Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali kdo pozna Jakoba Lorberja?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
467 komentarjev na to temo

#101 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. november 2005, 08:47

Lažni prerok :cry:
Ne, na to nism pomislu. In kdo jih napoveduje :eek: ?


Se najlepše zahvaljujem za cinizem :xx!:

Odg.: v Bibliji.

Ne vem, zakaj vse poskuse debatiranja, ki ne malikujejo JL, takoj smatraš za napad? No sej mogoče se pa motim.



Čemu še dodatno nakladanje o nečem, kar je vsem znano?


Očitno ni vsem vse znano.

Pa kaj pol, če je človk hotu sam opozorit/debatirat o JL? Tut ti "najedaš" o kabali, pa te zato noben ne omalovažuje.

Vsak naj sam presodi, al mu je kej uporabnega. Zate mogoče ni. Za druge pa mogoče je.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#102 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 16. november 2005, 11:15

Vsak naj sam presodi, al mu je kej uporabnega. Zate mogoče ni. Za druge pa mogoče je.

Vsekakor. Jaz ne morem najdeati s čakrami, asanami in podobnim, ker imam o tem zgolj splošna znanja brez uporabnih izkušenj. Vse stvari v zvezi z duhovnostjo (in tudi občasno širše) znam ocenjevati, komentirati samo skozi kabalistični simbolni nabor. Več kot desetletje dela pač pusti določene rezultate. Saj jih mora.
Tudi o Lorberju sem malce bral, pred leti v Auri. Saj ne rečem, da je zanič. Trdim samo, da je ista stvar bistveno učinkoviteje napisana že najmanj 100x. Lorber je enostavno preveč gostobeseden in to me napeljuje na misel, da je zgolj filozof brez mističnih izkušenj. Mistik svoje pisanje gradi na svojih izkušnjah.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#103 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 16. november 2005, 12:10

Vsekakor. Jaz ne morem najdeati s čakrami, asanami in podobnim, ker imam o tem zgolj splošna znanja brez uporabnih izkušenj. Vse stvari v zvezi z duhovnostjo (in tudi občasno širše) znam ocenjevati, komentirati samo skozi kabalistični simbolni nabor. Več kot desetletje dela pač pusti določene rezultate. Saj jih mora.
Tudi o Lorberju sem malce bral, pred leti v Auri. Saj ne rečem, da je zanič. Trdim samo, da je ista stvar bistveno učinkoviteje napisana že najmanj 100x.


Ne, seveda ne. Ti ga primerjaš z zadetkom. Nepotrebnim. Kdo si ti, da boš sodil kdo je nepotreben in kdo ni?

JL ni lažmi prerok. Je le nesrečni prerok, ki je pokadil kaj močnega. Ni lažen, vendar je nepotreben. Čemu še dodatno nakladanje o nečem, kar je vsem znano?


Lorber je enostavno preveč gostobeseden in to me napeljuje na misel, da je zgolj filozof brez mističnih izkušenj. Mistik svoje pisanje gradi na svojih izkušnjah


No veš kaj, bi se dalo razpravljati v nedogled o wannabemistikih na tem forumu.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#104 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 16. november 2005, 18:49

Se najlepše zahvaljujem za cinizem :xx!:

Odg.: v Bibliji.

Ne vem, zakaj vse poskuse debatiranja, ki ne malikujejo JL, takoj smatraš za napad? No sej mogoče se pa motim.
Očitno ni vsem vse znano.


Pa ni to cinizem. :o|o: Bol en mal tko specifičn humor x:o)x
Tvojga pisanja nism smatru za napad. Preprosto nekaj spoznaš za resnico, je po moje odraz duhovnosti.

A lahko navedeš, kje v Bibliji napovedujejo lažne preroke (na žalost je neznam na pamet :sori: ).
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#105 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 16. november 2005, 20:34

Trdim samo, da je ista stvar bistveno učinkoviteje napisana že najmanj 100x.


In kako lahko to trdiš, saj nis prebral vsega. Kako moreš pol rečt "ista stvar"? :eek:

Več kot desetletje dela pač pusti določene rezultate.

Očitno pusti tud okostenelost. Človek pol pač ne more spremenit sistema prepričanja, ki je preveč okostenel.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#106 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 16. november 2005, 20:44

JL je prerok (naj bo ta ko) stare dobe Zemlje. Ni lažen, vendar je nepotreben. Čemu še dodatno nakladanje o nečem, kar je vsem znano?


