Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Indigo otroci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 2 x ocenjeno
1916 komentarjev na to temo

#1776 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 2. november 2008, 20:55

Se čist strinjam s tabo.
Imamo pa tut mavrične otroke: oni se ponavadi rojevajo kristalnim staršem, energijo imajo kot delfini in imajo mavrično avro in so čista radost in ljubezen x!x x:o)x poznam eno mavrico in moram reči, da mi je žal, da nisem na njegovem mestu x^x


Lahko ti pokaže pot do tega.
x:)x xrainbowx x;)x

#1777 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 3. november 2008, 12:21

Indigo otrok je čedalje več in bo verjetno čez pol stoletja bolj redko kdo ki ne bo indigo :palec: x;)x

xrolleyesx

Ah dej dej, ne verjamem v te indigo otroke. Sem en filmček gledala o njih, meni se zdijo le ena razvajena otročad. To, da pa se čutijo odtujene in nad drugimi je pa že neka bolezen sodobne družbe.

:palec:

Se čist strinjam s tabo.
Imamo pa tut mavrične otroke: oni se ponavadi rojevajo kristalnim staršem, energijo imajo kot delfini in imajo mavrično avro in so čista radost in ljubezen x!x x:o)x poznam eno mavrico in moram reči, da mi je žal, da nisem na njegovem mestu x^x

Pa kakšne otroke si boste še izmislili? A zdaj bomo kar barvali otroke? ...
Possible—but highly unlikely.

#1778 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 3. november 2008, 12:49

Za biserne otroke ste že slišali?

#1779 škratovka

škratovka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 3. november 2008, 13:39

Za biserne otroke ste že slišali?


tega pa res še ne raj povej kakšni so x:)x x;)x x:Dx x^x

#1780 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 3. november 2008, 13:45

tega pa res še ne raj povej kakšni so x:)x x;)x x:Dx x^x


Ja jes ne vem. Sam vprašam, če kdo ve. x:Dx

#1781 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 3. november 2008, 18:09

Ja jes ne vem. Sam vprašam, če kdo ve. x:Dx


Objemček ti pa res nč ne veš :) .Ko greš mimo njih zadiši po morju x:o)x

#1782 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 3. november 2008, 20:47

Pa kakšne otroke si boste še izmislili? A zdaj bomo kar barvali otroke? ...

Zakaj mene nihče ne prepozna kot otroka, ki je relativno ok. x?x :inocent: xDDx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#1783 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 4. november 2008, 14:50

Jaz osebno ne dam kaj preveč na barve auer al pa na imena otrok al pa na to, da se eni rodijo takšni drugi drugačni. Sploh pa se mi ne da pregovarjat o teh stvareh. Vem le to, da se ljudje identificiramo s svetom preko različnih stvari. Ko pogledam okoli sebe se zdi, da se ljudje radi identificirajo s fizičnim svetom, torej z materialnim in pa z družbenim statusom. Torej odnos med Jazom - predmetom - svetom. Kaj pa ljudje, ki se v tem ne najdejo. Kaj njim ostane ? Da postanejo depresivni, zagrenjeni? mogoče jezni, nekontrolirani, nesocializirani ? hmm

Kaj lahko takšen človek začuti v odnosu s tem svetom. No ena od stvari je zavedanje, da je drugačen - drugače razmišlja . In, če ima življenje kakšen smisel to pomeni samo to, da je njegov smisel drugačen.
Brez podpisa

#1784 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 4. november 2008, 15:18

klik
Brez podpisa

#1785 škratovka

škratovka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 4. november 2008, 19:38

To jaz že nekaj časa vem ampak mi ni nihče povedal x^x :8): :vragec:

#1786 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. november 2008, 20:18

klik

Me zanima, kaj bo dejal čudežni deček (in vsi, ki zraven tripajo na "njegove" prerokbe), ko te katastrofe ne bo ... xrolleyesx Ko se prerokbe ne izpolnejo, se kar vsi potuhnejo in izginejo iz javnosti.
Possible—but highly unlikely.

