Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alge


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
119 komentarjev na to temo

#76 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 19. maj 2005, 11:56

xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx Zanimivo. Pogovarjate se od alg. A je sploh kdo pomislu, če so alge, točno te o katerih govorite, bile kdaj v človeški prehrambeni verigi? :sick: :sick: :sick:
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#77 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 19. maj 2005, 11:59

so ble ja...
ko smo še ribe bli.. x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
pa đapanezi jih šopajo... xDDx
Mushi

#78 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 19. maj 2005, 11:59

<{POST_SNAPBACK}>xrolleyesx  xrolleyesx  xrolleyesx Zanimivo. Pogovarjate se od alg. A je sploh kdo pomislu, če so alge, točno te o katerih govorite, bile kdaj v človeški prehrambeni verigi? :sick:  :sick:  :sick:

Zanimivo vprasanje.

Bom takole odgovoril.
Zdaj smo jih zaceli uzivati.
Ko bo nekdo cez tisoc let vprasal enako kot ti, mu bo nekdo odgovoril:
"Seveda, clovek jih uziva ze zadnjih 1000 let."
x^x


svejejednomprviput.press

#79 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 19. maj 2005, 12:01

tak bi rekl za dunajske zrezke kroqui.. x:)x
Mushi

#80 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 19. maj 2005, 12:03

http://www.endovital.com/ Poglejte si malo tole zadevo. A ni bolje jesti nekaj, kar zraste ali se naredi iz slovenskih surovin. xsrcx xsrcx xsrcx

To temo je popravil/a Robida: 19. maj 2005, 12:03

Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#81 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 19. maj 2005, 12:06

Sem ze enkrat napisal tukaj,
pa so me nekateri hoteli zivega pojesti :eek: :vio:
Da se ne bom ponavljal. x;)x

#82 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. maj 2005, 12:08

<{POST_SNAPBACK}>Sem ze enkrat napisal tukaj,
pa so me nekateri hoteli zivega pojesti  :eek:  :vio:
Da se ne bom ponavljal. x;)x


ja točn to x^x pa res bognedaj kej tajga javno zinit k te živega požrejo x:Dx pa noben ne študira takrat a je kej škodljivo to x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#83 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 19. maj 2005, 12:19

:8): :8): :8): Osebno sem vedno bolj pristaš slovenskih prehrambenih zadev. Ne zavedamo se dovolj, da kljub temu, da so nekateri kmetje na veliko uporabljali kemijo, je še veliko področij v Sloveniji, kjer se prideluje zdrava prehrana in pa tudi take stvari, kot sem napisala. Tako kvalitetna hrana kot je pri nas, je malokje v svetu. Če malo potelovadite po internetu, dobite ogromno informacij o hrani in o načinu pridelave po Sloveniji.

Vsak si mora sam izbrati, kaj bo dal v usta. Ali mu bo telo kot kanta za smeti, za razne poskuse; TO MI JE PA POMAGALO, AHA TO MI PA NI. Ali se ni bolje ravnati po znanosti naših babic, ki so točno vedele kaj je treba jesti, da se počutiš dobro. xsrcx xsrcx xsrcx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#84 laskozvita

laskozvita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 22. oktober 2006, 18:19

Tabela vredna ogleda

PRiporocam ogled spodnje strani. Niso vse alge dobre. Tiste poceni so po sestavinah bolj sibke. Klamatske alge so naravne, nastajajo pod vulkanom v naravnem rezervatu. Imajo vse vitamine in minerale v naravni obliki, tako da jih človek lahko izkoristi.

Na linku http://www.vidastudi...e=stran&pid=115


si poglejte primerjalno tabelo na koncu strani. Te alge raziskuje institut v Italiji ze 10 let, tudi na slovenski televiziji je bila oddaja o njih in o njihovi zdravilnosti če ej kdo videl x^x

www.vidastudio.si

:palec: :palec: :palec:


Na prvi strani je tudi povezava na oddajo o Algah, predvsem zakaj se jih uporablja in zakaj so Klamatske v primerjavi z drugimi najboljse.

Splosno znano je kaksna rodovitna zemlja je vulkanska...V Oregonu pod vulkanom je jezero in v njem rastejo v naravnem rezervatu te alge.