Kako moreš reč "vsem znano", ko pa tebi niti slučajno ni znano, kaj vse opisuje.
Poleg tega, če napišeš, da ni lažen, to pomeni, da njegovi spisi držijo. Pa istočasno ves čas nasprotuješ. To je mal protislovno, bi razložu?
In kako moreš rečt da je nepotreben? A misliš, da če ti ne moreš razumet pomena njegovega dela, da to pa pol pomen da je nepotreben? Ker si ti kao tak stručko, da če bi imel kakšen pomen, bi ti to že razumu. Torej tisto, česar ti ne razumeš, po tvojem nima nobenega pomena? In tvoje razumevanje je po tvojem apsolutno merilo pomena česar koli? Pa mogoče dopuščaš kakšno možnost, da ima mogoče kakšen pomen tudi kaj, česar ti ne razumeš? :eek:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#107 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 17. november 2005, 11:05

Pa ni to cinizem. :o|o: Bol en mal tko specifičn humor x:o)x
Tvojga pisanja nism smatru za napad. Preprosto nekaj spoznaš za resnico, je po moje odraz duhovnosti.

A lahko navedeš, kje v Bibliji napovedujejo lažne preroke (na žalost je neznam na pamet :sori: ).


Ok, pol pa sorči :vio: za napačno interpretacijo odgovora.
Jst sm Biblijo prebrala pred ful leti, žal se natančno ne spomnim, bom pa doma pogledala in poročala.:palec:

Očitno pusti tud okostenelost. Človek pol pač ne more spremenit sistema prepričanja, ki je preveč okostenel.


xsmx xsmx

Drgač pa, to pride z leti. Nisem verjela, dokler nisem izkusila na lastni koži - kr naenkrat ne morm več narest špage x:Dx :vragec: x:Dx x:px
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#108 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 17. november 2005, 14:00

Pa mogoče dopuščaš kakšno možnost, da ima mogoče kakšen pomen tudi kaj, česar ti ne razumeš? :eek:


ne se tolk zivcirat emanuel, sej ni nikol nic "izgubljeno" (ne priloznosti, ne moznosti......) zmer kdo izoristi tist, kr drug "izpusti" x:px
odgovori so pa tko "pred nami" se predn postavis vprasanje x:Ix
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#109 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 17. november 2005, 17:49

Se ne živciram, sam mal me je zmotla takšna vzvišenost v oceni :o|o: x;)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#110 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 17. november 2005, 19:36

In kako lahko to trdiš, saj nis prebral vsega. Kako moreš pol rečt "ista stvar"?

Kar veliko sem prebral.
vendar sem z malce grobim jezikom malce razgibal to temo. JL je eden od primerov potrditve t.i. Teorije o padajoči vrednosti. Ta govori o tem, da z oddaljenostjo od izvira tradicije pada pomen razlagalcev tradicije in se sorazmerno veča njihova gostobesednost. Vsekakor pa nekateri najdejo v JL vrhunsko mistično literaturo. Poznam nekaj ljudi, ki so precejšnji ljubitelji JL. Imajo pa nekaj zanimivih skupnih značajskih potezm dasiravno imajo precej različno življensko pot.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#111 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 17. november 2005, 21:04

In katere naj bi ble po tvoje te skupne značajske poteze?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#112 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 18. november 2005, 14:45

Opazil sem, da so to precej melanhonične osebnosti (saj poznaš tisti kvadrat profilov - melanhkonik, kolerik, sangvinik, flegmatik - nobena ni negativna ali pozitivna), ki vedo, da morajo nekaj iskati, vendar še ne vedo natančno, kaj iščejo. Lorber je pripraven, saj precej gostobesedno razlaga o stvareh, katere jih begajo. To so seveda moja zapažanja, ki nujno ne držijo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#113 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 21. november 2005, 09:05

JL je prerok (naj bo ta ko) stare dobe Zemlje. Ni lažen, vendar je nepotreben.


