Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pretiravanje v čem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
121 komentarjev na to temo

#76 borisz

borisz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 6. oktober 2005, 23:40

Živio, Emily, de ti poročam - buklo "Modrosti zbrane iz verzov stkane" sem
kupu! Bolšga nasveta mi nis mogla dat. Prebral sm precej teh
kunštnih zadevščin, ampak tele tri so mi šle pa res do živga:

Vesel in zadovoljen bodi, da si tak kot si,
in ne tak, kakršen bi rad veljal v očeh ljudi! x:Dx

Najbolj varno in udobno je resnico govoriti,
vse dolgove poravnati in pošten do sebe biti! x8Dx

Kadar se ti dan neznosen, depresiven zdi,
se sprijazni z njim in enostavno ga prespi! :V:

Hej, Luba - nis mogla bl troft. Vse je čista resnica!

:wOOt: :cry: :OoO:

U eni drugi bukli sem prebral nasvet, de, kadar maš kakšen problem
al pa vprašajne, vzem najlubšo buklo, jo z zaprtmi očmi kr nek odpri,
zabod nekam na slepo bucko, pa boš dobil nasvet al pa odgovor.
Tole buklo od Lube bom na ta način uporablu.

Emily -dej se no mal spet oglas. Kva s tolk občutliva!
Zdej pa res že pretiravaš!

Sstane, tvojo buklo sem pa kr z interneta snel. Čestitke! Kdo b si mislu,
de je sol tko važna za zdravje. A tle mislš kristalno sol?
x?x x?x

#77 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 7. oktober 2005, 15:26

<{POST_SNAPBACK}>

Emily -dej se no mal spet oglas. Kva s tolk občutliva!
Zdej pa res že pretiravaš!

x:Ix :xx!: :xx!:

Saj nisem občutljiva (ali pa samo malo), ampak odločila sem se, da se bom oglasila samo še v primeru, če me bo kdo neposredno kaj vprašal, tako kot ti tukajle.

Vesela sem zate, ker si zadovoljen s knjigo.
Veš kaj, nisi mi odgovoril, katero izdajo knjige "Verzi za tkanje vezi med ljudmi" imaš že od prej- iz leta 2000, 2002 ali od letos (2005)?

Če še nimaš tanove, ti lahko pošljem eno sfušano (jasno, da zastonj), ki se je ne da poslati v knjigarne ali kupcem, lahko se jo edino komu šenka. Saj ji nič ne manjka, samo na enih 30 straneh je tekst premaknjen, pa številk za oznako strani ni. Ljuba jih ima celo škatlo, veliko jih je že pošenkala, nekaj jih pa še bo. Ji bom rekla, naj ti eno pošlje ali pa ti jo bom jaz.

Daj, poišči njene spletne strani www.modrostizbrane.com/verzi/, izpolni naročilnico, pa v okenček za opombe prepiši iz knjige, ki si jo kupil, s strani 393 - izrek št. 298 - kot spoznavni znak, po katerem se bo dalo razbrati tvojo pravo identiteto.

Veš, to pa zato, ker se bo gotov oglasil veliko borisovz, da bom vedela, da si pa ti tapravi. Še prej pošlji na LF post, iz katerega kraja si, da bo knjiga res prišla pravemu borisuz v roke. Tako bom imela kar tri oznake za tvojo identifikacijo - tvoji inicialki BZ, izrek in kraj bivanja, prevaranti iz drugih krajev pa v jok! Ko bo vse to izpolnjeno, dobiš knjigo!

Oh veš, saj tale LF je kar luštna stvar, samo ugotovila se, da mi pobere preveč energije, posebno še, če se s kom kaj zahaklam, to pa se itak dogaja ves čas.
Pa tudi časa mi zmanjkuje - saj veš - šola, priprave, nadomeščanja, pa aktivi, roditeljski sestanki, popravljanje zvezkov, sestavljanje kontrolk.....neizpeta pesem. :sori: :V: :C:

Če te bo pa še kaj zanimalo, ti bom pa seveda odgovorila!

