Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ptički


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
591 komentarjev na to temo

#476 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. november 2012, 20:19

Šoja je odletela v novo življenje x:px .

O super, ti je uspelo! xokx

......

Lili Mai, liščka najbrž tudi poznaš?
Ker na prvi pogled bi lahko bil celo malo podoben malemu detlu (ima prav tako rdečo kapico na glavi), je pa manjši.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#477 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. november 2012, 10:39

x8Dx x8Dx x8Dx

Ne boste verjeli, kaj se mi je zgodilo danes oz. kdo mi je polepšal dan! In kako! xsrcx

Sinička mi je prišla iz roke vzeti oreh z mojega okna!! x8Dx :2src: xsrcx

... že zadnjič sem (jaz samo) imela tak 'plan', ker ko je takrat prišla čisto do mojega obraza, je potem še parkrat prišla in v bistvu se je obnašala tako, kot bi pri meni bila ptičja hišica ali hrana v kakšni posodici (ki je seveda ni, ne moreš tu tega imet).
In sem se odločla, da naredim preizkus oz. da vidim, če bi mi dejansko prišla na stegnjeno roko (ki štrli iz moje sobe iz stolpnice sredi mesta xDDx).
Ampak ni bil nikoli trenutek, sem pa v ta namen pripravila mal orehov, tko malo nalomila, da so majhni koščki.
No in danes se zbudim, odprem okno, pa jo vidim, ko spet kroge okoli mene zgoraj dela... pa grem prav iskat orehe pa tam stojim, stegnem roko ven, da mi je deževalo in kapljalo po njej (sem imela čisto moker rokav) xDDx, pa res sinička najprej se malo približa, naredi en krog, gre malo gor, da od zgoraj prečekira, vse v letu... Potem pa se gledava in dejansko ne samo pride na hitro pohopsnit košček oreha, pač pa se s krempeljci objame za moj prst in mirno vzame košček oreha in kako sekundo še obstoji, da sem si jo lepo v miru ogledala, medtem ko je objemala s krempeljci moj prst. xokx

a ni mega? xsrcx

sem bla tolk hepi in ker sem ravno žvrkljala olivca x:o)x, se nisem mogla tolk navdušit in sem k mami v kuhno prišla, ko je brala, in ker ji nisem mogla povedat in se 'ustno' veselit xDDx, sem kar tko nekaj mahala in cepetala tam. x:Dx
Čist sem bla iz sebe, totalno mi je bilo kjut in nad lepo za začet dan. :)

Zelo lepa je bila, čisto pravilna, ful močne in intenzivne barve, modre, skoraj kot plavček, vendar ni (plavček je vseeno bolj moder in tud po glavici, pa vseeno je mal manjši).
In trebušček pa je imela močno zelen, ker sem jo pač s tega položaja gledala, da je bilo bolj izrazito...

Joj. :2src:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#478 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. november 2012, 11:54

Kul :2src:

Jst sem mel pa v soboto mal drugačno srečanje s kosom.

Na terasi sem nabiral motovilec in rukolo in ko sem stopil izza ograje, sva se skor zaletela z enim kosom. Prou oplazu me je s krilom po licu, obenem pa zavreščal od strahu...rajtam. No, zanj nisem glih ziher, men je pa una solata z rok padla. Kos se je ustavu v grmovju, me gledal in še kr napizdeval. Pol sem vidu, da je to Legenda. Ta kos ma zlomljeno eno tačko in ukrivljeno nazaj, ampak ga očitno ne mot, da ne bi letos v mojem grmovju pokonc spravu 4 !!! generacije svojih otrok /3x3 in enkrat 2/. Se mu je poznal. Srotek je bil septembra čist plesnov. Perje na glavi je blo belo, vrat pa gol, tko da sem bil ziher, da ga bo pobral. Pa ga ni. Zdej je spet bleščeče črn z rumenim kljunom in polno operjen. Zato je mr. Legenda.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#479 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. november 2012, 12:09

Hudo! xokx

hehe, napizdeval te je, praviš? x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#480 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. november 2012, 13:16

