Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

PMS


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
81 komentarjev na to temo

#51 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. junij 2005, 23:49

odvisno kako gledas... torej kako pomagal no.
ja in oboaje, vsi so pomagali, ni tukaj locevati, je brezveze locevati.
da. tudi smer je relaventana, lahko bi bilo se bolje recimo x;)x ali pa dosti slabse oz, sploh ne bi blo. spet pa je lahk pravzaprav sedaj idealno.
in jasno, ce ne bi bil kul, ne bi biu jst kle x:Dx x:Dx x:o)x
..........

Kaj pa ce jaz drzno in samopomembno menim, da je LN pomagal vecim slovencem kot pa ziva voda?
recimo?
In kaj bo to, zarad cesar se pol ne boste strinjal?
Da ni znanstvenih dokazov?
Mislim ker ce je dokaz samo prijetno pocutje ljudi, potem menim, da gremo z LN in LNF kar v pravo smer.

Hawk.



#52 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. junij 2005, 23:51

a zato mam jst tok rat majaron.. x:Dx
---------

Pri tezavah s periodo pomaga tudi [b]marojan,



#53 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. junij 2005, 00:02

nasreco morda eden od nacinov kako se zoperstaviti farmacevtskim lobijem x;)x
ceprav bo se vedno an svetu par % ljudi za katere vsi delamo, karkoli pac delamo :xx!:
----------

Ptiči so že v mrežah, marketinških x:Dx



#54 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. junij 2005, 00:04

sej res, sol je zastojn x:Dx x;)x
------------

Narobe, iz nikogaršnjega nič ne vzamem x;)x



#55 Galadriel

Galadriel
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 3. junij 2005, 07:07

Mah... res je... vsakdo bo konzumiral tisto, kar mu paše. Dva tedna nazaj sem imela vnetje ledvic in sem zaradi bolečin morala k dežurnemu zdravniku. Pa me je nafilala z arcneji in bilo mi je bolje. Kar se tega tiče še vedno zaupam tradicionalni medicini. Samo je pa veliko drugih "bolezenskih stanj", ko mi ta ista medicina ne more pomagati. Ena izmed teh je PMS, ki je čisto psihološka zadevšna. OK, je posledica hormonskega neravnovesja, samo zaradi tega si ne bom podajala kljuk od dohterjev, ker je to čisto naravna stvar. PMS je tu že tisočletja, pa naj reče kdo karkoli hoče. Enako velja za menstrualne krče. Res je, da se človek zaradi indoktrinacije najprej obrne na svojega zdravnika - ta bo že vedel, saj je v šole hodil, a ne? Včasih pa to ni dovolj oz. so te rešitve za posameznika neustrezne ali celo neuspešne. Kaj bo meni pomagalo, da grem k psihologu zaradi PMS-a in me nafila z nekimi pomirjevali ipd, če vem, da mi škodijo. Preveč vplivajo na mojo psiho - bom že vedela, ker sem jih jemala in odvaditi se jih, je bila ena izmed najhujših stvari, ki sem jih doživela. Zato pa iščem druge opcije. In vsak ima pravico, da si poišče tisto, kar mu najbolj ustreza. Pa če je to omin zvarek, kristal, pilula ali brca v koleno (pomaga, če te boli glava - takoj pozabiš x:Dx ).

