Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

SODOBNA ŽENSKA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
293 komentarjev na to temo

#201 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 4. avgust 2007, 23:09

pika ti pa tih bot, k jes govorim :vragec:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#202 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 5. avgust 2007, 09:49

Haha sem se pa nasmejala :palec: , do kam je peljala debata.
Ma ne, saj smo nazadnje govorili o težkem naboju rihtanja, na to mislim! Meni je maziljenje kul, lepo cartanje teleščka:)))To mora bit! Bolj sem mislila na modo, trende, petke, šminkanje, lakiranje nohtov, nakit,itd itd....
Evo, to ni ok!Meni se zdi čisto ven.Čeprav so bejbe, ki res rabijo to, žal...zato da s časom grejo skozi in se sprejmejo take kot so.Moja frendica si želi nositi špičake, pa nikakor ji ne znese, no njo celo opogumljam da proba.Rabi to izkušnjo očitno:))Ma saj ne da je boga, ampak bogo je nosit ta nosila na stopalih:((( :sori:
Lep dan, šibam ven!
Prabha

#203 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. avgust 2007, 10:44

jaz sem mal se pohecala, v bistvu pa tud ne, ker...
sodobna zenska naj bi se znasla pac v sodobnem svetu, to je, vsaki situaciji in okoliscinah, ki pridejo na pot...
ker je sodobna, torej v kroaku s casom (in tud prostorom, recimo na samotnem otoku odpadejo pol maske, lupine, ni pa nujno, da propade tudi njena notranja moc, motivacija...

sej kaj bi pa moski?
isto bi eni mrzlicno tekal sem pa tja, krical, obupoval... sej moski so tud sibki, sej so tud ljudje.
no, a bojevniki med njimi, pa ni nujno da bi se sli borit z dinozavri, pac pa bi se aktiviral drugac, v RESITVE preprek in bi jih jemal kot IZZIVE, ce bi pa dinozavr ze prisel na pot zlo konkretno xDDx pa bi se pa pac tud boril z njim.
sej bojevnik ne pomen, da mors zjalasto s peno na ustih okol se tepst al pa kregat. x:px x;)x

ene stvari so torej cloveske, ene bolj zenske, ene pa bolj moske. sodobna zenska ne bo opletala s stezniki in krinolinami, sodoben moski pa se ne bo sel ob zori streljat, ker je nekdo rekel neprimerno besedo.
se vedno pa zenska rodi. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#204 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. avgust 2007, 10:51

hmmm. xscratchx po drugi strani pa razmisljam, da morda pa nismo prisli prav dalec. x:o)x :vragec:

zenske se namrec se vedno stiskajo v 'steznike' (majo pac recimo oklepe zhichante okol josk pa one elastike, k jim tazadno skup stisnejo pa trebuh not potegnejo).....
moski pa se vedno se pravzaprav 'koljejo' za vsako bedarijo, le da KAO na bolj "prefinjen" nacin....

kako je hecno.... vsa ta dvojnost v bistvu vsega.... kako zelo so se po eni strani zadeve spremenile: moski so postali zenske, zenske so postale moski..... imamo res vse kar si zmislis...
a po 2. strani pa smo tocno tam, kjer smo bili. x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#205 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. avgust 2007, 10:56

zanimiva izjava. :palec:

ceprav ne vem, ce se lohk strinjam s tem, da ne obstaja (ceprav vem pribl. kaj in kako si mislil).. ker dobesedno, zivim zdaj... in sem jasno torej sodobna zenska, torej obstajam, kakrsna pac ze. x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#206 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. avgust 2007, 11:21

Zivim torej sem. xokx :vragec: x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#207 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 5. avgust 2007, 22:29

