Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

4., 8. in 12. hiša


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
337 komentarjev na to temo

#76 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 18. december 2004, 19:05

se mi zdi da je tigrca napisala da če tvori mars aspekt s plutonom to pomeni, da lahko pride do nesreče, kjer so posledice le te lahko vidne tudi telesno. Sama mam aspekt mars sekstil pluton, (mars v kozorogu v osmi hiši, pluton v škorpijonu,v šesti hiši) v osmi hiši mam še saturn in uran, se pravi če sklepam iz tega kar je blo napisanga sem potencial za nesreče?? res me zanima še kako mnenje :sori:

#77 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 19. december 2004, 20:27

Tudi jaz imam 12.hišo v škorpijonu. Not pa venero in jupitra v konjunkciji.
Vse, hecno -slabo so opozicije, ki jih tvorita s saturnom v biku - 6.hiša.

Sicer pa asc. tudi v škorpijonu- na 28. stopnji.
4.hiša prazna v ribah (vladar neptun v 1.hiši stelca in v popolni konjunkciji s soncem - pa tudi z asc)
8.hiša - prazna v raku.(vladar luna pa v 10.hiši device - v konjunkciji s plutonom)


Če kaj - jaz jemljem jupitra in venero kot angela varuha. Se vsake toliko izkažeta.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#78 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 20. december 2004, 17:06

4to hi$o dolocha$ po SEVERU.

8mo dolocha$ z 30 stopinj (azimuta) od ZAHODA.

8ma hi$a je prehod. najbolj$e je tam imeti Orion Stargate.

#79 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 8. februar 2005, 11:53

nisem našla nobene ustrezne teme kamor bi postavla tole vprašanje, samo glede na to, da govorimo o 12. hiši,ki predstavlja tudi naše prejšnje življenje, upam da nisem preveč zgrešila :inocent:

1.se recimo lahko razbere ali je oseba v prejšnjem življenju naredila samomor na podlagi astrološke karte? Bi veliko retrogardnih planetov lahko pomenilo, da oseba ni izpolnila določenih nalog v prejšnjem življenju? In če se, kaj tukaj gledamo?

2.V neki temi smo se pogovarjali o tem, da je nekako pri vseh kartah tako, da si znamenja 12, 1 in 2 hiše lepo sledijo,primer:
12-oven (AC v prejšnjem življenju)
1-bik (AC zdaj)
2-dvojčka( AC v naslednjem)

Marsa je potem izpostavla svoj primer, se mi zdi da je blo tako, da je zdaj 1h v škorpijonu in prav tako 12. Kaj bi pa pomenil, če ima oseba 1h in potem še 2h v istem znamenju? Rabi dve življenji, da izživi vse, kar ji je namenjeno na podlagi prejšnjih življenj?

#80 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 8. februar 2005, 13:26

Jaz imam podoben primer, samo da sta pri meni 12. in1. hiša v isti--- v strelcu.

Nekak se mi zdi, da v kolikor se z zaporedjem teh treh hiš nakazuje naš AC v zaporednih življenjih, to niti ni tako pomembno. AC je le ena točka, če se ne motim ne nakazuje naših nalog oz. poslanstva, prej način kako se nečesa lotimo.

Jst znam res marsikej zafilozofirat, pa pregnest z vseh aspektov, pa iskat neke skrite, višje pomene... verjetno je res strelček na delu :).

Bi te pa nekaj drugega vprašala... Če imaš obe hiši v istem znamenju, pomeni, da imaš v naslednji (verjetno 2.) najverjetneje vrinjeno znamenje. A si mogoče kdaj kje zasledila kaj več o tem?

Jaz sem iskala, pa sem našla samo v eni knijigi kratek omenek, tko da še zdej ne vem kako vpliva (1.hiša vrinjen kozorog; 7. vrinjen rak).

Tko, se postavljam v vrsto z vprašanjem x;)x

lp

#81 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 10. februar 2005, 11:12

Ja shit ne,,
spet sm pol v dreku...da mam zasedene glih najslabse planete v najslabsih hišah.. :xx!:
a je lahko še slabš..

