Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Scientologija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
366 komentarjev na to temo

#76 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 5. december 2005, 16:48

Morala je... Etičnost je...

:palec:
No, sem kar zevnil, kako nasprotni sta Cashyjevo in Alfovo mnenje od mojega.
Tvoja razlaga je vsekakor bolj pisana na mojo kožo. Mogoče bi dodal še to, da pri etičnosti ni nujno, da gre za dejanja, ki ne škodujejo drugim ljudem. Veliko več. Recimo mučenje živali se mi zdi neetično ali pobijanje za izživlanje.

Kako bi pa opredelil dejanja, uperjena proti sebi? V skrajni sili, je samomor neetično dejanje ali ni?
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#77 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 5. december 2005, 17:11

Moje mišljenje se najbolj približa Kabalistu. Ne razumem le tistega s palico in korenčkom (popravi, če si napačno interpretiram: pomeni to, kot osel, ki sledi visečemu korenčku na palici pred njegovim smrčkom? x:Ix ).

ČLOVEK JE v svoji osnovi DOBER.

"Etika je po naravi človeku tako zelo lastna, da on - če zaide na stranpota - vedno stremi za tem, da bi premagal svoje lastno pomanjkanje etike. V istem trenutku, ko razvije bolečo točko v svoji etiki, to tudi že ve. V tem trenutku začne poskušati, da bi pri sebi spravil etiko v red. Posameznik se vse prevečkrat zaplete v neetično situacijo. In če nima tehnologije, s katero bi to situacijo analitično (razumno, pametno) spravil v red, obstaja njegova 'rešitev' iz tega, da misli ali zatrjuje, da mu je bilo nekaj storjeno, kar ga je napeljalo na njegovo neetično ravnanje. Na tej točki se začne pogrezati. Če se to zgodi, ga prav zares nihče ne potisne v globino bolj močno, kot potisne sam sebe. In ko je enkrat na poti navzdol, brez osnovne tehnologije etikenima možnosti, da bi ponovno splezal iz globine - enostavno se zlomi.
Ta tehnologije je v načelui eno od najpomembnejših orodij, ki jih človek uporablja, da bi se izkopal." (LRH)

Preboj je bil dosežen s tem, da imamo tehnologijo etike, kjer se človek nauči svojo lastno etiko spraviti v red in ponovno splezati iz globine. Posameznik se lahko nauči te tehnologije, se jo uči uporabljati v svojem življenju in lahko tako svojo lastno etiko spravi v red in začne s svojo lastno močjo stremeti navzgor v smeri preživetja.

KAKO IZGLEDA TO V ŽIVLJENJU? To je le primer:
Sin podeduje veliko denarja. Je v stanju obilja, to stanje pa je zelo kočljivo, ker se lahko hitro spotaknete. Ali si kupi večje stanovanje in nov avto. Ker z ženo sta sedaj bogatejša in živita temu primerno in zapravljata. Druga možnost pa je, da kljub izobilju varčuje, plača vse račune, preostanek investira v svojo dejavnost, vase, v nekaj, kar mu zagotovi nadaljnji zaslužek.

Pogostejši primeri v življenju so stanja stiske, dolgov...tudi tu obstajajo etične formule, ki pomagajo, da se človek izvleče iz tega in se tudi nauči, kaj ga je pripeljalo v to etično stanje.


Vedno se vprašam, kako lahko jaz to uporabim v svojem življenju, da bom rešila določeno težavo? Vedno se vprašajte, kako lahko vi nekaj uporabite v življenju, da vam bo bolje?

Isto vprašanje si postavim pri kabali, kako lahko jaz uporabim neko misel, stavek (ki ga Kabalist napiše) v svojem življenju? (Kabalo še spoznavam in če bom spoznala, da neko stvar lahko dobro uporabim v življenju, bom Kabalistu hvaležna do konca življenja.)