Stvar je v tem, da je potrebno vedno obdržati določeno mero dvoma in res preizkusiti vse, da se najde najboljša stvar. Ker ni vse za vse oz. kot pravijo: Ni seno za goske. In zdi se mi v redu, da je na voljo veliko stvari med katerimi lahko izbiram, saj se mi s tem poveča možnost, da najdem nekaj kar mi bo pomagalo. Ni mi pa všeč, da nekateri zgolj na tem služijo mastne denarce, ker vsi vemo, da se da na placebo efektu zelo lepo zaslužiti. Osebno lahko rečem, da bom najprej pogledala na ceno - višja kot je, bolj sem prepričana, da gre za nategovanje. Ampak to sem samo jaz. Podlo mi je prodajanje vere v ozdravitev. Najpreprostejša rešitev je ponavadi tudi najcenejša. Sem si pogledala... zelena barva ima pomirjajoč učinek, a glej ga zlomka. Povsod je in to celo zastonj! No money here! Pomaga tudi pogovor s prijetnimi ljudmi (in na LNF vas je veliko). Spet... No money here! Potem pa mi naj kdo reče, da je bolje zasvinjati telo s kemičnimi preparati, če imam na voljo toliko drugih opcij (vsaj kar se PMS-a tiče). Ne, hvala.

Rada vas imam.
Hočem posteljnino s termitkom iz risanke Lili Put Put!!!

#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. junij 2005, 08:35

<{POST_SNAPBACK}>...Pa če je to omin zvarek, kristal, pilula ali brca v koleno (pomaga, če te boli glava - takoj pozabiš x:Dx ). ...

x:Dx x:Dx

... moja mama je imela navado reci (ko je koga kaj bolelo in je pojamral): 'a ves kaj je dobr?'
In si ti radovedno in hvalezno jo pogledal, ces da ti bo dala univerzalni odresilni nasvet, ona pa je rekla: 'da mene ne'. x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. junij 2005, 13:19

<{POST_SNAPBACK}>x:o)x  x:Dx  x:)x sem se lepo nasmejala, zdaj pa spet drvim naprej...

ah ja,
... a ves kaj je dobr: -->da jaz nimam vec menstruacije  x:Dx  x:)x  xsrcx
.

A za stalno :eek:

#58 jadas

jadas
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 110

Objavljeno: 3. junij 2005, 15:16

<{POST_SNAPBACK}>Mah... res je... vsakdo bo konzumiral tisto, kar mu paše. Dva tedna nazaj sem imela vnetje ledvic in sem zaradi bolečin morala k dežurnemu zdravniku. Pa me je nafilala z arcneji in bilo mi je bolje. Kar se tega tiče še vedno zaupam tradicionalni medicini. Samo je pa veliko drugih "bolezenskih stanj", ko mi ta ista medicina ne more pomagati. Ena izmed teh je PMS, ki je čisto psihološka zadevšna. OK, je posledica hormonskega neravnovesja, samo zaradi tega si ne bom podajala kljuk od dohterjev, ker je to čisto naravna stvar. PMS je tu že tisočletja, pa naj reče kdo karkoli hoče. Enako velja za menstrualne krče. Res je, da se človek zaradi indoktrinacije najprej obrne na svojega zdravnika - ta bo že vedel, saj je v šole hodil, a ne? Včasih pa to ni dovolj oz. so te rešitve za posameznika neustrezne ali celo neuspešne. Kaj bo meni pomagalo, da grem k psihologu zaradi PMS-a in me nafila z nekimi pomirjevali ipd, če vem, da mi škodijo. Preveč vplivajo na mojo psiho - bom že vedela, ker sem jih jemala in odvaditi se jih, je bila ena izmed najhujših stvari, ki sem jih doživela. Zato pa iščem druge opcije. In vsak ima pravico, da si poišče tisto, kar mu najbolj ustreza. Pa če je to omin zvarek, kristal, pilula ali brca v koleno (pomaga, če te boli glava - takoj pozabiš x:Dx ).

