Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Saharin in ostala sladila


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
74 komentarjev na to temo

#26 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. junij 2005, 18:38

<{POST_SNAPBACK}>INSULIN IN OKUS PO SLADKEM NE GRE JEMATI V PAKETU... INSULIN LAHKO DVIGNEJO TUDI IZDELKI, KI NISO SLADKEGA OKUSA(mlecni izdelki-TUDI POPOLNOMA BREZ OH-JEV, ZGOLJ KAZEINSKE BELJAKOVINE  etc.) IN VICE VERSA-NANJ LAHKO TUDI NE VPLIVAJO SUBSTANCE, KI SO SLADKEGA OKUSA...

Ti boš s svojo logiko končal v vicah x:Dx
Jezik je tastatura računalnika, preko katere se odpirajo programi presnove x;)x

#27 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 23. junij 2005, 18:59

... odpirajo programi presnove x;)x


Mogoce se odpre opcija, ni pa nujno, da je ta opcija kasneje tudi uporabi...
gre za "genetski ostanek" iz casov, ko je bil clovek se lovec/nabiralec in vedno je bil bodisi eno, bodisi drugo dlje casa... nikoli ni mesal mascob in beljakovin z OH-ji... , ko je presel z B/M na OH ali obratno je organizem preko jezika prepoznaval tip hranilnih snovi in se skozi obdobje na to odzval z vecjo tvorbo ENCIMOV potrebnih za prebavo in presnovo teh HRANIL, veliko manj oz. pocasneje pa direktno z vecjo koncentracijo hormonov, se pravi insulina ali glukagona, testosterona, IGF 1, testosterona in ostalih hormonov, ki vplivajo bodisi na sintezo beljakovin, sposobnost skladiscenja OH-jev v obliki glikogena...

Dandanasnji je clovek s hkratnim uzivanjem vecih tipov hranilnih snovi ze tako zmedel ta mehanizem, da je tudi pri odzivnosti encimov zelo, zelo okoren, kaj sele pri hormonih...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#28 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. junij 2005, 19:54

No, to je že bolje. Toda, če ti svoje senzorje ves čas mombardiraš z lažnimi informacijami, ali kar je še huje, se trpaš z dekodirano hrano, se ti programi presnove res čisto zmešajo. Najbolj na udaru pa je ravno slinavka, ki regulira koncentracijo končne oblike energije, glukoze, za izgorevanje v celicah.
Informacija, da prihaja sladkor, ki pa to energetsko sploh ni, ti še kako dezorientira ravno slinavko, ki ti niža sladkor v krvi in ti dviguje lakoto potem po čemer koli.

#29 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:04

Ze samo dejstvo, da itak hkrati uzivamo vec vrst hranilnih snovi je povsem zadosti, da so senzorji ze apriori dezorientirani... give or take umetna sladila... ce hoces res priti v stik s prvinskimi mehanizmi je potrebno veliko vec kot samo ukiniti umetna sladila... potrebno bi blo najprej ugotoviti tvoj prvinski tip prehranjevalca in potem skozi daljse obdobje ciklizirati hranila, pri cemer bi cikle prilagodil svojemu tipu... toda ker clovek ne je vec zgolj za prezivetje, ampak tudi oz. predvsem tudi zaradi uzitka je to precej utopicen koncept.

P.S.: Nikoli nisem rekel, da so umetna sladila zdrava, samo so pa relativno neskodljiva in si zagotovo ne zasluzijo vse slabe publicitete, ki so je delezne! Samo to in nic vec!
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:05

<{POST_SNAPBACK}>Ti boš s svojo logiko končal v vicah x:Dx

Joj stane... xsmx x:o)x

ti mas od mene s svojo preprosto kmecko logiko plus pet. x:Xx x:o)x xDDx

*
enkrat sem pisala kemijo plus pet... x:o)x
je rekla prfoksa, ko smo jo vprasali, kako smo kaj pisali, da en je clo plus pet pisal, in sem sama pomislila, ker piflar je bil pa to spet. x:o)x
no in odgovor je bil najdlje od piflarja, pac pa je bila posredi ravno kmecka logika. :D ;)

**

no da ne ostanem pri samohvali, ne glede na saharin in ostalo, ki ne pase, xDDx x:o)x, sem pa recimo pisala latinscino pa minus dve ampak kako!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 2

cela A4 stran en sam minus vodoravno, na konc, cist v koticku, pa ena cist micena dvojkica. :P :P :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:17

<{POST_SNAPBACK}>Ze samo dejstvo, da itak hkrati uzivamo vec vrst hranilnih snovi je povsem zadosti, da so senzorji ze apriori dezorientirani...