Ni treba da vam je scientologija alfa in omega življenja, vzemite le tisto, kar vam je, če vam je, realno. NPR. starši zelo radi pomagajo svojim otrokom pri učenju, da ga naučijo dejstva, FENOM NERAZUMLJENE BESEDE, vedno bi moral otrok razčistiti besede, ki jih ne razume (s pomočjo staršev), in ne bi imel NIKOLI težav pri učenju. Ni treba, da ste scientologi.

Oh, zdele sem prebrala vašo polemiko in alfov komentar o jedrnatosti. Sem se razpisala o etiki... :sori: Morala še pride... x:Ix
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#78 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. december 2005, 17:31

(Cist super debatka, sam ne vem zakwa se morte prickat pa neke lastnosti si naprej metat... :|||)

Dobrodosla, Harmony in Alf! :palec: xDDx

*

mantis zna bit tezka, ja, vcas je tud zagrenjena in duhamorna...
Nikakor pa pod razno ni ohola in samovsecna.... xyesx :palec:
Kul je mantis, skratka, tolk je vneta in mal prevec resna.

xDDx

pa prijetno debatiranje se dalje! :palec: x8Dx

ČLOVEK JE v svoji osnovi DOBER.

xokx

heh, natancno to sem rped pol ure razmisljala, ko je... bla neka situacija, da je bil nekdo kao zloben mal...
pa sem tole razmisljala..

*

no zdaj se pa umikam, ker se ne spoznam na scientologijo (al scientizem.. karkoli pac je oz. se imenuje). :) :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#79 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 5. december 2005, 17:37

Nekdo (ni bil LRH) je nekoč rekel:

V MENI SE BORITA BEDAK IN GENIJ!

BOJIM SE, DA PAMETNEJŠI POPUSTI.


Alf, pusti in mi raje povej, ali si bil v Saint Hillu v Angliji - lahko tudi v OS.
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#80 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. december 2005, 22:27

Vprašanje je dobro postavljeno.
Morala je sistem notranjega čutenja, ...


No ja, nekaterim se zgleda da še enkat pisat že večkat napisan ;)
Men se zdajle ne, zato sem tud osvežu eno temo o morali.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#81 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. december 2005, 22:42

Mantis:Preveri naslov,pa boš videla,da sem dejansko druga oseba,kot harmony!Če imaš pa pogum,ker jajc tako ali tako nimaš,pa se lahko zmeniva za tel. pogovor.Edino tako te lahko prepričam,da je bil komentar moj,ne pa da nekoga obtoževati po krivici shizofrenije! xrolleyesx
Vse kar si napisala,je eno samo ponavljanje tvojega oholega karakterja-nihče ne zna razmišljati bolj pravilno od mene! :o|o: To,da si si vzela kar nekaj časa,da si napisala svoj domišljiski spis na ravni 5 razreda,samo še bolj govori o tem,da samo "nakladaš"


Glej, alf, če citiram mantis; "Hehehe, Alf, danes ponoci ob pol treh zjutraj se gres prijavit. Ista oseba, drug nick, al pa prijatelj od gospe zdravnice." In če trdiš, da nekdo nekoga obsoja shizofrenije, se mi zdi, da nis razume tistga "al pa prjatel". To bi moral zastopt tud otroc v 5 razredu, kot ti pišeš. Pišeš, da nis ista oseba, ne poveš pa, če si prjatu, da si tko ostro napadu mantis. A trditve nis razumu cele, al pa nočeš pojasnt. No ja, v poznih nočnih urah je težko zbran razmišlat. Imam pa očutek, da si tko reagiru, ker je zate harmoniy avtoriteta, pa ne maraš, da kdo kritizira njena stališča. Se mogoče motm.

