Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Scientologija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
366 komentarjev na to temo

#101 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 8. december 2005, 00:34

Se ti brez vzroka jeziš? :inocent: se odločiš, zdaj bom pa malo jezen in ljubosumen.
...spet iskanje vzroka drugje, namesto v sebi, bežanje od strahu da se soočimo z lastnimi utvarami in iluzijami.

lp


Kje pa vidš iskanje vzroka drugje, ne v človeku. Človeške slabosti, ki preprosto so, so lahko edino v človeku, se prav njegovi duši, ki se mora teh slabosti osvoboditi, oziroma se prečistiti. Edino tako prečiščena duša lahko preide v nebeško - se pravi duhovno, Božje kraljestvo. Po čem sklepaš na iskanje vzroka izven človeka?

Pač pa ne sprejemam pravljice o tem, kako so vsi ljudje dobri, sam ene je mal strah, pa so mal zlobni, ampak sam iz strahu, revčki x:o)x.

Kdor nima ljubezni in sočutja do soljudi, je pripravljen biti skrajno krut in nizkoten, da zadovolji svojim željam in potrebam. Tud lastno hčer posilt, če se mu zapaše seksa. Pa ne zato, ker je revček mal prestrašen.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#102 alf

alf
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 469

Objavljeno: 8. december 2005, 01:42

Mantis,vzamem besedo o oholosti nazaj,ker sem skozi tvoje razmišljanje na forumu doumel,da je za teboj veliko neuspehov,razočaranj.....Zaradi tega kažeš tudi toliko skepticizma,mogoče tudi strahu do nečesa novega.Torej sorry!
Po naravi sem tudi velik skeptik in teoretik in v samo scient. na začetku nisem verjel,prepričali so me šele rezultati.Vem zakaj zbolim,zakaj naredim krivice,zakaj se z nekom ne morem razumeti.....Odgovor,pa se glasi v tem,da ima vsak človek analitični in reaktivni um.Več bosta pa scientologa povedala.

#103 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 8. december 2005, 02:07

še nekaj me na hitro zanima, kako se bi vi odločli, ko smo že pri tej temi...ali nej pustim tuki otroke in moža in naj grem na dansko v center za eno leto, ker tuki iz slovenije so vsi ostali že šli, ki so mi dosti dosti pomenili, ali naj bom tukaj, z možnostjo napredovanja v scientološkem missionu, isto bom delala delo, ki mi je zelo všeč in živim v takšnem, v kakršnem pač živim...recimo, da doma nisem srečna...
Clear v scientologiji tega ne bi spraševal, očitno jaz clear še nisem in zato bom še vas vprašala za mnenje, ker to je zame težka odločitev...se oproščam za vprašanje...ampak upam, da mi boste znali kaj pametnega povedat...ker vsaka od teh dveh odločitev mi lahk spremeni življenje in obe sta enako mikavni...najboljša kombinacija bi bla it z otroci na dansko, vendar mi mož ne dovoli da jih peljem gor, ker se na scientologijo ne spozna in ne ve, kaj je to...pravzaprav so pa tud njegovi otroci, tko da je treba upoštevat tudi njegovo voljo
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#104 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. december 2005, 12:48

[quote name='emanuel' date='7. Dec 2005 ob 23:31' post='587324']
Ne moreš vse pripisovat strahu. Res tud strah služi "temni strani", ampak ošabnost, napuh, jeza nečimrnost, oblastiželnost in podobne človeške slabosti so motivacija, iz katerih izhaja zlo. Niso posledica strahu, ampak preprosto so. Moralne deviacije so posledice teh slabosti, posrednik, ne vzrok.
quote]

Jaz mislim da za nobeno od naštetih lastnosti ne moremo reči da "preprosto so".
Prej bi lahko rekli da so posledica pomanjkanja vere.
Vere v Boga, vere vase...
In pomanjkanje vere vodi v strah.
Strah pa rodi jezo...
To je moje mišljenje xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#105 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. december 2005, 13:10