Uran v 12 hiši v Ško :O:
Mars v 8 v Raku :O:

mislm da mi to dela celo štalo da mam tok enih čudnih idej pa flešov pa ene energije da se tresm že od vsega...drugi pa misljo da sm na drogi pa premaknena.. Štala.. u tem svetu je to štala če si tak...

hvala bogu nimam nč v 4 hiši kjer mam ribo mi pa prasec od Uran zdele spi notr..bomo vidl kaj bo dogajal...(upam da bo res kej) k je že cajt xsrcx

#82 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 10. februar 2005, 11:16

<{POST_SNAPBACK}>kjerkoli se pojavi v natalni karti 8hiša ali to pomeni, da je oseba vedno v nevarnosti za nesreče, da je nagnjenost k temu neizbežna?
vsaj enkrat je dovolj?
kaj pa 12h?je nagnjenost h kriminalu spodbujajoča tule?je razvidno takoj?
pokowc


ja hvala lepa... še tega se mi manjka..
nevarnosti pa kriminal..čeprov me nevarnosti glih ni strah, poznam pa clo eno čudno italijansko mafijo..oz. sm jo spoznala..no ja sej me drugač to privlač..

sranje

neizbežne nesreče..fak...mi bo cigla na glavo padla..

#83 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. februar 2005, 11:22

hvala bogu nimam nč v 4 hiši kjer mam ribo mi pa prasec od Uran zdele spi notr..bomo vidl kaj bo dogajal...(upam da bo res kej) k je že cajt xsrcx[/quote]


x:Dx Hja, ne vem, če uran ravno spi?? x;)x Po moje bo nadaljnih nekaj let kar lepo spreminjal dogajanje v 4 hiši, domu. Če se slučajno ne preseliš, boš selila pohištvo sem in tja, lahko pomeni tudi nekdo ven, drugi noter in podobno. Opazuj, spala ne boš.

#84 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 10. februar 2005, 13:24

Ja..sej si zelim spremenit okolje...k se mi bo usak cajt zmesal..ze 25 let zivim na istem placu se vozm z istimi busi..zrolal se mi bo. :xx!: .ce se ne bo kej spremenil.. :vio:
drugac sm tip cloveka..k komi caka da gre nekam na obisk in se tud rada zadrzujem kje drugje..pa ne zato ker bi mi blo doma slabo ampak zato ker se hitr navelicam usega x8Dx

#85 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. februar 2005, 14:02

Opazuj, spala ne boš.


Spala boš takrat ko ti pride ata Saturn tranzirat to domačo hišo - evo, živi primer x:Dx x;)x

#86 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 10. februar 2005, 20:13

megi* Objavljeno 8. Feb 2005 ob 13:27
  Jaz imam podoben primer, samo da sta pri meni 12. in1. hiša v isti--- v strelcu.

Nekak se mi zdi, da v kolikor se z zaporedjem teh treh hiš nakazuje naš AC v zaporednih življenjih, to niti ni tako pomembno. AC je le ena točka, če se ne motim ne nakazuje naših nalog oz. poslanstva, prej način kako se nečesa lotimo.

Jst znam res marsikej zafilozofirat, pa pregnest z vseh aspektov, pa iskat neke skrite, višje pomene... verjetno je res strelček na delu .

Bi te pa nekaj drugega vprašala... Če imaš obe hiši v istem znamenju, pomeni, da imaš v naslednji (verjetno 2.) najverjetneje vrinjeno znamenje. A si mogoče kdaj kje zasledila kaj več o tem?

Jaz sem iskala, pa sem našla samo v eni knijigi kratek omenek, tko da še zdej ne vem kako vpliva (1.hiša vrinjen kozorog; 7. vrinjen rak).

Tko, se postavljam v vrsto z vprašanjem 

lp


o vrinjenih znamenjih ne vem veliko, raziskujem zadnje čase bolj, pa ni nč pamtnga sem pa našla tole razlago na astradamus.com če bo kaj pomagalo x:)x

#87 megi*

megi*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 112

Objavljeno: 10. februar 2005, 21:57

Hvala :), nekaj malega sem tudi sama zasledila v eni knjigi, samo je razlaga tudi bolj skopa.

lp

#88 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 11. februar 2005, 12:23

<{POST_SNAPBACK}>Spala boš takrat ko ti pride ata Saturn tranzirat to domačo hišo - evo, živi primer x:Dx  x;)x


Čak..dej mi razlož.. a si to mislu ko boSaturn pršov men iz Raka zdej julija v Leva mojo v 9 hišo?..a ne jebemti...k bo pršov Saturn v Devico a ne?sam to mam tud v 9 hiši no pa v 10 tud A to? x?x :8):

al kako si to mislu "spala boš"... x?x al si mislu "spala boš" ko te bo pobral x?x xDDx ...

