Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Deset božjih zapovedi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
440 komentarjev na to temo

#151 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 20. april 2005, 08:36

<{POST_SNAPBACK}>:eek:

:wOOt: A ti si si svetega pisma sam deset zapovedi ven pobrala, ostalo si pa spustila? xcivx  x^x  x:Dx
Tam se nekje razburjaš, da ima vsak svojo resnico, potem mi pa spet ponujaš svoj svet ,ki je lep in zdrav in si ga ne pustiš omadeževati od umazancev tega sveta.....
Preveč pravljice berem, me malo vse skupaj spominja na "Cesarjeva nova oblačila"....eden naredi reklamo, pa množica od zad kima in hvali....šele otrok si upa na glas izreči, poglejte ga cesarja nag se sprehaja po ulicah x:Dx  x:Dx  x:Dx


lia ... x:Dx :palec:


tavajočvtemi.press x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#152 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 20. april 2005, 08:44

ne grejo mi definicije in dogme....pa sem mal zabavam ob napisanem... x:Dx x:Dx x:Dx

vsakoteleimasvojevesele.press
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#153 Maedhoriell

Maedhoriell
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 20. april 2005, 09:21

zanimivo, da so zapovedi dejansko (večinsko-izjema so 1., 2., 4.)) prepovedi - to nam že nekaj pove

#154 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 20. april 2005, 09:36

xrosex xyiyax Naš UM , tudi ko je že okusil razsvetlenje x:)x , je še vedno podvržen skušnjavam in zmotam... xscratchx , značilnim za sebični nerazsvetljeni UM, ki povsod vidi le lastni odsev... xegox Resnične so le tiste zaznave ,misli in dejanja xsrcbumx xyesx , ki izvirajo iz globine duše , ne iz naše predstave o njem...Šele ko se bomo(boste ) x;)x tega zavedali,boste delovali svobodno x:px in SPONTANO xpartyx xpresentx iz čistega SOČUTJA xyiyax IN ne na podlagi sebičnih in SUBJEKTIVNIH vzgibov..... :mex: xcrossfingx xegox :love: :smesko:
x:Dx make love not war xsrcbumx xrainbowx xyesx xDDx

#155 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. april 2005, 09:37

:wOOt:

Tako kot ti? :inocent: x;)x x:Xx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#156 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 20. april 2005, 09:38

<{POST_SNAPBACK}>:wOOt:

Tako kot ti?  :inocent:  x;)x  x:Xx

:xx!: NE JAZ SEM jaz , ti sam si najdi SVOJO pot.... xsmx xyesx

#157 Maedhoriell

Maedhoriell
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 20. april 2005, 09:39

subjektivni pogled je tisti, ki nas ustvarja za različne... res, da zaradi teh vzgibov ne delujemo enotno, ni pa rečeno, da ne moremo delovati ubrano......

#158 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. april 2005, 09:52

<{POST_SNAPBACK}>:xx!: NE  JAZ  SEM jaz , ti sam si najdi SVOJO pot.... xsmx  xyesx


x:Dx :palec:

Itak. Tako, z mal manj sam teoretiziranja.... x:px x;)x x:Xx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#159 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 20. april 2005, 10:04

[quote name='Vrba' date='20. Apr 2005 ob 08:40']
<{POST_SNAPBACK}>Ja, jaz sem iz svetega pisma hotela zapomniti le te zapovedi. primerjala pa sem vse drugo s psihologijo in se je precej ujemalo, pravljic pa ne rabim .




kaj pa nisi prej povedala, na psihologe mam alergijo :wOOt: :cry: :sick: sem mislila da govorimo o božanskem praizvoru x:Dx xsrcx in njegovih napotkih x:Ix


v pravljicah je več resnice, kot v znanstvenih raziskavah x:o)x x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#160 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 20. april 2005, 10:52

Aha.. Vrba.. si ze dala odgovor.. trudi se odgovorit v slovenscini.. OK.. Hvala
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#161 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 20. april 2005, 10:55

Shimon Zev ben ha-Levi ima o tem nekaj za rečt kabalistički. Ta je mojster kabalističke astrologije. Velik je tega napisal in SE DA BRAT!