:palec: :palec: :palec: x^x x^x x^x

#78 borisz

borisz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 7. oktober 2005, 15:58

:hepko:

Use kaže, de mi je skirca u med padla! Sm pogledov - "Verzi za tkanje vezi med ljudmi" so iz leta 2002. A ta nova pravš de je bolš x?x Če boš mela še kkšno odveč, moja teta se tud zanima zanjo! Al pa, če ji jest dam mojo tastaro buklo, k bom dobu tanovo!?
Aja - stanujem u okolci Radovljice, na šiht se pa vozm u Lublano.
No, tist izrek bom pa poiskov in ga napisov med opombe.
Čao! Pa boh te požegnej!

xsrcx xsrcx xsrcx

#79 melody

melody
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 100

Objavljeno: 15. oktober 2005, 16:47

sem frik na hrano... u bistvu jem zelo malo stvari - nobenega mesa, mleka, jajc, izogibam se tudi rastlinam, ki jih ubiješ oz. jim odrežeš liste, da jih lahko poješ (npr. solata, korenje...).
zadnje čase sem očitno ''morilsko'' razpoložena (uboga pšenica), ker z nio (sostanovalka & prijateljica) pojeva ogromne količine kruha - za malco greva v noč&dan in si kupiva vsaka svoj hlebček, pol greva pa v mercator po ene piškote (linški keksi), ki ne vsebujejo mleka pa jajc, in greva vsaka s svojo škatlo piškotov (okol 400g) na čaj. in to je u bistvu malca - raj sploh ne povem kok se baševa doma. x:Ix
stvari sva do te mere zrihtale, da iz prane dobiva vse vitamine in hranilne snovi (kar je super, glede na to, da dobim groooozno alergijo če ne dobim vsak dan vseh vitaminov - zato sem mogla včasih se skos basat s tableti z vitamini da je blo kul).
po drugi strani pa tole s prano sploh ni v redu - ker to pomeni da ne ješ več iz potrebe, ampak samo iz užitka. tko mava trenutno doma celo goro raznih kompotov, sokov, frutkov, kokosovega čipsa, mercatorjevih piškotov x:)x in podobnih zadev...

jeva dobesedno neprekinjeno in vedno, tko da hodiva okol z ogromnimi trebuhi
x:Dx (okej, ni tok hudo)

kakšen nasvet? :)
Objavljena slika

Tres tres chic.


#80 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 15. oktober 2005, 18:04

<{POST_SNAPBACK}>sem frik na hrano... u bistvu jem zelo malo stvari - nobenega mesa, mleka, jajc, izogibam se tudi rastlinam, ki jih ubiješ oz. jim odrežeš liste, da jih lahko poješ (npr. solata, korenje...).
zadnje čase sem očitno ''morilsko'' razpoložena (uboga pšenica), ker z nio (sostanovalka & prijateljica) pojeva ogromne količine kruha - za malco greva v noč&dan in si kupiva vsaka svoj hlebček, pol greva pa v mercator po ene piškote (linški keksi), ki ne vsebujejo mleka pa jajc, in greva vsaka s svojo škatlo piškotov (okol 400g) na čaj. in to je u bistvu malca - raj sploh ne povem kok se baševa doma.  x:Ix
stvari sva do te mere zrihtale, da iz prane dobiva vse vitamine in hranilne snovi (kar je super, glede na to, da dobim groooozno alergijo če ne dobim vsak dan vseh vitaminov - zato sem mogla včasih se skos basat s tableti z vitamini da je blo kul).
po drugi strani pa tole s prano sploh ni v redu - ker to pomeni da ne ješ več iz potrebe, ampak samo iz užitka. tko mava trenutno doma celo goro raznih kompotov, sokov, frutkov, kokosovega čipsa, mercatorjevih piškotov  x:)x  in podobnih zadev...

jeva dobesedno neprekinjeno in vedno, tko da hodiva okol z ogromnimi trebuhi
x:Dx  (okej, ni tok hudo)

kakšen nasvet? :)