#89 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 7. november 2005, 23:28

Kaj mi lah kdo kej več pove o 12. hiši? Sama si zelo težko razložim to hišo, vem pa da je slaba.
Rada bi zvedla kaj pomen:
*12. hiša v Dvojčku
*v 12. hiši je Merkur, Venera in Severni vozu
*Venera v opoziciji z Jupitrom in Uranom

Zelo bi bila vesela, če bi si kdo vzel čas. Hvala

Lp

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#90 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. november 2005, 00:58

Kaj mi lah kdo kej več pove o 12. hiši? Sama si zelo težko razložim to hišo, vem pa da je slaba.
Rada bi zvedla kaj pomen:
*12. hiša v Dvojčku
*v 12. hiši je Merkur, Venera in Severni vozu
*Venera v opoziciji z Jupitrom in Uranom

Zelo bi bila vesela, če bi si kdo vzel čas. Hvala

Lp

:|||
nobena hisa ni 'slaba', sam pac je. vsakdo jo ima nekje in velik jih ima tud kaj not. xDDx
12. hiso so vcasih razlagal kot zgolj omejitve, tud zapore in tako dalje, no to je... nom rekla cist brez veze, vsekakor je pa ful pomanjkljivo - preprosto predstavlja nas notranji svet.
ce je 12. hisa v dvojcku, je lohk asc v raku, lohk pa je tud v dvojckih al pa v levu... ni vseen kje je prva. ker je v 12. venera, pa lohk sklepamo da je v dvojckih, bos ponekod prebrala, da to pomeni neke skrivne zveze, ljubimce in podobno, ni pa nujno, da gre res za to; vcasih kaze samo na zelje po tem, vcas pa se tega ne, lohk kaze sam na sramezljivost, vendar ne tolk, ce oz. ko je npr. venera pol v dvojckih.
Pomeni da si daje oseba dost opravit s svojo notranjostjo, da rabi cajt zase, da pod nujno potrebuje razclenitve svojih notranjih procesov pa tudi dnevnih dogodkov.
ne sme se zanemarit skrivnih notranjih rezerv 12. hise, kar se vse prehitro pozablja in se pripisuje *slab* pomen.
ker je jupiter v 6., blazi depresije custvene narave, ki se utegnejo pojaviti, ker pa je vkljucen uran, joj... izgubila sem nit... :|||
ker je vkljucen uran... hm, se oseba najverjetneje bojuje s silovitimi custvenimi impulzi, prav tako pa jo lazje potegne v kaksne prej omenjene (skrivne al pa vsaj nenavadne) zveze.
Lohk pomeni tud nespecnost, celo more.....
radovednost v zvezi s svojo notranjostjo, teznja po raziskovanju, vendar tudi nekaksen 'strah' pred nevemkaksnim 'odkritjem' odvzema globino poglabljanja vase.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#91 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. november 2005, 01:09

no, Pinka, zdej pa rec, ce upas, da nis dobila dober odgovor :palec:

#92 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 8. november 2005, 06:45

(Še en mali lonček zraven:)

Kot vsaka stvar v astrologiji ima tudi dvanajsta hiša še veliko dimenzij. Žal ima - podobno kot Saturn - negativno konotacijo a priori. Jaz dostikrat omenjam, da je 12. hiša lahko čisto v redu za marsikoga. Pomembna je za ustvarjalce, ki delajo zunaj javnosti, na primer raziskovalce. Brez močne 12. hiše (ali vsaj močno položenega Neptuna, ki 12. hiši vlada) je težko biti dober igralec, sa je težko pustiti v garderobi lastno osebnost in na oder oditi z drugo. 12. hišo pogosto ponazarjam z mobilnimi telefoni - čisto v redu nam dela, samo vsakega toliko časa ga moramo priklopiti na steno, da bi ga napolnili.
Je pa seveda tudi res, da spada v 12. hiši marsikaj tistega, kar je slabo, nesrečno, nejasno in še kaj. Tudi to, ampak NE SAMO to!

x:)x

#93 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 8. november 2005, 09:57