In kako si zračuni, da je Lorber prerok stare dobe :eek: ? Kot je men znan, ga dones pozna dost več ljudi, kot pred desetimi leti. Pred 10 leti pa več kot pred 20. Pol pa sam ocen, kam vsa stvar limitira.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#114 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 21. november 2005, 18:15

Preroki stare dobe so povezani z razodetji stare dobe, torej časom zadnjih 6000 in še nekaj let. Druži jih linerani determinizem in ločenost Boga od božjega razodetja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#115 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 21. november 2005, 23:46

Bi lahko razložu tole "ločenost Boga od božjega razodetja" ???
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#116 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 24. november 2005, 09:52

Zlahka!
Vsi preroki govorijo linerano. Vsem je skupen bridki konec našega sveta. Nadalje nihče ne omenja, da je razodevajoči svet del Boga. Vsi pa pišejo, da gre za dve različni stvari. delitev na duh in materijo je neumna, saj gre za različni predstavitvi istega. Vsem prerokom zadnjih 200 let je skupna apokaliptičnost. Vsi govorijo o koncu časa. Seveda je konec časa, saj se izteka njihova čas. Evolucija gre naprej in ti ljudje so na svoj način to čutili in napisali na način, kakršen jim je znan. Preroki zadnjih let so po moje precej tragične osebnosti, saj so razpeti med tradicijo in evolucijo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#117 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 26. november 2005, 14:58

Zlahka!
Vsi preroki govorijo linerano. Vsem je skupen bridki konec našega sveta. Nadalje nihče ne omenja, da je razodevajoči svet del Boga. Vsi pa pišejo, da gre za dve različni stvari. delitev na duh in materijo je neumna, saj gre za različni predstavitvi istega. Vsem prerokom zadnjih 200 let je skupna apokaliptičnost. Vsi govorijo o koncu časa. Seveda je konec časa, saj se izteka njihova čas. Evolucija gre naprej in ti ljudje so na svoj način to čutili in napisali na način, kakršen jim je znan. Preroki zadnjih let so po moje precej tragične osebnosti, saj so razpeti med tradicijo in evolucijo.


Glede na to, da apokalipsa pomeni razodetje, je jasno, da so preroki apokaliptični (pač nekaj razodevajo, saj je taka njihova vloga). Vedno tudi opozarjajo ljudi na prihajajočo nesrečo, da se ljudstvo lahko še pravi čas poboljša in izogne nesreči. Vprašanje je, čigav čas se izteka. Govort o tragičnih osebnostih je po moje en čudn pogled. A je tragično, če nekdo služi višjemu cilju, kot je zadovoljevanje lastnem napuhu, in nekdo ni prejel od tega sveta plačila, časti in slave za svoje delo? Oziroma, zakaj naj bi bilo tragično.

Duh in materija sta dva dela istega stvarstva. Vendar je materija iz duha, kot uči idealistična filozofija, in ne obratno, kot razlaga materialistična filozofija.

Vsaka stvaritev odraža svojega stvarnika. Če vidimo Pikasovo sliko, rečemo, da je to Pikaso; če slišimo Mozartovo skladbo, rečemo, da je to Mozart. Tako tudi vse stvarstvo in narava sama odraža duha stvarnika. Kar je seveda jasno.
Ni mi pa jasno, kako lahko trdiš, česa nobeden ne omenja, če nisi prebral vsega :eek: . Sevede pa lahko jest napišm, da je tvoja trditu napačna. Podam lahko tud citat kot dokaz za to. Pol se boš pa pritoževal nad tem, da kaj citiram, ko ti zmanjka argumentov. :o|o:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#118 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 27. november 2005, 10:05

JL ni lažmi prerok.


"Poslušaj, Ti božanski mojster, Rimljani smo, le malo poznamo judovski nauk o Bogu in vendar verjamemo, da si Ti res Judom obljubljeni Mesija (odrešenik, Kristus)! Zakaj tega ne verjamejo prav tisti Judje, ki gotovo najbolje poznajo vaš nauk o Bogu? Le zakaj tega ne verjamejo, ko vendar vidijo, da mnogi drugi to verjamejo"

"To povzroča njihova sebičnost, njihov brezmejni napuh in njihova prav tako brezmejna oblastiželjnost. Po njihovem mnenju naj bi se Mesija med gromom in bliskom spustil z neba z vse pojme presegajočim pompom, vstopil v tempelj ter dal velikim duhovnikom, farizejem in pismoukom vso oblast in ves sijaj, Rimljane izgnal iz dežele in dal templarjem ob svoji strani vso moč in oblast, da bi potem kmalu obvladali ves svet.

Ker pa sem Jaz prišel na ta svet povsem drugače, in sicer tako, kot je bilo že pred stvarjenjem sveta najnatančneje določeno, v največji revščini in velikem pomenjkanju, ti slepci ne verujejo, da sem Jaz Obljubljeni; sovražijo Me, ker spoznavajo, da bom kar najhitreje uničil ves njihov ugled in in vso njihovo oblast.

