Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Morala - zavora ali pogon?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
200 komentarjev na to temo

#51 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 4. november 2005, 16:28

Daj tole povej bolj po kmečko...xDDx

...kunstn cwowk nkol nou wngawu soje gwawe on sam wngawuga fotra poswusa pa nardi ko de je prow.. x8Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#52 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 4. november 2005, 18:47

xupx x:Dx x:Dx x:Dx
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#53 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 4. november 2005, 20:44

sej jest tut Kabalist....ampak z razliko da so ljudje na tem otoku xDDx .....včas mam filing k da sm Alien(Tretji kamen od sonca) k je pršu gledat človekove običaje na zemlji in se od njih učit.... he he
But that just me....dont worry be happy


Ja, ja , še kakšen se ti lahko pridruži, nič bat, čeprav mam sive lase, zdej saj vem, da mam in vedno sem mela prov, ker sem svojo glavo uporabljala, sicer je včas nastradala, ampak se je pa splačalo, Božansko je /beri življenjsko preprosto /. x;)x :palec: xDDx

Dobr dva sva že...še kakšnega bova najdla, pa počaz začnemo zavzemat svet.Najprej zbaševa Kabalist(preveč ve) v havbo avta pol pa pridejo še drugi na vrsto.... x:Dx


Dej gmh, a bi rad, da zakuha, ojej x:)x :palec: xDDx
peace and love
Klinar

#54 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 4. november 2005, 21:09

Zelo zelo dobra tema.
Tudi zame morala ni etika. Morala so zunanja pravila, kaj smeš in kaj n esmeš. Tako trdo , Saturnovsko mi zveni.
Etika deluje iz človeka, človek je preprosto v sebi plemenit in iz sovjem plemenitosti dela najbolje kot ve in zna, to je zame etika in to je veliko bolj mehko in veličastno, to je po moje tip Jupitrove energije.

Vsekakor je morala za neke ljudi primerna, za neko stopnjo razvoja. Daja občutek varnosti, in na nek način ureja svet. Vendar je za iskrenega človeka, ki išče resnico isto, kot bi si zavezal verigo okrog vratu, si dal lisice na roke in tisto stare verige z železno kroglo na noge, človeka naredi lažnega in mu onemogoča, da bi bil iz sebe ven spontan in iskren.
To je moje mnenje. Zanimiva je karta z imenom morala, pri Oshejevem zen tarotu.
Vse dobro,

Mihela


To, o čemer pišeš, nima nobene zveze z razliko v pomenu besede etika in morala, ampak si opisala razliko oziroma preskok iz judovstva (10 zapovedi) v krščanstvo (ljubezen do soljudi).

Drugač pa (citiram sebe, se prav iz ene moje seminarske naloge):

Etika je veda o dobrem in zlem ter norme za odločanje in ravnanje po teh načelih.
(morala pa je delovanje v skladu z etičnimi načeli, nemoralno pa delovati v nasprotju s temi načeli)

Šele nastanek filozofije v Grčiji pomeni tudi začetek etike kot filozofske stroke. Četudi je bil šele Aristotel tvorec prvega celovitega etičnega sistema, pa sta že njegova predhodnika Sokrat in Platon pred njim postavljala temelje te vede. Vendar pa je trajni vzor za vsako resno preučevanje etičnih problemov prav Aristotel, predvsem njegovo delo Nikomahova etika.
Nemški filozof Nikolai Hartman (1882 - 1950) se je dobro zavedal da ni enostavno napisati etiko, kajti vsak tovrstni poizkus je izpostavljen mnogim kritičnim in odklonilnim napadom in tudi žalitvam. Zanimivo je dejstvo, da je posobno kot Platon povsem na začetku svoje miselne poti pričel z etičnimi razmišljanji. Zato je etika zanj uvod v filozofijo. Tako njegova, kot Platonova filozofija sta trajno zaznamovani s tem dejstvom.

