Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Deset božjih zapovedi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
440 komentarjev na to temo

#351 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 7. oktober 2005, 22:50

Kabalist, kaj cakas, kr dej jih gor :palec:

(bos tko kt emanuel, "citiral" hec-hec) x:Ix x:)x

men so pa vse zapovedi :xx!: (omejujejo, nas nacin presoje)
ce se iskreno ravnas v skladu z vestjo, jih tako ali tako upostevas, brez da bi vedu da so kje napisane :inocent:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#352 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. oktober 2005, 09:03

ce se iskreno ravnas v skladu z vestjo, jih tako ali tako upostevas, brez da bi vedu da so kje napisane

Ravnanje v skladu z vestjo je silno širok pojem. Tudi Hitler je deloval v skladu s svojo vestjo. Deset zapovedi je moralni sistem, ki omogoča, da družbena skupnost ni naključni zverinjak. Vsaka družba ima svoj moralni sistem, katerega na različne načine vcepi svojim pripadnikom. Kakor hitro moralni sistem razpade, gre v maloro tudi družbeno tkivo. Osebnostne rasti se ne more zdravo lotiti oseba, ki ni moralna. nemoralni ljudje z osebnostno rastjo prej ali slej postanejo diabolični.
Teh 10 zapovedi ima dobesedni (družbeni), alegorični, metafizični in mistični pomen.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#353 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. oktober 2005, 09:07

<{POST_SNAPBACK}>
ce se iskreno ravnas v skladu z vestjo, jih tako ali tako upostevas, brez da bi vedu da so kje napisane  :inocent:

:palec: :palec:

(*ceprav, kaj pa vem, Kapica... podobno menim o vsem, pa je kup mojstrov, shol sistemov in vsega, kar pomeni, da folk rabi to, v bistvu)

Kabalist, ja da, jasno, pliz! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#354 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. oktober 2005, 09:08

aha no vidim, da je vmes tud kabalist podobno menil. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#355 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 16. oktober 2005, 14:02

Evo 10 božjih zapovedi v Hebrejščini:
Aseret ha'davarim (10 božjih zapovedi)
1. Lo jihejeh leka elohim aherim al pana
2. La tha'aseh leka pesel
3. Lo thisa et šem Jahve Eloheka lašave
4. Zakhor et jom ha'šabat le'kadešo
5. Kabed et abika ve'et immeka
6. Lo ti'recah
7. Lo ti'neap
8. Lo ti'genov
9. Lo taaneh be'reaka ed šager
10. Lo ta'hemod
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#356 ZVEZANI

ZVEZANI
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 179

Objavljeno: 27. april 2007, 23:44

Evo, na Vrbino željo, 10 zapovedi

1. VERUJ V ENEGA BOGA
2. NE SKRUNI BOŽJEGA IMENA
3. POSVEČUJ GOSPODOV DAN
4. SPOŠTUJ OČETA IN MATER DA BOŠ DOLGO ŽIVEL IN DA TI BO DOBRO NA
ZEMLJI
5. NE UBIJAJ
6. NE NEČISTUJ
7. NE KRADI
8. NE PRIČAJ PO KRIVEM
9. NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA ŽENE
10.NE ŽELI SVOJEGA BLIŽNJEGA BLAGA

Tako, navali narod, upam da se ne bomo pobili med sabo x;)x


KAJ NAJ,,,
torej lahko ce ni bliznji tudi kaj naredim al lahko samo v sanjah zivim,,,

#357 Aarwen

Aarwen
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 299

Objavljeno: 28. april 2007, 13:52

ne vem, če je res to edina prava pot do nebes...do zasluženega "večnega življenja".
če bi bilo tako, bi bila 11 božja zapoved: upoštevaj vseh 10 zapovedi. pa je ni.... x^x torej, lahko izbiramo!

vsak se naj ravna po svojih zapovedih, kakor želi....da bo njemu dobro, da bo sam pomirjen s sabo..da bo srečen. po svoji volji.

nekaj mojih zapovedi:

1. dosti in še več se smej iz srca x:Dx xDDx
2. poskušaj (vedno) biti pozitiven, če ne gre....še poskušaj xokx
3. iskrenost je fajn zadeva, bodi fajn :detelca:
4. prepusti se... xcrossfingx
5. odločaj se po svoji volji :mezik: xsrcbumx
6. bori se za tisto, kar si želiš xokx
7. bodi pomočnik vsega Dobrega :wub:
......