Ja. Ko se je skor zaletu vame, je bil to prou krik groze...prbližn tko, kt če ga ujame maček. Pol je blo pa napizdevanje v stilu, dej butl, merkej kje hodiš, a si slep...in je blo dost drgač kt opozarjanje na bližino mačka. Blj tko kt ko se dva kosa zmerjata, sam da se je tle čutu en olajšanje vseen. Tko da sem ga pol tolažu z ej Legenda, sej je dobr, sam mal merkej drugič, kje letaš.

x:Dx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#481 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 18. november 2012, 20:58

Hranjenje ptic pozimi

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#482 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. november 2012, 22:31

:palec:

(fajn da si dala tole povezavo, je dobro vedeti)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#483 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 26. november 2012, 12:20

Včeraj je v ptičjo hišico na terasi obiskala čopasta sinička. Mi jo je ratal pofotkat.

Zanimiv je, kako se nč ne boji /za razliko od siničke in plavčka/. Ne jebe vrabcev, kosov. Sploh nisem vedu, kter ptič je to, tko da mi ga je razkril šele stric gugl.

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#484 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. november 2012, 12:32

Iiiiiii! x8Dx
Zakaj pa nisi dal fotke? :8):

Jaz čist šizim na siničke; še vedno lahko začutim (ko si odvrtim film) njene krempeljce, ki ovijajo moj kazalec. :)
Zadnjič je spet hotla priti, pa jih je blo več in sem eno drugo vrebala in te nisem videla od zgoraj, pa sem naredila en gib in sem jo očitno prestrašila in je odletela. Mislim pa da je itak bila druga (ker se mi ni zdela tako pisana).

V Šiški me je pa plavćek obiskoval. xcivx :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#485 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 26. november 2012, 12:59

Je še na fotoaparatu

x:)x
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#486 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. november 2012, 12:28

Spet mi je prišla sinička na roko! xsrcx
In to dvakrat - ali pa dve različni (ker jih je bilo enih pet)!! :2src:

Sem že pri zaprtem oknu videla, da se spreletava, pa sem ga odprla in nastavila dlan z zdrobljenim orehom in ni minilo 20 sekund, pa je prišla...

Iiiiiiiiiii, blagor men! x8Dx x8Dx x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#487 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 30. november 2012, 14:19

:palec: stalni gosti ... dobri gosti x;)x ... velja tudi za ptičke x:)x
če se boš vsak dan ob isti uri pojavljala na oknu s polno dlanjo orehov in ostalih semenk bodo verjetno tudi siničke postale stalne obiskovalke x;)x
moja starša pozimi krmita ptičke tako, da vsako jutro na okensko polico natrosita semenke ... res, da so najpogostejši obiskovalci vrabčki ... a zna marsikateri izmed njih pokljuvati po šipi, če sta slučajno prepozna z zajtrkom xcivx
pri nas bo pa vrvež na balkonu x;)x ... na veliko jezo coprnice, ki potem zjutraj nima miru za drnjohanje x:o)x

#488 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. november 2012, 14:55

x:Dx verjamem da se jezi... x;)x

ne morem trosit tega, ker je čist ozka polica, pa ogromno golobov je tu in ostalih ptic...
Tele siničke pa očitno že vejo, me imajo že uvrebano xDDx, zato ker tudi ko imam zaprto okno, jo zagledam, ko se spreletava.
Kolk neskončno so luškane, kolk mi to kar srce zapoje, sem čist hepi... xDDx

Zadnjič sem opazila živozelen trebušček, danes pa, kako lepo svetleče in gladko, bleščeče črno perje je imela po glavčki...
Pa bolj plašna je bila od tiste zadnjič...

Frend je rekel, da sem (jaz!) odštekana. x:o)x
Ker mi pridejo siničke.
Kao zato, ker sploh pomislim in ker s svojo roko ven štrlim iz stolpnice. x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#489 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 8. december 2012, 16:38

Danes sem pa dala krmilnico na drevo.

Ptički že hodijo in zobajo semena. Sam ne vem kateri so.