Ljudstvo jih je šele zdaj spoznalo in jih ne spoštuje več; to seveda zelo občutijo in zato si nenehno prizadevajo, da bi Me umorili. Če to prav premislite, boste pač razumeli, zakaj duhovniki ne verujejo Vame."




Ampak Kabalist, se ti ne zdi od tebe mal protislovno napisat, da Lorber ni lažni prerok, pa nasprotuješ njegovemu pisanju. Že s tem, ko zanikaš njegovo videnje, ga takorekoč že razglasiš za lažnega.
Kot tud trdiš, da je bil Jezus lažni Kristus, ki je pač dobro poznal starozavezne prerokbe, in jih uporabljal v svojem političnem boju za oblast. Ker pač ne moreš napisat, da ne ustreza napovedim. Sploh pa se še nis izjasnu, kakšen naj bi bil po tvojem ta napovedan prihod maziljenega Odrešenika. Da ni slučajno tvoje videnje mal podobno opisanemu videnju velikih duhovnikov x:o)x ? Pač ni vse v naštudiranem znanju.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#119 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. november 2005, 15:54

Vendar je materija iz duha, kot uči idealistična filozofija, in ne obratno, kot razlaga materialistična filozofija.

Velik del kabalistov menimo, da sta materija in duh eno in isto. Vprašanje je samo v gostoti. Materija in duh imata identične lastnosti. To je pred kratkim dokazala atomska fizika. Pravzaprav je dokazala to, kar kabalisti vemo že precej dolgo. Našemu znanju je dala empirično potrditev.
Prav je, kar trdim... JL ni lažen prerok, vendar se z ničemer ne strinjam, kar je napisal. Njegovo pisanje ni nič novega, le precej gostobeseden je. Njegov nauk pripada linearnemu determinizmu eona Zemlje (zadnjih 6000 in še nekaj let). Ta čas se izteka, kajti nastopajoča kriza vse močneje ruši obstoječ pogled na človeka in njegovo mesto v vesolju. najprej trende nastopajoče krize opazijo mistiki, pesniki in ostali duševno občutljivi ljudje (tudi otroci - od tod najbrž nakladanje o indigo otrokih). Kriza, ki pomeni prehod iz ene v drugo dobo, vedno deluje od znotraj. Po teoriji dinamičnega razodevanja se vzpostavijo kaotična jedra krize, ki se mrežno širijo po tkivu družbe. Kabalisti že stoletja opazujemo družbo in izsledke prenašamo ter dopolnjujemo iz roda v rod, iz učitelja na učenca.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#120 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 28. november 2005, 16:50

Velik del kabalistov menimo, da sta materija in duh eno in isto. Vprašanje je samo v gostoti. Materija in duh imata identične lastnosti. To je pred kratkim dokazala atomska fizika. Pravzaprav je dokazala to, kar kabalisti vemo že precej dolgo. Našemu znanju je dala empirično potrditev.

Materija in duh ne moreta imeti identične lasnosti. To je tako kot da če bi rekel da imasta led in para identične lasnosti - če se že gleda iz tega stališča. Pa tudi duh ali višja energija nima omejitve. Ni omejena z 300. 000 km na s hitrosti, kot je v tem materialnem svetu. Tko da so ogromne razlike.
Tko samo moje menje.

#121 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. november 2005, 18:43

Velik del kabalistov menimo, da sta materija in duh eno in isto. Vprašanje je samo v gostoti.


Če je vprašanje samo v gostoti, to še ni duh, ampak bol redka materija. Plini so bolj redki od tekočin, ampak so še vedno materija, in ne duh.

Veliki pra-duh je ideja, iz katere se je razvilo stvarstvo. Preden je materialni svet obstajal, je bila ideja.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#122 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. november 2005, 18:50

Prav je, kar trdim... JL ni lažen prerok, vendar se z ničemer ne strinjam, kar je napisal.


Sevede se ne strinjaš, saj so ti judovski kabalisti vcepl, kako razmišlaš. Pojem Kabale je tesno povezan z judovstvom, svoj čas je bil tesno zaprt znotraj judovske skupnosti, in odraža odnos judov do krščanstva, pogojen z zgodovinskimi okoliščinami, in vero Judov v judovsko večvrednost.