pa še to ne škodi: imej svojega boga, ki se bo podpisal pod tvoje zapovedi! xwizardx
............pssssssssssst.....just relax with me..:)

#358 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 28. april 2007, 15:23

ne vem, če je res to edina prava pot do nebes...do zasluženega "večnega življenja".
če bi bilo tako, bi bila 11 božja zapoved: upoštevaj vseh 10 zapovedi. pa je ni.... x^x torej, lahko izbiramo!

vsak se naj ravna po svojih zapovedih, kakor želi....da bo njemu dobro, da bo sam pomirjen s sabo..da bo srečen. po svoji volji.

nekaj mojih zapovedi:

1. dosti in še več se smej iz srca x:Dx xDDx
2. poskušaj (vedno) biti pozitiven, če ne gre....še poskušaj xokx
3. iskrenost je fajn zadeva, bodi fajn :detelca:
4. prepusti se... xcrossfingx
5. odločaj se po svoji volji :mezik: xsrcbumx
6. bori se za tisto, kar si želiš xokx
7. bodi pomočnik vsega Dobrega :wub:
......

pa še to ne škodi: imej svojega boga, ki se bo podpisal pod tvoje zapovedi! xwizardx


Vse mi je full všeč. le tisto, da se bo nekdo podpisal pod tvojimi odločitvami, ni glih fer..govorimo o svoji odgovornosti, torej odgovarjaj za svoje odločitve...nikoli ne reci- bog me je v to napeljal, če je bila odločitev tvoja ali moja...vsak deluje po svojem srcu ali duši ali prepričanju in tudi odgovarja naj za to- drugače mi je pa tudi unih 10 klasičnih všeč- sam mi preveč kompliciramo, tiste tko zajemejo vse, pa če mi najdemo pomanjklivosti ali ne, saj jih tako in tako povsod...smo pač ljudje z manijo iskanja superiornosti- ena od naših prirojenih / ali pa pridobljenih lastnosti / pa nekakšne lastne popolnosti..kaj čmo, taki smo...pač ljudje
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#359 Nejc-N

Nejc-N
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 135

Objavljeno: 1. maj 2007, 14:37

krščanstvo je tak ... bedarija
nekatere ideje so že kul ne, sam ko jih še sami ne upoštevajo, dnar premami vse, une ko pa ne so pa pod tistimi ko jih je ... pol pa ljudi nadzirajo s pomočjo straha (bogaboječnost ... zaka bi se boga bal jebemo? kristjani dej se mal zamislte no)
najbolj mi je pa čudn da ko sm eni sošolki ko je kristjanka povedu kr dost razlogov zaka ne bit kristjan pa razne stvari, pa ni mela nazaj nič za rečt pa bo še 100% verjela vse kar ji bojo nabluzl tam v kaki cerkvi, to pa nardi če ti predolg neki vbijajo v glavo (so men tud, hodu dolg na verouk, mam krst, prvo obhajilo in birmo, ampak sm še prav cajt poštudiru kak je to vseskup)
think goddamit, think!

Nejc :)

#360 ZVEZANI

ZVEZANI
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 179

Objavljeno: 1. maj 2007, 16:05

:o|o: kateri brat pa si sploh želi bratovo ženo. v tem smislu... vsi smo si bratje. x:)x baje.
:palec:
sploh pa ne nečistuj, ker kdo bo čistil za tabo.

:vio:

čistka.


nich ne pishe -ne zheli si svoje blizhnje mozha,,, x:Dx x:px
Pa ne na tasvinjsk nachin razumt :vragec:

#361 Nejc-N

Nejc-N
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 135

Objavljeno: 2. maj 2007, 11:24

krščanstvo je taka bedarija kot tvoji pametni argumenti proti.
sam sem ateist, nikol hodu k verouku-k bi mogu(prostovoljno,jes), ma da bi biu taka mona ku ti, da bi šou razlagat eni punci, da ma ona NAROBE, jaz pa PRAV, je glih tolko pametno, ku da bi meni šla čebela razlagat kvantno mehaniko.
Neki se je matrala ma je nism šteku pou kurca neč.
drgači so me pa sam krstili, pol pr enih 6-7 letih sm prostovoljno odstopu od verouka.kar mene nardi uber pametnega in tko lahko teb nazaj rečem, ksm pred tabo to zvedu..

think goddamit, think!