Zelene barve so. Siničke niso, ker nimajo rumen trebušček.



#490 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. december 2012, 17:03

Zelena barve so. Siničke niso, ker nimajo rumen trebušček.

Hm, praviš da nimajo rumenega trebuščka?

Če je videza siničke, je zelenček lahko; kljub temu, da ima zelenček tudi rumenkast trebušček, pri samičkah ta barva ni tako izrazita in bi lahko bila zelenčica. :)

Zelena žolna!!
Jaz je še nisem videla.
Je pa čudno, da je zdaj prišla, reva..

Ubogi ptički v tem mrazu in snegu...

Včeraj sem opazovala vrane, ki so letale, kljub sneženju in mrazu, veliko ptic vidim, siničk pa ne več, ker jim nimamo kam postavit hišic niti hrane, če bi pa nižje obesili, pa so tudi mačke okoli nekje.
Tako da zdaj so se 'preselile' tja, kjer imajo več jesti...

Lepo da skrbiš za ptičke, Čebelica, kot tudi vsi ostali, ki skrbite zanje. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#491 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 8. december 2012, 17:54

Se pa spomnim, da se nam je nekaj let nazaj prikazal na vrtu en ptiček, ki ga jaz še nikoli nisem vidla in sicer smrdokavra.



#492 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. december 2012, 17:59

Smrdokavre tudi še nisem imela priložnosti videti.

Zelenčki so v bistvu sorta siničk; morda so malo večji, 'sušji' in daljši, ampak sicer zelo podobnega videza. So pa sicer praviloma kar vse siničke precej pogumne...
Tako da morda te, ki praviš da so bile bolj plašne, imajo kako slabo izkušnjo več, kot zelenčki (od teh ki hodijo k tebi v goste).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#493 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 8. december 2012, 18:35

Smrdokavre tudi še nisem imela priložnosti videti.



Tudi jaz ne....velikokrat pa pomislim na "mojo " šojo...upam, da se ji dobro godi......iz naše Sibirije sem jo odnesla v bolj prijazne kraje...in danes tudi ti kraji niso prijazni Objavljena slika

#494 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. december 2012, 18:42

Se tudi jaz vsake toliko spomnim...

Lahko samo upaš, da je okej, najboljše si je kar to misliti. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#495 shanyah

shanyah
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 773

Objavljeno: 9. december 2012, 00:21

današnji gostje na kosilu Objavljena slika

Objavljena slika

***********************************************************************************************
Out beyond ideas of wrongdoing and rightdoing, there is a field.
I'll meet you there.
When the soul lies down in that grass, the world is too full to talk about.
Ideas, language -even the phrase "each other"- doesn't make any sense.
(mevlana jelaluddin rumi - 13th century )


#496 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. december 2012, 00:29

O, to jih je pa lepo videti tako zdrave in debelčkane. x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#497 shanyah

shanyah
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 773

Objavljeno: 9. december 2012, 00:37

ja prav luškani.... danes se jih je enih 5 vrstilo in zobalo na balkonu Objavljena slika .. ..

***********************************************************************************************
Out beyond ideas of wrongdoing and rightdoing, there is a field.
I'll meet you there.
When the soul lies down in that grass, the world is too full to talk about.
Ideas, language -even the phrase "each other"- doesn't make any sense.
(mevlana jelaluddin rumi - 13th century )


#498 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 20. december 2012, 10:51

Današnja obiskovalca. Do sedaj so hodile samo taščice in siničke, ščinkavec danes prvič :)

klik

klik

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#499 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2012, 10:53

šjooooo! :2src:
Puhek!

Kako je pa tole nekaj najbolj cortkanega, kar je dala narava. xsrcx
tista majhna kepica s kljunčkom, tenke nogice... in takšna živost in energija in radost in lahkotnost....
ne vem kdo se ne razneži ob takemle bitječku... xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#500 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 26. december 2012, 17:53

a mi lahko pove kateri je tale? Zadnjič sem ravno takega gledala na našem vrtu. Objavljena slika
Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0