Kdor gre mimo ljudi in človeških usod nemo in neprizadeto in ga trpljenje ne pretrese, po Hartmanu očitno nima odnosa do življenja. Svet ostaja velik nesmisel in brez vsakršnega pomena samo tistemu, ki ne premore moči za dojemanje kvalitete medčloveških odnosov in situacij. hartman je mnenja, da nihče ne prenaša življenja v razvrednotenem svetu, ki ne premore svetega.

Marsa mi boš verjela če ti rečem da do sedaj še nisem naletel na človeka ki bi bil res pokvarjen.Z vsakega sem spravil vn kanček dobrote pa čeprav malo.Nismo ljudje slabi veš, okolje nas prisiljuje v to, sploh takrat ko nismo sami dost močni.


In kdo ustvarja pol to okolje :eek: ?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#55 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 4. november 2005, 21:11

...kunstn cwowk nkol nou wngawu soje gwawe on sam wngawuga fotra poswusa pa nardi ko de je prow.. x8Dx


No ja, mislm de sm zastopu...:eek: xrolleyesx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#56 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 4. november 2005, 21:12

Ti verjamem, jasno. Pa ti verjames meni, da sem ga pa ze, pa ne enga? :)
To da sem ga zmutila recimo, ne pomeni nujno njegove dobrote, pac pa mroda vdanje v usodo ali pa mojo premoc, vec inteligence ipd.


Če je moški dober do ženske, tako večinoma smatrajo, da so ga pač zmanipulirale, nadmudrile. Vsako dobroto moških pripisujejo svojim sposobnostim, nadmoči.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#57 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 4. november 2005, 21:21

Etika je veda o dobrem in zlem ter norme za odločanje in ravnanje po teh načelih.
(morala pa je delovanje v skladu z etičnimi načeli, nemoralno pa delovati v nasprotju s temi načeli)


Ampak kadar postavljaš neka pravila, moraš iz nečesa izhajati, moraš imeti neko osnovo.
Kaj je bilo temelj moralnim in etičnim pravilom?

Če je moški dober do ženske, tako večinoma smatrajo, da so ga pač zmanipulirale, nadmudrile. Vsako dobroto moških pripisujejo svojim sposobnostim, nadmoči.


To ne velja samo za odnos moški-ženska. Takšno razmišljanje je žal vse prevečkrat opaziti v odnosih med ljudmi nasploh... :vragec: xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#58 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 4. november 2005, 21:22

Ampak kadar postavljaš neka pravila, moraš iz nečesa izhajati, moraš imeti neko osnovo.
Kaj je bilo temelj moralnim in etičnim pravilom?
To ne velja samo za odnos moški-ženska. Takšno razmišljanje je žal vse prevečkrat opaziti v odnosih med ljudmi nasploh... :vragec: xsrcx


Lastno razumevanje dobrega in slabega starogrških filozofov je temel filozofije etike.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#59 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 4. november 2005, 21:35

In kdo ustvarja pol to okolje :eek: ?


Sej je ja čist preprost, vsak zase dela oblak okol sebe, pa še v zrak pošilja program za svojo prihodnost, hvala vesolju, da je vsaka celica vsega kar je kodirana. Ko bo potrebno, se bo enostavno vibracija spremenila, tisti, ki ne bo pretočen za energijo se bo skuru sam, ostali bodo pa porinjeni na prej, če bodo to želel al pa ne. Samo eni se bomo zavedal kaj se dogaja, ostali bodo pa jokal, ko se bodo MORAL zbrihtat. Tko je moj dragi emanuel. Negativa bo sama sebe snedla, že zdej ma samo tako moč kot jo ima petarda, ko jo zakuriš, poč, pa konc veselja in moči, pozitiva se pa bliža moči atomske bombe.

pa brez zamere, to je moje mnenje, v katerega sem brez velikih filozofij trdno prepričana.

peace and love
Klinar

#60 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. november 2005, 00:44

[quote name='emanuel' date='4. Nov 2005 ob 21:10' post='564804']
To, o čemer pišeš, nima nobene zveze z razliko v pomenu besede etika in morala, ampak si opisala razliko oziroma preskok iz judovstva (10 zapovedi) v krščanstvo (ljubezen do soljudi).