Ne drži, ločevalna dieta recimo, temelji le na tem, da kratke kalorije (OH) kradejo elektrolite dolgim (maščobe, beljakovine), če jih skupaj uživaš, ker je vse premalo slano zaradi jodirane soli, ki tudi daje lažno informacijo slinavki in vse te kalorije ne morejo zgoreti.
Vprašaj svoje starce, boš videl, da je ravno mešana hrana najboljša, seveda pa mora biti dovolj pikantna, ne pa taka, kot kak neslan hamburger :xx!:

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:22

mene pa ne preprica noben nacin prehrane, kjer ne uzivam v VSEM, torej tud v okushanju... sam morda je to zato, ker sem pac 'bolj' v skladu z...

ker vsem pasejo sladkarije, ki so praviloma 'slabe'...
meni pa pase kislo zelje, ko je tko in tko, pesa, ko je tko in tko, in paradajz, ko je tko in tko...
da ne govorim o mandljih, cesnjah in breskvah in o storckih, po katerih mi bo kao slabo. :)

zakaj mi mora bit vsec nekaj... neokusnega... ne...kompatibilnega z mano, to je cist off.

.

in kaksne veze ima torej z mano saharin??? halo?? x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:26

<{POST_SNAPBACK}>

in kaksne veze ima torej z mano saharin??? halo?? x:o)x

Nobene, boljša je slana tortica, kot saharinasta x:Dx

#34 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:30

@Marsa: ....super... jaz sem mel pa likovni vedno MU!! x:Dx x:Dx

Kmecka logika je cisto v redu zadeva, samo najprej je treba sprejeti dejstva in pol v okviru teh dejstev uporabljat kmecko logiko. Kokr je reku Albert: Vsaka stvar mora biti povedana kolikor je le mogoce enostavno... in nic bolj!!! x:Dx x:Dx

@sstane: organizmi so se deadaptirali in so pac trenutno tako nastelani, ni pa to vklesano v kamen in bi bilo prav zanimivo videti dolgorocne studije-taX ko se organizem ze readaptira na njegovo prvotno prehrano(preberi si The ultimate diet secrets, Natural hormonal enhancement..), zal pa si prisel le do studij narejenih za obdobje najvec 3 tednov od prehoda iz mesane hrane na dieto z locevanjem... poglej malo studije za obdobje vsaj 3 mesecev... ko se organizem ze adaptira na tak tip prehranjevanja in tudi elektrolitsko ravnovesje se prilagaja bolj dolgorocno ( zdaj je en cikel prehranjevanja en obrok-imas vse notri B,M,OH...potem bi bil pa denimo en cikel prehranjevanja npr. 1 teden...).
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:34

<{POST_SNAPBACK}>Nobene, boljša je slana tortica, kot saharinasta x:Dx

saj... taksna sem ze skoz... 'slana'.. in 'kisla'... in 'grenka'...
nikol al redko 'sladka'.. tega ne rabim..
saj ves, ne, kako smo 'prenehal' (navednice zato, ker ga itak nikol nismo resno fural) uzivat (rjavi, drugacnega ze desetletje ne uporabljamo) sladkor?
pred recimo pol peta.. ali vec... ker nam ga je zmanjkalo..
joj kao kava... (itak smo dali pol zlicke rjavega na osebo recimo)... da bo zdaj cist bad...
ne, halo, ful je bila dobra, se boljsa!!! x!x

in sem jaz nekak.. se ufurala, neko hecno notranjo logiko vklopila... in skratka ugotovila... da ce je pa kaj bad, je pa kava S CUKROM!!! stopetdesetkrat bolj kot pa sam kava... xyesx

ej, ne me ganjat za razlagami, ki jih ne poznam, sem samo skromni aranzerski tehnik, torej moj problem, kaj zrem in kaj si ob tem mislim...
... sam povem... morda bo komu kaj koristilo moje razmisljanje... ce drugega ne, da kok je mim. :P ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:41

<{POST_SNAPBACK}>@Marsa: ....super... jaz sem mel pa likovni vedno MU!!

jaz pa vedno ZU. x:)x

sem imela tolk kul prfoksa... so bila *tihozhitja*, ***programi*** pac... xrolleyesx

in sem jaz namest tega risala.. ene marsovce pa kar nekaj... pa z roko nerodno skrila, ko je mim prisel, ces da me bo nadrl, ce je 'drug program'... a on je rekel - joj, super ko si vijolicno uporabila in super, ko prckas nekaj drugega, svojega... halo!
No morda ne s temi besedami, mi je pa pustil ful svobode... dbest. x^x

mAH... smo v saharinu in jaz sem pri sholi in kemiji in petkah... :)
kaksne hecne asociacije...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:43

Ravno to je prava pot, pravilen instikt in malo znanja o zdravi soli, pa je :palec:
Kdo bo pa kar naprej neke kalorije računal in OH kombiniral, povohaj, poskusi, izpljuni ali pojej x:Dx

#38 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:48

x:Dx joj sstane tib lohk biv humorist....komot x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:49

<{POST_SNAPBACK}>Ravno to je prava pot, pravilen instikt ....
...  povohaj, poskusi, izpljuni ali pojej x:Dx

"Preisci in preizkusi vse, zadrzi pa tisto, kar je dobro zate."

xyesx xyesx xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:51

Se v celoti strinjam s Samsonom. Če smo že pri izbiri med umetnimi sladili in cukrom, je pol najboljš pit brez, drugač pa od enga Natreena tud še ne moreš dobit raka... Pa tud, če gre za kako strupeno snov, sej tud marsikatera snov v telesu, sploh kaki minerali, bi bili v prevelikih količinah škodljivi, sam dejstvo je, da so in da v premalih količinah bi se pa npr. porušilo ravnovesje elektrolitov, itak pa ne smeš gledat vsako stvar zase, odvisno s čim v telesu deluje. Klor je tud bojni strup, pa vsi vseen vodo pijemo. Tk po domač razložen.