Stvar je v tem, da je potrebno vedno obdržati določeno mero dvoma in res preizkusiti vse, da se najde najboljša stvar. Ker ni vse za vse oz. kot pravijo: Ni seno za goske. In zdi se mi v redu, da je na voljo veliko stvari med katerimi lahko izbiram, saj se mi s tem poveča možnost, da najdem nekaj kar mi bo pomagalo. Ni mi pa všeč, da nekateri zgolj na tem služijo mastne denarce, ker vsi vemo, da se da na placebo efektu zelo lepo zaslužiti. Osebno lahko rečem, da bom najprej pogledala na ceno - višja kot je, bolj sem prepričana, da gre za nategovanje. Ampak to sem samo jaz. Podlo mi je prodajanje vere v ozdravitev. Najpreprostejša rešitev je ponavadi tudi najcenejša. Sem si pogledala... zelena barva ima pomirjajoč učinek, a glej ga zlomka. Povsod je in to celo zastonj! No money here! Pomaga tudi pogovor s prijetnimi ljudmi (in na LNF vas je veliko). Spet... No money here! Potem pa mi naj kdo reče, da je bolje zasvinjati telo s kemičnimi preparati, če imam na voljo toliko drugih opcij (vsaj kar se PMS-a tiče). Ne, hvala.

Rada vas imam.






xyesx xyesx xyesx
Dobro si to napisala. Totalno se strinjam.

Lep dan vsem. xsrcx xsrcx xsrcx

#59 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. junij 2005, 15:21

<{POST_SNAPBACK}>xyesx  xyesx  xyesx
Dobro si to napisala. Totalno se strinjam.

xyesx :palec: res je. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#60 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 3. junij 2005, 15:41

<{POST_SNAPBACK}>
Telovadba je rešila vse te probleme! x^x  :palec:


V tem se popolnoma strinjam s Conteso. Če čakaš nekje v kotu in se smiliš samemu sebi bodo bolečine prerasle v nemejne razsežnosti, katere lahko odženeš samo z zdravili.

Meni osebno se zdi, da je vseskozi najbolje čimbolj gibati, telovaditi in verjemite tudi bolečine izginejo...Sama sem včasih imela neznosne bolečine in dva dni nisem mogla čisto nič počet; sem se šopala s tabletami proti bolečinam, se v šoli opravičevala pri telovadbi in sploh nisem hotela razumeti profesorja, ko je rekel, da s tem samo škodujemo samim sebi....
Pa še kako prav je imel: gibanje nam odpravi marsikatero težavo, tudi menstrualne težave....Le kje sem imela pamet?

Zato ženske: move it baby!!!!

Smisel življenja je največja sreča

#61 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. junij 2005, 15:44

<{POST_SNAPBACK}>
Zato ženske: move it baby!!!!

xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#62 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 3. junij 2005, 16:24

<{POST_SNAPBACK}>xDDx  :palec:

Every day and every night x:Dx

#63 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 4. junij 2005, 19:56

No, sicer ne vem če sodi sem -ko sem se pripravljala na porod sem obiskovala eno babico v Celovcu in ta me je učila, kako plesati pri porodu, da pomagaš telesu in tako ne čutiš bolečine...meni so dali tibetanci ogromno-pri pms-ju, pomagam pa si tudi s homeopatijo.Sem mnenja, da gre tu za sprejetje sebe in ženskosti.kot pravi moj mož:ko bi ženske vedele kakšno srečo imate, da imate vsak mesec menstruacijo-telo se vam razstrupi.Mati narava vas je bogato obdarila, srečnice.Hja xsrcx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#64 Galadriel

Galadriel
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 4. junij 2005, 20:04

<{POST_SNAPBACK}>:inocent:

hhjam...ne morem vam kimat.... :o|o: dejstvo je, da me noben ne bo prepričal da je kakršnakoli bolečina oz motnja normalno stanje x8Dx

tudi če traja stoletja jo je treba odpravt :vragec:

preden se razraste v katastrofo :sori:

In kako bi po tvojem mnenju naredili to?

Bolečina je najosnovnejši, primarni, instinktivni, če hočeš, obrambni odziv telesa na določene spremembe. Če se udariš v mezinec na nogi, te bo bolelo. Dejstvo, fakt. Edino, kar preostane je, da se odstranijo vsi možni vzroki za nastanek bolečine, kar pa vodi v življenje v oblazinjeni celici. Pa še tu se ti lahko kaj zgodi. Še ena rešitev je kapalna z morfijem od rojstva do smrti. 100% življenje brez bolečin. Jaz pa pravim hvala bogu za bolečino! Vsaj veš, da se s tabo nekaj dogaja in lahko primerno ukrepaš.