Moja razlika med etiko in moralo je moja jo nisem pobrala od zunaj, morala že izraz je trd ima veliko trdih črk, začenja se z materialno črko, ne znam ti povedati zakaj. Tako čutim, tako to tudi uporabljam.
Izraz etika je mehkejši, v sami sturkturi črk, v tem, da se etika začenja s samoglasnikom, ne vem zakaj jaz ne govorim filozofsko ali znanstveno utemeljeno, to so moji občutki, ki se me dotaknejo ob besedi morala in po drugi strani mam občutke , ki se me dotaknejo ob besedi etika.
Mogoče bi bilo dobro oba izraza razložiti epistemološko, zdi se mi, da bi to potrdilo moje domneve.

Preskok judovstva in krščanstva vsekakor ni vpet v ta pogled, predvsem ne zato, ker je krščansko znotraj organiziranih cerkvenih institucij glavni nosilec morale in ne etike, na žalost. Etika je nekaj, kar se oblikuje zunaj občutka krivde ( torej, da je človeško bitje v temelju slabo),zunaj dogem, za razliko od morale. Zopet povsem po mojem osebnem gledanju, ki je zunaj logične razlage.
Etika je po moje presežek morale, je veliko bolj iskreno iz notri na ven, in je bila v starih časih povezana s pristno plemenitostjo in s tem bolj z aristokracijo.
Vse skupaj gledam tudi , vsaj delno preko Nietzschejevih oči, a veš in moralo pripišem ressentimentu, ter asketskemu idealu, ter posledično znanosti, ki na temu sloni, etiko vežem bližje pristni plemenitosti, ki izhaja iz prepričanja o lastni vrednosti človek, ki zna instinkte povezati z zavestjo.
Te ideje še nisem povsem razvila je šele v utrinkih, imam pa željo na novo preštudirat te stvari in jih postaviti na svoje mesto. Torej najti neke zunanje dokaze za moje intuitivno vedenje.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#61 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. november 2005, 05:23

Jest pa ne.Hitr začutim človekovo ozadje(oziroma dobim flesh zakaj so taki) in vidm njegovo masko.


:N: Jaz pa zase vedno bolj vem, kako ne morem imeti pojma, zakaj nekdo nekako razmišlja in ravna. Kaj pa jaz vem, kaj je ta človek že vse doživel, kaj vse domislil, lahko se edino poskusim postaviti v njegov položaj in praktično ugibam, zakaj tako ravna x:o)x , tako da sem se odločila, da neham soditi druge, ker itak nimam pojma, sploh pa lahko najprej svoj svinjak zribam x;)x . Se pa odločam, če se mi s kakšno zadevo živi ali ubada, ali pa ne.

Mislim pa, da je morala lahko zavora ali pogon, odvisno kaj se odločiš. Približno takšno funkcijo ima po mojem mnenju kot priložnosti v življenju, ko se lahko aktiviraš in premikaš gore ali pa obsediš v kotu in strt jokaš. Stvar odločitve. Če nič drugega, ko se srečaš z moralo, dobiš mnenje o njej, če je kakšen aspekt sprejemljiv ali ne. Razmišljaš in se odločiš, če je notri kaj zate ali ni. Če jo upoštevaš ali ne je spet druga zadeva. Lahko ti je pogon, že če samo intenzivno razmišljaš o kakem delu morale, če se s čem ne strinjaš, pa odločiš spreminjat kako zadevo te lahko celo zelo okupira in te še kako spravi v pogon.

Lahko pa pač sprejmeš kar morala že je in se je poskusiš držati, takrat je pa pač bolj zavora :o|o: .