Mimgrede, a mogoče obstaja kakšna povezava med besedami ljudje in (l)Judje? V smislu, da judje sebe smatrajo za ljudi oziroma božje - izvoljeno ljudstvo, vsi ostali so pa za njih govedo ali psi?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#123 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 30. november 2005, 10:36

Mimgrede, a mogoče obstaja kakšna povezava med besedami ljudje in (l)Judje? V smislu, da judje sebe smatrajo za ljudi oziroma božje - izvoljeno ljudstvo, vsi ostali so pa za njih govedo ali psi?


Zanimivo, da si omenu l(JUDJE; beseda v besedi); nekdo drug na nekem drugem forumu je prav isto besedo uporabu x:Ix
Jst si to razlagam: judje so božji "Izbranci" - Izbrano ljudstvo, torej smo lJUDJE vsi po vrsti Izbranci. Mogoče sm se mal nerodno izrazila, povedat hočem, da smo (pomojem) vsi Izbranci, ne glede na raso, barvo, vero..ne smatram koga za večvrednega, bolj Izbranega.

No sej mogoče si lahk pa ne razlagam pravilno.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#124 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 30. november 2005, 14:16

judovski kabalisti vcepl, kako razmišlaš

Meni ni nihče nič vcepil. Očitno gojiš krščansko sovraštvo (se motim?) do judovske duhovnosti. Pač, Judje so Jezusa pribili na križ (laž, ponovljena 100x, postane resnica).
Tudi beseda "izbrano ljudstvo" je napačno intepretirana. Židje niso nobeni nadljudje. Včasih so občasno sami sebe za kaj takšnega smatrali, posebno v časih, ko jim je grozilo iztrebljenje. Ako se še danes najdejo Židje, ki mislijo, da so nekaj več, potem je to slabo za njih, zelo slabo.

Pojem Kabale je tesno povezan z judovstvom

Krščanstvo TEMELJI na Židovskih svetih knjigah (Stara zaveza) in kabalističnem simbolnem sistemu. O tem sem že prevečkrat pisal, a očitno moraš poudarjati svoje, lahko bi rekel, sovraštvo do Židovstva. Židje so samo eden od narodov sveta in nič več. Zaradi spleta okoliščin je njihov simbolni sistem postal osnova zahodnega sveta. To je tudi vse.

Materija in duh ne moreta imeti identične lasnosti

Žal so naše tehnične možnosti omejene na dejavni svet. Energija in materija sta samo proizvoda razodevanja, ki večno traja. Naj ponovim nekaj o gibalih (hebr.: Rašit Ha'Galagim - Prvobitna gibala). a gibala so štiri: gibanje, prostor, čas in energija. Njihovo kombiniranje je ustvarilo vse, kar obstaja. Čas, prostor, gibanje in energija NISO nekaj oddvojenega, temveč tvorijo splet, kateremu pravimo vesolje. Tudi ne govorim o energiji, kakršno pozna srednješolska fizika, temveč o strunah. So del razodevanja Boga, torej del njega. Duh se razodeva skozi ta gibala. Pravzaprav je dejavni svet prežet z duhom, vendar naša čutila niso temu namenjena. Človek je zato tako materialno, kot duhovno bitje. Zatorej sta duh in materija eno, a mi smo žal omejeni pri spoznavanju tega. Zaradi čutnih omejitev se nam zdi, da sta duh in materija ločena.
Primer: ako bi bila Planckova konstanta dovolj velika, bi z glavo zlahka šel skozi zid. tako pa je ta konstanta daleč prenizka in je verjetnost za takšen podvig skoraj nična (ni pa nična).
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#125 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 30. november 2005, 17:47

Zanimivo, da si omenu l(JUDJE; beseda v besedi); nekdo drug na nekem drugem forumu je prav isto besedo uporabu x:Ix
Jst si to razlagam: judje so božji "Izbranci" - Izbrano ljudstvo, torej smo lJUDJE vsi po vrsti Izbranci. Mogoče sm se mal nerodno izrazila, povedat hočem, da smo (pomojem) vsi Izbranci, ne glede na raso, barvo, vero..ne smatram koga za večvrednega, bolj Izbranega.


Lepo
x:)x .
Sam mene zanima, kako judovstvo razlaga to. Se bojim, da se v judovstvu kot veri odraža mal tega pogleda, da so edino judje izvoljeno ljudstvo, ki mu pripada svet.

Mi je pa zanimiva podobnost med besedama ljudje in judje, sploh v tem verskem kontekstu.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0