NOT!
kdo kaj več zna pa kdo kaj več ve, pa moj ata ma večjega tiča od tvojga, se je merlo v vrtcu..

then why you think in the name of God? GODdamit..
se samo tko reče..marsikaj se samo tko reče
..tole okol je miljon bl pametnih kukr sva midva skup.
če veš, da je energija vse kar je, in je obstajala potemtakem pred bogom, saj bog je bil, bilo je spoznanje, isto po kterem ti pa mi pa vsi težimo.


sm že mislu ti odpisat potem sm pa vidu da si kr sam neki odgovarjaš ipd. pa vidm da ne rabiš mene da debatiram s tabo kr se lahka kr sam meniš ... :palec:
pol pa mene neki kritiziraš, poglej mal ka si sam napisu, ka bi naj to predstavlal ko sm odebelil, kr sam določaš kaj bi js reku in si potem odgovarjaš, se strinjam da je okol miljon bol pametnih kot midva skup že zato kr vidim ka ti pišeš, pol pa mene kritiziraš
pa nič ji nism razlago da ma NAROBE (si me vidu da sm napisu "najbolj mi je pa čudn da ko sm eni sošolki ko je kristjanka povedu da ma NAROBE da je kristjanka? ne, pač sm ji povedu moje argumente kr rad debatiram ne, sm pričakval da bo debata, sam ni bla ...)
no sm si že tak prevč cajta uzel za odgovor če gledam da ti sploh nebi blo treba odgovorit, kr vidim da ne rabiš sogovorca ker kr sam določaš kaj bojo drugi rekli in potem samemu sebi odgovarjaš :palec:

Nejc :D

#362 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 2. maj 2007, 14:11

če veš, da je energija vse kar je, in je obstajala potemtakem pred bogom, saj bog je bil, bilo je spoznanje, isto po kterem ti pa mi pa vsi težimo.

Da je energija obstajala prej kot Bog :eek: ?
Ne bi reku. :o|o:
Vsa energija, ki je, je iz Boga, in ne obratno x:)x
Čist jasn x;)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#363 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 2. maj 2007, 14:36

Da je energija obstajala prej kot Bog :eek: ?
Ne bi reku. :o|o:
Vsa energija, ki je, je iz Boga, in ne obratno x:)x
Čist jasn x;)x


Ena stvar - dve imeni
Ena stvar - več imen
Kje je skrita razlika?
V interpretaciji x^x

#364 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. maj 2007, 14:39

Da je energija obstajala prej kot Bog :eek: ?
Ne bi reku. :o|o:
Vsa energija, ki je, je iz Boga, in ne obratno x:)x
Čist jasn x;)x



Emanuel, stara pizda, prav pogrešam te; Kabi je spizdu, ti pa tolk malkrat prideš v tele teme ... in nimam se več s kom kregat x:o)x x:o)x x:o)x .

alalal (beri rikverc)
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#365 ZVEZANI

ZVEZANI
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 179

Objavljeno: 2. maj 2007, 16:25

ZA nosoroga
...
Ako bos kdaj knjigo napisal ali bilokatere ugodnosti za zivljenje imel,,,
katere si ustvaril beroc lunine poste,,,
DELI JIH Z NJIM,,,

#366 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 2. maj 2007, 17:19

ZA nosoroga
...
Ako bos kdaj knjigo napisal ali bilokatere ugodnosti za zivljenje imel,,,
katere si ustvaril beroc lunine poste,,,
DELI JIH Z NJIM,,,


Res včasih precej profitiram iz debate z nekaterimi (pa je takšnih vedno manj). Predvsem s tistimi, s katerimi se ne strinjam (včasih Emanuel, pogosteje Kabalist) in se moram zaradi tistega, kar napišejo, angažirati pri preverjanju svojih stališč. Profitiram torej posredno, kajti v svojih knjigah uporabim itak stvari, do katerih pridem sam. Delim pa te stvari s folkom itak, preko tistih objav, ki imajo težo (veliko oobjav je tudi nima, saj pogosto afne guncam in opice zibam).

la (še vedno šparam)
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#367 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. maj 2007, 17:31

ja tud meni Kabalist manjka

#368 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 2. maj 2007, 21:47

Emanuel, stara pizda, prav pogrešam te; Kabi je spizdu, ti pa tolk malkrat prideš v tele teme ... in nimam se več s kom kregat x:o)x x:o)x x:o)x .

alalal (beri rikverc)

Mi je nekak pisanje v ta forum bolj zimski šport x;)x

Niti ne spremljav več tolk, verjetno me bo jesen spet mal bol prijel.