#1787 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 4. november 2008, 20:34

Jaz osebno ne dam kaj preveč na barve auer al pa na imena otrok al pa na to, da se eni rodijo takšni drugi drugačni. Sploh pa se mi ne da pregovarjat o teh stvareh. Vem le to, da se ljudje identificiramo s svetom preko različnih stvari. Ko pogledam okoli sebe se zdi, da se ljudje radi identificirajo s fizičnim svetom, torej z materialnim in pa z družbenim statusom. Torej odnos med Jazom - predmetom - svetom. Kaj pa ljudje, ki se v tem ne najdejo. Kaj njim ostane ? Da postanejo depresivni, zagrenjeni? mogoče jezni, nekontrolirani, nesocializirani ? hmm

Kaj lahko takšen človek začuti v odnosu s tem svetom. No ena od stvari je zavedanje, da je drugačen - drugače razmišlja . In, če ima življenje kakšen smisel to pomeni samo to, da je njegov smisel drugačen.

Tak človek je, vsaj na začetku, do sveta ambivalenten. Takšno življenje ima svoje presežke, samo ni nikogar, da bi jih z njim delil, po drugi strani pa lahko ostane prikrajšan za sodelovanje v osnovnih družbenih celicah, kajti na žalost se tudi to išče prek materialnega in statusov.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#1788 mamika

mamika
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 5. november 2008, 13:24

:palec: po tejle difiniciji sem cel indigo :inocent: ... samo še avro si moram poslikati, da vidim, če je kaj mooodraaa x:o)x

Malo za šalo malo zares:
Naštete (končno število?) trditve definicije indigo otrok - mislim, da so vsi moji, jaz, mož, sosedovih pet in cel kup jih v tem hipu najdem torej vsi so/smo potlej indigo. Preden dojameš svet ,pred govorom, obdobje do pubertete , pa biti najstnik, pa študent, pa starš - joj koliko priložnosti, da se opredeliš za posebno izvedbo! Ko otrok "strelja" z izjavami, ki jih v svojem svetu dojemanja potem resno "strokovno razlaga" okolici, pa znanstvene razlage, ko n - letnik iz šole pritrese idejo svoje potencialno indigo sošolke,ki redno šprica šolo, ker ji je tam straaaašno doooolgčas in so vsi butlji, da nas bo črna luknja (v oktobru) posesala... prilagojena razlaga glede pospeševalnika v Cernu, je končala paniko doma, mali Borisko iz današnjih rumenih novic pa ... očitno bi starši radi obogateli z bujno domišljijo otroka- koliko takih nesrečno izrabljenih otrok konča nekje v zakotnih krajih. Včasih povprečno enkrat na obdobje razvoja prav nuca kaka "fizična vibracija" , ponavadi je dovolj en primeren val, ki prileti z leve ali desne in čisto zadošča, da se osebek prizemlji in neha kvasit traparije. Včasih bi tako vibracijo zaslužili marsikateri odrasli- tudi jaz, pa mi je verbalno opozorilo s povišanim nihanjem zraka tj glasneje ponavadi dovolj.
Vsi smo unikati, kar je čist super. Veže nas v rodove samo skupna podedovana poteza ali lastnost. K sm bla najstnica, sem misllila , da vse vem, matka je bla nula, fotr zatežen, v ozadju pa požiraš vse kar kdo reče, naredi. Al te potegne v neko skrajnost in zaideš al pa pričneš v ta družbeno zakonsko pogojeni kalup z učenjem,prilagajanjem in z vedno bolj treznim razmišljanjem prispevati nekaj svojega, po možnosti koristnega. Po letih, desetletjih šele ugotoviš ali je tvoje življenje bilo kakorkoli plodno, pri petih , petnajstih in tik po študiju pa prekleto malo.
Če mulo pri 25 letih al pa dobr vsaj pri 30ih ob brezposelnih starših ni sposoben na pošten način prispevati v družinski proračun- gorje družini in celotni družbi- je pa sposoben po treh tednih pripeljat domov BMWja, kupiti Versače gvant in se frajerišiti po dvorišču znanega naselja v KR, LJ in Kamniku , pol bi pa človek res pomislu ta je pa milti indigo- malo morgen- vsi vemo. En indigo pozdrav, ker mam dans roke vse vijola od kopirnega lističa- občasno moram še vedno kej napisat na ele-pisalni stroj...