Sicr pa mantis zlo impulzivno reagira na stvari, na katere je občutljiva. To pa še ne pomen, da je ohola in domišljava. Po moje se tuki malo kdo strinja s tabo.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#82 alf

alf
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 469

Objavljeno: 6. december 2005, 01:33

Glej, alf, če citiram mantis; "Hehehe, Alf, danes ponoci ob pol treh zjutraj se gres prijavit. Ista oseba, drug nick, al pa prijatelj od gospe zdravnice." In če trdiš, da nekdo nekoga obsoja shizofrenije, se mi zdi, da nis razume tistga "al pa prjatel". To bi moral zastopt tud otroc v 5 razredu, kot ti pišeš. Pišeš, da nis ista oseba, ne poveš pa, če si prjatu, da si tko ostro napadu mantis. A trditve nis razumu cele, al pa nočeš pojasnt. No ja, v poznih nočnih urah je težko zbran razmišlat. Imam pa očutek, da si tko reagiru, ker je zate harmoniy avtoriteta, pa ne maraš, da kdo kritizira njena stališča. Se mogoče motm.

Sicr pa mantis zlo impulzivno reagira na stvari, na katere je občutljiva. To pa še ne pomen, da je ohola in domišljava. Po moje se tuki malo kdo strinja s tabo.


Zakaj moram biti prijatelj nekoga,da mi je njegovo razmišljanje zanimivo????NISEM PRIJATELJ NOBENEGA NA TEM FORUMU!!!!ZAENKRAT!!!Je dovolj nedvoumno in razumljivo napisano!!??
Mantis pa sem le hotel povedati,da ni doma na vseh področjih in naj dopusti možnost boljšega vedenja nekoga drugega o določeni stvari.In glede na to,da je OHOLO ali PREVZETNO,OŠABNO raztrgala komentar od harmony,sem si ustvaril vtis take osebe.Ne poznam jo tako kot ostali,torej jo lahko ocenjujem le po teh komentarjih o scientologiji.Nedvomno mora biti tudi mantis expert na kakšnem področju in tam ima biti pravico občutljiva na komentarje,ne pa v vseh tematikah.
Najbolj pa ne razumem,kako imate harmony za eno,ki vsiljuje svojo scientologijo,kljub temu,da v vseh njenih spisih ni ene same negativne besede. x?x Ja,ja spet jo zagovarjam in potrebujem njeno avtoriteto :fool:
emanuel-a ti tudi potrebuješ avtoriteto od mantis?Pol sva pa midva za skupaj xDDx

#83 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 6. december 2005, 06:49

no, da se ne bomo šli mance, kdo koga napada, bi pa rad slišal kak del vašega nauka, recimo o partnerski zvezi. Kakšen naj bi bil idealen odnos med moškim in žensko po mnenju scientologije?
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#84 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 6. december 2005, 09:35

ČLOVEK JE v svoji osnovi DOBER.

"


men je bolj blizu una............človek je dober, ljudje so slabi x:)x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#85 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 6. december 2005, 09:41

Najbolj pa ne razumem,kako imate harmony za eno,ki vsiljuje svojo scientologijo


O tem nism pisu, je nevmesno.

emanuel-a ti tudi potrebuješ avtoriteto od mantis?



x:o)x
Ne me hecat.
Pa ne jemli tko osebno. :palec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#86 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 6. december 2005, 10:48

no, da se ne bomo šli mance, kdo koga napada, bi pa rad slišal kak del vašega nauka, recimo o partnerski zvezi. Kakšen naj bi bil idealen odnos med moškim in žensko po mnenju scientologije?


Cashy,
sem vesela, da si to vprašal, ker to je dejansko pereč problem današnje družbe.

Težko govorim o idealnem odnosu, ker so si ljudje različni. Vem pa, tako je tudi pri meni, da poznajo pravila zakonskih odnosov, ki se jih držijo, imajo visok nivo lastne etike in zakonske morale, zato ni skrivnih igric in nagajanj. Ko začutim rutino, je potrebno storiti nekaj lepega s partnerjem, početi konstruktivne stvari, GRADITI ZAKONSKO ZVEZO oz. PARTNERSKO ZVEZO, se pogovarjat - o vsem, tudi o težavah - KOMUNIKACIJA JE BISTVENA, vendar morata za vse to biti oba. To se dejansko dogaja in ni le zapisano. Najlepše pa je pri vzgoji otrok. Sem ti recimo vsaj malo odgovorila?

