Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zanositev in nosečnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
51 komentarjev na to temo

#26 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 8. avgust 2005, 13:22

Zdravo Lunca!
A lahko odgovoris tudi na moje vprasanje?
lp
gregor

#27 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 8. avgust 2005, 13:44

<{POST_SNAPBACK}>No kak bi pa to moski lahko interpretirali, moj saturn tudi sedaj pride v peto hiso ali je ze mogoce v njej, o otroku ni se duha in sluha....lp gregor


Temo sem zastavila tako, da bi podali primere, kakšni so bili aspekti ob zanositvi.
Kakšni tekom nosečnosti.

Recimo, če pogledaš za tvojo mamo ob času, ko je zanosila, kje to razbereš, kaj se ti zdi najbolj očitno, najbolj značilni aspekti za ta čas, ki so nanjo takrat vplivali (tranziti, progresije, solarni povratek).
Ali če pogledaš za katero drugo žensko, ki ti pove čas, ko je zanosila.

Tu nisi jasno povedal kaj te zanima. Ali tranzitno pride Saturn v tvojo 5. ali progresirano. Težko ti je dati odgovor, če ne daš več podatkov. Kakšne aspekte tvori, kateri planet je vladar tvoje 5., ali tvori aspekt s tem Saturnom...?

O Saturnu smo omenjali. Recimo v solarnem povratku je bil v 5.hiši v letu zanositve v enem primeru. Vsekakor pomeni bolj lekcijo, učenje, obveznosti, usodnost bi lahko na nek način rekli... iz področja, kjer vpliva.

Ti misliš mogoče kako se to kaže pri moškem. Tudi na ta način. A vseeno priporočam, da bolj preučuješ karte žensk v zvezi s tem. Ženske to bolj intenzivno doživljajo in menim, da zaradi takega dojemanja je pri njih zanositev bolj vidna tudi v njihovih astroloških kartah.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#28 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 8. avgust 2005, 20:34

Zdravo Stanka!
Ne mislim da gre za tranzit saturn čez peto hiso, saj ce prav razumem, ker sem oven po soncnem znamenju in ker je Saturn stopil v Leva, potem gre ovnom cez peto hišo! Ali si to malo napačno razlagam?
Lep pozdrav!

#29 neraa

neraa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 8. avgust 2005, 20:36

Moj primer zanositve: saturn, neptun in uran v 5.hiši- povsem nepričakovana nosečnost pri meni.

Zdaj pa me zanima, tranzit plutona je sedaj v moji 5.hiši v strelcu, je v konjunkc z asc in venero, venera konj asc. Bo kaj zdaj ko bi rada? xsrcx

Lp vsem.

#30 neraa

neraa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 8. avgust 2005, 20:41

Popravljam: tranziti urana, saturna in neptuna so šli naenkrat vsi čez 5.hišo.(primer nepričakovane nosečnosti).

#31 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 9. avgust 2005, 07:12

<{POST_SNAPBACK}>mislim da gre za tranzit saturn čez peto hiso, saj ce prav razumem, ker sem oven po soncnem znamenju in ker je Saturn stopil v Leva, potem gre ovnom cez peto hišo! Ali si to malo napačno


Malo sem pobrskala po tvojih objavah. Nekje si omenil, da imaš Neptuna v 5. hiši na 7. st. Strelca. Po tem sklepam, da si rojen v dopoldanskem času in da imaš asc v Raku. Torej je tranzitni Saturn šel čez tvoj asc in je sedaj konec tvoje 1. hiše oz. morda že v zač. 2.h-to si sam preveri, ko si vneseš pravilni rojstni čas.
Poglej tudi kdaj je bil Saturn točno na tvojem asc in se spomni kaj si takrat doživljal...

Torej vsakemu Ovnu ne more biti sedaj tranzitno Saturn v 5.h, ker je odvisno od časa kdaj je rojen-kje ima ascendent.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#32 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 9. avgust 2005, 07:17

neraa dobrodošla med nami- torej si opazila, da v času tvoje zanositve je bila s tranziti zelo poudarjena 5.hiša. Za to, da je nepričakovana zanositev najbolj okrivimo Urana.

Važno je tudi gledati vladarja 5.hiše, Luno.

Zakaj omenjaš Venero-a je vladar ali je v 5.hiši?
(hkrati ne more biti v konjunkciji z ascendentom in v 5.h) x;)x
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#33 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 9. avgust 2005, 07:23

To, da mam vladarja 5. (ki je sicer prazna) marsa v konjunkciji s saturnom verjetno pomeni, da otroci bodo, ce sploh bodo, sele na stara leta???
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#34 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 9. avgust 2005, 09:46

Čim je v natalu v 5.h Saturn ali vladar Saturn- pomeni "pozneje" (če hitro je težje -kot lekcija zgodnjega odraščanja, obveznosti...)
Ker je zač. 5.h v Ovnu- bi rekla sin, čeprav je vladar Mars šel v žensko znamenje.