Sej je res to, da nekako sporočamo z oblačili, samo spet je to neka luska, nek ovoj,neka plast, zunanja plast. Zunanja plast je najbolj groba plast.Smo energetska bitja.Vsi vemo, da fine, višje, bolj svetlobne energije so močnejše in segajo globje, se pravi so močnejša komunikacija od grobe zunanje luske (mi je všeč izraz luska za oblačila xDDx ).
Praktično povedano je tako, da človek si lahko obleče najlepše oblačilo, pa ga ne bo nihče opazil, če je notranje švoh, lahko pa ima cunje na sebi pa bo iz njega izžarevala močna notranja energija, tako da bo zelo opazen, se pravi bolj samozavesten recimo. Večina rasvetljenih ljudi ima dobesedno cunje, štrace, pa so ZELO OPAZNI!
Mislim, da je moda ta, ki narekuje lahkovernim ljudem kako naj bodo sprejeti v družbo in večina sprejme to igro, ker jim je bolj pomembna pripadnost.Pripadnost je velikega pomena in mislim, da kroji posameznika v družbi kar sama.

tink about:) x:px

Prabha


Pravila ni. Lahko si tudi super zrihtan in oddajaš močno notranjo energijo, ki je opazna tudi drugim. Tako, da osebno teh energetskih povezav ne povezujem nujno z nekim asketskim življenjem. Celo obratno, v zadnjem času opažam, da so ravno tovrstni ljudje bolj čudni in prevzetni od popolnoma običajnih ljudi. Ki morda sledijo modi, morda pa tudi ne.

Sorry, sam mal sem nastrojena proti New agu.

Men je sodobna ženska, kot je Pikica rekla, predvsem samostojna ženska, ki zna uživati, se zabavati, slediti svojim ciljem----ter ni ravno orto feministka. Se pa zna postaviti pred moškim in slediti svojim potrebam.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#208 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 6. avgust 2007, 09:30

jst si pa sploh ne želim bit "sodobna ženska"... ne vem zakaj mi je tole padlo zdejle na misel, ampak raje sem to kar sem.. pa čeprav sem puščavnica ali pa se nekak požvižgam na kariero, modo... baje bi morala bit pri teh letih bolj sodobna, jst sem pa kot en otrok... ok mal sem zašla iz vaše debate

#209 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 6. avgust 2007, 09:41

na primer?

"dragi, jaz pa ne bi s kondomom.." x:)x


Jah kaj pa vem. Ko sem bila samska sem vedno uporabljala kondom. Nisem želela otrok al pa kakega vaginalnega herpesa... xDDx
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#210 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. avgust 2007, 09:54

Itak, da se ne obremenjujem z mesenimi željami, ampak se mesene želje obremenjujejo z mano. :inocent: Saj bo že jutri boljše. :vio:

no, kako si danes, boljše :8):

če dodam še svoj pogled na to temo...
sodobna ženska ...
in je prav malo briga za to, kako izgleda in kwa si binglji mislijo o njej. :)

:palec:

moški, do katerih čutiš nekaj več, uživajo v tem, da te pripravijo do tega, da se počutiš neprivlačna kot ščurek.

x:Dx x:Dx take imenujem paciente :O: bolnik, po domače x;)x

Po mojem je sodobna ženska taka, k je zmožna vse sama narest. Je uspešna, vsaj tolk, da se lahko sama preživlja, je urejena ( ne ciljam nujno na petke, miniče in kilo make-upa), zdravo samozavestna, ima neke cilje in je lahko sama s sabo. Ni sovražno nastrojena proti moškim, ampak ve, da se pač lahko sama nase vedno najbolj zanese. Je mirna in zadovoljna. xsrcx

:palec:

tale lupinca mora bit cvrsta in trdna, da ne popoka in da dobr scit in nos vsebino. x^x

kok se men tale poved (stavki so že izumrli, an) dopade :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#211 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 6. avgust 2007, 11:05

Videosex: Sivi dan

Sto zapravo hocu dok pratim te?
okrenem se,
ledeno mi
uzdrhti tijelo
pogledas (me)

Moderna djevojka
otpuhne dim u sivi dan

Moderna djevojka
otpuhne dim u sivi dan

Dodji i legni sa mnom
laz je svud oko nas
zelim da ti trpi tijelo

dodji i legni sa mnom
prodires mi sve do sna
kad vec umire sve u meni
umri i ti!