Vsi poznate npr. besede: "Ni šlo več..." ali "Ratal je prepad med nama..." pogosto tudi "Postala je rutina...". KAKO SI LAHKO TAK PAR POMAGA? Par, ki si želi pomoči pa ima premalo znanja, se vpiše v tečaj Zakonska zveza, kjer skupaj študirata tehnologijo in orodja, kako izboljšat zakonsko zvezo, poleg tega prejmeta tudi dodatne postopke. Za več se morate resnično obrniti na dianetični center.

Internetna povezava: Dianetični center - ZAKONSKA ZVEZA

ZAKAJ PRIDE TO TEGA?
Osnovni problem so skrita dejanja, ki si jih partnerja delata en drugemu v življenju - laži in neetično varanje sta zelo pogosta. Potem je še en faktor, ki se mu reče: Tretja oseba. Saj poznate pregovor: Kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima.

Toda pomoč obstaja!!!

ZA VSAKO TEŽAVO OBSTAJA REŠITEV!!!

Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#87 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 6. december 2005, 11:02

.... po mnenju scientologije?


Scientologija nima mnenja....ampak preverjene postopke, ki jih ljudje uporabljajo za uspešnejše življenje.

men je bolj blizu una............človek je dober, ljudje so slabi x:)x


Zelo zanimiv vidik, si kaj razmišljala ZAKAJ? Jaz bom o tem tudi še malo razmislila, ker je dobra!

Kako bi pa opredelil dejanja, uperjena proti sebi? V skrajni sili, je samomor neetično dejanje ali ni?



Jaz mislim, da karkoli stori človek proti sebi je neetično, tudi samomor. Etika je stanje posameznika. Kot sem že napisala, za vsako težavo obstaja rešitev tudi za samomor in predvsem za samomor. Kaj mislite vi?
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#88 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. december 2005, 14:10

Mantis, ne rabis bit pikra, sploh lohk to debato ven iz teh osebnih okvirjev se spelje, kaj pravte?

ker namrec; mene pa zanima se kaj o tem in ce je kdo na broju, ki obvlada, lepo prosim. :palec:
(*vidim namrec, da je precej zadev, ki so mi kar blizu tule)

seveda pa ce ima kdo kaj za povedat, tud ce ne obvlada, pa pac govori, ker je forum...
mnenje ma lohk vsak.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#89 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 6. december 2005, 15:59

Mantis, pusti.... ni vredno w:Iw :fiju:
Scientologija potem priporoča popolno odprtost med partnerjema, brez kakršnihkoli privatnih skrivnosti ali je ta popolna odprtost le, kar se tiče same zveze in dejavnikov, ki bi ogrožale zvezo?

Glede samomora...mislim, da samomor ni razumska odločitev, temveč le čustveni vzgib. Izvedba pa je možna le, kadar duševna prizadetost premaga samoohranitveni nagon in strah pred neznanim.
duševna prizadetost pa je le stvar percepcije posameznika. Za nekoga je neka situacija brezizhodna, kar ga pahne v samomor, za koga drugega pa je enaka situacija le dobrodošel povod za nov začetek in spremembo življenja.
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#90 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 6. december 2005, 19:30

Mantis, pusti.... ni vredno w:Iw :fiju:
Scientologija potem priporoča popolno odprtost med partnerjema, brez kakršnihkoli privatnih skrivnosti ali je ta popolna odprtost le, kar se tiče same zveze in dejavnikov, ki bi ogrožale zvezo?

Glede samomora...mislim, da samomor ni razumska odločitev, temveč le čustveni vzgib. Izvedba pa je možna le, kadar duševna prizadetost premaga samoohranitveni nagon in strah pred neznanim.
duševna prizadetost pa je le stvar percepcije posameznika. Za nekoga je neka situacija brezizhodna, kar ga pahne v samomor, za koga drugega pa je enaka situacija le dobrodošel povod za nov začetek in spremembo življenja.