Sama vrjamem da je slovenska predelava in pridelava super...samo sevedno vrjamem da nismo v vsem najboljsi.
Tako drage laboratorije za tako drage raziskave učinkovanja imajo predvsem čez našo mejo. xrolleyesx

#85 laskozvita

laskozvita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 22. oktober 2006, 18:29

Količina vitaminov in mineralov v 1,5 grama alg AFA Klamatskih alg:



Vitamini
vitamin A (vključno s karotenom) 706 IU/g
tiamin (B1) 5 mcg/g
riboflavin (B2) 60 mcg/g
niacin (B3) 0,15 mg/g
pantotenska kislina (B5) 7 mcg/g
piridoksin (B6) 11 mcg/g
folna kislina 1 mcg/g
kobalamin (B12) 8 mcg/g
holin 2,3 mg/g
vitamin C 1 mg/g
vitamin D 1 IU/g
vitamin E 0,15 mg/g
biotin 0,3 mcg/g
vitamin K 70 mcg/g

Minerali
aluminij v sledeh
bor 10 mg/g
brom v sledeh
kalcij 14 mg/g
klor 400 mcg/g
kobalt 2 mcg/g
krom 1 mcg/g
fluor 39 mcg/g
železo 350 mcg/g
fosfor 6,5 mg/g
galij v sledeh
germanij 0,3 mcg/g
jod 1 mcg/g
magnezij 2,2 mg/g
mangan 30 mcg/g
molibden 3,5 mcg/g
nikelj 4 mcg/g
kalij 30 mg/g
baker 5,5 mcg/g
selen 1 mcg/g
silikon 220 mcg/g
natrij 2,2 mg/g
kositer 0,5 mcg/g
stroncij v sledeh
titan 20 mcg/g
vanadij 3 mcg/g
cink 40 mcg/g
žveplo 1 mg/g



sestavljene nenasičene maščobne kisline, 17,8 mg/g
od tega linolenska (omega-6) maščobna k. 3,8 mg/g
od tega alfa-linolenska omega-3 maščobna k 12,9 mg/g



http://www.vidastudi...e=stran&pid=103 x!x

#86 laskozvita

laskozvita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 22. oktober 2006, 18:39

[b] V laboratoriju narejene raziskave o sestavi umetno pridelane alge Spiruline in Klamatske alge ki raste naravno v vulkanskem jezeru v naravnem rezervatu v kanadi.

klamatska alga // B Spirulina

link:

http://www.vidastudi...e=stran&pid=115


sredina strani



KLAMATSKE ALGE: http://www.vidastudi...e=stran&pid=112


xrolleyesx kaj pravite o tabeli?

#87 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 23. oktober 2006, 01:12

Osebno se vedno milsim, da je uporabniku najbolje uzivati enkrat ene alge, drugic druge, tretjic tretje... Kajti ene imajo vec enih prehranskih sestavin, druge drugih, tretje tretjih, itn...

Zanimiv pa je tudi novi izdelek podjetja GOH, ki vsebuje cca. 3 vrste alg in veliko zelenjave: Living Greens

#88 laskozvita

laskozvita
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 25. december 2006, 15:52

http://www.freewebs....source/uvod.htm

#89 cokolina

cokolina
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 3. januar 2007, 12:14

razlika med ALGAMI[color=#FF0000] x;)x


Pri različni ponudbi alg in prehranskih dopolnil alg je smiselno poznati tudi razliko in podobnosti med njimi. Pri primerjavi spiruline, klamatske alge in alge chlorella, je prva razlika v tem, da sta spirulina in klamatska alga modro-zeleni algi, chlorella pa spada v skupino zelenih alg, kar pomeni, da ima za naš organizem neprebavljivo celično steno. Ker je celična stena neprebavljiva mora biti mehansko poškodovana oziroma na nek način zlomljena, zato, da bi naše telo lahko vsrkalo in absorbiralo hranilne snovi alge chlorella. Tehnološki proces, ki zagotavlja mehanske poškodbe celičnih sten alg in ki hkrati ohranja vse hranilne snovi alge, je tehnično zapleten in drag, kar posledično podraži tudi končni izdelek oziroma prehranska dopolnila, ki vsebujejo alge chlorella. Za razliko od alge chlorella imata spirulina in klamatska alga za naš organizem prebavljivo celično steno, pri čemer lahko za klamatsko alga povemo, da je njena celična stena iz snovi podobne glikogenu in da se lahko v našem organizmu zaradi tega absorbira in izkoristi kar 97% alge, kar naj bi bilo največ, glede na višje razvite rastline


Velika prednost klamatske alge, tako pred spirulino kakor tudi pred chlorello, je v tem, da raste v naravnem in čistem okolju oziroma, da ni gojena v umetnih jezerih tako kot spirulina in chlorella, ki ju gojijo umetno, intenzivno ter z dodajanjem umetnih gnojil. Naravnega okolja v katerem alga uspeva namreč ne moremo ustvariti nikjer drugje, saj umetnih jezer ne moremo obogatiti z vsemi hranilnimi snovmi naravnega jezera, še zdaleč pa umetnega jezera ne moremo obogatiti z vsemi vulkanskimi rudninami in naravnim ekosistemom, ki ga lahko najdemo na primer v čistem in neonesnaženem vodnem okolju jezera Klamath.