Moderna djevojka
otpuhne dim u sivi dan

Moderna djevojka
otpuhne dim u sivi dan

Sto zapravo hocu dok pratim te?
okrenem se,
ledeno mi
uzdrhti tijelo
pogledas me

dodji i legni sa mnom
prodires mi sve do sna
kad vec umire sve u meni
umri i ti!


http://blogoye.org/8...3/Videosex.html
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#212 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 7. avgust 2007, 11:39

no, kako si danes, boljše :8):

Hvala, sem res. xsrcx

Pa še en citat za vse moderne oziroma sodobne moške in ženske:

Res, živeti se mi mudi, pa povejte mi zdaj vi,
prosim, kdo hiti dovolj, da lahko živi.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#213 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 7. avgust 2007, 14:44

Nelika, wauuu Videosex, fulll sem poslušala leta ago, vse na pamet se naučila:)))Hvala, hvala.....:))))

Meni bla takrat najboljša tko je zgazio gospođu Mjesec:))Zdaj poslušam:))

#214 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 8. avgust 2007, 08:49

Nelika, wauuu Videosex, fulll sem poslušala leta ago, vse na pamet se naučila:)))Hvala, hvala.....:))))

Meni bla takrat najboljša tko je zgazio gospođu Mjesec:))Zdaj poslušam:))


Jaz nikoli nisem poslušala Videosex-zadnjič pa mi je v roke prišel dvojni CD in sem čisto ponorela. Sploh se mi ni sanjalo, da imajo tako dobre komade. In da naj bi bil Videosex pop? Slovenski pop? Kaka razlika, če primerjaš z današnjo pop glasbeno sceno. In Anja Rupel-carica...Njeni zdajšni komadi so mi namreč bolj medli, brez kake energije.

Mislim, dejansko moram dobiti vse Videosex albume.

Aja, men je tudi super Detektivska priča....ampak dejansko mi niti en komad ni antipatičen.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#215 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 8. avgust 2007, 08:52

elektro pop al nekaj takega. xnckrivx meni je elektro pop :2src: 80-ta.
se strinjam, Ančka je bila doooolgo nazaj boljša. jebeš te fancy komade njene.

#216 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 8. avgust 2007, 11:49

Res je ja, škoda da Anja ni ohranila te njene energije, mogoče jo je pa prilagodila današnjemu času, samo meni ni všeč! V 80.ih čas Videosexa, je res bila polna energije, divja in kar me je še najbolj pritegnilo upala si je marsikaj direktno povedati:))Še danes je zelo malo žensk, ki si upa. Nevem, ampak besedila po bila polna nekih sporočil, včasih tako neumnih, drugič spet globokih (za tiste čase!).
Rada imam divjo, neukrotljivo žensko, direktno in samozavestno.Divjost smatram kot nespremenjeno, nepodrejeno, svobodno in fleksibilno za te ćase. Ajuuu, jes:))) To,. to:))

Prabha

#217 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 28. junij 2008, 20:35

Moški in ženske v sodobnem svetu 1.del
(27:48) Svet se spreminja, z njim prav tako pogledi (tudi stereotipi) o tem, kakšna naj bi bila današnja moška in ženska vloga. Oba spola se srečujeta s številnimi izzivi in spremembami. O vlogah, sodelovanju in pristnem stiku med žensko in moškim, smo se pogovarjali z Rožano Grdina (Akademija za psihosintezo) in Branetom Krapežom (Šola čustvene inteligence).



#218 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 28. junij 2008, 20:53

Aj aj aj :eek:

#219 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. september 2009, 12:44

se eno mnenje:

Resnice in zmote o sodobni ženski

(22:00) Tokratni pogovor v studiu z Rožano Grdina, smo namenili ženskam. Spraševali smo se o tem, s katerimi izzivi se sooča sodobna ženska? Kako te izzive premaguje in kakšno pozicijo zavzema v današnji družbi. Razmišljali smo, kako razvijati dve pomembni ženski kvaliteti, moč in nežnost, ki ju ženske na poti življenja velikokrat zanemarimo. Njuna prebuditev in pravilen razvoj, pa prinaša možnost, da ženske bolje izrazijo same sebe, svojo pravo naravo in s tem bolj enakovredno prispevajo k razvoju in spremembam v družini in širšem družbenem okolju.