#1789 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 6. november 2008, 15:23

Tak človek je, vsaj na začetku, do sveta ambivalenten. Takšno življenje ima svoje presežke, samo ni nikogar, da bi jih z njim delil, po drugi strani pa lahko ostane prikrajšan za sodelovanje v osnovnih družbenih celicah, kajti na žalost se tudi to išče prek materialnega in statusov.


Ja se strinjam. Men osebno se zdi to velika prednost ne bit vezan. Le smisel je potrebno prepoznati. Potrebno je prepoznat telo človeštva.
Brez podpisa

#1790 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 6. november 2008, 15:42

mamika; problem je torej, da se ljudje prepoznajo v napačnih stvareh x:)x
Brez podpisa

#1791 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 7. november 2008, 12:25

http://en.wikipedia....ldren#Criticism
Possible—but highly unlikely.

#1792 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 7. november 2008, 15:42

Zej recimo, da pleskavice obračamo.
Recimo, da se rojevajo otroci z drugačno 'vsebino'. Kako bodo uveljavili svoje ideje, kako se bodo prebudili, kako prišli do besede ?
Smer sveta je, da se takšne stvari odvijajo skozi jezo, trmoglavljenje, nasprotovanje., celo nesmiselno in nerazumljivo obnašanje. Takšno idejo podkrepijo različna zgodovinska dejstva in nova dognanja, ki so iz strani družbe pogosto bila zasmehovana, zatirana, neupoštevana. Recimo temu človeški faktor.

Človeški faktor indigo idejo zlahka zavrže kot otroško razvajenost.
Vendarle le je resnica večinoma mnogo bolj pretkana in transparentna ...
Druga stran pleskavice namreč jasno kaže, da takšen otrok znotraj človeškega faktorja nima ravno kakšne druge možnosti in oblike izražanja v svojo posodo vlite ideje x:)x
hmm, kako torej ločiti med prividom, domišljijo in realnostjo ?
Brez podpisa

#1793 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 8. november 2008, 08:18

Men so mnenja kul in tle se ful naučiš x:)x "Moti" ( v narekovajih zato, ker vas čist štekam ) me samo to, ker vsi govorite o stvari z katero se niste srečali na štiri oči za dalj časa ;) .

#1794 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 8. november 2008, 09:04

Nekatere ljudi so religijski vodje prepričali, da so kristjani, muslimani, hindujci, itd.; nekateri so se sami odločili, da bodo to postali. Ker se morajo pač z nečim identificirati namesto, da bi našli svoje lastno bistvo. Tako je s t. i. indigi. Mit je bil vržen in ker nekomu paše biti indigo se takoj s tem identificira, ker spet noče poiskati svojega bistva, se oprime nekih namišljenih razlag in se identificira s tem mitom. Nekdo drugi nam govori, kdo smo. Ja, res višje razvite duše, če še vedno tripajo na iste finte... xrolleyesx

Zej recimo, da pleskavice obračamo.
Recimo, da se rojevajo otroci z drugačno 'vsebino'. Kako bodo uveljavili svoje ideje, kako se bodo prebudili, kako prišli do besede ?
Smer sveta je, da se takšne stvari odvijajo skozi jezo, trmoglavljenje, nasprotovanje., celo nesmiselno in nerazumljivo obnašanje. Takšno idejo podkrepijo različna zgodovinska dejstva in nova dognanja, ki so iz strani družbe pogosto bila zasmehovana, zatirana, neupoštevana. Recimo temu človeški faktor.