Motenj je pa več vrst in skoraj vse so normalne. Na primer: jaz sem brez očal slepa kot kura. Ne vidim niti prsta pred nosom, kaj šele kaj drugega. E, to je motnja vida. Mi pač genetika ni bila naklonjena. Nekateri imajo eno nogo daljšo od druge, kar izhaja iz motnje pri razvoju. Eni imajo celiakijo, drugi sladkorno prvega tipa. Motnje presnove. Ampak to so zgolj telesne motnje. Iz tega lahko potegnem zaključek, da so motnje nekaj naravnega, saj izhajajo iz mutacij, kar pa je osnovni pogoj za raznolikost življenja na naši ljubi zemljici. Da bi se le - te odstranile, bi bilo potrebno človeka lepo genetsko modificirat, da bo popoln. Kar se pa psihičnih oz. psiholoških motenj tiče, pa jih veliko bazira na kemičnem neravnovesju v možganih, na poškodbah. Ostali del pa na številnih zunanjih vzrokih (travme, pritiski sovrstnikov, vzgoja, stil življenja, mediji...). Res pa je, da večine teh motenj ne razumemo, ker so nam preveč tuje, da bi se jih sploh potrudili razumeti.

Še eno dejstvo glede bolečine... Decembra lani je tsunami pustošil po JV Aziji. Koliko bolečine - takšne in drugačne - je povzročil, ne bomo nikoli zares izvedeli. In le kako naj preprečimo, da se ne bo ponovil?
Hočem posteljnino s termitkom iz risanke Lili Put Put!!!

#65 Chandra

Chandra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 537

Objavljeno: 4. junij 2005, 20:09

xyesx xyesx xyesx

#66 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 4. junij 2005, 20:57

No sem vesela, da vam pomaga.

mene pa tole kar matra. Zanimivo ko sem bila mlajša čisto nič, vedno telovadla, sploh vedela nisem da je z menoj kaj "narobe".

Potem pa so se kar naenkrat pojavila teževe. Bili močni krči, nič pomagalo razen kakšen močen tablet. :8):

Potožila ginekologu jp pa enkrat je bil kriv položaj maternice, drugič jajčniki...
Tako da sem vse skupaj sama vzela v roke, pa alternativni zdravniki..reiki.

meni ko imam krče predvsem pomaga da se uležem na tla pa noge v luft, v bistvu taka kvazi sveča.
Pa kamilce, rman ...čajčki.

Glede psihe...jp no mal bolj občutliva...jokcam, no ja pa sej to ni nič slabga ane :8):

Pozdravček xsrcx

#67 Aiša

Aiša
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 4. junij 2005, 21:07

Mene tud vedno tok trebušček buba..čist sm boga xrolleyesx :ill:
Pa tečna sm tok, da se me ne da prenašat xrolleyesx
Pa tud prbližn se mi ne lub migat pa telovadt..

#68 Galadriel

Galadriel
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 4. junij 2005, 21:36

Ja, lia, to je moje mnenje, moj vzorec. Ne oziraj se nanj, ampak odgovori na vprašanje, kako bi ti to naredila.
Hočem posteljnino s termitkom iz risanke Lili Put Put!!!

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. junij 2005, 15:30

<{POST_SNAPBACK}>In kako bi po tvojem mnenju naredili to?

