Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ptički


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
591 komentarjev na to temo

#501 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 26. december 2012, 18:16

a mi lahko pove kateri je tale? Zadnjič sem ravno takega gledala na našem vrtu. Objavljena slika


mislim, da je travniška cipa ali cikovt..sta si zelo podobna

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#502 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. januar 2013, 17:43

en skobec še ne prinese pomladi... icon_smesko.gificon_smile_wink.gif

 

... ne vem, zakaj siničk pridejo samo ko je deževnasto... tko ko malo prši, tko srednje izi dežujca, prideta/-jo (včasih sta 2, včasih jih je 5-7)

 

par dni nazaj sem čapljo videla!

 

drugače so pa še vedno ta majhni ptički na broju; zadnjič spet ko sem šla na sprehod, je bil brglez, potem pa še par ptičkov, morda je bila tudi taščica vmes, lahko pa tudi pogorelček ali šmarniček (se je nekaj oranžkastega zasvetlikalo), tako da 'kljubujejo zimi in mrazu'. smile.png


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#503 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 8. januar 2013, 13:32

Morm pokazat slikce ptic, ki se pojavljajo na teras al pa pred kuhinjskim oknom.

Čopasta sinica, pivka, liščki, tavelik detel /slikan pr teti/, in pa seveda gospod Legenda.

 

/slikce sledijo...enkrat/

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#504 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 27. februar 2013, 10:08

butl ... kdaj bo enkrat wink.png

***

v ponedeljek na sprehodu v mraku zaslišim ptičje petje ... najprej sem pomislila, da je komu pobegnila papiga biggrin.png , ker je ponavljal najmanj 7 različnih akordov ... in ga zagledam v vrhu lipe ... ne prav velik, lepo slok, nedoločljive barve ... potem poslušala na spletu petje različnih ptic ... še najbolj je spominjal na slavčka ... samo, a ni malo kmalu za njegovo pojavljanje scratchchin.gif

***

včeraj opazovala jato škorcev ... prav glasni so bili pevc.jpg



#505 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 27. februar 2013, 13:49

Mah, slikomat mi je ukinu račun sleepy.gif , tko da jih moram dat nekam drugam


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#506 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 28. februar 2013, 09:15

butl ... saj drugih možnosti je veliko ... upam, da najdeš ustrezno icon_smile_wink.gif

sem imela tudi album v slikomatu ... mi je bolj všeč picasa ... slikomat uporabljam samo kot vmesnik

 

 



#507 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2013, 10:47

Danes je pa Gregorjevo. viola-sm.jpgpevc.jpg
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#508 Vilinčica

Vilinčica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 435

Objavljeno: 15. maj 2013, 08:50

icon25.gif

birdy.jpg

 

 

 

 


"In spe nascendi." (Živim v upanju)

Latinski izrek



Objavljena slika

#509 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 19. julij 2013, 09:01

K sva bla na morju, je kos naredu gnezd v trti na terasi in samička že pridno sedi na jajcih. Legenda /kos z zlomljeno nogo, ki je lan vzgoju tri al štiri generacije podmladka in bil vmes že čist plesnov, tko da sem mislu, da ga bo pobral/ zdej vzgaja že tretji podmladek letos. Glih včeraj mu je sosedov maček odnesu enga mladiča. Včeraj sem tud probal slikat galebe, ki so krožil nad blokom. Videt so bli kt morski...veliki. Sosed prav, da baje gnezdjo v Zarici /kanjon Save pri Kranju/. Zanimiv. En črnoglavček ma zgleda gnezd nek bliz, ker poje kt odvezan cele dneve, tko da grem vsako jutro se napajat za ene par minut na teraso, preden grem v službo. Ful fajn.

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#510 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 4. avgust 2013, 22:24

Ko mladiči padejo iz gnezda


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#511 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 11. avgust 2013, 12:20

Tudi poleti ne pozabit na ptičke.. 