To kar si napisala pomeni da ješ hrano ki ne vsebuje skoraj nobenih vitaminov. Če se izogibaš celo rastlinski hrani ki jo je treba ubiti :eek: x?x potem ti ostane res zelo majhna izbira.
Premisli o tem x!x
Vitaminske tablete - izogibaj se jih ali vsaj ne pretiravaj. Če že moraš ali misliš da moraš potem poišči naravne dodatke k prehrani. xDDx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#81 borisz

borisz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 15. oktober 2005, 18:20

<{POST_SNAPBACK}>
jeva dobesedno neprekinjeno in vedno, tko da hodiva okol z ogromnimi trebuhi
x:Dx  (okej, ni tok hudo)

kakšen nasvet? :)


:vragec: :inocent: :inocent:

Punca, takmu početju kt ga ti zganaš se reče bulimija!
x:px x:px x:px

Mal se zamisl x?x Čez par let si boš pa lase pulila zarad obžalovanja x!x
ampak takrat bo prepozn x!x

:C: :C: :C:

#82 melody

melody
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 100

Objavljeno: 15. oktober 2005, 18:34

bulimija? zakaj? :)
Objavljena slika

Tres tres chic.


#83 borisz

borisz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 15. oktober 2005, 18:53

<{POST_SNAPBACK}>bulimija? zakaj?  :)


Če ni bulimija - pol si pa zasvojena z ogljikovimi hidrati, kr je pa v bistvu isti drek!

:vragec: :vragec: :vragec:

#84 melody

melody
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 100

Objavljeno: 15. oktober 2005, 21:45

hmmm... za vitaminske tablete sem napisala, da sem jih včasih jemala - zdej jih ne več. mal bolj podrobno preber moj post ;)
Objavljena slika

Tres tres chic.


#85 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 16. oktober 2005, 04:13

<{POST_SNAPBACK}>sori, ich bin ein waage xDDx , Alef pa nima opravičila, razen ce slabo vidi... :inocent:  :blink:

x?x xDDx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#86 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 16. oktober 2005, 09:29

<{POST_SNAPBACK}>sem frik na hrano... u bistvu jem zelo malo stvari - nobenega mesa, mleka, jajc, izogibam se tudi rastlinam, ki jih ubiješ oz. jim odrežeš liste, da jih lahko poješ (npr. solata, korenje...).


kakšen nasvet? :)


a veš, da je pšenica tud "ubita", da jo ti lahko ješ v kruhu in keksih? :vragec:
se mi zdi, da imaš nekakšno samomorilsko nagnjenje, ko se v lastno škodo zadržuješ samo, da bi ostali živalski in rastlinski svet preživel. :inocent: :o|o:
Ljudje na splošno res pretiravamo s pridobivanjem in predelavo hrane, vendar je vseeno potrebno poskrbeti za zadovoljivo in uravnoteženo prehrano brez odrekanja.
Tako je narava ustvarjena, vsa živa bitja se prehranjujejo iz njenih sadov. Res ne vidim razloga, zakaj se ne bi kdaj utrgala korenja ali lista solate, gre za tvoje dobro. V bistvu mi je absurd, zakaj bi korenje preživelo na račun tvojega življenja :eek: :O: x;)x
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#87 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 16. oktober 2005, 10:14

@Melody, koliko časa pa že delaš tako in koliko si stara? Tole se ne bo dobro izteklo zate... Zbudi se, dečva! Od kje ti ideje s prano in neubijanju?
Ti ne samo da imaš motnje hranjenja, tudi duševne motnje imaš, pa niti ne vem kaj bi še rekel...Vsaj odgovori nazaj.

#88 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 16. oktober 2005, 10:18

Tako je narava ustvarjena, vsa živa bitja se prehranjujejo iz njenih sadov. Res ne vidim razloga, zakaj se ne bi kdaj utrgala korenja ali lista solate, gre za tvoje dobro. V bistvu mi je absurd, zakaj bi korenje preživelo na račun tvojega življenja :eek:  :O:  x;)x


Prav imaš, tak je naravni zakon. In razni veganci oz. strogi vegetarijanci se ga izogibajo, čeprav trdijo nasprotno, so popolnoma nenaravni, prav tako ne vedo, kaj je pomembno za zdravje. Po mojem iščejo duhovnost na napačnem mestu.
Od tega ne odstopim!