#220 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 19. september 2009, 17:04

Moje mnenje je, da smo v današnjem svetu iz tega, kaj/kakšni naj bi bili moški oz. ženske ustvarili eno nemogočo godljo in zdaj se iz tega rešujemo z enimi jako "pametnimi" stereotipi. Tako, za začetek, bi blo fajn, da bi se moški nehali vtikati v to, kaj naj bi bila, čutila, delala .... ženska ... in seveda obratno. Men se zdi čist mim, da v šolah en kup učiteljic in "strokovnih delavk" 13 do 14 let starim mulcem, ki jih razganja od hormonov in so na tem, da postanejo moški, dopoveduje, kakšni morajo bit! Jasno, da se upirajo, hvalabogu! Oni rabijo eno sposobno moško vodstvo, ne pa kup žensk, histeričnih od nemoči nad njimi. Al pa možje, ki svoje žene podučujejo, kako naj rojevajo in dojijo, ker so jim na tečajih oprali možgane, da naj bi se moderni moški čimbolj vtikal v ženske zadeve, ker je kao našel svojo žensko polovico - karkoli naj bi to že bilo. Ful, ful manjka starodavnih moških hord (ne gostilniških, da se razumemo!!) in starodavnih ženskih druženj, prenosa znanja, modrosti in izkušenj neposredno iz generacije v generacijo, brez institucij in knjig. Te zadeve omogočajo mladim moškim in mladim ženskam, da se nekako začutijo, razvijejo v eni aktivni skupnosti, iz izkušenj in neposrednega učenja od nekoga, ki ga začutiš blizu, ne da bi sledil/-a enim brezzveznim stereotipom enih kao pametnih in duhovnih ljudi ki kao vejo, kakšne naj bi bile ženske / moški.
Govorila sem, howgh! x;)x

#221 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. september 2009, 11:08

Kul. hvala za komentar. :palec: x:)x
zdej ok, mamo neka prepricanja, znanja, mnenja... ki so pac razlicna, kakor so tudi potrebe, izkusnje in interpretacije ljudi precej razlicne.
Stvar pa najveckrat obstane pri tem, da nekaj vemo, ali pa mislimo da vemo, a ne ukrepamo oziroma okolisicne ne resujemo, spreminjamo, kljub temu, da si to zelimo. V praksi, kljub nekemu teoreticnemu znanju (ne vedenju).
Torej, resevati problem in se jih dejansko lotiti, se spreminjati.
Nekatere okolisicne je dejansko doro spremeniti, a nekaterih ne in je potrebno spremeniti bolj nas pogled nanje. Razumevanje le teh.

Kaj mislis o tem? Torej kako po tvoje resevati to, da nekaterih ljudi, ki dolocen lifestyle in prericanaj tudi zivijo ponovno vnesemo v sirsi lifestyle kot sem te razumel oziroma kot se ti zdi potrebno?

#222 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 22. september 2009, 14:13

