x


A mislita, da sta samo vidva firbčna? x;)x


Vsaka bolezen se začne v duši.Vsako telo se samo zdravi. Ostalo so le pripomočki.
Vsaka bolezen je stanje neravnovesja. In ima eno samo ime.Bolezen. Pa naj bo to na koži, telesu, žilah,al pa v malih sivih celicah.

A sta vidva v ravnovesju? x:Dx :vragec: Diagnostika , vaju je kar za ponucat. Večina kiksov v medicini se zgodi zaradi napačne diagnoze.Z napačnim pripomočkom zdravijo telo.
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:22

Se strinjam, diagnoza je vedno enaka, vseznalka, ne boš pa verjela, da terapija tudi x;)x

#10 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:28

Se strinjam, diagnoza je vedno enaka, vseznalka, ne boš pa verjela, da terapija tudi x;)x

:vragec: x8Dx več ko človek ve, bolj razume, da nič ne ve.... x:)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#11 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:32

Da, ampak ta pregovor se nanaša na končna, ne vmesna vprašanja x;)x

#12 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:44

Zdrava sol, Stanetova x;)x

* e vitamin
*resetiranje softweare v glavi: sprememba navad in življenskega stila
*zeliščni pripravki
*vitaminski dodatki (ribje olje, svetlinovo olje, ...)
*hrastovo lubje
*jabolčni kis
* masaže; refleksoterapija.......
*morje- voda in sonce
*obsevanja z umetno svetlobo: polarna lučka, PUVA, navadni solarij.....
*magnetna resonanca
*molitev za pomoč od zgoraj


sem videla otroke mlajše od štirih let s to boleznijo....katastrofa...za njihov razvoj in rast... x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#13 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:48

Ti je to poklic :8):

#14 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 30. oktober 2004, 00:18

Za psoriazo pravijo, da je dedna. Pa vam iz lastnih izkušenj povem, da to ni res. Strinjam se z Lio, da se vse začne v duši.
Vzrok pri meni je bil skupek neprijetnih dogodkov, katere sem shranila v svoji duši, prej pa jih nisem prefiltrirala. Navzven nisem kazala, navznoter je pa razžiralo.
Pomagala sem si s pomočjo naravnih zelišč (čaji in krema, katero sem pripravila sama) ter zdravniške kreme.
Meni je to pomagalo. Če ne, bi poskusila drugo alternativo, morda tudi sol (Stanetovo).

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 21. november 2004, 20:08

<{POST_SNAPBACK}>Za psoriazo pravijo, da je dedna. Pa vam iz lastnih izkušenj povem, da to ni res.


Se strinjam, niso dedne bolezni, ampak kuharski recepti in stare navade. Največkrat se pa ta dednost prenaša po ženski liniji, ne da bi to one same hotele, oziroma, da bi se tega sploh zavedale, ker so pač kuharice. :sori:
Je pa žalostno, da si tega marsikdo ne da dopovedati in to dednost prenaša naprej brez potrebe :o|o:
Res čudno, verjetno pa tudi moj direkten pristop ni najboljši, ko povem naravnost, kar mislim, potem so pa dame užaljene in vihajo nos :sori: :inocent: x^x

#16 romca

romca
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 14. april 2005, 13:10

večnost pozdravljena!

tudi jaz imam težave z luskavico. tvoj način me je najbolj preitegnil. rada bi slišala tudi tvojo izkušnjo z boleznijo in pa kako ti je uspelo odpraviti oz. če se ti še pojavlja.

če si zato, bi rada kontaktirala s teboj po e-mail ali pa po telefonu za začetek.

srečno! romana

#17 romca

romca
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 14. april 2005, 13:13

večnost pozdravljena!

tudi jaz imam težave z luskavico. tvoj način me je najbolj preitegnil. rada bi slišala tudi tvojo izkušnjo z boleznijo in pa kako ti je uspelo odpraviti oz. če se ti še pojavlja.

če si zato, bi rada kontaktirala s teboj po e-mail ali pa po telefonu za začetek.

srečno! romca

#18 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 5. maj 2005, 10:16

u moji familiji majo po mamini strani vsi luskavico in to večina v zlo hudi obliki....sam men se pojavlja v zelo blagi, pa še to sam pozimi, na nadlahti se mi nardi par mejhnih flekcov.....in se vsem čudn zdi, k pr ostalih je tk da ko se pojavi, je grozno :xx!: tk da je verjetn res od hrane največ odvisno...al ka :inocent:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. maj 2005, 10:23

<{POST_SNAPBACK}>u moji familiji majo po mamini strani vsi luskavico in to večina v zlo hudi obliki....sam men se pojavlja v zelo blagi, pa še to sam pozimi, na nadlahti se mi nardi par mejhnih flekcov.....in se vsem čudn zdi, k pr ostalih je tk da ko se pojavi, je grozno :xx!: tk da je verjetn res od hrane največ odvisno...al ka :inocent:

Izključno x;)x

#20 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 5. maj 2005, 10:28

<{POST_SNAPBACK}>Izključno x;)x


sej ne da sm jaz zdej en đek pa faca k totalno vem kk se fura ta prehrana x:Dx
se mi zdi da mam bl srečo da mam rada dolečene stvari, določenih pa ne maram( svinjsko meso, pa ocvro pa ful razkuhano, pa te kupljene salame, paštete, sokovi...) tega v moji kuhni enostavno ni oz. zlooooooooo redko. pol je že to to........mater sm dobra x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. maj 2005, 10:42

<{POST_SNAPBACK}>sej ne da sm jaz zdej en đek pa faca k totalno vem kk se fura ta prehrana x:Dx
se mi zdi da mam bl srečo da mam rada dolečene stvari, določenih pa ne maram( svinjsko meso, pa ocvro pa ful razkuhano, pa te kupljene salame, paštete, sokovi...) tega v moji kuhni enostavno ni oz. zlooooooooo redko. pol je že to to........mater sm dobra x:Dx

Seveda, čimveč sveže, najbolje kar surove hrane uživaj in dobro kodiraj, potem pa opazuj svojo kožo. Še tiste tri luskice bodo izginile počasi x;)x

#22 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 5. maj 2005, 10:44

<{POST_SNAPBACK}>Seveda, čimveč sveže, najbolje kar surove hrane uživaj in dobro kodiraj, potem pa opazuj svojo kožo. Še tiste tri luskice bodo izginile počasi x;)x


sej so zginle.......bom zasluge tvoji soli prpisala, čeprov bi murat glih tk šle pa pa x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#23 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. maj 2005, 10:56

<{POST_SNAPBACK}>sej so zginle.......bom zasluge tvoji soli prpisala, čeprov bi murat glih tk šle pa pa  x:Dx

Probaj x:Dx
Ena gospa je imela stalne probleme z belim tokom, nenadoma je izginil, ko pa je bila zopet en mesec na mamini hrani, se je kar vlilo :sori: x:Dx x;)x

#24 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 5. maj 2005, 10:58

<{POST_SNAPBACK}>Probaj x:Dx
Ena gospa je imela stalne probleme z belim tokom, nenadoma je izginil, ko pa je bila zopet en mesec na mamini hrani, se je kar vlilo :sori:  x:Dx  x;)x


no tetih problemu pa nimam......mi zadevca dobro služi x:Dx x:Dx jaz pa njej x:Dx (očitno) x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. maj 2005, 11:17

<{POST_SNAPBACK}>no tetih problemu pa nimam......mi zadevca dobro služi x:Dx  x:Dx jaz pa njej x:Dx (očitno) x:Dx

Dal sem ti le za primer, da samo od sebe ne rata nič x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0