Ampak to spada v temo 5.hiša, sem bolj spada kakšen je bil vpliv planetov ob zanositvi.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#35 neraa

neraa
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 9. avgust 2005, 11:54

Brez veze omenjam venero. Pač moj tranzitni pluton v 5.h tvori trigon z nat.venero in asc, pa sem mislila, da bi to kaj slučajno pomenilo.

5.hiša je v strelcu, vladar te hiše pa je kdo ? jupiter ?

LP, neraa

#36 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 9. avgust 2005, 12:00

Če se 5. hiša začne z znamenjem Strelca - to pomeni, da ji vlada Jupiter.
In če bi sedaj našla povezavo dobrih aspektov z Jupitrom, daje to lep potencial za zanositev.
Toda še nekaj.
5.hiša pomeni prvega otroka, 7.hiša drugega, 9.hiša tretjega...itd.

Dober aspekt med Jupitrom in Luno - kolikor vem je aspekt največje plodnosti (npr. progr.Luna čez natalnega Jupitra). Luna že sama po sebi pomeni čas nosečnosti, materinstvo.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#37 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 10. avgust 2005, 09:47

<{POST_SNAPBACK}>Malo sem pobrskala po tvojih objavah. Nekje si omenil, da imaš Neptuna v 5. hiši na 7. st. Strelca. Po tem sklepam, da si rojen v dopoldanskem času in da imaš asc v Raku. Torej je tranzitni Saturn šel čez tvoj asc in je sedaj konec tvoje 1. hiše oz. morda že v zač. 2.h-to si sam preveri, ko si vneseš pravilni rojstni čas.
Poglej tudi kdaj je bil Saturn točno na tvojem asc in se spomni kaj si takrat doživljal...

Torej vsakemu Ovnu ne more biti sedaj tranzitno Saturn v 5.h, ker je odvisno od časa kdaj je rojen-kje ima ascendent.



Zdravo Stanka!
Ja hvala za odgovor, ni mi se dosti jasnega zgleda, se pa učim.... Pravis, da bi moral preveriti kaj sem dozivljal, ko mi je sel Saturn cez ascedent? S kaksnim programom bi lahko to zracunal, kdaj je tocno sel cez ascedent? Vcasih je slo z astro.com, sedaj pa mislim ne mores vec vnasat podatkov za zadnjih 6 let! Mislim pa, da je moral bit Saturn v moji prvi hiši kr lep čas (morda kaki 2 leti?). No ko malo pomislim za nazaj, me je kr tgalo na vse strani, tolko da me ni raztrgalo.... ne vem res cudno obdobje no! Dosti kr problemov s psiho se mi zdi, kot da bi pospravljal podstresje in se potem klet....
Lepo bodi in pozdrav!
gregor

#38 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 10. avgust 2005, 11:45

<{POST_SNAPBACK}>...S kaksnim programom bi lahko to zracunal, kdaj je tocno sel cez ascedent? Vcasih je slo z astro.com, sedaj pa mislim ne mores vec vnasat podatkov za zadnjih 6 let!...


Na astro.com greš pod Extended chart selection in natal+transit chart izbereš v različnih obdobjih in vidiš kdaj je na asc bil Saturn.
Lahko vnašaš za katerikoli čas, ne le zadnjih 6 let.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#39 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 10. avgust 2005, 13:13

<{POST_SNAPBACK}>Na astro.com greš pod Extended chart selection in natal+transit chart izbereš v različnih obdobjih in vidiš kdaj je na asc bil Saturn.
Lahko vnašaš za katerikoli čas, ne le zadnjih 6 let.


Ja hvala Stankaa ravno to sem potreboval!
Lepo bodi!
Gregor

#40 gregor777

gregor777
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 10. avgust 2005, 13:36

Se enkrat zdravo Stankaa!

Ugotovil sem res nekaj zanimivega, pa še vse casovno se ujema...res zanimivo...
Maja 2001 mi je točno Saturn prisel v 12to hišo in ta čas sem tudi spoznal eno punco, s katero sem hodil tudi 2 leti in pol, no kar sem potem ugotovil, da mi je Saturn šel čez ascedent lani poleti sredi julija 2004, in to je tudi natancno čas, ko sem se s to punco razšel in to cisto iznenada. V bistvu te najine ločitve noben ni pričakoval, verjetno tudi sama ne... A misliš je to to, kar bi lahko melo neko povezavo? Drugega res takega pomembnega dogodka ne najdem, ko mi je prisel Saturn lani na ascedent!
Kak bi ti lahko to interpretacijo razlozila malo bolj astrološko globje?