še nekaj me na hitro zanima, kako se bi vi odločli, ko smo že pri tej temi...ali nej pustim tuki otroke in moža in naj grem na dansko v center za eno leto, ker tuki iz slovenije so vsi ostali že šli, ki so mi dosti dosti pomenili, ali naj bom tukaj, z možnostjo napredovanja v scientološkem missionu, isto bom delala delo, ki mi je zelo všeč in živim v takšnem, v kakršnem pač živim...recimo, da doma nisem srečna...
Clear v scientologiji tega ne bi spraševal, očitno jaz clear še nisem in zato bom še vas vprašala za mnenje, ker to je zame težka odločitev...se oproščam za vprašanje...ampak upam, da mi boste znali kaj pametnega povedat...ker vsaka od teh dveh odločitev mi lahk spremeni življenje in obe sta enako mikavni...najboljša kombinacija bi bla it z otroci na dansko, vendar mi mož ne dovoli da jih peljem gor, ker se na scientologijo ne spozna in ne ve, kaj je to...pravzaprav so pa tud njegovi otroci, tko da je treba upoštevat tudi njegovo voljo



Sama ne bi dosti premšljala. Otroke in moža bi postavila na prvo mesto. Ne razumem, kako lahko sploh pomisliš na to, da bi jih pustila in odšla zaradi scientologije. Koliko pa so sploh stari otroci?


Se strinjam z Mystico glede tvoje dileme:palec: xsrcx
citiral sem pa tvoj post zato ker vidim v njem nekaj podobnega z neko drugo temo ki govori o zdravilnih tehnikah in duhovnosti(avtor teme ikorosec).
Praviš da scientologija deluje.
Zakaj si torej v dilemi?
Scientologije sam ne poznam in je tudi ne mislim spoznavati. Ne da bi imel kaj proti njej, le potrebe ne čutim. Tisto kar rabim za osebnostno rast sem našel. Ni ne boljše ne slabše od scientologije, samo drugačno. xsrcx
VSAKA tehnika, vsaka duhovnost ali karkoli je le orodje.
In NOBENO orodje samo ne naredi ničesar.
Moraš ga vzeti v roke in uporabiti.
Ampak uporabiti PRAVILNO.
S kladivom lahko zabiješ žebelj.
Lahko si pa tudi razbiješ prst.
Glede tvoje dileme - poslušaj svoje srce.
Samo tam je pravi odgovor. xsrcx :flower:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#106 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 8. december 2005, 13:44

hvala za odgovore...če odidem, bom otroke pustila z očetom...torej jih ne bi pustila same...oče bi lepo poskrbel zanje...če ne odidem, vem, da sem zapravila krasno priložnost za svojo duhovno rast...še vedno razmišljam...

To temo je popravil/a moytsa: 8. december 2005, 13:44

MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#107 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. december 2005, 13:50

...če ne odidem, vem, da sem zapravila krasno priložnost za svojo duhovno rast...še vedno razmišljam...

... otroci in njihova vzgoja so del tvoje duhovne rasti.
sploh ce jih imas.

zame nobena vera, ideologija... - kjer in ko delas proti sebi, ni vredna, da bi ji sledila.
a ni boljs s svojo glavo mislit, svojemu srcu sledit?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#108 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 8. december 2005, 14:41

scientologija je vera v samega sebe...včasih ko tehtaš, ko sta dve poti v življenju in ne veš, kam bi se obrnil, slediš svojemu srcu. to dela clear, ki je določene stvari že razčistil sam s seboj in dela po občutku... nesclerani ljudje pa očitno sledimo svojim aberacijam, svojim engramom in si mislimo svoje in tehtamo in vse take stvari...otroci so del duhovne rasti, se strinjam...če bi šla, jih ne bi pustila same in vsake toliko bi jih prišla obiskat...to dobro vem...pri vsej stvari pa moraš misliti tudi nase...po eni strani človek naredi največjo napako, če se odloča tako, da bo stvar drugim v prid in ne njemu...in človek potem trpi in si razbija glavo in celo življenje mu je žal, zakaj prav takrat ni naredil določene stvari...ne vem, kaj naj rečem...bom vdela, kaj bo...trenutno stvar premlevam, ker to je pomembna odločitev zame...srce??srce me vleče na dansko...bom videla, kako bo...rabim še kakšen nasvet in veliko pogovora o tem, tako da...nimam več dosti časa...samo do novega leta in med tem časom bomo videli, kakšna bo moja odločitev
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#109 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 8. december 2005, 14:43

""Vsak kraj, kamor boš morda pobegnil, bo podoben kraju, od koder si pobegnil.""