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#62 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. november 2005, 08:50

Preskok judovstva in krščanstva vsekakor ni vpet v ta pogled, predvsem ne zato, ker je krščansko znotraj organiziranih cerkvenih institucij glavni nosilec morale in ne etike, na žalost. (Mihaela)

Mihaela, reka je pri svojem izviru najčistejša.
Pri preskoku iz judovstva v krščanstvo govorim o duhu, ki veje iz evangelijev, ne o institusijah. Je vse pač stvar sprejemanja, če nekaj, kar je dobro, ljudje kot tako niso pripravljeni sprejeti, to še ne pomeni, da ni v redu. Stališča evangelijov so izrazit vrh vse dotedanje človeške misli, in so še sedaj.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#63 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 5. november 2005, 09:07

In kdo ustvarja pol to okolje :eek: ?



Pa ljudi jasno, ki se ravnajo po načelu močnega-liderja, kar je žalostno.Bol bi blo če bi vsak pr seb razčistu in delal s svojo glavo....ma ja sej gre v to smer počas

#64 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. november 2005, 09:32

Preskok judovstva in krščanstva vsekakor ni vpet v ta pogled, predvsem ne zato, ker je krščansko znotraj organiziranih cerkvenih institucij glavni nosilec morale in ne etike, na žalost. (Mihaela)

Mihaela, reka je pri svojem izviru najčistejša.
Pri preskoku iz judovstva v krščanstvo govorim o duhu, ki veje iz evangelijev, ne o institusijah. Je vse pač stvar sprejemanja, če nekaj, kar je dobro, ljudje kot tako niso pripravljeni sprejeti, to še ne pomeni, da ni v redu. Stališča evangelijov so izrazit vrh vse dotedanje človeške misli, in so še sedaj.



Ko se je širilo krščanstvo se je posredno širila tudi judovska misel iz zelo oskega področja na zelo široko področje. In ta misel je temelj morale kot take, torej kot kaj se sme in kaj ne na zelo skoncentriran način.
Pa še enkrat, razvoj morale na judovski način je najbolj bistvena razvojna stopnja za človeštvo, vendar ne more biti nekaj fiksnega, kot nič, kar je vpeto v razvoj človeštva. Veliko bolj pomembno je, da ti razumeš zakaj je pomembno, da drugega ne ubiješ, kaj ima vse to s tabo in kaj z njim, torej, da se naučiš pristnega sočujta, da rauzumeš da ti je sočlovek podoben in je del tebe, del celote v kateri si, kot to da slediš eni od zapovedi. Zapovedi so potrebne drugje na neki drugi stopnji človeštva, sedaj je čas, da vsak sam premisli svoje lastne moraš in ne smeš in je na svoj način vsak dan sproti etičen.
Je pa res, da je ravno zaradi te potrebe sedanjosti zahoden človek v velikih skripcih, ker ni ničesar več kar bi predstavljalo neko trdnost in stabilnost, še znanost posega v take robe, ki so grozljivi za človeka in sesuvajo marsikateri svoj del, ki ga je včasih potrjevala in je omogočal nek občutek varnosti in stabilnosti.

Ta kaos in brezmoralnost, ki je hudo prevladujoč v svetu, ki mu vlada denar in tako razdrobljen, da dela proti naravno celo uradno zaposleni človek, je mogoče videti kot korak nazaj, pa je vendar korak naprej, kajti rojevajo se posamezniki, ki ne potrebujejo zunanjih moralnih pravil, ampak so "moralni"/ etični kakorkoli že kdo reče, mojo hipotezo sem že razjasnila, zaradi tega ker vedo, da je to prav in dobro za vse in ne rabijo niti veliko premišljevati o tem. Biti etičen ob tako čudni morali denarja ni lahko in od zunaj se tudi ne da soditi, a je oseba etična ali ne, to vse gre ven iz človeka, v skaldu z njeogo resnico, ki je lahko skregana z vso moralo.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#65 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. november 2005, 11:31

Če je moški dober do ženske, tako večinoma smatrajo, da so ga pač zmanipulirale, nadmudrile. Vsako dobroto moških pripisujejo svojim sposobnostim, nadmoči.