#90 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. januar 2007, 12:17

O, thanx, laskozvita in cokolina in dobrodosli! :palec: xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#91 cokolina

cokolina
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 3. januar 2007, 12:19

Najbolj pa sem se nasmejala ko sem vidla stran na kateri piše : EKOLOŠKA kmetija v LJUBLJANI ?? x:Dx x:Dx x:Dx

#92 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. januar 2007, 15:45

koliko pa je resnice v tem, da pravijo, da so klamatka jezera prav tako onesnazena? (pticji iztrebki, ki jih menda tam okoli teh jezer zelo veliko in se selijo iz rusije etc...) :inocent:

razlika med ALGAMI[color=#FF0000] x;)x
Pri različni ponudbi alg in prehranskih dopolnil alg je smiselno poznati tudi razliko in podobnosti med njimi. Pri primerjavi spiruline, klamatske alge in alge chlorella, je prva razlika v tem, da sta spirulina in klamatska alga modro-zeleni algi, chlorella pa spada v skupino zelenih alg, kar pomeni, da ima za naš organizem neprebavljivo celično steno. Ker je celična stena neprebavljiva mora biti mehansko poškodovana oziroma na nek način zlomljena, zato, da bi naše telo lahko vsrkalo in absorbiralo hranilne snovi alge chlorella. Tehnološki proces, ki zagotavlja mehanske poškodbe celičnih sten alg in ki hkrati ohranja vse hranilne snovi alge, je tehnično zapleten in drag, kar posledično podraži tudi končni izdelek oziroma prehranska dopolnila, ki vsebujejo alge chlorella. Za razliko od alge chlorella imata spirulina in klamatska alga za naš organizem prebavljivo celično steno, pri čemer lahko za klamatsko alga povemo, da je njena celična stena iz snovi podobne glikogenu in da se lahko v našem organizmu zaradi tega absorbira in izkoristi kar 97% alge, kar naj bi bilo največ, glede na višje razvite rastline
Velika prednost klamatske alge, tako pred spirulino kakor tudi pred chlorello, je v tem, da raste v naravnem in čistem okolju oziroma, da ni gojena v umetnih jezerih tako kot spirulina in chlorella, ki ju gojijo umetno, intenzivno ter z dodajanjem umetnih gnojil. Naravnega okolja v katerem alga uspeva namreč ne moremo ustvariti nikjer drugje, saj umetnih jezer ne moremo obogatiti z vsemi hranilnimi snovmi naravnega jezera, še zdaleč pa umetnega jezera ne moremo obogatiti z vsemi vulkanskimi rudninami in naravnim ekosistemom, ki ga lahko najdemo na primer v čistem in neonesnaženem vodnem okolju jezera Klamath.



#93 pumpkin

pumpkin
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 3. januar 2007, 20:52

ola.
en mesec in pol jem približno (po občutku) petkrat na teden dve spiruline pacifica(priporočeno šest tablet/dan) + eno kalamatsko(priporočeni dve/dan). manjše doze kot so priporočene jem zato, ker sem mišljenja, da danes proizvajalci(ker jim je point zaslužek) napišejo najvišjo mejo katera je še sprejemljiva brez motenj za organizem. mislim, da je zmernost v vsakem živilu najboljša. razen v primeru ko odpravljamo kakšno težavo in takrat povečamo količino za večji učinek. seveda v priporočenih mejah. kakšen učinek imajo name niti ne vem. sem več kot šest mesecev na pretežno presni hrani in energija šprica na vse strani tako, da kolko pri vsem vplivajo alge ne vem. jem jih zato, ker tako ne rabim tolko pazit, da jem hrano z vsemi potrebnimi sestavinami. nekako tako, da kar zaj***m hranilnnih snovi s hrano nadoknadim z algami.

vprašal pa bi kdaj jih je najprimerneje zaužiti. na tešče, po obroku, med obrokom. namreč na internetu sem zasledil, da eni priporočajo med obrokom, drugi pa na tešče z veliko vode. sedaj prakticiram oboje :) kot mi paše

#94 cokolina

cokolina
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 6. januar 2007, 12:36

Sevedno rajsi jem alge ki rastejo v naravnem okolju z pticjimi iztrebki...(ptice jejo vecinoma rastline v tistem okolju) kot pa da jem algo umetno gojeno z raznimi dodatki da raste hitreje in v večjih količinah...