Robert Penn Warren

#110 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. december 2005, 14:44

...pri vsej stvari pa moraš misliti tudi nase...po eni strani človek naredi največjo napako, če se odloča tako, da bo stvar drugim v prid in ne njemu...in človek potem trpi in si razbija glavo in celo življenje mu je žal, zakaj prav takrat ni naredil določene stvari...ne vem, kaj naj rečem...bom vdela, kaj bo...

saj se strinjam sicer...
sem tud jaz pristas tega, da sledis svojemu srcu ali, kot pravi Coelho, svoji osebni legendi, saj ma vsak svojo, tud tvoji otroc.
Moj fotr je sel, pa sem se mroala prav tko znajt....
itak ma vsak se svoj stos....

sam slisal se mi je mal prepovrsno in v smislu, otroci me ovirajo na poti - je pa to prav tko pot, ki si si jo sam izbral.

Pozabila sem prejle na dobrodoslico, sem sam uletela in komentirala, sele potem 'ugotovila', da se se ne poznamo.

Dobrodosla! :palec: :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#111 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 8. december 2005, 14:55

VSAKA tehnika, vsaka duhovnost ali karkoli je le orodje.
In NOBENO orodje samo ne naredi ničesar.
Moraš ga vzeti v roke in uporabiti.
Ampak uporabiti PRAVILNO.
S kladivom lahko zabiješ žebelj.
Lahko si pa tudi razbiješ prst.
Glede tvoje dileme - poslušaj svoje srce.
Samo tam je pravi odgovor. xsrcx :flower:


Zelo dobro razmišljanje.

Moytsa, ti ves, da ti človek, ki se ukvarja z duševnim zdravjem ne bo rekel, kaj moraš stori, to ti bo rekel psihiater, ki se ukvarja z duševno boleznijo. Razlika je velika! Poznaš dejstvo: Optimalna rešitev je tista, ki zadovolji, čim več dinamik!

DINAMIKA = gonilna sila k preživetju

Scientologija definira 4 osnovne dinamike (vseh je 8):
1. dinamika: JAZ-OSEBA (kaj delam, kako se oblačim, moji hobiji....) - gonilna sila k preživetju kot posameznik
2. dinamika: DRUŽINA - gonilna sila k preživetju v sklopu družine, partner, otroci, spolnost
3. dinamika: SKUPINA -gonilna sila k preživetju kot del skupine
4. dinamika: ČLOVEŠTVO - gonilna sila preživetja človeštva

To temo je popravil/a harmony: 8. december 2005, 14:57

Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#112 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. december 2005, 15:26

""Vsak kraj, kamor boš morda pobegnil, bo podoben kraju, od koder si pobegnil.""

Robert Penn Warren


Jap... :palec: :palec: :palec:

scientologija je vera v samega sebe...včasih ko tehtaš, ko sta dve poti v življenju in ne veš, kam bi se obrnil, slediš svojemu srcu. to dela clear, ki je določene stvari že razčistil sam s seboj in dela po občutku... nesclerani ljudje pa očitno sledimo svojim aberacijam, svojim engramom in si mislimo svoje in tehtamo in vse take stvari...otroci so del duhovne rasti, se strinjam...če bi šla, jih ne bi pustila same in vsake toliko bi jih prišla obiskat...to dobro vem...pri vsej stvari pa moraš misliti tudi nase...po eni strani človek naredi največjo napako, če se odloča tako, da bo stvar drugim v prid in ne njemu...in človek potem trpi in si razbija glavo in celo življenje mu je žal, zakaj prav takrat ni naredil določene stvari...ne vem, kaj naj rečem...bom vdela, kaj bo...trenutno stvar premlevam, ker to je pomembna odločitev zame...srce??srce me vleče na dansko...bom videla, kako bo...rabim še kakšen nasvet in veliko pogovora o tem, tako da...nimam več dosti časa...samo do novega leta in med tem časom bomo videli, kakšna bo moja odločitev



xsrcx Srečno... xsrcx xDDx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#113 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 8. december 2005, 16:46

hvala za dobrodošlico x:)x
moram vam povedati, da sem zadevo še enkrat predebatirala z možem. on pravi, da naj grem, ker to njemu ustreza, če mislim, da mi bojo na danskem pomagali...da se bo on tudi malo odpočil med tem časom in razčistil sam s seboj...hm, kaj sploh kompliciram...ja delala bom tako, da bom čimbolj sledila dinamikam in mislim, da se bom resno začela pripravljati na pot...ker zdaj je zadeva zaključena, se mi dozdeva...otroci meni na poti niso ovira(glej, kaj piše harmony gor...o dinamikah)...to je to...samo včasih človek želi biti sam s seboj in očitno je zame napočil ta čas. kraj, kamor grem, pa ni niti zdaleč podoben tistemu, iz katerega mislim oditi, lahko si brez skrbi... tako da...to točno vem, da grem na boljše...če slučajno ne grem na dansko, pa kam drugam...mislim, da je pametno, da se že enkrat scleram in razčistim sama s seboj določene stvari...ne vem, kaj naj rečem...še enkrat naj poudarim:rada imam svoje otroke. ne dam jih za nič na svetu, saj so moji...zavedam pa se, da si bojo oni izbrali svojo pot v življenju, tako kot sem si jo jaz...in to ne sme nihče preprečiti...
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#114 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. december 2005, 16:54