joj ti veckrat kaj narobe postekas....
pa ves da se mi niti pregovarjat ne da... :o|o:

ne gre za odnos moski/zenska in za nadmudrenje, pac pa je bla poanta v tem, da ni vsakdo nujno dober, ce ni vec slab.
ce nekdo ropa banko pa zbezi, mroda ni zato, ker ga je v tistem hipu presinila postenost, pac pa mroda zato, ker so prisli kapsi - to je bila v tem primeru ta nadmoc in POINT mojga posta (mater eni rabte 500 razlag nazaj, eni pa prec vse postekajo - torej ni sam v tem finta, da jaz ne znam nic povedat)...

Ti pa mislis, da govorim o sebi in o tipih, da kolk sem jih nadmudrila oz. kako zenske mislimo, da smo nadmudrile tipe oz. si morda za to celo prizadevamo. :o|o:

Upam, da tiste svoje citate prav razumes vsaj... :|||
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#66 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. november 2005, 11:44

joj ti veckrat kaj narobe postekas....

Ti pa mislis, da govorim o sebi in o tipih, da kolk sem jih nadmudrila oz. kako zenske mislimo, da smo nadmudrile tipe oz. si morda za to celo prizadevamo. :o|o:
|

Ne gre za to, da narobe štekam, ampak sam odpiram še en vidik, ki mi je padu v glavo - sem dobu asociacijo - ob tvojmu postu.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#67 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. november 2005, 11:47

OK pol, zgledal mi je, kot da si to tko postekal. :palec:
ja, vidiki so pa seveda raznorazni, je ze prav, da se osvetlijo vsi mozni oz. vec moznih (vsi se bodo tezko) xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#68 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. november 2005, 16:05

Upam, da tiste svoje citate prav razumes vsaj... :|||

Hm, no, kako naj rečm,... sem upov, da mi bo kdo kaj razložu (mogoče ti)
x:Ix :sori:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. november 2005, 16:09

zakaj bi ti jih jaz razlagala?
jaz ti lohk razlozim svoje misli...
ne pa tujih - no, te lohk tud probam, pac.... ;) :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. november 2005, 16:21

zakaj bi ti jih jaz razlagala?
jaz ti lohk razlozim svoje misli...
ne pa tujih - no, te lohk tud probam, pac.... ;) :)

Tuje misli? Pa se ti zdi, da gre zgolj za neko predstavo, za misli enega osebka?

Ko se je širilo krščanstvo se je posredno širila tudi judovska misel iz zelo oskega področja na zelo široko področje. In ta misel je temelj morale kot take, torej kot kaj se sme in kaj ne na zelo skoncentriran način.

Pa se ti zdi, da gre le za judovsko misel, in ne za nek "višji" vir, ki se izraža po posrednikih, tako imenovanih prerokih.

A smatraš pod to misel, ki je temel morale kot take, na 10 zapovedi? Evangeliji nove zaveze majo velik globji pomen, kot pa sam 10 zapovedi.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#71 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. november 2005, 16:47

Tuje misli? Pa se ti zdi, da gre zgolj za neko predstavo, za misli enega osebka?

ja no, odvisno od tega, kaj hoce pac z njimi povedat... :)
kaj/kje za besedami... itak pa prec vidis, ce so pristne. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#72 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. november 2005, 17:40

ja no, odvisno od tega, kaj hoce pac z njimi povedat... :)
kaj/kje za besedami... itak pa prec vidis, ce so pristne. xDDx


Kaj je/naj bi bilo pristno, se pa vsakdo sam odloč.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#73 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 5. november 2005, 19:56

Lastno razumevanje dobrega in slabega starogrških filozofov je temel filozofije etike.