#162 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. april 2005, 00:14

<{POST_SNAPBACK}>
v pravljicah je več resnice, kot v znanstvenih raziskavah x:o)x  x8Dx

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#163 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 21. april 2005, 06:14

:palec: :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#164 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. april 2005, 06:39

xyesx :palec:

#165 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 21. april 2005, 07:31

tam v eni drugi temi, menda o papežu, je Tjazy na koncu dodal 'P.S:Vrba, ne grem v debato' ... no, jaz tudi ne grem xDDx

#166 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 21. april 2005, 07:57

njveč škode so čez stoletja nardile prav cerkvene pravljice....pa same po seb res niso škodljive, take so jih nardili tisti ki jih širijo....iz tega ven so sledile pol škode ki jih delajo starši in kaj vem gdo še vse....
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#167 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 21. april 2005, 08:11

sem že uletela :vragec:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#168 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 22. april 2005, 08:29

:shsh: xscratchx xbookx Nepoucenost!

:O:

Duhovnik v avtu med voznjo zagleda pred sabo ob cesti nuno. Zaustavi avto in ji ponudi prevoz, kar nuna hvalezno sprejme. Vstopi v avto in prekriza noge, tako da razgane svoje krilo in odkrije svojo prelepo nogo. Duhovnik to vidi in ni veliko manjkalo da bi povzročil nesreco. Ko je ponovno prevzel kontrolo nad vozilom naskrivaj spusti roko na nunino koleno. Nuna ga pogleda in reče: "Oce, se spomnite 129.Psalma ? Duhovnik pordeči in se globoko opraviči ter umakne roko iz njenega kolena. Med menjanjem prestave zopet polozi roko na koleno nune. Pa ga nuna ogovori: "Oče, ali se ne spomnite 129. Psalma?" Se enkrat se duhovnik opravici in reče: Oprostite, toda telo tudi gresi. Prisla sta do zenskega samostana, duhovnik ustavi avto, nuna ga čudno pogleda in izstopi. Duhovnik pa cim pride v svojo cerkev vzame Sveto pismo in pogleda Psalm 129, v katerem pise: Pojdi naprej in isci, nadaljuj in spoznal bos vrhunec slave! :vio:
:vragec:
Nauk: ce nisi dovolj informiran o poslu, ki ga opravljas, lahko izgubis lepo priloznost!
xcrossfingx xyesx :P(velja se zamisliti xDDx ) vsakdanje življenje x?x

#169 Misty

Misty
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. april 2005, 17:56

<{POST_SNAPBACK}>Tukaj mi je zanimiv odnos med 10. zapovedmi oziroma njihovimi kršitvami ter 7. glavnimi grehi (kot človeškimi notranje-duhovnimi slabostmi). Pri zapovedih je poudarek na zunanjem delovanju, pri glavnih grehih-slabostih pa na duhovnosti. Če nekdo ubije sočloveka, se vprašamo po motivu; zaradi jeze, lakomnosti, prizadetega napuha, požrešnosti,  ....?

Torej po moje ne gre za 10 zapovedi in 7 glavnih grehov, ampak za dva nivoja.
In znebiti se grehov je verjetno mišljeno v notranje-duhovnem smislu, in ne v dejanjih.


emanuel :palec:

Tako si tudi jaz to razlagam. x:Dx x:Dx
V sili se človek prelevi v genija.

Yann Martel

#170 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 3. maj 2005, 20:44

xrolleyesx :inocent: Kako naj izpolnjujemo vseh deset zapovedi:
Ne ubijaj in ne kradi,
Če nas enajsta ne spominja:
Ne muči nobeno živo bitje! xrolleyesx x?x

#171 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 4. maj 2005, 16:53

<{POST_SNAPBACK}>Evo, na Vrbino željo, 10 zapovedi
...
Tako, navali narod, upam da se ne bomo pobili med sabo x;)x

O Todika, zakaj na Vrbino željo? Kje so tvoje želje?
Zakaj navali narode, je potem samo provokacija?
Nič ni narobe, če tako stara stvar na novo razburka tale forum.
Samo 10 preprostih zapovedi, pa toliko različnih kompliciranih mnenj. Nekaj mora biti na tem.