Cashy, zelo dobro razmišljaš. Jaz osebno se držim popolne odprtosti do partnerja, tako tudi moj partner. Kako vem? Obstajajo kazalci, kdaj partner naredi nekaj proti svojemu partnerju, proti preživetju njune zveze. Scientolog ali nescientolog (stvar odločitve) preštudirata tehnologijo in jo uporabita v življenju. Vsak človek najde sebi primernega partnerja, s katerim se dobro razume, ga ljubi, spoštuje njegove cilje in dejavnosti v življenju. Se zgodi, da se tudi scientolog zaljubi in kasneje sprevidi, da nimata skupnih KRATKOROČNIH in DOLGOROČNIH CILJEV. To je izpostavila mantis, kar je dobro, ker je dejansko res, da se mnogo scientologov loči potem, ko preštudirajo in spoznajo točno določene principe (katerih ne morem navajati, presegajo prostor na forumu). Mnogo se jih loči šele potem ko postanejo scientologi, dostikrat (iz lastnih izkušenj) je vzrok ta, da en partner ne želi o scientologiji imeti opravka. Moja izkušnja s prejšnjim fantom. 5 let samih težav in , ja , tudi varanj. S sedanjim partnerjem sem srečna in scientologija mi je rešila odnos, oz. bolje rečeno, sama sem ga, ker sem pridobila znanje, kako. Niso vsi slavni scientologi ločeni, J.Travolta je srečen, za Kirsten Alley niti nevem s kom je poročena in ALI STE VEDELI, da je T.Cruise pomagal Clintonu, ko je imel afero Levinsky ali ste vedeli, da pomaga Bradu Pittu po nesrečni ločitvi od Aniston . . . Če ima kdo težave s partnerjem, se lahko obrne na dianetični center v Črnučah.

Lepa ikona, mantis, mi je všeč.
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#91 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 6. december 2005, 19:40

Torej se postopki scientologije niso najbolje obnesli : ocitno je prihajalo do skritih dejanj pa tretjih oseb, kaj češ. Sicer pa me zanima : ali scientologija zagovarja partnerstvo z eno osebo do smrti? (Kot recimo krscanstvo)


Ali bi ti bilo realno, da je lahko tretja oseba pri slavnih ljudeh: ČASOPISI, TRAČI, PRIKROJENE RESNICE NOVINARJEV....? Scientolog ni popoln, je človek, ki uporablja tehnologijo, da uspešneje živi, in se lahko zlomi.

Partnerstvo z eno osebo do smrti:
To je tudi stvar posameznika, scientologija nima zapovedi, tako kot krščanstvo, nudi tehnologijo, kako si pomagat v težavah. Kakšen pa je tvoj odnos, mantis, en partner do smrti al več?
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#92 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. december 2005, 14:03

ČLOVEK JE v svoji osnovi DOBER

Dobro izhodišče za prispevek. ne bom se spuščal v nekatere precej ostre besede, katere sem zasledil.
Človek je dober in nihče nima zlobnega namena. še človek, ki zase trdi je zloben, ni zloben, temveč prestrašen. Strah je žal motivacija, ki je povzročila skoraj vso gorje tega sveta. Hitler se je bal, Stalin se je bal in še mnogi drugi.
Človek naredi zlo sočloveku največkrat zaradi prej omenjenega strahu in dobrih namenov, nenamerno. Tako povzročeno zlo je posledica nepopolnosti razuma in omejitev razpoložljivih podatkov, ki so motiv za akcijo. nadalje ljudje počno zlo zaradi navezanosti, ki pelje v pogubno ljubosumje in pohlep. Zlo se ustvarja tudi v demoraliziranem družnbenem kaosu. Moralna deviacija je eden od vzrokov povzročanja zla sočloveku.
Takisto je lahko ljubezen povod za nanašanje zla. Ni vsaka ljubezen dobra.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#93 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2005, 14:09

Strah je žal motivacija, ki je povzročila skoraj vso gorje tega sveta.

jaz pa pravim, da POHLEP.