In vendar, ne glede na to kdo in kaj so bili Sokrat, Platon in drugi misleci te dobe, so bili samo ljudje.
Kot ti, jaz...
Z lastnim razmišljanjem.
Odkod zdaj prepričanje da je njihovo razumevanje dobrega in slabega PRAVILNO?
Da je lahko temelj moralnih in etičnih načel?
Kaj če bi oni postavili povsem drugačna načela?
Taka po katerih bi bil recimo Hitler moralen in etičen?
Zato tvoj odgovor zame ni dovolj.
Ponavljam vprašanje malo drugače - iz česa se je porodilo njihovo razumevanje?
Kaj jim je služilo kot merilo?


Sej je ja čist preprost, vsak zase dela oblak okol sebe, pa še v zrak pošilja program za svojo prihodnost, hvala vesolju, da je vsaka celica vsega kar je kodirana. Ko bo potrebno, se bo enostavno vibracija spremenila, tisti, ki ne bo pretočen za energijo se bo skuru sam, ostali bodo pa porinjeni na prej, če bodo to želel al pa ne. Samo eni se bomo zavedal kaj se dogaja, ostali bodo pa jokal, ko se bodo MORAL zbrihtat. Tko je moj dragi emanuel. Negativa bo sama sebe snedla, že zdej ma samo tako moč kot jo ima petarda, ko jo zakuriš, poč, pa konc veselja in moči, pozitiva se pa bliža moči atomske bombe.
pa brez zamere, to je moje mnenje, v katerega sem brez velikih filozofij trdno prepričana.


Negativa ali negativnost ne bo nikoli izginila.
VEDNO bo oboje - negativno in pozitivno.
Brez enega ni drugega in vedno je v ravnovesju.
Vesolje, katerega del smo z vsem našim razmišljanjem in delovanjem je tako ustvarjeno.
Zdravo, Klinar xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#74 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 6. november 2005, 08:51

. Ko bo potrebno, se bo enostavno vibracija spremenila, tisti, ki ne bo pretočen za energijo se bo skuru sam, ostali bodo pa porinjeni na prej, če bodo to želel al pa ne. Samo eni se bomo zavedal kaj se dogaja, ostali bodo pa jokal, ko se bodo MORAL zbrihtat. Tko je moj dragi emanuel. Negativa bo sama sebe snedla,

pa brez zamere, to je moje mnenje, v katerega sem brez velikih filozofij trdno prepričana.


"Zapomnite si torej: zdaj sem dal na široko odpreti vrata Svojih nebes. Kdor koli hoče vstopiti, naj pride in naj pride kmalu in naj pride takoj; kajti prišel je čas milosti, in novi Jeruzalem prihaja k vam na zemljo, da bodo vsi, ki Me ljubijo, v njem našli prebivališče in bodo nasičeni z medom in mlečnim kruhom in se bodo do sitega napili čiste vode življenja in jo bodo v preobilju zajemali iz večnega Jakobovega vodnjaka!

Toda četudi bo prihod tega Mojega velikega mesta neizmerno velika milost vsem Mojim otrokom, pa bo vendar tudi s svojim močnim zidovjem zadušil vse slepce in zmečkal vse gluhe; kajti njegova velikost bo zavzela vso površino zemlje! In kdor ga ne bo videl prihajati in ne slišal njegovega šumenja skozi čist zrak zemlje, ta ne bo nikoli več našel prostora na zemlji, kamor bi se lahko skril pred njim in ušel njegovemu bremenu."
(J. L.)

A je potreben kakšen komentar? če smo že pri zavedanju tega, kar se dogaja.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#75 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 6. november 2005, 09:01

Pa še tole;

"Toda potem se bo zgodilo največje razodetje z Mojim vnovičnim prihodom na to zemljo, a pred njim bo tudi že največja in najostrejša sodba; sledila mu bo splošna žetev svetnih ljudi z ognjem in mečem, da bom lahko potem Jaz sam na tej zemlji postavil povsem drugo šolo za resnične ljudi, ki bo trajala DO KONCA ČASOV TE ZEMLJE."

In tako tudi bo, samo Bogu vsa čast in vsa slava. Amen.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0