Človeški faktor indigo idejo zlahka zavrže kot otroško razvajenost.
Vendarle le je resnica večinoma mnogo bolj pretkana in transparentna ...
Druga stran pleskavice namreč jasno kaže, da takšen otrok znotraj človeškega faktorja nima ravno kakšne druge možnosti in oblike izražanja v svojo posodo vlite ideje x:)x
hmm, kako torej ločiti med prividom, domišljijo in realnostjo ?

Vedno se je rojeval nek procent otrok, ki je nadpovprečen, tako v razvitosti duše kot v razvitosti intelekta, ki bolj je dojemljiv ipd. V tem se mi ne zdi nič posebnega, extra, uau in kaj vem še. To je po moje normalen proces na Zemlji. In tudi nič posebnega se mi ne zdi v tem, da morajo ti otroci in kasneje odrasli ljudje, ker nimajo druge možnosti, izražati svoje ideje, poglede, skozi jezo, upor, saj to vodi razvoj naprej (razen tega, da je škoda, da lahko to izražajo samo na tak način). Izredno pa me moti etiketiranje otrok s strani zblojenih newagerskih staršev, da so njihovi otroci indigo, mavrični, zlati, srebrni, brezmadežno spočeti in podobne neumnosti -- in še huje: da si sam človek nadene tako etiketo. Ker ne vemo, kdo smo, si moramo izmisliti, kdo smo. Pa niti tega nam ni treba. Saj nam na vsakem koraku govorijo, kdo smo. Samo izbrati moramo -- pridružiti se religiji, politični stranki, temu prepričanju, onemu prepričanju, postati homoseksualec, indigo, mavrični ali kar nam pač paše.

A vi ,ki pa niste indigo pa ste pravi ..dojemate svet na pravi način da funkcionira...samo vprašam.

zdaj če odmislimo vse mistične povezave kar se tiče indigo otrok ...se bi mogoče seveda zamislili vsi tisti nasprotniki , zakaj se potem to dogaja , da so otroci čedalje bolj agresivni x:)x , navaličani vsega..potem da je veliko hendikapiranih ...npr hiperaktivnih -težava s koncentracijo ..kljub temo nadpovprečno inteligentnih..itd itd...
Zakaj potem vse to ...zato najbrž ne , da boste vi ki ste kao normalni ugotavljali, da so ti otroci razvajena otročad...ampak najbrž zato , da bomo počasi dojeli , da je znašim svetom nekaj močno narobe...morda.... x:)x

Ok mejte se lepo...

Vsi smo pravi in v bistvu nenormalni. Zakaj pa je treba etiketirat otroke, ki so hiperaktivni, z močno domišljijo, ki zbolevajo zaradi napačnega načina življenja, da so "indigo", da so nekaj posebnega, bolj občutljivi, da so bolj razviti, da nam s tem zbolevanjem kažejo pot (ampak samo oni -- indigo)?
Possible—but highly unlikely.

#1795 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. november 2008, 09:15

Men so mnenja kul in tle se ful naučiš x:)x "Moti" ( v narekovajih zato, ker vas čist štekam ) me samo to,

ker vsi govorite o stvari z katero se niste srečali na štiri oči za dalj časa ;) .

Zakaj misliš da se nihče od nas ni srečal s tem?