Sicer pa se kar strinjam s tem, kar si napisal. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#94 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. december 2005, 14:22

jaz pa pravim, da POHLEP

Pohlep povzroči strah pred izgubo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#95 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2005, 14:25

sem skor 'upala' na tak tvoj (edini mozni 'pravilen') odgovor.
ja, pohlep je pa res TUDI posledica potrebe po varnosti, ki je vstric s strahom.
samo ne bi rekla, da je pohlep VEDNO in torej samo posledica strahu.
torej je eden od vzrokov.
zal je namrec pohlep vcasih zgolj in le posledica preproste nizkotne pozresnosti.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#96 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 7. december 2005, 19:09

Jaz pa mislim da je POHLEP, to je pohlep po moči, bogastvu, oblasti...VEDNO posledica strahu, notranje šibkosti, mogoče kompenzacija občutka manjvrednosti...

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#97 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2005, 19:49

hmmm... a mislis.... ja, saj...
sam vseen... nisem cist ziher...

xscratchx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#98 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. december 2005, 21:43

hoj, harmony x:)x :palec: ... je prav zanimivo prebirat tvoje razumevanje življenja skozi scientologijo...

... se strinjam z Marso ~ res ni treba nečesa, kar ne poznamo ali nam ni blizu, takoj z nekim cinizmom in posmehom napast... z nekaj več sprejemanja in tolerance in radovednosti in želje po spoznavanju novega, lahko najdemo tudi zase kaj, kar nam morda prihaja na pot, pa tega sploh ne opazimo... pa ne mislim, da je to ravno scientologija, ampak, lahko je karkoli, morda en sam majčken delček neke izjave nekoga.... morda pa je ravno to tisto, kar smo potrebovali zase kot odgovor na nekaj, kar se sprašujemo.... s takojšnjo a priori zavrnitvijo pa tistega malega darilca sploh nismo videli, kaj šele bili veseli, da smo ga dobili... no, recimo x;)x xDDx

#99 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 7. december 2005, 23:30

Strah je žal motivacija, ki je povzročila skoraj vso gorje tega sveta.

Moralna deviacija je eden od vzrokov povzročanja zla sočloveku.

Takisto je lahko ljubezen povod za nanašanje zla. Ni vsaka ljubezen dobra.


Ne moreš vse pripisovat strahu. Res tud strah služi "temni strani", ampak ošabnost, napuh, jeza nečimrnost, oblastiželnost in podobne človeške slabosti so motivacija, iz katerih izhaja zlo. Niso posledica strahu, ampak preprosto so. Moralne deviacije so posledice teh slabosti, posrednik, ne vzrok.

Hahko razložiš ljubezen kot povod za nanašanje zla.



Pohlep povzroči strah pred izgubo.


Strah pred izgubo povzroči skopuštvo. Pohlep pa je posledica tega, da preveč materialna duša hlepi po materiji. Nima veze s strahom.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#100 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 8. december 2005, 00:30

hmm ma kakšne neumnosti sem danes tukaj prebrala...nekaj čekiram po netu v vezi scientologije, pa me je pot pripeljala na vaš forum...Situacija je sledeča: tudi jaz se ukvarjam s scientologijo in morem vam povedat, da je meni zadeva do sedaj precej pomagala in da mi je življenje dobesedno postavila na glavo(v dobrem pomenu besede, seveda). Recimo:luskavica je skoraj izginila, po dveh sessionih auditinga...takoj na začetku...s pomočjo nje sem pridobila malo več samozavesti...očala moram it zamenjat, ker vidim boljše...izgubila sem že 4 kilograme...pa še je tega...
vidim, kam pelje ta svet in kakšni aberirani ljudje so nekateri, seveda tudi na tem forumu...hmm...ne vem, kaj naj rečem...lahko rečem samo to, da se človek odloča sam, kaj bo naredil sam s seboj in da je treba spoštovati odločitev vsakogar...in da človeka ni treba siliti v določeno stvar, prav tako ne otrok, ker jim s tem delamo samo škodo. lahko povem še to:

scientologija deluje in še kako...samo lotiti se jo moraš na pravi način...

saj o nerazumljeni besedi v Hubbardoovih knjigah je bilo tukaj že veliko napisanega, mar ne?? :vio:

To temo je popravil/a moytsa: 8. december 2005, 00:31

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0