:|||
nobena hisa ni 'slaba', sam pac je. vsakdo jo ima nekje in velik jih ima tud kaj not. xDDx
12. hiso so vcasih razlagal kot zgolj omejitve, tud zapore in tako dalje, no to je... nom rekla cist brez veze, vsekakor je pa ful pomanjkljivo - preprosto predstavlja nas notranji svet.
ce je 12. hisa v dvojcku, je lohk asc v raku, lohk pa je tud v dvojckih al pa v levu... ni vseen kje je prva. ker je v 12. venera, pa lohk sklepamo da je v dvojckih, bos ponekod prebrala, da to pomeni neke skrivne zveze, ljubimce in podobno, ni pa nujno, da gre res za to; vcasih kaze samo na zelje po tem, vcas pa se tega ne, lohk kaze sam na sramezljivost, vendar ne tolk, ce oz. ko je npr. venera pol v dvojckih.
Pomeni da si daje oseba dost opravit s svojo notranjostjo, da rabi cajt zase, da pod nujno potrebuje razclenitve svojih notranjih procesov pa tudi dnevnih dogodkov.
ne sme se zanemarit skrivnih notranjih rezerv 12. hise, kar se vse prehitro pozablja in se pripisuje *slab* pomen.
ker je jupiter v 6., blazi depresije custvene narave, ki se utegnejo pojaviti, ker pa je vkljucen uran, joj... izgubila sem nit... :|||
ker je vkljucen uran... hm, se oseba najverjetneje bojuje s silovitimi custvenimi impulzi, prav tako pa jo lazje potegne v kaksne prej omenjene (skrivne al pa vsaj nenavadne) zveze.
Lohk pomeni tud nespecnost, celo more.....
radovednost v zvezi s svojo notranjostjo, teznja po raziskovanju, vendar tudi nekaksen 'strah' pred nevemkaksnim 'odkritjem' odvzema globino poglabljanja vase.



Ja Asc je v Raku, Venera in Severni vozu v Dvojčkih, Merkur v Biku. Ja tale Uran kr zmede, je v konjukciji z Jupitrom (Strelec) in tadva sta v opoziciji z venero v 12. hiši. Medtem, da je Severni vozu (27 stopinji Dvojčka-12.hiša) v konjukciji z Asc (1 stopnji Raka). Upam, da sem ti malo bolje razložila.

Hvala Marsa
x;)x
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#94 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. november 2005, 12:58

a je to tvoj sin Pinka?

*

Ja, fajn si bern dodal tole, posebej o igralcih. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#95 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 8. november 2005, 13:25

Ja, tudi sam sebe x;)x moram vedno sproti pripraviti do tega, da 12. ali pa 8. hiše ne gledam a priori slabo :xx!: . Večina nas to dela ...

V njej se najde tudi marsikaj koristnega.

Izhod, na primer.

x:)x

#96 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 8. november 2005, 13:29

eh...zdaj sem pa radovedna....bom doma pogledala na chart kako je z mojo 4, 8 in 12 hišo....da vidim kje je izhod...in tud izhod iz česa....sam da nimam kakšne slepe ulice.....

bern....užitek brat :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#97 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 8. november 2005, 13:33

Ja, tudi sam sebe x;)x moram vedno sproti pripraviti do tega, da 12. ali pa 8. hiše ne gledam a priori slabo :xx!: . Večina nas to dela .
Izhod, na primer.


:palec:

posebej za tale izhod...sem dolgo iskala način, da tole ubesedim, pa je tako preprosto... :palec:

Imam jupiter v 12...pa je natanko to...ponudi mi rešitev in IZHOD...

Astra
Per aspera ad astra

#98 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 8. november 2005, 13:54

Moje osebno razmišlanje:
04. hiša je povezanost z domom, koreninami, preteklostjo... 08 in 12 hiša pa ste hiši duhovnih potencialov in iztočnica za osebno rast - človek pa raste v duhu ponižnosti in skozi odrekanje učenosti. Prav zanimivo pa je, da 12 hiša kaže, kje so pasti na tej poti in 08. hiša, kje se oseba lahko razvije in od kod črpa moč. Vsekakor zelo poučna in zanimiva zadeva.

Lep pozdrav!

beli Vran.
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#99 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 8. november 2005, 14:03

Moje osebno razmišlanje:
04. hiša je povezanost z domom, joreninami, preteklostjo... 08 in 12 hiša pa ste hiši duhovnih potencialov in iztočnica za osebno rast - človek pa raste v duhu ponižnosti in skozi odrekanje učenosti. Prav zanimivo pa je, da 12 hiša kaže, kje so pasti na tej poti in 08. hiša, kje se oseba lahko razvije in od kod črpa moč. Vsekakor zelo poučna in zanimiva zadeva.

Lep pozdrav!

beli Vran.

in kaj ce ima oseba v 8. sonce in venero-v dvojckih malo naprej pa se merkurja v raku... iz kje ta oseba crpa moc?? :inocent:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#100 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 8. november 2005, 14:07

beli vran...a se ti da še zame mal pogledat in pokomentirat?
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0