#41 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 23. junij 2005, 20:54

<{POST_SNAPBACK}>Ravno to je prava pot, pravilen instikt in malo znanja o zdravi soli, pa je :palec:


Haha sstane...s tole izjavo si me pa totalno presentil... x:Dx x:Dx

Drgac ma pa itak vsak svoj nacin!

Moje sporocilo je bilo samo, da ne blati necesa neosnovano... v tem primeru umetnih sladil...

Si pa spreten govorec drgac... ce ze ne mores zmagat v boju... vsaj zajebi koncept boja!! Schopenhauer je bil faca!!! :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#42 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. junij 2005, 21:00

<{POST_SNAPBACK}>
Si pa spreten govorec drgac... ce ze ne mores zmagat v boju... vsaj zajebi koncept boja!! Schopenhauer je bil faca!!! :palec:

No, pa dajva, napovem ti mat v treh potezah.
Toda, šah je igra logike, ne kakšnih citatov.
Začni :palec:

#43 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 23. junij 2005, 21:03

Jaz mislim, da če bi se npr. zdravniki ravnali po instinktu, ne pa po znanstvenih raziskavah, pol bi večina pacientov umrlo... Tak da, kljub temu, da se mi zdijo te alternativne stvari po eni strani čist fajn (nekatere stvari se dajo tud uporabit, sam vsega tud ne, ravno zarad tega, ker ni blo tolk podkreplejn z raziskavami, ap so marsikje ful falil...), je vseen sodobna medicina na prvem mestu, vse ostalo pa mal zraven za razvajanje, ...

#44 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 23. junij 2005, 21:06

Haha!!! x8Dx

Kdo je pa rekel da bova igrala sah? Mogoce bridge, mogoce bova pa gumitwist skakala... x8Dx Jaz sem izzivalec, jaz izbiram orozje...

Se bova pomerila na pikniku pr Melissi, deal???Pred zivim obcinstvom!!Lahko tut sah zaradi mene!!
Lep vecer se naprej!
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#45 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. junij 2005, 21:12

<{POST_SNAPBACK}>Haha!!! x8Dx

Kdo je pa rekel da bova igrala sah? Mogoce bridge, mogoce bova pa gumitwist skakala...  x8Dx  Jaz sem izzivalec, jaz izbiram orozje...

Se bova pomerila na pikniku pr Melissi, deal???Pred zivim obcinstvom!!Lahko tut sah zaradi mene!!
Lep vecer se naprej!

Nič šah, saharin na šahovsko logičen način x;)x

#46 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. junij 2005, 21:14

<{POST_SNAPBACK}>Jaz mislim, da če bi se npr. zdravniki ravnali po instinktu, ne pa po znanstvenih raziskavah, pol bi večina pacientov umrlo... Tak da, kljub temu, da se mi zdijo te alternativne stvari po eni strani čist fajn (nekatere stvari se dajo tud uporabit, sam vsega tud ne, ravno zarad tega, ker ni blo tolk podkreplejn z raziskavami, ap so marsikje ful falil...), je vseen sodobna medicina na prvem mestu, vse ostalo pa mal zraven za razvajanje, ...

Ti, mačka, se pogovarjamo, kaj uživati, da ne zbolimo, ne kako se bomo zdravili. x;)x

#47 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 23. junij 2005, 21:14

<{POST_SNAPBACK}>No, pa dajva, napovem ti mat v treh potezah.
Toda, šah je igra logike, ne kakšnih citatov.
Začni :palec:

Nočem nobenga užalit, sam tud tole je igra logike... Ravnat se po instinktu ni logično, po raziskavah pa... Znat dognanja uporabit v praksi marsikdaj zahteva kr precej možgane uporabljat. Ne bom rekla, da za domišljijo ne rabiš tega. Tako da vprašanje, kdo bi zmagal pri šahu.

#48 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 23. junij 2005, 21:20

Mislis varianto povej mi 5 razlogov zakaj je saharin skodljiv, jaz bom pa za vsak razlog nasel nek primer preko katerega ne bom dokazal nicesar v zvezi s skodljivostjo saharina, samo ce bo primera dobra mi bodo ljudje itak verjeli??? x8Dx x8Dx

Stane to ni moj nivo... lahko pa greva skakat gumitwist!! :8): :8): :8):
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#49 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 23. junij 2005, 21:21

<{POST_SNAPBACK}>No, pa dajva, napovem ti mat v treh potezah.
Toda, šah je igra logike, ne kakšnih citatov.
Začni :palec:

ka ma pa to zdej z men zveze :eek: a s gdaj ud mene kak citat zaslediv :eek: :o|o:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#50 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 23. junij 2005, 21:23

<{POST_SNAPBACK}>Ravnat se po instinktu ni logično, po raziskavah pa... .

:eek: tale je pa močna...... :o|o:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0