 

BirdDrinking.jpg


Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#512 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 14. februar 2014, 06:10

Kje so letos ptički? Zdaj me pa že skrbi huh.png


Objavljena slika

#513 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 14. februar 2014, 08:25

icon_smile_clown.gif  Mene je tudi. Dejansko so prihajali skoraj samo v začetnem obdobju, oktobra, potem pa nič. Vsake kvatre 1x kakšna sinička. Imamo pa zelo milo zimo tule, malo snega in mraza.

Ali pa jih kak sosed bolje fotra icon1_biggrin.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#514 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. februar 2014, 11:34

Danes sem (po dolgem času) videla taščico. smesko.gif

 

Za taščico verujejo, da prinaša ljubezen, da je simbol ljubezni itd.. in danes je Valentinovo


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#515 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 14. februar 2014, 11:46

Danes sem (po dolgem času) videla taščico. smesko.gif

 

Za taščico verujejo, da prinaša ljubezen, da je simbol ljubezni itd.. in danes je Valentinovo

Danes sem po dolgem času videla Marsopartyy.gif

naj ti taščica prinese love3.gifclover.gifup.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#516 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 14. februar 2014, 12:47

Včeraj, ob večernem sprehodu po 18. uri, so se drli ptički sred parka, kot sredi belega dne. Po moje, da so imeli predValentinov žur laugh.png



#517 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. februar 2014, 15:15

Hehe, tenx, lia II, enako! love.gif

 

Silvija, kaj bo šele 12. marca! srcoci.jpg


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#518 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 18. februar 2014, 11:34

Če me najdeš, me pusti pri miru!
 
 
 
pticek.jpg


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#519 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 18. februar 2014, 11:44

Fajn, da si našla tole slikco ptičjega mladička, Silica. Ja, ljudje v skrbi za divje živali pogosto naredimo več škode kot koristi. Podobno je tudi s srnicami. Umakniti se in pustiti pri miru. Ne glede na možne plenilce. Konec koncev, tudi plenilci imajo mladičke, ki jih morajo nahranit, nekateri mladički preživijo, drugi ne, tako je v naravi in manj ko se ljudje vmešavamo v naravne kroge, bolje je za druga bitja.  



#520 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 14. april 2014, 21:53

Po 8 letih in 18 odpravah v Novo Gvinejo in Avstralijo, je znanstveniku Cornell Labu in Edu Scholesu ter National Geographicovem
fotoreporterju Tim Lamanu prvič uspelo fotografirat vseh 39 vrst rajskih ptic. Lahko rečemo , da so resnično rajske.

 

https://www.youtube....bed/YTR21os8gTA


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#521 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 26. april 2014, 17:35

Evo ena za Marso, če kej pride pogledat
 
Čiv     pevc.jpg


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#522 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 28. april 2014, 17:05

Evo ena za Marso, če kej pride pogledat
 
Čiv     pevc.jpg

Iiiiiiiiiiiii love3.gif

 

Sem si dala za ozadje, pa en mičken pikslov fali huh.png



#523 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 2. maj 2014, 15:24

Pismo sem jezna na kukavice. En cel regiment jih je pri nas. Kukajo od ranega jutra do večera..(da bi pa deco vzgajale -to pa ne)


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#524 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 5. maj 2014, 09:32

Nataly....ne bit jezna na kukavice, ker ti denarčke tiskajo. 

A tako..no nisem vedela. Ker eno - mladiča očitno imam tudi pod streho. Je uspešno zmetala iz gnezda tri vrabčkove mladiče in zdaj je glavna v gnezdu.

Ta mama kukavica čisto vsako leto točno temu vrebčjemu paru podturi svoje jajce. In potem očitno z varne razdalje opazuje napredek. Vrabci pa nič. Samo šibata okrog kot zmešana, ker imata požrešnega mladiča.

Zdaj samo še keš čakam.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#525 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 5. maj 2014, 10:46

Pred blokom sem dons zjutraj videl smrdokavro. Sred mesta. Nisem mogu verjet. Tko kt pred enim tednom, ko sem bil priča seksualnim aktivnostim para štorkelj v Cerkljah.

 

icon1_biggrin.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0