Moje mnenje je, da smo v današnjem svetu iz tega, kaj/kakšni naj bi bili moški oz. ženske ustvarili eno nemogočo godljo in zdaj se iz tega rešujemo z enimi jako "pametnimi" stereotipi. Tako, za začetek, bi blo fajn, da bi se moški nehali vtikati v to, kaj naj bi bila, čutila, delala .... ženska ... in seveda obratno. Men se zdi čist mim, da v šolah en kup učiteljic in "strokovnih delavk" 13 do 14 let starim mulcem, ki jih razganja od hormonov in so na tem, da postanejo moški, dopoveduje, kakšni morajo bit! Jasno, da se upirajo, hvalabogu! Oni rabijo eno sposobno moško vodstvo, ne pa kup žensk, histeričnih od nemoči nad njimi. Al pa možje, ki svoje žene podučujejo, kako naj rojevajo in dojijo, ker so jim na tečajih oprali možgane, da naj bi se moderni moški čimbolj vtikal v ženske zadeve, ker je kao našel svojo žensko polovico - karkoli naj bi to že bilo. Ful, ful manjka starodavnih moških hord (ne gostilniških, da se razumemo!!) in starodavnih ženskih druženj, prenosa znanja, modrosti in izkušenj neposredno iz generacije v generacijo, brez institucij in knjig. Te zadeve omogočajo mladim moškim in mladim ženskam, da se nekako začutijo, razvijejo v eni aktivni skupnosti, iz izkušenj in neposrednega učenja od nekoga, ki ga začutiš blizu, ne da bi sledil/-a enim brezzveznim stereotipom enih kao pametnih in duhovnih ljudi ki kao vejo, kakšne naj bi bile ženske / moški.
Govorila sem, howgh! x;)x

Tradicionalni prenos znanja v Gemeinschaft-ih generacije v generacijo in obredi inicijacij ob prehodih družbenih statusov....dobri stari časi, Blut und Boden. Žal nas o starih časih tudi poučujejo knjige in pametni in duhovni ljudje, ki kao vedo.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#223 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 22. september 2009, 18:49

se čist strinjam. čist preveč je blebetanja in govoričenja.
.
.
.
čas je za surovo moško moč. x:px

sam kaj ko je prodajalec-blebetač-nakladač alfa samec. inženirja, ki je pa stvar naredu pa noben ne pozna. torej, plačite brihtne glave pa se bojo babnce nanje pol limale. bo bla takoj popularna moška moda debelih špeglov, štrikanih brezrukavnikov in letališa sred glave. x:Dx

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#224 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 22. september 2009, 18:56

uf, ta sodobnost ..... maš , skratka vse kar češ xokkx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx :eek: xokx x:Dx x:Dx x:Dx :!!: :!!: :!!: :V: :blackeye: :sick: :cry: :sleeping: :sleeping: :sleeping: :kiss: :wOOt: w:Iw

#225 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 23. september 2009, 07:41

Tradicionalni prenos znanja v Gemeinschaft-ih generacije v generacijo in obredi inicijacij ob prehodih družbenih statusov....dobri stari časi, Blut und Boden. Žal nas o starih časih tudi poučujejo knjige in pametni in duhovni ljudje, ki kao vedo.


Pametni ljudje (in kao pametni) so seveda vedno bli in so še tud zdaj, ampak so stvari, ki se te res "primejo" šele, ko jih doživiš; kaj zate pomeni biti ženska/moški v eni družbi in iniciacije so že ena taka reč. Pri teh zadevah gre predvsem za izkušnjo, ki je osebna reč in umeščanje te izkušnje v socialni kontekst, kjer ti pride prav kakšna mal bolj izkušena in modra duša - tako nekako. Ne gre tolk za učenje o starih časih, teh pač ne bo več nazaj, vsaj ne v enaki obliki, gre nekaj globljega, ene precej temeljne reči, za to se mi pa zdi da smo jih nekako odrinili stran, pa izgleda, da to manjka - to se pozna pri vseh življenjskih prelomnicah, ki nas doletijo tako ali tako - z iniciacijo al pa brez. Mislim, da se teh stvari ne da ustvarit kar od danes na jutri z neko organizirano obliko (potem je to sam eno pametovanje) to zrase počasi, organsko v celoto iz manjših delov, hkrati z ozaveščanjem, da je nekaj takega pomembno in koristno. V šolah bi se pa dalo relativno hitro kaj doseči- sprememba programa (bolj življenjsko, več neposrednega, izkustvenega učenja, spodbuda ustvarjalnosti), poštene plače učiteljem in spodbuda, da bi v šole pritegnili polovico moškega učiteljskega kadra (sposobnega). Alfa blebetačev in alfa afen, ki prodajajo stereotipe je pa itak povsod dost, pa sej jih ni treba gledat in polsušat x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0