Ne moreš vse pripisovat strahu. Res tud strah služi "temni strani", ampak ošabnost, napuh, jeza nečimrnost, oblastiželnost in podobne človeške slabosti so motivacija, iz katerih izhaja zlo. Niso posledica strahu, ampak preprosto so. Moralne deviacije so posledice teh slabosti, posrednik, ne vzrok.

Hahko razložiš ljubezen kot povod za nanašanje zla.

Saj ne pripisujem vsega strahu. Vendar so vse človeške slabosti "začinjene" s strahom. Negaitvne lastnosti so pravzaprav prekomerno in narobe izražene dobre lastnosti.
Ljubezen se rada sprevrže v posestništvo. Ljubezen rodi ljubosumje, ki izhaja tudi iz navezanosti. Pravica do moje volje se lahko sprevrže v ošabnost, ipd.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#115 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 9. december 2005, 14:28

vsak človek je v osnovi dober, je rekel Hubbard. to pomeni, da se vse slabe lastnosti pravzaprav izražajo na podlagi engramov, ki jih človek nosi v sebi...engrami lahko nastanejo kjerkoli in kdajkoli...to človeka teži, zato stremi k odstranitvi teh smeti...precej engramov izhgaja iz otroštva...zaradi napačne vzgoje...pravkar sem pretipkala eno zanimivo knjigico in lahko vam jo dam...kontaktirajte z mano preko osebnih sporočil in tisti, ki imate otroke, si jo skrbno preberite in vsaj razmislite, kje so te luknje v vaši vzgoji mladega rodu.
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#116 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 10. december 2005, 00:23

...če ne odidem, vem, da sem zapravila krasno priložnost za svojo duhovno rast...

Ampak, Mojca, a si čist prepričana, da predstavla Danska duhovno rast:eek: ? Mislm, eni prisegajo na Indijo, drugi spet na Novi Zelandiji v kakšnem kamnolomu razbijajo svoj ego (so tud družine zapustl), eni na Dansko, spet eni na ..... kaj jest vem kaj.
Pa eni verjamejo v razsvetlenje v Indiji, drugi spet v klire al kaj jest vem kaj na Danskem, pa .... bla, bla, bla.....

Se prav, kaj pa je sploh ta famozna "duhovna rast" :eek: xnckrivx

scientologija je vera v samega sebe...v

Zanimiv, eni pa trdjo, da scientologija ni vera.


Zelo dobro razmišljanje.


Je bla pred časom na tem forumu ena starejša gospa, ki je mela tud navado rečt "nekateri dobro razmišljate". A je to naučen?


Saj ne pripisujem vsega strahu. Vendar so vse človeške slabosti "začinjene" s strahom.

S temle "začinjene" s strahom se pa v glavnem strinjam. Ne pa s tem, da je strah motivacija, ki je povzročila skoraj vso gorje tega sveta.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#117 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 10. december 2005, 00:30

Jaz sem pa ponosna, da se tale temica malce razvija x:px x:Dx
Ceprav moram priznat, da me sama "vera" ne zanima vec. Pac zdaj vem priblizno o cem se gre, ni mi pa tako privlacno, da bi se bolj poglobila v to. So mi druge bolj pri srcu, pac...tudi tiste samo v smislu raziskovanja.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#118 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 10. december 2005, 07:30

Ma mene ne zanima nč kar dela profit za unga k kao hoče dobr pa razsvetlit lajf slehernemu posamezniku.

Če to delajo iz srca brez da kej hočejo met od tega....evo now we are tallking


Btw...a kdo ve od česa živijo budisti...aj to ista varjatna k Krščanska cerkev...mal je off sorry..sam me firbec matra

#119 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 10. december 2005, 11:17

Je bla pred časom na tem forumu ena starejša gospa, ki je mela tud navado rečt "nekateri dobro razmišljate". A je to naučen?

x?x Tud meni se to zdi nekam znano... x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#120 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 11. december 2005, 15:06

Menim, da scientologija res ni "klasična" vera. Je očitno le zbirka napotkov za reševanje življenjskih situacij, ne pa sama vera, recimo v višje sile, ki vplivajo na človeško življenje.
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#121 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 11. december 2005, 15:35

Menim, da scientologija res ni "klasična" vera. Je očitno le zbirka napotkov za reševanje življenjskih situacij, ne pa sama vera, recimo v višje sile, ki vplivajo na človeško življenje.