Bolečina je najosnovnejši, primarni, instinktivni, če hočeš, obrambni odziv telesa na določene spremembe. Če se udariš v mezinec na nogi, te bo bolelo. Dejstvo, fakt. Edino, kar preostane je, da se odstranijo vsi možni vzroki za nastanek bolečine, kar pa vodi v življenje v oblazinjeni celici. Pa še tu se ti lahko kaj zgodi. Še ena rešitev je kapalna z morfijem od rojstva do smrti. 100% življenje brez bolečin. Jaz pa pravim hvala bogu za bolečino! Vsaj veš, da se s tabo nekaj dogaja in lahko primerno ukrepaš.

Motenj je pa več vrst in skoraj vse so normalne. Na primer: jaz sem brez očal slepa kot kura. Ne vidim niti prsta pred nosom, kaj šele kaj drugega. E, to je motnja vida. Mi pač genetika ni bila naklonjena. Nekateri imajo eno nogo daljšo od druge, kar izhaja iz motnje pri razvoju. Eni imajo celiakijo, drugi sladkorno prvega tipa. Motnje presnove. Ampak to so zgolj telesne motnje. Iz tega lahko potegnem zaključek, da so motnje nekaj naravnega, saj izhajajo iz mutacij, kar pa je osnovni pogoj za raznolikost življenja na naši ljubi zemljici. Da bi se le - te odstranile, bi bilo potrebno človeka lepo genetsko modificirat, da bo popoln. Kar se pa psihičnih oz. psiholoških motenj tiče, pa jih veliko bazira na kemičnem neravnovesju v možganih, na poškodbah. Ostali del pa na številnih zunanjih vzrokih (travme, pritiski sovrstnikov, vzgoja, stil življenja, mediji...). Res pa je, da večine teh motenj ne razumemo, ker so nam preveč tuje, da bi se jih sploh potrudili razumeti.

Še eno dejstvo glede bolečine... Decembra lani je tsunami pustošil po JV Aziji. Koliko bolečine - takšne in drugačne - je povzročil, ne bomo nikoli zares izvedeli. In le kako naj preprečimo, da se ne bo ponovil?


:palec: :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. junij 2005, 15:32

<{POST_SNAPBACK}>sej te itak ne zanima, kako bi po mojem mnenju, ker maš že svoj vzorec....

O hopsala, zakaj pa s takim tonom? :8):
In - ali je tebe zanimal kaj naravnega? Pa si se vseen pogovarjala pa podala svoj vidik.
Daj ga se zdaj.

Torej - tvoj odgovor ni zadovoljil nikogar.
Pogovarjas se, ko pa ti recemo, no pa povej, pa reces, saj vas ne zanima.
Ocitno nas, ce imamo debato s tabo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. junij 2005, 15:51

<{POST_SNAPBACK}>:o|o: nega ženske seksualne energije Mantak CHIA-

Vis, tega pa se semle mensezdi nismo podali... xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. junij 2005, 16:11

saj sploh nisem tega mislila, a ne stekas se vedno?
Nekdo pride na forum, ker isce v iskalniku PMS. Pol pa vidi pac ene odgovore.
Saj lohk pa bi videl 5 strani dialoga kaksnega (o, srchy, kaj bos pa delal dons pa tko :o|o:).

V zdravstvenih in taksnih temah sem bolj natancna, kaj se pise oz. kako poteka tema.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 5. junij 2005, 17:40

No, ko si že omenila Marsa, mene pa moti, da nekodo išče odgovore(kao osebne izkušnje ljudi), pa naleti na cel kup internetnih povezav. sej ne rečem da so totalno odveč, samo mene moti. :o|o: :inocent: .To ne leti na tebe(itak veš), samo sem že nameravala to napisat, pa ni bilo priložnosti.
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. junij 2005, 18:10

Dobro da si ti to napisala, jaz moram bit kot urednica pac elasticna in dopuscam to, vsec pa mi je jasno se manj kot tebi. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Milika

Milika
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 40

Objavljeno: 7. junij 2005, 08:43

:eek: Marsa, a si ti slučajn kaj v žlahti z Vrbo.... delujeta obe zelo slično, ko takole čitam kar pišeta :)))))))))))) x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0