Nekatere ljudi so religijski vodje prepričali, da so kristjani, muslimani, hindujci, itd.; nekateri so se sami odločili, da bodo to postali. Ker se morajo pač z nečim identificirati namesto, da bi našli svoje lastno bistvo. Tako je s t. i. indigi. Mit je bil vržen in ker nekomu paše biti indigo se takoj s tem identificira, ker spet noče poiskati svojega bistva, se oprime nekih namišljenih razlag in se identificira s tem mitom. Nekdo drugi nam govori, kdo smo. Ja, res višje razvite duše, če še vedno tripajo na iste finte... xrolleyesx


:palec:
Se strinjam.
Lažje je bit pripadnik nekega mita, neke skupine kot pa... x:Dx :inocent: ..."neuvrščen"... :o|o:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1796 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 8. november 2008, 09:42

Zato ker se ni x;)x

#1797 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. november 2008, 10:01

Zato ker se ni x;)x


:o|o:
Čuden argument... :vio: x:Dx
Me zanima odkod ti to vedenje da se nihče ni srečal s tem.
Ker pravih dokazov za obstoj indigov ni.
Kot jih pravzaprav tudi ni da je to le mit.
Eno in drugo je le teorija.
Interpretacija te teorije je pa odvisna od vsakega posameznika.
Razume pa tako nihče ne v celoti.

Meni je v bistvu vseeno ali se kdo ima za indiga, ali kristalnega, mavričnega, zelenega, rdečega, karkoli že... xrolleyesx
Moti me edino potreba, želja po klasificiranju, etiketiranju, ipd.
Moti me... xrolleyesx :xx!:
Malo neroden izraz, ampak nič drugega mi ne pride na misel, to je pač moje mišljenje o zadevi.
Zakaj ne biti enostavno to kar si, to živet, brez oznanjanja celemu svetu kaj si, kam spadaš?
Jaz sem raje neuvrščen... x^x xnckrivx Objavljena slika

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1798 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 8. november 2008, 10:18

Objavljena slika

Objavljena slika x;)x

#1799 Desire

Desire
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 415

Objavljeno: 8. november 2008, 11:25

Objavljena slika x;)x


xg:Dx xpartyx :P zakaj bi bilo treba sploh kj argumentirat, pač vi dokazujete sami sebi, da nekej ne obstaja, analizirate, rabte en zaključek. Kdo sploh kej oznanja? Pravih dokazov o obstoju indigov ni? Predlagam, da uso svojo energijo še bolj vložite v to x:o)x , ker to niti ni pomembno,
noben ne pričakuje nič. Nam zadostuje obstajanje. Ful nekih stvari vas moti, sreča je že, da smo za nekatere le mit x:Xx .
Kolk je pa smešn, da se določeni točno razumemo med sabo in če usak le napiše par besed ve o čem govori, drugi pa razumsko razčljenjujete vsako črko pa še kr vam ni nč jasn.
Samo primer, da gre zA drug način dojemanja.

uvrščena ukalopirana v nedokazljiv mit indigo revolucije, ki se drugačno počut že od otroštva :2src: x:px
a se lahko? x:o)x


One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller










#1800 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 8. november 2008, 12:33

Kolk je pa smešn, da se določeni točno razumemo med sabo in če usak le napiše par besed ve o čem govori, drugi pa razumsko razčljenjujete vsako črko pa še kr vam ni nč jasn.
Samo primer, da gre zA drug način dojemanja.

[/i]


Ja, res je smešno.
Sploh to, da je tu noter toliko vaših besed o tem kaj ste.
Več kot naših o tem kaj niste.
Če ste kar mislite da ste, zakaj potem rabite toliko besed?
Brez da bi zares kdo znal to razložit... :inocent: x?x
Aja, sory, mi ostali tega ne bi niti razumeli... :sori: :vio:

Da se točno razumete med sabo... :eek:
Naivnost, ego, napuh?
Mar res mislite da ste v tem edinstveni?
Da med nami, neopredeljenimi, neofarbanimi tega ni?
Je, dete, je... x:Xx
Pa še marsikaj drugega, tudi kaj takega kar ste vi na svoji poti drugačnosti izgubili.
Samo da tega ne oznajamo celemu svetu.
Ker za to res ni potrebe.
Ker VEMO.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0