Lep pozdrav,
gregor

#41 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 11. avgust 2005, 06:38

Zakaj omenjaš Venero-a je vladar ali je v 5.hiši?
(hkrati ne more biti v konjunkciji z ascendentom in v 5.h) x;)x[/quote]

xrolleyesx xrolleyesx Prav to sem hotela vprašat?? ASC in peta hiša skupaj

#42 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 11. avgust 2005, 06:49

Če sem prav razumela, Pluton tranzitni trigon asc, kjer je natalno Venera v konjunkciji z asc. In vprašanje je bilo, če bi to bil vpliv za zanositev.
Pluton pomeni dobro regeneracijo telesa in večjo telesno moč v tem času trigona.
Ker je vladar 5. Jupiter bi zanositev bolj kazal, če bi ta bil natalno na asc...
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#43 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 11. avgust 2005, 07:00

Gregor vladar tvoje 7. hiše je Saturn. Ko je prišel v 12.hišo, to ni pomenilo začetek veze, neki drugi vplivi so morali biti. In ker vlada partnerstvu -iz tega sledi, da ko pride v tranzitu na tako pomembno osebno točko, kot je astrološko asc - veze, ki so dobre, se utrdijo, druge veze se ohladijo, odtujijo... Sprejmi to, kakor je bilo, da je za nekaj že bilo prav... In čimprej optimistično glej vnaprej.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#44 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 13. avgust 2005, 10:23

<{POST_SNAPBACK}>Vrh 5 v Ovnu -Mars v Levu izrazito nakazuje sina

Glej kaj se dogaja z Marsom. Mars je pri tebi zelo povezan z otroci. Tranzit Saturna boš zdaj imela čez Mars-morda zato o tem razmišljaš zdaj nekaj več...

Hah, pa le imam neke aspekte, samo da jih ni pri izračunu na luninnem netu, ker je očitno program natančen glede orbisov. Tako sem pač upoštevala aspekte z luninega neta, tiste z astro.com pa niti nisem preveč gledala. In zdaj ugotovim, da imam Mars konjunkcijo Luna (10° orbis), Mars trigon Jupiter (110°) ter Mars opozicija Lilit. Pa tudi za Venera kvadrat Uran nisem vedela, čeprav je najbrž malce prevelik orbis, ne vem natančno.
In če je tale Mars v konj. z Luno, je vse še malo manj obetavno?

#45 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 19. avgust 2005, 22:41

Eh, se ne spoznam toliko.... vem le, da je sedaj prišel čez Asc Saturn (in sem se poročila) ... oktobra 2006 pride Jupiter v 5. hišo. Morda bo pa kaj prej?

#46 mojamura

mojamura
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 42

Objavljeno: 23. avgust 2005, 11:47

letos 16 februarja sem zanosila, sedaj sem v 7. mesecu. rojena sem 29.08.1976 ob 8.00 zjutraj.
rok pa mam 23.11.2005

kako pa meni kaže in mojemu otročičku? Aja pa ultrazvok je pokazal da bo baje fantek
Post mortum pocula nulla

#47 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 23. avgust 2005, 11:50

Uuuu čestitam mojamura :2src: :palec:
No, to je pa konkreten primerček. Grem z veseljem pogledat. xsrcx

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#48 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 23. avgust 2005, 12:54

mislim, da ne gre za prvo nosečnost, ker ni toliko povezano s 5.hišo

-v Solarnem povratku je Luna v Raku (en mini pokazatelj)

-tranziti za čas zanositve-5 planetov v 5.hiši in na točen datum 16.02.05 tudi tranzitna Luna čez natalnega Jupitra-bi kar držalo, da si takrat zanosila

-v času roka 25.11.05 tranzitni Jupiter čez konjunkcijo Uran sev.vozel in Saturnov povratek (Saturn vladar 5.h)
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#49 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 24. avgust 2005, 07:30

-v času roka 25.11.05 tranzitni Jupiter čez konjunkcijo Uran sev.vozel in Saturnov povratek (Saturn vladar 5.h)[/quote]



Samo opomnim...Stankaa čas roka oz. poroda je 23.11.05...saj mogoče si se samo zatipkala pa si prav gledala... x;)x x:)x


Lp, S x:)x
Objavljena slika

#50 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 24. avgust 2005, 13:41

o hvala, da si pogledala...
k sreči ni šlo za Luno, ker ta je hitra in bi bilo narobe,
Jupiter je počasen in velja vpliv tako za 23. kot za 25.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0