Čeprav tud pogrešam mal bol resne razprave. Ampak mi nekak rata, da se zadržim, in ne zgublam preveč časa na računalniku x:o)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#369 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 2. maj 2007, 21:54

Ena stvar - dve imeni
Ena stvar - več imen
Kje je skrita razlika?
V interpretaciji x^x

Izraz energija mi deluje tko pusto in prazno :sori:

moj omejen um, si to drgač predstavlja.
vse je. Pred <-----O-----> in po pa se ne more rečt.

......

Al pa ok.Smi zdi, da sm mislu isto ku ti, samo nism prow napisow.Oziroma neznam napisat.Kej se niti matram k se mora zdej nona obračat v grobu.Bo miško pustu stat te zadeve.
Ajdi

Ja, težko se je izrazit, kaj ne de x;)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#370 Nejc-N

Nejc-N
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 135

Objavljeno: 3. maj 2007, 15:41

Drgač pa nejc ne štekam razburjenja, če si že mislu, da je blo razburjenje na moji strani.
Whateva.Začneš stavek s tem, da si natresel veliko razlogov proti bogu in pol ga omenjaš in je izpadlo tko ku reče ateist Hvala bogu.
In aja.
Glede kritiziranja.K se je tok fajn menit z ljudmi.. jzt sm sam dal komentar, bi se temu lahko reklo, in ti, tko kot tvoja sošolka, pač je bla tiho, oziroma v tvojem primeru, si povedu kaj sm jzt povedu.
Waw.
Pejva raj vn pa se ga skup okadiva.Čeprow ne kadim, sam nikol neveš..mogoč pa je bla 11 zapoved, deli kar češ samo ne po moji njivi..


ma brezveze se kregat :P vsak ma pač svoje mnenje, najina mnenja se pač mal razlikujejo ne :D
drgač pa ne kadim tak da bo treba kej drugega poštudirat

Nejc :D

#371 ZVEZANI

ZVEZANI
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 179

Objavljeno: 3. maj 2007, 16:52

pozabljate da smo po bozhji obliki narejeni,,,
bog ve vse,,,
mi vemo da ne vemo vsega(PO BOZHJI VOLJI),,,RAZN MENE,,,
TOREJ STE VI MOJA PODOBA,,,BREZ MENE :vragec:

#372 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 3. maj 2007, 17:31

pozabljate da smo po bozhji obliki narejeni,,,
bog ve vse,,,
mi vemo da ne vemo vsega(PO BOZHJI VOLJI),,,RAZN MENE,,,
TOREJ STE VI MOJA PODOBA,,,BREZ MENE :vragec:

:eek: x:Dx x:Dx x:Dx

in pol se lahk clovk vprasa...
al je bolj pomembno kksn avto ludek vozi, al kolk ljudi je brez prevoza pelu? kaksne pa kolk cunj ma v omari, al kolkim potrebnim jih je nudil? kaksen naziv ma v sluzbi al kako opravlja svoje delo? kolk prijateljev ima al kolkim je prijatu? mislm.... xrolleyesx

si tud napisu: "bog vse ve,,,"
in ga tko al tko ne zanima, kolk folka tole bere, nda...
on ze ve xsrcx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#373 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 3. maj 2007, 17:39

"bog vse ve,,,"

bog vse je x:Dx

#374 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 3. maj 2007, 17:48

bog vse je x:Dx

jaaa... to itk... mislm...xsrcx
tist je bil le "necitiran citat" :vragec: x:Dx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#375 Nejc-N

Nejc-N
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 135

Objavljeno: 3. maj 2007, 19:57

bog vse je x:Dx


pomoj tud pri hrani ni izbirčn, edino kak fižol ne, da ne bojo kaki potresi al pa tornadi

nejc :D




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0