Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Gobe, glive...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
682 komentarjev na to temo

#76 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. avgust 2005, 11:28

blagorcek... :|||
obvladatorji...

moj prvi poskus gobarjenja se je zlo klavrno koncal... nabrala sem nekoc celo narocje gob, razlicnih, musnice niso ble, tolk se ze spoznam xDDx, in sem jih v narocju nosila, majico nazaj spodvihala, ravnala kot z jajci, pazila, tko da sem po enih skalah se mal potolkla, spraskala, z vejevjem, cist posvinjala, a gobe v mojem narocju nedotaknjene, tolk dbest se mi je zdelo, da sem tko z andahtjo obvladala. x:o)x
pridem 'dol' (bili smo na enem tridnevnem zuru), ponosno previdno stresem vse gobe na mizo.... pa jih je prisel chekirat nekdo, ki se je spoznal...
tud ena ni bla uzitna, kao. x:Dx x:px x:o)x
jaz pa s tako andahtjo tiste strupenjace al kaj so ble v narocju pestovala, pa jaz vsa svinjska in poskodovana, da bodo ja gobe varno prinesene. :D :P

vcasih sem imela blazno rada gobe. zdaj jih pa ne maram vec tolk (poznam tud vzrok, zakaj je tako, preprosto, ker goba je pac goba - vse vpije vase - in zdaj je okolje tko onesnazeno, da... mi ni tolk... v splosnem,... saj so se okoljeca mal).
ne maram vlozenih, ker so take zdrizaste.
najrajs mam sveze, sicer od ne-svezih pa sam posusene - imam obcutek, da bi to lohk bilo najkvalitetnejse 'spravilo' gob. ker snovi ostanejo, voda pa gre ven in tole... al so mi pa sam vsec pac take. xDDx
na pizzi ne maram gob.
men je idealna pizza margerita s kaprami in olivami. to je zame pica. gobe mam pa najrajs recimo take sveze jurcke na kolobarcke mal popecene. x8Dx
tud kake marele so ok, ceprav pohana goba je se tezja, nat ima prav, ni prevec kul gob zvecer jest.
jaz ostrigarje specem kot marele, kupim vecje, pol jih locim, pa na hitro popecem na olivcu, na konc mal posolim, stresem gor na drobno naseckljan cesencek pa petersiljcek (slednjega velik, vec kot cesna, obozujem petersilj).
Pa gobovo juho dobro naredim, no saj itak... saj ni nobena kujnst. :)
drugac mam pa rada tud lisicke, sam nekak jih imam najrajs kar z jajcem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#77 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 16. avgust 2005, 11:48

vložene so tabolš tintnice, sam morjo bit čist male, da je meso še čist belo...niso nč sluzaste, take fajne pač, čvrste :palec: mi ji mamo polno kr čez cesto, noben drug jih ne pobira k folk ne ve da so užitne x:Dx
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#78 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. avgust 2005, 11:55

aha, jaz mam itak rajs majhne sadeze, plodove, sploh vse... tko da, bi znal bit, sem ravno vceraj rekla, da morda pa, ce bi jih na manjse koscke naseckal, da bi tud ostale bile boljse.
Men tista struktura pol ni vsec... :|||
docim suhe gobe pa vcas kar tko jem, surove. :8):
mi tolk blazno disijo pa dobre so...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#79 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 16. avgust 2005, 11:59

vse ostale so vseen sluzaste, tud č so ful mejhne, če si to mislila.....razen lisičke mensezdi, sam tistih je pa škoda za vlagat, tintnica je pa kul, drgač ni bohveka, da bi človek dol padu recimo, č si jo z jajci nardiš, vložena je pa fajn
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#80 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. avgust 2005, 12:00

aha, thanx za info.
katera pa je tintnica oz. zakaj ma tako ime? :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#81 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 16. avgust 2005, 12:06

x:Dx to je una k je čist črna ko je vlka, pa tka črna reč se cedi iz nje, raste po travnikih, tud med bloki gdaj, taka je strupena, sam čist mlada je užitna, ko komi ven iz zemlje pogleda, pa še ma zaprt klobuk pa čist bel meso
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#82 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. avgust 2005, 12:10

<{POST_SNAPBACK}> tintnica je pa kul, drgač ni bohveka, da bi človek dol padu recimo, č si jo z jajci nardiš, vložena je pa fajn


Jst iz tintnic tud omake delam. Pa je čist ql.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#83 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 16. avgust 2005, 12:11

ma ja sej je, sam je kira druga bolš recimo......je pa čist dobra ja, č ni druge pr roki x:)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#84 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. avgust 2005, 12:16