:inocent:

Mislim da bi blo treba se nekje pozanimat o teh Klamatskih jezerih... Baje da so vulkanska in je tam voda zelo bogata z rudninskimi snovmi..minerali... tako kot je kmetijstvo v okolici vulkanov nenormalno razsirjeno.. in rastline boljse rastejo..

#95 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. januar 2007, 17:23

itak da bi bilo fajn vedet.

ze dolgo let nazaj sem bral knjigo spirulina, ki je opisovala gojenje v bazenih in se ne spomnim, da bi karkoli omenjali 'slabega' kot navajas ti!?

zame osebno so vse (med boljsimi) dobre!! kot sem ze zgoraj opisal, se mi zdi najbolje, da jih tisti ki jih redno uziva zamenjuje, tako da en mesec uziva ene in drugi mesec druge itn... namrec med seboj so tudi razlicne po sestavi.

od trznikov klamatskih alg sem prebral veliko pohval (itak x;)x ) o njihovih algah, vse druge pa so pljuvali, kot slabse... (brezveze).
Osebno poznam razlicne ljudi, ki zagovarjajo tiste ob katerih so se pocutili bolje. torej menim da ni nekega pravila katere so boljse, kajti razlicno se prehranjujemo in razlicne zato tudi potrebujemo. Obenem pa je morda kdo na nekatere tudi alergicen.

Klamatskih sem pouzil 2 ali 3 skatle in se mi zdijo vredu, kljub temu pa so mi dvoje druge boljse.

#96 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 7. februar 2007, 10:46

itak... mene tole tud ni splašilo... nasploh so zadnje čase cele akcije okol takšne vrste dodatkov k prehrani... bi 'eni' kar ukinili vitamine, alge, Bachova zdravila in tako... bi rekla, da se ve, zakaj

pred dvemi, tremi leti, sem precej spremljala tole z algami in otroki... v razredu imam osmošolca, ki je imel vsa leta precejšnje težave (motnje pozornosti, hiperaktivnost) in letos ima škatlico z algami pri sebi. Sem ga vprašala, kakšne se mu zdijo alge in je rekel, da so mega, da mu ful pomagajo. Lani me je klicala ena mamica zaradi podobnih težav in sem ji tudi svetovala alge. Poklicala me je čez en mesec in povedala, da doma sploh ne morejo verjet, da te algice naredijo takšno spremembo.

x^x


To se v bistvu zelo fascinatno čuje... Jaz bi v bistvu alge dajala zraven v hrano (imam feeling, da bi mojemu organizmu to pasalo), razne tablete in kapsule variatna me ne zanimajo. Kje se pa drugače dobi alge za kupit za dati zraven v prehrano (pa po možnosti bolj mala embalaža, ker moram prvo provati..).
Objavljena slika

#97 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. februar 2007, 00:37

Skoraj v vsaki trgovini z 'bolj zdravo' prehrano (kalcek, jablana, zrno do zrna, etc...), kakor tudi preko razlicnih ponudnikov dodatkov prehrani.

In ce jih ze omenjam x:Dx je zanimiv tudi tale prasek (Living Greens), ki vsebuej kar 3 vrste razlicnih alg + 16 vrst ostale zelenjave x;)x

in
Izdelek je pripravljen v skladu z normativi cGMP (current Good Manufacturing Practice), kar zagotavlja odličnost proizvodnega postopka.
Strogo nadzorujemo kakovost v vseh proizvodnih fazah, od surovine do končnega izdelka.
Izdelek spremlja obširna dokumentacija, ustreza pa tudi zahtevam Švedske nacionalne uprave za prehrano, kar zadeva varnost, integriteto in sledljivost.


#98 *Zarya*

*Zarya*
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 8. februar 2007, 10:26

Ej da ti povem da so teli tvoji komadi k jih maš vedno spodi res zakon. All I want for Christmas is you sm poslušala ves čas med novoletnimi počitnicami (=zasvojena) :vio:
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. Objavljena slika

#99 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. februar 2007, 11:44

Ane no :vio: :palec: x8Dx hvala.

#100 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 10. februar 2007, 08:58

Free, hvala ti. Bom pogledala v Kalček! :palec:
Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0