#89 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 16. oktober 2005, 10:18

<{POST_SNAPBACK}>xnckrivx kaj je ždaj? sem uganila? x:)x ich bin only having viele spas und am nicht prištevna. x:Dx

pa, pa x:Dx


kaj si ti kak smejalni plin požrla, al maš le preveč kisika v možganih x?x x:Dx x:o)x
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#90 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 16. oktober 2005, 10:35

Nč jasn...sej sadje je tud utrgano, da nardijo kopot z njega. :o|o: P apšenica, ja....hm... :o|o: mal pretiravaš, no. Ne zdi se mi zdravo. Ampak itak je to tvoj lajf, tko da....uživi, ne? x:Ix

#91 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. oktober 2005, 10:52

Mal ste zapretiraval xDDx x;)x......
si reva ne bo upala nazaj prit, sam plaz tezhenja, boldani texti, opozorila, pripisane hude dusevne motnje..... :|||
... ce bi bla pubertetnica, ce bi slo zame, me ne bi zlo pritegnil se nazaj hodit se kaj zgovarjat.

Sicer maste seveda prav - to jasno ni zdravo in se v osnovi strinjam z vsemi vami, najleps je povedal pa Cashy.

Melody, pozdravljena in dobrodosla! :palec: xDDx
Kot so ti ze rekli - ni zdravo tole, upam, da gre za trenutno muho.
Zakaj asociacija na bulimijo?
ker pomeni bulimija volcjo lakoto, nenasitnost, dobesedno (sicer pa se motnja, ki jo imenujemo tko, manifestira se drugace.... ne gre sam za nenasitnost, pac pa najveckrat tud za bruhanje - tega pa nisi omenjala).

Pravis na prani.
Ko bi vsaj bilo - 'na prani'.
ti se pa glih s kruhom bashesh, ki paca.

Upam, da bos nasla bolj zivljenjski in ustreznejsi nacin prehranjevanja.
Mal razmisli. xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#92 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 16. oktober 2005, 11:13

js pa ful rd velik pa dober jem :vio: ampak nikol pa ne mecem hrane stran! nikol nav zard mene nobena zvavca umrla za brez veze. js jo bom zmer celo popapcu x;)x

#93 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 16. oktober 2005, 11:31

<{POST_SNAPBACK}>js pa ful rd velik pa dober jem  :vio: ampak nikol pa ne mecem hrane stran! nikol nav zard mene nobena zvavca umrla za brez veze. js jo bom zmer celo popapcu  x;)x

:palec: x:Dx

#94 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. oktober 2005, 11:32

jaz pa rada sam dobr jem.
kruh pa sicer tud maram.

vse maram, razen sladkarij.
pa kaksnih drobovin pa taksnih stvari.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#95 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 16. oktober 2005, 11:45

<{POST_SNAPBACK}>:wOOt:
zadnje case me sve po spisku spravlja v smeh. x:Dx 
gre za samoiironijo, ki zahteva kar nekaj inteligence in precej optimizma. ;)


čigave inteligence in optimizma? :eek:
tvoje, da si lahko v takem duševnem stanju, ali naše, da te lahko v takem stanju prenašamo x:o)x x:Dx x;)x xsrcx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#96 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 16. oktober 2005, 11:57

<{POST_SNAPBACK}>xnckrivx kaj je ždaj? sem uganila? x:)x ich bin only having viele spas und am nicht prištevna. x:Dx

pa, pa x:Dx


:vragec: x:Dx x:Dx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#97 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 16. oktober 2005, 12:00

<{POST_SNAPBACK}>
ich bin only having viele spas und am nicht prištevna. x:Dx

pa, pa x:Dx


x:Dx TO mi je jasno in tud dobro vidim... x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#98 delphina

delphina
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 16. oktober 2005, 13:03