Super si tole napisal, ker si resnično zadel bistvo!!! Ko sem študirala v Angliji, sem spoznala veliko ljudi iz celega sveta, ki so ravnotako prišli študirat. Mnogi med njimi so bili drugih ver. Tudi sama sem bila vzgojena kot krščanka in še vedno spoštujem večje krščanske praznike in običaje.

Razložila vam bom, zakaj berete na internetu ali v časopisu ali kje drugje izraze Church of Scientology ali applied religious technology (uporabna religiozna tehnologija):

LRH je bil vojaški oficir, ki je med vojno postal invalid. Groza vojne in trpljenja vojakov so ga pripeljala do nekih spoznanj, ki jih je razvijal in prišel do presenetljivih odkritij. Že pred vojno je veliko potoval in raziskoval druge vere. Njegove knjige so samo zapis OPAZOVANJA ŽIVLJENJA za razliko da je razvil IZRAZITO UPORABNE IN DELUJOČE TEHNIKE KAKO BITI USPEŠEN V ŽIVLJENJU. Vojska je hotela dobiti to tehnologijo v svojo last.

LRH pa je vsa svoja odkritja ožigosal z nalepko RELIGION - takrat je vojska dvignila roke, kajti z vero pa ne bo imela opravka.

Church pa pomeni enostavno le skupino ljudi.

Nemčija je največja nasprotnica Scientologije, ker psihiatrija se je razvila v Nemčiji...scientologija pa nasprotuje vsemu kar je in dela psihiatrija :angry:. Tu je izvor sovraštva nekaterih Nemcev do Scientologije, zato jo radi poimenujejo SEKTA - naš SSKJ pa definira besedo sekta kot verska skupnost, ki se je ODCEPILA od že utrjene verske skupnosti, cerkve... kar torej ne ustreza pojmu scientologija.

Dianetični center - predavanja
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#122 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 11. december 2005, 16:30

... dodajam še en 'drugačen' x;)x xDDx pogled na scientologijo... odgovor Tobija na vprašanje ene od udeleženk srečanja (www.crimsoncircle.com)

***QUESTION FROM SHAUMBRA 4 (a woman at the microphone): Hi, Tobias… interesting that Geoff and Linda were talking about Scientology earlier because I work at an office that uses the L. Ron Hubbard business technology. And, I find it uncomfortable. And, so… what’s up with L. Ron Hubbard and Scientology?

***TOBIAS: Indeed… L. Ron Hubbard, who – how to say – we work with on this side, is essentially the leader of an angelic family that has come to Earth to bring in a new energy primarily for themselves. L. Ron Hubbard, during his time, channeled very high galactic energies for his group. These things have been written in books and put into his channels, although they do not like to call it channeling. But, that's simply what it was. And, it is primarily designed for that group.

Now, something interesting has happened that we think even Ron would not like at this point. But, the group has become very stuck in its own consciousness of those words. His original goal was to help those who read the materials or attended the workshops to understand that they could get out of their reality and quite simple. He developed some techniques that would allow them to become very empowered, that would allow them to literally go back and clear many of their old past life issues and allow them to understand that they are God also.

Those works, as so often happens with humans, have become very limited and very restrictive and filled with their own rules and laws. So, it is no wonder at this time in history that the Scientologists would be running into so much resistance on the planet, because the planet is basically turning away from rules. And, it is no wonder that you as Shaumbra would feel uncomfortable with this because you see it as a box, not as a potential.

And, as Cauldre has discovered, it is very intellectually based now. Where at one time so much of the information was so very heart-based and so very empowering, now it is almost disempowering to those who feel they have to memorize words and memorize techniques. And, in a sense, it literally traps some in their past life, because they go back and discover that they have had all of these traumas, but there are not the tools that are being taught right now to help release the trauma. And, no, holding onto this mechanical, electrical device does not help to release those traumas.