1. Zakaj bi verjel v dva boga, v dve resnici?
2. Če sprejmem točko 1., bog je. Jaz tudi sem. Ne želim si, da bi kdo skrunil moje ime in tudi on si tega ne želi. A ni samo to, a ne?
3. Z bogom ne moreš občevati kar mimogrede. Pa tudi o svojih pravilnih in nepravilnih dejanjih ne moreš soditi mimogrede, spotoma.
4. Če bi bilo vsem to zelo lahko in samoumevno, potem ne bi bila božja zapoved. Ni vsem lahko najti ustreznega načina.
5. Ja, človeška zapoved je za ljudi, sploh ker so se vedno veliko in krvoločno pobijali. Ne ubijaj, ne bodi napadalen, ne bodi ti tisti, ki izzoveš poboje.
6. Uf, ne znam si natančno predstavljati pojma "nečistovanje" Ampak gotovo pojem ne pomeni nič dobrega. Zakaj bi bila ta zapoved problematična?
7. K-raja, konec raja, kraj je konec, raja, hm. Odrekel si si možnosti, da bi sam naredil se izpopolnil, bil ustvarjalen, boljši.
8. Sprenevedanje, zanikovanje, prirejanje resnice, polresnice, zamolčanje, ko ne bi smeli biti tiho, joj koliko variant je še tu.
9. Ne bo več bljižnji, ko bo izvedel in zato ženska ne več "tvojega bližnjega". Če ne ve, mu veeno nisi blizu. To sta si lahko le oba ali nihče.
10. V čem se razlikuje ta s 7. zapovedjo? S to zapovedjo imam pa res nekaj težav.

No, to je bil moj 1. poskus. Pa še kak 2. komplet 10. zapovedi si moram prebrati. Verjetno ni edini izmed krščanskih.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#172 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 4. maj 2005, 18:39

x;)x No obstajajo tudi druge zapovedi... x:Dx
1 . Izberite si dejavnost, ki najbolj ustreza vašim sposobnostim.

2. Vaša beseda naj bo vedno obvezujoča.

3. Kar že počnete, počnite zmeraj z vsemi svojimi močmi.

4. Nikoli ne pijte alkoholnih pijač.

5. Neprestano upajte, ne da bi pri tem varali samega sebe.

6. Ne drobite svojih moči ne preveč različnih koncih.

7. Poiščite se pridne sodelavce.

8. Neprestano se oglašujte.

9. Varčujte!

10. Ne računajte na nikogar drugega kot nase ..... x;)x x^x

#173 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 4. maj 2005, 18:40

<{POST_SNAPBACK}>O Todika, zakaj na Vrbino željo? Kje so tvoje želje?
Zakaj navali narode, je potem samo provokacija?
Nič ni narobe, če tako stara stvar na novo razburka tale forum.
Samo 10 preprostih zapovedi, pa toliko različnih kompliciranih mnenj. Nekaj mora biti na tem.


ja vrba je izrazla željo da bi gdo odpru tole temo, ker ona ne zna prevest zapovedi v slo in sem se pač jaz javla x:Dx
in u bistvu ja, provokacija, ker so drugod padale grozno težke debate in nikakor nismo skup pršli, se mi je zdel da bo tule not kr pestro x;)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#174 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 4. maj 2005, 18:50

...ljubite sebe, da boste lahko ljubili druge....
....poskrbite, da vam bo lepo, saj boste s tem srečo in radost lahko delili z drugimi....
....veliko se smejte, da boste dobro voljo prenašali naprej...




....več drugič.... x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#175 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 5. maj 2005, 11:43

<{POST_SNAPBACK}>ja vrba je izrazla željo da bi gdo odpru tole temo, ker ona ne zna prevest zapovedi v slo in sem se pač jaz javla x:Dx
in u bistvu ja, provokacija, ker so drugod padale grozno težke debate in nikakor nismo skup pršli, se mi je zdel da bo tule not kr pestro x;)x

Aha, nisem vedel, da zapovedi še niso prevedene v slo.
Zanimivo bi bilo poiskati, katera od posameznih božjih zapovedi se pojavlja kot samostojna tema nekje na forumu, pod drugim imenom, ja. V oči mi je tudi padlo, kako je Tjazy svojo razpravo iz Varanja prenesel sem. Pa zanimiv je pogled kakega pravnika na te zapovedi, ja. Pa kako se vklaplja v poplavo drugačnih načinov verovanj, vzhodnjaškega tipa.

Mimogrede, ali kdo pozna Mormonsko knjigo? Kako so te zapovedi napisane tam?
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0