Melody
Ne bom komentirala na kak način se prehranjuješ. Upam samo,da tega ne delaš že dolgo, ker lahko resnično škodi tvojem zdravju! Malo pomisli, zakaj se ti smili rastlina in zakaj žival. Razumem da ne ješ mesa, ker se ti smilijo živali. Tut meni se in ga zato ne jem. Samo zakaj pa rastline x!x . Rastline imajo to zanimivo sposobnost, da se regenerirajo. In če se ti smili solata, pa... Poglej so že osnovne razlike med živalsko in rastlinsko celico. Kaj šele razlika v tkivu, organu in organizmu. Živali imajo sposobnost čutiti, ker imajo zelo dobro razvito živčevje. Rastline ga nimajo!!!!!! Torej žival čuti bolečino, rastlina je ne more!!!- To je znanstveno dokazano. Se zavedam da nekateri zagovarjajo, tudi drugače. Ampak takšni smo. Imaš pa zelo dvojno stališče, da se ti pšenica ne smili solata pa. Vem sicer zakaj, solato vidiš, pšenice pa v kruhu ne :inocent: Tudi meni včasih paše da jem kaki dan ali 2 kruh z nečim, samo pretiravat pa ne. Zavedaj se da ne pridobivaš osnovnih nutrientov za življenje. Čeprav še ne opaziš, boš zagotovo v parih letih. Takrat se boš TEPLA po glavi. Roko, dam v ogenj da si anemična-premalo Fe-zakaj dobi tudi tvoje telo premalo O2. To pa je šele nevarno ker bodo celice začele odmirat. Kar se tiče prane-jaz sicer nisem se šla v podrobnosti s tem ukvarjat, ampak si popolnoma zgrešila point.
To je samo prijateljski nasvet, ker vem kako ti telo zataji, če se kolko tolko pravilno prehranjuješ!!
Kako je s keksi? Hmm, v večini keksov se uporablja svinska maščoba, ker je cenejša kot maslo. Za to če še kdo ne ve.

Emily
Škoda, da si kr odšla. Sem prepričana, da tudi urednica ni imela namena prestrašit x:Dx. Mogoče se je malo hitro samo razburla, ali pa se ni. Težava v forumih je da osebe na vidiš v obraz in takoj lahko narobe sklepaš. Razen če sem jaz taka :vio: Kot vidiš, tema ni zaklenjena ampak se kr pridno tule debatira. Tako, da se kaj priključi. Ne pustit, da se ti tako jemlje energija, ker jo boš še rabla. Sploh pa če nisi prepričana, kaj oseba na dugi strani ekrana res čuti xsrcx
Se opravičujem da sem se razpisala x:Dx

#99 delphina

delphina
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 16. oktober 2005, 13:08

Ups, pozablča sem napisat še moj odgovor. Pregrešno mi je vse sladko, SPLOH čokolada in poleti sladoled. Pojem lahko tut 2 l sladoleda poleti. Sploh ne morem povedat, kako mi to paše. Pol pa se bojujem kak teden proti njemu, ker se mi pač ne zdi to glih normalno.

#100 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 16. oktober 2005, 13:19

<{POST_SNAPBACK}>

Emily
Škoda, da si kr odšla. Sem prepričana, da tudi urednica ni imela namena prestrašit x:Dx. Mogoče se je malo hitro samo razburla, ali pa se ni. Težava v forumih je da osebe na vidiš v obraz in takoj lahko narobe sklepaš. Razen če sem jaz taka :vio: Kot vidiš, tema ni zaklenjena ampak se kr pridno tule debatira.  Tako, da se kaj priključi. Ne pustit, da se ti tako jemlje energija, ker jo boš še rabla. Sploh pa če nisi prepričana, kaj oseba na dugi strani ekrana res čuti xsrcx
Se opravičujem da sem se razpisala x:Dx

x8Dx

Oh, delphina, kok si prjazna - hvala ti! Sej u resnic nisem kar odšla - še zmerej spremljam debate tule na LF, in če me kdo direktno kaj nagovori oz. je treba kaj pojasniti, se pa tudi vključim. Res da redkokdaj, ampak se.

Ne, na urednico nism pa čist nč jezna - ona pač spremlja dogajanje na forumu po svojih najboljših močeh, je pa tudi ona samo človek - hvala bogu!

Kr tko naprej, Marša! xDDx :palec:
Tebi pa vso srečo, delphina :flower: xsrcbumx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0