Mi smo tud enkrat z enim nabral ful gob, ki jih ostali niso sljivil, ker niso vedl da so uzitne.
Se menimo nek vikend, pol je pa ves dan dezevalo, okol 19h pa klice, a gremo pol.
Pa jaz x?x a ni ze mal pozn, a bomo sploh kaj nabral?
pravi, ah jasno, vsaj kilco jih bomo ziher.
Ok, si mislim, blabla, ampak gremo pac probat...
ejjj, v eni uri smo ziher vec kot kilo gob nabral, ce ne 2. Schtraufenpacht!! kar ene desete gobe, sam tipo ful obvlada (za tole je fajn bit kozorog al pa vsaj met kaj v kozorogu al pa saturn da je mocen al pa kako posebno postavljen, s katerim skupaj) in so ble dobre, pol smo se basal s tistim gobam, gobji zur naredil.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#85 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. avgust 2005, 12:48

<{POST_SNAPBACK}>ma ja sej je, sam je kira druga bolš recimo......je pa čist dobra ja, č ni druge pr roki x:)x

Kaj pa piješ na tintnice namesto piva :8):

#86 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 17. avgust 2005, 06:24

x:Dx pir
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#87 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. avgust 2005, 03:53

Gobarji, marš u hosto. Rastejo. Presenetljivo so prav masovno pognale lisičke, ki jih je tolk, kot ponavad konc mokrega junija.


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#88 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 22. avgust 2005, 14:29

Jest po hosti ne letam v izogib klopom. Enkrat sva se z enim srečala, pa se ni dobro končalo, zame :cry:
Bi pa z veseljem odkupila, kakega fejst lisjačka, če je višek.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#89 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 22. avgust 2005, 14:53

na trznici je dosti svezih lisick...podaj se, kozmica, v nevarne terene stojnic...! x;)x x:Xx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#90 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 22. avgust 2005, 15:39

x:Dx ni potrebe na mečkatorjevih policah so ugodno lisičke iz Latvije :vio:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#91 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 22. avgust 2005, 15:51

ma so te na trzinci en piko bolj sveze x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#92 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 22. avgust 2005, 15:56

x:Dx treba spoštovat narodno pripadnost x8Dx

se strinjam , tud jst sem se komaj zadržala da nisem planila po slovanskih sestrah v mečkatorju x:Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#93 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 22. avgust 2005, 16:48

Sm vidla ja mečkator ponudba, neki vse uvelo in neestetsko. Gobe, kupim izključno samo od osebkov, ki jih osebno poznam. Če me že hoče kdo fentat, da vsaj vem kdo je.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#94 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 22. avgust 2005, 21:22

<{POST_SNAPBACK}>Gobarji, marš u hosto. Rastejo. Presenetljivo so prav masovno pognale lisičke, ki jih je tolk, kot ponavad konc mokrega junija.
lalala


Danes sem ujel nekaj govoric (povdarjam samo govorice so bile) o marelah a lahko kdo to potrdi???

#95 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. avgust 2005, 21:27

joj lisicke! bi mi pasale... sem gledala tud jaz v 'meckatorju' xDDx, pa so res nekam uvele ble... morda bodo jutri svezhe? xDDx
tud jaz hotla na trznico ponje, pa nisem stigla pa tud... tolk se mi pa spet ni slo (ker sem glih vceraj gobe jedle pri frendici)...
da bi jih pa sama nabirala... x:px x:o)x pa raje ne... bi kaksne super izgledajoce strupenjace seckala pol doma. :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#96 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 22. avgust 2005, 21:29

<{POST_SNAPBACK}>joj lisicke! bi mi pasale... sem gledala tud jaz v 'meckatorju' xDDx, pa so res nekam uvele ble... morda bodo jutri svezhe? xDDx
tud jaz hotla na trznico ponje, pa nisem stigla pa tud... tolk se mi pa spet ni slo (ker sem glih vceraj gobe jedle pri frendici)...
da bi jih pa sama nabirala... x:px x:o)x pa raje ne... bi kaksne super izgledajoce strupenjace seckala pol doma. :P


Ah ja.. namesto v hosto hodite kle k sosedu... pa tud če je najboljši....

#97 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 22. avgust 2005, 21:30

<{POST_SNAPBACK}>Danes sem ujel nekaj govoric (povdarjam samo govorice so bile) o marelah a lahko kdo to potrdi???



:palec: :palec: potrjeno...
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#98 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 22. avgust 2005, 21:54

<{POST_SNAPBACK}>:palec:  :palec: potrjeno...


Ekhm, Lia ali mi lahko na uho šepneš, za kateri konec potrjuješ "govorice"?

#99 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 22. avgust 2005, 21:58

x:Dx še vprašaš, dežela Štajerska in Gorenjska x:px
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#100 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 22. avgust 2005, 22:08

<{POST_SNAPBACK}>Gobarji ste men tok hudo smešni k te svoje gobarske lokacije ful skrivate. Ta gobarski teritorij je bolj varovana skrivnost od vsake vojaške tajne :shsh:  xokx

Hja ko pa ti ne nabiraš gobe s srcem... zato ti je bistvo skrito....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0