Shaumbra has discovered that it is about accepting, understanding that everything you did in those past lives was for a reason. It had a way of feeding the consciousness at the time. There is nothing wrong with it. It is about total embodying and accepting everything that you’ve done that truly frees the energy, not trying to analyze your way out of it. That keeps you in the box. Thank you.

***SHAUMBRA 4: May I ask how come I’m there? I mean… how am I getting fed by this stuff?

***TOBIAS: Indeed… it is helping you to understand yourself and where you are in your path. You won't be there for that long… trust us. (audience laughter) It is also – how to say – you have allowed yourself to be there because there are some in the organization that feel uncomfortable with it themselves. They feel that they are in a type of group now that is constantly watching them and constantly analyzing them.

But, they needed a type of radiance like you, much like the guests who are here today had just that touch of radiance from Shaumbra in their life that allowed them to move beyond as well. That is so much of why you are there. What is feeding you from this is your paycheck (some laughter). It is also feeding you an understanding of where you are right now and how far you have truly come. So, judge it not, but understand that you're serving a purpose, and it is serving you...."


#123 harmony

harmony
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 11. december 2005, 17:24

Hvala za prispevek!

Crimson Center - novodobna spiritualna energija Tobias in kanali NIMAJO NOBENE POVEZAVE S SCIENTOLOGIJO.

Ker Shaumbre ne poznam, je ne morem komentirat.
Ideas and not battles mark the forward progress of mankind.
Individuals, and not masses, form the culture of the race.
— L. Ron Hubbard, book Science of Survival

#124 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 11. december 2005, 19:06

Harmony, glede sekte si zadela bistvo. Scientologija ni sekta v tem pomenu besede. Prej bi rekel, da je religiozno društvo. Ni veroizpoved, ni sekta, kar drži kot pribito in ni verovanje v klasični obliki. Verska skupnost je organizacija, ki združuje ljudi tudi zaradi skupnega osebnostnega razvoja. V Sloveniji je kar nekaj verskih skupnosti, ki niso religije v klasičnem pomenu besede.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#125 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 12. december 2005, 09:45

Moytsa.

Mogoče si se že odločila in samo še sondiraš naokoli, ali je tvoja odločitev dobra ali ne, ali bi lahko dobila še nekaj dodatne podpore, ko bo treba dvigniti jadra in odpluti na Dansko. Kakšna je ta vera, kaj ponuja in za kaj je dobra, se mi ne zdi tako pomembno, ko premišljujem, kaj bi sam naredil na tvojem mestu.

Ne verjamem, da je življenje samemu sebi namen, da je edini spotr živeti to, da se duhovno razvijamo in nič drugega. Po moje je VSE pomembno - kako hitro se razvijamo, kdaj, na kašen način in tudi s kom. Ne verjamem, da je človek na svetu izključno zaradi sebe.

Poročila si se. Verjetno si hotela svojo pot premagovati v dvoje. Ok, človek spozna, da ima s partnerjem različne poti in da nista za vkup. Vedno je potrebno še videti, ali je smisel te partnerske zveze izčrpan, ali se da kaj še potegniti iz nje. Mogoče kak bistven detajlček. "Da me partner ovira pri nadaljni poti", sem že večkrat slišal razlage. Mogoče ima večina takih ljudi eno dobro zavoro, da ne gre prehitro naprej. Videti je treba, kaj je res. Tudi resnična in nepotrebna zavora je lahko. Ampak ne kar povprek. Kako se bo obrnila moževa duhovna pot, ko boš odšla? Ne verjamem, da je človek na svetu izključno zaradi sebe.

Imaš otroka. Ti ga imaš, čeprav tudi mož. Neko mlado dušico si privezala nase. Popkovino so prerezali takoj ob rojstvu, duševna pa še vedno ostaja. Vprašati se moraš, kaj resnično želiš otroku, ki si ga rodila. Na besede, neka razumska razglabljanja, "saj ..." se pa res ne moreš zanesti. Vprašaj raje srce. Ne verjamem, da je človek na svetu izključno zaradi sebe.

Kakorkoli gledaš - tvojo duhovno potovanje na Danskem ali na Dolenjskem bo slej ko prej prišlo skozi kraj, ki se imenuje srce. Lahko da boš v komuni hitro prišla do določenih korakov, potem ba boš morala stežka nadoknaditi snov prvih razredov, kjer se učijo temeljnih načel. Ne verjamem, da je človek na svetu izključno zaradi sebe.

Odločitev je pa vesno samo in samo tvoja! Vprašala si pa za mnenje. (Ne verjamem, da je človek na svetu izključno zaradi sebe.)
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0